[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

mehdi-hp

عضو جدید
سلام
بچه های فلات یه سوال داشتم. تعهدنامه محضری رو باید پست کنیم یا خودمون ببریم؟

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم استواری گفت هم میتونین پست کنین هم میتونین با خودتون آموزش بیارین

بچه ها واسه دادن تعهد اصلا عجله نکنین و تا میتونین به تعویق بندازین...دیگه جریان عوض شده تا حالا ما دنبال اونا بودیم حالا اونا دنبال ما هستن
تعهد اصلا چیز خوبی نیست که براش عجله دارین گرچه خواهی نخواهی میگیرن ولی سعی کنین دیرتر و با شرایط بهتر باشه

DARKANGEL

عضو جدید
سلام.آمار جدیدی از نحوه اسکان و حقوق و شرایط کاری نگرفتی؟
باید توی خود مسجد سلیمان ساکن بشین؟ چقدر فاصله داره تا اهواز؟

دوست عزیز من امروز هم رفتم حکمم رو دادن دستم الان داخل حکمم پستم رو نوشتن و زیرش این متن هم نوشته شد:
تامین غذا و جا پرداخت مساعده صدور کارت شناسایی معرفی به بهداری و بهداشت و خدمات رفاهی نفت معمول انجام شود...

از اهواز تا مسجد سلیمان دقیقا یک ساعت و نیم راهه ... شیفت کاری من روز کاره یعنی 7 صبح تا 4 بعد از ظهر...
بعضی از بچه ها شیفتشون 3 روز صبح و 3 روز عصر بود بعضی ها هم شب کار کلا فرق میکرد...
حقوق هم گفتن این سه ماهه اول شروع به کار علی الحساب 300 میدن و چون این مبلغ علی الحساب هست به این معنی هست که بقیه ی حقوق اصلی مون رو پس از پایان این دوره یکجا پرداخت میکنند..همون اول خرداد هم فک میکنم باید بریم برای کار....سوال دیگه ای بود در خدمتم

heydarheydar

عضو جدید
دوست عزیز من امروز هم رفتم حکمم رو دادن دستم الان داخل حکمم پستم رو نوشتن و زیرش این متن هم نوشته شد:
تامین غذا و جا پرداخت مساعده صدور کارت شناسایی معرفی به بهداری و بهداشت و خدمات رفاهی نفت معمول انجام شود...

از اهواز تا مسجد سلیمان دقیقا یک ساعت و نیم راهه ... شیفت کاری من روز کاره یعنی 7 صبح تا 4 بعد از ظهر...
بعضی از بچه ها شیفتشون 3 روز صبح و 3 روز عصر بود بعضی ها هم شب کار کلا فرق میکرد...
حقوق هم گفتن این سه ماهه اول شروع به کار علی الحساب 300 میدن و چون این مبلغ علی الحساب هست به این معنی هست که بقیه ی حقوق اصلی مون رو پس از پایان این دوره یکجا پرداخت میکنند..همون اول خرداد هم فک میکنم باید بریم برای کار....سوال دیگه ای بود در خدمتم

خدا كنه همون اول خرداد ديگه صد در صد بريم سركار....بعضي وقتا خوبه آدم زودتر با واقعيت روبرو بشه....
من كه هر چي بيشتر منتظر ميمونم هي بيشتر فكر و خيال ميكنم،راستش تازگي شايعه شده
فولاد مباركه اصفهان قراره نيرو بگيره،الان ترديد پيدا كردم كه شايد اگه اصفهان بمونم و فولاد قبول بشم
برام بهتر باشه،راستش يكم استرس گرفتم ميترسم اون چيزي كه از شركت نفت انتظار داشتم برآورده نشه و
از اينجا رونده از اونجا مونده بشم و ديگه دستم به هيچ جا بند نباشه....
از طرفي اين همه زحمتو علافي كه توي يك سال گذشته كشيدم رو هم نميتونم فراموش كنم،
يكمم شرايط روحيم سر يه قضيه اي ريخته به هم اعصاب ندارم،ميترسم يه تصميمي بگيرم كه برا آيندم خوب نباشه،
دوستان گل اگه پيشنهادي دارن يا ميتونن يه راه كاري بدن خاهشا كمك كنين،
تو اين مدت خيلي از نظرات همگي استفاده كردم،بابت همه چي از همتون ممنونم.....

shamabady

کاربر فعال

هنوز تعهدی چیزی ازتون نگرفتن؟

shamabady

کاربر فعال
خدا كنه همون اول خرداد ديگه صد در صد بريم سركار....بعضي وقتا خوبه آدم زودتر با واقعيت روبرو بشه....
فولاد مباركه اصفهان قراره نيرو بگيره،الان ترديد پيدا كردم كه شايد اگه اصفهان بمونم و فولاد قبول بشم
برام بهتر باشه،راستش يكم استرس گرفتم ميترسم اون چيزي كه از شركت نفت انتظار داشتم برآورده نشه و
يكمم شرايط روحيم سر يه قضيه اي ريخته به هم اعصاب ندارم،ميترسم يه تصميمي بگيرم كه برا آيندم خوب نباشه،

از نظر من و توصیه دیگر علما :D نقدو بچسب نسیه رو ول کن

heydarheydar

عضو جدید
ولی من اگه بودم نفتو می اومدم فولادم امتحان میدادم اگه قبول میشدم اونوقت انتخاب میکردم

آخه يه مدت از درس دور بودم اگه بخام بيام نفت كه ديگه فكر نكنم اصلا فرصت درس خوندن داشته باشم،حداقل اوايلش!

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه يه مدت از درس دور بودم اگه بخام بيام نفت كه ديگه فكر نكنم اصلا فرصت درس خوندن داشته باشم،حداقل اوايلش!

فکر کنم که یه تداخلی هم باهم داشته باشن اخه فولاد که هنوز استخدامی نزده پروسه استخدامی هم طول میکشه و اینا احتمالا در اولین فرصت تعهد رو میگیرن و این یعنی فقط نفت و راه برگشت نداره

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون از توضیحات کاملتون

خدا خیرتون بده که میایید اینجا اطلاعاتتونو در اختیار بقیه میذارید.

امروز ذکر و خیرتون بود سرغتونو می گرفتم گفتم حتما رفتید و ما رو بی خبر گذاشتید.

بله هر حال ممنون

دقیقا حال این روزای منو داری دوست خوبم.

نگران نباش خدا بزرگه تا اینجاشو خدا کمک کرده بقیش هم بسپار دست خودش.

اوستا کریم هوای بنده هاشو داره

ولی من اگه بودم نفتو می اومدم فولادم امتحان میدادم اگه قبول میشدم اونوقت انتخاب میکردم
اره دقیقا

هممون دور بودیم منم یه 6 ماهی میشه حتی لای یه کتابو باز نکردم عادت میکنیم. فکر نمی کنم اموزشی مطالبش سخت تر از درسای دانشگاه باشه.

ایشالا از پسشون بر میاییم.

ehsan6472

عضو جدید
بچه ها واسه دادن تعهد اصلا عجله نکنین و تا میتونین به تعویق بندازین...دیگه جریان عوض شده تا حالا ما دنبال اونا بودیم حالا اونا دنبال ما هستن
تعهد اصلا چیز خوبی نیست که براش عجله دارین گرچه خواهی نخواهی میگیرن ولی سعی کنین دیرتر و با شرایط بهتر باشه
کاملا درست میگن .
دوست من که الان 2ساله پالایشگاه کار میکنه تازه بهشون تعهد داده تازه شرکت چندین بار بهش گفته بود ولی اون بی محلی کرده بود تا دیگه همین امسال بهشون داد.

heydarheydar

عضو جدید
دقیقا حال این روزای منو داری دوست خوبم.

هممون دور بودیم منم یه 6 ماهی میشه حتی لای یه کتابو باز نکردم عادت میکنیم. فکر نمی کنم اموزشی مطالبش سخت تر از درسای دانشگاه باشه.

ایشالا از پسشون بر میاییم.

منظورم برا آزمون فولاد بود شهرام جان،
شما چرا؟
خدا بد نده؟

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم برا آزمون فولاد بود شهرام جان،
شما چرا؟
خدا بد نده؟

می دونم هیچی منم خیلی فکر و خیال می کنم که می خواد چی بشه.خدا که بد نمیده این ماییم که گاهی بد می خواییم.

ولی توکل به خودش. خدا بزرگه.

من که هر چی دارم از خداست. فکر نمی کردم یه روز بتونم برم سر یه کار خوب اونم رسمی شرکت نفت
.خوب همش لطف خداست.
کار خدا رو می بینی

ولی به قول دوستان می دونی چیه تا الان هممون یه ساله استرس داریم همش نگرانی و ارزو و دعا حالا که درست شده فکر بقیش افتادیم.

به قول رفقا طی کردن مسیر هدف از رسیدن به خود هدف خیلی خیلی شیرین تره.

این طبیعا انسانه دیگه .

ایشالا که همیشه شکر گذار یه درصد نعمت های خدا باشیم.

شب همگی بخیر

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما ميدوني اين تعهد در چه حديه،يعني مبلغيه يا قضاييه؟؟؟؟

خدمت یکی دیگه از دوستانم عرض کردم اینجوری که قبلا سابقه داشته هم مبلغی بوده هم قضایی یعنی هم برگه تعهد از شما میگرفتن هم سفته...
توی سیستم قراردادی این حرکت بیشتر دیده میشه ولی الان که رسمیه اصلا نیازی ندارن که مبلغی باشه(همونطور که بعضی بچه ها اینجا گفتن که به ما گفتن فقط تعهد میگیریم و خبری از سفته نیست)
کارشونم منطقیه و براشون همون برگه تعهد کافیه..شما وقتی رسمی هستی اولا که نمیتونی از شرکت بیایی بیرون بخاطر رسمی بودنت(این مزیت قراردادی بودنه)
تنها کاری که میتونی بکنی اینه که بعد یه مدت بگی اقا میخوام انتقالی بگیرم به فلان جا اونا حتی جوابتو با زبون نمیدن دیگه راحت بدون اینکه خودشونو خسته کنن تعهد 10 سالتو میذارن جلوت و میگن نمیشه به همین راحتی..پس تو سیستم رسمی خیلی نیاز به گرفتن سفته یا چک ضمانت نیست گرچه بعضی وقت ها این کار رو هم کردن...ولی درکل برای ماها همون برگه تعهد یعنی همه چیزمون

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان تنها چیزی که برای ما مهمه زمان تعهده که تا جایی که من یادم میاد زده بود نیروهای عملیاتی باید تعهد 5ساله بدهند ولی الان مثل اینکه بحث سر 10 ساله که خداییش خیلی ستمه و زیاده اگه 10 سال باشه

nima-2

عضو جدید
دوست عزیز خیلی به این چیزا فکر نکن پیچندن سر تعهد دست خودته اصلا اینا برا ترسوندنه تا موقعی که شماره پرسنلیت بخواد بیاد یه 3 ماه طول میکشه البته اون زمان . الان که سیستماشون داغونه فکر نکنم حالا حالاها رو بگیره . بعد اینکه این تعهد الکیه کسی اجرا نمیذارش . شرکت دولتی دنبال این کارا نمیره تنها مشکلش اینه که اگه تو نفت پرسنلی بخوری وبدون انصراف ول کنی بری میری تو بلک لیستشون . بعد نمیتونی بیای تو وزارت نفت البته طوری که خودشون میگن که به نظر من طوری که سوال کردم میگن بلک لیستی وجود نداره . در مورد تعهد هم عجله نکن دوستام تو شرکت گاز 6 ماه هم تعهد ندادن کاری باهاشون نداشتن . تازه شرکت گاز خیلی منظمتر از نفته و تعهدش هم مالی هست نفت که تعهدش مسخره هست . ولی به نظر من نفت کارش سبکتره هر چند که پیشرفت توش خیلی کمه

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز خیلی به این چیزا فکر نکن پیچندن سر تعهد دست خودته اصلا اینا برا ترسوندنه تا موقعی که شماره پرسنلیت بخواد بیاد یه 3 ماه طول میکشه البته اون زمان . الان که سیستماشون داغونه فکر نکنم حالا حالاها رو بگیره . بعد اینکه این تعهد الکیه کسی اجرا نمیذارش . شرکت دولتی دنبال این کارا نمیره تنها مشکلش اینه که اگه تو نفت پرسنلی بخوری وبدون انصراف ول کنی بری میری تو بلک لیستشون . بعد نمیتونی بیای تو وزارت نفت البته طوری که خودشون میگن که به نظر من طوری که سوال کردم میگن بلک لیستی وجود نداره . در مورد تعهد هم عجله نکن دوستام تو شرکت گاز 6 ماه هم تعهد ندادن کاری باهاشون نداشتن . تازه شرکت گاز خیلی منظمتر از نفته و تعهدش هم مالی هست نفت که تعهدش مسخره هست . ولی به نظر من نفت کارش سبکتره هر چند که پیشرفت توش خیلی کمه

این استخدام چون رسمیه اینکه ول کنی بری سرش نمیشه و شک نکن اگه همچین چیزی اتفاق بیفته پیگیری قضایی پشت سرشه...کلا تمام رسمی ها همینن
این تعهد بیشتر جنبه ساکت کردن افراد برای درخواست انتقالی رو داره

kooroosh2000

عضو جدید
سلام به همه دوستان. من شرکت توزیع برق کارم درست شده و نفت هم درست شد دیروز جوابش و گرفتم ، الانم عضو هیئت علمی دانشگاه شدم ، البته دانشگاه رو حتما بی خیال میشم ولی موندم توشهر خودم بمونم یا برم نفت، اگه ممکنه راهنماییم کنید .ممنون میشم

DARKANGEL

عضو جدید

ممنون از توضیحات کاملتون

خدا خیرتون بده که میایید اینجا اطلاعاتتونو در اختیار بقیه میذارید.

امروز ذکر و خیرتون بود سرغتونو می گرفتم گفتم حتما رفتید و ما رو بی خبر گذاشتید.

بله هر حال ممنون

خواهش میکنم ...ما ماه هاست که توی این تایپیک همه با هم مثل رفقای چندین ساله شدیم ...
امیدوارم همه ی اضطرابها تموم بشه و همه ی دوستان این تایپیک به چیزی که میخواستن برسن...

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما مطمئنی که فولاد رو حتما قبول ميشی؟؟؟
منم خودم اصفهانم و شنيدم که ميخوان آزمون بذارن اما اگه تا اون موقع اعزام نشده باشم شرکت نميکنم، چه کاريه هم جا رو واسه بقيه که ميخوان برن سر کار تنگ ميکنم هم اینکه دوباره چقدر علافی بايد بکشيم تا بريم سر اون کار! تازشم من يک بار سيکل استخدام رو تو ذوب آهن طی کردم و اصلا از نوع برخورد و احترامی که به آدم بايد بذارن راضی نبودم! شک به دلت راه نده شايد نفت مث قديم نباشه و کلی مزاياش رو از دست داده باشه اما نفت هميشه نفته!

امیدی

عضو جدید
فکر کنم که یه تداخلی هم باهم داشته باشن اخه فولاد که هنوز استخدامی نزده پروسه استخدامی هم طول میکشه و اینا احتمالا در اولین فرصت تعهد رو میگیرن و این یعنی فقط نفت و راه برگشت نداره

آقایون یه چیز میگم واسه همیشتون!!

هیچی توی این تعهدا نیست!!! همش الکیه!! مطمئن باشید!!

امیدی

عضو جدید

کاملا موافقم

امیدی

عضو جدید
این استخدام چون رسمیه اینکه ول کنی بری سرش نمیشه و شک نکن اگه همچین چیزی اتفاق بیفته پیگیری قضایی پشت سرشه...کلا تمام رسمی ها همینن
این تعهد بیشتر جنبه ساکت کردن افراد برای درخواست انتقالی رو داره

شما 4 و 5 سال کار کن اونوقت نتونستی انتقالی بگیری بیا خودم واست انتقالی میگیرم.بهت یاد میدم چجوری انتقالی بگیری.راه های رسیدن به خدا زیاده.غصه این چیزارو نخور

nima-2

عضو جدید
اقا کسی از نفت و گاز پارس خبر داره تاریخ اعزامش چندم خرداده و بعد این 300 نفر کی ها هستن اگه واقعا دوره اش خرداد باشه باید همین هفته زنگ بزنند یه زمانی یکی از دوستام بهم میگفت یه شرکته بینظمه و الان واقعا دارم به حرفش میرسم

reza 68

عضو جدید
من از این تعهد کوفتی میترسم.آخه 10 سال خیلی ستمه
اگه 5 ساله بود،ملالی نبود،ولی 10 سال زیاده

بالا