تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اشتباه تایپی داشتی دید ناظر....مشکل من تو پرازانته بیشتر و بزک کردن پرسپکتیو....همون مبتدییییی بودنش
هههههههه مثل من شدیییییییییییی.خخخخخخخخخخ

دیگه دوستان اصرار کردن یه light هم میزارم برای شب بخیر....good night my best freinds:gol::gol:

مشاهده پیوست 154068مشاهده پیوست 154068مشاهده پیوست 154068

به جاي اروم كردن افكارمو متزلزل كرد
چي چيه اين گوش ميكني؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من يه فيلم دارم يه دختره كاراته باز توش داره كه ميره و 3 نفرو ميكشه
تيكه اخرش كه دعواس اونو هميشه نگا ميكنم واسه قدرت گرفتن

arefeh

کاربر ممتاز
هدیه من به بچه ها

بچه ها این یکی از آهنگهای مورد علاقه منه...البته کل آهنگهایAligator رو دارم و تو زمان طراحی اونها رو گوش میدم اما یه بخش این آهنگ روانیهههههههه....پیشنهاد میکنم اینو یه بارم شده اونهایی ک گوش ندادند گوش کنند....من هر وقت خسته میشم اینها شدیدا روحیه میده بهم....کلا مودم عوض میشه به قول استاد وحشیانه میشینم سر اسکیس........:w16::w31::w43:مشاهده پیوست 154041[/QUOTE]

به جاي اروم كردن افكارمو متزلزل كرد
چي چيه اين گوش ميكني؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من يه فيلم دارم يه دختره كاراته باز توش داره كه ميره و 3 نفرو ميكشه
تيكه اخرش كه دعواس اونو هميشه نگا ميكنم واسه قدرت گرفتن

من ک خودم از اینها گوش نمیدم....این آهنگ رو قبل خواب فقط گوش میکنم:hypocrite:...آهنگ مورد علاقه خودمو اونهاش ک arcdoc رفت هالتر زد و خودمم اسکات پا....:w31:.

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها یه سئوال دیگه هم داشتم...و اینکه دقیقا میدونید چه شهرهای رون اصفهانی اند و کدومها رون راسته و رون کرمانی؟؟؟؟
اینو میدونم ک مکان های تاریخی مثل تخت جمشید و اصفهان و ...رون اصفهانی و تبریز و تهران و کاشان و یزد رون راسته و کرمان و همدان هم رون کرمانی هستند....بقیه شهرها چی هستند؟؟؟و یه چی دیگه ما تو طراحی میتونیم از اینها هم ایده بگیریم دیگه؟؟؟؟و مثلا من موضوع امشبم دبستان 5 کلاسه بم هست...یه ایده دارم ک انجام دادم میبینید اما میخواستم ببینم میتونیم از رون کرمانی هم استفاده کنم؟؟؟آخه یه جا خوندم ک کاشانی ها و یزدی ها این رون رو رون نکبت میدوونند...میخوام ببینم ربطی م نداره؟؟؟
لطفا اینم راهنمایی کنید

دوستان یه سئوال خیلی مهم....من الان متن موضوع اسکیس پارسال رو پبدا کردم و خوندم(البته بعد از طراحی:d)اما یه چی ک منو گیج کرد اینه ک نوشته بود سطح کل بنا نباید مثلا بیشتر از 700 باشه...
خوب ما تو این اقلیم مجبوریم رواق بگیریم خوب من اگه اینها رو هم محاسبه کنم تو سطح کل ک کار به فنا میره و باید نهایت 100 متر طراحی کنیم؟؟؟
و یه سئوال خیلی مهمتر اینکه مثلا کار خودم ک طبقه اول حدود 40% وید میشه به پایین اونم اگه جز این مساحت بیارم ک دیگه بدبختم؟؟؟چرا اینجوریه؟؟؟من دارم خنگ میزنم و اشتباه متن رو خوندم یا نه ....
یه کوچولو توضیح بدین لطفا.........مررررررسییییی

بچه ها اینهارو جواب ندادین:cry:

holooooooo

کاربر ممتاز
ببین عارفه جون تو اقلیم معتدل و مرطوب ( و در واقع موازی خط ساحلی) و سرد و کوهستانی جهت گیری شرقی غربی گرم و مرطوب و گرم و خشک جهت گیری شمالی جنوبی, و اینا مسائل اقلیمی هستن نمیشه ازشون ایده گرفت که! و خودتو در گیر رون و اینا نکن که رون تا اونجا که من یادمه تو خونه های قدیم کاربرد داشته

arefeh

کاربر ممتاز
ببین عارفه جون تو اقلیم معتدل و مرطوب ( و در واقع موازی خط ساحلی) و سرد و کوهستانی جهت گیری شرقی غربی گرم و مرطوب و گرم و خشک جهت گیری شمالی جنوبی, و اینا مسائل اقلیمی هستن نمیشه ازشون ایده گرفت که! و خودتو در گیر رون و اینا نکن که رون تا اونجا که من یادمه تو خونه های قدیم کاربرد داشته

آره عزیزم درست میگی اما تو طراحی بناهای سنتی بد نی ازشون ایده گرفت مثلا اگه موضوع مسجد زائرسرا و ....باشه خوبه.....نمازخانه تخت جمشید اسکیسشو زدم از اینم ایده گرفته بودم تو جهت گیری پلان....ظرح صفحات پیش هست میتونی ببینی....از جهت گیری تخت جمشید استفاده شده....اما موضوع اقلیم هم توش رعایت شده

arcdoc

اخراجی موقت
اينم يه موضوع
صرافي
ببينين چطوره ايراداشو بهم بگين مرسي
مشاهده پیوست 153849مشاهده پیوست 153850

گند زدم به کارت هه هه:thumbsup2:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
نمیدونم بچه ها چرا گوش دادن آهنگ براشون مهم شده!!!

آهنگ حواس آدمو پرت میکنه--مطمئن باشید به هیچ دردی نمیخوره--بهتره دور آهنگ رو خط بکشید--اصول وقوانین رو فراموش میکنید--شاید فکر کنید بهتون آرامش میده، میده ولی بعدا به ضررتون تموم میشه

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها من خیلی کارام طول میکشه!!!! یعنی 4 ساعت که هیچی 10 ساعتم طول میکشه!!!! آخه یه اتد مدادی بعدم بخوای با راندو کاملش کنی مقیاس 1به 100 بناها هم که 500تا 600 متر مربع رسما پلاناش و مقطع هاش غول بیابونی میشه!!! کسی میتونه منو راهنمایی کنه چیکار کنم کارم سریعتر تموم شه؟!:(

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها من خیلی کارام طول میکشه!!!! یعنی 4 ساعت که هیچی 10 ساعتم طول میکشه!!!! آخه یه اتد مدادی بعدم بخوای با راندو کاملش کنی مقیاس 1به 100 بناها هم که 500تا 600 متر مربع رسما پلاناش و مقطع هاش غول بیابونی میشه!!! کسی میتونه منو راهنمایی کنه چیکار کنم کارم سریعتر تموم شه؟!:(

تناسباتتو کم کن...و اینکه 500-600 متر اصلا نمیخوان توی یه طبقه....الان موضوع پارسال سطح کل بنارو 700 میخواست(یعنی از نظر من مصیبت:cry:)بعد اینکه به بچه ها من پیشنهاد کردم یه روز رو موضوع فکر کنن و با خیال راخت طرح رو بزنند بعد همون کار رو روز یعدترش با تایم انجام بدن....من خودم این کار رو میکنم...البته الان ترجیح میدم با زمان کمی ک دارم یه سری موضوعات رو پیش ببرم تو اقلیم های مختلف ...یکم جلوتر این کار رو بکنم...اما این حرکت مساویه خیلی کار کردن هست.....الان دیشب یه 1 ساعت رو موضوع فکر کردم صبح پلانشو زدم ک 2 ساعت نهایش طول کشید بدون زمانی ک روی اتود اولیه اش ک چی کجا باشه چرا باشه....بعد از ظهر مقاطع و یه نما ازش زدم الانم دارم پرسپکتیوشو شروع میکنم بزنم....(اگه تموم بشه تا شب میزارم ک بچه ها برن برا کرکسیون)شبم ک تموم شه رو موضوع فردا فکر میکنم(ریز فضا...اصول مهمش-اقلیم منطقه-البته تا حدی به جاگیریه فضاها هم فکر میکننم.و باز فردا روز از نو روزی از نو):)

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها اگه اختلاف ارتفاعی باشه تو پلان باید با هاشور مشخصش کرد یا مهم نیست
یه سوال دیگه پرسپکتیو 3 نقطه ای چی بو؟یادم رفته
باید پلانها پرزانته شن و اینکه باید ستون هارو نشون داد کامل
پنجره ها و در چه حد؟اکبه رو زد یا مهم نیست
آخه شنیدم کدهای ارتفاعی مهمن
میگما سر جلسه شنیدم خوبه یه شاسی ببریم شاسی 50*70؟
میذارن واقعا؟
چیا نمیشه برد سر جلسه؟
وااای ببخشیدا کلی سوال شد
شرمندم

طرح ها اگه المانی و مدرن باشه خوبه یا الهام گرفته از سنت؟

پلانها چقد دیتل میخوان
مقاطع و نما ها چطور؟

تورو خدا یکی جواب بده
خنگول شدمااااا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arefeh

کاربر ممتاز

سلام
میذارن واقعا؟
چیا نمیشه برد سر جلسه؟
شرمندم

پلانها چقد دیتل میخوان
مقاطع و نما ها چطور؟

همه رو اگه تو یه پست میزدس هم جواب میدادیم.سعی کن پلانها و مقاطع و برش کامل باشه کد ارتفاعی(okb پنجره دیگه بعید میدونم)خط برش -علامت شمال-مبلمان-نام گذاری فضاها-دسترسی های عمودی و افقی...(مثلا رمپ رو هاشور بزن-پنجره ها و درها رو حتما نشون بدی-ستون گذاری(تونستی خطوط آکس رو هم نشون بده-هر چی بیشتر نشون بدی یعنی هم به کارت تسلط داشتی هم سرعت دستت بالاست.اما همه رو با هم پبش برو مثلا پلان کلیتشو در آوردی مقطع و نماهات و پرسپکتیوتو بزن بعد برو سر راندو و گل و بلبل و شمع و پروانه:biggrin:-
طرحت چی باشه بسته به موضوع داره اما ترجیحا اگه نگاهی به معماری ایرانی هم بشه اما در قالب مدرن بد نی (اینو دوستان با تجربه بهت بیشتر توضیح میدن)
درمورد اینکه چی ببری....همه چی میتونی ببری به غیر از وسایل الکترونیکی(از دوربین گرفته تا لب تاپ) و عکس و کاغذ و پوستی هم نمیتونی ببری...شاسی هم بله میتونی ببری حتی خود من هم میز خریدم میز میبرم:D
موفق باشی

• Like
واکنش ها: imah

holooooooo

کاربر ممتاز
خوب من همرووو تو یک طبقه طراحی نمیکنم!! یک طبقه ام 300 حدودا اونیکی ام 300، نه موضوع پارسال 700 متر چیش مصیبته 350 یک طبقه 350 طبقه ی دیگه!!! بعدشم تو خیلی لردی کار میکنی نصفش امروز نصفش عصری نصفش شب کاره خوبی نیس!!! با تایم کار کن دوستای من الان 4 ساعته بعضیا 3 ساعته کار میبندن

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه رو اگه تو یه پست میزدس هم جواب میدادیم.سعی کن پلانها و مقاطع و برش کامل باشه کد ارتفاعی(okb پنجره دیگه بعید میدونم)خط برش -علامت شمال-مبلمان-نام گذاری فضاها-دسترسی های عمودی و افقی...(مثلا رمپ رو هاشور بزن-پنجره ها و درها رو حتما نشون بدی-ستون گذاری(تونستی خطوط آکس رو هم نشون بده-هر چی بیشتر نشون بدی یعنی هم به کارت تسلط داشتی هم سرعت دستت بالاست.اما همه رو با هم پبش برو مثلا پلان کلیتشو در آوردی مقطع و نماهات و پرسپکتیوتو بزن بعد برو سر راندو و گل و بلبل و شمع و پروانه:biggrin:-
طرحت چی باشه بسته به موضوع داره اما ترجیحا اگه نگاهی به معماری ایرانی هم بشه اما در قالب مدرن بد نی (اینو دوستان با تجربه بهت بیشتر توضیح میدن)
درمورد اینکه چی ببری....همه چی میتونی ببری به غیر از وسایل الکترونیکی(از دوربین گرفته تا لب تاپ) و عکس و کاغذ و پوستی هم نمیتونی ببری...شاسی هم بله میتونی ببری حتی خود من هم میز خریدم میز میبرم:D
موفق باشی
آخه جدا جدا یادم اومدن بخاطر این جدا شد پستا
کاغذ نمیذارن؟من یه جا خوندم پوستی میشه برد

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام
میذارن واقعا؟
چیا نمیشه برد سر جلسه؟
شرمندم

یا علییییییییی چقدر سوال!!:D
نه اختلاف ارتفاع تو پلان هاشور نمیخواد فقط با خط چین نشون بده مثل ایوان رو که نشون میدیم اونطوری
3 نقطه ای یه گریزم تو آسمون داشتیم ارتفاع ها میرفتن به گریز واسه برجاس معمولا
نه ستون ها رو نیاز نیست نشون بدی فقط یه شبکه از کارت کوچیک کنار پلان اصلیت بذاری اوکیه
پلانم پرزانته نمیخواد نهایتا کف سازیو نشون بده اگه آب داری تو پلانت یا درخت اونارو رنگ کن
پنجره اکابه نمیخواد کد ارتفاعی تو پلان مهمه تو مقطع نمیخواد با پرسوناژ آدم ارتفاعو نشون میدی هر چی خواستی ببر سر جلسه به غیر از کاغذ هر چند که بعضیا کاغذم بردن شاسی هم میذارن فقط کولخ نمیذارن بریز تو پلاستیک ببر

holooooooo

کاربر ممتاز
طرح ها الهام گرفته از سنت باشه بهتره چون طرح های مدرن سلیقه ای تصحیح میشن و بهتره خودمون رو درگیر سلیقه نکنیم، نما که معمولا نمدن مقطع هم کمی دیتیل در حد نوع سقفو دیوار خاصی اگه داری پنجره اینا

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستم سریعه
بعضی وقتا زودتر از بقیه کارم تموم میشد
میگما نگفتی اگه پلان مثلا void داشته باشه باید با هاشور از طبقه دوم نشونش داد؟آخه تو پلانای فنی پداستال رو با هاشور نشون میدادیم

arefeh

کاربر ممتاز

holooooooo

کاربر ممتاز
وید رو تو طبقه ی همکف با خط چین تو طبقه ی بعدیش میکشی توش ضربدرم میزنی

arefeh

کاربر ممتاز
خوب من همرووو تو یک طبقه طراحی نمیکنم!! یک طبقه ام 300 حدودا اونیکی ام 300، نه موضوع پارسال 700 متر چیش مصیبته 350 یک طبقه 350 طبقه ی دیگه!!! بعدشم تو خیلی لردی کار میکنی نصفش امروز نصفش عصری نصفش شب کاره خوبی نیس!!! با تایم کار کن دوستای من الان 4 ساعته بعضیا 3 ساعته کار میبندن

امروز اینطوری شد...ولی شاید دوستات خیلی تسلط دارنداما الان تو این یه چند روز ک مونده تا 22 میخوام اینجوری کار کنم و پلانها و بقیه رو تسلط پیدا کنم بعد میرم رو سرعت...من تند کار رو انجام بدم اما اوکی نباشه ک فایده نداره....میگم دوستات حتما زیاد کار کردن و الان واسه همینه ک سرعتی کار میکنن...
من یه جا پرسیدم از دوستان شاید کار من 3 طبقه باشه ک طبقه اولم 400 متر باشه اما طبقه 2 از اون 400 متر 200 مترش فقط void باشه اون وقت چی؟؟؟اون 200 هم جز مساحت حساب میشه دیگه ؟؟اونوقت طبقه 3 100 متر میمونه ک خیلی ضایعه

arefeh

کاربر ممتاز
آهاااا خو دوست داشتم کاغذام پیشم باشن اعتماد بنفس میده به آدم

من یه جا شنیدم ک گفتن ببرین شاید مراقبتون چیزی نگفت...اما ریسکه دیگه یهو دیدی تقلبش کردن و بدبختمون کردن

• Like
واکنش ها: imah

arefeh

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 154183IMG_5458.jpgآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآخیییییییییییییییییش بالاخره موفق شدم پرسپکتیوشو دست و پا شکسته بزنم.....بچه ها نقد ، نقد یادتون نرهها....;)

پیوست ها

• IMG_5456.jpg
    IMG_5456.jpg
    46.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 154186آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآخیییییییییییییییییش بالاخره موفق شدم پرسپکتیوشو دست و پا شکسته بزنم.....بچه ها نقد ، نقد یادتون نرهها....;)مشاهده پیوست 154188

خوبه --تبریک
ولی دید پرنده یه مقدار اگزجره شده!! پایینش وا رفته--ضخامت خطوط اصل مهمیه،رعایت کردید ولی نه زیاد--محیط انتهایی هم زیادی به چشم میاد تیرگیش زیاده-یه جورایی باید محو باشه--سایه به کارتون معنا میده ، حس بودن رو میرسونه--جیزی که سایه نداشته باشه ، یعنی وجود نداره--البته شما میتونستید اون سایه ستونهارو هم نکشید(به فرض سایه دوست ندارید-اصلا هوا ابریه) ، به جاش یه سایه محو میکشیدید --یعنی کناره سایه تیز نباشه. وخیلی کم رنگ،،آسمون به کارتون عمق میده،فوق العاده تاثیر داده...........رو بعض از سطوح هاشور بزنید

ددر مورد سکشن هم باید سایه در نظر بگیرید -کم لحاظ دادید سایه رو --عمق رو نشون میده ---در کل با ادامه میتونید بهترین باشید.....رنگ-رنگ-رنگ- همیشه موثر بوده

arefeh

کاربر ممتاز
ممنونم ک نظر دادید...مورد اول خوب باید چیکار کنم ک اگزجره نشه؟؟؟منظورتون از ضخامت خطوط اصلی چیه؟متاسفانه سایه توی پرسپکتیو رو بلد نیستم اما تو این هفته روش باید زمان بزارم....واسه آسمون هم ک تو دیده پرنده نمیشه مگر کار به خط افق چسبیده باشه ک یشه....کجای سکشن زو من هاشور بزنم اینو متوجه نشدم؟!!!رنگ مشکل دارم دیکه اونم چشم کاز می کنم:)

خوبه --تبریک
ولی دید پرنده یه مقدار اگزجره شده!! پایینش وا رفته--ضخامت خطوط اصل مهمیه،رعایت کردید ولی نه زیاد--محیط انتهایی هم زیادی به چشم میاد تیرگیش زیاده-یه جورایی باید محو باشه--سایه به کارتون معنا میده ، حس بودن رو میرسونه--جیزی که سایه نداشته باشه ، یعنی وجود نداره--البته شما میتونستید اون سایه ستونهارو هم نکشید(به فرض سایه دوست ندارید-اصلا هوا ابریه) ، به جاش یه سایه محو میکشیدید --یعنی کناره سایه تیز نباشه. وخیلی کم رنگ،،آسمون به کارتون عمق میده،فوق العاده تاثیر داده...........رو بعض از سطوح هاشور بزنید

ددر مورد سکشن هم باید سایه در نظر بگیرید -کم لحاظ دادید سایه رو --عمق رو نشون میده ---در کل با ادامه میتونید بهترین باشید.....رنگ-رنگ-رنگ- همیشه موثر بوده

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یا علییییییییی چقدر سوال!!:D
نه اختلاف ارتفاع تو پلان هاشور نمیخواد فقط با خط چین نشون بده مثل ایوان رو که نشون میدیم اونطوری
3 نقطه ای یه گریزم تو آسمون داشتیم ارتفاع ها میرفتن به گریز واسه برجاس معمولا
نه ستون ها رو نیاز نیست نشون بدی فقط یه شبکه از کارت کوچیک کنار پلان اصلیت بذاری اوکیه
پلانم پرزانته نمیخواد نهایتا کف سازیو نشون بده اگه آب داری تو پلانت یا درخت اونارو رنگ کن
پنجره اکابه نمیخواد کد ارتفاعی تو پلان مهمه تو مقطع نمیخواد با پرسوناژ آدم ارتفاعو نشون میدی هر چی خواستی ببر سر جلسه به غیر از کاغذ هر چند که بعضیا کاغذم بردن شاسی هم میذارن فقط کولخ نمیذارن بریز تو پلاستیک ببر

ببخشيد چطوري اختلاف ارتفاع تو پلان خط چین نشون ميدن مثل ایوان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گند زدم به کارت هه هه:thumbsup2:
چه هديه خوبي دايد به من ممنونم

arefeh

کاربر ممتاز
ببخشيد چطوري اختلاف ارتفاع تو پلان خط چین نشون ميدن مثل ایوان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چه هديه خوبي دايد به من ممنونم

همون ترسیم پلان معکوسه...ایوان و وید و بیرون زدگی هایی ک تو طبقه بعدت رخ میده رو تا طیقه قبل با خط چین نشون میدیم...اصلا فرصت نمیشههههه چقدر کااااااااااااااااار؟؟:cry:

pedram8755

عضو جدید
DSC02869.jpgسلام بچه ها من این هفته تازه شروع به تمرین برا اسکیس کردم این اولین کارمه ...اولی دانشکده مدیریته دومی هم موزه باد هست البته بیشتر یه اتود حجمیه وایده ای خاصی نداره نظرتون رو دوست دارم بدونم مرسی

sara00_00

عضو جدید
ممنون تا اينجاشو بلدم ولي اگه يه نمار و بخايم ببريم به پرسپكتيو يه نقطه اي از ديد كودك دو طرف ورودي و پنجره هاش چطوري ميرن به پرسپكتيو؟؟مثلامشاهده پیوست 151358ميشه اينو بببري به پرسپكتيو؟لطفا؟

اگه فرض کنیم نما کاملا یکدسته و از دید کودک بخوایم نگاه کنیم سقف رو نمی بینیم. اگه پرسپکتیوت یک نقطه ای باشه دیگه نمای اطراف و پنجره ها تغییر نمیکنن یعنی به همون شکل نما باقی میمونن و فقط ورودی بعد میگیره تا عمقش نشون داده بشه. بازم تاکید میکنم این قانون واسه پرسپکتیو یک نقطه ایه .... و اگه پرسپکتیو دونقطه ای ، سه نقطه ای و ...باشه یعنی گریزها بیشتر از یکی باشن در اینصورت خطوط به گریز هدایت میشن

وضعیت
موضوع بسته شده است.