بهترین نرم افزار سه بعدی برای رشته معماری

بهترین نرم افزار سه بعدی برای رشته معماری

• Sketch up

رای: 56 22.3%
  • 3dMAX

رای: 106 42.2%
  • Maya

رای: 2 0.8%
  • Rhino

رای: 24 9.6%
  • ArchiCAD

رای: 14 5.6%
  • Revit

رای: 46 18.3%
  • Lumion

رای: 1 0.4%
  • 3D Auto CAD

رای: 2 0.8%

• مجموع رای دهندگان
    251
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

archi-tecture

عضو جدید
چه جور توش راینو و گراس هاپر معرفی نشده؟؟ مخصوصا گراس هاپر . به نظرم رقیبی با گراس هاپر برای تولید فرم و برسسی سازه ، انرژی و حتی پیچیده ترین کارهای مهندسی بر روی آن وجود ندارد. بزودی تو شرکت های معماری شما رو بخاطر بلد بودن این نرم افزاره که استخدام می کنن. از من گفتن بود:d

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
بچه ها آرشی کد بهترین نرم افزار معماریه اگه بتونی باهاش خوب کار کنی-ما با همین نرم افزار تو شرکتمون کار میکنیم-این نرم افزار برای تهیه نقشه های دقیق اجرایی بسیار مناسبه;)

roshi_5669

عضو جدید
سلام دوستان ، من رویت رو بلدم ولی نه در حد زدن حجم های پیچیده ، میخواستم این تابستون کلاسی برم ، بین راینو و 3d max ، که بتونم حجم های پیچیده بزنم ، به نظر شما کدوم بهتره ؟؟ یا نرم افزاز بهتری هم هست ؟

azam.mt

عضو جدید
تو این همه نرم افزاری که گفتید کدوم سریع تر و با کیفیت تر رندر میگیره,درحد 1 سیستم معمولی!!!:que:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
به نظر من هر کدوم کاربردی دارن-یکی راحت بودن و سرعت براش مهمه میره از اسکچ آپ استفاده مبکنه--یکی دقت و جرییات وسرعت مد نظرشه-میره سراغ رویت وآرشیکد---یکی میگه رئال بودن خروجی برام مهمتره! میره مایا و مکس رو یاد میگیره البته این دو هم دقت وسرعتش بستگی به کاربری داره که باهاش کار میکنه---یکیم میخواد طرح های آنچنانی بزنه! و با اینکه طرح آنچنانی وخلاقیت تو ایران خریدار نداره! تا حدودی---میره راینو رو یاد میگیره

دوستای معمار به جز اتوکد باید 2 نرم افزار دیگه رو هم تو مبحث تردی فول باشن--پیشنهاد من راینو(حتما بهش احتیاج پیدا میکنید) وتردی مکسه
اینم بگم ما اتوکد رو داریم وبیشتر کارمون رو را میندازه حتی تو مبحث سه بعدی که خیلی حرف برا گفتن داره- پس نیازی نیست رویت یا اسکچ آپ یا آرشیکد رو کامل یاد بگیریم--آشنایی خوبه--

البته این نظر منه--شاید یکی بره رویت یا ... رو کامل یاد بگیره----درکل بسته خودتون که چی میخواید

jhangard

کاربر بیش فعال
لطفا کسایی که با این دو نرم افزار کار کرده و آشنایی کافی دارند نظرشون رو بگن در یک کلام revit یا archiCAD ؟!
سپاس

faezeh1991

عضو جدید
اسکچاپ خیلی آسون و سریعه نتیجه خوبی هم میده ولی فقط به درد کارای حجم پایین می خوره! راهی هست بشه Autosave شو برداشت ؟!!! تو هر دو دقیقه 1دقیقه طول می کشه تا Autosave کنه! :(

topman85

عضو جدید
من خودم تا حالا با مکس و اسکچاپ و کد کار کردم و از بین اینا از مکس خیلی خیلی راضی ترم... البته نرم افزار سختیه ولی وقتی نتیجه نهایی کارتو می بینی واقعن خستگی از تن آدم در می ره ;)

nasim666

عضو جدید
تو این همه نرم افزاری که گفتید کدوم سریع تر و با کیفیت تر رندر میگیره,درحد 1 سیستم معمولی!!!:que:

بهترین رندر گیری تو تری دی با پلاگینِ وی ریِ . درسته زمان زیاد میگیره اما از بقیه خیلی بهتره

concreteman

عضو جدید
لطفا کسایی که با این دو نرم افزار کار کرده و آشنایی کافی دارند نظرشون رو بگن در یک کلام revit یا archiCAD ؟!
سپاس

من آرشیکد کارم و توی دفترمون دو تا رویت کار حرفه ای داریم. اگه بخوام مقایسشون کتم باید بگم که قابلیت های این دو نرم افزار زیادی به هم شبیهن.
یعنی در کلیت یکی هستن اما در جزییات یه مقدار تفاوت دارن که عمدش به این شرحه.

2-خروجی فایل از رویت به کد و مکس خیلی سالمتره.
3-برای کار تیمی روی یک پروژه در یک شبکه آرشیکد کاملا مناسب تره.
4-آرشیکد توانایی گرفتن اسکیس به 12 سبک مختلف داره.
5-ساخت مدلهای فوق پیچیده در رویت آسونتر و سریعتره.
6-رندر رویت قویتره.
7-رسم اشکال پیچیده، نما و برش در آرشیکد سریعتره.

من اختلافی مهمتر از این موارد بین این دو نرم افزار ندیدم.

اما در یک کلام برای من آرشیکد.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام ............

خوب بنده با نرم افزاری تری دی مکس که شروع به کار کردم خیلی سخت بود ........................ بیخیالش شدم .........

با آرشیکد کار کردم ......................... خیلی خوب بود و راحت ............... اما ادامه ش ندادم ................

نرم افزار روید رو هم گرفتم که شروع به تمرین کنم با توجه به اینکه دوستان خیلی تعریف کرده بودن .......................... اما به دلیلی به نتیجه نرسید ................

و در پایان با نرم افزار اسکیچاپ کار کردم و پروژه ها مو با اون کار می کنم ..................... چه در محل کار و چه در بحث دانشجویی ................................. بسیار عالی بوده و نظرم رو جلب نموده ........................ دیشب هم یک پروژه هتل رو باهاش تموم کردم................. این هم تصویرش ......................... البته بدون رندر و راندو..............

4.jpg9.jpg

niegrau

عضو جدید
اگر واقعا تصمیم به یادگیری دارید و گیر کردید بینشون.
http://cad-software.findthebest.com/
ایجا برید تا فرق هارو متوجه شید بعد طبق انتخاب خودتون تصمیم بگیرید

علائق شخصی در مدل سازی ها متفاوت پس صرفا انتخاب من انتخاب شما نمی تونه باشه !

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول سلام
دوم اینکه به نظر من باید دید هدف از استفاده از نرم افزار مد نظر چیه
تو دفتر کار زاحا حدید یه نفر کتیا کار حرفه ای هم هست میدونید چرا ؟ چون ازین نرم افزار خوجی میگیرن واسه تحلیل حجم مثل تحلیل باد تحلیل زلزله درست این نرم افزار بیشتر واسه طراحی صنعتی هست ام خوب میبینید که چه استفاده ای میشه پس هیچ نرم افزاری بلا استفاده نیست
هیچکس نمیتونه منکر این بشه که بهترین و رئال ترین رندرهارو میشه از وی ری مکس گرفت پس بهتره مدلینگش هم داخله خودش انجام بشه
نرم افزار رویت مطمئننا به زودی بیشتر بخش معماری رو میگیره مخصوصا اگه وی ری واسه رویت بدن که دیگه معماریا همه کاراشون با رویت میشه

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام.

امروز یه کار دیدم مدلینگش با ارشی کد بود و متریال دهی و نور و رندرش با مکس.
بی نظیر بود.تا حالا همچین چیزی ندیده بوده.
ایشالا عکساشو براتون میارم.

سرعت آرشی کد و گرافیک مکس مشکل خیلی از بچه های معماری رو میتونه حل کنه.

saniii4

عضو جدید
سوال 3d home architect

سوال 3d home architect

سلام دوستان کسی نرم افزار3d homeرو بلده من تازه می خوام شروع کنم یاد بگیرم از روی سی دی ...
موقع اموزش می خواد که گزینه specify framing روبزنم اما خاموشه و نمیگه که چه جوری روشنش کنم ..
کسی میدونه؟ لطفا جواب بدین اصلا خوبه که این نرم افزار رو یاد بگیرم برای شروع خوبه تا بعد اتو کد و رو یاد بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟

sarveenaz

عضو جدید
من میخوام 1 نرم افزر رو به طور حرفه ای یاد بگیرم!مکس بلدم!ولی این ترم حجمم منهنی بود مجبور شدم بدم به یکی که مایا بلد بود!چون 3d گفتن قدرت ساخت خیلی قوی و نداره!حالا من کدوم و یاد بگیرم بیشتر بدردم می خوره!از خوندن نظرات به هیچ نتیجه ای نرسیدم!

m_arc

عضو جدید
سلام دوست گرامی!
اگه مکس رو حرفه ای بلدی پس بهتره مدل سازی رو تو کد انجام بدی بعد با مکس بقیه کاراشو انجام بدی.
مدل سازی کد خیلی قویه!!!

ali_fa_27

عضو جدید
موافقم بسیار زیاد من در حجم سازی و ایده پردازی سگ اسکچ رو به مکس نمیدم اما رندرامو تو مکس میگیرم
فوق العاده ساده و سریع و استایلاش خوش سیما هستش

معمار ایرانی

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان معمار عزیز
با احترام به تمام نظرات دوستان من با تمام این نرم افزار ها کار کردم
ما معمار ها در زمینه معماری نیاز هایی داریم چند مولفه هست که تمام ما باهاش در گیریم 1سرعت در مدل کردن 2 ساختن اشکال پیچیده به اسودگی 3 نرم افزاری که باتمام سیستم ها باتوانهای مختلف کار کنه 4رندرینگ در کوتاه ترین زمان ممکن
حالا مثال اسکچاپ مدل های ساده رو سریع راحت میسازه ویری کار آمدی هم داره برای رندرینگ ولی در اشکال پیچیده مشکل داره نیازمند پلاگین های مختلف
3d max خیلی قویه شاید هم هرچی گه بخوای بتونی با هزاز ترفند درش بیاری مدلینگ توش خیلی ظول میکشه خیلی هم پیچیدست ودر ضمن سیستم قوی هم می خواد رندرینگ توش خیلی طول میکشه وتازه خروجی هاش به صورت شبکه های مشه این یک ایراد به نظر من چون تکنولوزی جدید نرم افزاری دنبال این نیست ولی اینا با نیاز های ما سازکار نیست
مایا هم تقریبا مشترکات مکس رو داره با همون پیچیدگیها
راینو نرم افزار قدرت مندیه سرعت مدلینگ درش زیاده مدل کردن درش ساده تراز نرم افزار های حرفه ایه در عین حرفه ای بودن رندرینگش سرعتش بالالست به دلیل اینکه خروجی مدلهاش مش نیست این یک امتیاز خیلی مهم که نرم افزار های سه بعدی سازه دیگه نداره سیستم خیلی قوی نمیخواد سازگاری با تمام سیستم ها داره توانایی ساختن مدل های بسیار پیچیده رو داره که نرم افزار های دیگه تقریبا ندارن دومین نرم افزار مدلینگ امریکاست و...
آرشیکد هم مشابهت به اسکچاپ داره
اتوکد هم نرم افزار دو بعدی سازی بوده که توانایی مدلینگ در سالهای پیشرفتش بهش دادنددر دو بعدی سازی از نظر من هم تا نداره
واما رویت یک نرم افزار کاملا حرفه ای در زمینه معماریه که توانایی مدل کردن در عین حال که دو بعدی طراحی میکنه باید یک حرفه ای باشی تا باهاش حرفه ای کار کنی وگرنه ازش لذت نمیبری

من به نظرم نرم افزار راینو گیزینه مناسبی بین تمام این نرم افزار هاست یک دلیل دیگه هم دارم پلاگین نقشه کشی راینو 6صفر 000000 اعشاری دقتش از اتوکد در 2بعدی سازی بالا تر ه
حالا چرا مکس رتبه بالا تری داره به خاطره سواد کم نرم افزاری در کشور ماست که شاید با تمام مشکلاتش نرم افزار خوبی در زمینه معماری به نظر میاد پس ما باید یکم نیاز ها مون با توانایی نرم افزار ها در نظر بگیریم اون وقت متوجه میشیم که بیشتر باید رویی این مقوله تعمق کنیم که چه نرم افزاری بهتره
ممنون از توجه شما
راستی بد نیست این تایپینگم نگاه کنید

معرفی برترین نرم افزارهای معماری جهان(برای آنهایی که می خواهند حرفه ای باشند)

آخرین ویرایش:

معمار ایرانی

عضو جدید
راینو و رویت جزوه بهترینان. ولی هر دوشون از بعضی جهات میلنگن...
اسکچ آپم آدم نگاش می کنه دلش به حال ظاهر بی ریاش میسوزه اما باهاش که حرفه ای کار بشه و خروجی رندرشو هم از وی ری بگیری ازون فلفل نبین چه ریزه هاس...
آخ گل گفتی:gol:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
باسلام خدمت دوستان معمار عزیز
با احترام به تمام نظرات دوستان من با تمام این نرم افزار ها کار کردم
ما معمار ها در زمینه معماری نیاز هایی داریم چند مولفه هست که تمام ما باهاش در گیریم 1سرعت در مدل کردن 2 ساختن اشکال پیچیده به اسودگی 3 نرم افزاری که باتمام سیستم ها باتوانهای مختلف کار کنه 4رندرینگ در کوتاه ترین زمان ممکن
حالا مثال اسکچاپ مدل های ساده رو سریع راحت میسازه ویری کار آمدی هم داره برای رندرینگ ولی در اشکال پیچیده مشکل داره نیازمند پلاگین های مختلف
3d max خیلی قویه شاید هم هرچی گه بخوای بتونی با هزاز ترفند درش بیاری مدلینگ توش خیلی ظول میکشه خیلی هم پیچیدست ودر ضمن سیستم قوی هم می خواد رندرینگ توش خیلی طول میکشه وتازه خروجی هاش به صورت شبکه های مشه این یک ایراد به نظر من چون تکنولوزی جدید نرم افزاری دنبال این نیست ولی اینا با نیاز های ما سازکار نیست
مایا هم تقریبا مشترکات مکس رو داره با همون پیچیدگیها
راینو نرم افزار قدرت مندیه سرعت مدلینگ درش زیاده مدل کردن درش ساده تراز نرم افزار های حرفه ایه در عین حرفه ای بودن رندرینگش سرعتش بالالست به دلیل اینکه خروجی مدلهاش مش نیست این یک امتیاز خیلی مهم که نرم افزار های سه بعدی سازه دیگه نداره سیستم خیلی قوی نمیخواد سازگاری با تمام سیستم ها داره توانایی ساختن مدل های بسیار پیچیده رو داره که نرم افزار های دیگه تقریبا ندارن دومین نرم افزار مدلینگ امریکاست و...
آرشیکد هم مشابهت به اسکچاپ داره
اتوکد هم نرم افزار دو بعدی سازی بوده که توانایی مدلینگ در سالهای پیشرفتش بهش دادنددر دو بعدی سازی از نظر من هم تا نداره
واما رویت یک نرم افزار کاملا حرفه ای در زمینه معماریه که توانایی مدل کردن در عین حال که دو بعدی طراحی میکنه باید یک حرفه ای باشی تا باهاش حرفه ای کار کنی وگرنه ازش لذت نمیبری

من به نظرم نرم افزار راینو گیزینه مناسبی بین تمام این نرم افزار هاست یک دلیل دیگه هم دارم پلاگین نقشه کشی راینو 6صفر 000000 اعشاری دقتش از اتوکد در 2بعدی سازی بالا تر ه
حالا چرا مکس رتبه بالا تری داره به خاطره سواد کم نرم افزاری در کشور ماست که شاید با تمام مشکلاتش نرم افزار خوبی در زمینه معماری به نظر میاد پس ما باید یکم نیاز ها مون با توانایی نرم افزار ها در نظر بگیریم اون وقت متوجه میشیم که بیشتر باید رویی این مقوله تعمق کنیم که چه نرم افزاری بهتره
ممنون از توجه شما
راستی بد نیست این تایپینگم نگاه کنید

معرفی برترین نرم افزارهای معماری جهان(برای آنهایی که می خواهند حرفه ای باشند)

سلام.
آرشیکد شبیه اسکچاپ نیست.
رویت نسخه کپی شده آرشی کده و هنوز تو خیلی مسائل نسبت به آرشیکد عقبه.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام.
آرشیکد شبیه اسکچاپ نیست.
[/QUOTE]
من رویت کار نکردم، میشه بدونم تو چه مسائلی نسیت به آرشیکد عقبه؟!

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام.
آرشیکد شبیه اسکچاپ نیست.
من رویت کار نکردم، میشه بدونم تو چه مسائلی نسیت به آرشیکد عقبه؟![/QUOTE]

سلام.
مادلینگ آرشیکد قوی تره.خب طبیعی هم هست.آرشیکد سابقه بیشتری داره.البته ورژن های جدید ترش اینطوره.
آبجکت های پیش فرض بیشتری داره.
کار باهاش راحت تره.
ولی رویت با مکس بهتر کار میکنه.
هر چند کارای آرشی کد هم میشه بر تو مکس .من شخصی رو دیده بود اینکارو میکرد و کار هاش خیلی حرفه ای بود.

معمار ایرانی

عضو جدید
سلام.
آرشیکد شبیه اسکچاپ نیست.

مرسی از مطلب تون
ولی منظور از نوشنه من این بود که مخاطبان مختلفی که این مطلب رو میخونند چه اونایی که این نرم افزارو دیدند وچه اونایی که ندیدن بتونند با هاش ارتباط برقرار کنند و نمیشه مطب زیاد بستش داد
من نرم افزار رویت به عنوان یک نرم افزار خوب میدو نم که یجورایی وقت برای ظراح خودش میخره وهمه چیز تقریبا دم دست آرشیتکت هست زیاد دز گیر نمیشه و حاشیه نمریه و از نظر فنی درست تر ودقیق تر از آرشیکده
ما رمانی که دفت اجرایی از آرشیکد بخوایم در دقت در برابر رویت فکر نمیکنم حرفی برای گفتن داشته باشه حتی توانایی زون بندی و محاسباتی رویت رو نداره شما پس از طراحی با آرشیتکت رویت میتونید جواب محاسباتی دقیق از رویت بگیرید در صنعت ساختمان با احترام به دوستان عمران ما باید در طراحی سازه هم حرف اول آخر بزنیم در کشور های صنعتی پیشرفته آرشیتکت ها خودشون طراح سازه اند اصلا نیازی به مهندس محاسب نیست و این نرم افزار این قابلیت داره کجای آرشیکد همچین توانایی هست رویت جدای از بحث زیباشناسی معماری یک نرم افزار دقیق در زمینه فنی معماری این دو جنبه ازهم جدان در ضمن نرم افزار
اسکچاپ اگر اشتباه نکنم حالت نسبتا گرافیکی از نظر محیط کار ابزار های طراحیش با آرشیکد نسبتا داره چون مخاطبان اسکچاپ بیشترن وحداقل بچه های معماری یک دفه اون رو دیدندمن به همین خاطر اون مثال زدم
بله تمام نرم افزار ها باهم فرق میکنند اسکچاپ اگه حضور ذهنم درست باشه 11000 پلاگین فنی داره فقط و تمام ضعف هاشو پوشانده چون نرم افزار اوپن سرس هست و این یک امتیاز پلاگین های بساری براش نوشتن
کچای آرشیکد این همه توانایی هست شرکت آرشیکد دنبال منافع مالی خودشه و هرگز این کارو نکرده توانایی های آرشیکد مشخصا ولی با اینکه در سال 2013 که نسخه شرکتی اسکچاپ به بازار اومد باز هم این قابلیت ازش نگرفتن و همین تور هر روز بر قدرت این نرم افزار داره افزوده میشه اگر به این صورت بخوایم مقایسه کنیم اصلا آرشیکد به گرد پای اسکچاپ هم نمی رسه همه گول ظاهر ساده و کارتونی اون میخورن در صورتی که این طور نیست شرکت ویری نسخه 2 خودش برای اسکچاپ داد بیرون 10برابر نسبتا به ویری آرشیکد قویتره دیگه ریز تو جزییاتش نمیشم چون این طور بگم در سالهای آینده به غولی در نرم افزار های معماری تبدیل میشه چرا اوپن سرس و میلیون ها مخاطب رایگان یا پولی در کره زمین میتونند براش برنامه اجرایی بنویسنو ازش سود ببرند پس ویری نمی یاد از قافله جا بمونه چون ازش سود میبره ولی آرشیکد اینتور نیست و...
مرسی از توجه تون

آخرین ویرایش:
بالا