چقدر چادر سر کردن سخته!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
!!!!!!!! !!!!!!!!!! !!!!!!!!!
چقد چادر سر کردن کار سختیه!!!!!

بجاش پوشیدن این کفشا مث آب خوردنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیت الله احدی :
آیت الله بهاءالدّینی می گفت : اگر مردم منو امام نخونند (و کارم رو) معجزه نخوانند ,به همین خانم های بی حجاب که موهاشون بیرون ریخته نشان میدهم ،آتیش همین العان از سرت داره می باره ؛

فقط روز قیامت روز کشف ِ ؛

( الله اکبر !!!) از این موی سرت آتیش داره میزنه بیرون ؛

ولی چه کنم که ما را امام می خوانند , برامون معجزه درست میکنند...

sara perspolisi

عضو جدید
!!!!!!!! !!!!!!!!!! !!!!!!!!!
چقد چادر سر کردن کار سختیه!!!!!

بجاش پوشیدن این کفشا مث آب خوردنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​

دوست من اینا یه مسائل شخصیه ، هرکس یجور راحته ...
خوبه به نظر و عقیده هم احترام بذاریم

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من اینا یه مسائل شخصیه ، هرکس یجور راحته ...
خوبه به نظر و عقیده هم احترام بذاریم

بحث عقیده ای نیس
شما بگین کدوم سختره؟

پوشش در فضای عمومی اصلا شخصی نیست و یک مساله اجتماعیه
شما دوست دارین یکی از نزدیکانتون بصورت کامل عریان پیش شما بشینه؟
پس نمی تونه یه مساله شخصی باشه

اگه جامعه بخواد به سمت الهی شدن پیش بره باید از منیت بیرون بیاد

آخرین ویرایش:

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که میگم کفش پاشنه بلند پوشیدن خیلی سخت تره
بابا چادر سر کردن کلی راحت تره

sara perspolisi

عضو جدید
بحث عقیده ای نیس
شما بگین کدوم سختره؟

چادر داشتن یا نداشتن با عریان خیلی فرق داره
برای من هردوش سخته!

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بحث عقیده ای نیس
شما بگین کدوم سختره؟

منیت جامعه رو کی تشخیص میده ؟

حکومت ؟

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادر داشتن یا نداشتن با عریان خیلی فرق داره
برای من هردوش سخته!

کدوم سختره؟
از نظر منم هر دو سخته، غیب که نگفتین ولی دومی سختره!
آیا آدم هر چی که سخته انجام نمیده؟
بسیاری شده که انسانها برای رسیدن به مراتب بالا سختی های زیادی رو تحمل می کنن

شما یه جمله کلی گفتین که این یه مساله شخصیه
من با یه مثال گفتم نیست
حرفی ام از چادر نزدم
منم کلی گفتم پوشش در اجتماع یه موضوع اجتماعیه

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منیت تک تک افراد
خودشون بلدن
ولی سخت گرفتار
من صحبتی از حکومت نکردم تو این پست

ولی یه سوال دارم
چکسانی می تونن به رفتار جامعه جهت بدن؟

صحبت من رو متوجه نشدید !

شما گفتید پوشش در فضای عمومی یه چیز اجتماعیه و اگه جامعه بخواد به سمت الهی شدن پیش بره باید از منیت بیرون بیاد !

تشخیص اینکه جامعه چی میخواد به عهده کیه ؟

کی قراره تعیین کنه که چی در جامعه منیت محسوب میشه ؟

حکومت ؟

sara perspolisi

عضو جدید
کدوم سختره؟

من با یه مثال گفتم نیست
حرفی ام از چادر نزدم

برای من هردوش به یه اندازه سخته
برای یکی این سخت تره برا یکی اون ، اینکه کفش سخت تره فقط نظر شماست!
ادم کار سختو وقتی انجام میده که براش یه فایده ای داشته باشه!
"بسیاری شده که انسانها برای رسیدن به مراتب بالا سختی های زیادی رو تحمل می کنن" : ولی چادر ربطی به مراتب بالا نداره!

پست اول شما مربوط به چادره منم برای همین نقل قول گرفتم! پوشش کاملا شخصیه ولی تویه چارچوبی، کسی که لخت میاد بیرون برای خودش مشکل ایجاد میشه!

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
صحبت من رو متوجه نشدید !

شما گفتید پوشش در فضای عمومی یه چیز اجتماعیه و اگه جامعه بخواد به سمت الهی شدن پیش بره باید از منیت بیرون بیاد !

تشخیص اینکه جامعه چی میخواد به عهده کیه ؟

کی قراره تعیین کنه که چی در جامعه منیت محسوب میشه ؟

حکومت ؟

جمله من بود اون وقت شما میگین منظور منو متوجه نشدید

منظور من: خود افراد باید در مقابل مسائل اجتماعی بصورت اجتماعی برخورد کنن

متخصصای اجتماعی بر اساس اصول پذیرفته شده و تجربه در این خصوص نظر می دن(حکومت نقش بیشتر نقش مجری داره)
نظر من

بدوستان کتاب پرسش و پاسخ آقای مصباح رو معرفی کردم---که چرا حکومت دینی مناسب ترین حکومت میتونه باشه و ویژگی هاش چیه

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من هردوش به یه اندازه سخته
برای یکی این سخت تره برا یکی اون ، اینکه کفش سخت تره فقط نظر شماست!
ادم کار سختو وقتی انجام میده که براش یه فایده ای داشته باشه!
"بسیاری شده که انسانها برای رسیدن به مراتب بالا سختی های زیادی رو تحمل می کنن" : ولی چادر ربطی به مراتب بالا نداره!

پست اول شما مربوط به چادره منم برای همین نقل قول گرفتم! پوشش کاملا شخصیه ولی تویه چارچوبی، کسی که لخت میاد بیرون برای خودش مشکل ایجاد میشه!

شما اینو گوش بدین
زیاد نیست
بعد باهم صحبت می کنیم

پیوست ها

• 08-Hejab-Chera_Rahimpour-CD-9.rar
    3.3 مگایابت · بازدیدها: 0

سمسامی

عضو جدید
چادر سر کردن سخته / اما دلیل نیست هر کی چادر سر نمیکنه بد حجابه!!! یا کفش های اون مدلی می پوشه

همش مثال های افراطو تفریط میزنین

خیلی ها اعتدالو رعایت میکنند/ نه اون بد لباس و بی حیا هستن و نه خودشونو قنداق پیش میکنن/

چادر میتونه باشه سر کسی یا نه، اما دلیل بر سرسنگین بودن اون فرد نیست

آخرین ویرایش:

semnar

عضو جدید
من یه دختر چادری هستم وحجابم رو خودم انتخاب کردم و بهش افتخار میکنم
شماهایی که ادعای فرهنگ و ازادی و با سواد بودن دارید و به نظرتون هر کسی ازاده نوع پوشش دلخواه خودش رو داشته باشه
چرا اینقدر راحت به خودتون اجازه میدید اعتقادات دیگران رو زیر سوال ببرید و ارزش ها ی دیگران رو مسخره کنید
والا دنیا برعکس شده قبلنا وقتی یه دختر فشن میدیدند تعجب میکردند
الان وقتی یه دختر چادری میبینن چپ چپ نگاه می کنن.
واقعا تاسف آوره

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جمله من بود اون وقت شما میگین منظور منو متوجه نشدید

منظور من: خود افراد باید در مقابل مسائل اجتماعی بصورت اجتماعی برخورد کنن

متخصصای اجتماعی بر اساس اصول پذیرفته شده و تجربه در این خصوص نظر می دن(حکومت نقش بیشتر نقش مجری داره)
نظر من

بدوستان کتاب پرسش و پاسخ آقای مصباح رو معرفی کردم---که چرا حکومت دینی مناسب ترین حکومت میتونه باشه و ویژگی هاش چیه

ظاهراً ادامه بحث بی نتیجه ست !

موفق باشید :gol:

sareh joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدوم سختره؟

من با یه مثال گفتم نیست
حرفی ام از چادر نزدم

چادر ی پوشش کامل نیس از نظر من...
آخ همین چادر شده ی وسیله...
من مانتو رو به شرط پوشش کامل میپسندم تا چادر اونم خدا میدونه چیا در پسش...

sareh joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه دختر چادری هستم وحجابم رو خودم انتخاب کردم و بهش افتخار میکنم
شماهایی که ادعای فرهنگ و ازادی و با سواد بودن دارید و به نظرتون هر کسی ازاده نوع پوشش دلخواه خودش رو داشته باشه
چرا اینقدر راحت به خودتون اجازه میدید اعتقادات دیگران رو زیر سوال ببرید و ارزش ها ی دیگران رو مسخره کنید
والا دنیا برعکس شده قبلنا وقتی یه دختر فشن میدیدند تعجب میکردند
الان وقتی یه دختر چادری میبینن چپ چپ نگاه می کنن.
واقعا تاسف آوره

نه اینجوریام نیس دیگگگگگگگگگگگگگگگ...

sareh joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادر سر کردن سخته / اما دلیل نیست هر کی چادر سر نمیکنه بد حجابه!!! یا کفش های اون مدلی می پوشه

همش مثال های افراطو تفریط میزنین

خیلی ها اعتدالو رعایت میکنند/ نه اون بد لباس و بی حیا هستن و نه خودشونو قنداق پیش میکنن/

چادر میتونه باشه سر کسی یا نه، اما دلیل بر سرسنگین بودن اون فرد نیست

موافقققققققم

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
حفظ نمادها

حفظ نمادها

بسمه تعالی
مقام معظم رهبری مُد ظلُّه
دو چیز بایستی در کنار هم، روز به روز قوی تر در کشور تحقق پیدا کند: اول، حفظ آثار و شعایر و ظواهر و نمای اسلامی جامعه است. این، خیلی مهم است. دشمنان سعی می کنند که این حرف ها را بمباران تبلیغاتی کنند؛ لیکن گوش به حرف دشمن ندهید. دشمن، دشمن است. ظواهر اسلامی جامعه باید حفظ شود. این جامعه، جامعه اسلامی نمونه است...(بیانات 02/03/1369)

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
2تا عکس از آزاده نامداری گذاشتم
مجری محبوب صدا و سیما
و تنها مجری قابل تحمل صدا و سیما، که الان شده تهیه کننده
اون "مروارید در صدف" که میگن خودشه;)

شما به این میگین با حجاب ؟!‌ قابل تحمله ؟ بله چون خوشگله ! دل نوازه مگه نه ؟

صد رحمت به اونایی که چادر سرشون نیست و ارزش چادر رو پایین نمیارن !

صد رحمت به اونایی که مانتو و مقنعه ی گشاد و تیره می پوشن و آرایش نمی کنن !

آزاده نامداری خودش مظهر بی حجابیه ! غرق آرایش ! شال و مانتو های با رنگای جیغ و شاد ! شما به این میگین حجاب ؟ ایشون فقط چادر رو مسخره کرده ! همین !

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلمه بد حجاب از کجا آمد؟

کلمه بد حجاب از کجا آمد؟

با یاد خدا
سلام
چند وقت پیش که سوالی در مورد حجاب پیش اومده بود یکی از دوستان
به این اشاره کرد که این کلمه بد حجاب هم اومده که داره خیلی چیزا رو توجیه میکنه
و این کلمه اصلا مناسب نیست

منم با استدلاش موافق بودم که اصولا اگه حجاب (پوشش اسلامی) برای خانم ها پوشاندن به جز وجه و کفین هستش
خلاف اون میشه بی حجاب ولی گفتم باید یخورده بیشتر این رو باید در کلام بزرگان و اهلش جستجو کنم ببینم اونا از این کلمه استفاده کردند یا خیر

برای همین بیانات مختلف مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه مد ظله رو نگاه کردم در این مورد و جز کلمه حجاب و بی حجاب چیز دیگری ندیدم

مثلا در این جلسه پرسشو پاسخ نگاه کند با اینکه شخص دانشجو از این کلمه استفاده می کند ولی ایشان جز آن دو کلمه را به کار نبردند
4/12/77

من اوّل صميمانه‌ترين احساس درونى خود را به شما تقديم مى‌كنم. سؤال دردمندانه‌اى وجود دارد كه مدّتى است مرا رنج مى‌دهد؛ گفتم شايد شما بتوانيد جوابى برايش پيدا كنيد. روزگارى بود كه در بحث نوع حجاب، سؤال مى‌شد كه «حجابِ برتر» چيست؛ ولى الان مدّت مديدى است كه معضل نوع حجاب و بدحجابى در حال كشانده شدن به بى‌حجابى است و يك سرى انديشه‌هاى نويى كه مخلِ‌ّ مذهب هستند، خيلى زيركانه و آرام آرام در بين مردم رسوخ مى‌كنند و متأسّفانه اثرات خيلى پايدارى هم روى اذهان مردم برجاى مى‌گذارند. شايد من كه دانشجو باشم، شرايطى برايم فراهم شده باشد كه با اين لفظ شعارگونه‌ى «تهاجم فرهنگى» بيشتر آشنا باشم؛ ولى به نظر من مردم عادى نمى‌توانند عمق فاجعه را درك كنند، يعنى واقعاً به آنها آگاهى داده نمى‌شود. به‌نظر حضرت‌عالى با اين مسأله چطور بايد برخورد جدّى كرد؟ اصلاً چرا هيچ برخورد جدّى در جامعه ديده نمى‌شود؟ آيا باورهاى سبزى را كه سالها بزرگترهاى ما سعى كردند به ما انتقال دهند، مى‌شود فقط به بهانه‌ى ايجاد تنوّع و نشاط در روحيه‌ى جوانان زير سؤال ببريم و همين‌طور خيلى راحت موجّه جلوه دهيم؟

حجابِ برتر كه شما اشاره كرديد - كه مراد همين چادر ايرانىِ خود ماست - حقيقتاً حجاب برتر است؛ هيچ ترديدى در اين نبايد داشت. البته من هيچ وقت نگفتم كه چادر را در جايى اجبارى كنند؛ اما هميشه گفته‌ام كه چادر يك حجاب ايرانى است و زن ايرانى اين را انتخاب كرده و خوب حجابى هم هست و مى‌تواند كاملاً حفاظ و حجاب داشته باشد. حالا بعضيها هستند كه از هرچه ايرانى و خودى است، ناراحتند و دلشان را مى‌زند؛ دلشان مى‌خواهد سراغ چيزهايى بروند كه از خودى بودن دورتر است! به‌هرحال اگر حجاب را حفظ كنند، باز هم خلاف شرعى انجام نداده‌اند؛ منتها چيز بهترى را از دست داده‌اند.

اما اين‌كه شما مى‌گوييد «ما چگونه برخورد كنيم؟» ببينيد؛ شما با تبليغات كار كنيد. يعنى همان حربه‌اى را كه افراد مورد نظر شما براى سست كردن اعتقاد به حجاب به كار مى‌برند، شما هم به كار ببريد. يعنى شما درباره‌ى حجاب بنشينيد واقعاً تحقيق كنيد، فكر كنيد، از لحاظ دينى هم مثلاً درباره‌اش بحث كنيد، يا از بحثهايى كه شده استفاده كنيد. از لحاظ اجتماعى هم روى همين مسأله‌ى كيفيّت حجاب تكيه كنيد؛ به ترويج ديدگاه خودتان بپردازيد؛ آن چيزى كه به نظرتان درست است، آن را بگوييد؛ اين دغدغه را هم كه اينها مى‌آيند تمايل به حجاب را در دلِ مردم از بين مى‌برند، نداشته باشيد؛ حجاب از بين نمى‌رود. البته اگر قدرتى مثل قدرت رضاخانى بالاى سرش باشد، يا آن طور كه شنيدم در بعضى از كشورها مثل تونس كسى حق ندارد در خيابان با حجاب باشد و اصلاً حقوق بشر هم در اين‌جا ديگر مطرح نيست كه چرا مردم را مجبور كرديد بى‌حجاب باشند - كسانى كه مسؤول اين چيزها هستند، همين‌طور تماشا مى‌كنند و حرفى هم نمى‌زنند! - بالاخره همان كشف حجاب دوران رضاخانى پيش مى‌آيد؛ اما به مجرّد آن‌كه اين زور برداشته شود، مردم به سمت حجاب برمى‌گردند.

حجاب، ارزشى است منطبق با طبيعت انسان. برهنگى و حركت به سمت اختلاطِ هرچه بيشتر دو جنس با يكديگر و افشاء شدن اينها در مقابل يكديگر، يك حركت خلاف طبيعى و خلاف خواست انسانى است. شرع مقدّس اسلام هم براى اين حدودى را معيّن و مشخّص كرده و كسانى كه معتقد و مؤمن هستند، نمى‌شود كه اين‌طورى با حجاب برخورد كنند. البته ممكن است كسانى بى‌خبر و بى‌اطّلاع باشند؛ بايستى اينها را با حجاب آشنا كرد. من در همين سالهاى اوّلِ انقلاب به‌وضوح دريافتم كه بعضى از زنانى كه محجّب هستند و خيلى قدر حجاب را نمى‌دانند، اينها اصلاً از حكم حجاب و فلسفه‌ى حجاب و فوايد حجاب اطّلاعى ندارند؛ يعنى با اينها كمتر صحبت شده است. البته بعضيها چيزهايى نوشتند؛ سفارش كرديم، كارهايى كردند. الان هم به نظر من همين‌طور است؛ بخصوص در محيط دانشگاه. الحمدللَّه شنيدم كه محيط دانشگاه شما، محيط خوبى است. مسؤولان دانشگاه هم، مسؤولان مواظب و مقيدى هستند؛اميدواريم كه هرچه هم مى‌گذرد، بهتر شود.

در محيط دانشگاه خودتان، در نشريات خودتان، با نشريات زن - كه الان در ايران چند نشريه‌ى مربوط به زنان وجود دارد - با ديگر نشريات رايج صحبت كنيد، چيزهايى بنويسيد، پخش كنيد، در جامعه فكر را بپراكنيد؛ منتها با استدلال، با منطق. بهترين راه تأمين حجاب هم همين است كه با منطق برخورد شود. البته اگر چيزى جزو مقرّرات شد و كسى برخلاف آن مقرّرات رفتار كرد، ممكن است قوانينى وجود داشته باشد كه دولت برخورد كند؛ كه لابد هم مى‌كند. درعين‌حال آن چيزى كه در اساس لازم است و مهمتر از همه است، اين است كه شما ذهن اين دختر جوان، يا اين زن جوان را - كه عمده هم خانمهاى جوان هستند - با اهميت حجاب آشنا كنيد؛ يعنى به او تفهيم كنيد كه حجاب از لحاظ شرعى و از لحاظ منطقى اين است. در ذهن او، استدلال صحيح را در مورد رعايت حجاب راسخ كنيد. اميدواريم كه ان‌شاءاللَّه روزبه‌روز بهتر شود. البته يكى از عواملى هم كه در اين زمينه تأثيرات منفى دارد، برخى از اين فيلمهايى است كه بعضى از زندگيهاى غربى را در دسترس همه مى‌گذارد. اينها در سُست كردن ذهنيّت مردم نسبت به مسأله‌ى حجاب بى‌تأثير نيست. البته نسبت به پخش اين فيلمها هم بايد تذكّراتى داده شود.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چادر سر میکنم

ولی پوشیدن چادر آسون نیست واقعا خیلی سخته ! خصوصا وقتی در اقلیت باشی ! ولی از اون سخت تر ، تحمل سنگینی نگاه نا محرم و برانداز کردن اندامته ! احساس عدم امنیت !

و بدترین بی حجابی ، بی حجابی در رفتاره ! پوشیده بودن ظاهری کافی نیست !

صد رحمت به اونایی که چادر نمی پوشن ولی با حیا و سنگین و ساده پوش هستن !

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شما به این میگین با حجاب ؟!‌ قابل تحمله ؟ بله چون خوشگله ! دل نوازه مگه نه ؟

صد رحمت به اونایی که چادر سرشون نیست و ارزش چادر رو پایین نمیارن !

صد رحمت به اونایی که مانتو و مقنعه ی گشاد و تیره می پوشن و آرایش نمی کنن !

آزاده نامداری خودش مظهر بی حجابیه ! غرق آرایش ! شال و مانتو های با رنگای جیغ و شاد ! شما به این میگین حجاب ؟ ایشون فقط چادر رو مسخره کرده ! همین !
چه جالب تهمت میزنید:eek:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا