گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

.V A H I D.

عضو جدید
دوستان یه توضیح کامل درباره 2کتاب ماشین و بررسی نشر آهنگ میدین؟
متنش خیلی شبیه کتب مرجعه یا نه خیلی روونه
این دو کتابو با ماشین پژمانفر و بررسی حلم زاده مقایسه کاملی کنید...

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان یه توضیح کامل درباره 2کتاب ماشین و بررسی نشر آهنگ میدین؟
متنش خیلی شبیه کتب مرجعه یا نه خیلی روونه
این دو کتابو با ماشین پژمانفر و بررسی حلم زاده مقایسه کاملی کنید...
با اجازه دوستان
اول یه نکته بگم که بهتره سوالتون رو یه جا بپرسید (دو تا تایپیک نپرسید) اگه کسی بدونه جواب میده.
من کتابهای نشر اهنگ رو ندیدم ولی یه چیزی میخوام از شما بپرسم
وقتی کسانی قبل از ما از یه مسیر رفتن وبه موفقیت رسیدن چراما از اون راه نریم.
چرا ما اون کسی باشیم که میخواد راههای جدید رو امتحان بکنه.خیلی ها حلم زاده خوندن و راضی هستن.
من کتابهای اقای حلم زاده و ماشین پژمانفر (هم کاردانی به کارشناسیش و کارشناسی ارشدش) رو دارم.هر دو رو هم دارم موازی میخونم.
بنظرم ماشین پژمانفر خیلی سطحش پایین هست.
یه چیزهایی داره که سوال ازشون نمییاد یه سری سوال هم داره که خیلی راحت هستن (بر عکس حلم زاده) یه تعداد مثال داخل متن هم از کتابهای ماشین ac و dc هنرستان کپی کرده.(اگه خواستین شماره وصفحه ی سوال رو بهتون میگم).
بنظرم کتاب حلم زاده رو بخون و اگه تونستی برا موتور و مولد dc مثالها و تمرینهای بیم بهارا (خدای تمام کتب ماشین) رو حل کن.
انشالله نتیجه میگیری
یا علی

nastaran1r

عضو جدید
حلم زاده برای کدوم انتشارات من ندیدم
. من دنبال یه کتابم که خوب و راحت توضیح بده تا خودم بتونم بخونم برای ماشین این دوتا کتاب خوبن؟

آخرین ویرایش:

engpower_1

عضو جدید
سلام. طبق قولی که داده بودم تا جاییکه بتونم قبل شروع شدن کلاسها به سوالات دوستان پاسخ میدم. امیدوارم مفید باشم

فقط یه خواهش اینکه تا جاییکه میشه پیغام خصوصی ندید و همینجا سوالاتون رو بپرسید. :)

سلام من اصلا قصد شرکت توی کلاس رو نداشتم می ترسم خیلی برام وقت گیر باشند مخصوصا همین جوری هم محدودیت زمان دارم. اما خیلی از کلاسهای بعضی استادها تعریف می کنید. کتابهاشون می تونه جایگزین کلاسشون باشه ؟؟مثلا تقدسی و اسلام پناه رو میگم؟اسلام پناه توی کدوم موسسه هست؟؟من یه دوره کلاسهای پارسه رو رفتم آزاد قبول شدم و رتبه 2000 که هیچی قبول نشدم. اون کلاسها هم برای من بیشتر جنبه یادآوری دروسی رو داشت که فراموش کرده بودم. چون یه چند سالی فاصله افتاده بود. الان هم یم خوام منابعی که شما گفتید رو بخونم . از کلاسهای پارسه فقط همون جزوه های معتقدی رو می خونم . چون همون ریاضی مهندسی رو اون سال خوب زدم 50 در ضمن من یه مشکل عمده ای که داشتم اون سال شب کنکور خوابم نبرد و خیلی دچار استرس شدم . اون موقع کنکور صبح و عصر بود برای همین کنکور صبح خیلی افتضاح دادم. برای همین در مورد این مشکلم هم اگه کسی کمکی می تونه بکنه ممنون میشم. البته امیدوارم سال دیگه هم مثل امسال کنکور برق بعد از ظهر باشه چون هر چقدر دیر خوابم ببره صبح مجبور نیستم 7 بیدار شم و کمبود خواب و مشکل تمرکز پیدا کنم کسی اطلاع داره از این موضوع کاش پارسال خونده بودم برای کنکور!!

کتاب نمیتونه جایگزین کلاس بشه چون استاد جزوه کلاسیش رو راحت هر جلسه آپدیت میکنه ولی برای آپدیت کتابش باید لااقل 5-6 سال بگذره. در مورد استرست هم یه قرصی هست آرامبخشه (خواب آور نه ها!). برو تحقیق کن!

اسلام پناه کجا کلاس داره ؟؟
می خوام بین اسلام پناه و تقدسی یکی رو انتخاب کنم
کلاس کدوم بیشتر مفیده و باعث در صد بالا میشه ؟؟

کلاس اسلامپناه چیز جدیدی برات نداره. هر چی بلد بوده توی کتابش گفته. اگر میخوای روشی که باهاش کتابش رو نوشته یاد بگیری جزوه الکترونیک دانشگاه شریف رو بخون که نویسنده اون جزوه، خودش استاد مهندس اسلامپناهه. اسلامپناه هم چیزی از خودش ننوشته فقط تستای کنکور رو به روش اون استادش حل کرده.

تقدسی هم استاد خوبیه. می ارزه کلاسش رو بری علی الخصوص که کتاب هم داره (کلا اساتیدی که کتاب دارن، کلاسشون هزاران برابر مفیدتره چون با همون روش تدریس خودشون، میتونی به اندازه ساعتهایی که طرف کتاب نوشته باهاشون کلاس بری!).

کلاسهای مهندس تقدسی توی امیرکبیر و نصیر هست ولی امیرکبیر ارزونتره و خلوتتره.

بچه ها به نظرتون اگر کنکور سال های اخیر (10 سال) رو بعد از یه بار خوندن کل درسها بزنیم خوبه یا اینکه دست نخورده نگه داریم برای روزای آخر یا اینکه طی دور اول که داریم می خونیم اونا رو هم بررسی کنیم ؟؟؟
:confused:آخه هر کی یه چی میگه در این مورد

سعی کن همه تستها رو قبل دی تموم کنی. دی و بهمن فقط مرور و تکرار کن = هیچ تستی رو دست نخورده نذار!

میخوام در نهایت این رو بهت بگم:
انقد باید تستها رو حل کنی که با هربار دیدنش شکوفه بزنی:dباید انقد حل کنی که اگر تستی با تغییر عدد اومد بدونی عددای قبلی چی بوده...1000بار تستها رو بزن...4بار کمه:redface:

اتفاقا این روش شما برای من جواب نداد! بنظر من باید یک تست رو یک یا دو بار زد ولی باید تمام ریزه کارهاش رو فهمید. گاهی خود من پیش میومد ساعتها به یه تست فکر میکردم. مهم کیفیت حله نه کمیت.

سلام. کتاب مدار کهن کی چاپ میشه

منتظر کتاب ایشون خیلی نباش. چون سال پیشم قرار بود چاپ شه ولی نشد. زمانت رو از دست نده. فقط 5-6 ماه دیگه وقت داری تازه اگه بتونی 100% ازش استفاده کنی!

با اجازه دوستان
اول یه نکته بگم که بهتره سوالتون رو یه جا بپرسید (دو تا تایپیک نپرسید) اگه کسی بدونه جواب میده.
من کتابهای نشر اهنگ رو ندیدم ولی یه چیزی میخوام از شما بپرسم
وقتی کسانی قبل از ما از یه مسیر رفتن وبه موفقیت رسیدن چراما از اون راه نریم.
چرا ما اون کسی باشیم که میخواد راههای جدید رو امتحان بکنه.خیلی ها حلم زاده خوندن و راضی هستن.
من کتابهای اقای حلم زاده و ماشین پژمانفر (هم کاردانی به کارشناسیش و کارشناسی ارشدش) رو دارم.هر دو رو هم دارم موازی میخونم.
بنظرم ماشین پژمانفر خیلی سطحش پایین هست.
یه چیزهایی داره که سوال ازشون نمییاد یه سری سوال هم داره که خیلی راحت هستن (بر عکس حلم زاده) یه تعداد مثال داخل متن هم از کتابهای ماشین ac و dc هنرستان کپی کرده.(اگه خواستین شماره وصفحه ی سوال رو بهتون میگم).
بنظرم کتاب حلم زاده رو بخون و اگه تونستی برا موتور و مولد dc مثالها و تمرینهای بیم بهارا (خدای تمام کتب ماشین) رو حل کن.
انشالله نتیجه میگیری
یا علی

ماشین پژمانفر معمولیه. حلم زاده بعضی جاها الکی نکته گفته بدتر گیچ میکنه. یکی از دوستای من همین سال تازه با حلم زاده کلاس هم رفته بود منفی یازده درصد زد! خیلی هم درسخون بود ولی میدونی چرا اینجور داد؟ چون کسایی مثل حلم زاده که تازه کارن انقدر گاهی وارد جزییات میشن که دانشجو اولا میترسه بعد هم قاطی میکنه. بهر حال از هر کتابی که میخونی مهم نیس! مهم اینه که با تست زدن نکات اون کتاب رو جا بندازی

atena2

عضو جدید
میشه هر کی در مورد برنامه ریزیش بگه
من می خواستم برنامه ریزی کنم هر روز یا یه روز در میون همه درسها رو بخونم.
اما توی تاپیک برنامه ریزی نوشته 10 روز کنترل بخونید...
این روش به نظرم من خوب سریع پیش میره چون متمرکز شدن روی یه درس راحت تره .. اما خوب مشکل این رو داره که اون درس اولی فراموشت میشه ..
می خواستم ببینم روش بقیه چه ؟؟
من دارم خرداد شروع میکنم خیلی دیره؟؟؟؟؟؟؟؟ روزی 6 تا 8 ساعت کمه ؟؟؟؟؟ شما خیلی وقته شروع کردید؟؟؟

کتاب اشرفیان من رو شدیدا وسوسه میکنه بخونمش . یعنی اصلا به کا رنمی یاد؟؟
من یه جزوه دارم برای استاد بازدار شریف البته جزوه نصفه هست. این همون استاد اسلام پناه هست.؟؟؟.........
هنوز برای اینکه کلاس ثبت نام کنم شک دارم شاید هیچ کلاسی ننوشتم

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
میشه هر کی در مورد برنامه ریزیش بگه
من می خواستم برنامه ریزی کنم هر روز یا یه روز در میون همه درسها رو بخونم.
اما توی تاپیک برنامه ریزی نوشته 10 روز کنترل بخونید...
این روش به نظرم من خوب سریع پیش میره چون متمرکز شدن روی یه درس راحت تره .. اما خوب مشکل این رو داره که اون درس اولی فراموشت میشه ..
می خواستم ببینم روش بقیه چه ؟؟
من دارم خرداد شروع میکنم خیلی دیره؟؟؟؟؟؟؟؟ روزی 6 تا 8 ساعت کمه ؟؟؟؟؟ شما خیلی وقته شروع کردید؟؟؟

جزوه اسلام پناه رو نتونستم از اون لینک دانلود کنم. مشکلمم همینه کتاب اسلام پناه فقط تسته درس نداره
کتاب اشرفیان من رو شدیدا وسوسه میکنه بخونمش . یعنی اصلا به کا رنمی یاد؟؟
من یه جزوه دارم برای استاد بازدار شریف البته جزوه نصفه هست. این همون استاد اسلام پناه هست.؟؟؟.........

فعلا هم هیچ کلاسی ثبت نام نکردم. . فکر میکنم خودم و میزان وقتی که میذارم مهمتر از سر کلاس رفتن هست .

خوش بحالتون که از الان دارید میخونید. ما که تو فرجه ها هستیم :D . من اگه جای شما بودم ریاضی مهندسی و مدار 1 رو تموم میکردم تا آخر خرداد.اگرم وقت میبود معادلات رو هم میخوندم.از اول تیر شروع میکردم بقیه درسامو بخونم در کنارش فقط برای ریاضی مهندسی و مدار یک تست کار میکردم

hossein_6face

عضو جدید
با سلام
سوالای کنکور کارشناسی ارشد برق دانشگاه آزاد برای 10 سال اخیر رو میخواستم. با تشکر

amirmohsenm

عضو جدید
سلام یه بچه های قدرتی چند نکته از دید این بنده حقیر
1-از اونجا که وقتم به مقدار خیلی زیاد سر یادگیری مغناظیس گرفته شد پیشنهاد میکنم حتماً برای این درس کلاس کنکور برید تا سریعتر پیش بره
2-روی ماشین و مخصوصاًبررسی بیشتر کارکنید چون میشه بالا زدشون...کنکور سال 91 نفر اول برق قدرت مغناطیس صفر زد ولی ماشین وبررسی را 100 زد(پس این 2تا درس را زودتر تموم کنید تا بیشتر ازش تست بزنید)
3-فرمول مسلط شدن:اول یه چیزی نه خیلی هم مختصر ونه خیلی مفصل ازدرس بگیری ودوم وسوم و...فقط تست تست تست
4-بعضی کتابها از یک فصل به تعداد خیلی زیادی تست داره بعد میاد تستای شبیه هم را پیش هم میذاره(ریاضی مهندسی معتقدی)،کاری که من کردم اول یه بار یکی درمیون از هرفصل میزدم بعد اگر وقت میشد میومدم اونایی که نزدمو میزدم.
5-برای تست زدن یک دفترچه درست کنین تا بعداًاگر خواستید کتابیرو مرور کنین بدونین کدوم فصلش را ضعیفترید ویا اقلا همون تستایی که اشتباه زدین را دوباره بزنید.
6-کتابهای پیشنهادی:
"ماشین" یادگیری:پردازش تست:تستهای سال های قبل
"مغناطیس" یادگیری:کلاس تست:تستهای سالهای قبل
"ریاضی مهندسی"یادگیری وتست:پارسه(معتقدی)
"بررسی" یادگیری وتست:پردازش
"کنترل" یادگیری: کتاب کنترل نوشته ابوالفضل بادامچی نشر آشینا برای تست:مدرسان قرمز تستاش زیاده
"مدار"یادگیری:پارسه تست:سال های پیش
"زبان"نظری ندارم
7-حتماًیه خلاصه نویسی در هنگام یادگیری داشته باش(خیلی مهمه)
8-تا میتونی تست بزن فقط همین...
در آخر بگم که من رتبه آنچنانی هم بدست نیاوردم ولی با توجه به اینکه یک آزمون وکلاس هم شرکت نکردم و موقعیتم(دشت آزادگان روی رود کرخه نزدیک روستای وسیله ) که نزدیکترین مغازه کتابفروش 40 کیلومتر با ما فاصله داشت...و در 2 ماه آخر هم درست حسابی نخوندم ...فکر میکنم بهتر از این نمیشد.(الحمدالله)

Untitled.jpg

atena2

عضو جدید
من میگم خوش به حال شما که دانشجویی و همین حالا فکر ادامه افتادی.. من خیلی وقته فارغ التحصیل شدم و درسها یادم رفته
مشکلات جانبی و سن و........

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من میگم خوش به حال شما که دانشجویی و همین حالا فکر ادامه افتادی.. من خیلی وقته فارغ التحصیل شدم و درسها یادم رفته

درسته خیلی وقته فارغ التحصیل شدید ولی همینکه میخواین بخونیدو ادامه تحصیل بدید نشون میده مصمم هستیدو با اراده. بلاخره شما از ما باتجربه ترید تشخیص دادی نیاز دارید که ارشد بخونید پس باعث میشه از ما با انگیزه تر باشید. امیدوارم موفق باشید همینطوری مصمم و با اراده

amirmohsenm

عضو جدید

سلام ...من به خاطر ارشد یه ترم مرخصی گرفتم ولی نشد.چون انگیزه نبود.ولی همین سال پیش با گذشت 2 سال از فارغ التحصیلیم توی خدمت دوباره شروع به خوندن کردم(خیلیا گفتن میبری ولی خداروشکر ادامه دادیم)...فقط 2 چیز انگیزه وعلاقه..امیدوارم بتونید تو خودتون این انگیزرو یا این علاقه را زنده تر کنید تا معجزشو ببینین!

داوود خطر

عضو جدید
سلام
دوستان من بدلیل مشکلات نمی تونم ترم اول سر کلاس برم آیا اجازه می دن ترم اول رو مرخصی بگیرم .

A L I R E Z A

عضو جدید
سلام
دوستان من بدلیل مشکلات نمی تونم ترم اول سر کلاس برم آیا اجازه می دن ترم اول رو مرخصی بگیرم .

آره...ولی خیلی اوضاعت قاراش میش میشه...درسهای ترم اول معمولا تا ترم اول سال بعد ارائه نمیشه...ممکنه با اساتید دانشگاه زیاد آشنا نشی و نتونی قیلد پایان نامه رو درست انتخاب کنی...اگر درسهای ترم دومت وابسته به ترم اول باشه(که معمولا کم پیش میاد)تو پاس کردنشون به مشکل میخوری...جدای از مسائل نظام وظیفه شما فقط 4ترم برای فارغ التحصیلی مهلت داری که این قضیه ممکنه واست دردسر ساز بشه.

atena2

عضو جدید
سلام
ترم اول ارشد فقط 9 واحد میدن. اگه مشکل محل زندگی نداری یعنی محل زندگی و دانشگاهت توی یه شهر باشه .. می تونی کمتر برداری 6 واحد که فقط 6 ساعت لازمه در هفته سر کلاس باشی...
به نظر من اگه مشکل خیلی جدی نداری. کم بردار اما مرخصی نگیر
..

داوود خطر

عضو جدید
[h=1]اطلاعيه پذيرش دانشجو در دوره كارشناسي ارشد به شيوه آموزش الكترونيكي، كارشناسي و تحصيلات تكميلي پرديس بين¬الملل، دانشگاه صنعتي اميركبير (پلي تكنيك تهران) [/h]
1392/02/31

بدينوسيله به اطلاع مي¬رساند دانشگاه صنعتي اميركبير با هماهنگي و تحت نظارت سازمان سنجش آموزش كشور اقدام به برگزاري آزمون ورودي و پذيرش دانشجو براي سال تحصيلي 93ـ92 به شرح ذيل خواهد نمود.
1ـ دوره كارشناسي ارشد به شيوه آموزش الكترونيكي در چهار منطقه (گرمسار، بندرعباس، ماهشهر و تهران)
2ـ دوره¬هاي كارشناسي و تحصيلات تكميلي در پرديس بين¬الملل و كارشناسي ارشد مديريت اجرايي (MBE)
داوطلبان گرامي مي¬توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر و ثبت¬نام الكترونيكي به سايت دانشگاه صنعتي اميركبير به نشاني aut.ac.ir مراجعه نمايند.

منبع سایت سنجش

بهار امیدوار

عضو جدید
من توی بررسی تخصص ندارم ولی ماشین رو تا حدودی با همون حلم زاده کلاس رفتم. همچین هم آش دهن سوزی نبود ایشون. کتابشم پر غلط تایپی و ... بود. شایدم من تنبل بودم. بگذریم

با یه جمله ای از شما موافق نیستم. اینکه میگید کلاس تاثیر زیادی نداره. خود من دو سه تا از کلاسایی که رفتم بهم خیلی کمک کرد. حرف من بیشتر اینه که گول تبلیغات موسسات رو نخورید

چون ممکنه بعضی دوستان پست من رو در تاپیک اعلام نتایج ندیده باشن، اینجا هم دوباره میگم. امیدوارم مفید باشه.

در پاسخ به یکی از دوستان گفته بودم که اگر من نتيجه خوبي گرفتم "فقط و فقط و فقط" زحمت خودم بوده وبس! هر وقت اين جمله من رو كامل پذيرفتيد از كنكورتون نتيجه خوب ميگيريد. كلاس و كتاب و ... "فقط و فقط ابزاره".

همین امسال من يه مدت خيلي كوتاه مشاور يكي از موسسات شدم و ديدم كه بعضي از اين موسسات يا باصطلاح اساتيد چقدر بي وجدان و كلاهبردارن. گير تبليغات جذابشون نيفتيد. همش دروغه. همين سال پيش دوستام كه پارسه ميرفتن ميگفتن عبدالعالي (استاد پارسه ي شياد) دانشجوهايي رو به جاي خودش سر كلاس ميفرسته كه طرف هنوز ليسانسش هم تموم نشده! ميتونيد باور كنيد!؟ اصلا ميدوني اين يعني چي (يعني طرف دانشجوها رو هيچ چي خودش حساب نكرده)... حرف منو وقتي درك ميكنيد كه بريد كنكور بديد گند بزنيد بعد نگاه كنيد ببينيد هم پولتون رفت هم تايمتون هم فرصتهاتون

يا مثلا يادم نميره سال 89 كه رفتم براي ثبت نام درس سيگنال توي پارسه، بازارياباي پارسه چنان منو دوره كردن كه يهو ديدم همه درسا رو ثبت نام كردم! ممكنه بگيد اشتباه از من بوده. آره بوده ولي كلاهبرداري هم شاخ و دم نداره... همين كه خيلي از موسسه هاي كنكوري با پول من و توي دانشجو تبليغ ميكنن مگه يه جور كلاهبرداري نيست؟

البته اگه اسم پارسه رو بردم منظورم اين نيس كه بقيه خوبن. اونا هم يه جور ديگه شيادن. مثلا نصير سال پيش توي فرم ثبت نامش زده بود ظرفيت كلاس 30 نفر اونوقت وقتي رفتيم جلسه اول ديديم 60 نفر - 60 نفر كلاس تشكيل ميده. يكي نيس بهشون بگه آخه نامردا اين كه ديگه اسمش كلاس نيس حمام عموميه. يا مثلا همون كريمي و عبدالعالي و ... كه انقد بعضيها ازشون تعريف ميكنن چقد دير ميومدن و زود ميرفتن و .... خدا رو شكر از ما گذشت ولي يادتون نره كه بينش و نصير و مدرسان و پارسه و ... همه تجارتخونه اند و اگه پولت رو بهشون ندي جواب سلامت رو هم نميدن

جملاتي كه اينجا نوشتم نتيجه سه سال تجربه من هست. ميدونيد سه سال چقدر قيمت داره؟!

ميدونم امكانپذير نيس و فقط 10-15 نفر پستم رو ميخونن ولي كاش ميشد هر كس وارد اين سايت ميشه يكبار اين حرفها رو بخونه كه دوباره اين اشتباهات تلخ رو تكرار نكنه. گرچه بالاخره جبرانش كردم ولي خيلي چيزا رو بابتش از دست دادم. بنظرم به اين نميگن موفقيت...

سلام
ممن ون از دلسوزی شما
پست شما منتشرمیشه و همه مطلع میشن

بهار امیدوار

عضو جدید
سلام
من میخوام ارشد بدم و هدفم رتبه عالی هست
اما هزینه نمیتونم بکنم
میشه منو راهنمایی بفرمایید
پایه درسی ام هم صفره

اما هوشم فوق العاده است
خودم درسخون نبودم

مدار کارو زرگر پوران پژوهشو از کتابخونه گرفتم
اما شما گفتید طولانیه جبه داره و ...
پس من چکارکنم؟

میشه برا ی درس مدار
ریاضی مهندسی
امار معادلات

.
.
.

به من یک کتاب یا جزوه خوب معرفی بفرمایید
بسیار سپاسگزارم

بهار امیدوار

عضو جدید
مدارهاي الكتريكي 1و2:
از سال 90 تاييد نهايي سوالات مدارهاي الكتريكي 1 و 2 توسط جناب آقاي "دكتر قوشه عابد هدتني" استاد برجسته دانشگاه فردوسي مشهد صورت ميگيرد و ايشان نيز عموماً خود به طراحي تمام سوالات مدار اقدام ميكنند! بعضي از سوالات كنكور كارشناسي ارشد 91 از كتاب مدار ايشان با عنوان "نظريه اصولي مدارهاي الكتريكي (خطي و غيرخطي)" مطرح شده است. بنابراين اولويت اول داوطلبين كنكور ارشد برق بايد همين كتاب باشد كه در انتشارات "دانش نگار" به چاپ رسيده است. دقت كنيد كه شخص دكتر هدتني طراح تمامي سوالات مدار كنكورهاي 90 و 91 بوده اند و اين اتفاق (يعني طرح تمامي سوالات يك درس فقط توسط يك نفر) براي دروس ديگر به ندرت رخ ميدهد و در نوع خود بي سابقه است. ضمن مطالعه كتاب مرجع ايشان دو حالت ممكن است براي خواننده رخ دهد :
حالت اول- متن كتاب به نظر خواننده ثقيل و غيرقابل فهم باشد
در اين حالت مطالعه كتاب هاي "مدارهاي الكتريكي 1" و "مدارهاي الكتريكي 2" نوشته "دكتر زرگر" در انتشارات "پوران پژوهش" پيشنهاد اصلي است تا به فهم مطالب كتاب دكتر هدتني -طراح سوالات مدار- كمك كند. پس از فهم متن درسي ميتوانيد به حل سوالات كنكور اقدام كنيد. براي درس مدار بر روي سوالات كنكورهاي 90 ، 91 و 92 تأكيد زيادي داشته باشيد زيرا احتمال دارد در كنكور آتي نيز تمامي سوالات مدار توسط دكتر هدتني طراحي شوند.
حالت دوم- متن كتاب به نظر خواننده ملموس و قابل فهم باشد
در اين حالت بهتر است به مطالعه كتاب هاي "روش هاي سريع تحليل مدارهاي الكتريكي1" و نيز "روش هاي سريع تحليل مدارهاي الكتريكي2" در انتشارات "راهيان ارشد" بپردازيد و سرعت خود را در حل تست ها افزايش دهيد. البته به اين نكته كلي دقت داشته باشيد كه سوالات دكتر هدتني دشوار نيستند اما به مفهوم مطلب اشاره دارند. همچنين سوالات ايشان محاسبه زيادي ندارند، برخلاف بعضي از سوالات مدار سال هاي قبل از 90 كه از نظر محاسبه طولاني بوده اند.
توجه: كتاب "مدارهاي الكتريكي 1 و 2" انتشارات "مدرسان شريف" تأليف آقاي "عابدي" نيز كتابي مناسب در زمينه كتب تستي است. ميتوانيد از اين كتاب نيز براي رسيدن به تسلط در درس مدار بهره زيادي ببريد.

از وبسایت رسمی مومن زاده
ww.amirali-momenzadeh.com

من پاک گیج شدم

بالاخره مدار کارو زرگر طولانیه یا مناسبه
ای خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

من پاک گیج شدم

ای خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

منم خیلی تحقیق کردم در مورد منابع و یه سری هم کتابم گرفتم . به نظرم منابعی که در لینک زیر معرفی شده تقریبا ایده ال ترین منابع هر درس هستند

http://www.azmoonjozve.blogfa.com/post/10

آخرین ویرایش:

بهار امیدوار

عضو جدید
منم خیلی تحقیق کردم در مورد منابع و یه سری هم کتابم گرفتم . به نظرم منابعی که در لینک زیر معرفی شده ایده ال ترین منابع هر درس هستند

http://www.azmoonjozve.blogfa.com/post/10

مرسی لطف کردین

اینجا هم دیدم به نظرم حرفای جالبی زده

جزوات و کتابای خوبی هم داره http://signal2.blogfa.com/post-194.aspx

[FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]لینکهای مفید برای دانلود[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]جزوه ریاضی مهندسی دکتر معتقدی[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]جزوه معادلات دکتر معتقدی[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]جزوه سیصد سوال مهندس کهن[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]پارت اول[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]پارت دوم[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]پارت سوم[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]پارت چهارم[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]پارت پنجم[/FONT]​
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]برگه درسی هفتگی[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]دانلود تمامی آزمونها و کوییزهای مدار مهندس کهن در وبلاگ خود به صورت یکجا [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]دانلود تمامی آزمونها و کوییزهای سیگنال و الکترونیک مهندس کهن در وبلاگ خود به صورت یکجا [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]دانلود تمامی آزمونهای سیگنال مهندس تقدسی در وبلاگ خود به صورت یکجا [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]دانلود سه آزمون جامع موسسه نصیر امسال که مهندس اسلام پناه در وبلاگ خود قرار دادند به صورت یکجا[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT]دانلود 4 آزمون الکترونیک نصیر امسال که توسط مهندس اسلام پناه در وبلاگ خود قرار دادند به صورت یکجا[FONT=arial,helvetica,sans-serif] [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]دانلود سوالات سیگنال نصیر امسال که توسط مهندس تقدسی در وبلاگ خود قرار دادند به صورت یکجا

بازم منتظر نظر دوستان هستم مرسی

[/FONT]

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این وبلاگه آقا احسانه ، همه چیزایم که نوشته واقعا بکار میان . اگه اون لینکی که من گذاشتم با اینی که احسان اقا نوشته با هم مقایسه کنی از رو همین دوتا مطلب میتونی منابعتو انتخاب کنی و لازم به تحقیق دیگه ای نیست . خیلی شبیه هم هستند.

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
سلام
من میخوام ارشد بدم و هدفم رتبه عالی هست
اما هزینه نمیتونم بکنم
میشه منو راهنمایی بفرمایید
پایه درسی ام هم صفره

اما هوشم فوق العاده است
خودم درسخون نبودم

مدار کارو زرگر پوران پژوهشو از کتابخونه گرفتم
اما شما گفتید طولانیه جبه داره و ...
پس من چکارکنم؟

میشه برا ی درس مدار
ریاضی مهندسی
امار معادلات

.
.
.

به من یک کتاب یا جزوه خوب معرفی بفرمایید
بسیار سپاسگزارم

طولانیه برای وقتی که زمان محدود باشه شما میدونی الان چقدر زمان داری؟اگه شحصی تو این زمان با پایه صفر هم شروع کنه مطمئن باش نمره عالی میگیره
به حرف های استاد های کنکوری هم خیلی ارج نده به خاطر اینکه هرکدوم نهایتا دنبال اینن که خودشون و کتاب خودشون رو به شما غالب کنند
از من بشنو که شما با خوندن مدار کاروزرگر ریاضیات مهندسی و معادلات معتقدی سیگنال تقدسی یا مومن زاده (پیشنهاد من تقدسی هست )و کنترل اگه دکتر جبه دار کلاس داشته باشند یا نهایتا جزوه ایشون و مهم تر از همه این ها مجموعه کتاب های ابی دانشگاه تهران (که اینو باید بخوریش)و از الان شروع کنی (در کنار زبان خوندن از 1100 و 504 )قطعا نتیجه میگیری دوست من

منابع لزومی ندارن بهترین رو پیدا کنی شما یک منبع خوب دستت باشه مطمئنا کافیه و منابع خوب هم تو بازار زیادن .یکی بود تو این فروم تا اون لحظه اخر دنبال منبع و جزوره جدید بود نهایتا هم نتیجه نگرفت
اگر هم احساس می کنی تو یه درسی خیلی ضعیفی چاره ای نداری جز سورس های اصلی خوندن هرچقدر هم منابع کنکوری خوب باشن قابلیت تبدیل شدن به یک درس 3 واحدی رو ندارن

engpower_1

عضو جدید

شايد شما از درس فاصله گرفته باشيد ولي موضوع مهمتري هم وجود داره كه همون هدف شماست. اگر آدمي هدف داشته باشه، به همه چي ميرسه. به همه چي. به قول يكي از اساتيدم بزرگترين مشكل خيلي از ما آدما اينه كه هدفمون رو گم ميكنيم يا اصلا هدفي نداريم. بنظر من مهم اينه كه آدم هدف با ارزشي انتخاب كنه و هر روز بهش نزديكتر بشه. مهم نيست حتما بهش برسي، مهم اينه كه بسمتش حركت كني. يكي از اساتيد خود من در همين شرايط شما قرار داشت و يكدفعه دوباره دلش خواست و شروع كرد به درس خوندن و الان جزو برترينهاست. يا مثلا توي كلاسايي كه سال پيش ميرفتم، يه دوستي داشتم كه خودش ميگفت دوران دانشجوييش متاسفانه اعتياد داشته ولي ترك كرده بود و اتفاقا همين امسالم بالاخره بعد 4 سال زحمت قبول شد. موفقيت يعني همين

سلام

داود جان معمولا دانشگاههاي معمولي چون "فقط سالي يكبار" درسهاي ارشد رو ميتونن ارايه كنن، اجازه مرخصي بخصوص ترم اول رو نميدن مگه اينكه بهشون اثبات كني كه واقعا مشكلت اساسيه

سلام
ممن ون از دلسوزی شما
پست شما منتشرمیشه و همه مطلع میشن

خانم بهار. دنبال بهترين كتاب نباشيد. هر كتابي يه خوبي داره و هر كتابي براي يه جور دانشجو خوبه. مثلا كتاب زرگر يا كتاب مدرسان يا كتاب پارسه هر سه براي يادگيري اوليه درس خيلي خوبن ولي براي تست زدن و تسلط پيدا كردن روي روشاي حل كه بنظر من 90% مشكل خود من اتفاقا همونجا بود خيلي جالب نبودن. براي مثال ميتوني همون كتاب زرگر بعضي سوالا رو ازكتاب سورمه اي كپي كرده يا بعضي جاهاش عينا كپي كتاب جبه داره. من خيلي دقيقتر از اين ميتونم كتابها رو تحليل كنم چون خیلی از عيب و ايراداشون رو توي اين 3 سال كنكور قشنگ بررسي كردم. در مجموع چند تا تجربه مهم براي شما دارم كه به ترتيب اهميت مينويسم كه براي انتخابش گيج نشي:

1- اگه ميتوني توي يه كلاس خوب شركت كن.

معيارهاي انتخاب كلاس خوب: 1- اعتبار استاد، 2- اينكه اون استاد كتاب داره يا نه 3- زياد شلوغ نبودن بودن كلاسش، 4- پايين بودن هزينه كلاس 5- اينكه اون استاد چقدر با دانشجوهاش رفيقه و براشون وقت و انرژي ميذاره، 6- موقعيت و محل برگزاري كلاس كه استاندارد باشه

لينك نظرم در مورد اساتيد خوبي كه من تجربشون كردم هم توي امضام هست. ممكنه براتون مفيد باشه.

2- اگر موقعيت كلاس رفتن نداري، اول سعي كن جزوه اساتيد معروف رو پيدا كني و بخوني (كتاب رو توي اين مرحله نميگم چون آپديت كتاب در ايران تقريبا هر 10 سال يكبار انجامپذيره و بهمين خاطر جزوه خوب خيلي بهتر از كتابه)

3- اگر نتونستي، كلاس بري يا جزوه بخوني، سراغ كتاب برو. براي انتخاب كتاب هم اولا سعي كن كتابي رو بگيري كه نويسندش خودش استاد كنكور باشه و ثانيا كتاب مناسب با سطحت باشه. مثلا همين امسال دو تا از دوستاي من كه بترتيب رتبه يك و چهار الكترونيك شدن (البته بايدم ميشدن چون شريف خونده بودند ) براي مدارشون فقط دو ماه نشسته بودن كتاب تقوي رو خونده بودن و تست زده بودن و حتي يه كلاس هم نرفته بودن ولي خود من قبل اينكه كلاس برم از اين كتاب متنفر بودم چون فقط توش يه خلاصه درسي نوشته بود و فقط از روشهاي عجيب غريب تستی سوالا رو حل كرده بود كه من متوجه نميشدم. يا مثلا يكي از همين دوستام كنترلش رو خيلي خراب كرد چون بقول خودش كتابي كه مناسب سطحش باشه نگرفته بود. بازم به اين موضوع توجه كنيد كه كتاب بمراتب با جزوه و كلاس استاد متفاوته.

اگر دوست داشتي سايت استاد مومن زاده و تقوي يه سري منابع خوب رو معرفي كردن. شايد اونا هم يه كمكي بكنه. البته اين لينك كه آقاي حميد گذاشته بود هم بنظرم خيلي خوب و معقول بود.

طولانیه برای وقتی که زمان محدود باشه شما میدونی الان چقدر زمان داری؟اگه شحصی تو این زمان با پایه صفر هم شروع کنه مطمئن باش نمره عالی میگیره
به حرف های استاد های کنکوری هم خیلی ارج نده به خاطر اینکه هرکدوم نهایتا دنبال اینن که خودشون و کتاب خودشون رو به شما غالب کنند
از من بشنو که شما با خوندن مدار کاروزرگر ریاضیات مهندسی و معادلات معتقدی سیگنال تقدسی یا مومن زاده (پیشنهاد من تقدسی هست )و کنترل اگه دکتر جبه دار کلاس داشته باشند یا نهایتا جزوه ایشون و مهم تر از همه این ها مجموعه کتاب های ابی دانشگاه تهران (که اینو باید بخوریش)و از الان شروع کنی (در کنار زبان خوندن از 1100 و 504 )قطعا نتیجه میگیری دوست من منابع لزومی ندارن بهترین رو پیدا کنی شما یک منبع خوب دستت باشه مطمئنا کافیه و منابع خوب هم تو بازار زیادن .یکی بود تو این فروم تا اون لحظه اخر دنبال منبع و جزوره جدید بود نهایتا هم نتیجه نگرفت اگر هم احساس می کنی تو یه درسی خیلی ضعیفی چاره ای نداری جز سورس های اصلی خوندن هرچقدر هم منابع کنکوری خوب باشن قابلیت تبدیل شدن به یک درس 3 واحدی رو ندارن

در مورد نظري هم كه نوید جان شما داديد بنظرم شاید داريد کمی ساده قضاوت ميكنيد. اينكه زمان باقي مانده كم هست يا زياد، به سطح دانشجوها بستگي داره. مثلا براي يه دانشجوي ضعيف 6 ماه كمه ولي براي يه دانشجوي قوي سه ماه هم زياده. نميدونم چرا كسي به سطح سطح علمي اوليه آدما توجه نميكنه.
در مورد نظري هم كه در مورد خوندن زبان داديد من دقيق بررسي نكردم و زبانم هم خيلي عالي نيست ولي يكي از دوستام كه زبان 70 زده بود ميگفت حتي يه لغت هم توي 10 سوال اول از 504 و 1100 نداده بودن. ميشه بگيد مرجع صحبت شما چيه؟ منظورم اينه ميشه لغاتي رو كه امسال توي كنكور داده بودن از اين دو كتاب بگيد. كمك بزرگي ميكنيد با اين كار

امیدوارم برای همه دوستانم مفید باشه این متن

زمان نگارش متن: 50 دقیقه

آخرین ویرایش:

engpower_1

عضو جدید
مشاوره ارشد برق

مشاوره ارشد برق

در این پست تمام پستهای مفیدی که تا بحال در مورد کنکور ارشد مهندسی برق ارسال کردم رو قرار میدم که بقیه دوستان بتونن راحتتر استفاده کنند.

مشاوره شماره یک
مشاوره شماره دو
مشاوره شماره سه

امیدوارم براتون مفید باشه.

atena2

عضو جدید

من پاک گیج شدم

[/QUOTE]

من هم در مورد منابع خیلی تحقیق کردم یه سری پارسال خریدم که نشد بخونم یه چند تایی هم امسال
منابعم رو می نویسم شاید به درد شما هم بخوره

برای هر درس دو منبع نوشتم اولی اصلی هست و دومی هم برای تست و کمک

زبان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کاش یه نفر یه منبع لغت خوب معرفی میکرد من همون 1100 رو دارم که میگن کافی نیست .

مدار : پوران (زرگر) - تقوی (راهیان )
الکترونیک : کتاب اسلام پناه . راهیان
مغناطیس : جزوه اشرفیان رو دارم.
کنترل . رضایی - (پوران ) تقوی (راهیان)
سیگنال - تقدسی (نصیر) مومن زاده (راهیان)
ریاضیات هم معتقدی و کریمی

آخرین ویرایش:

بهار امیدوار

عضو جدید
بهترین منابع کنکور

بهترین منابع کنکور

از من بشنو که شما با خوندن مدار کاروزرگر ریاضیات مهندسی و معادلات معتقدی سیگنال تقدسی یا مومن زاده (پیشنهاد من تقدسی هست )و کنترل اگه دکتر جبه دار کلاس داشته باشند یا نهایتا جزوه ایشون و مهم تر از همه این ها مجموعه کتاب های ابی دانشگاه تهران (که اینو باید بخوریش)و از الان شروع کنی (در کنار زبان خوندن از 1100 و 504 )قطعا نتیجه میگیری دوست من

منابع لزومی ندارن بهترین رو پیدا کنی شما یک منبع خوب دستت باشه مطمئنا کافیه و منابع خوب هم تو بازار زیادن .یکی بود تو این فروم تا اون لحظه اخر دنبال منبع و جزوره جدید بود نهایتا هم نتیجه نگرفت
اگر هم احساس می کنی تو یه درسی خیلی ضعیفی چاره ای نداری جز سورس های اصلی خوندن هرچقدر هم منابع کنکوری خوب باشن قابلیت تبدیل شدن به یک درس 3 واحدی رو ندارن

مرسی شما خیلیی به من روحیه دادین
:gol::gol::gol:

بهار امیدوار

عضو جدید
[
navid_r
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-offline.png
عضو فعال
از من بشنو که شما با خوندن مدار کاروزرگر ریاضیات مهندسی و معادلات معتقدی سیگنال تقدسی یا مومن زاده (پیشنهاد من تقدسی هست )و کنترل اگه دکتر جبه دار کلاس داشته باشند یا نهایتا جزوه ایشون و مهم تر از همه این ها مجموعه کتاب های ابی دانشگاه تهران (که اینو باید بخوریش)و از الان شروع کنی (در کنار زبان خوندن از 1100 و 504 )قطعا نتیجه میگیری

اگر هم احساس می کنی تو یه درسی خیلی ضعیفی چاره ای نداری جز سورس های اصلی خوندن هرچقدر هم منابع کنکوری خوب باشن قابلیت تبدیل شدن به یک درس 3 واحدی رو ندارن[/QUOTE]

اخه میگن روشهای حل تست مدار کارو زرگر طولانیه اونقت سرجلسه وقت کم میارم
من دنبال یاد گرفتن روش تستی ام

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخه میگن روشهای حل تست مدار کارو زرگر طولانیه اونقت سرجلسه وقت کم میارم
من دنبال یاد گرفتن روش تستی ام

سلام.شما تا روی مطالب مسلط نشید و روشهای تشریحی رو یاد نگیرید روش تستی به دردتون نمیخوره و مطلب رو عمیق یاد نخواهید گرفت و تبعات اون رو سر جلسه متوجه خواهید شد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا