سئوالات و مشکلات برنامه نویسی به زبان C و ++C

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
من الان گيج بزنم !!!!!!!!!!!!!!:w20:من واسه عدداي كليداي حركت نما همينجا پرسيدم و يك سري ععد ديگه دادن!!!!!!!!الان اين عددا واسه c++درسته يا نه؟؟؟

این اعداد ربطی به زبان نداره ، من برای پیداکردن این مقادیر به جدول اسکی گوشیم رفتم که نبود رفتم از نت این کدا رو برداشتم که ممکنه معتبر نباشه اول مال خودتون رو امتحان کنید ، البته این مقادیر کدهای اسکی نیستن اگه مال خودتون اسکیه صد در صد اول مال خودتون رو امتحان کنید .
با این چیزای ساده هم گیج نشین برنامه نویسی از نظر منطقی به علم اشکال یابی قدم به قدم مشهور شده و تا اشتباه نکنی به فرضیه ی درست نمی رسی !
من تو یه تاپیک دیگه یه سوال ازتون پرسیدم جواب ندادید ها یادتون باشه . (کدوم شهر.....)

NAZIY0

عضو جدید
این اعداد ربطی به زبان نداره ، من برای پیداکردن این مقادیر به جدول اسکی گوشیم رفتم که نبود رفتم از نت این کدا رو برداشتم که ممکنه معتبر نباشه اول مال خودتون رو امتحان کنید ، البته این مقادیر کدهای اسکی نیستن اگه مال خودتون اسکیه صد در صد اول مال خودتون رو امتحان کنید .
با این چیزای ساده هم گیج نشین برنامه نویسی از نظر منطقی به علم اشکال یابی قدم به قدم مشهور شده و تا اشتباه نکنی به فرضیه ی درست نمی رسی !
من تو یه تاپیک دیگه یه سوال ازتون پرسیدم جواب ندادید ها یادتون باشه . (کدوم شهر.....)
ببخشيد مگه بچه هاي برق هم برنامه نويسي دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
ببخشيد مگه بچه هاي برق هم برنامه نويسي دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:

بچه های برق (کنترل و الکترونیک و مخابرات) خیلی بیشتر از بچه های کامپیوتر و it برنامه نویسی کار می کنن اما ما کلا با برنامه نویسی سطح بالا کاری نداریم در حالی که این اساس کار شماست و

ما روی زبان c برای codevision و اسمبلی و پایتون(البته بنا به شخص:cool:) کار میکنیم که هر سه می تونن کارای سیستمیمون رو را بندازن . شما ترم اولتونه ؟ (ناراحت نشید خودمم ......)

NAZIY0

عضو جدید
بچه های برق (کنترل و الکترونیک و مخابرات) خیلی بیشتر از بچه های کامپیوتر و it برنامه نویسی کار می کنن اما ما کلا با برنامه نویسی سطح بالا کاری نداریم در حالی که این اساس کار شماست و

ما روی زبان c برای codevision و اسمبلی و پایتون(البته بنا به شخص:cool:) کار میکنیم که هر سه می تونن کارای سیستمیمون رو را بندازن . شما ترم اولتونه ؟ (ناراحت نشید خودمم ......)
وا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!چرا نارحت شم!!:biggrin:بله ترم اولي هستم.

hamidreza90

عضو جدید
سلام
دوستان اگه مثلا کاربر یه رشته وارد کنه بعد بخواد یه کلمه بین جملات اون رشته وارد کنه چطوری میتونم اون کلمه رو وارد کنم؟؟؟

aidinMC

عضو جدید
سلام
دوستان اگه مثلا کاربر یه رشته وارد کنه بعد بخواد یه کلمه بین جملات اون رشته وارد کنه چطوری میتونم اون کلمه رو وارد کنم؟؟؟

باید یه رشته تمپ تعریف کنی ، کلمه ای که میخوای وارد کنی رو تو تمپ وارد کنی بعد اندازشو (طول رشته تمپو) بگیری، تو رشته ی اصلی از جای که میخوای کلمه رو وارد کنی باید به اندازه ی طول رشته تمپ یکی یکی شیفت به راست کنی و حروف رو جایگزین کنی

اگه بخوای مثل lineEdit مکان نما رو ببری وسط و از وسط تایپ کنی این عمل تحت Console امکانپذیر نیست.

hamidreza90

عضو جدید
باید یه رشته تمپ تعریف کنی ، کلمه ای که میخوای وارد کنی رو تو تمپ وارد کنی بعد اندازشو (طول رشته تمپو) بگیری، تو رشته ی اصلی از جای که میخوای کلمه رو وارد کنی باید به اندازه ی طول رشته تمپ یکی یکی شیفت به راست کنی و حروف رو جایگزین کنی

اگه بخوای مثل lineEdit مکان نما رو ببری وسط و از وسط تایپ کنی این عمل تحت Console امکانپذیر نیست.
ممنون از راهنماییت
من میخوام برنامه ای بنویسم که مثل کاربر یه رشته وارد میکنه شماره خط و کلمه رو هم میده بعد یه کلمه ی مورد نظرش رو اونجایی که میخواد به رشته اضافه کنه!
اگه امکانش هست میشه کدش رو واسم بذارید!!!

Grade

عضو جدید
کسی میتونه سواله زیر برام بنویسه؟(تحویل دادن به استاد نیست سوال یکی از مسابقات ACM هست میخوام ببینم اشکالم کجا بود...)
دو تا کیسه 5 کیلو گرمی و 3 کیلوگرمی داریم.
یک عدد از ورودی دریافت که بین 3 تا 1000 هست میگیریم
و میگیم با حداقل چند کیسه میتوان به اون عدد رسید
اگر هم نمیشه بدست اورد عدد -1 را چاپ کند..
مثال ورودی:
18
مثال خروجی:
4
3 تا کیسه 5 کیلوگرمی و 1 کیسه 3 کیلوگرمی(سوالشو نداشتم...)
اولین خط ورودی شامل دو عدد r,c جدا شده با یک فضای خالی هستند این اعداد بین 1 تا 10 هستند که نشان دهنده ی تعداد سطر و ستون جدول حروف میباشد
هر R خط بعد شامل کاراکتر از حروف کوچک انگلیسی است
خط آخر شامل یک عدد صحیح از مضارب 45 است که این عدد بین 0 تا 360 میتواند باشد که نشان دهنده ی زاویه ی چرخش در جهت عقربه های ساعت است
خروجی:
خروجی برنامه باید نشان دهنده جدول چرخانده شده باشد که دارای کمترین سطر ممکن است.در پایان هر سطر فضای خالی اضافی بعد از اخرین کاراکتر چاپ نکنید

آخرین ویرایش:

aidinMC

عضو جدید
کسی میتونه سواله زیر برام بنویسه؟(تحویل دادن به استاد نیست سوال یکی از مسابقات ACM هست میخوام ببینم اشکالم کجا بود...)
دو تا کیسه 5 کیلو گرمی و 3 کیلوگرمی داریم.
یک عدد از ورودی دریافت که بین 3 تا 1000 هست میگیریم
و میگیم با حداقل چند کیسه میتوان به اون عدد رسید
اگر هم نمیشه بدست اورد عدد -1 را چاپ کند..
مثال ورودی:
18
مثال خروجی:
4
3 تا کیسه 5 کیلوگرمی و 1 کیسه 3 کیلوگرمی(سوالشو نداشتم...)

جواب 18 شیش هم میشه ، آیا اینم قبوله؟ یا باید ترکیبی باشه؟

Grade

عضو جدید
جواب 18 شیش هم میشه ، آیا اینم قبوله؟ یا باید ترکیبی باشه؟

باید فقط کمترین مقدار چاپ کنه که این مثله اب خوردنه...
ولی برای اونایی که نیستن -1 چاپ کنه...
من اینو نوشتم سره امتحان ولی مثلا واسه 44 چاپ میکرد: 2-10
یا برای 4 چاپ میکرد:1-2
هرکاریشم کردم درست نشد....:D
و اینکه این 6 که شما بدست اوردی بیشترین حالته...که هست: 18/3=6
یا مثلا 99 تقسیم بر 3 بشه بیشترین حالته...که هست 33
اگر بشه 90+9 که هست 18+3 کمترین حالته که میشه 21
و این مسئله چرخشه ارایه دو بعدی میخواست؟:-?

آخرین ویرایش:

aidinMC

عضو جدید
بفرماین اینم فایل اجرایش :)

پیوست ها

• KISE.zip
    4.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Grade

عضو جدید
مسئله رو یه خورده واضحتر و خودمونی تر توضیح بده :)

این مسئله خودمم نفهمیدم منظورش چیه...:-??
و اینم مثاله ورودی و خروجی:
ورودی:
5 3
damir
marko
darko
90
خروجی:
dmd
aaa
rrm
kki
oor

آخرین ویرایش:

navid.orturk

اخراجی موقت
درخواست کمک فوری

درخواست کمک فوری

درخواست کمک فوری:
به یه موتور نیاز داریم که با ای وی آر یا هر میکروی دیگه ای قابل کنترل باشه . این موتور باید رله داشته باشه که اون رله رو باید با میکرو تحت کنترل گرفت. آب از شیر وارد موتوری شده وعبور دادن یا ندادن آب تابعی شده از متغیری به نام رطوبت خاک . از طرفی بنظرم اگر رطوبت خاک به اندازه ی معینی رسیده باشه آب امده از شیرجریان پیدا نکنه یعنی در واقع دراین پروژه به نوعی شیر آب طراحی می کنیم . که اگر رطوبت از حدی کمتر باشد این شیر به آب اجازه جریان داده و محوطه ابیاری شده . حالا این شیر باید به سنسور رطوبتی وصل شده تا با محوطهء درارتباط و این سنسور هر چند ثانیه یا دهم یا صدم ثانیه رطوبت خاک رو سنس کرده و میزان رطوبت رو به میکروی که در شیر بکار رفته انتقال دهد . دراینصورت میکرواطلاعات رو از پایه ی ورودیش به صورت سریال و در واحدهای زمانی خاصی که ما تعیین می
کنیم از سنسور دریافت و عملیات رطوبت سنجی رو انجام داده و ....

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
شرط رو هم میذاشتی 10=<a شاید یکی خواست کپی کنه:d

ههههههه!
برای جلوگیری از کپی پیست بود. اگه خودش بلد بود که میفهمه اگه نبود که این برنامه براش کار نمیکنه.معلوم میشه میخاسته مثل خیلیا از اینترنت برنامه هاشو بگیره.

ولی شرطش مخالف 0 میشد مایکل جون!
a!=0

NAZIY0

عضو جدید
ههههههه!
برای جلوگیری از کپی پیست بود. اگه خودش بلد بود که میفهمه اگه نبود که این برنامه براش کار نمیکنه.معلوم میشه میخاسته مثل خیلیا از اینترنت برنامه هاشو بگیره.

a!=0
به به!!!!!!!!!!نحوه برخورد بزرگترا رو هم ديديم تو اين باشگاه!دستتون درد نكنه!!!:razz: ادم اينقدر زود درباره ديگران قضاوت نمي كنه و هر چي دوست داره درموردشون نميگه اقا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!شما كه مثلا كاربر فعال تالار اسلام و قران هستيد بايد اين چيزا رو بهتر از من بدونين!ينقدرم ديگه پخمه نبودم كه نفهمم!اخر برنامم دچار مشكل بود كه فهميدم ولي ديگه اگر سوالي داشتم شما جواب ندين كه فردا روز هر چي دوست دارين بگين در موردم و منت سرم بزاري!!!!!!!!:mad:

آخرین ویرایش:

Omid Jackson

عضو جدید
ههههههه!

a!=0

دقیقا درست گفتین:d
شرمنده نمیدونم چرا حواسم نبود، شرط بزرگتر از 0 هم جواب میده

maede92

عضو جدید
سلام. کسی نیست بتونه واسه این برنامه کمکم کنه؟
میخواهیم یک لیست پیوندی کامل برای انجام اعمال حسابی بر روی ماتریس های اسپارس با استفاده از نمایش لیست پیوندی ارائه دهیم. سپس اعمال زیر را روی این لیست پیاده سازی کنیم:
1. تشکیل گره های لیست با استفاده از ماتریس اسپارس
2. دو ماتریس اسپارس را با هم جمع کنید
3. تفاضل دو ماتریس اسپارس را محاسبه کنید
4. دو ماتریس اسپارس را در هم ضرب کنید

CPlus

عضو جدید
سلام. کسی نیست بتونه واسه این برنامه کمکم کنه؟

میخواهیم یک لیست پیوندی کامل برای انجام اعمال حسابی بر روی ماتریس های اسپارس با استفاده از نمایش لیست پیوندی ارائه دهیم. سپس اعمال زیر را روی این لیست پیاده سازی کنیم:

1. تشکیل گره های لیست با استفاده از ماتریس اسپارس

2. دو ماتریس اسپارس را با هم جمع کنید

3. تفاضل دو ماتریس اسپارس را محاسبه کنی

4. دو ماتریس اسپارس را در هم ضرب کنید

خب مشکل الان کجاست ؟ تعریف لینک لیست ؟ تعریف اسپارس ؟ انجام عملیات روی اونها ؟

اسپارس هم که معلومه چیه دیگه نحوه ذخیره کردنشم پیدا کنید به صورت سه مقدار دیگه! که یکی x , یکی y و یکی هم مقدارشه

عملیاتشم چون ریاضی داره حتی اگه + - هم باشه درکش برا همه سخته !!! :D

کد:
http://hpkclasses.ir/Courses/DataStructure/ds0500.html
کد:
http://stackoverflow.com/questions/12575289/sparse-matrix-using-linked-list-c

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
به به!!!!!!!!!!نحوه برخورد بزرگترا رو هم ديديم تو اين باشگاه!دستتون درد نكنه!!!:razz: ادم اينقدر زود درباره ديگران قضاوت نمي كنه و هر چي دوست داره درموردشون نميگه اقا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!شما كه مثلا كاربر فعال تالار اسلام و قران هستيد بايد اين چيزا رو بهتر از من بدونين!ينقدرم ديگه پخمه نبودم كه نفهمم!اخر برنامم دچار مشكل بود كه فهميدم ولي ديگه اگر سوالي داشتم شما جواب ندين كه فردا روز هر چي دوست دارين بگين در موردم و منت سرم بزاري!!!!!!!!:mad:

نه دوست عزیز!
من این برنامه رو نوشتم برای شما، ده بار ویرایشش کردم.چون همش یه غلط نگارشی توش پیدا میکردم ، این شرط آخری رو دیگه حال نداشتم.
شما که نباید هرچی من گفتم به دل بگیری برادر من!
بعدم اینطوری گفتم به دوستمون که یه راه باشه برای اینکه همینطوری برنامه ای رو ننویسن(البته اگه دوست داشته باشن!).یعنی ازین تنبلیم برای ویرایش برنامه سوء استفاده کردم.
شما ببخشید اسسسسسسسسسسستاد!

POONEH.H

عضو جدید
1.taabeii benevisid ke yek meghdar ra be inch begirad va be santimetr tabdil konad.va farenhayt re be selioon tabdil mikonad?
formool;c=f-32*5/9

2.barnameii benevisid ke ba tabe.e bazgashty yek adad ra begirad va makoose an ra chap konad?
SALAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM lotfan har ki javabe in do porojaro midoone baram benevise va befreste be mailem

h.pooneh@yahoo.com

mamnoon

POONEH.H

عضو جدید
1.taabeii benevisid ke yek meghdar ra be inch begirad va be santimetr tabdil konad.va farenhayt re be selioon tabdil mikonad?
formool;c=f-32*5/9

2.barnameii benevisid ke ba tabe.e bazgashty yek adad ra begirad va makoose an ra chap konad?
javabe inaro behem bedin plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

NAZIY0

عضو جدید
نه دوست عزیز!
من این برنامه رو نوشتم برای شما، ده بار ویرایشش کردم.چون همش یه غلط نگارشی توش پیدا میکردم ، این شرط آخری رو دیگه حال نداشتم.
بعدم اینطوری گفتم به دوستمون که یه راه باشه برای اینکه همینطوری برنامه ای رو ننویسن(البته اگه دوست داشته باشن!).یعنی ازین تنبلیم برای ویرایش برنامه سوء استفاده کردم.
بنده اولا استاد نيستم !!!بعدم ادم هر حرفي رو نمي زنه!

آخرین ویرایش:

Omid Jackson

عضو جدید
نه دوست عزیز!

الآن یعنی منم کشیدی وسط؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی

کسی میتونه بفهمه اشکال این کد کجاست؟؟
کاراکترها رو وارد stack نمیکنه.

PHP:
#include<iostream>

#include<conio.h>

#include <stdio.h>

#include <stdlib.h>

#include<string>

using namespace std;

const int max = 40;
const int len = 80;

/////////////////////

class stack{

private:

char st[5];
    int top;

public:

stack(){
        top=0;
    }

void push(char var){
        st[++top]=var;
    }

char pop(){
        return st[top--];
    }

/*int gettop(){
    return top;
    } // daghighan chi mikone??*/

}; //end class stack

class express{

private:

stack s;
    char *pstr; 
    int len;

public:

express(char *ptr){
        pstr = ptr;          
        len = strlen(pstr);
    }

void parse();

}; //end class

void express::parse(){
        char ch;
        char ch1;
        char ch2;
        char final;

for(int j=0;j<len;j++){

ch = pstr[j];

if(ch!='+'||ch!='-'||ch!='*'||ch!='/'||ch!='^'||ch!='++'||ch!='--'){
                //s.push(ch);

s.pop(); 
                ch1=s.pop();
                if(ch1=='+'||ch1=='-'||ch1=='*'||ch1=='/'||ch1=='^'||ch1=='++'||ch1=='--'){
                    s.push(ch1);
                    s.push(ch);
                }

else if(ch1!='+'||ch1!='-'||ch1!='*'||ch1!='/'||ch1!='^'||ch1!='++'||ch1!='--'){

s.pop();
                    ch2=s.pop();
                    if(ch2=='+'||ch2=='-'||ch2=='*'||ch2=='/'||ch2=='^'||ch2=='++'||ch2=='--'){

final = ch1+ch2+ch;
                        cout<<ch1<<ch2<<ch;
                    }
                }
            } //end if amalvand

else if(ch=='+'||ch=='-'||ch=='*'||ch=='/'||ch=='^'||ch=='++'||ch=='--'){

s.push(ch);

} //end else if

} //end for

} //end phare

int main(){

char ans;
    char string[len];

do{
        cout<< "enter token"<<endl;
        cin>> string;
        express *eptr= new express(string);  
        eptr-> parse();
        cout<< "the infix value is:"<<endl;
        cout<<"do another(enter n or y)"<<endl;
        cin>>ans;
    }
    while(ans=='y');
    return 0;
}

آخرین ویرایش:

CPlus

عضو جدید
سلام به همگی

کسی میتونه بفهمه اشکال این کد کجاست؟؟
کاراکترها رو وارد stack نمیکنه.
یعنی فکر کنم کلا" واحد حلقه ی for نمیشه!!

PHP:
#include<iostream>

#include<conio.h>

#include <stdio.h>

#include <stdlib.h>

#include<string>

using namespace std

وارد for میشه اما وارد if هایی که توش push کردی نمیشه ! طوری که مقدار top بعد از اجرای برنامه منفی میشه!!!یعنی فقط آمده pop کرده!

مدیریت کن تعداد عددهای stack رو که 0 کمترینش باشه!!!

هر چیه مشکل تو ifهاته