تاپیک رفع اشکال درس الکترومغناطیس کنکور کارشناسی ارشد

saied68

عضو جدید
راستش من از یکی از دوستام شنیدم که میگفتش : جزوه مهندس باغستانی خوراک کنکور

SHILATIE

عضو جدید
سلام به همگی دوستان و خسته نباشید به شما

من یه مشکل داشتم در خصوص شرایط مرزی بین دی الکتریک ها که امیدوارم بتونید کمکم کنید

اگه دوتا دی الکتریک داشته باشیم که یکی از انها عایق کامل نباشه و هر دو با هم در داخل دوصفحه موازی که به ولتاژ بالایی وصل شده اند قرار بگیرند چه اتفاقی در شرایط مرزی و میدان الکتریکی ایجاد شده پیش میاد؟
مسئله عملا" شبیه اینه که بین دو صفحه موازی را که به ولتاژ بالایی وصل هستند پر از روغن می کنیم. این روغن عایق کامل نیست و در نتیجه نشتی جریان رخ خواهد داد اما همچنان یک میدان الکتریکی در داخل روغن برقرار است.
حالا اگه یه غشای خیلی نازک دی الکتریک که عایق کامل فرض میشه رو داخل روغن و بین صفحات موازی قرار بدیم چه اتفاقی می افته؟
یقینا" جریان عبوری کاهش پیدا می کنه. چون الکترون ها مجبورند این غشای عایق را از داخل روغن دور بزنند و مسیر طولانی تری را در داخل روغن طی کنند.

اما برای میدان الکتریکی چه اتفاقی می افته؟ ایا با توجه به شرایط لایه مرزی و عبور جریان، هنوز هم میدان الکتریکی وجود خواهد داشت؟
ایا امکان محاسبه شدت میدان الکتریکی بین صفحات با دانستن ضرایب دی الکتریک و شدت جریان عبوری از روغن و اختلاف پتانسیل بین صفحات، وجود خواهد داشت؟MODEL- FIELD.JPG

آخرین ویرایش:

saied68

عضو جدید
سلام

کلاً همیشه هم همینطور هست و اساساً هم هیچ ماده ای عایق کامل نیست. همیشه باید یه قسمت موهومی هم برای گذردهی عایق در نظر بگیری که معادل همون تانژانت تلفات یا در واقع رسانندگی جزئی در عایق هست. این مسئله خاص و عجیبی نیست و کاملاً بر مبنای معادلات ماکسول و با در نظر گرفتن گذردهی مختلط میشه حلش کرد

حالا اگه ماده دیگه ای هم اون وسط باشه اونو هم میشه تو معادلات وارد کرد
این در واقع معادل تلفات در خازن هست و میشه مثل یک مقاومتی که با اون خازن موازی باشه
امیدوارم کمک کرده باشم...موفق باشین

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان[FONT=&quot][/FONT]

من دانشگاه اصلا مغناطیس نداشیم [FONT=&quot][/FONT]

الکتریسته ،جهت ها از باغستانی خدا خیرش بده که فقط اون فصل اول خوب گفته خیلی خوب فهمیدم بقیه از پارسه یاد گرفتم [FONT=&quot][/FONT]

میدونین یه هفته در گیر چیه م ؟ قسمت مغناطیس؛ اندازه میتونم بدست آورم ولی جهت خیلی مشکل دارم[FONT=&quot][/FONT]
بله قانون دست راست !!!!!!!!![FONT=&quot][/FONT]
یکی خداوکیلی توضیح بده چه جوریه و ماده چندم قانون اسا...[FONT=&quot][/FONT]
برای گشتاور مغناطیسی T ممان مغناطیس m وبرای چگالی شار مغناطیسی یا میدان در نیرو B چه جوری به دست می آید[FONT=&quot][/FONT]
من در بیاره از این ...... که تو تمام سوالهای دهه 70 موندم

saied68

عضو جدید
سلام دوستان

من دانشگاه اصلا مغناطیس نداشیم

الکتریسته ،جهت ها از باغستانی خدا خیرش بده که فقط اون فصل اول خوب گفته خیلی خوب فهمیدم بقیه از پارسه یاد گرفتم

میدونین یه هفته در گیر چیه م ؟ قسمت مغناطیس؛ اندازه میتونم بدست آورم ولی جهت خیلی مشکل دارم
بله قانون دست راست !!!!!!!!!
یکی خداوکیلی توضیح بده چه جوریه و ماده چندم قانون اسا...
برای گشتاور مغناطیسی T ممان مغناطیس m وبرای چگالی شار مغناطیسی یا میدان در نیرو B چه جوری به دست می آید
من در بیاره از این ...... که تو تمام سوالهای دهه 70 موندم

برای تفهیم بیشتر از کتاب فیزیک دبیرستان و پیش و فیزیک هالیدی و البته چنگ
استفاده کنید

Joe_Bel

کاربر ممتاز
برای تفهیم بیشتر از کتاب فیزیک دبیرستان و پیش و فیزیک هالیدی و البته چنگ
استفاده کنید
اوکی اصلا یادم نبود هر دو کتابو دارم این پست یه جای دیگه زده بودم
منظورم جهت گشتاور نیرو اعمالی (تاو)
اگه کتاب عبدالعالی داشته باشین مثالهای ص 85 تا 94 رو جهت گشتاور چه جوری بدست آورده
در اونجا B و m و V چه جوری شده
چه جوری جهت x,y یا z میشه ماله B و m ؛ جهت های B و m چه جوری بدست میاد ؟
Bو m مشخص شد بعدش راحته که تاو که ضرب خارجی میشه

Joe_Bel

کاربر ممتاز
اینا چهارتا خازن موازی با هم هستن

واسه محیط با یک ماده حساب میکنیم، تقسیم به 4 میشه واسه هرکدوم...حالا 4تا باهم موازی هستن
4 خازن موازی دردسره

navsob

عضو جدید
من سه سال پیش تو ارشد شرکت کردم بعدش رفتم سربازیو...
الان یه ماهه شروع کردم واسه ارشد
سه سال پیش فقط کتاب پارسه رو خوندم 11% زدم البته اشتباه زیاد داشتم
ولی الان به سوالای امسال که نگاه می کنم می بینم خیلی تغییر کرده
میگن جزوه باغستانی خیلی خوبه کسی لینک دانلود رایگان شو نداره؟
ما شهرستانی هستیم و از امکانات خرید کتاب و رفتن به کلاس کنکور محرومیم
اگه کسی جزوه رو داره خیلی ممنون میشم اگه اپلود کنه

saied68

عضو جدید
راستش من که ندارم
ولی بنظرم اگه خرید اینترنتی بکنی خیلی خیلی بهتر باشه

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب پارسه هنوز جواب میده همونو خوب بخون از همه بهتره فعلا، تستها رو میتونی از هر کتاب دیگه ای بزنی

h_mazahery

عضو جدید
سلام بچه ها
من فکر میکردم الکترومغناطیس پارسه فوق العاده هست ولی وقتی خوندم کلا از مغناطیس زده شدم
میشه یه منبع خوبی رو بهم معرفی کنید یا اینکه یه منبعی که فصل اول مغناطیس رو به راحتی بفهمونه،آخه احساس میکنم شاید واسه بد فهمیدن فصل اوله ولی در صورتی که فصل اول مثل آب خوردن فهمیدم
یه کمکی به دوستتون کنید نه به چشم یه رقیب کنکوری،توی شهر ما هیچ کلاس کنکوری نیست،کتابامو سفارش دادم بعد عمری یکی از شهرستان واسم تهیه کرده
تو رو خدا کمکم کنید،من مغنااطیس رو دوست دارم اما....نمیدونم چرا اینجوری شده
کمک کمک کمک

saied68

عضو جدید
سلام بچه ها
من فکر میکردم الکترومغناطیس پارسه فوق العاده هست ولی وقتی خوندم کلا از مغناطیس زده شدم
میشه یه منبع خوبی رو بهم معرفی کنید یا اینکه یه منبعی که فصل اول مغناطیس رو به راحتی بفهمونه،آخه احساس میکنم شاید واسه بد فهمیدن فصل اوله ولی در صورتی که فصل اول مثل آب خوردن فهمیدم
یه کمکی به دوستتون کنید نه به چشم یه رقیب کنکوری،توی شهر ما هیچ کلاس کنکوری نیست،کتابامو سفارش دادم بعد عمری یکی از شهرستان واسم تهیه کرده
تو رو خدا کمکم کنید،من مغنااطیس رو دوست دارم اما....نمیدونم چرا اینجوری شده
کمک کمک کمک

دوست عزیز تا حالا کتاب مناسبی در زمینه الکترو چاپ نشده
ولی
یکی از بهترین کتابهایی که در این زمینه چاپ شده اگه اشتباه نکنم مال دکترمحمود محمد طاهری هستش
که خود ایشون طراح سؤالات الکترومغناطیس کنکور ارشد هستن

h_mazahery

عضو جدید
دوست عزیز تا حالا کتاب مناسبی در زمینه الکترو چاپ نشده
ولی
یکی از بهترین کتابهایی که در این زمینه چاپ شده اگه اشتباه نکنم مال دکترمحمود محمد طاهری هستش
که خود ایشون طراح سؤالات الکترومغناطیس کنکور ارشد هستن

ممنون از راهنمایتون
دنبال جزوه مغناطیس باغستانی هستم اگر نتونستم پیدا کنم کتاب کریمی رو میخونم به همراه پارسه،شاید اینجوری بهتر نتیجه بده

Joe_Bel

کاربر ممتاز
مثله ...... پشیمونم که مغناطیس خوندم چقدر وقتمو گرفت کاشی رو یه درسه دیگه وقتشو سرمایه گذاری میکردم چقدر سنگین بود فک کنم ارزش سه سوال آسونشم نداره که آدم یه نیم فصلشو بخونه
از من نصحیت

Muhammad1986

عضو جدید
مثله ...... پشیمونم که مغناطیس خوندم چقدر وقتمو گرفت کاشی رو یه درسه دیگه وقتشو سرمایه گذاری میکردم چقدر سنگین بود فک کنم ارزش سه سوال آسونشم نداره که آدم یه نیم فصلشو بخونه
از من نصحیت

سلام

ولی اگه بشه بالای 50 زد واسه مخابرات چی میشه!؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام

ولی اگه بشه بالای 50 زد واسه مخابرات چی میشه!؟
محمد بعدش چی مغناطیس ارشد سختر میشه مگه گرایش سیستمشو بخونی من عمرا میدان بخونم(تو حالا قبول بشو بعدن بگو) بابا هزار کارو زندگی داریم

Muhammad1986

عضو جدید
محمد بعدش چی مغناطیس ارشد سختر میشه مگه گرایش سیستمشو بخونی من عمرا میدان بخونم(تو حالا قبول بشو بعدن بگو) بابا هزار کارو زندگی داریم

سلام

آقا یوسف یکی از دوستام مخابرات میدان خواجه نصیر میخونه خودش میگفت پوست میکنه!!

من اون اوایل اومدم بخونم واسه مخابرات دیدم عمرا بتونم از سد مغناطیس بگذرم سر خرم رو کج کردم برم سمت کنترل خدایی ماشین رو کاملا خوندم و یاد گرفتم ولی باز دیدم کنترل عمرا به پای مخابرات سیستم برسه( از خیلی ها شنیدم حتی
دانشجویان ارشد و دکترا) بازم میخوام هر طوری شده مغناطیس رو یاد بگیرم

Joe_Bel

کاربر ممتاز
نکات
مواد دیا مغناطیس با قرار گرفتن در یک میدان مغناطیسی اندکی به سمت میدان های ضغیف تر جذب میشود ، در حالیکه مواد پارامغناطیس اندکی به سمت میدان های قوی تر جذب میشود، فرو مغناطیس ها قرار گرفتن در میدانهای مغناطیسی به شدت به سمت میدان های قوی تر میروند

در مسایل نیرو ما همیشه بنا به درخواست سوال میزان نیرو اعمالی از طرف کره به بار بدست می آوریم اما نیروی اعمالی از طرف بار به کره بنا بر قانون نیوتن دقیقا به همین میزان و در جهت مخالف است

sauron.heir

عضو جدید
دوستان کسی روشی برای به خاطر سپردن این کرلو دیورژانس تو دستگاهای مختلف بلد نیست ؟ اصلا نمیره تو ذهنم :(

Joe_Bel

کاربر ممتاز
دوستان کسی روشی برای به خاطر سپردن این کرلو دیورژانس تو دستگاهای مختلف بلد نیست ؟ اصلا نمیره تو ذهنم :(
اینکه کاری نداره سوران جان
همگی از خاندان مشتق اند
گرادیان حاصل یک برداره و دیورژانس حاصلش عددی است می مونه r های استوانه و کروی براشون
بزار در یورژانس چیزی که به صورت اضافه شده در مخرج ساده میشه یعنی شبیه گرادیان میشه دوباره
لاپلاسین هم که از گرادیان دیورژانس بگیر
کرل هم همین طوره r های استوانی(کروی) بده به همسایه بالای و پایینی پشت ضرب خارجی r استوانی(کروی) یادت نره

sauron.heir

عضو جدید
تاپیک رفع اشکال درس الکترومغناطیس کنکور کارشناسی ارشد

دوستان اين سوال پريود نوسانات تو مغناطيس ٩١ مال چه مبحث درسيه دقيقا ؟ چه معادله اي رو داره واسه به دست آوردن فركانس حل ميكنه ؟

بالا