صفحه 4 از 13 نخستنخست ... 2345678 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 31 تا 40 از 122

تاپیک: ¸¸▂▃▅▆█ اتاق فکر تالار█▆▅▃▂

عضو فعال آواتار petromech
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2013/4
    محل سكونت
    آزربایجان ..تبریز

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله behzadk2019 نمايش پست
    سلام
    با حرفای شما تا ی جاهایی موافقم .
    فیلترین هفت خان ادمینی که گفتید دقیقا درسته .
    ولی برای تالار ازمون دانشگاهی که گفتید و تاپیک خودون رو عنوان کردید باید بگم که سلیقه ها متفاوته و شما باید به جمع بندی از سلیقه ها برسید نمیشه توقع داشته باشید که همه کاربرا ی نظر داشته باشن . .
    به نظر من برای تاپیک هایی که به پاسخ هستند که الان نمیشه کاری کرد چون خیلی زیاد شدن ولی میشه برای تاپیک هایی که جدیدا میزنن یا بازه زمانی مشخص بشه که بعد این بازه زمانی خیلی راحت حذف بشن اینم فقط پیگیری میخواد اونم توسط ی نفر نمیشه .
    ممنون از پاسختون.بلی درسته هر کس نظری داری من فقط کلی منظورم این بود که به حرف های هم احترام نمیزاریم و خودتون می بینید.ممنون
    اما در مورده پیشنهاده مدیر تالار باید بگم متاسفانه این روش اصلا جواب نمیده وباور کنید در عرض مدت کوتاهی این چند نفر بازدید کننذه رو هم از دست میدیم چون گفتم تالارها علمی ایرانی در اینترنت خیلی زیاد شده .مشکل رو باید از بیخ حل کرد.من پیشنها هایی داشتم:
    1-تالار کنکور رو کلا جدا کنید و چند تا تایپیک مرتبط زنید و قفل اش کنید و با روش تائید پست ها اداره اش کنید.پست های تکراری اونجا فوق العاده زیاده.
    2- تالار مقالات یه بخشبندی مناسب در هر شاخه مکانیک بشه به نظرم بهتر تره.
    3-تالار پایان نامه و پروژه مجزا باشه و هر کی درخواستی داره بره اونجا بزنه . اونموقع تکلیف با اسپم ها و درخواست ها و ایمیل ها مشخص میشه و همشون یه جا جمع میشن.
    4-باید باید برای هر شاخه ای یه کاربر ویژه ای متخصص باشه که حداقل هر روز یه 1 ساعتی به شاخه مربوطه در تالار سرکی بکشه و پست ها رو سروسامانی بده و ویرایش پست ها ی اون زیر تالار رو به اون شخص بدین.
    5-کمی بحث های کاربردی و پیشرفته در باشگاه باید راه انداخته بشه: مثل مکاترونیک کنترل مکانیک مانیتورینگ نگهداری و تعمیرات بهینه سازی و بازیافت انرژی تاسیسات صنعتی...
    6:هر کسی 3 بار اسپم کرد یا ایمیل تبلیغاتی و ... گذاشت درجا اخراج بشه.
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

2. تشكرها از اين پست

همکار مدیر مهندسی مکانیک آواتار Y..or..Z
    تاريخ عضويت
    2012/7

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله petromech نمايش پست
    ممنون از پاسختون.بلی درسته هر کس نظری داری من فقط کلی منظورم این بود که به حرف های هم احترام نمیزاریم و خودتون می بینید.ممنون
    اما در مورده پیشنهاده مدیر تالار باید بگم متاسفانه این روش اصلا جواب نمیده وباور کنید در عرض مدت کوتاهی این چند نفر بازدید کننذه رو هم از دست میدیم چون گفتم تالارها علمی ایرانی در اینترنت خیلی زیاد شده .مشکل رو باید از بیخ حل کرد.من پیشنها هایی داشتم:
    1-تالار کنکور رو کلا جدا کنید و چند تا تایپیک مرتبط زنید و قفل اش کنید و با روش تائید پست ها اداره اش کنید.پست های تکراری اونجا فوق العاده زیاده.
    2- تالار مقالات یه بخشبندی مناسب در هر شاخه مکانیک بشه به نظرم بهتر تره.
    3-تالار پایان نامه و پروژه مجزا باشه و هر کی درخواستی داره بره اونجا بزنه . اونموقع تکلیف با اسپم ها و درخواست ها و ایمیل ها مشخص میشه و همشون یه جا جمع میشن.
    4-باید باید برای هر شاخه ای یه کاربر ویژه ای متخصص باشه که حداقل هر روز یه 1 ساعتی به شاخه مربوطه در تالار سرکی بکشه و پست ها رو سروسامانی بده و ویرایش پست ها ی اون زیر تالار رو به اون شخص بدین.
    5-کمی بحث های کاربردی و پیشرفته در باشگاه باید راه انداخته بشه: مثل مکاترونیک کنترل مکانیک مانیتورینگ نگهداری و تعمیرات بهینه سازی و بازیافت انرژی تاسیسات صنعتی...
    6:هر کسی 3 بار اسپم کرد یا ایمیل تبلیغاتی و ... گذاشت درجا اخراج بشه.
    سلام بر دوست عزیز و همیشگی تالار مکانیک که میشه گفت از کاربرای قدیمی این تالار هستی و هر بار با اسمی به اینجا وفادار موندی
    با قسمت انبوهی از صحبت هات موافقم هرکسی که به سطحی رسیده میره یه فروم میزنه یکی کلیه یکی جزیی تر و در خصوص ارشد و ... که مطمئنا" باعث میشه فعالیت خودش در اینجا قطع بشه
    اما دلیلی نمیشه که ما اینجارو کنار بذاریم
    در خصوص پیشنهاد 6 خیلی سخت گیرانه ست و آدم رو یاد روندهای دیکتاتورگری میندازه که با زور شمشیر بخوایم کاری رو انجام بدیم هرچقدر سخت تر بگیریم نتیجه ی عکس میده
    از آهسته راه رفتن نترس، از بی حرکت ایستادن بترس.
    ” کسي كه از شكست خوردن مي هراسد، به شكست خود باور دارد.ناپلئون بناپارت “

4. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار petromech
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2013/4
    محل سكونت
    آزربایجان ..تبریز

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Y..or..Z نمايش پست
    سلام بر دوست عزیز و همیشگی تالار مکانیک که میشه گفت از کاربرای قدیمی این تالار هستی و هر بار با اسمی به اینجا وفادار موندی
    با قسمت انبوهی از صحبت هات موافقم هرکسی که به سطحی رسیده میره یه فروم میزنه یکی کلیه یکی جزیی تر و در خصوص ارشد و ... که مطمئنا" باعث میشه فعالیت خودش در اینجا قطع بشه
    اما دلیلی نمیشه که ما اینجارو کنار بذاریم
    در خصوص پیشنهاد 6 خیلی سخت گیرانه ست و آدم رو یاد روندهای دیکتاتورگری میندازه که با زور شمشیر بخوایم کاری رو انجام بدیم هرچقدر سخت تر بگیریم نتیجه ی عکس میده
    درودد فراوان...
    فکر کنم از همه قدیمی تر منم.. از 2007 اینجام raminbabak قدیمی ترین آی دی مه.یادش بخیر..
    من دیدم اینطوریه برای خودم وبلاگی زدم. حتی زیر سایه اون وبلاگ خودم دو تا کار اجرایی گرفتم که بد هم نشد! یعنی وبلاگم از اینجا دیگه متاسفانه برا م مفیدتره.
    در مورده پیشنهاد 6 آره من کمی تند روری کردم ولی خووو خودت وضعو میبینی.
    خدائیش اینجا بعضی وقت ها در پست ها هم می بینم بعضی کاربرهای فعال یا ویژه چنان با سردی و غرور جواب پست ها یا سوال ها رو بعده 1 ماه میدن آدم از سوال کردنش پشیمون میشه.....
    بالاخره دیگه ... باید مشکل رو از ریشه حل کرد.

6. تشكرها از اين پست

همکار مدیر مهندسی مکانیک آواتار Y..or..Z
    تاريخ عضويت
    2012/7

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله petromech نمايش پست
    درودد فراوان...
    فکر کنم از همه قدیمی تر منم.. از 2007 اینجام raminbabak قدیمی ترین آی دی مه.یادش بخیر..
    من دیدم اینطوریه برای خودم وبلاگی زدم. حتی زیر سایه اون وبلاگ خودم دو تا کار اجرایی گرفتم که بد هم نشد! یعنی وبلاگم از اینجا دیگه متاسفانه برا م مفیدتره.
    در مورده پیشنهاد 6 آره من کمی تند روری کردم ولی خووو خودت وضعو میبینی.
    خدائیش اینجا بعضی وقت ها در پست ها هم می بینم بعضی کاربرهای فعال یا ویژه چنان با سردی و غرور جواب پست ها یا سوال ها رو بعده 1 ماه میدن آدم از سوال کردنش پشیمون میشه.....
    بالاخره دیگه ... باید مشکل رو از ریشه حل کرد.
    گفتم که از کاربرای قدیمی هستی و همیشه اسمهای مختلف که داشتی روند فعالیتت رو تغییر نداده
    بله منم قبول دارم مخصوصا" بعضی از دوستان قدیمی به قدیمی بودنشون مینازن و با کاربرای تازه وارد برخورد مناسبی ندارن که لازم یه سری کارها در این زمینه انجام بشه
    خوب این خیلی خوبه که آدم از فعالیتش در اینجا یا وبلاگ خودش منفعتی هم ببره و باعث انگیزه ی بیشتر برای فعالیت مفید تر میشه
    وجود کاربرای مثل شما برای تالار الزامیه
    از آهسته راه رفتن نترس، از بی حرکت ایستادن بترس.
    ” کسي كه از شكست خوردن مي هراسد، به شكست خود باور دارد.ناپلئون بناپارت “

8. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار M.ARIABOY
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/12
    محل سكونت
    اراك

پيش فرض

سروش خان,ما تو سایتمون اومدیم ی سمت جدید درست کردیم ب عنوان همکار,تو بخش خاص
    الان رتبه بندیای ما اینه
    عضو,اشنا باانجمن ,نیمه حرفه ای,حرفه ای,همکار,مدیر,مدیر کل
    ی مدیر ارشد و ی مدیر عامل داریم
    همکار انجمن میتونه بین س قسمت اول باشه
    درمورد همکار هم توضیحی بدم
    برای مثال,قسمت تالار مکانیک,تاسیسات, و مثلا بحث تخصصی .... همکار داره,و فقط اونجا میتونه کار کنه,یعنی ویرایش
    اینطوری کارای شما هم راحت تر میشه
    درضمن برای کنکور هم میتونید قسمت بندی کنید و جدا کنید از قسمتای اصلی,
    مرا اگر بکشند قطرات خونم کلمه ایران را ترسیم خواهد کرد و اگر بسوزانند خاکسترم نام وطن را تشکیل خواهد داد
    کلنل پسیان

10. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار amir-sky
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/8
    محل سكونت
    SKY

پيش فرض

سلام بر مدیر محترم آقا سروش

میتونم بپرسم حالا به چه نتیجه ای رسیدین؟

از برنامه هاتون بهمون بگین

مدیر بازنشسته آواتار سروش7
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/1
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله amir-sky نمايش پست
    سلام بر مدیر محترم آقا سروش

میتونم بپرسم حالا به چه نتیجه ای رسیدین؟

از برنامه هاتون بهمون بگین
    اگه نتيجه اي گرفته بشه قطعا عنوان ميكنيم نتيجه بسته به نظر كاربراس كه فعلا منفيه
    جهان در حمد تو قامت بسته...

13. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار amir-sky
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/8
    محل سكونت
    SKY

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله سروش7 نمايش پست
    اگه نتيجه اي گرفته بشه قطعا عنوان ميكنيم نتيجه بسته به نظر كاربراس كه فعلا منفيه
    الکی خودتونو گول نزنین،و این دست و آن دست نکنین،راهکار همونه که گفتم ولاغیر.

باید چند نفر رو جمع کنین و یه گروه تشکیل بدین(میدونم هیچ سودی براتون نداره ولی اگه این تالار رو دوست دارین به نظرم راهکار همینه)

اگه من جای شما بودم این کار رو حتما میکردم.

میتونم بپرسم که معیارهای انتخاب یه مدیر و دستیار چی میتونه باشه؟و از چه فیلترهایی میگذره که اینقدر سختی میگیرن.چون شما میگین هر کی رو معرفی میکنین

ولی ادمین تایید نمیکنه برام عجیبه.....

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک آواتار behzadk2019
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/11
    محل سكونت
    Persia, rice mix, anti-aircraft

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله سروش7 نمايش پست
    سلام
    سروش جان درسته ک باید همه دوستان نظر بدن ولی اینطوری که به نظر میاد لااقل تا الان هیچ وقتی مشارکتی نبوده . به نظرم همون کاری که میدونید درسته انجام بدید . الان وضعی تالار خیلی وخیمه پس از این وخیم تر نمیشه .
    تو چشمات مثل...
    چشـــــات مهتاب... صدات چیک چیک بـــارون . نگـــات گرمای آفتاب
    قلب تـــــــو ...
    >>و ناگاه صدای عشق را شنیدم که مرا میگفت...
    بپا خیز...لحظه ای چند تا ظهور بزرگترین آرزوی آرزوهات باقی نمانده...<<

متخصص خودرو آواتار yosoufe
    تاريخ عضويت
    2009/3

پيش فرض

همان طور که تو پست ها مدیر عزیز گفتن، دوره کار های مجانی به سر اومده! کسی وقت اضافه نداره واسه دیگری کار مجانی بکنه! از وقتی هم که خود باشگاه مهندسان، در اون بالا شروع به گذاشتن تبلیغات کرد، باید تبلیغات رو واسه اعضا آزاد می کرد! حداقل واسه اعضایی که یک درجه ای، پستی یا دانشی دارن.

قوانین سخت گیرانه گذاشتن هم احتمال کمی داره که جواب بده. من به شخصه وقتی وارد فرومی می شم که از این جور محدودیت های پستی و دیدن پست ها داره می بینم، اگه نتونم به سرعت مشکل خودم رو برطرف کنم و هیچ محیطی واسه سوال کردنم نباشه، سریعا از اون فروم خارج می شم، چون الان تا دلت بخواد فروم های فعال وجود داره. فرد تازه وارد، سریعا به یک فروم دیگه می ره.

پیدا کردن یک گروه متخصص برای تالار کاملا غیر ممکنه! هیچ آدمی که انقد که شما نیاز دارید تو یه بخشی تخصص داشته باشه، وقت و حوصله رسیدگی به این تالار و نداره! در ضمن سوال های درست حسابیی هم مطرح نمی شه که اون فرد متخصص حس کنه که اینجا افرادی بهش نیاز دارند.

به نظر من تا محیطی که اعضا بتونن توش منفعتی ببرن (چه مالی، چه علمی، چه احساسی، چه تجربی و چه ...) بوجود نیاد، تالار فعال نخواهد شد. حالا چه به صورت مستقیم، چه غیر مستقیم. شاید این پست رو با عنوان (شما به چه چیز احتیاج دارید؟) می زدی بهتر می بود! منظور احتیاجات اصلی است تا سوال های ساده و انجام پروژه ها! امیدوارم بگیرید منظورم چیه! شاید با عنوان (شما به دنبال چه چیزی هستید در این تالار؟) یا (شما منفعت خود را در چه می بینید؟) ایده های بهتری مطرح می شد. شاید هم اگر تدبیری دیده بشه تا چنین سوالی از افرادی که در حال ثبت نام اولیه واسه باشگاه هستند پرسیده بشه، از توش ایده های عالیی استخراج بشه.

من پیشنهادم اینه که این مجموعه به نحوی از صرف مجازی بودن خارج بشه! می شه با سمینار های یک روزه نرم افزاری شروع بشه! نه به صورت مجازی! بلکه به طور حضوری! هزینه هم از حضار گرفته بشه! من یک شرکت الکترونیکی رو می شناسم که به طور ماهیانه سمینار هایی مثلا در مورد سنسورهای مختلف و کار با اونا (هر سمینار، یک سنسور همراه با کار عملی) با تعداد کم حتی مجانی برای افرادی که ثبت نام می کنند برگزار می کنه! فرومی می شناسم که به طور تخصصی روی ECU کار می کنه و تا به حال دو دوره 2 یا 3 روزه در زمینه ECU برای کاربراش با دریافت هزینه نسبتا بالا برگزار کرده!

برای تالار ما هم، می شه با دوره های نرم افزاری شروع کرد! سمینار های چند روزه یا حتی چند ساعته. افرادی هستند که توانایی های بالایی دارند در کار های نرم افزاری همان طور که در بخش نرم افزار های مکانیکی می بینیم! به طوری که برای برگزار کننده و استاد کلاس هم سود داشته باشه. و یا دعوت از اعضای فعال دیگر تالار ها برای برگزاری کلاس های مرتبط و تکمیلی برای رشته مکانیک! (مثلا الکترونیک یا رباتیک)

یا گروه های تحقیقاتی که با هم در تماس بوده (نه فقط مجازی) که روی پروژه های تحقیقاتی با هم کار می کنند و به مقاله ای منجر بشه! می تونه اسم باشگاه هم در انتها مقاله آورده بشه! این جون می ده واسه دانشجو ها!

برای این کارها لازمه که بخشی بوجود بیاد که همشهری های تالار هم دیگه رو بشناسن! ایمیل و تلفن همدیگر و اگه خواستن بگیرن و از این حرفا!

اگه شروع بشه، می شه اهداف بزرگتری رو واسه تالار در نظر گرفت! شاید یک شرکت مشاوره فنی مهندسی! که در کل ایران شعبه هایی داره و برای اعضاش چند وقت یکبار به طور حضوری دوره های لازم رو برگزار می کنه! شاید دوره های بازرسی جوش هم برای شروع خوب باشه!

مثلا یک دپارتمان مکانیک در شهر تبریز هست که بچه های دانشگاه آزاد تبریز اند بیشتر! تا اونجا که من خبر دارم کارش شده فقط برگزاری دوره های مختلف و از طرفی هم certificate های بین الملی ارائه می ده. از طرفی هم در شهر تبریز از پارک علم و فناوری اونجا، دفتری گرفتن.

یا فروم دیگری رو می شناسم که اعضا شروع به انتشار مجله به طور دیجیتالی در سطح نت کردند. برای مجله هم میشه صفحات تبلیغاتی در نظر گرفت و درآمد اون صفحات متعلق به نویسندگان، مترجمان، گرافیست ها و کسانی که برای آن شماره زحمت کشیدند، خواهد بود.

نقل قول نوشته اصلي بوسيله amir-sky نمايش پست
    الکی خودتونو گول نزنین،و این دست و آن دست نکنین،راهکار همونه که گفتم ولاغیر.

باید چند نفر رو جمع کنین و یه گروه تشکیل بدین(میدونم هیچ سودی براتون نداره ولی اگه این تالار رو دوست دارین به نظرم راهکار همینه)

اگه من جای شما بودم این کار رو حتما میکردم.

میتونم بپرسم که معیارهای انتخاب یه مدیر و دستیار چی میتونه باشه؟و از چه فیلترهایی میگذره که اینقدر سختی میگیرن.چون شما میگین هر کی رو معرفی میکنین

ولی ادمین تایید نمیکنه برام عجیبه.....
    انقد دنبال یک قهرمان نباشید تا بیاد همه چیز رو درست کنه و بره! شما هم می تونید!

در ضمن یه نکته دیگه هم بگم! من به شخصه از مدیر تالار انتظار خلاقیت ندارم! چون انقدر کار روتین سر ایشون ریخته و از طرفی هم متاسفانه خیلی ها غیر محترمانه و یا با لحن بد با ایشون صحبت می کنن و مطمئنا چنین رفتار هایی دیگه اعصاب واسه آدم نمی زاره که بخواد خلاقیتی و یا ایده ای جهت بهتر شدن تالار داشته باشه. لطفا کمی دوستانه تر برخورد کنید! ممنون می شم.
    و از طرفی هم ایده دادن و کار کردن وظیفه ی اعضای تالار ه و نه وظیفه مدیر تالار! من تا به حال مدیر نبودم ولی از استعفاهایی که تو این مدت دیدم، می فهمم که مدیر تالار بودن و مرتب منظم کردن تالار، انقدر وقت الکی از آدم می گیره که جایی برای دیگر فعالیت ها نمی زاره.
    ويرايش شده توسط yosoufe در 2013/11/24 در ساعت 02:18 AM

17. تشكرها از اين پست

صفحه 4 از 13 نخستنخست ... 2345678 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. اتاق فکر دینی فرهنگی اجتماعی
    توسط ar ebrahimzadeh در تالار گفتگوی آزاد
    پاسخ ها: 73
    آخرین ارسال: 2016/7/17, 09:29 PM
  2. پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2010/9/22, 08:23 PM
  3. اتاق فکر
    توسط ofakur در تالار روانشناسی