تقدس سازی ..!

تکنو کرات

اخراجی موقت
تقدس سازی ..!
فرهنگ تقدس سازی در میان ما ایرانیان نمود بسیار زیادی دارد . طوری که با دیدن رنگهای مقدس که سبز و سیاه یکی از آنها میباشند نوعی حس ترس از گناه، یا ترس درونی در ما ایجاد میشود .
واقعا این تقدس سازی از کجا آمده است ؟
چگونه میتوان امام زاده ای را که جلوی چشمانمان به مانند یک هتل ساخته اند بعد از مدتی پرستش کنیم ؟!! منتظر نظرات شما دوستان هستم ...(خواهش نظرات تهی از تعصب)

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
درود بر دوستان گرامی
همینطوری که دوست عزیزمون گفت ما ایرانیها علاقه خواصی به تقدس سازی داریم از رنگها گرفته تا اعداد و خیلی چیزای دیگه
امامزاده هایی که روز به روز به تعدادشون اضافه میشه و از مرز 11000 گذشته (درآمدهای حاصله از این همه امامزاده کجا میره؟)
حالا هم که ضریح امام حسین رو آورن و و شهرها میچرخونن و مردم برای تبرک و گرفتن حاجاتشون به سمتش حجوم میبرن
ما به جای اینکه راه امام حسین رو ادامه بدیم داریم دقیقا" برعکس کاری که سالار شهیدان میخواست رو میریم به جای پناه بردن به خدای متعال که همیشه و در همه حال امام به ذات مقدسش تمسک میجست و بهش پناه میبرد به تکه ای آهن تمسک میکنیم و لباسها و وسایلمونو باهاش متبرک میکنیم
اگه امام زنده بود با اولین کسایی که جنگ میکرد خود ماها بودیم درحالیکه ما خودمونو از پیروان ایشون میدونیم
پیامبرها و امامها دنبال زدودن شرک و رسیدن به حق بودن ... به نطظرتون تو این ضریح یا امامزاده ها میشه راهی به سمت حق پیدا کرد

old friend

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم موافقم که خیلی از مردم به این سمت میرن
یه سوال دارم اقای تکنو کرات چرا شما همش تاپیکایی میزنین که مشکلات دینی مردمو نشون میده، این خوب که ادم تو این بحث ها باشه ولی کنار دیدن بدیا باید خوبی رو هم دید، شما منو هر تاپیکی دعوت کردین از مشکلات بوده، چرا از بخش خوبش به ما نمیگی تا مطلع بشیم

samaneh91

عضو جدید
اين تقدس سازي صرفا مربوط به ايرانيا نيست خيلي از مردم ديگه به اين بلا مبتلا هستند و علت اون هم ضعف ايمان و البته عدم بصيرته،مثلا كسايي امام حسين رو شهيد كردن اسلام رو جوري به اونها تفهيم كرده بودن كه يزيد رو امير مومنان و بر حق ميدونستن و واقعه كربلا رو قربة الي الله انجام دادند ،
همين الان هم اين تقدس سازي در بين مردم نسبت به بعضي سياسيون وجود داره و اگه به جامعمون به دقت نگاهكنيم ميبينيم كه خيلي با دوره بني اميه و امام حسين تفاوتي نداره مردم بايد آگاه باشن و اطلاعاتشوت رو نسبت به جامعه ايده آل ديني كه خواسته پيامبر و اهل بيت هست بالا ببرن .

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
همونطور که دوستمون گفتن تقدس سازی و تقدس گرایی صرفا مختص ایران نیست،در مذاهب و ادیان دیگه و در کشورهای شرقی و غربی دیگه هم مشاهده میشه...
قدر مسلم تقدس سازی با احترام به مقدسات معنی متفاوتی داره...
تقدس سازی ریشه در ضعف ایمان و اعتقاد داره و احترام به مقدسات ریشه در ایمان و پایبندی به اعتقادات دینی...
اون یکی به راه کج هست و این یکی به راه راست....
و هستند کسانی که احترام به مقدسات رو تقدس سازی تلقی میکنن و بالعکس...
که اینم ناشی از نداشتن بصیرت و دیدگاه درست هست...

maede_s

عضو جدید
تقدس سازی ..!
فرهنگ تقدس سازی در میان ما ایرانیان نمود بسیار زیادی دارد . طوری که با دیدن رنگهای مقدس که سبز و سیاه یکی از آنها میباشند نوعی حس ترس از گناه، یا ترس درونی در ما ایجاد میشود .
چگونه میتوان امام زاده ای را که جلوی چشمانمان به مانند یک هتل ساخته اند بعد از مدتی پرستش کنیم ؟!! منتظر نظرات شما دوستان هستم ...(خواهش نظرات تهی از تعصب)
من فک میکنم این رنگ سبز یا سیاه و علی قول شما امام زاده ی ساخته شبیه هتل نیست که برای مردم تقدس داره!!! اینا در واقع نمادایی هستن که مردمو یاد افراد ارزشمند و پاک میندازه و در واقع این افراد برای مردم تقدس دارن و شدت ارزش این افراد باعث میشه که هر چیزی هم به نوعی به اونا ارتباط داشته باشه هم براشون عزیز باشه و این امر کاملاً غریزی و طبیعی هست.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
گاهی واقعا به شیطان تبریک میگم ..

نمیخوام ریز بشم چقدر اینکار درست هست یا اشتباه
فقط اینو مطمئنم که شیطانی که با پیامبرها دست و پنجه نرم کرده .. خیلی قویتر از اونی هست بخوای تصورش رو بکنی

تقدس سازی درست نیست .. چون هر چیزی ما از خودمون بسازیم یعنی بدعت نهادن که فکر نمیکنم آیینی بدعت نهادن رو دوست داشته باشه (بدعت یعنی راه و روش جدید در دین گذاشتن)
اینکه یکی میگه چیه این همه امامزاده داریم .. در جوابش باید بگویم نهایت این امازاده ها چی هست ؟؟ آیا غیر از این هست کسی دلش گرفت میره و در اونجا توبه میکنه یا توسل میجویه برای رسیدن بخدا .. نمیخوام بگم برای بخدا رسیدن وسیله میخواد .. ولی چون اون مکان امام زاده بوده و خیلی وقته همه حرمتش رو نگه داشتن و گناهی در آنجا نکردن زمینی هست کمتر به گناه آلوده ..
من خودم یاد ندارم امامزاده ایی رفته باشم و بغیر از خدا به چیزی دیگه توسل کرده باشم ..
اونجا رفتم .. چون بهش رسیدم که میشه جایی خلوت برای در و دل با مونس خود .. و آرامش خوبی پیدا کردم ..

=============

یه چیزی توی نت خیلی زیاد شده
اینکه همه میگن میلیاردی برای امام حسین (ع) ضریح درست کردن در صورتی که یه عده توی سرمای آذربایجان موندن
نمیخوام بگم درسته اینکار
ولی به شددددددددت نفیش میکنم .. چون اولا اون پول ضریح خیلی وقته جمع شده (قبل زلزله) و دوما برام جالبه که کسانی دم از این حرفا میزنن که حتی یک ریال هم به مردم آذربایجان کمک نکردن
شیطان خیلی راحت داره باهامون بازی میکنه .. خیلی راحت

(چراغی که به خانه روا هست به مسجد حرام .. نمیگم باید ضریح بسازیم و مردممان رو فراموش کنیم .. میخوام بگم اگر درست همه چیز رو تقسیم کنیم و حرص و خودخواهی رو بزاریم کنار .. همه در کنار هم با آرامش و در رفاه زندگی میکنیم )

*Essi*

اخراجی موقت
خطرناک ترین تفکری که انسانیت رو تهدید میکنه، تفکراتی مبتنی بر ارباب و رعیت هست.

در اینگونه تفکر همانطور که ممکنه هر عمل حسنه ای از رعیت و بنده نسبت به اربابش سر بزنه، امکان رخ دادن هرگونه جنایتی به شدیدترین شکلش هم هست.

چون در این تفکر بنده و رعیت به مرحله ای میرسد که در برابر ارباب خودش را یک نفهم مطلق حس میکند و یک نفهم مطلق چه در بدی چه در خوبی، کورکورانه به غایت یک عمل رو انجام میدهد.

هرگونه عقلی حکم میکند تفکراتی رو برتری دهد که میزان خوبی و بدی اش در یک حد نرمال و منطقی بماند.

تقدس سازی و احترام بیش از حد به قدیسه ها از طرفی رابطه مستقیم با ترس و وحشت و فقر دارد.

فقر برای شفا یافتن و دور شدن از بیماری و مشکلات.
ترس و وحشت از عذاب های دنیوی و اخروی اربابی قدرت گرا....

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین داداش هرکس یه اعتقادی داره که واسه خودش محترمه
به من و شما هیچ ارتباطی نداره
در ایران تنها هم اینجوری نیست
به رنگم نیست
هرکس با دیدنه یه چیزه خاص تحت تاثیر قرار میگیره و واسش مقدس میشه
امیدوارم منظورتو درست فهمیده باشم
ممنون از دعوتت

*Essi*

اخراجی موقت
ببین داداش هرکس یه اعتقادی داره که واسه خودش محترمه
به من و شما هیچ ارتباطی نداره
در ایران تنها هم اینجوری نیست
به رنگم نیست
هرکس با دیدنه یه چیزه خاص تحت تاثیر قرار میگیره و واسش مقدس میشه
امیدوارم منظورتو درست فهمیده باشم
ممنون از دعوتت

اعتقاد داشتن با قدیسه داشتن خیلی فرق میکنه شبنم گرامی.
شما نمیتوانی قدیس داشته باشی و آنرا به دیگران تحمیل نکنی، نمیتوانی قدیس داشته باشی و در صورت وارد شدن کوچکترین نقدی به قدیست خشمگین نشوی.

قدیس داشتن یک مسئله شخصی نیست، اثراتش بر همه جامعه تحمیل خواهد شد و امکان ندارد یروان قدیس قدرتمند تر دست از تمامیت خواهی بردارند.

در اعتقاد داشتن تمامیت خواهی وجود نداره چون یک ندای درونی هست.

اما قدیس یعنی یک باور بی عیب و نقص خدشه ناپذیر که در راهش از هیچ چیزی نباید کوتاه بیایی چون قدیس پاک و مبرا از هر ایرادی هست.

تکنو کرات

اخراجی موقت

فقط اینو مطمئنم که شیطانی که با پیامبرها دست و پنجه نرم کرده .. خیلی قویتر از اونی هست بخوای تصورش رو بکنی

تقدس سازی درست نیست .. چون هر چیزی ما از خودمون بسازیم یعنی بدعت نهادن که فکر نمیکنم آیینی بدعت نهادن رو دوست داشته باشه (بدعت یعنی راه و روش جدید در دین گذاشتن)
اینکه یکی میگه چیه این همه امامزاده داریم .. در جوابش باید بگویم نهایت این امازاده ها چی هست ؟؟ آیا غیر از این هست کسی دلش گرفت میره و در اونجا توبه میکنه یا توسل میجویه برای رسیدن بخدا .. نمیخوام بگم برای بخدا رسیدن وسیله میخواد .. ولی چون اون مکان امام زاده بوده و خیلی وقته همه حرمتش رو نگه داشتن و گناهی در آنجا نکردن زمینی هست کمتر به گناه آلوده ..
من خودم یاد ندارم امامزاده ایی رفته باشم و بغیر از خدا به چیزی دیگه توسل کرده باشم ..
اونجا رفتم .. چون بهش رسیدم که میشه جایی خلوت برای در و دل با مونس خود .. و آرامش خوبی پیدا کردم ..

=============

اینکه همه میگن میلیاردی برای امام حسین (ع) ضریح درست کردن در صورتی که یه عده توی سرمای آذربایجان موندن
نمیخوام بگم درسته اینکار
ولی به شددددددددت نفیش میکنم .. چون اولا اون پول ضریح خیلی وقته جمع شده (قبل زلزله) و دوما برام جالبه که کسانی دم از این حرفا میزنن که حتی یک ریال هم به مردم آذربایجان کمک نکردن

(چراغی که به خانه روا هست به مسجد حرام .. نمیگم باید ضریح بسازیم و مردممان رو فراموش کنیم .. میخوام بگم اگر درست همه چیز رو تقسیم کنیم و حرص و خودخواهی رو بزاریم کنار .. همه در کنار هم با آرامش و در رفاه زندگی میکنیم )
شاید علم به دانست ، چراهای انسان، تفکر بشر و سوالات بیشمار ، را به شیطان تشبیه کردن فکر نکنم درست باشد. نکته جالب بنده باید از واسطه ی !!!بنام امامزاده به خداوند نزدیک شوم ، این بیان شاید مغلطه به وجود اورد اثبات کن امامزاده هست؟ واز سوی خداوند امده!!!پس لزومی بر وجود عقل نیست.(باید بدونه اندیشه کاری رو انجام دهیم)

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما نمیتوانی قدیس داشته باشی و آنرا به دیگران تحمیل نکنی، نمیتوانی قدیس داشته باشی و در صورت وارد شدن کوچکترین نقدی به قدیست خشمگین نشوی.

قدیس داشتن یک مسئله شخصی نیست، اثراتش بر همه جامعه تحمیل خواهد شد و امکان ندارد یروان قدیس قدرتمند تر دست از تمامیت خواهی بردارند.

اما قدیس یعنی یک باور بی عیب و نقص خدشه ناپذیر که در راهش از هیچ چیزی نباید کوتاه بیایی چون قدیس پاک و مبرا از هر ایرادی هست.

الان من احساس میکنم همه نه یک نفر یا یه عده، به وجود خدا هم شک دارن..پس قدیسه داشتن یا نداشتنشون خیلی عجیب نیست
مطمینم حالا یه چیزی میگیا ولی خودم عادت ندارم تو مسایل دیگران دخالت کنم که کی با چی اوکی هست یا نه
اگه کسی باهام جور نباشه یا به قوله شما بخاد چیزیو تحمیل کنه خیلی راحت کات میکنم به جا اینکه بخام باهاش بحث کنم
چون یه ادم یعنی منطقی باید بپذیره که طرف مقابلش چه چیزایی براش مهم هست یا نیست و وارده جدل باهاش نشه

تکنو کرات

اخراجی موقت
الان من احساس میکنم همه نه یک نفر یا یه عده، به وجود خدا هم شک دارن..پس قدیسه داشتن یا نداشتنشون خیلی عجیب نیست
مطمینم حالا یه چیزی میگیا ولی خودم عادت ندارم تو مسایل دیگران دخالت کنم که کی با چی اوکی هست یا نه
اگه کسی باهام جور نباشه یا به قوله شما بخاد چیزیو تحمیل کنه خیلی راحت کات میکنم به جا اینکه بخام باهاش بحث کنم
چون یه ادم یعنی منطقی باید بپذیره که طرف مقابلش چه چیزایی براش مهم هست یا نیست و وارده جدل باهاش نشه
از منطق صحبت شد عالیه ، کسی به وجود خداوند شک کرد باید اعدام شود؟

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
همونطور که دوستمون گفتن تقدس سازی و تقدس گرایی صرفا مختص ایران نیست،در مذاهب و ادیان دیگه و در کشورهای شرقی و غربی دیگه هم مشاهده میشه...
قدر مسلم تقدس سازی با احترام به مقدسات معنی متفاوتی داره...
تقدس سازی ریشه در ضعف ایمان و اعتقاد داره و احترام به مقدسات ریشه در ایمان و پایبندی به اعتقادات دینی...
اون یکی به راه کج هست و این یکی به راه راست....
و هستند کسانی که احترام به مقدسات رو تقدس سازی تلقی میکنن و بالعکس...
که اینم ناشی از نداشتن بصیرت و دیدگاه درست هست...
واقعا" از حرفات ممنون
ماهم منظورمون همینه چون با این تقدس سازیهیا داریم از خدا دور میشیم
من چیزهای رو دیدم که فقط باید گفت به خدا پناه میبرم
احترام به مقدسات که میگی از خدا مقدس هم مگه داریم خدا میگه فقط به من پناه ببرید و برای من شریک نسازید
پیامبرا و اماما هم دنبال همین بودن و هرکاری کردن واسه همین بود حالا ما کارمون به جایی رسیده که اصل رو فدای فرع کردیم
همه جا از این تقدسات واهی هست و دلیلشم یه چیز پر شدن جیب بعضیا
منم موافقم که خیلی از مردم به این سمت میرن
یه سوال دارم اقای تکنو کرات چرا شما همش تاپیکایی میزنین که مشکلات دینی مردمو نشون میده، این خوب که ادم تو این بحث ها باشه ولی کنار دیدن بدیا باید خوبی رو هم دید، شما منو هر تاپیکی دعوت کردین از مشکلات بوده، چرا از بخش خوبش به ما نمیگی تا مطلع بشیم
خوب باید از مشکلات گفت تا چاره ای واسش پیدا کنیم وگرنه با به به و چه چه چیزی درست نمیشه
خوب شما میتونین خوبیها رو بگین تا ماهم ببینیم;)
من فک میکنم این رنگ سبز یا سیاه و علی قول شما امام زاده ی ساخته شبیه هتل نیست که برای مردم تقدس داره!!! اینا در واقع نمادایی هستن که مردمو یاد افراد ارزشمند و پاک میندازه و در واقع این افراد برای مردم تقدس دارن و شدت ارزش این افراد باعث میشه که هر چیزی هم به نوعی به اونا ارتباط داشته باشه هم براشون عزیز باشه و این امر کاملاً غریزی و طبیعی هست.
این نمادهای که شما میگین آیا با بتهای زمان جاهلیت فرقی داره؟؟؟؟
اونا هم بتهارو نمادی از خدا میدونستن چون ایمانشون ضعیف بود و نمیتونستن خدای نادیده رو پرستش کنن واسه همین ازش نماد ساختن
آیا امام حسین واسه پیامبر با اون عظمتش و بزرگیش حرم و بارگاه ساخت یا واسه مادر و پدرش چنین کاری کرد که ما باید چنین کاری رو بکنیم
اگه خوب بود اونا خودشون این کارو میکردن

=============

نمیخوام بگم درسته اینکار

دوست عزیز مطالبت زیبا بود و احترام خاصی برای شما قائلم اما باید بگم این راهی کهشما میگی به همون شیطان بزرگی ختم میشه که اول جمله ت گفتی
درمورد ایجاد بدعت باهات کاملا" موافقم
شما که واسه تعداد امام زاده ها جواب داشتی که قانع کننده نبود حداقل واسه درامد های حاصله شم یه جواب میدادی که کجاها میره؟؟؟
با یه حساب سر انگشتی میتونین پولهایی که از این راه بدست میاد رو بفهمین
بچه بودم همیشه میگفتم خوش به حال امام زاده ها چقدر پول دارن انقدر زیاده که تو بارگاه و حرمشون جا نمیشه
حالا این همه امام زاده به کی وصل میشن تقربا" نزدیک به 5000 تاشون به امام موسی کاظم میرسن آیا باور کردنش درسته!!!!!!!!!
امشب میخوابیم و فردا که بلند میشیم سر کوچمون یه امام زاده جدید زدن واسه چیه این کارا؟؟ بجز پول چیزه دیگه ای هم هست؟؟
این همه جا که آدم میتونه بره و با خالقش خلوت کنه کوه دشت بیابون گوشه اتاق و خونه خودتون حتما" باید این همه را رو بکوبین و برین امام زاده که کلیم سرو صدا هست و آدم اصلا" تمرکز نداره یادش میره اصلا" چی میخواستی بگی
مسئله ضریح که دیگه واضحه فقط کافیه کانال یکی از شبکه های سراسریمونو باز کنی و ببینی این یعنی چی بجز بدعت معنی دیگه ای داره
اونایی که واسه نعویض ضریج پول دادن چرا واسه مردمی که تو سرما دارن یخ میزنن پول نمیدن؟ چرا واسه اون بچه که داره گوشه خیابون از گشنگی هلاک میشه پول نمیدن؟ چرا واسه اون دخترایی که به خاطر فقر نمیتونن جهیزه ای واس خودشون بخر و ازدواج کنن نمیدن؟ چرا با این پولا چند تا کارخونه نمیزنن که 4 تا جوون رو ببرن سر کار ؟و خیلی چراهای دیگه...
تامین شدن هزینه تعویض ضریح چه قبل و چه بعد از زلزله فرقی نداره
در کل این تقدس سازی ها یه برنامه بلند مدت هستش که اثراتش شاید 50 یا 100 سال دیگه نمود کامل پیدا کنه اون وقت که همینا جای خدارو میگیره
اینارو ما میدونیم بچه های رو تصور کنین که چند سال دیگه به دنیا میان چه بلایی قرار سر اونا بیاد؟

ممنون از جواب خوبت

آخرین ویرایش:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تقدس سازی ناشی از تعصبات خام ما ایرانیهاست... که متاسفانه کم هم نیست ... چسبیدن مهر به دیوار یک امامزاده برای برآورده شدن حاجتشون..یه نمونه کامل از تقدس سازی برپایه تعصبات مذهبی..

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئن نیستم مختص ایرانی ها باشه... البته در مقایسه با غرب ، امروزه ما شدت بیشتری از این رفتار رو نشون می دیم که دلیل اون هم تغییرات حاصل از رنسانس در غربه....

Shopenhaver

عضو جدید
خدای ادیان ابراهیمی به زعم پیروانش، 124 هزار پیامبری فرستاد تا انسان‌ها را به یکتا پرستی دعوت کند !!
ولی کافیست لحظه‌ای مردم را به حال خود واگذاری، باز هم بت ها را می‌پرستند، باز هم طلب شفاعت از ضریح طلایی دارند، پارچه‌هایشان را در تهران متبرک به ضریح به کربلا نرفته‌ی مام حسین می‌کنند!
شرک و بت پرستی در خون این مردمست، مردمانی که تکیه کلامشان لا اله الا الله است.

فقط کسانیکه این چیزهارو نشانه عشق و ارادت و...میدونن، بیان توضیح بدن، اگر ماهیت تقدس اینها برداشته باشه، چه فرقی با پرستش بت داره.

تا کی به اسم عشق و احترام به اعتقادات خودمون رو فریب میدیم؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=126319&d=1355003296​

پیوست ها

• tagh.JPG
    tagh.JPG
    38 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Setareh_madness

عضو جدید
تقدس سازی ..!

به این شکل هم نیست درسته افراط زیاده اما هستند کسایی که معنای پرستش رو می ذونن

*Essi*

اخراجی موقت
به این شکل هم نیست درسته افراط زیاده اما هستند کسایی که معنای پرستش رو می ذونن

مفهوم پرستش بدون تقدس، معنایی ندارد.
مگر میشود موجودی چیزی را بپرستد که آن چیز تقدس نداشته باشد.

پس وقتی کسی به یقین رسید چیزی تقدس دارد، هرگز فکر این را که اورا به چالش بکشد به ذهنش راه نخواهد داد.
همین بت سازی، باعث میشه در برابر مخالفان موضع تند گرفته باشه و تا حد ممکن هرکاری برای دفاع از قدیسه هست انجام داد.

ای کاش دوستی جایگزین پرستش و تفکر ارباب رعیتی میشد .........

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در خراسان چندین کودک بر اثر نشت گاز جونوشو از دست میدن بعد دربی که برای حرم امام حسین درست کردن توی کل ایران میچرخونن و پول جمع میکنند ...هی وااااااای من درد آوره... توی ورزقان همه از سرما میلرزند و بعد درب طلا درست میکنند برای حرم حضرت علی... اونا مگه توی این دنیا چیزی خواستند که حالا که رفتند حرمشونو از طلا میسازند.............

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدای ادیان ابراهیمی به زعم پیروانش، 124 هزار پیامبری فرستاد تا انسان‌ها را به یکتا پرستی دعوت کند !!
ولی کافیست لحظه‌ای مردم را به حال خود واگذاری، باز هم بت ها را می‌پرستند، باز هم طلب شفاعت از ضریح طلایی دارند، پارچه‌هایشان را در تهران متبرک به ضریح به کربلا نرفته‌ی مام حسین می‌کنند!
شرک و بت پرستی در خون این مردمست، مردمانی که تکیه کلامشان لا اله الا الله است.

فقط کسانیکه این چیزهارو نشانه عشق و ارادت و...میدونن، بیان توضیح بدن، اگر ماهیت تقدس اینها برداشته باشه، چه فرقی با پرستش بت داره.

تا کی به اسم عشق و احترام به اعتقادات خودمون رو فریب میدیم؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=126319&d=1355003296​

با توجه به سخنان شما،نه تنها شیعه،بلکه تمام مسلمانان حتی اون وهابیها که خیلی هم سرسختند مشرک هستند.میدونی چرا؟ چون همه مسلمانا حجر الاسود که در خانه کعبه نصب شده میبوسند

شما یه دلیل به من به من نشون بده که حجر الاسود که یه سنگه از بقیه سنگها افضله؟؟؟؟؟؟؟؟
همه مسلمونا مشرکن چون:
جلد قران رو میبوسن در حالیکه جلد قران هم یه جلد معمولیه مثل بقیه کتابها.شما یه دلیل به من نشون بده که جلد قران نسبت به جلد بقیه کتابها برتری داره؟
همه انسانها مشرکند:
چون حاضرن پرچم کشورشون رو بوس کنند.شما یه دلیل به من نشون بده که پارچه سازنده پرم از بقیه پارچه ها افضله؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا یعنی فهم این موارد خیلی سخته؟؟ آیا پارچه معمولی ذره ای برای ادم ارزش داره که بخواد ببوسش؟ ایا سنگ معمولی ذره ای ارزش داره که کسی بخواد ببوسش؟ ایا جلد کتاب ارزشی داره که کسی بخواد ببوسش؟ ایا یه تیکه اهن معمولی ارزشی داره که کسی بخواد ببوسش؟
چرا مردم در استادیوم فوتبال رو نمیبوسن؟
چرا مردم سرامیکهای به کار رفته تو اشپزخونه رو نمیبوسن؟
چرا مردم جلد دفترچه بیمه رو نمیبوسن؟
چرا مردم پارچه های حریر و زربافت رو نمیبوسن؟
جواب این سوالها کاملا واضح و مشخصه
اون چیزی که به یه تیکه فلز شرافت میده،نوع فلز نیست.اون چیزی که یه تیکه فلز رو وارد اعتقادات و علایق مردم میکنه،جنس فلز و استحکامش نیست.بلکه انتساب اون فلز به مکان و شخصیه که مردم به اون عشق میورزن.
فرض کنین خدای نکرده کسی از دوستانتون تصادف کرده و به رحمت خدا رفته(البته خدای نکرده گفتم.مثاله).شما سر صحنه حاضر شدین و ساعت اون رو که از اون شخص توی صحنه منده برداشتین و بوسش میکنین و مدام در حال گریه هستین.آیا کسی در اینجا میاد بگه که ای مشرک ساعت رو بنداز؟آیا شما اصلا خودتون در اون لحظه به شرک فکر میکنین؟ آیا شما اون ساعت رو به خاطر بند قشنگش میبوسین؟ یا به خاطر گرون قیمت بودنش؟ هیچکدوم.شما بخاطر رفیقتون که خیلی دوستش داشتین و این ساعت شما رو به یاد اون میندازه میبوسین.
این اهنی که الان دارن تو کشور میچرخونن،هیچ ارزش معنوی نداره(مادیش سر جای خودش).مردم این اهن از اونجایی براشون ارزش داره که قراره ضریح مولا و سیدشون حسین بن علی(علیه السلام) باشه.وگرنه شما همین فردا یه چیزی شبیه همین ضریح(نه به شکل ضریح) از طلای ناب درست کن که میلیاردها تومان ارزشش باشه و بذار روی یه تریلی و بیار تو کشور بچرخون.درسته که ممکنه مردم برای تماشاش بیان،ولی به نظرتون یه نفر هم تو کل مسیر حاضر میشه اونو ببوسه؟
این عشق به حسینه که مردم رو به خیاباونا کشونده،نه عشق به اهن.وگرنه تو خونه همه اهن هست.کسی بیکار نیست که توی این سرما بیاد تو خیابون برای مشاهده یه تیکه اهن معمولی.

ایا موقعی که پیراهن یوسف روی صورت یعقوب کشیده شد و ایشون بینا شدن،این قدرت و عظمت نخ و پارچه بود؟ هرگز
به هر حال اینها نظرات بنده بودن.پست دیگری هم در این تاپیک نخواهم داد.هر که خواهد بپذیرد و هر که خواهد سر بتاباند
موفق باشید

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرفات هیچ ربطی به هم نداره.
برو یکم مثل دوستت مطالعه کن تا چرتو پرت ننویسی اینجا.

جاااان... یه کم روزنامه بخونی بد نیست ... ببینم بت پرستی چیه؟ فرقی با بت پرستی داره یا نه؟یه کم ادبیاتتو درست کنی بهتره... تحصیلکرده هستی ...واقعا که... یه سوال ازتون دارم امام حسین و حضرت علی به درب طلا احتیاج دارند؟ متاسفانه اگر یاد میگرفتیم یهکم به نظرات هم احترام بزاریم واگرم مخالفیم مودبانه بیان میکردم الان ایران اینجائی که هست نبوید... یه کم به کشورهای پیشرفته نگاه کن نظرات مخالفو گوش میکنند و سعی میکنند تا حد ممکن از اونا استفاده ببرند ولی در ایران یکی مثل امثال شما با بی ادبی تمام طرفتونو خورد میکنید..

تکنو کرات

اخراجی موقت
چرا جامعه ایرانی چنین هویت بودن خویش را فراموش کرده است ؟!
کدامین بزرگ این ملت در کدامین روز از تاریخ گذشته ی ما ؛ اشتباهی بزرگ مرتکب شده است که این چنین باید تاوان پس داد؟

تکنو کرات

اخراجی موقت
جدالی سخت بین منطق و آنچه سعی دارند به تو بیاموزند. اگر چه آنها ابزارهای زیادی دارند ولی یک مزیت این است که عقل تو در اختیار خود توست.

*Essi*

اخراجی موقت
پست دیگری هم در این تاپیک نخواهم داد.

هر که خواهد بپذیرد و هر که خواهد سر بتاباند
موفق باشید

کل حرفاتون به کنار، همین یک جمله دوستان مذهبی من رو عاشق خودشون کرده.

میان توی تاپیک های گفتگوی آزاد و اسلام و.... هرچی سئوال و خشم و... دارن بروز میدن، بعدا به خاطری که سئوال پیچ نشوند، میگویند از ادامه بحث معذوریم.

از ما نقل قول نگیرین، ما حرف حق رو زدم، بر چشم هاتون مهر زده اند و بحث هم فایده ندارد و....

واقعا این شیوه مناظره و بحث کردن رو کی به عزیزان یاد داده که فکر میکنند در یک بحث سریعا باید یکی دست هایش را بالا ببرد و بگوید تسلیم !!!!

اینجا هیچ کس نباید عقب نشینی کند، تسلیم شدن هرکسی در خلوت خودش در برابر ایدئولوژی غالب با گذشت زمان شکل خواهد گرفت و هدف هم همین هست از بحث، نه رو کم کنی و من حرفم رو زدم و برو بابا و.....

هر وقت احساس کردین مفهوم یک بحث رو درک میکنید و عقب نمیروید پس از بُهتان یا توهین، من سئوالاتتون رو با آرامش جواب میدم، چون دوستان ممکنه از کوره در بروند مثل شماها !!!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کل حرفاتون به کنار، همین یک جمله دوستان مذهبی من رو عاشق خودشون کرده.

میان توی تاپیک های گفتگوی آزاد و اسلام و.... هرچی سئوال و خشم و... دارن بروز میدن، بعدا به خاطری که سئوال پیچ نشوند، میگویند از ادامه بحث معذوریم.

از ما نقل قول نگیرین، ما حرف حق رو زدم، بر چشم هاتون مهر زده اند و بحث هم فایده ندارد و....

واقعا این شیوه مناظره و بحث کردن رو کی به عزیزان یاد داده که فکر میکنند در یک بحث سریعا باید یکی دست هایش را بالا ببرد و بگوید تسلیم !!!!

اینجا هیچ کس نباید عقب نشینی کند، تسلیم شدن هرکسی در خلوت خودش در برابر ایدئولوژی غالب با گذشت زمان شکل خواهد گرفت و هدف هم همین هست از بحث، نه رو کم کنی و من حرفم رو زدم و برو بابا و.....

هر وقت احساس کردین مفهوم یک بحث رو درک میکنید و عقب نمیروید پس از بُهتان یا توهین، من سئوالاتتون رو با آرامش جواب میدم، چون دوستان ممکنه از کوره در بروند مثل شماها !!!

ببخشید مجبورم جواب بدم
من اصلا نمیدونم شیوه بقیه عزیزان تو مباحثه کردن چجوریه .ولی من خودم چیزی که بهش رسیدم تو این انجمن اینه که بحثهای اعتقادی فکر نکنم با بعضیا راه به جایی ببره.لذا نظر خودمو گفتم و کشیدم کنار.
من خیلی هم تو مناظرات و مباحثات شرکت نداشتم البته.گاها میام و یه جوابایی میدم

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید مجبورم جواب بدم
من اصلا نمیدونم شیوه بقیه عزیزان تو مباحثه کردن چجوریه .ولی من خودم چیزی که بهش رسیدم تو این انجمن اینه که بحثهای اعتقادی فکر نکنم با بعضیا راه به جایی ببره.لذا نظر خودمو گفتم و کشیدم کنار.
من خیلی هم تو مناظرات و مباحثات شرکت نداشتم البته.گاها میام و یه جوابایی میدم
در ضمن دوست عزیز شما که ادعای مناظره و مباحثه دارین،بهتره اول روی اخلاقیاتتون کار و به بنده تهمت نزنین و بگین "چون دوستان ممکنه از کوره در بروند مثل شماها".اصلا بنده تا حالا با شما بحثی داشتم یا اینکه بحثهای منو جایی دادین یا اینکه الان این بحثی رو که نوشتم نشونه از کوره در رفتن بود؟
بعضیا با ادعای شعور حسینی تو اینجا به راحتی به یه مرجع دینی توهین کرده بودند.بعد اداعاشون هفت اسمون رو میشکافه(شما رو نمیگم.منظورم کس دیگه ای بود)
موفق باشین

بالا