[گفتگوی دوستانه در تالار عمران]

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم تازه اومدم ولی هنوز مهندس نشدم دانشجویم منم تو جمع خودتون راه بدین

سلام خوش امدین
عب نداره دوستای اینجا همشون مهندسن!!!!
فقط من و شما هنو اول راهیم!!!
فقط شمام سعی کنید جزو اون دسته از بچه ها نباشین که برین و دیگه برنگردین!!;)

آخرین ویرایش:

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوش آمدید ، امیدواریم براتون مفید باشه و البته شما هم اطلاعاتتون رو در اختیار ما قرار بدید .

با تشکر

این روزا که تالار خیلی سوتو کوره!!
بد جور!!
همه سوالا بدون جواب مونده
امیدوارم زودتر بچه ها یه یاری برسونن!!!
اخراج موقتی ها هم تبرئه بشن!!

MHM_ID

عضو جدید
سلام دوستان روی صحبتم به فارق التحصیل هاست ،

واقعا وضعیت کار رشته عمران چه طوره ؟

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز

سلام من دارم مراحل فارغ التجصیلی رو میگذرونم :)
ولی فک نکنم اوضاع بد باشه
واسه کسی که کار بلد باشه و پرتلاش باشه همیشه کار هست
وضعیت عمران به نسبت خوبه

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
دوستان عمرانی گرامی
به من متره و براورد یه ساختمون 10طبقه پیشنهاد شده
راستش بجز درس متره که پروژه درسیمون رو انجام دادیم تا حالا یه ساختمان واقعی رو متره نکردم
به نظرتون برای شروع خوب هست؟
و اینکه از پسش برمیام؟
و هم اینکه از لحاظ هزینه چطوریه وضعیت؟ من چون هنوز وارد کار نشدم چیز زیادی نمیدونم و میخاستم با اظلاعات کامل وارد اینکار بشم

اگه توی اینکار تجربه دارین اطفا یکم از تجربیاتتون رو بگید...
ممنونم فراووووووون

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
دوستان عمرانی گرامی
راستش بجز درس متره که پروژه درسیمون رو انجام دادیم تا حالا یه ساختمان واقعی رو متره نکردم
و اینکه از پسش برمیام؟
و هم اینکه از لحاظ هزینه چطوریه وضعیت؟ من چون هنوز وارد کار نشدم چیز زیادی نمیدونم و میخاستم با اظلاعات کامل وارد اینکار بشم

ممنونم فراووووووون

با سلام ................... براي شروع كار عاليه ................... به نظر من ............قبول كنيد..............با اين كار متره ............رو ياد ميگيرد................و تازه مي فهميد............قبلا چيزي زيادي نمي دونستيد......................... البته ...........زياد هم سخت نيست ..................... با محاسبه يك طبقه ............تقريبا............ميشه گفت ............. بيشنر طبقات رو حساب كردين................. و اگه كاربري ...و نقشه ............ تمام طبقات يكي باشه ..................شما دو يا سه سقف با جزئيات متفاوت داريد........ ...

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دوستان عمرانی گرامی
و اینکه از پسش برمیام؟

ممنونم فراووووووون

مواردي رو كه مشكل داشتيد...............در زير تالار .................متره برآورد.................. مطرح كنيد....................... دوستان و بنده ...............در حد توان ..........كمك تون مي كنيم .........................بدرود.

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
با سلام ................... براي شروع كار عاليه ................... به نظر من ............قبول كنيد..............با اين كار متره ............رو ياد ميگيرد................و تازه مي فهميد............قبلا چيزي زيادي نمي دونستيد......................... البته ...........زياد هم سخت نيست ..................... با محاسبه يك طبقه ............تقريبا............ميشه گفت ............. بيشنر طبقات رو حساب كردين................. و اگه كاربري ...و نقشه ............ تمام طبقات يكي باشه ..................شما دو يا سه سقف با جزئيات متفاوت داريد........ ...

مواردي رو كه مشكل داشتيد...............در زير تالار .................متره برآورد.................. مطرح كنيد....................... دوستان و بنده ...............در حد توان ..........كمك تون مي كنيم .........................بدرود.
مرررررسی
راستش یکم استرسم دارم
حالا دارم یه کار تمرینی انجام بدم
حتما خیلی ممنووووووووون;)

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
مرررررسی
راستش یکم استرسم دارم
حالا دارم یه کار تمرینی انجام بدم
حتما خیلی ممنووووووووون;)

آره .........استرس..............براي كارهاي اولي كه به آدم پيشنهاد ميشه ...............وجود داره ....................و طبيعي هستش......................بنده هم ...............در كارهاي اول ..............اين استرس رو داشتم............

roya217

عضو جدید
سلام دوستان
منم رویا اردشیر هستم.تازه دو هفته ست که درسم تموم شده.
یه سوال دارم از دوستانی که سرکار میرن.
من از اون دانشجوهایی بودم که همه چیو به شب امتحان موکول میکردن و فقط واسه پاسی درس می خوندن.الان که نوبت سرکار رفتن شده خیلی استرس دارم.هیچ چی بلد نیستم و ازونجایی که تو رشته ما یه اشتباه کوچیک میتونه با زندگی آدما بازی کنه فکر میکنم باید برم سراغ یه کار غیر مرتبط با این رشته چون کفایت و اطلاعات کافی ندارم.
میخواستم ببینم همه شما مثل من بودین و این حس طبیعیه یا واقعا باید بیخیال کار عمرانی بشم؟

narsic

عضو
سلام دوستان کسی اینجا تو کلاس های آمادگی آزمون نظام مهندسی عمران شرکت کرده ؟ راهنمایی میخواستم کدوم موسسه بهتره ؟

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
منم رویا اردشیر هستم.تازه دو هفته ست که درسم تموم شده.
یه سوال دارم از دوستانی که سرکار میرن.
من از اون دانشجوهایی بودم که همه چیو به شب امتحان موکول میکردن و فقط واسه پاسی درس می خوندن.الان که نوبت سرکار رفتن شده خیلی استرس دارم.هیچ چی بلد نیستم و ازونجایی که تو رشته ما یه اشتباه کوچیک میتونه با زندگی آدما بازی کنه فکر میکنم باید برم سراغ یه کار غیر مرتبط با این رشته چون کفایت و اطلاعات کافی ندارم.
میخواستم ببینم همه شما مثل من بودین و این حس طبیعیه یا واقعا باید بیخیال کار عمرانی بشم؟
سلام رویا خانوم
خیلی خوبه ک احساس مسئولیت میکنی
ب نظر من شما ی مدت به عنوان کارآموز توی ی دفتر مهندسی کار کن و تجربه کسب کن ، از اونطرف ی گریزی ب درسات داشته باشی کمتر از 5-6 ماه خیلی خیلی آماده میشی
اما هر وقت ک دیدی کاملا آماده ای وارد کار شو چون همونطور که گفتی کار ما ی اشتباه بازی با جون خیلی از آدماست

alikal

عضو جدید
سلام وقت بخیر .
من یه ترم معماری خوندم امسال عمران با آزمون قبول شدم آزاد و شهرسازی ملی شبانه.به نظر شما بین این رشته ها کدومو انتخاب کنم.آینده شغلی عمران برا کار آزاد چطوره ؟معماری چی؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
این روزا که تالار خیلی سوتو کوره!!
بد جور!!
همه سوالا بدون جواب مونده
امیدوارم زودتر بچه ها یه یاری برسونن!!!
اخراج موقتی ها هم تبرئه بشن!!

کدوم سوال ها بی جواب موندن خانومی؟؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

به قول یکی از دوستان ( قدیمیا یادشونه کی رو میگم !!)

الان وضعیت کار عمران گل و بلبل :D هستش !!

( آقا حمید ، مدیر تالار تفریحات که یادتونه!!)

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام وقت بخیر .
من یه ترم معماری خوندم امسال عمران با آزمون قبول شدم آزاد و شهرسازی ملی شبانه.به نظر شما بین این رشته ها کدومو انتخاب کنم.آینده شغلی عمران برا کار آزاد چطوره ؟معماری چی؟

سلام
بهتون تبریک میگیم

یکم اینکه به علاقه اتون توجه کنید ، اگر علاقه داشته باشید ، هم بازار کارش ایجاد میشه هم از کارتون لذت میبرید .

دوم اگر بریم روی بازار کار ، تقریبا هرسه تا ، توی یه سطح هستند چون به نوعی مکمل همدیگه به حساب میان، ولی اون چیزی من خودم به شخصه توی کارم میبینم ، وضعیت معماری هم به لحاظ پیدا کردن کار و هم درامد، از عمران سرتر هست .

اما از دانشگاه بگیم ، اول که ملی هستش ، چون ارزونتره ، عنوانش دانشگاه سراسری ، دوم اینکه دانشگاه ازاد برای رشته ی عمران ، هر ترم حدودا براتون 1.2 میلیون آب میخوره ، معماری رو نمیدونم ازاد خوندید یا سراسری !!

هرحال ، باز تصمیم گیرنده نهایی شما هستید .

با تشکر
:gol::gol:

MHM_ID

عضو جدید
سلام دوستان و با تشکر از جوابتون

من تازه می خواماین رشته رو بخونم و دوست دارم از همین اول کار تو کار های مرتبط با این رشته باشم (به صورت کار آموزی ) حالا شما میگید از کجا شروع کنم ؟

دوم اینکه چه درسایی توی این رشته مهم اند و باید به صورت 100 یاد گرفت و به خاطر سپرد ؟(میدونم همش مهمه ولی مهم هاش )

سومی هم اینکه نرم افزار های مهندسی رو از کجا شروع کنم یعنی اول برم کدومو یاد بگیرم ؟

چهارمم اینکه زبان انگلیسی رو در چه سطحی یاد بگیرم ؟

ببخشید اینقدر طولانی شد ....

ممنونم از جوابتون .

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان و با تشکر از جوابتون

من تازه می خواماین رشته رو بخونم و دوست دارم از همین اول کار تو کار های مرتبط با این رشته باشم (به صورت کار آموزی ) حالا شما میگید از کجا شروع کنم ؟

دوم اینکه چه درسایی توی این رشته مهم اند و باید به صورت 100 یاد گرفت و به خاطر سپرد ؟(میدونم همش مهمه ولی مهم هاش )

سومی هم اینکه نرم افزار های مهندسی رو از کجا شروع کنم یعنی اول برم کدومو یاد بگیرم ؟

چهارمم اینکه زبان انگلیسی رو در چه سطحی یاد بگیرم ؟

ببخشید اینقدر طولانی شد ....

ممنونم از جوابتون .
سلام
خیلی خوبه ک از همین اول ب فکر کاری
ببین عمران کارش دو قسمته ، یکیش دفتریه یکی اجرایی
کار دفتری میشه طراحی و محاسبه ، کار اجرایی هم میشه نظارت و اجرا ، دیگه باید ببینی از کدومش بیشتر خوشت میاد که همونجا بری واسه کارآموزی
تمام درسهای تخصصی ما تمامشون بدرمیخورن و باید ملکه ذهنت بشن ، درسای غیر تخصصی هم ک هیچکدوم بدردت نمیخورن
نرم افزارهای پرکاربرد توی عمران 3 تا هستن ، ایتبز ، سیف ، اتوکد ، ک دوتای اول محاسباتین و آخری نقشه کشیه و اینکه باید ی پیش زمینه درسی داشته باشی ک بری سراغشون و همینطوری نمیشه اما در کل از اتوکد شروع کنی راحت تری
انگلیسی متاسفانه ب اونصورت توی درسهای ما کاربرد نداره آ البته اگر ب سبک آموزش خودمون نگاه کنی

MHM_ID

عضو جدید
سلام
خیلی خوبه ک از همین اول ب فکر کاری
ببین عمران کارش دو قسمته ، یکیش دفتریه یکی اجرایی
کار دفتری میشه طراحی و محاسبه ، کار اجرایی هم میشه نظارت و اجرا ، دیگه باید ببینی از کدومش بیشتر خوشت میاد که همونجا بری واسه کارآموزی
تمام درسهای تخصصی ما تمامشون بدرمیخورن و باید ملکه ذهنت بشن ، درسای غیر تخصصی هم ک هیچکدوم بدردت نمیخورن
نرم افزارهای پرکاربرد توی عمران 3 تا هستن ، ایتبز ، سیف ، اتوکد ، ک دوتای اول محاسباتین و آخری نقشه کشیه و اینکه باید ی پیش زمینه درسی داشته باشی ک بری سراغشون و همینطوری نمیشه اما در کل از اتوکد شروع کنی راحت تری
انگلیسی متاسفانه ب اونصورت توی درسهای ما کاربرد نداره آ البته اگر ب سبک آموزش خودمون نگاه کنی

داداش دمت گرم بابت کمکت ، ایشا الله یه بوگاتی بخری ....;)

robo_sadegh

عضو جدید
سلام ىه بچه هاى عمران., من رشتم مکانىکه مىخوام مدرک معادل کاردانى بگىرم و کاردانى به کارشناسى عمران شرکت کنم, خواستم نظرتون رو بگىن. آخه من هم به عمران بىشتر علاقه دارم هم کار اجرابىام عمران رو بىشتر دوس دارم. با ارزوى موفقىت برا همتون

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
این هفته رو خیلی خوشحال رفتیم دانشگاه
استادام کتاب معرفی کردن
از بس حجم کتابا بالاس و گرونن هنگ کردم
اکثرشون سری عمران رو برامون معرفی کردن
مخصوصا سیالات
برای مکانیک خاک هم گاج و اصول مهندسی ژئوتکنیک ترجمه اقای طاحونی و اطیابی رو معرفی کردن
برای مکانیک چی بخرم؟
تحیلیل چی؟طاحونی یا بدیعی؟
یه کتاب میخوام که برای ارشدمم خوب باشه
کتاب روونی هم باشه
میشه لطفا راهنمایی کنید

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام بچه ها
این هفته رو خیلی خوشحال رفتیم دانشگاه
استادام کتاب معرفی کردن
از بس حجم کتابا بالاس و گرونن هنگ کردم
اکثرشون سری عمران رو برامون معرفی کردن
مخصوصا سیالات
برای مکانیک خاک هم گاج و اصول مهندسی ژئوتکنیک ترجمه اقای طاحونی و اطیابی رو معرفی کردن
برای مکانیک چی بخرم؟
تحیلیل چی؟طاحونی یا بدیعی؟
یه کتاب میخوام که برای ارشدمم خوب باشه
کتاب روونی هم باشه
میشه لطفا راهنمایی کنید

-----------------------------------------------------
سلام موفق باشید ایشالله
من از کتاب مکانیک بهرام پوستی استفاده کردم و خوب بود
کتاب تحلیل هم کتاب طاحونی بهتر از بدیعی هست البته از نطر من
موفق باشید

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
-----------------------------------------------------
سلام موفق باشید ایشالله
من از کتاب مکانیک بهرام پوستی استفاده کردم و خوب بود
کتاب تحلیل هم کتاب طاحونی بهتر از بدیعی هست البته از نطر من
موفق باشید

ممنون
کتاب بهرام پوستی فقط برای پاس کردن خوبه یا برای ارشد هم میشه ازش استفاده کرد
رووون هست؟

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
ممنون
کتاب بهرام پوستی فقط برای پاس کردن خوبه یا برای ارشد هم میشه ازش استفاده کرد
رووون هست؟

-------------------------------------------------------
کتاب بهرام پوستی به هر حال یکی از کتابای مرجع هست که توی خیلی از دانشگاها تدریس میشه-نمیتونم قول 100 درصد بدم که اگه این کتابو بخونید مکانیک عالی بزنید
روونیشم باید بگم از بین 2 تا کتابی که خوندم این روون تره