قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما درسنامه ازاده شاهچراغی مرکز معماری و ندارید؟

yazevi

عضو
همیشه میخواید یه موضوع رو یاد بگیرید، اصل مطلب رو یاد بگیرید، چیزی که من گفتم رو کسی بدونه مشکلش هم تو صوت و هم تو سازه حل میشه
خودتون رو مقید به حفظ یه تعریف نکنید، ارشد اصلا تعریفی نیست که بخواید کلمه به کلمه مثل خود تعریف رو بگید

تازه تعریف شکست رو هم باز متوجه نشدید، برای سازه شکست یعنی از هم گسیختگی، و برای صوت شکست یعنی تشدید یا نویز یا هر چیزی که مخل خواسته ماست

سعی کنید مسائل رو برای خودتو آسون کنید و بتونید تو چند کلمه بگنجونیدش تا هیچوقت یادتون نره

دوست عزیز, به نظر شما اینکه فرمودین : جداکننده برای جلوگیری از شکست خم میشه تا به اون نیرو غلبه کنه، یعنی خم میشه اما نمیشکنه درمورد صوت میتونه درست باشه؟ اینی که شما میگید بی ربط نیست اما نیاز به اصلاح داشت که من کردم و لزومی نمیبینم که دربارش باهاتون بحث کنم. کاملا واضحه. فقط یه نکته خدمت شما و دوستانی که ازفرمایشات شما تشکرکردن !؛ من کتاب آکوستیک قیابکلو رو 3 بار خوندم کلشو شمایی که به من میگید حفظ کردم 1 خط ؛ یا یک نیم خط درباره ی خاصیت خمشی از این کتاب برام بیارید ببینم همچین چیزی اصلا وجود داشته که منم بخوام حفظش کنم!! اینقدر ظاهر بین نباشید ، دوستانی که کتاب آکوستیکو خوندن کاملا میفهمن که تمام چیزایی که نوشتم استنباط خودم بوده و تو جزوه ای هم ندیدم چنین چیزی.فقط نمودارو تحلیل کردم، همین. شمام ببینیدش شاید متوجه بشید. و لطفا اینجا به من و بقیه دوستان انرژی منفی وارد نکنید . موفق باشید

النازا

عضو جدید
بچه ها شماره رمز وکاربری مرکز معماری قبل ازمون قابل امتحان کردن هستش؟میخاو چکش کنم ببین درسته یا نه

nimaart

کاربر بیش فعال
تو سبک ایونیک یونان یه چیزی هست به اسم "آنتا" . تو کتاب زارعی گفته "انتهای دیوار دو رواق به پایه های مربی شکل پایان می پذیرد که آنتا می گویند"
کسی میتونه شکل بذاره، بهتر بفهمیم ؟

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
معمولا تو قسمت دروس فنی 2تا میاد. نمیشه دقیق گفت از کجا , همه جاش به غیر از قسمتای محاسباتی , فقط من سوالای چند سال قبلو میدیدم بیشتر به نظرم اومد که از نصف اول کتاب دکتر قیابکلو و فصول اولش بیشتر سوال مطرح شده اما قطعی نمیتونم بگم

راهمایی و کمکتون.به نطرتون وقت گاشتن برای این کتاب ارزششو داره واینک ممنونم دوست ا

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو سبک ایونیک یونان یه چیزی هست به اسم "آنتا" . تو کتاب زارعی گفته "انتهای دیوار دو رواق به پایه های مربی شکل پایان می پذیرد که آنتا می گویند"
کسی میتونه شکل بذاره، بهتر بفهمیم ؟

فک کنم طبق تعریف انتا اونجاییه که نوشتم
[URL=http://upcity.ir/viewer.php?file=11652213091153005206.jpg] [/URL]

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصلا کتاب زارعی نمیتونم بخونم به نطرتون چیکار کنم جزوه پارسه رو به جاش بخونم کفایت میکنه خواهش میکنم کمک کنید

.Violet.

عضو جدید

سوالت چیه دقیقا؟
این قسمت که قرمز کردی داره میگه:
در تیرهای تحت بارگذاری:
تارهای بالایی تیر تحت فشارن: c- compression
تارهای پایینی تیر هم تحت کششن: t-tension

خرپا هم همینطوره! وقتی نیرویی به مفصلاش وارد بشه اعضای بالایی تحت فشار و اعضای پایین تحت کشش قرار میگیرن. اعضای میانی هم با تحلیل مشخص میشن.

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز

توی این خرپا نیازه که عضو ها نیروهای برشی و کششی و فشاری و گشتاور رو تحمل کنن
اعضای عمودی و افقی بالا بیشتر تحت فشار هستن و اعضای مایل و افقی پایین تحت کشش قرار گرفتن
این خرپارو مثل یه تیر ساده در نظر بگیر و بهش نیرو وارد کن،خمش کن و ببین چی میشه،بالا فشاره و پایین کشش،این خرپا داره از همین قضیه پیروی میکنه،
(بحث اینه که اعضای بالا و پایین خرپا همیشه تو خودشون نیروهای کششی و فشاری رو دارن،(این اینجا اومده نیروی برشی رو هم به کشش در جهات عمودی و افقی تجزیه کرده
البته این برداشت من از این موضوعه و اگر اشتباه میکنم خوشحال میشم دوستان تصحیحم کنن :)

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصلا کتاب زارعی نمیتونم بخونم به نطرتون چیکار کنم جزوه پارسه رو به جاش بخونم کفایت میکنه خواهش میکنم کمک کنید

منم نمیتونستم با این کتاب ارتباط برقرار کنم! اما مجبوری بخونیش! خیلی ازش سوال میاد، پیشنهاد من اینه که هرطور میتونی بخونش،فکر نمیکنم منبعی بتونه جایگزینش بشه،به نظرم جزوه خوندن بعد از خوندن منبع اصلی میتونه مفید واقع بشه
مشکلت با کتاب چیه؟

soodabe

عضو جدید

اصلا این اشتباهو نکن ، یکی از مهم ترین منابعه
یعنی در واقع منبع اصلی هلن گاردنره اما چون خیلی حجمش زیاده زارع پیشنهاد میشه .منبع اصلیه زارعی هم همون گاردنره.

sweetbrier1989

عضو جدید
بچه ها شما چه طوری فصل لامپ ها رو می خونید...؟!خیلی جزییات داره،اما وقتی سوالاشو میبینم خیلی کلیه!!!

nimaart

کاربر بیش فعال
بچه ها شما چه طوری فصل لامپ ها رو می خونید...؟!خیلی جزییات داره،اما وقتی سوالاشو میبینم خیلی کلیه!!!

نمیخواد جزئیاتو حفظ کنی ولی یه دور روزنامه وار بخونشون ، خیالت راحت از جزئیات سوال نمیده. سوالا رو ببین چطور بوده با همون ذهنیت بخون و نکات بدرد بخورو به ذهنت بسپار.

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیخواد جزئیاتو حفظ کنی ولی یه دور روزنامه وار بخونشون ، خیالت راحت از جزئیات سوال نمیده. سوالا رو ببین چطور بوده با همون ذهنیت بخون و نکات بدرد بخورو به ذهنت بسپار.
ببخشيد هر سال از اين فصل سوال مياد؟ ميشه شماره سوالا رو با تاريخ ازمونا رو بگید اخه من همینجوری نگاه کردم چیزی به چشمم نخورد

nimaart

کاربر بیش فعال
ببخشيد هر سال از اين فصل سوال مياد؟ ميشه شماره سوالا رو با تاريخ ازمونا رو بگید اخه من همینجوری نگاه کردم چیزی به چشمم نخورد

من یه نگاهی کلی انداختم تا قبل 89 سوالی ندیدم ازش، ولی 89 و 90 و 91 هر سال یه سوال اومده که خیلی ساده هم بوده، شک نکنید جناب طراح امسال هم یه سوال ازین فصل برامون داره.

pal2isa

عضو جدید
بچه ها این تاپیک ِ "جزوه دارا" کجاس ؟ می شه لینکشو بدین ؟ پیداش نمی کنم:(

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیشنهاد من بهت اینه که یه بار خوب بخونش،و چیزایی که به نظرت مهم میاد رو مشخص کن،بعدش می تونی هرازگاهی کتابو ورق بزنی و نکاتی که مشخص کردی رو مرور کنی،یا میتونی فلش کارت درست کنی هر از گاهی مرور کنی! اولویت بندی هم خوبه،نکاتی که هرسال میاد رو بیشتر به ذهن بسپار،اما من فکر می کنم وضعیت سوالا اونقدرا حساب شده به نظر نمیاد،برای اتفاقای یکم عجیب آماده باش،یه هو دیدی امسال سوال نامتعارف اومد،میدونی که! اینجا همه چی درهمه
:D
پیشنهاد من خوب خوندن بار اول و مروره چندباره ی این مبحثاس

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز

تو دروس تاریخ اصلا جزوه را نخون فقط منابع را با کتاب بخون
کتاب زارع هم مهم اگه فقط این کتابا به صورت کامل و دقیق بخونی و هیچ منبع دیگه ای هم نخونی7 الی 8 تا سوالا می تونی بزنی به خاطر همین فکر نخوندنشا نکن

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من شنیدم منابع منظر تغییر کرده,کسی اطلاعی داره ایا؟

با توجه به سوالای که من دیدم باری منطر بهترین روش این که هر چی باغ تو ایران را خودت بشینی بررسی کنی
یعنی پلانشا در بیاری و عکساشا از تو اینترنت سرچ کنی یا اگه فیلمی ازش داری ببینی
بهترین روش هم دیدن مستقیم همون باغ اگه دسترسی داری

erisss

عضو جدید
کسی میدونه پایداری و معینی خرپاها چه جوریه؟؟؟لظفا توضیح بدین اگه میدونین .ممنون

nimaart

کاربر بیش فعال
کسی میدونه پایداری و معینی خرپاها چه جوریه؟؟؟لظفا توضیح بدین اگه میدونین .ممنون

راستش من ایستاییم ضعیفه ، اگه اشتباه بود ممنون میشم دوستان تصحیح کنند، تا خودم هم بهتر متوجه بشم.
در برخورد با خرپا دو حالت داریم یا ناپایدار خارجی هست که در این حالت با یه نگاه میشه براحتی فهمید(مثلا اگه قسمتی از خرپا شکل مثلثی رو نداشته باشه مثلا مربع باشه)
حالت دوم: سازه یا پایدار معین یا پایدار نامعین یا ناپایدار داخلی هست. که از روی تعداد معادلات حل خرپا میشه فهمید کدومه، درواقع باید تساوی یا غیر مساوی بودن این رابطه رو چک کنید:
(تعداد اعضا خرپا +3 ؟ تعداد مفصل ها ضربدر 2)
IMG_4945.jpg

النازا

عضو جدید
بچه کسی میدونه کارنامه ازمون مرکزمعماریچه موقع میاد سر سایت؟ شما ازمونتونو چه طور زدید

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش من ایستاییم ضعیفه ، اگه اشتباه بود ممنون میشم دوستان تصحیح کنند، تا خودم هم بهتر متوجه بشم.
در برخورد با خرپا دو حالت داریم یا ناپایدار خارجی هست که در این حالت با یه نگاه میشه براحتی فهمید(مثلا اگه قسمتی از خرپا شکل مثلثی رو نداشته باشه مثلا مربع باشه)
حالت دوم: سازه یا پایدار معین یا پایدار نامعین یا ناپایدار داخلی هست. که از روی تعداد معادلات حل خرپا میشه فهمید کدومه، درواقع باید تساوی یا غیر مساوی بودن این رابطه رو چک کنید:
(تعداد اعضا خرپا +3 ؟ تعداد مفصل ها ضربدر 2)
مشاهده پیوست 125007
بخش دوم مشكلي نداره ولي بخش اول به اين راحتيا هم نميشه گفت چون مثلثی نیست پس ناپایداره
یکسری نشونه داره:
مثلا اگه در یک خرپای مرکب(خرپای تشکیل شده از خرپاهای ساده) خرپاهای ساده چند عضو که با هم موازی می باشد و با توسط چند عضو که امتداد انها از یک نقگه میگذرد به یکدیگر منصل شوند ، سیستم ناپایدار میباشد حتی اگر ظاهرا معین ویا نامعین باشند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.