ایا حاظرید با هم کلاسی خود ازدواج کنید در دوران تحصیل؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sokot92

عضو جدید
سلام دوستان....امیدوارم بتونیم در پایان این تاپیک به نتیجه ی خوبی برسیم.....
میخواستم بدونم نظرتون در مورد ازدواج دانشجویی چیه؟؟
ازدواج با همکلاسیتون؟؟
به نظر شما این ازدواجا بده یا خوبه؟؟اگه خوبه چرا ؟؟اگه بده چرا؟؟
ایا فرق داره هم کلاسی که ازتون خواستگاری میکنه ترم چندمش باشه؟؟
این که حتما ازتون اگه پسره بزرگتر باشه؟؟و اگه دختر باشه ازتون کوچیکتر باشه؟؟

این که هم ورودی خودتون باشه یا بالاتر باشه اگه طرف پسره؟؟و این که حتما هم ورودی خودتون باشه یا ازتون ورودی جدید تر باشه اگه طرف دختر باشه؟؟
این که درساش چه طور باشه؟؟خوب باشه ضعیف باشه یا عالی باشه روی تصمیمتون فرق داره؟؟
خواهش میکنم این جا لااقل رودربایستی رو بزاریم کنار و اون چه که توی دلتونو به زبون بیارید چرا که میتونه خیلی ها رو کمک کنه تک تک نظرای شما....
کلا دختر خانما به نظر شما بهتره یه همکلاسیتون توی سن کم در حالی که هیچی از نظر مالی نداره ازتون خواستگاری کنه؟؟یا این که نه در س و سربازیش تموم شه و سنش بشه مثلا 25 یا 26 اون وقت بره خواستگاری حالا هر کی شد؟؟ولی ممکنه توی اون سن خیلی چیزایی که الان داره رو نداشته باشه چیزایی که هیچ وقت شایددیگه ادم نتونه بدست بیاره ولی طرف پول و شغل داره توی اون سن.....

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسرا دیرتر از دخترا به بلوغ فکری میرسن پس زود تصمیم به ازدواج گرفتن واسشون جالب نیست
مخصوصا وقتی پشتوانه مالی نداری
درست تموم نشده
کار نداره
خونه نداره
پس در واقع اصن شرایط ازدواج نداری
ولی درس خوب بودن و نبودن و ترم بالا پایین بودن اصن مهم نیست
ولی من چن نفرو دیدم از فامیل که دوران تحصیل ازدواج کردن ولی اونا هم از طرف خانواده پسر و هم دختر حمایت شدن..یعنی واسه شروعه زندگی حامی داشتن تا خودشون تونستن شرایطو اوکی کنن
و الان خدارو شکر خوشبختن

sokot92

عضو جدید
پسرا دیرتر از دخترا به بلوغ فکری میرسن پس زود تصمیم به ازدواج گرفتن واسشون جالب نیست
مخصوصا وقتی پشتوانه مالی نداری
درست تموم نشده
کار نداره
خونه نداره
پس در واقع اصن شرایط ازدواج نداری
ولی درس خوب بودن و نبودن و ترم بالا پایین بودن اصن مهم نیست
ولی من چن نفرو دیدم از فامیل که دوران تحصیل ازدواج کردن ولی اونا هم از طرف خانواده پسر و هم دختر حمایت شدن..یعنی واسه شروعه زندگی حامی داشتن تا خودشون تونستن شرایطو اوکی کنن
و الان خدارو شکر خوشبختن

ممنون از این که توی این تاپیک شرکت کردید...
دوستم نظر شخص خودتونو نگفتید؟؟شما خودتون ازدواج با هم کلاسی رو میگید بده؟؟و میگید سختی زیاد داره؟؟

Hoofariya

عضو جدید
سلام.
خب خیلی بستگی داره ... هم بله هم نه! بستگی به معیارهای خودمون و طرف مقابل و شخصیاتامون داره که بهم میخوره یا نه!!! مشکلی نیست کسی با هم کلاسیش ازدواج کنه
من خودم به شخصه دوست دارم همسرم از خودم بین ۴ تا ۷ سال بزرگتر باشه پس در نتیجه نمیتونه هم کلاسیم باشه! این یکی از معیارهای منه.

orange.girl

عضو جدید
- همکلاسی کارشناسی ک ب هیچ وج,چه ترم بالایی یا هم ورودی خودم-چون ب چش دیدم خیلی از دخترا و پسرا تو همین 4 سال ازین رو ب اونرو میشن

کلی تغییر میکنن و ازدواج و آشنایی مهمترین شرطش اینه ک اول خودمون رو بشناسیم!

- همکلاسی ارشد بهترین موقع س چون یا تاحدودی شرایط سربازی و شغل و ...رو حل کردن,یا اگرم نکردن فاصله ی زیادی با حل و رف این موانع ندارن

بنظر من ازدواج دوره ی دکتری خیلی روتین تر و منطقی تر تصمیم گیری میشه ولی متاسفانه این دوره ,خیلی امتیاز های دوره ی پایین ترو مث بشاشیت مخصوص اون دوره و نیازهاشو نداره!

sokot92

عضو جدید
سلام.
خب خیلی بستگی داره ... هم بله هم نه! بستگی به معیارهای خودمون و طرف مقابل و شخصیاتامون داره که بهم میخوره یا نه!!! مشکلی نیست کسی با هم کلاسیش ازدواج کنه
من خودم به شخصه دوست دارم همسرم از خودم بین ۴ تا ۷ سال بزرگتر باشه پس در نتیجه نمیتونه هم کلاسیم باشه! این یکی از معیارهای منه.

جدی یعنی با این اوصاف شما اگه همکلاسیتون که ازتون خواستگاری بکنه هر چقدر هم که خوب باشه صرفا چون میخواید همسرتون بین 4 تا 7 سال ازتون بزرگ تر باشه ردش میکنید....خیلی جالبه برام....ممنونم...
بستگی به شرایط طرف مقابل داره اینکه بتونه از پس زندگی بر بیاد ...

دوستم میشه این شرایطو یکم باز کنید....این طوری که کاری از پیش نمیبریم..منظورتون چیه؟؟یعنی مثلا طرف بابای پولدار داشته باشه؟؟؟
شما فرض کنید طرف حتی اگه بابای پولدار هم داشته باشه ولی میخواد روی پای خودش وایسته و زیر دین هیچکی نمیره....در این شرایط نظر شخصی خود شما چیه؟؟

Hoofariya

عضو جدید
جدی یعنی با این اوصاف شما اگه همکلاسیتون که ازتون خواستگاری بکنه هر چقدر هم که خوب باشه صرفا چون میخواید همسرتون بین 4 تا 7 سال ازتون بزرگ تر باشه ردش میکنید....خیلی جالبه برام....ممنونم...

نه خب ... اما ‍پسر واقعا باید مرد باشه ... بچه خوب نیست!!! مسولیت داره زندگی ... البته که دختر هم نباید بچه و لوس باشه!!! اگه خوب بود ما این یه قلمو فاکتور میگیریم!

sokot92

عضو جدید
- همکلاسی کارشناسی ک ب هیچ وج,چه ترم بالایی یا هم ورودی خودم-چون ب چش دیدم خیلی از دخترا و پسرا تو همین 4 سال ازین رو ب اونرو میشن

کلی تغییر میکنن و ازدواج و آشنایی مهمترین شرطش اینه ک اول خودمون رو بشناسیم!

- همکلاسی ارشد بهترین موقع س چون یا تاحدودی شرایط سربازی و شغل و ...رو حل کردن,یا اگرم نکردن فاصله ی زیادی با حل و رف این موانع ندارن

بنظر من ازدواج دوره ی دکتری خیلی روتین تر و منطقی تر تصمیم گیری میشه ولی متاسفانه این دوره ,خیلی امتیاز های دوره ی پایین ترو مث بشاشیت مخصوص اون دوره و نیازهاشو نداره!

وای چرا بیش تر دخترا مخالفند...دورهی کارشناسی به هیچ وجه!!!تحت هیچ شرایطی؟؟
وای دکتری و حتی ارشد به نظر من هم حرف نداره هر چند به گفته ی خود شما خیلی چیزا اون موقع نیست مثل همین حسایی که توی سنای بالاتر کم تر میشه...
شما فرض کنید طرف یه هم کلاستون باشه که زیاد نوسان نکرده باشه توی همه چیزش و یه روند یکنواخت داشته باشه اون وقت چی؟؟

نه خب ... اما ‍پسر واقعا باید مرد باشه ... بچه خوب نیست!!! مسولیت داره زندگی ... البته که دختر هم نباید بچه و لوس باشه!!! اگه خوب بود ما این یه قلمو فاکتور میگیریم!

کاملا با حرفتون موافقم...زندگی بچه بازی نیست....
خیلی خیلی ممنونم که با صداقت جواب دادید..پس شما تحت شرایط خاص میگید اگه طرف مرد باشه اشکال نداره....
خب اون پسر به نظر شما چجوری باید مردونگیشو ثابت کنه به طرف؟؟اخه این روزا همه میگن کو مرد...لا اقل بگید یعنی طرف چطوری باشه یا نباشه به نظر شما مرده و میشه روش حساب کرد؟؟

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از این که توی این تاپیک شرکت کردید...
دوستم نظر شخص خودتونو نگفتید؟؟شما خودتون ازدواج با هم کلاسی رو میگید بده؟؟و میگید سختی زیاد داره؟؟

به نظر من بد نیست
ولی همون طور که گفتم واسه وقتی شرایط جور باشه نه برخورد احساسی
اتفاقا خوبه تو یه محیط هستن همدیگرو تو بعضی شرایط راحتتر درک میکنن

Hoofariya

عضو جدید
کاملا با حرفتون موافقم...زندگی بچه بازی نیست....
خیلی خیلی ممنونم که با صداقت جواب دادید..پس شما تحت شرایط خاص میگید اگه طرف مرد باشه اشکال نداره....
خب اون پسر به نظر شما چجوری باید مردونگیشو ثابت کنه به طرف؟؟اخه این روزا همه میگن کو مرد...لا اقل بگید یعنی طرف چطوری باشه یا نباشه به نظر شما مرده و میشه روش حساب کرد؟؟

خب بازم این به خود هر شخص برمیگرده!
معیارا فرق داره ... شاید مثلا تحصیلات برای من مهم باشه اما برای شخص دیگه ای میعار زیاد مهمی نباشه.
مرد بودن خیلی معیار داره صداقت محکم بودن ایمانو اعتقاد محکم داشتن شخصیت داشتن حرف درستو حسابی زدن مسولیت پذیر بودن خانواده ی اصیل داشتن زود جا نزدن اروم بودن دو رو نبودن انتقاد پذیر بودن اسقلال شخصیتی و مالی و اخلاقی داشتن و خیلی چیزای دیگه
یکی از ایرادای من اینه که صبور نیستم پس خیلی خوب میشه طرف مقابل من صبور باشه و بتونه این کمبود منو کامل کنه ... کلا باید تکمیل کننده ی هم باشن. به نظر من زیاد مهم نیست که همسر من به چشم اینو اون زیبا بیاد یا برعکس ... مهم اینکه به چشم هم زیبا باشم بتونیم درک کنیم و نیاز همدیگرو برطرف کنیم ... هرکسی باید ببینه از چه شخصیتی خوشش میادو میتونه باهاش باشه و کاملش کنه!

orange.girl

عضو جدید
وای چرا بیش تر دخترا مخالفند...دورهی کارشناسی به هیچ وجه!!!تحت هیچ شرایطی؟؟
وای دکتری و حتی ارشد به نظر من هم حرف نداره هر چند به گفته ی خود شما خیلی چیزا اون موقع نیست مثل همین حسایی که توی سنای بالاتر کم تر میشه...
شما فرض کنید طرف یه هم کلاستون باشه که زیاد نوسان نکرده باشه توی همه چیزش و یه روند یکنواخت داشته باشه اون وقت چی؟؟

همیشه استثنا ها هستند

همیشه آدمایی پیدا میشن ک با وجودی راسخ و جا افتاده,ترم اول دانشگاهند

ولی تعدادشون خیلی کمه..چه دختر و چه پسر

اگه تحت یکی از همین استثناها,همکلاسیم با معیارهای پایه ام ازم خواستگاری کنه,مطمئنا کاملا جدی به این پیشنهاد فکر میکنم!

H>T

عضو جدید
100 البته دختر باید از پسر کوچیک تر باشه...
وضع نمرش اهمیت چندانی نداره مهم اینه که وقتی باهاته وتو باهاشی از بودن پیش هم لذت ببرین و خیلی مهمه که این لذت بردن دوطرفه باشه
اینم که میگی پسره آه در بساط نداشته باشه هم دو حالت داره یا اونقدر مرد هست که خم به ابرو نمیاره و اونقدر پیش این و اون آبرو و اعتبار داره که بشه بهش تکیه کرد که در این صورت کیس خیلی مناسبیه یا اونقدر ضعیفه که...
یه دختر تو زندگیش به یه تکیه گاه لازم داره که پشتش قرص باشه...ویه پسر به یه همدم هم صحبت وبیشتر از اینا به دو تا گوش که فقط بشنوشو تاییدش کنه
من همیشه میگم دختر پسر برای هم حکم گوش و گوشواره رو دارن (گوش تکیه گاه گوشواره هست و گوشواره ای که به گوش نره گوشواره نیست)

nish nish

کاربر فعال
نوچ همکلاسی بیچاره که هیچی نداره تازه اول راهشه:surprised:
با استاد چرا..
هرچی استاد پولدار ومسن تر بهتر:D

*ستاره آسمان*

عضو جدید
تو این شرایط سخته چون دو طرف هنوز به جایی نرسیدن اما اگر دو نفر همدیگه رو بخوان و بتونن با مشکلاتشون کنار بیان.
از همه مهمتر چون دو طرف به خصوص پسر هنوز کاری ندارد و مشکل سربازی دارد در صورتی میتواند زندگی موفقی داشته باشد که 1- خانوادها ازشون حمایت کنند چه مالی چه فکری
2- هر دو مشغول به کار پاره وقت بشن تا مشکلات مالیشون رو هر چند کم حل کنند.
آنگاه این بهترین حالت است.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به دو طرف داره ...خیلیا تو 4 سال تغییر می کنن چه تغییر مثبت و چه منفی .ولی هر دو تاش ممکنه رو افکارشون تاثیر بزاره پس باعث تغییر در انتخابشون هم بشه .ولیمی گم بستگی به طرف داره و خانواده اش .خیلی تو سن 20 به یک ثبات شخصیتی رسیدن که پسر 28 سالش هنوز نرسیده .ولی باز هم مقداری ریسک داره به نظر من اگر علاقه ای هست نباید عجله کرد و همه ی جوانب رو سنجید . ولی مردود نیست ازدواج با همکلاسی.

nedashiva

کاربر بیش فعال
به نظر من که بد نیس یعنی قبلانا فکر میکردم که بد نیس الانم نظرم خنثی هست

ولی چرا باید بد باشه؟ اگه خانواده پسر بتونن حمایتش کنن که خوبه ولی.............
من واسم مهمه که طرف درسش خوب باشه ینی عالی

*Essi*

اخراجی موقت
من فقط در دوم دبستان، عاشق معلم نقاشی خودمون که یک خواهر جوان بود، شده بودم !!!! :heart:

اون رو هم نرسیدم، دیگه عشق به همکلاسی و.... در من در نطفه خفه شد... :(

ولی خوب جدای از شوخی، بهتره این همکلاسی اگر هم هست، در سال آخر لیسانس یا مقطع ارشد به بالا باشه، چون ترم های اول در جامعه ندید بدید ایران اسلامی، بر جو زدگی هست.:redface:

nedashiva

کاربر بیش فعال
با استاد چرا..

نچایی یوقت:biggrin:

البته ما داشتیم تو دوره کارشناسی ازدواج دانشجو با استاد ولی دختره هم ازون دخترای مخ بزن بوداااااااااااااااااااااااااااااااا

aynaz.m

کاربر فعال تالار ادبیات ,
کاربر ممتاز
به نظرم ازدواج دانشجویی از یه نظر خوب هست اونم اینکه دو نفر همدیگه دیدن و تا حدودی روی هم شناخت دارن وگرنه خیلی خوب نیست بهتر پسر یه 4 سالی بزرگتر باشه تا دختر درک کنه و دختر هم کوچیکتر باشه
به هر حال ازدواج خیلی امر مهمی و نباید توش عجله کرد و باید منطقی پیش رفت

hiva13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما که فعلا هم کلاسی نداریم
قبلام که داشتیم عددی نبودن:D
ولی اگه کسی هم سطح خودشو پیدا کنه و طرز فکرشون بخونه چرا که نه
اما خودم هیچ وقت دیدم به اون شکل نبوده نه که خیلی درسخون بودیم وقت این کارارو نداشتیم،:surprised:خوب یه فرقی باید بین هم کلاسو فرد دیگه باشه
به هر حال من دوس نداشتم وندارم

nish nish

کاربر فعال
نچایی یوقت:biggrin:

البته ما داشتیم تو دوره کارشناسی ازدواج دانشجو با استاد ولی دختره هم ازون دخترای مخ بزن بوداااااااااااااااااااااااااااااااا
خوهمین چون این استعدادو تو خودم دیدم میگم دیگه:D

sokot92

عضو جدید
ضمن عرض تشکر از همه ی دوستانی که میان این جا و در کمال صداقت و جدیت جواب میدند:gol:

به نظر من بد نیست
ولی همون طور که گفتم واسه وقتی شرایط جور باشه نه برخورد احساسی
اتفاقا خوبه تو یه محیط هستن همدیگرو تو بعضی شرایط راحتتر درک میکنن
.....................
خب مشکل اصلی همین نداشتن شرایط کامله دیگه اگه نه که هیچ حرف و حدیثی نمی موند
ببینید اکثر ما ها که دانشجو هستیم یه شرایط مشابه به همی داریم و تعداد اونایی که وضعشون خیلی خوبه یا خیلی بده کمه ...بیش تر ما فرض میکنیم این دانشجو ها در شرایطی هستند در یه سطح و روال عادی جامعه چیزی که بیش تر جمعیت رو در بر میگیره...با این شرایط من گفتم
بیش تر فرض بر این باشه طرفین به بلوغ فکری و عقلی و... اینا رسیده باشند خب اونی که وضعشون خیلی خییل خوبه میتونه بی هیچ دغدغه شغلی و مالی تا وقتی درسش تموم نشده هم درس بخونه و هم ازدواج کنه که مشکلی نیست
بیش تر بحث من با افرادی هستش که طرف یه زندگی معمولی و عادی داشته باشه اون وقت مسلما شرایط خیلی خوب و کامل نیست و سختی های خاص خودشو داره....در کنار خوبی هایی که شما گفتید در این شرایط به نظر شما سختی هاش به خوبی هاش می ارزه؟؟
.....................
خب بازم این به خود هر شخص برمیگرده!
معیارا فرق داره ... شاید مثلا تحصیلات برای من مهم باشه اما برای شخص دیگه ای معیار زیاد مهمی نباشه.
مرد بودن خیلی معیار داره صداقت محکم بودن ایمانو اعتقاد محکم داشتن شخصیت داشتن حرف درستو حسابی زدن مسولیت پذیر بودن خانواده ی اصیل داشتن زود جا نزدن اروم بودن دو رو نبودن انتقاد پذیر بودن اسقلال شخصیتی و مالی و اخلاقی داشتن و خیلی چیزای دیگه
یکی از ایرادای من اینه که صبور نیستم پس خیلی خوب میشه طرف مقابل من صبور باشه و بتونه این کمبود منو کامل کنه ... کلا باید تکمیل کننده ی هم باشن. به نظر من زیاد مهم نیست که همسر من به چشم اینو اون زیبا بیاد یا برعکس ... مهم اینکه به چشم هم زیبا باشم بتونیم درک کنیم و نیاز همدیگرو برطرف کنیم ... هرکسی باید ببینه از چه شخصیتی خوشش میادو میتونه باهاش باشه و کاملش کنه!
.....................
دوستم یعنی شما میگید با ازدواج دانشجویی با تموم سختی هایی که میتونه داشته باشه جدایی از این که طرف همسنتون باشه و هنوز به یک استقلالی از نظر مالی نرسیده باشه و این جور چیزا که وجود داره
بستگی داره طرف چه جور شخصیتی داره و ایا اونی که شما میخواید هستش یا نه درست میگم؟؟؟
یعنی اگه طرف به نظر شما اون معیاراتونو داشته باشه مشکلی ندارید؟؟
البته بگم من بازم بگم با این فرض میگم که یک دانشجو که میخواد از شما خواستگاری کنه هنوز درسش تموم نشده هنوز شغل ثابتی نداره.....
.....................
همیشه استثنا ها هستند

همیشه آدمایی پیدا میشن ک با وجودی راسخ و جا افتاده,ترم اول دانشگاهند

ولی تعدادشون خیلی کمه..چه دختر و چه پسر

اگه تحت یکی از همین استثناها,همکلاسیم با معیارهای پایه ام ازم خواستگاری کنه,مطمئنا کاملا جدی به این پیشنهاد فکر میکنم!
.....................
ممنون دوستم از این که شرکت کردید
اره همه جا همیشه استثنا ها هستند....پس شما هم میگید بستگی به طرفش داره ؟؟
میشه بگید بیش تر چی باعث میشه که اون فرد از بقیه در نظر شما متمایز جلوه کنه؟؟این که فردی به قول خود شما جا افتادست؟؟
.....................
100 البته دختر باید از پسر کوچیک تر باشه...
وضع نمرش اهمیت چندانی نداره مهم اینه که وقتی باهاته وتو باهاشی از بودن پیش هم لذت ببرین و خیلی مهمه که این لذت بردن دوطرفه باشه
اینم که میگی پسره آه در بساط نداشته باشه هم دو حالت داره یا اونقدر مرد هست که خم به ابرو نمیاره و اونقدر پیش این و اون آبرو و اعتبار داره که بشه بهش تکیه کرد که در این صورت کیس خیلی مناسبیه یا اونقدر ضعیفه که...
یه دختر تو زندگیش به یه تکیه گاه لازم داره که پشتش قرص باشه...ویه پسر به یه همدم هم صحبت وبیشتر از اینا به دو تا گوش که فقط بشنوشو تاییدش کنه
من همیشه میگم دختر پسر برای هم حکم گوش و گوشواره رو دارن (گوش تکیه گاه گوشواره هست و گوشواره ای که به گوش نره گوشواره نیست)
.....................
ممنون دوست عزیز تعبیر جالی داشتید ....در نوع خودش واقعا جالب بود......
پس شما هم موافقید؟؟
.....................
با استاد چرا..

ممنون دوست عزیز که شرکت کردید
من گفتم دانشجو
مطمئنا شاید خیلی ها باشند که مثلا نمیدونم اگه طرف وزیر باشه دکتر باشه و .... حاظرند باهاش ازدواج کنند
شما هم لطف کنید روی صورت مساله ذکر شده نظر بدید ممنونم....

901010

عضو جدید
کاربر ممتاز
به دلیل اینکه بلوغ فکری آقایون دیرتره اگه هم کلاس نباشه بهتره
ولی بستگی به شخصیت و طرز فکرش داره چه بسا خیلی از سنش پخته تر باشه
معمولا ازدواج های دانشجویی این خوبی رو داره که ساده است و سطح توقعات بالا نیست
به درسش اصلا ربطی نداره اخلاق و منش مهمه

sokot92

عضو جدید
تو این شرایط سخته چون دو طرف هنوز به جایی نرسیدن اما اگر دو نفر همدیگه رو بخوان و بتونن با مشکلاتشون کنار بیان.
از همه مهمتر چون دو طرف به خصوص پسر هنوز کاری ندارد و مشکل سربازی دارد در صورتی میتواند زندگی موفقی داشته باشد که 1- خانوادها ازشون حمایت کنند چه مالی چه فکری
2- هر دو مشغول به کار پاره وقت بشن تا مشکلات مالیشون رو هر چند کم حل کنند.
آنگاه این بهترین حالت است.
....................
پس شما میگید در صورت حمایت خونواده ها خوبه.....
اره پسر که باید مشغول به یک کار پاره وقت بشه ولی خود این شاید باعث بشه طرف از یه وقتاییش بزنه.....و خیلی باید حساب کتاب زمان توی دستش باشه تا به درسش هم لطمه نخوره...ازدواجی که بخواد منجر شه طرف از درس بیفته یا خدایی ناکرده درسو بزاره کنار به نظرم مفت نمی ارزه....
.....................
بستگی به دو طرف داره ...خیلیا تو 4 سال تغییر می کنن چه تغییر مثبت و چه منفی .ولی هر دو تاش ممکنه رو افکارشون تاثیر بزاره پس باعث تغییر در انتخابشون هم بشه .ولیمی گم بستگی به طرف داره و خانواده اش .خیلی تو سن 20 به یک ثبات شخصیتی رسیدن که پسر 28 سالش هنوز نرسیده .ولی باز هم مقداری ریسک داره به نظر من اگر علاقه ای هست نباید عجله کرد و همه ی جوانب رو سنجید . ولی مردود نیست ازدواج با همکلاسی.
.....................
ممنون دوستم که به همه ی جوانب دقت دارید...شما فرضو بر این بگیرید که مثلا ترمای اخر باشه و طرفتون اونی که میخواد بیاد ازتون خواستگاری کنه میشناسیدش و میدونید که از اول چه جور ادمی بوده وقتی که اومده دانشگاه ترم یک چطور بوده الان چطوره و....
شما کارو سخت نبینید فکر کنید یه روز یه همکلاسیتون ازتون خواستگاری کنه اون وقت جوابتون چیه؟؟
با فرض این که طرفو میشناسید از ثباتش یا عدم ثباتش از این که پیش بقیه بچه ها چطور پسریه و.... شناخت دارید اون وقت چی؟؟
.....................
بهتره این همکلاسی اگر هم هست، در سال آخر لیسانس یا مقطع ارشد به بالا باشه، چون ترم های اول در جامعه ندید بدید ایران اسلامی، بر جو زدگی هست.:redface:
.....................
ممنون دوست عزیز....نمیدونم دل پری داری شما...حالا بایدبرای اون قسمت یه تاپیک جدا زده بشه وبررسی کنیم ایا ببنیم این طوری که شما میگید هست یا نه؟؟اگر هست چیکار کنیم لااقل رو به پیشرفت قدم بزاریم.....
پس شما هم موافقید در ترمای اخر....
.....................
به نظرم ازدواج دانشجویی از یه نظر خوب هست اونم اینکه دو نفر همدیگه دیدن و تا حدودی روی هم شناخت دارن وگرنه خیلی خوب نیست بهتر پسر یه 4 سالی بزرگتر باشه تا دختر درک کنه و دختر هم کوچیکتر باشه
به هر حال ازدواج خیلی امر مهمی و نباید توش عجله کرد و باید منطقی پیش رفت
.....................
دوستم شما دو پهلو صحبت کردید بالاخره بله یا نه؟؟
اخه 4 سال کم نیست....یعنی شما به کل رد میکنید ازدواج با هم کلاسی رو؟؟یعنی همکلاسیتون ازتون خواستگاری کنه به صرف این که ازتون 4 سال بزرگتر نیست علی رغم این که ممکنه یه خوبی هایی داشته باشه یا نه ردش میکنید؟؟
.....................
بنظر من تو دوره ارشد وبالاتر بهتره .. چون تو رده های پایین تر دانشجو ها تحت تاثیر یه جو خاص قرار میگیرن... این باعث میشه احساسی تصمیم بگیرن
.....................
دوستم شما فرض کنید طرفین منطقی باشند و از روی احساس تصمیم نگیرند اون وقت چی؟؟مسایل و مشکلات دیگه چی؟؟
.....................
ما که فعلا هم کلاسی نداریم
قبلام که داشتیم عددی نبودن:D
ولی اگه کسی هم سطح خودشو پیدا کنه و طرز فکرشون بخونه چرا که نه
اما خودم هیچ وقت دیدم به اون شکل نبوده نه که خیلی درسخون بودیم وقت این کارارو نداشتیم،:surprised:خوب یه فرقی باید بین هم کلاسو فرد دیگه باشه
به هر حال من دوس نداشتم وندارم
.....................
دوستم شما پس فارغ التحصیل شدید...جدی از شوخی گذشته مگه چطوری بودند که به نظر شما عددی نبودند؟؟اخه همین پسرا فردا از دانشگاه میرند بیرون و بالاخره میرند خواستگاری دخترای مردم؟؟
میشه بگید چرا دوست نداشتید و ندارید؟؟به خاطر مثلا حرف بچه ها؟؟؟

sokot92

عضو جدید
به دلیل اینکه بلوغ فکری آقایون دیرتره اگه هم کلاس نباشه بهتره
ولی بستگی به شخصیت و طرز فکرش داره چه بسا خیلی از سنش پخته تر باشه
معمولا ازدواج های دانشجویی این خوبی رو داره که ساده است و سطح توقعات بالا نیست
به درسش اصلا ربطی نداره اخلاق و منش مهمه
ممنون دوستم...
نه بحث درس این بود....منظورم اینه که اگه طرف درس نخون نباشه این باعث میشه یه مزیتو از دست بده؟؟
یا اگه طرف درس خون باشه این میتونه یه مزیت باشه براش؟؟
یا نه کلا به نظر شما فرقی نداره؟؟بین اونی که مشروط میشه یا معدل الفه؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.