اعتراض به آزمون طراحي آذر91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pishy

عضو جدید
سلام
منم پریروز زنگ زدم، گفتن دکتر هوایی کسالت دارن و نیومدن
آقای نورصالحی هم تلفنشون رو جواب نمیدن چند روزه!!!
چیکار کنیم؟
من نیم ساعت پیش باهاشون حرف زدم...گفتن اعتراضای طراحی زیاده... اعتراضاتون رو پست کنین سنجش...اونا موظفن رسیدگی کنن و نتایجش رو کتبا به ما(مقررات ملی ) اعلام میکنن ...گفتم سالای قبل اعتراضا تاثیری داشته ؟؟؟ گفتن آره ...

pishy

عضو جدید
از بچه های تهران چه خبر؟؟؟؟ ما همچنان منتظریم ببینیم شما حضوری رفتین چه جوابی گرفتین؟؟؟

نلا

عضو جدید
بچه های طراحی لطفا بی تفاوت نباشین...امتحان های تستی رو شاید بشه دفعه های بعد قبول شد اما طراحی هیچ معیار و ضابطه ای نداره........پس هماهنگ اعتراض کنیم که حداقل تراز قبولی رو تا 40 پایین بیارن و کلاس جبرانی بذارن.اگه با این همه اشتباه حقمونو نگیریم ،دیگه دفعه بعدی وجود نداره و همچنان امتحان گرفتن غیر استاندارد ادامه داره...............ممنون

mehras khanum

عضو جدید
بچه های طراحی لطفا بی تفاوت نباشین...امتحان های تستی رو شاید بشه دفعه های بعد قبول شد اما طراحی هیچ معیار و ضابطه ای نداره........پس هماهنگ اعتراض کنیم که حداقل تراز قبولی رو تا 40 پایین بیارن و کلاس جبرانی بذارن.اگه با این همه اشتباه حقمونو نگیریم ،دیگه دفعه بعدی وجود نداره و همچنان امتحان گرفتن غیر استاندارد ادامه داره...............ممنون
دوستم ماهم به سنجش اعتراض کردیم هم به مقررات ملی هم تو سایت فکرنو....اگه توجه نکنن به اعتراضمون چه کاری ازدستمون برمیاد؟!
شماهم امروزرفتین اعتراض حضوری؟

نلا

عضو جدید
دوستم ماهم به سنجش اعتراض کردیم هم به مقررات ملی هم تو سایت فکرنو....اگه توجه نکنن به اعتراضمون چه کاری ازدستمون برمیاد؟!
شماهم امروزرفتین اعتراض حضوری؟
خیلی دلم مبخواست برم اما متاسفانه ساکن تهرا ن نیستم و تا بخوام برسم تهران وقت اداری تموم میشه..........

mehras khanum

عضو جدید
انشاللاکه درست بشه...البته به نظرمن یه مشکلی که هست اینه که شایدمثلا حدنصاب رو بیارن رومثلا 47....اونوقت بازهم حق منی که 44 شدم ضایع میشه ومساله اینه که من فکر میکنم که این 44 اصلانمره من نیست!!!عادلانه ترین کاری که می تونن بکنن اینه که حدنصاب بشه 40 وکلاس جبرانی بزارن!

نلا

عضو جدید
کاملا موافقم.........منم که 43 شدم از این می ترسم که حدنصاب بشه 47 .خوب اگه اینجوری باشه بازم فایده ای نداره.........اگه اینجوری میخوان حدنصابو برای درسی مثل طراحی پایین بیارن ،اگه نیارن بهتره.............

نلا

عضو جدید
البته برای نظارت یا درسهای تستی شاید 47 تراز خوبی باشه اما طراحی که به خاطر آکس بندی 10نمره کم میشه این بی انصافیه!! سال 87 که تراز قبولی 20 بوده نمره جبرانی برای 15 به بالا گذاشتن به نظرم اگه نسبت بگیریم و از 50 حساب کنیم تراز 40 منصفانه است...........البته اگه کسری نمره ایه باشه!!!

amin576

عضو جدید
بچه ها چه خبر از اعتراض ها،چی شد نتیجش؟
چرا کسی اینجا نیس،چه زود بیخیال شدین؟
تورو خدا ولکن قضیه نباشین

shadfar

عضو جدید
سلام دوستان
من در رشته نقشه برداری شرکت کردم و 5 تا از سوالات ما حذف شد. من در روز امتحان سوالاتی که پاسخ داده بودم را شمردم و تعدادشون 38 بود می دونستم سوالات اشتباه داره ولی فکر نمی کردم اینقدر باشه حداقل 2 بار سوالاتی که دارای مشکل بود را حل میکردم و به جواب نمی رسیدم شاید حدود 30 دقیقه از وقت من را گرفت و باعث شد که بعضی از سوالات دیگر را نیز که می تونستم حل کنم پاسخ ندم الان نمره ام 48 شده است. نامه به فکس قبلی سازمان سنجش به مقررات ملی ساختمان فرستادم و اعتراضم را ارسال کردم در نامه ارسالی عنوان کردم که سازمان سنجش سوالات را بر اساس کلید اولیه تصحیح نموده و کلید ثانویه را اعمال نکرده است. با کارشناسان مقررات ملی ساختمان نیز صحبت کردم. بالاخره یک روز ساعت 6 عصر اقای نور محمدی با من تماس گرفت و در مورد اعتراضم صحبت های داشتیم . در ارتباط با مشکلات امتحان و سوالات و ..... گفتم ولی نکته جالب این بود که اقای نور محمدی گفت که ما نمره سوالاتی را که حذف کردیم به همه داوطلبان دادیم ولی من بهش گفتم که سوالات بر اساس کلید قدیم تصحیح شده و بعید است که سازمان سنجش اینکارو کرده باشه.اخرین صحبتش این بود که ما بصورت رندم تعدادی از پاسخ نامه ها را از سازمان سنجش میگیریم و با کلید سوالات مقایسه می کنیم چنانچه ببینم اعمال نشده است دوباره تصحیح میشوند.من هم به او گفتم که من از بابت تعداد پاسخ هایم کاملا مطمئن هستم میتونید پاسخنامه من را تست کنید اخه توی کارنامه من زده 31 سوال صحیح 7 غلط 22 سوال نزده پس 5 سوال حذف شده کجا رفته.
دیگه شماره شناسنامه و مشخصات دیگر را گرفت و گفت ما چک می کنیم.
به نظر من دوستان عزیز در تمامی رشته ها اعتراضات را به ادرس سازمان سنجش و مقررات ملی ساختمان جهت یاداوری فکس کنند تا شاید فرجی شود
با تشکر

Asemouni

عضو جدید
سلام دوستان
من در رشته نقشه برداری شرکت کردم و 5 تا از سوالات ما حذف شد. من در روز امتحان سوالاتی که پاسخ داده بودم را شمردم و تعدادشون 38 بود می دونستم سوالات اشتباه داره ولی فکر نمی کردم اینقدر باشه حداقل 2 بار سوالاتی که دارای مشکل بود را حل میکردم و به جواب نمی رسیدم شاید حدود 30 دقیقه از وقت من را گرفت و باعث شد که بعضی از سوالات دیگر را نیز که می تونستم حل کنم پاسخ ندم الان نمره ام 48 شده است. نامه به فکس قبلی سازمان سنجش به مقررات ملی ساختمان فرستادم و اعتراضم را ارسال کردم در نامه ارسالی عنوان کردم که سازمان سنجش سوالات را بر اساس کلید اولیه تصحیح نموده و کلید ثانویه را اعمال نکرده است. با کارشناسان مقررات ملی ساختمان نیز صحبت کردم. بالاخره یک روز ساعت 6 عصر اقای نور محمدی با من تماس گرفت و در مورد اعتراضم صحبت های داشتیم . در ارتباط با مشکلات امتحان و سوالات و ..... گفتم ولی نکته جالب این بود که اقای نور محمدی گفت که ما نمره سوالاتی را که حذف کردیم به همه داوطلبان دادیم ولی من بهش گفتم که سوالات بر اساس کلید قدیم تصحیح شده و بعید است که سازمان سنجش اینکارو کرده باشه.اخرین صحبتش این بود که ما بصورت رندم تعدادی از پاسخ نامه ها را از سازمان سنجش میگیریم و با کلید سوالات مقایسه می کنیم چنانچه ببینم اعمال نشده است دوباره تصحیح میشوند.من هم به او گفتم که من از بابت تعداد پاسخ هایم کاملا مطمئن هستم میتونید پاسخنامه من را تست کنید اخه توی کارنامه من زده 31 سوال صحیح 7 غلط 22 سوال نزده پس 5 سوال حذف شده کجا رفته.
به نظر من دوستان عزیز در تمامی رشته ها اعتراضات را به ادرس سازمان سنجش و مقررات ملی ساختمان جهت یاداوری فکس کنند تا شاید فرجی شود
با تشکر

دوست عزیز من فکر می کنم واقعا نمره سوالات حذف شده رو دادن... چون من به 30 سوال پاسخ دادم و در کارنامه م تعداد پاسخ صحیح 31 و پاسخ غلط 3 نوشته شده!

jafarsydi

عضو جدید
معترض به آزمون طراحی

معترض به آزمون طراحی

خبر جدید:دوشنبه 13 آذر 90
نامردها دارن پاسمون میدن به همدیگه!

قابل توجه شركت كنندگان در آزمون هاي ورود به حرفه مهندسان پيرو اعلام نتايج آزمون هاي ورود به حرفه مهندسان شهريورماه سالجاري، با عنايت به اينكه بررسي هاي لازم درخصوص اعتراضات واصله از سوي داوطلبان محترم در مهلت زمان تعيين شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور بعنوان متولي طراحي سوالات و مسئول پاسخگويي به اعتراضات آزمون انجام و پاسخ هاي لازم داده شده است، علي ايحال چنانچه داوطلبان محترم كماكان به سوالات آزمون اعتراض دارند شايسته است مراتب را از سازمان سنجش آموزش كشور پيگيري نمايند.

گفتن قبولیها 18 آذر مدارکشون رو ببرن نظام مهندسی برای ثبت نام.بچهایی که طراحی 40 به بالا شدید،خوابتون برده؟یا دلتون خوشه که دوره بعد قبول میشید؟!!
نمره سوالات اشتباه نظارت رو بهشون دادن.پس ما طراحی ها چی؟

(دانلود نمونه فرم اعتراض نامه آزمون طراحی شهریور 91)

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
با تشکر
سلام
دقیقا حرف منم همینه
نمره سوالات غلط رو ندادند و بر اساس پاسخنامه اولیه صحیح کردند
منم سوالاتم رو شمردم و مطمئنم که نمره سوالات رو ندادند بهمون
اما بچه هایی که فکر نمیکردن قبول بشن و حالا قبول شدن نظرشون خلاف اینه، فکر میکنن بابت نمره اوناست که قبول شدند
ما همین حالا هم توی آزمون نظارت چند سوال مورد دار پیدا کردیم که باید ارسال بشه و بررسی بشه.
و باید بچه ها پشتیبانی بکنند تا نتیجه بده

Asemouni

عضو جدید
سلام
دقیقا حرف منم همینه
نمره سوالات غلط رو ندادند و بر اساس پاسخنامه اولیه صحیح کردند
منم سوالاتم رو شمردم و مطمئنم که نمره سوالات رو ندادند بهمون
اما بچه هایی که فکر نمیکردن قبول بشن و حالا قبول شدن نظرشون خلاف اینه، فکر میکنن بابت نمره اوناست که قبول شدند
ما همین حالا هم توی آزمون نظارت چند سوال مورد دار پیدا کردیم که باید ارسال بشه و بررسی بشه.
و باید بچه ها پشتیبانی بکنند تا نتیجه بده

دوست عزیز! البته من کاملا مطمئن بودم که قبول می شم و اگر تنها به 15 سوال پاسخ درست می دادم هم برام کافی بود!!!! ولی به 30 سوال جواب دادم و هم قبل از اعلام جواب ها با بچه های اینجا چک کرده بودیم و هم با پاسخنامه چک کردم!
در هر صورت کارنامه ی من می گه نمره ی سوالات حذف شده داده شده!

البته در مورد این که باز هم پاسخنامه مورد داره با شما موافقم (مثلا در مورد سوال بندکشی که نمی فهمم چرا جواب اشتباه رو انتخاب کردن؟!)

pishy

عضو جدید
. نمره ها ی نزدیک به حد نصاب سال 87 نمرات بالای 15 از 25 با قانون کسری نمره قبول شدن . بچه ها حتما به سازمان سنجش اعتراضات خودتو فاکس کنن تا دکتر هوایی ببینه اعتراضات چقدر زیاده .به بچه هایی که بالای 35 هستن خبربدین . تعداد زیاد بشه یه فکری به حالمون می کنن.اينو يكي از دوستانم تو تهران بهم گفتن..... حتما پيگيري كنين تا به نتيجه برسيم....

yasi84

عضو جدید
یکی به من بگه امکان داره برگه من از وسطش گم شده باشه چون لحظه آخر از زیر دستم کشیدن و جلوی خودم منگنه نکردن ؟؟؟ گفتن خودمون منگنه می کنیم...
آخه هر چی فکر می کنم چرا نمره ام اینجوری شده نسبت به کسایی که تو شهر خودمون قبول شدن به هیچ نتیجه ای نمی رسم...واقعا هیچ مشکلی نداشت برگه ام...
دوست عزيز واسه منم دقيقا همين اتفاق افتاد و نديدم منگنه كنند!!!!يهني ممكنه به خاطر اين باشه من فكر ميكردم حتما قبولم!!!!!!!!حالا چه كار كنيم تو اعتراض اينو بنويسيم يا نه؟!

pishy

عضو جدید
دوست عزيز واسه منم دقيقا همين اتفاق افتاد و نديدم منگنه كنند!!!!يهني ممكنه به خاطر اين باشه من فكر ميكردم حتما قبولم!!!!!!!!حالا چه كار كنيم تو اعتراض اينو بنويسيم يا نه؟!
من اينوننوشتم گفتم شايد بدتر حساس مي شدن... ولي هرچي فكر مي كنم مي گم شايد چند گروه مصحح بودن و شانس ما به بدترينشون خورده و هزار شايد و اماي ديگه كه به هيچ نتيجه اي نرسيدم...

artarr

عضو جدید
پيرو مكاتبات، مراجعات و پيگيريهاي برخي از داوطلبين آزمونهاي سال 1387 و درخواست سازمان‌هاي نظام مهندسي ساختمان استان مبني بر چگونگي جبران كسري نمره اين آزمونها، بدينوسيله به اطلاع مي‌رساند نحوه جبران كسري نمره كماكان براساس بخشنامه شماره 64463/420 مورخ 27/12/86 (استان تهران) و شماره 54939/420 مورخ 4/12/86 (ساير استانها) بوده و ملاك عمل مي‌باشد. بنابراين داوطلبان محترم مي‌توانند با مراجعه به سازمان نظام مهندسي ساختمان استان، براساس دستورالعمل مزبور كه نسخه به‌روزشده آن به شرح زير مي‌باشد، اقدام نمايند.

دستورالعمل جبران كسري نمرات شركت‌كنندگان آزمونهاي ورود به حرفه سال 1387
1- شركت‌كنندگان رشته‌هاي شهرسازي، عمران(نظارت)، مكانيك، برق، ترافيك و نقشه‌برداري كه نمره آنها در آزمون اسفند87 حداكثر 3 نمره كمتر از حدنصاب اعلام شده باشد، بازاء هر يك نمره كسري درصورت شركت در يك دوره آموزشي از دوره‌هاي مصوب شيوه‌نامه تمديد و ارتقاء پروانه اشتغال بكار و قبولي در آزمون پايان دوره و اخذ گواهينامه تا پايان اسفندماه89(تاريخ گواهينامه بايد قبل از تاريخ 1/1/90 باشد)، قبول آزمون اسفند 87 محسوب مي‌شوند.
2- براي مهندسان رشته عمران( محاسبات) كه نمره آنها در آزمون اسفند87 حداكثر تا سه نمره كمتر از حدنصاب اعلام شده باشد، مطابق بخشنامه شماره 32448/420 مورخ 31/6/88 اقدام گردد.
3- شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري بخش تستي عمومي كه نمره آنها در آزمون شهريور يا اسفند87 حداكثر 5 نمره از حدنصاب قبولي فاصله دارد به شرح زير مي‌توانند كسر نمره خود را جبران نمايند:
متقاضياني كه نمره آنها در آزمون شهريور يا اسفند 87، 49 يا 48 مي‌باشد در صورت شركت در يك دورة آموزشي، متقاضياني كه نمره آنها 47 يا 46 مي‌باشد در صورت شركت در دو دوره آموزشي و متقاضياني كه نمره آنها 45 مي‌باشد در صورت شركت در سه دوره آموزشي از دوره‌هاي آموزشي مصوب شيوه‌نامه تمديد و ارتقاء پروانه اشتغال بكار و قبولي در آزمون پايان دوره و اخذ گواهينامه به ترتيب تا پايان شهريور و اسفندماه89(تاريخ گواهينامه بايد به ترتيب قبل از تاريخ 1/7/89 و 1/1/90 باشد)، حسب مورد قبول آزمون تستي عمومي شهريور87 و يا اسفندماه 87 محسوب مي‌شوند.
4- شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري بخش تستي عمومي شهريور يا اسفند 87، در صورتيكه در همان دوره در آزمون تخصصي نيز شركت كرده باشند و نمره آزمون عمومي آنها در بازة 40 تا 44 و مجموع نمرات تستي عمومي و تستي تخصصي ايشان (هر دو مربوط به يك دوره) حداقل 100 باشد در صورت شركت در سه دورة آموزشي از دوره‌هاي آموزشي مصوب شيوه‌نامه تمديد و ارتقاء پروانه اشتغال بكار و قبولي در آزمون پايان دوره و اخذ گواهينامه به ترتيب تا پايان شهريور و اسفندماه89 (تاريخ گواهينامه بايد به ترتيب قبل از تاريخ 1/7/89 و 1/1/90 باشد)،حسب مورد قبول آزمون تستي عمومي شهريور 87 و يا اسفند 87 محسوب مي‌شوند.
5- شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري بخش تستي تخصصي كه نمره آنها در آزمون شهريور يا اسفند87 ، 49 يا 48 مي‌باشد در صورت شركت در يك دورة آموزشي و متقاضياني كه نمره آنها 47 مي‌باشد در صورت شركت در دو دوره آموزشي از دوره‌هاي آموزشي مصوب شيوه‌نامه تمديد و ارتقاء پروانه اشتغال بكار و قبولي در آزمون پايان دوره و اخذ گواهينامه به ترتيب تا پايان شهريور و اسفندماه 89 (تاريخ گواهينامه بايد به ترتيب قبل از تاريخ 1/7/89 و 1/1/90 باشد)، حسب مورد قبول آزمون تستي تخصصي شهريور 87 و يا اسفند87 محسوب مي‌شوند.
6- شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري مورخ شهريور87 بخش ترسيمي كه نمرة آنها 13 يا 14 مي‌باشد در صورت شركت در دورة آموزشي جزئيات و عناصر معماري و قبولي در آزمون پايان دوره و اخذ گواهينامه تا پايان شهريور89 (تاريخ گواهينامه بايد قبل از تاريخ 1/7/89 باشد) قبول آزمون ترسيمي شهريور 87 محسوب مي‌شوند.
7- شركت‌كنندگان آزمون رشته معماري مورخ اسفند87 بخش ترسيمي كه نمره آنها 18 مي‌باشد در صورت شركت در دوره آموزشي جزئيات و عناصر معماري و متقاضياني كه نمره آنها در بازة 15 تا 18 مي‌باشد در صورت شركت در دو دوره آموزشي از دوره‌هاي آموزشي مصوب شيوه‌نامه تمديد و ارتقاء پروانه اشتغال بكار كه يكي از دوره‌ها الزاماً دوره آموزشي جزئيات و عناصر معماري مي‌باشد و قبولي در آزمون پايان دوره و اخذ گواهينامه تا پايان اسفندماه89 (تاريخ گواهينامه بايد قبل از تاريخ 1/1/90 باشد)، قبول آزمون ترسيمي اسفند87 محسوب مي‌شوند.
8- شركت‌كنندگان آزمون شهريور و اسفندماه87 رشته معماري كه با توجه به اين دستورالعمل كسري نمرة بخش يا بخشهايي از آزمون خود را جبران مي‌نمايند، قبول آن بخش(بخشها) محسوب مي‌شوند و لازم است حسب مورد جهت اخذ پروانه اشتغال بكار صلاحيت طراحي يا نظارت (يا هر دو صلاحيت)، قبولي در ساير بخشها را به ترتيب مطابق با بند 2 از دستورالعمل اعلام نتايج شهريور87 به شماره 34624/420 مورخ 17/7/87 و بند 2 دستورالعمل اعلام نتايج آزمون اسفندماه87 به شماره 10291/420 مورخ 23/3/88 كسب نموده باشند.
9- در صورتي كه شركت‌كننده در آزمون شهريور يا اسفند87 رشته معماري، متقاضي جبران كسري نمره در بيش از يك بخش از آزمونهاي مذكور باشد، لازم است دوره‌هاي آموزشي گذرانده شده جهت جبران هر بخش متمايز از دوره‌هاي آموزشي گذرانده شده جهت جبران كسري نمره بخش ديگر باشد.
10- در صورتي كه شركت‌كننده آزمون هاي شهريور يا اسفند87 رشته معماري، كسري نمره خود در بخش يا بخشهايي از آزمونهاي دوره‌هاي قبل را مطابق دستورالعمل‌هاي مربوطه جبران نموده باشد و متقاضي جبران كسري نمره بخش يا بخشهايي از آزمون 87 مطابق با اين دستورالعمل نيز باشد لازم است دوره‌هاي آموزشي گذرانده شده جهت جبران كسري نمره آزمون مربوطه متمايز از دوره‌هاي آموزشي گذرانده شده جهت جبران كسري نمره آزمون ساير دوره‌ها باشد.
11- اين دستورالعمل، صرفاً شامل شركت‌كنندگان آزمون شهريور و اسفندماه87 بوده و شركت‌كنندگان ساير آزمونها مشمول آن نمي‌باشند.
12- صرفاً شركت‌كنندگان آزمونهاي شهريور يا اسفند87 كه مطابق با راهنماي ثبت‌نام آزمونهاي مذكور سنوات آنها به ترتيب تا پايان اسفند 87 و شهريور88 تكميل گرديده است مي‌توانند از تسهيلات اين دستورالعمل استفاده نمايند.
13- شركت‌كنندگان آزمونهاي سال 87 در استان تهران مشمول اين دستورالعمل مي‌توانند دوره‌هاي آموزشي لازم را در كليه مؤسسات مجري آموزشي داراي مجوز از كميتة آموزش استان بگذرانند ليكن آزمون پايان دورة رشته‌هاي معماري، عمران(نظارت)، مكانيك و برق توسط مؤسسه آموزشي و پژوهشي ساختمان و شهرسازي برگزار خواهد گرديد.
14- با عنايت به بخشنامه شماره 10103/420 مورخ 28/2/88، مجريان آموزشي استان تهران مجاز به ثبت‌نام از متقاضيان ساير استانها نمي‌باشند.

دفتر امور مقررات ملي ساختمان

Q.F

عضو جدید
سلام. دوست عزیز یعنی کسایی 4 نمره تو بخش طراحی کم دارند دیگه براشون جبران کسری نمیذارند؟
ترو خدا دوستان بی خیال نشینید؟
چرا هیچ خبری نیست؟بچه هایی که قرار بود حضوری برند برای اعتراض چرا هیچی نمی گند؟چکار کردید؟

artarr

عضو جدید
باید به وزارت راه و شهرسازی درخواست جبران کسری نمره بدیم چون وزارت راه از نظام خواسته این قانون برداشته بشه.

jafarsydi

عضو جدید
بچها جرا استانهایی مثل خوزستان قبولی زیاد داشتن.اون هم با نمره خوب.ولی جایی مثل کرمانشاه یا اصفهان اصلا قبولی نداشته؟!

saghi23

عضو جدید
بچها جرا استانهایی مثل خوزستان قبولی زیاد داشتن.اون هم با نمره خوب.ولی جایی مثل کرمانشاه یا اصفهان اصلا قبولی نداشته؟!

توی خوزستان دانشکده معماری زیاد هست توی اکثر شهرها دانشگاه ازاد و بعضیا علاوه بر اون دولتی دانشگاه معماری هست

artarr

عضو جدید
دوست عزيز،حال چه جوري اين درخواستو ارائه بديم؟

باید اعتراضات خودمونو به وزارت راه بفرستیم که با وجود مشکلات ازمون جبران کسری نمره رو برامون در نظر بگیرن. سعی کنیم با دکتر صومعلو معاون وزیر تماس بگیریم و در خواستمونو بهشون بگیم.شماره ها تو سایت راه و شهرسازی هست.در ضمن سال 87 ازمون طراحی مشکلی نداشته ولی بخاطر ازمون های دیگه تراز طراحی رو هم پایین اوردن ولی امسال اشتباهات ازمون طراحی از سایر ازمون ها بیشتر بوده.

yasi84

عضو جدید
باید اعتراضات خودمونو به وزارت راه بفرستیم که با وجود مشکلات ازمون جبران کسری نمره رو برامون در نظر بگیرن. سعی کنیم با دکتر صومعلو معاون وزیر تماس بگیریم و در خواستمونو بهشون بگیم.شماره ها تو سایت راه و شهرسازی هست.در ضمن سال 87 ازمون طراحی مشکلی نداشته ولی بخاطر ازمون های دیگه تراز طراحی رو هم پایین اوردن ولی امسال اشتباهات ازمون طراحی از سایر ازمون ها بیشتر بوده.
ممنون
بيايد مثل اعتراض قبلي يه متن آماده كنيم و بعد هر كي با مشخصات خودش واسه وزارت ره بفرسته اينجوري زودتر پيش ميره ...و مسئله استاندارد نبودن آزمون معماري رو هم مطرح كنيم.

artarr

عضو جدید
تعدادي از نمایندگان مهندسان به نشانه اعتراض و براي پیگیری مسائل مربوط به نحوه برگزاری و تصحیح آزمون ورودی نظام مهندسی ساختمان کشور مقابل نمايندگي اين نظام مهندسي در مشهد حضور پيدا كردند.​
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، اين اجتماع امروز 19 آذر ماه که در مقابل ساختمان نظام مهندسی برگزار شد متقاضیان قبولی در آزمون نظام مهندسی خواهان پاسخگویی مسئولین مربوطه به خواسته‌های خود شدند.​
آزمون طراحي و نظارت نظام مهندسي مربوط به این است که دانش‌آموختگان مهندسی در رشته‌های هفت‌گانه، دو یا سه سال پس از فراغت از تحصیل و پس از عضویت در سازمان، در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون‌های ورود به حرفه، می‌توانند به صورت حرفه‌ای به کار مهندسی بپردازند و پروانه‌ی اشتغال پایه ۳ داشته باشند.​
يكي از نمايندگان مهندسان در گفت و گو با ايسنا- خراسان، وضعیت کنونی را، بی‌اعتنایی سازمان نظام مهندسی به آن چیزی میداند که اعضایش طی چهار تا شش سال در نظام آموزشی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور می‌آموزند و مساله بعدی را فشار وارده ناشی از این آزمون به شرکت کنندگان دانست.​
وي گفت: ازجمله مسائل مورد بحث متقاضیان نحوه برگزاری سنتی و نادرستی است که اعمال می شود،ازجمله این موارد در دسترس نبودن لوازم مورد نیاز،مناسب نبودن میز کار و طولانی بودن این آزمون است که نتایج منفی خود را بر نتیجه خواهد گذاشت.یکی دیگر از مسائلی که موجب آزار شرکت کنندگان و اعتراض آنان بوده ،اعلام نادرست بودن سوالات در میانه آزمون است.​
شرکت کنندگان همچنین خواهان مشاهده اوراق خود و نحوه بارم بندی و نمره دادن می‌باشند چرا که تعداد قبولی ها بسیار کمتر از رقم مورد انتظار است و این در حالی است که نمرات کسب شده اختلاف بسیار کمی با نمره قبولی داشته و سال‌های قبل با برگزاری کلاس‌هایی نمرات نزدیک پذیرفته میشدند و این تبصره هم اکنون برداشته شده است.​
اصلاح آزمون برگزار شده از خواسته های شرکت کنندگان بود و به روز شدن و خروج از روش های سنتی جهت تسهیل کار نیز امری بود که برآن تاکید می‌شد.​
مهندس اسماعیلی نائب رئیس سازمان نظام مهندسی در این خصوص همراهی خود را با اعضاء اعلام کرده و گفت:اگر روش های برگزاری کامپیوتری شود بسیاری از مسائل رفع خواهد شد هرچند اتوماسیون نیاز به هزینه های سنگینی دارد.​
وی افزود: ما جزو سازمان‌هایی هستیم که ارتباط خوبی با دانشگاهها دارد اما یکی از مسائل پیش رو جداسازی دانشگاههای مختلف از هم بدلیل وجود امکانات متفاوتشان است.​
اسماعیلی خواستار پیگیری مساله از طریق سازمان سنجش که برگزار کننده آزمون بوده است شد و خاطر نشان کرد: ادغام وزرارت مسکن و راه و شهرسازی بر روی برگزاری آزمون اخیر تاثیر گذاشته است.​
در پایان افراد حاضر با انتشار بیانیه ایی موارد مطلوب خود را اعلام كرده و خواهان رسیدگی آن از سوی مسوولان شدند.​

وضعیت
موضوع بسته شده است.