قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hidden bride

عضو جدید
سلام دوستان عزیز من پارسال کنکور معماری شرکت کردم قبول نشدم الان می خوام کتابامو بفروشم نصف قیمت هرکی می خواد بهم بگه
اینم لیست کتابام البته نه همشون
تموم کتابای پارسه
مفاهیم پایه در معماری
زبان عمومی پارسه
معماری فرم پیرداوری
چگونه معمارانه طراحی کنیم 2 جلدش
فرم فضا نظم دی چینگ
زیبایی شناسی گروتر
از زمان و معماری مزینی
فضا زمان معماری گیدیون
بررسی اقلیمی ابنیه سنتی دکتر قبادیان
از ایده تا معماری
کنکاش مجومه سولات آزمون
به علاوه 30تا کتاب دیگه که بعضیاشون یه کم استفاده شدست که اونارو با تخفیف خیلی زیاد میدم بهتون

orkide69

عضو جدید
بافت مسكوني روستاهاي كوهستاني فشرده و مطبق است يا چسبيده و متمركز؟
چرا من فكر مي كنم هر دوش ميتونه جواب درست باشه:(

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بافت مسكوني روستاهاي كوهستاني فشرده و مطبق است يا چسبيده و متمركز؟
چرا من فكر مي كنم هر دوش ميتونه جواب درست باشه:(
به نظر من فشرده و مطبق درست تر میتونه باشه چون با توجه به توپوگرافیه مناطق کوهستانی عملا ساختمان ها به صورت طبقه طبقه ساخته میشه و بخاطر شرایط سرد کوهستانی هم فشرده...

orkide69

عضو جدید
به نظر من فشرده و مطبق درست تر میتونه باشه چون با توجه به توپوگرافیه مناطق کوهستانی عملا ساختمان ها به صورت طبقه طبقه ساخته میشه و بخاطر شرایط سرد کوهستانی هم فشرده...

والا اين سوال سراسري 89 هستش .تو جوابشم مدرسان زده چسبيده و متمركز

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
معماری هم عصر لوکوربوزیه که 105 سال سن داشت و 4 روز پیش فوت کرد کی میشناسدش؟

croqui-0.jpg

آخرین ویرایش:

samra8631

عضو جدید
دوستان آزمونای سنجش ثبت نام کردید؟همدان کسی هست؟؟بچه ها سازه به مثابه معماری وفناوری های نوین ساختمان لازمه؟نانو تکنولوژی در واقع شناخت مصالحه؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسکار نیمایر؟

درسته اینم چند تا از آثارش که زیاد دیدید

اسکار نیمایر، معمار مشهور برزیلی چهارشنبه، 15 آذرماه 1391 هجری شمسی، در سن 105 سالگی در ریودوژانیرو در گذشت.
نیمایر بیشتر به عنوان جریان ساز در نسل مدرن معماران برزیلی و یکی از صاحب‌سبک‌های معماری مدرن متاخر جهان شناخته می‌شد و بسیاری بناهای دولتی برزیل در سال‌های اخیر از آثار اوست.
در سال ۱۹۴۷ با طرح بنای مرکز سازمان ملل متحد در نیویورک شهرتی جهانی یافت.
در ۱۹۵۶ رئیس‌جمهور برزیل از او خواست طرحی برای برازیلیا، پایتخت جدید برزیل بدهد. برازیلیا بزرگ‌ترین طرح معماری او بود و نی‌مه‌یر در آن بسیاری از اندیشه‌های نوین خود را بکار برد.
در ۱۹۸۸ برنده جایزه معماری پریتزکر شد.

catedral-1.jpgcongresso-brasilia-1.jpg

آخرین ویرایش:

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان آزمونای سنجش ثبت نام کردید؟همدان کسی هست؟؟بچه ها سازه به مثابه معماری وفناوری های نوین ساختمان لازمه؟نانو تکنولوژی در واقع شناخت مصالحه؟

سازه به مثابه خیلی روونه،میتونی 3 4 روزه تمامش کنی،فناوری های نوین هم خیلی روون و خوبه،و به نظرم حتما بخونش

نانو تکنولوژی رو اطلاع ندارم
آزمون سنجش چطوره؟ جامعه آماریش چقدر تخمین زده میشه؟

camelia ka

عضو جدید
بچه ها تنظیم شرایط قیابگلو واسه من کامل مونده خیلی زیاده کسی نمیدونه کدوم فصلاش مهمتره که همونا روبخونم؟ اگه جزوه ساسان مرادیو قیابگلو خونده بشن چقدر کافیه؟ سوال بعد اینکه کسی عناصر طباطبایی رو نخونده؟چند بخشه که آخرش با فناوری های نوین تموم میشه؟آخه جزوه من کامل نیس این شکلای فناوری های نوینو فقط بخام جزوه ای هست که توش باشه که کتاب نگیرم؟

fereshte1111

عضو جدید
من مدتیه گیج شدم،نمیدونم تویزه چه شکلیه! تعاریفشو خوندم و دیدم و میدونم چه کار می کنه،اما نمی تونم تو عکسا و پلانا بفهممش
میشه یکی لطف کنه هم توی طاق های گوتیک،هم توی معماری اسلامی با نمونه توضیحش بده؟

تویزه همونه که دندونه دندونه هستش زیر قوسه. عملکردشم مقاومت در برابر تنش در قوسه.

http://upcity.ir/images/34595335614559449820.jpg

orkide69

عضو جدید
:que: تير ممتد و گربر رو اگه ميشه توضيح بدين .
:que:حداقل مقياس رسم نقشه تاسيسات الكتريكي 1/100 است يا 1/50؟
:que: يه توضيح مختصر درباره درزهاي ساختماني اگه بدين ممنون ميشم .اينكه كدوم درز بايد تا فنداسيون ادامه پيدا كنه و كدوم درز لازم نيست.

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
تویزه همونه که دندونه دندونه هستش زیر قوسه. عملکردشم مقاومت در برابر تنش در قوسه.

http://upcity.ir/images/34595335614559449820.jpg

از شما و یاسی هود ممنونم که جواب دادین
ولی من هنوز نفهمیدم
کنگری های سر ستون رو میگی؟
تعاریف و کارکرد هاش رو خوندم و متوجه شدم،تو ساخت 4 طاقی،تو ناو کلیسا،تو مساجد و خیلی جاها استفاده شده و وظیفه اش انتقال نیروی طاق به زمینه،باعث میشه بتونیم توی طاق گهواره ای بازشو ایجاد کنیم ،تصاویرش هم می بینم،اما متوجه نمیشم کدومه

الان میتونی لطف کنی اینو یه جوری قرمزش کنی،دقیق نمایشش بدی؟

Rebika

عضو جدید
:que: تير ممتد و گربر رو اگه ميشه توضيح بدين .
:que:حداقل مقياس رسم نقشه تاسيسات الكتريكي 1/100 است يا 1/50؟
:que: يه توضيح مختصر درباره درزهاي ساختماني اگه بدين ممنون ميشم .اينكه كدوم درز بايد تا فنداسيون ادامه پيدا كنه و كدوم درز لازم نيست.

درز انقطاع یا درز زلزله (ژوئن) :
( موجب پایداری بنا هنگام وقوع زلزله می شه ) هدف از تعبیه درز انقطاع در ساختمان، جلوگیری از برخورد ساختمانهای مجاور با هم.از روی پی شروع میشه . پی رو قطع نمی کنه ( فکر می کنم ) حداقل عرض درز انقطاع در تراز هر طبقه 0.01 ارتفاع آن از روی شالوده در نظر گرفته میشه
درز انقطاع در صورت لزوم باید در کلیه ساختمان ها اعم از فولادی و بتنی در نظر گرفته بشه.
برای ساختمان های بیش 4 طبقه یا 12 متر الزامیه

درز انبساط :
برای جلوگیری از خرابیهای ناشی از انبساط و انقباض ساختمان بر اثر تغییر درجه حرارت محیط یا جلوگیری از انتقال بار ساختمان قدیمی مجاور به ساختمانی که جدید ساخته میشه و همینطور ساختمانهایی که بزرگ هستن وطول زیاد دارن و از چند تا بلوک ساخته شده اند. (پی رو قطع نمی کنه )

به طور کلی نقشه های اجرایی مقیاس بین 1/150 تا 1/100 دارن.پس حداقل 1/100 میشه...

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
برای من که سازه در معماریو درک رفتار سازه و نانو رو خونده حساب کنم . توصیه شما خوندن کدوم کتابه گلابچیه که واقعا مفید باشه؟
اصلا لازمه کتاب بخرم؟

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من که سازه در معماریو درک رفتار سازه و نانو رو خونده حساب کنم . توصیه شما خوندن کدوم کتابه گلابچیه که واقعا مفید باشه؟
اصلا لازمه کتاب بخرم؟
به نظر من فناوری های نوین ساختمانی خوبه
کاری به ارشد نداشته باشیم،معماری دیجیتال خیلی اطلاعات خوبی به من داد

atef40

عضو جدید
درز انقطاع یا درز زلزله (ژوئن) :
( موجب پایداری بنا هنگام وقوع زلزله می شه ) هدف از تعبیه درز انقطاع در ساختمان، جلوگیری از برخورد ساختمانهای مجاور با هم.از روی پی شروع میشه . پی رو قطع نمی کنه ( فکر می کنم ) حداقل عرض درز انقطاع در تراز هر طبقه 0.01 ارتفاع آن از روی شالوده در نظر گرفته میشه
درز انقطاع در صورت لزوم باید در کلیه ساختمان ها اعم از فولادی و بتنی در نظر گرفته بشه.
برای ساختمان های بیش 4 طبقه یا 12 متر الزامیه

درز انبساط :
برای جلوگیری از خرابیهای ناشی از انبساط و انقباض ساختمان بر اثر تغییر درجه حرارت محیط یا جلوگیری از انتقال بار ساختمان قدیمی مجاور به ساختمانی که جدید ساخته میشه و همینطور ساختمانهایی که بزرگ هستن وطول زیاد دارن و از چند تا بلوک ساخته شده اند. (پی رو قطع نمی کنه )

به طور کلی نقشه های اجرایی مقیاس بین 1/150 تا 1/100 دارن.پس حداقل 1/100 میشه...

بریدگی درز انبساط باید سراسری و ازپایین پی تا بام رعایت شود ولی ادامه درزانقطاع در شالوده ساختمان الزامی نیست

atef40

عضو جدید
سلام دوستان...کسی از کتاب نانو فناوری در معماری گلابچی خلاصه برداری نکرده که بذاره؟؟؟ یا جزوه ای درمورد نانو نداره؟؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرکز معماری چه فصلایی از نانو گفته تو سیلابس ؟ همش گفته ؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من دو تا کتاب محتلف از فناوری های نوین ساختمان دارم یکیش مال گلابچی هست یکی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن . اون که گلابچی نوشنه منبع کتکور هست مگه نه ؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:que: تير ممتد و گربر رو اگه ميشه توضيح بدين .:que:حداقل مقياس رسم نقشه تاسيسات الكتريكي 1/100 است يا 1/50؟:que: يه توضيح مختصر درباره درزهاي ساختماني اگه بدين ممنون ميشم .اينكه كدوم درز بايد تا فنداسيون ادامه پيدا كنه و كدوم درز لازم نيست.
تو تير گربر ما براي اينكه تنش ماكزيمم رو تو وسط دهانه تير كاهش بديم ميايم گشتاور ماكزيمم رو كاهش ميديم براي اينكار فاصله دو تكيه گاه رو از هم كم ميكنيم روش اجرايش هم به اين صورته كه روي زمين قبل از بلند كردن ستونها ميان طره هاي كوتاهي و به ستون ها جوش ميدن بعد از اينكه ستونهارو بلند كردن دو نفر بر روي اين ستون و ستون ديگه ايي كه تير مي خواد بهش وصل شه ميشينن وتير مورد نظر رو و با بيج و مهره به اين طره ها وصل مي كنن كه ميشه مفصلتير ممتد هم كه نمونه اش تيرهاي بتني ,تيرهاي خورجيني (كه به صورت ممتد بشت ستون وصل ميشه وتيرهاي روي ستون (كه به صورت يكسره روي ستون نصب ميشه)
105pati.jpg
تير خورجيني

اون يكي هم تير روي ستون

پیوست ها

• 48847234370908382033.jpg
    48847234370908382033.jpg
    5.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلیسای ایا صوفیه عصر طلایی اول بیزانس هست(پیشین ) یا عصر طلایی دوم بیزانس( پسین ) ؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچکی نیست جواب منو بده؟

نمیفهم کامل موضوعش چیه یه توصیه میکنم کتاب طراحی لرزه ای گلابچی رو به جای این جزوه ساختمون بخون چون هم واضح تر وهم جامع تره و هم احتمال سوال دادن ازش بیشتره مهمتر اینکه سوادت رو خیلی بالاتر میبیره تو زمینه ساختمان و نیروها و زلزله من یه هفته ای تمومش کردم عکساش خیلی مهمه

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیفهم کامل موضوعش چیه یه توصیه میکنم کتاب طراحی لرزه ای گلابچی رو به جای این جزوه ساختمون بخون چون هم واضح تر وهم جامع تره و هم احتمال سوال دادن ازش بیشتره مهمتر اینکه سوادت رو خیلی بالاتر میبیره تو زمینه ساختمان و نیروها و زلزله من یه هفته ای تمومش کردم عکساش خیلی مهمه

اخه اصلا وقتشو ندارم کتاب جدید اضافه کنم اینم مثلا منبع معروفه ارشده ولی خیلی کلی نوشته خیلی ناقصه
راجب پی ها و میزان خاکی که زیرش بار تحمل میکنس

وضعیت
موضوع بسته شده است.