من زنم...

sahar91

عضو جدید
:surprised: روایات در مذمت زن؟!
من روایات و احادیثی رو شنیدم در باب زنهایی که یه سری خصایص بد دارن
اما در باب خود زن تا حالا به گوشم نخورده...
همون طور که در باره ی مردهایی با صفات بد هم روایاتی داریم که مذمت مرد رو کردن...
مثلا امام علی (ع) فرمودن از 3 چیز باید ترسید:
دیوار شکته
سگ هار
و زن بی حیا...
خب آیا این حدیث درباره ی زنه؟!
خیر
درباره ی زن بیحیاست...
این دو تا با هم خیلی متفاوتن ها
پس چرا یه مدت پیش تو یکی از تاپیکا یه نفر میگفت حضرت علی گفته زن تیر شیطانه ؟

sahar91

عضو جدید

حضرت على علیه السلام پس از پایان نبرد جمل، در نکوهش زنان مى‏فرماید: مردم! ایمان زنان ناتمام است، بهره آنان ناتمام، خرد ایشان ناتمام، نشانه ناتمامى ایمان، معذور بود نشان از نماز و روزه است‏به هنگام عادتشان، و نقصان بهره ایشان، نصف بودن سهم آنان از میراث است نسبت‏به سهم مردان، و نشانه ناتمامى خرد آنان این بود که گواهى دو زن چون گواهى یک مرد به حساب رود. پس از زنان بد بپرهیزید و خود را از نیرنگشان واپایید، و تا در کار زشت طمع نکنند، در کار نیک از آنان اطاعت ننمایید.
زن، ایمانش ناقص است، زیرا در ایام عادت از نماز و روزه محروم است، عقلش کم است، زیرا شهادت دو زن معادل یک مرد است، و حظ مالى او نیز نصف سهمیه مرد است. مشابه این مضمون از رسول خدا صلى الله علیه و آله نیز رسیده است

چی بگم به تو!!اینارو خودت بدونی بهتره نمیخواد به بقیه انتقال بدی.زن نباشه نمیدونم مرد از کجا بوجود میاد اونوقت زن شد نصفه!لابد در آخر هم باید مینوشتی فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه!چون نصفه س دیگه نه؟

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسسي استارتر

زن زيباست...هم ظاهرش هم باطنش....
نمونه اي از قدرته خداست....در عينه لطافت و ظرافت...مثله كوه پشتت وايسه غمي نداري
ادم به مادرو مادر بزرگاش نگاه ميكنه واقعا حيران ميمونه....زني كه زنه اما مثله يه مرده

اما زمونه عوض شده..هم پسر هم دختر...شيطان ميگه الف...ما ميگيم ب...و اينجورياست كه تا ي ميريم
بعد ميايم سره هم ميكوبيم

شيطان گفت الف شما بگين د تا فسفر بسوزونه:D

b65241

کاربر بیش فعال

حضرت على علیه السلام پس از پایان نبرد جمل، در نکوهش زنان مى‏فرماید: مردم! ایمان زنان ناتمام است، بهره آنان ناتمام، خرد ایشان ناتمام، نشانه ناتمامى ایمان، معذور بود نشان از نماز و روزه است‏به هنگام عادتشان، و نقصان بهره ایشان، نصف بودن سهم آنان از میراث است نسبت‏به سهم مردان، و نشانه ناتمامى خرد آنان این بود که گواهى دو زن چون گواهى یک مرد به حساب رود. پس از زنان بد بپرهیزید و خود را از نیرنگشان واپایید، و تا در کار زشت طمع نکنند، در کار نیک از آنان اطاعت ننمایید.
زن، ایمانش ناقص است، زیرا در ایام عادت از نماز و روزه محروم است، عقلش کم است، زیرا شهادت دو زن معادل یک مرد است، و حظ مالى او نیز نصف سهمیه مرد است. مشابه این مضمون از رسول خدا صلى الله علیه و آله نیز رسیده است
به دلیل حرفهایی از این دست که نشانه ی بی انصافی است اینچنین تاپیک هایی زده می شود.اما به نظر من مردهای واقعی وجود دارند.شاید در اکثریت نباشند اما هستند.برای آنها دیگر نیاز به تکرار این اینگونه تاپیک ها نیست.با تشکر فراوان از استارتر عزیز

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ببخشید پس حضرت زهرا (س) که مادر 12 امام هستن ایمانشون ناتمامه؟! ایشون زن نبودن؟!
این حرفا چیه؟
همچین نوشته هایی از مولای ما بعیده...
هر چی هر جا میخونید دلیل بر صحتش نیست...
این امام علی همان امام همامی هستن که میفرمایند: زنها ریحانه اند...
کدوم از این گفته ها بیشتر به منش مولامون نزدیکه؟!

از شما بعید بود...!

آخرین ویرایش:

علّامه

عضو جدید
خواهش می کنم عزیزم:gol:
نکته جالبی عنوان کردی ولی من نکته دیگری هم اضافه می کنم اینکه به سخنان خدا توجه کنیم و سعی نکنیم برداشتهای شخصی خود را از دین و کلمات خدا به پای دین بگذاریم

ببخشید جناب علامه من کاملا متوجه عرایض شما نشدم ممکنه واضحتر توضیح بدین منظورتون از شیطان ایت خداست و مذمت زن و ....یعنی چی
ونوس خانوم خیلی منظور خاصی نداشتم فقط خواستم بدونین این رویکرد یه سویه خیلی درست نیست و اینکه اگه مذمتی از زن شده شما اینها رو یه سری حرف های بی اساس نزنین و فقط تعریف ها رو در مورد زن ببینین هر چند بنده منکر این فضایل زن نیستم اما خب اگه بخواهیم با این دید شما نگاه کنیم شیطان هم زیباست کما اینکه عده ای همین حرف را میزنند و به این معتقدند که بنده ای بالاتر از شیطان در زمین وجود ندارد چون او حاضر نشد حتی با فرمان خدا به غیر خدا سجده کند پس او حتی در مقابل دستور خدا عبادت غیر او را نکرد و... میبینین که این تفکر چقدر خطرناک است فقط خواستم این نکته را بهتون تذکر بدم
و الا ما خودمون هم ارادت به خانوم ها داریم
این تعابیری که شما از زبان شیخ در داستانتون نقل کردین در اصطلاح اهل لغت و علم به این تعبیر میشه که این حکم برای نوع افراد است نه تک تک افراد یعنی عام استغراقی نیست بلکه برای نوع بدون در نظر گرفتن افراده مثل اینکه خدا میفرماید « ان الانسان لفی خسر» ما اجازه نداریم بگوییم که خدایی نکرده پیامبر و ... هم انسان است پس مشمول این حکم است امیدوارم تونسته باشم منظورم رو بهتون منتقل کرده باشم
یا علی

mitra212

عضو جدید

بااحترام به همه انسانها

تضعیف جایگاه مرد و بت ساختن از زن کافیه. تو فضای نت چقدر متونی از این قبیل در ستایش زن, و نیاز مرد به اون داره زیاد میشه؟ تو سینما, رسانه ها, همین باشگاه خودمون, انواع توهین ها به مردها میشه. مرد تو جامعه امروزی بواسطه همین تبلیغات جایگاه منفعلی پیدا کرده. در همین تاپیک چرا مرده میگه " دیگر تحمل نداشتم . پاهایم سست شد بر زمین زانو زدم، و گریستم. " چرا این داستان از زبان یه زن گفته نشه؟

در تاپیک گفته میشه " من هرگز زن را ندیدم، به چشمانش ننگریستم، و آوایش را نشنیدم. چقدر دوست میداشتم بر موجی که مرا به سوی او میخواند بنشینم، " می بینیم هر چیزی که مرد قصه از زن میخواد مربوط میشه به نیازهای جنسـیش. این چه مردی هست که بخاطر نیاز های جنسـیش بر زمین زانو میزنه و گریه میکنه؟

اوج زیرکی و مکر نویسنده اونجا مشخص میشه که خدا بر میگرده و به مرد میگه " تو بدون او غیر کاملی "

و اما پوچی نوشته اونجا مشخص میشه که خدا هم در نهایت حرفهای شیخ رو تکرار میکنه " اگر تو تحمل و ظرفیت دیدار زیبایی مطلق را نداری به چشمانش نگاه نکن، گیسوانش را نظر میانداز، و حرمت حریم صوتش را حفظکن تا خودم تو را مهیای این دیدار کنم..." خب پس اون شیخ بدبخت هم داشت به نوعی همینو میگفت دیگه.

خیلی چیزهای دیگه در مورد متون این چنینی وجود داره که حوصله ندارم بنویسم.

چیزی رو که تعداد زیادی دوس دارند دلیل بر خوب بودنش نیست, چه بسیار کارهای بدی که خیلی ها اون رو تایید می کنند.

"اگر تاپیکی میزدم وزن را به تمسخر میگرفتم حتما براتون خیلی جالب میشد" اولا من این رو بشدت رد میکنم ثانیا همین جملت نشان دهنده ذهنیت تو هست و اینکه چرا این تاپیک رو زدی. چرا در مورد من همچین فکری میکنی؟ فک میکنم برعکسش واسه خودت صدق میکنه, یعنی خودت از تاپیکی که مردها مسخره بشوند خوشت میاد والبته امیدوارم من اشتباه فکر کنم.

در ضمن واسم جالبه دوستان در پاسخ پست های من گفتند " بهتره در مورد دیگران پیش داوری نکنیم " من در جواب میگم پس همه ی شما چرا در مورد من پیش داوری کردید؟ شما در مورد من چی میدونین؟

تا وقتی اینطور مردها از زنها جدا میشوند , ما وضعمون بهتر نیست. تو همون قرآن همیشه مردها و زنها با هم در آیات استفاده می شوند.
من در مورد شما هیچ پیش داوری نکردم، عرض کردم شما پیش داوری نکنین....من چطور میتونم در مورده کسی که اصلا باهاش برخورد نداشتم قضاوت کنم؟؟!!!

tanha990

عضو جدید
روزی مریدی از شیخ پرسید یا شیخ ، در هنگام رویاروویی با زن چه کنیم ... زنی زیبا و پر عشوه که اب دهان را راه میاندازد و لب و لوچه اویزان میکنند
شیخ بفرمودند ، هنگام رویارویی با چونان زنی ، چشم را درویش کن و در صفات درون زن خیره شو ، چونانکه چیزی بدیدی ، خواهی توان او را برای خود برگزینی ، اما اگر محو سر و سینه و ران او شوی ، همان وقت خود را فراموش کرده ای....

مریدان بیامدند خشتک پاره کرده بر سر زنان به بیابان روی اورند که زن سفید و چشم درشت و پر عشوه وارد شد ، شبخ تا زن بدید خشت پاره کردندی و به بیابان گریختندی .... دی

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزی مریدی از شیخ پرسید یا شیخ ، در هنگام رویاروویی با زن چه کنیم ... زنی زیبا و پر عشوه که اب دهان را راه میاندازد و لب و لوچه اویزان میکنند
شیخ بفرمودند ، هنگام رویارویی با چونان زنی ، چشم را درویش کن و در صفات درون زن خیره شو ، چونانکه چیزی بدیدی ، خواهی توان او را برای خود برگزینی ، اما اگر محو سر و سینه و ران او شوی ، همان وقت خود را فراموش کرده ای....

مریدان بیامدند خشتک پاره کرده بر سر زنان به بیابان روی اورند که زن سفید و چشم درشت و پر عشوه وارد شد ، شبخ تا زن بدید خشت پاره کردندی و به بیابان گریختندی .... دی

اولش داشت خوب پیش میرفت یهو آخرش چرا همچی شد؟ :D

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از تاپیکتون
اما خب از این هم نگذریم شیطان هم آیت خداست و جلوه ای از آثار اوست همه چی آیت خداست حتی من و شمایی که شاید ....
و دیگه خیلی دور از انصافه که ما روایاتی رو که در مذمت زن از خود شخص پیامبر و حضرت امیر و... داریم رو اینطور بی رحمانه و بدون دیدی باز به محتوای دیگر روایات نسبت بدیم به شیخ و این نتیجه رو بگیریم که این سخن خدا نیست بعید میدونم که ونوس خانوم هم این نظر رو داشته باشند ولی خب نا خواسته این حرف شنیده میشه از دل این متن.
اگه ما این سخن ها رو در مورد زن داریم از اون طرف هم داریم که از نشونه های اینکه رحمت خدا شامل بنده ای شده این است که زن خوب است که به او داده شده. یا بهشت زیر پای مادران و...یا اینکه خلقت کل عالم به بهانه یه زن بوده لولاک لما خلقت الافلاک و... پس باید همه احادیث رو با هم دید و اینطور زود قضاوت نکرد.
یا علی

شیطلان دوجنبه دارد یک جنبه خلق و خوی خودش و جنبه دیگر مخلوق خداست ..از این جنبه که مخلوق خداست درست ولی ازجهتی که خلق و خوی خود را دارد خود را مطرود درگاه خدا قرار داده و این ایت خدا نبست

زن جدای اینکه مخلوق خداست امکان رسیدن به اعل درجه را دارد همانطور که مرد دارد
اگر احادیث شما در مذمت زن درست باشد باید خط بطلانی روی حضرت زهرا وفرزندان دختر ایشان و فرزندان دختر معصومین هم کشید
در روایات از زن بد مذمت شده همانطور که از مرد بد مذمت شده ..ابا این احادیث دلیل بر مذمت همه زنهاست
اما حکایت خدا و شیخ و فرمایشات خدا درمورد کل جنس مونثه

sebtoshshaikh

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نام خردداد عاقل خواه و با سلام و آرزوی سلامتی و موفقیت شما و هرکه همراه

اولش نخواستم مطلبو تو تاپیک بنویسم ، اما چون شروع کننده تاپیک
venous_20 فرمودن : مطلب مربوطه ، خوبه تو تاپیک باشه ؛ می نویسم :

چیزی که همه قبول دارن و واقعیته و قابل انکار نیست اینه که :زن و مرد مکمل همدیگن .

اگر مرد بود و زن نبود ؛ چی بود ؟ اگر زن بود و مرد نبود چی بود ؟

زن و مرد هرکدوم با خصوصیات و ویژگیایی که دارن ، کارایی میتونن انجام بدن که اون یکی از پسش بر نمیاد .

لاستیک ماشینو میشه به جای سیلندر موتور به کار گرفت ؟ اینم همونه .

شیشه رو میشه به جای میل لنگ گذاشت ؟ هرکدوم یه کاری میکنن .

تعجبه ، که تو این روزگار که مردم همه چی می دونن ، تو امورات خلقت و آفرینش و خیلی چیزایی دیگه ، از اینهمه علم و دانششون بهره نمی گیرن .

انسان موجودی اجتماعیه ، تنها نمی تونه زندگی کنه . کوچکترین اجتماع خانوادس ؛ قوام خانواده هم به مرد و زنه .

تو این اجتماع کوچک کارا و وظایف طبق قابلیتا تقسیم شده ؛

مثل همه سیستمها و همه مجموعه هایی که اجزاشون وابسته به همه .

ولی - متاسفانه - اینجور مطالب - معمولا - به صورت واقعی و همونطوری که هستن بررسی نمیشن .

و بیشتر حرفا به شوخی نزدیکترن تا بررسی دقیق و حساب شده .

توفیق رفیق

فقط مادر

عضو جدید
با وجود اینکه پسرمو تو اینجور تاپیکا فقط دخترا رو شتک میکنم اندفه رو بگم که خدایی جمله قشنگی بود

دختر یا اینجوری بگم به طور کلی بانوان قابل احترامن منم خیلی بهشون احترام میذارم جز یه مورد

دختری که جنگولک بازی درآره و کرماش تبدیل شن به دایناسورو خدایی بجور میکوبم رو زمین

نمونش ترم دو ....سر کنفرانس فارسی عمومی یه دونه از این دختر دو گرمیا خیلی دوس داشت اسگلم کنه زدم جلو بندیشو پیاده کردم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آدمــ نیـستـــم ؟

حـــوای رانــده شـــده ام یــا مریــم متهــم ؟

منــم کــه روالــ تــاریــخی دنیـــا را بــه هـــم زده امــ ؟

جنگـــ راه انــداختــــه امــ ؟

نــارو زده امــ ؟

دروغ گفتـــه امــ ؟

حیــلـــه بــافتـــه امــ ؟

پـس چـــرا هـــر آدمی جــــان مـــادرش را قســم می خــــورد ؟؟؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تــــــــــــو "زטּ" نشــدی تــا مــردان

گـنــاهشــان را بــر گـــردن تــو بیـــاویـزنــد

و زنـــانگی اتـــ را از تــو دریـــغ کنـنـــد

"زטּ"شـــدی تــا بــا تمـــامیـــت زنـــانگی اتـــ

طـعــنـــه بـــه مـــردان عـــــالم بـــزنی

ALVANDSARD

عضو جدید
اولین حرف زندگی با اسم زن آغاز میشود و اولین حرف مردن با مرد؟
پس زن کلا به معنای زندگی و آغاز رویش فصلی تازه س نمیشه سریع قضاوت کرد اما خیلی از زن ها مایه افتخار بودن پس ما به زن بودنمون افتخار میکنیم
:)

آخرین ویرایش:

ALVANDSARD

عضو جدید
در جواب خیانت؟

در جواب خیانت؟

هر وقت در خیانت و فریب دادن کسی موفق شدی به این فکر نکن که اون چقدر احمق بوده :que:
به این فکر کن که اون چقدر به تو اعتماد داشته............؟
:heart:
:crying2:

honey2009

کاربر بیش فعال
زن را نمی شود درک کرد

زن را نمی شود فهمید

زن را نمی توان شناخت

زن را نمی توان عوض کرد

زن را حتی نمی شود فراموش کرد

زن را فقط میتوان عمیق دوست داشت ..!!

honey2009

کاربر بیش فعال
تو زن شدی......نه برای در حسرت ماندن یک بوسه !

برای ...خلق بوسه ای از جنس آرامش......

.تو زن نشدی..که همخواب.....آدم های بیخواب شوی!

زن شدی...که برای خواب کسی رویا شوی!!

تو زن نشدی.. که در تنهایت.. حسرت آغوشی عاشقانه را داشته باشی...

زن شدی تا...تا آغوشی در تنهایی عشقت باشی

honey2009

کاربر بیش فعال
زن که باشی درباره‌ات قضاوت می‌کنند؛

درباره‌ی لبخندی که بی‌ریا نثارهراحمقی کردی!

درباره‌ی زیبایی‌ات ... که دست خودت نبوده و نیست!

درباره‌ی تارهای مویت که بی‌خیال از نگاه شک‌آلوده‌ی احمق‌ها از روسری بیرون ریخته‌اند!

درباره‌ی روحت، جسمت، درباره‌ی تو و زن بودنت قضاوت می‌کنند!

تو نترس و زن بمان

honey2009

کاربر بیش فعال
زن همیشه زیباست
گاهی انتقــام جو و گاهی عـاشق پیشه

می آفرینــد و گاهی می میرانــــد !

با هر خطایی دلگیر و با پرســتش آرام می گیرد

گویا ، " زن " نیز طبع خــدایی دارد......

honey2009

کاربر بیش فعال
زن ...

با چشمانش حرف میزند ؛

دوست داشتنش را با نگاهش میگوید ،

دلتنگی در چشمانش اشک میشود !

وقت شادی ؛

چشمانش برق میزند ...

وقت عشق بازی

چشمانش خُمار میشود ،

تمام دنیا را میشود در چشم زن خلاصه کرد !

وقتی با نگاهش دنیا را عاشق میکند ..

honey2009

کاربر بیش فعال
من یک زنم

و ای کـاش گاهـــی مـــرد بـــــــــودم...

مــی شد تــــنهاییــــــــم را....

بـــــــــه خیابان بیــــــاورم ...

سیگـــــاری دود کنـــــم و

نـــــگران نگــــاه هــــــای مردم نبــــاشمـ ...

کــــــاش گاهـــــــی مـــرد بـــــــودم ...

مــــــی شد شــــادی ام را....

بـــــه کوچـــــه ها بــــریـــــزم ...

بـــا صــــدای بـــــلنـــــد بخنـــــــــــدم ...

و هیــــــچ ماشینـــــــــی.....

بـــــــرای ســـــــوار کـــــردنم ...

تـــــــرمــــــــز نـکنـــــــد ...!