تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

sara_136881

عضو جدید
من يه سوالي دارم
برنامه ساليدي كه نصب كردم فقط تا 30 روز كار ميكني ، چه بايد كنم؟تا هميشه كار كنه؟

mahanair

عضو جدید
دوستان یه سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید. توی سالید قسمت آنالیز سیالاتی داره به نام floxpress ، اما خیلی پیش پا افتاده هست و فقط سرعت جریان سیال و مسیرش رو میده. اما وقتی توی نت سرچ میزنم درباره solidworks flow simulation ، انایز های بسیار بهتر و پیچیده تری میاد خصوصا توی youtube. میخاستم ببینم آیا نرم افزار هایی که ما داریم این قابلیت رو داره یا باید آپ گرید بشه یا.... لطفا راهنماییم کنید. البته اینو هم بگم که من تازه ساید رو شروع کردم.
  • Like
واکنش ها: ?Why

smmoosavian

عضو جدید
سالیدورکس دو تا پلاگین داره : یکیش flow express و دیگری flow simulation هستش. ورژن 2009 به بعد هر دو تا داره.

48055

عضو جدید
مي خواستم ببينم آيا تو ساليد دستوري براي ايجاد ماهيچه قالب داريم . يعني ما قطعه رو كامل داريم و مي خوام براي اون ماهيچه ايجاد كنيم . مثل يك سر سيلندر رو كامل داريم و مي خوايم از اون ماهچه هاشو بگيريم . آيا ميشه؟

reza.hasanzad

عضو جدید
مي خواستم ببينم آيا تو ساليد دستوري براي ايجاد ماهيچه قالب داريم . يعني ما قطعه رو كامل داريم و مي خوام براي اون ماهيچه ايجاد كنيم . مثل يك سر سيلندر رو كامل داريم و مي خوايم از اون ماهچه هاشو بگيريم . آيا ميشه؟
اگه منظورتون ار ماهیچه همون سطوح core و cavity می باشد بله این امکان هستش. از دستورات نوارابزار mold می تونید این کار رو انجام بدین.

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام
چطوری میشه فایل های part سالید ورک 2011 را برای 2008 و 2010 ذخیره کرد؟
اگه بخواهید فایل هاتون رو با فرمت عادی یعنی .sldprt ذخیره کنین متاسفانه امکان نداره. تنها راه استفاده از فرمت های عمومی .sat و .acis می باشد.

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام
چطوری میشه در سالید ورک فارسی تایپ کرد؟
از منوی insert گزینه object رو انتخاب کنید.
از میان گزینه های ظاهر شده گزینه microsoft office word رو انتخاب کنید(بدیهی است که باید بر روی کامپیوتر شما نصب باشد)
در کادر ظاهر شده متن را وارد نموده و در پایان دوبار بر روی خارج آن کلیک کنید.

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام دوستان
یک سوال داشتم شاید پیش پا افتاده باشه ولی واقعا برام سواله
در مورد نرم افزارهایی که حول «یک» موضوع اند
چرا وقتی مدل پیشرفته تر آن هست اما هنوز هم مدل ساده تر آن طرفدار دارد و آموزش داده می شود؟
نمونه اش همین سالید...مگر نرم افزار کتیا قابلیت های بیشتری نداره؟ پس چرا باید سالید رو بلد باشیم؟
ممنونم
فرض کنید که می خواهید تا سرکوچه برای کاری برید. روش اول اینکه پپیاده برید. روش دوم اینکه از دوچرخه استفاده کنید. روش سوم هم اینکه با اتوموبیل برید. همونطور که راحتی و امکانات هر روش افزایش پیدا میکنه به همون نسبت هم پیچیدگی کار و نیاز به آموزش های تخصصی تر زیاد میشه.
ان شاء ا... به زودی دریک مقاله تفصیلی مناسب ترین نرم افزار برای هر رشته کاری رو معرفی خواهم کرد.

CADeng64

عضو جدید
دستوری به این نام در هیچ نرم افزاری وجود نداره اما با سطح سازی میشه کل کارهای مربوط به قالب سازی، رو انجام داد.

آخرین ویرایش:

rmi-ansys

عضو جدید
سلام
مقدمه: اگر جسم را بر اساس Body بسازیم و مثلا بعد جسمی دیگه را نیز بر همین اساس بسازیم، اگر این دو جسم با هم تداخل داشتند می‌توانیم به نرم‌افزار بگوییم که آنها را Merge کند یا نه
یک سوال: من جسمی دارم که از Surface ساخته شده و چندین تکه دارد. حالا می‌خواهم به نرم‌افزار بفهمانم که این چند تکه از جنس Surface را با هم Merge کند تا یک جسم یک تکه داشته باشم

چطوری؟؟
ابزار این کار کجا است؟

CADeng64

عضو جدید
سلام
مقدمه: اگر جسم را بر اساس Body بسازیم و مثلا بعد جسمی دیگه را نیز بر همین اساس بسازیم، اگر این دو جسم با هم تداخل داشتند می‌توانیم به نرم‌افزار بگوییم که آنها را Merge کند یا نه
یک سوال: من جسمی دارم که از Surface ساخته شده و چندین تکه دارد. حالا می‌خواهم به نرم‌افزار بفهمانم که این چند تکه از جنس Surface را با هم Merge کند تا یک جسم یک تکه داشته باشم

چطوری؟؟
ابزار این کار کجا است؟
insert>surface>knit
تکه ها رو انتخاب کنید واگر سطح بسته دارید و میخواین جامد بشه، Try to form solid رو تیک بزنید.

rmi-ansys

عضو جدید
در یک sketch یک خط در راستای محور Y و در sketch جداگانه، یک خط عمود بر آن خط قبلی رسم کنید. یعنی با دو sketch جداگانه یک علامت + داشته باشیم
سپس هر دو sketch را بصورت جداگانه توسط ابزار surface ، extrude کنید. همانطور که می‌بینید این دو سطح از داخل هم رد شده و تقاطع دارند.
حالا می‌خواهیم این دو سطح را یکی کنیم. ابزاری که شما معرفی کردید نمی‌شود. خودت امتحان من.

CADeng64

عضو جدید
همچین هندسه ای در نرم افزارهای B-rep قابل ایجاد نیست. چون یک لبه نمیتواند بین بیش از 2 سطح مشترک باشه. شما فقط می تونید یه شکل L مانند به صورت سطح knit شده داشته باشید.
اگر برای تحلیل پوسته ها لازمه این کار انجام بشه باید از تنظیماتی استفاده کنید که اگر لبه یک سطح بر روی سطحی دیگر قرار گرفت (مثل T)، آنها رو هنگام مش زدن متصل فرض کنه.

آخرین ویرایش:

rmi-ansys

عضو جدید
قبل از هر چیز ممنون ;)
ها !!!
این B-rep که گفتی یعنی چه؟ :surprised:

خوب یعنی در کل هیچ نرم‌افزاری نیست که این کار را انجام بده؟ مثلا Catia؟؟؟

خیلی حیاتی است برام. :cry:

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
منظور من ماهیچه هست نه coreو cavity
لطفا یکی کمک کنه

روش طراحی ماهیچه ها (insert) در بیشتر نرم افزارها بر مبنای استخراج سطوح مشترک بین ماهیچه و قطعه از روی قطعه توسط دستور سطح سازی extract و تکمیل این سطوح با افزودن سطوح و بخش های اضافه تر ماهیچه است بطوری که سطح نهایی سطحی بسته شده تا بتوان توسط دستورات تبدیل سطح به solid، آن را به یک جسم توپر تبدیل کرد.

CADeng64

عضو جدید
قبل از هر چیز ممنون ;)
ها !!!
این B-rep که گفتی یعنی چه؟ :surprised:

خوب یعنی در کل هیچ نرم‌افزاری نیست که این کار را انجام بده؟ مثلا Catia؟؟؟

خیلی حیاتی است برام. :cry:

اینجا بیشتر توضیح داده.
توی کتیا و غیره هم نمیشه. البته کتیا حتی دو سطح موازی رو هم join می کنه اما چه فایده ای داره، من نمیدونم.
اگر شما هدف از این کار رو بگین راحت تر میشه مشکل رو حل کرد.

j_salemi

عضو جدید
کسی نمیدونه چطوری میشه یک فایل exe از محیط e-drawings نرم افزار سالید ورک را به محیطهای دیگه مثل اسمبلی و یا اصلا به نرم افزار کتیا منتقل کرد و در اونجا روی آن تغییرات ایجاد کرد؟

بیژن مولایی

عضو جدید
سلام دوستان ،من یه فایل دارم که تو solidworks طراحی شده که فرمتش هم (SLDPRT.*) هستش ولی وقتی تو SOLIDWORKS 2008 وا می کنم پیغام میده که :

cannot open
esme .SLDPRT.future version​

میشه بگین که من باید چی کار کنم که این فایل وا بشه ،تو رو خدا کمک کنین کارم لنگ اینه.می دونم ها باید از یه ورژن دیگه استفاده بکنم ولی نمی دونم که باید از کدوم یکی از ورژن هاش استفاده بکنم.
خیلی خیلی ممنون.

باید از نسخه های بالاتر نرم افزار استفاده کنی مثله 2010 یا 2009 و ....

بیژن مولایی

عضو جدید
اگه میشه بگید چه مشکلی
ولی شاید این فایل بتونه به شما کمک کنه. روی اون که pdf راست کلیک کنید بعد
save target بزنید

http://www.google.com/search?hl=en&q=how+i+can+install+cosmos+solidworks+2009&btnG=Search

راستی من یه موستانگ با سالید کشیدم ممنون می شم اگه نظر بدین
(بیشتر عیب ها رو بگید ):cool:

http://i41.tinypic.com/6st8o0.jpg

http://i42.tinypic.com/2qxmfix.jpg

نظر یادتون نره :smile:

این فایله موستانگ ها که ف...تره

Bijan.T

عضو جدید
آقا من یک جسم را تحلیل استاتیک گرفتم
external load فقط force داره و temperature مسئله اینه که وقتی force رو suppress میکنم و run میگیرم result vonmises بازم مقدار بالایی رو نشان میده حدود 008 + 2e
علت خاصی داره یا buge نرم افزاره ؟

mohsen1979

عضو جدید
سلام دوستان
من سلیدورکس ۲۰۱۱ ۶۴ بیتی رو دانلود کردم، اما نتونستم نصبش کنم. در
واقع سریال نومبری که داده شده رو قبول نمیکنه. کسی میدونه برای نسب چه کار باید
کنم؟ آیا به اینترنت واصل باشی، مشکلی در نسب ایجاد میشه؟

اگر کسی از دوستان لطف کنه و سریال سلیدوورکس ۲۰۱۱ رو برام ایمیل کنه،
سپاسگزار خاهم بود.
ممنون
محسن

Bijan.T

عضو جدید
آقا من یک جسم را تحلیل استاتیک گرفتمexternal load فقط force داره و temperature مسئله اینه که وقتی force رو suppress میکنم و run میگیرم result vonmises بازم مقدار بالایی رو نشان میده حدود 008 + 2e علت خاصی داره یا buge نرم افزاره ؟
جواب ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
کسی کتابی می شناسه که cosmos را آموزش داده باشه
سپاس

48055

عضو جدید
توي قسمت drawing چه طور ميشه يك خط اندازه و اعداد اندازه و يا خط محور كه روي هم افتاد ه اند از هم جدا كرد. مثل mechanical desktop آيا همچين قابليتي داره .

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
توي قسمت drawing چه طور ميشه يك خط اندازه و اعداد اندازه و يا خط محور كه روي هم افتاد ه اند از هم جدا كرد. مثل mechanical desktop آيا همچين قابليتي داره .
من متوجه منظورتان نشدم. اما اگر منظورتان انتخاب آنهاست می توانید در ناحیه ای که چند شی روی هم افتاده اند یکی از اشیا را انتخاب، راست کلیک و select others را انتخاب کنید لیست اشیا نمایش داده می شود که می توان از طریق آن شی مورد نظر را انتخاب کرد.

mirhamida

عضو جدید
دوستان من چند تا فول راند فیلت دارم که می خوام میرورشون کنم، ولی میرور نمیشند. می خوام بدونم که مشکل چیه؟ آیا خاصیت فول راند فیلت اینه یا اینکه مشکل جایی دیگه اس؟

mirhamida

عضو جدید
اندازه ها و خطوط آنها در محیط دراوینگ به صورت خاکستری(و نه مشکی) نمایش داده میشن. حتی سنتر لاینها هم همین طور. من هر کاری کردم نتونستم به صورت پیش فرض همه شون رو مشکی کنم. نمیدونم مشکل از نرم افزاره یا اینکه من اشتباها جایی تنظیمات رو بهم زدم؟

پیوست ها

• Clip.jpg
    Clip.jpg
    19.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0