سوالات و مشکلات و درخواست های خود در زمینه ی شبکه و امنیت را فقط اینجا مطرح کنید

zeost

عضو جدید
علت چیست : قطع ناگهانی کلاینت ها از سرور 2003

علت چیست : قطع ناگهانی کلاینت ها از سرور 2003

سلام
یک سوال: چند وقتی هست که کلاینت های ما که ویندوز 7 هستن، همه با هم و به طور ناگهانی، بدون هیچ خطایی، دیسکانکت میشن، و ارتباطشون با سرور 2003 قطع میشه.
کارت شبکه ای که در سرور هست رو disable و enable میکنم، درست میشه.به نظرتون علت چی میتونه باشه؟!
نرم افزاری این مشکل رو ایجاد کرده؟ ویروس(البته آنتی ویروس که نود 32 هست ، آپدیت روزانه میشه)؟ و یا کارت شبکه سرور دچار مشکل شده؟
باید بگم که قبلا این مشکل رو نداشتم.
ممنون

zeost

عضو جدید
VPN با یک کارت شبکه!؟

VPN با یک کارت شبکه!؟

سلام
سوال اول: چند وقتی هست که کلاینت های ما که ویندوز 7 هستن، همه با هم و به طور ناگهانی، بدون هیچ خطایی، دیسکانکت میشن، و ارتباطشون با سرور 2003 قطع میشه.
کارت شبکه ای که در سرور هست رو disable و enable میکنم، درست میشه.به نظرتون علت چی میتونه باشه؟!
نرم افزاری این مشکل رو ایجاد کرده؟ ویروس(البته آنتی ویروس که نود 32 هست ، آپدیت روزانه میشه)؟ و یا کارت شبکه سرور دچار مشکل شده؟
باید بگم که قبلا این مشکل رو نداشتم.

سوال دوم : یکی تنظیمات کامل VPN رو در سروز 2003 با یک کارت شبکه نیست که به من بگه؟! راه اندازی routing And Remote Access رو میدونم.ایجاد یوزر و مجوز دادن و L2TP یا PPTP رو نمیدونم؟! اینکه اینترنت من کانکشنی نیست و PPPoE هست تنظیمات چه تغییری میکنه؟!
لطفا یکی منو راهنمایی کنه :(
مرسی

آخرین ویرایش:

paprika

عضو جدید
سلام به دوستای گلم،وقتتون به خیر!
من چند تا سوال در مورد شبکه داشتم که اگر راهنماییم کنید ممنونتون میشم...:gol:
1.فلدری که میسازیم واسه shareکردن بعد اگر روش کلیک راست کنیم،مراحل زیر رو داریم:
option->sharing->permissions->add...->advanced...->find now​
حالا در مورد این گروه ها سوال دارم،که سطح دسترسیشون چه جوریه؟
2.
security->advanceded security settings for test​
یک سری گزینه این قسمت هست،هر کدوم چه حق دسترسی هایی دارند؟
3.دلیل اینکه کاربر متوجه نشه که درایوش مخفیه چیه؟(وقتی درایو روshare میکنیم)
4.چیکار کنیم که حتی اگر do not shareهم باشه باز هم قابل دسترسی باشه؟

engineer_alireza

عضو جدید
Subnetmask چیست ؟

Subnetmask چیست ؟

با سلام . شاید این موضوع تکراری باشه نتونستم بفهمم که :
1- subnetmask چیه ؟
2- فرق HostID و NetworkID چیه ؟
3- وقتی IP داریم چه نیازی به subnetmask هست ؟
از اساتید خواهش می کنم کمک کنن. ممنون

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
با سلام . شاید این موضوع تکراری باشه نتونستم بفهمم که :
1- subnetmask چیه ؟
2- فرق HostID و NetworkID چیه ؟
3- وقتی IP داریم چه نیازی به subnetmask هست ؟
از اساتید خواهش می کنم کمک کنن. ممنون
شما وقتی یه آی پی دارین این آی پی از دو قسمت تشکیل شده یکی هاست آی دی یکی نت آی دی .سابنت مسک کارش اینه که مشخص کنه کدوم قسمت هاست و کدوم قسمت نت هست .نت برای اینه که مشخص کنه که شبکه شما آی پیش چیه .هاست برای اینه که مشخص کنه شما چند تا کلاینت ( هاست ) می تونین داشته باشین یعنی اگه شما چند کلاینت داشته باشین برای اینکه اونا در یک شبکه باشند باید قسمت netid اونا با هم یکی باشه و در عوض هر کلاینت در شبکه باید هاست آی د ی منحصر به فرد داشته باشه تا شبکه مشکل نداشته باشه.
مثلا شما آی پی :192.1680.1.2 خوب این از کلاس c هست پس سه اکتت آن ماله نت و یک اکتت ماله هاست هست پس نتیجه می گیریم چون کلاس سی هست پس 254 تا هاست می تونیم داشته باشیم و در این 254 تا هاست باید قسمت نت آی دی برابر(192.168.1 ) و هاست آی دی متفاوت مثلا 192.168.1.5 باشه .و الی آخر ...
برای مباحث subnetting هم می تونید به این قسمت نگاه کنین که آقا امیر کامل توضیح دادن :
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/355387-IP-subnetting

aramesh11

عضو جدید
سلام دوستان
من دنبال اطلاعاتی درباره "امنیت شبکه های گسترده همگرا" هستم. ممنون میشم اگه کسی مطلبی داره کمکم کنه

converged WANs = شبکه های گسترده همگرا

zeost

عضو جدید
سلام دوستان
من دنبال اطلاعاتی درباره "امنیت شبکه های گسترده همگرا" هستم. ممنون میشم اگه کسی مطلبی داره کمکم کنه

converged WANs = شبکه های گسترده همگرا

سلام
این کلید واژه رو سرچ کنید، مطلب زیاده درباره اش ISCW = Implementing Secure Converged WAN

zeost

عضو جدید
دوربین ها و DVR

دوربین ها و DVR

5 تا دوربین و یک دستگاه DVR دارم.یک شبکه محلی با سرور 2003 هم هست. حالا باید چی کار کنم که تصاویر این دوربین ها در سیستم محلی باشه؟ نرم افزار خاصی باید نصب بشه؟
اگه بخوام در بستر اینترنت هم این تصاویر رو داشته باشم، میشه از قابلیتی به نام DDNS استفاده کرد که دیگه نیازی به IP Public نیست.DDNS چطور راه اندازی میشه؟ کلا از صفر یه راهنمایی بکنین منوووووو
مرسی

laleh86

عضو جدید
سلام دوستان
من یه کابل شبکه داشتم به بلندی 25 متر، که یک کامپیوتر رو به یه سوییچ وصل میکرد ، حالا این کابل من از وسط بریده شده ، خواستم با کیستون به هم وصلش کنم، میشه ؟من اینطوری عمل کردم :اما درست نشد:
سر اول کابل(سوکت ار جی 45) : قهوه ای - قهوه ای سفید- سبز- آبی سفید -آبی - سبز سفید- نارنجی - نارنجی سفید
سر دوم که به کیستون زدم طبق رنگ روی کیستون برای کلاس ب : قهوه ای - قهوه ای سفید-آبی- آبی سفید-سبز_ سبز سفید-نارنجی- نارنجی سفید
سر سوم کابل(سوکت ارجی 45) :قهوه ای - قهوه ای سفید- سبز- آبی سفید -آبی - سبز سفید- نارنجی - نارنجی سفید
سر چهارم کابل(سوکت ار جی 45): قهوه ای - قهوه ای سفید- سبز- آبی سفید -آبی - سبز سفید- نارنجی - نارنجی سفید

ممنون میشم راهنماییم کنید

laleh86

عضو جدید
سلام دوستان ، من مشکلم حل شد ، همون روشی که انجام داده بودم درست بود ایراد از کیستون بود .

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام من می خوام vm ware راه اندازی وی پی ان رو کار کنم ولی نمیشه میگه باید حداقل دو کارت شبکه داشته باشم چه جوری می تونم در وی ام ور کارت شبکه اضافه کنم از خود وی ام اضافه کردم ولی نشد قبول نکرد :confused:

IRANI91

عضو جدید
سلام مهندس
تا جایی که من می دونم VM Ware از منابع سخت افزاری سیستمت استفاده می کنه پس اگر سیستمت یک کارت شبکه داشته باشد چطوری می خواد از 2 تا کارت شبکه استفاده کند؟!
و تنها راه حلی که به نظرم درست میاد اینکه یک کارت شبکه دیگر روی مادر بردت نصب کنی.

اما از انجایی که زیاد مطمئن نیستم بهتر از دیگران هم بپرسی، شاید راه حل بهتر و ساده تری داشته باشند.

paprika

عضو جدید
سلام!
میشه واسه back up و restoreمربوط به windowsراهنماییم کنید؟ممنونم!

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام!
میشه واسه back up و restoreمربوط به windowsراهنماییم کنید؟ممنونم!
میشه بگین می خواین از چی بک آپ بگیرین و کلا هدف تون از بک آپ یعنی واضح تر بپرسین تا بتونیم راهنمایی کنیم

zeost

عضو جدید
سلام من می خوام vm ware راه اندازی وی پی ان رو کار کنم ولی نمیشه میگه باید حداقل دو کارت شبکه داشته باشم چه جوری می تونم در وی ام ور کارت شبکه اضافه کنم از خود وی ام اضافه کردم ولی نشد قبول نکرد :confused:
شما میتونین با یک کارت شبکه هم VPN رو راه اندازی کنین :)
http://www.onecomputerguy.com/networking/w3k_vpn_server.htm

در مورد VPN ، راه اندازی routing And Remote Access رو میدونم.ایجاد یوزر و مجوز دادن و L2TP یا PPTP رو نمیدونم؟! اینکه اینترنت من کانکشنی نیست و PPPoE هست تنظیمات چه تغییری میکنه؟!
نمیدونم چرا قضیه VPN توی شرکتی که کار میکنم دچار مشکل شده.

آخرین ویرایش:

zeost

عضو جدید
حالا بگین چطور با تنظیمات مودم ADSL و داشتن IP Public ، بدون راه اندازی VPN، میتون از راه دور به سرور ام متصل بشم؟
راستی یه سوال هم در مورد شبکه دوربین ها در دروبینها و DVR کرده بودم. ممنون میشم راهنماییم کنید و یا لینک معرفی کنید :)

IRANI91

عضو جدید

سلام مهندس
تا جایی که من می دونم VM Ware از منابع سخت افزاری سیستمت استفاده می کنه پس اگر سیستمت یک کارت شبکه داشته باشد چطوری می خواد از 2 تا کارت شبکه استفاده کند؟!
و تنها راه حلی که به نظرم درست میاد اینکه یک کارت شبکه دیگر روی مادر بردت نصب کنی.

اما از انجایی که زیاد مطمئن نیستم بهتر از دیگران هم بپرسی، شاید راه حل بهتر و ساده تری داشته باشند.

سلام مهندس
راه حلی که گفتم فکر نمی کنم شدنی باشد چون فهمیدم که VM Ware بیشتر از هاردت استفاده می کند نه از کارت شبکه و دیگر کارت های که روی سیستمت نصب است و خودش بصورت مجازی میسازد و من امتحان کردم و تونستم چند تا کارت شبکه اضافه کنم ولی نمی دونم چرا از شما نمی شه؟؟؟

miraki1

عضو جدید
شبکه های manet

شبکه های manet

پایان نامه یامقاله دررابطه با شبکه های mobaile ad hoc

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام مهندس
راه حلی که گفتم فکر نمی کنم شدنی باشد چون فهمیدم که VM Ware بیشتر از هاردت استفاده می کند نه از کارت شبکه و دیگر کارت های که روی سیستمت نصب است و خودش بصورت مجازی میسازد و من امتحان کردم و تونستم چند تا کارت شبکه اضافه کنم ولی نمی دونم چرا از شما نمی شه؟؟؟
ممنون مرسی حل شد من کارت مجازی رو پاک کرده بودم یعنی واسه یه سرویسی باید غیرفعال می کردم ولی من پاک کرده بودم اون مشکل ایجاد کرده بود اضافه کردن هم از همون اد پایین وی ام پیدا کردم :gol:

hfvhidld

عضو جدید
یه شبکه ای هست که متشکل از تعدادی سیستم هستند که در این شبکه، هم اطلاعات داده ای بین سیستم ها رد و بدل میشه و هم همه اونها از طریق یک مودم که به سوئیچ متصل هست از اینترنت استفاده میکنن.

میخواستم ببینم راهی، نرم افزاری، چیزی هست که بشه روی حجم اینترنتی (نه حجم اطلاعاتی که از طریق شبکه بین سیستمها) یه مانیتورینگ داشت و مشخص بشه که هر کاربر چه حجمی رو دانلود و آپلود داشته؟؟

نرم افزارهایی که هست و روی هر سیستم نصب میشه دو تا مشکل داره:
1- اینکه کاربر به راحتی میتونه ببینه نرم افزار رو و اون رو Exit کنه و مانیتورینگ رو مختل؛
2- نمیتونن فقط حجم آپلود و دانلود اینترنت رو نشون بدن و حجم اطلاعات به اشتراگ گذاشته شده توی شبکه رو هم همراه با حجم اینترنت نشون میدن و قابل تشخیص نیست چقدرش اینترنته و چقدرش دیتا های لوکال.

یه نکته ای هم که هست اینه که نمیخواییم مودم رو به یک سیستم وصل کنیم و اون سیستم رو سرور کنیم واسه اینترنتِ بقیه کاربرها چون ممکنه نیاز به اینترنت باشه ولی سرور ما روشن نباشه یا بنا به دلایلی Down شده باشه.
ممنونم...

hfvhidld

عضو جدید
کمک....آموزش نصب ویندوز سرور 2008

کمک....آموزش نصب ویندوز سرور 2008

سلام به دوستان
من ویندوز سرور 2008 رو چطوری روی لپ تاپم نصب کنم ؟نصبش کردم اما برا Domain اخطار میده؟
بعد دوباره پاکش کردم حالا کمک میخوام
زمانی که سی دی رو گذاشتم باید بوت رو بالا بیارم یا بذارم Run اش کنم؟یکی منو از ابتدا راهنمایی کنه و بگه چیکار کنم... خواهش میکنم .... :cry:
در ضمن من ویندوز 7 هم رو سیستمم نصبه ونمیخوام اون پاک بشه..
ممنون

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
من ویندوز سرور 2008 رو چطوری روی لپ تاپم نصب کنم ؟نصبش کردم اما برا Domain اخطار میده؟
بعد دوباره پاکش کردم حالا کمک میخوام
زمانی که سی دی رو گذاشتم باید بوت رو بالا بیارم یا بذارم Run اش کنم؟یکی منو از ابتدا راهنمایی کنه و بگه چیکار کنم... خواهش میکنم .... :cry:
در ضمن من ویندوز 7 هم رو سیستمم نصبه ونمیخوام اون پاک بشه..
ممنون
سلام سوالتون واضخ نیست واسه همین چند تا سوال بپرسم چرا می خواین سرور رو در سیستم خودتون نصب کنین؟ منظورم اینه چرا در محیط های مجازی مثل vmware نصب نمی کنید آخه اگه کنار ویندوزتون نصب کنید سرعت سیستم تون رو خیلی میاره پایین و هم اینکه اگه واسه تمرین شبکه اینا می خواین نمی تونین این دو تا ویندوز رو ارتباط بدین . سوال دومم گفتین خطا میده میشه بگین خطا چی میده و یا عکسی از خطاش بذاری؟ در مورد اونم که گفتین 7 پاک نشه می تونین در یه درایو دیگه نصب کنین و این درایوی که 7 نصب هست رو حین نصب فرمت نکنین در این صورت هر دو ویندوز کنار هم می مونن و پاک نمیشه

hfvhidld

عضو جدید
ممنون از لطفتون که اومدین راهنماییم کنید...
ببینید من واسه درس آزمایشگاه شبکه میخواستم این ویندوز رو نصب کنم
نصبش کردم اما زمانی که میخوام Active directory رو نصب کنم و دامین تعریف کنم اخطار میده که نمیشه و باید Ip تعریف کنید
بعد من خودم به این نتیجه رسیدم که باید حتما من عضو شبکه باشم تا بتونم همچین تنظیماتی رو بدم و Ip تعریف کنم و دامین تعریف کنم!
دیگه بخاطر همین نتونستم کامل نصبش کنم و ادامه بدم...
ممنون میشم بازم راهنماییم کنید
لطف کردید:gol::gol::gol::gol:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ممنون از لطفتون که اومدین راهنماییم کنید...
ببینید من واسه درس آزمایشگاه شبکه میخواستم این ویندوز رو نصب کنم
نصبش کردم اما زمانی که میخوام Active directory رو نصب کنم و دامین تعریف کنم اخطار میده که نمیشه و باید Ip تعریف کنید
بعد من خودم به این نتیجه رسیدم که باید حتما من عضو شبکه باشم تا بتونم همچین تنظیماتی رو بدم و Ip تعریف کنم و دامین تعریف کنم!
دیگه بخاطر همین نتونستم کامل نصبش کنم و ادامه بدم...
ممنون میشم بازم راهنماییم کنید
لطف کردید:gol::gol::gol::gol:
اول از همه یه نرم افزار مجازی ساز مثل vmware نصب کنید بعد داخل اون سرور و 7 رو نصب کنید .
دوم اینکه خوب باید سیستم یه آی بدین چون از روی اون اکتیودایرکتوری نصب میشه
سوم اگه عکس رو بزارین بهتر می تونم بگم چون ارور می تونه متفاوت باشه
چهارم نیازی نیست شبکه باشه یعنی همین که سرور داشته باشین و آی پی تعریف کرده باشین می تونین نصب کنین
در قسمت دانشکده مجازی واسه دوره اکتیودایرکتوری دو جزوه گذاشتم که خوبن خواستین دانلود کنین نصب اکتیودایرکتوری و dhcp اینا رو توضیح داده
بازم سوالی بود در خدمتم

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
پایان نامه یامقاله دررابطه با شبکه های mobaile ad hoc
میتونی از روی سرچ اسم دکتر محمدحسین یغمایی مقدم به نتایج خوبی برسی.ایشون استادتمام فردوسی هستند.

saayeban

عضو جدید
++ join کردن 400 تا کلاینت در شبکه بصورت همزمان ++

++ join کردن 400 تا کلاینت در شبکه بصورت همزمان ++

سلام
از دوستان کسی میدونه چجوری میشه بصورت همزمان 400 تا کلاینت رو به دامین join کرد؟

سپاس

zbolghan

عضو جدید
اطلاعات بیشتر درباره وب سرویس و پنل های ارسال پیامک

اطلاعات بیشتر درباره وب سرویس و پنل های ارسال پیامک

با سلام. من تازه عضو باشگاه شدم. از رشته مهندسی صنایع فارغ التحصیل شدم. سوالی دارم که فک میکنم بچه های IT خیلی می تونن کمکم کنند. من میخوام راجع به وب سرویس بدونم.دنبال این هستم که بشه به کمک پیامک نام مشتری، رشته تحصیلی و شماره سریال بسته خریداری شده رو بگیره، دیتاها رو تفکیک کنه، به اینترنت وصل شه و یک شماره رمز بگیره و براش بفرسته.
سرچ کردم دیدم یه سری پنل هایی وجود دارند که کارشون ارسال پیامک انبوهه. شرکتا میگفتن به کمک وب سرویس و نوشتن برنامه میشه اینکارو کرد.من دنبال اینم بدونم که پنلی وجود داره که قابلیت شخصی سازی و برنامه نویسی توسط شرکت خودمون رو داشته باشه یا باید حتما این شرکتا برنامه شو بنویسن؟
راستش من چون اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم می خواستم ازتون کمک بگیرم بیشتر راهنماییم کنید
ممنون

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ببین چیز عجیب غریبی نیست،اگه شرکتتون در زمینه برنامه نویسی به اندازه کافی نیرو داره و میخواد هزینه کنه به نظرم میتونین خودتون بنویسین.کامپوننت ها و ماژول های آماده اش هم توی اینترنت هست.اما اگه همچین نیرویی رو ندارید و همچین هزینه ای رو از نظر پول و زمان نمیتونید تقبل کنید شخصی سازی شده اش رو از بیرون بخرید.

بالا