[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

saman001

عضو جدید
زبان هم داره ...ولی کنترل نداره .. ضریب درس ها هم فرق داره ...
مهندسی شیمی افراد بیشتری شرکت می کنند و رتبه خوب آوردن سخت تره ولی خب دانشگاه ها هم ظرفیت بیشتری دارند ... اما گاز افراد کمتری شرکت می کنند ولی اگر می خواهد جای خوبی قبول بشید باید رتبه خیلی خوبی بیارید ...
بهترین کار آمادگی برای هر دو کنکوره !!

منظورتون از آمادگی چیه مگه درسا مشترک نیستن؟

dezire64

عضو جدید
این درصدا ماله کنکور 92 هستش؟
اگه بازم کارنامه برام بذارین ممنون میشم.
من قصدم خود بیوتکنولوژی هستش اما تو دفترچه سوالای ریاضی مهندسی و شیمی آلی و عمومی هم هست با اینکه ضریبشون 0 برا بیو هستش.یعنی وقت این درسا رو میشه گذاشت برا
درسای مخصوص خود بیو؟؟!!اینجوری که آدم کلی وقت اضافه میاره!!!
پدیده های انتقال....86.67
ترمو... 80
راکتور.. 73.3
بقیه درسا سفید....
رتبه 28

dezire64

عضو جدید
دوستان میتونن بگن چرا کسی از کتابای مدرسان شریف چیزی نمیگه؟کتابتش چه جوره واسه خوندن؟

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این درصدا ماله کنکور 92 هستش؟
اگه بازم کارنامه برام بذارین ممنون میشم.
من قصدم خود بیوتکنولوژی هستش اما تو دفترچه سوالای ریاضی مهندسی و شیمی آلی و عمومی هم هست با اینکه ضریبشون 0 برا بیو هستش.یعنی وقت این درسا رو میشه گذاشت برا
درسای مخصوص خود بیو؟؟!!اینجوری که آدم کلی وقت اضافه میاره!!!
....درس بیو شیمی و میکرو و زبان رو هم باید بزنید واسه رتبه زیر 20

ئدز

عضو جدید
سلام یه مقدار در مورد کیفیت درس خوندن توضیح بدید مثلا من حین خوندن مطالب اونارو یاد میگیرم ولی نمیتونم اونا رو همونجا حفظ کنم(البته جاهایی که خیلی فرمولیه) ازشون بگذرم تا تو دوره حفظ کنم؟درضمن من کاملا بی کارم و از صبح تا شب میتونم درس بخونم اما خوب وقتی از درس خسته میشم نمی دونم چیکار کنم که هم فکرم اروم بشه هم وقت کمی هدر بره .اما متاسفانه راهی به نظرم نمیرسه و این خستگی باعث بیحوصلگی و پایین اومدن راندمان کارم میشه .درضمن اصلا هم نمیتونم تو طول روز بخوابم تا استراحت کنم.لطفا منو راهنمایی کنید تا بازده خوبی داشته باشم

saman001

عضو جدید
سلام یه مقدار در مورد کیفیت درس خوندن توضیح بدید مثلا من حین خوندن مطالب اونارو یاد میگیرم ولی نمیتونم اونا رو همونجا حفظ کنم(البته جاهایی که خیلی فرمولیه) ازشون بگذرم تا تو دوره حفظ کنم؟درضمن من کاملا بی کارم و از صبح تا شب میتونم درس بخونم اما خوب وقتی از درس خسته میشم نمی دونم چیکار کنم که هم فکرم اروم بشه هم وقت کمی هدر بره .اما متاسفانه راهی به نظرم نمیرسه و این خستگی باعث بیحوصلگی و پایین اومدن راندمان کارم میشه .درضمن اصلا هم نمیتونم تو طول روز بخوابم تا استراحت کنم.لطفا منو راهنمایی کنید تا بازده خوبی داشته باشم

سلام تا حالا چقد خوندی و روزی چند ساعت میخونی؟ من سینتیک و ترمو رو کامل خوندم با خلاصه نویسی و تست حرارت هم تا نصفه خوندم فردا هم عملیات و جرم رو شرو میکنم. روزی سه تادرس میخونم.... عقب نیستم؟:)

Xerxes-I

عضو جدید
یعنی همون مهندسی شیمی بدون زبان و کنترل؟ گاز قبولیش راحتتره یا شیمی؟ کدومش بهتره؟

زبان هم داره ...ولی کنترل نداره .. ضریب درس ها هم فرق داره ...
مهندسی شیمی افراد بیشتری شرکت می کنند و رتبه خوب آوردن سخت تره ولی خب دانشگاه ها هم ظرفیت بیشتری دارند ... اما گاز افراد کمتری شرکت می کنند ولی اگر می خواهد جای خوبی قبول بشید باید رتبه خیلی خوبی بیارید ...
بهترین کار آمادگی برای هر دو کنکوره !!

مهندسی شیمی قبولیش آسونتره.همونجوریکه دوستمون گفتند گاز تعداد افرادی که شرکت میکنند کمتره اما ظرفیتش خیلی کمه.بچه های شیمی که 2 تا کنکور شرکت میکنند اکثرا کنکور دوم اگه بیو شرکت نکنند گاز شرکت میکنند از طرفی برخلاف بیو برای کنکور گاز نمیخواد درس اضافه ای علاوه بر سیلابس های مهندسی شیمی بخونند و میشه گفت شرکت کننده هاش بیشترند.در کل اینکه ممکنه شرکت کننده هاش مثلا نصف مهندسی شیمی باشه ولی ظرفیتش یک دهم مهندسی شیمی هم نیست برای همین قبولیش سخت تره.یکی از دوستام که نفر اول تو ورودی صنعت نفت(گرایش گاز کارشناسی )بود تو کنکور گاز سال 91 با رتبه 120 حتی مجاز نشد ولی با رتبه 325 مهندسی شیمی جداسازی روزانه فردوسی رو آورد.

saman001

عضو جدید
مرسی میشه بگید امکان داره کسی یه درسه 20 سوالی رو 96 بزنه یا نه؟

ئدز

عضو جدید
مهندسی شیمی قبولیش آسونتره.همونجوریکه دوستمون گفتند گاز تعداد افرادی که شرکت میکنند کمتره اما ظرفیتش خیلی کمه.بچه های شیمی که 2 تا کنکور شرکت میکنند اکثرا کنکور دوم اگه بیو شرکت نکنند گاز شرکت میکنند از طرفی برخلاف بیو برای کنکور گاز نمیخواد درس اضافه ای علاوه بر سیلابس های مهندسی شیمی بخونند و میشه گفت شرکت کننده هاش بیشترند.در کل اینکه ممکنه شرکت کننده هاش مثلا نصف مهندسی شیمی باشه ولی ظرفیتش یک دهم مهندسی شیمی هم نیست برای همین قبولیش سخت تره.یکی از دوستام که نفر اول تو ورودی صنعت نفت(گرایش گاز کارشناسی )بود تو کنکور گاز سال 91 با رتبه 120 حتی مجاز نشد ولی با رتبه 325 مهندسی شیمی جداسازی روزانه فردوسی رو آورد.
میگن دانشگاه ها برای گاز فقط جنوبه اره؟

ئدز

عضو جدید
سلام تا حالا چقد خوندی و روزی چند ساعت میخونی؟ من سینتیک و ترمو رو کامل خوندم با خلاصه نویسی و تست حرارت هم تا نصفه خوندم فردا هم عملیات و جرم رو شرو میکنم. روزی سه تادرس میخونم.... عقب نیستم؟:)

من اواسط جرم-عمل- ترمو- راکتور هستم و ریاضی و حرارت تازه اولاشم و مکانیک رو شروع نکردم.اخه 8تادرس باهم چه جوری جلو میره من وقت دوره ندارم میشه این چهار درسی که گفتم رو اول تموم کنم بعد برم سراغ شروع بقیه بعد اونها رو دوره کنم؟لطفا یه برنامه درسی واضح بهم بدید این جوری من گیج شدم و بازدهم پایین اومده

DEPOR

عضو جدید
دوستان به نظر شما درسا رو اگه بخواید توی کنکور از نظر بالابردن تراز بگید چیه؟

DEPOR

عضو جدید
به ترتیب: جرم و عمل،کاربرد ریاضیات، ترمو،حرارت، سیالات(چون سخت طرح میشه اگه بالا بزنی خوبه)،راکتور و کنترل
ببین زبان کسی نمزینه اگه بزنی ترازت بالا نمیره من تا حالا نخوندمش از الان نمیخونمش ولی ...
حرارت رو 80 بزنی و ریاضی20 میتونه جبران هم باشه

ئدز

عضو جدید

میشه 4 درس انتخاب کنیم و تا هفته دوم مهر تموم کنیم و بعد 4 درس بعدی رو شروع کنیم تا اواسط ابان بعد دوره و تست........بچه ها من واقعا تو این زمینه برنامه ریزی مشکل دارم (اقا ما هدف داریم وقت داریم همت داریم ....اما یه ارزن تجربه کنکوری خوندن خوب با برنامه ریزی رو نداریم :biggrin:)

mataa

کاربر فعال
سلام
دوستان در طول روز چند ساعت میخونید و چند درس میخونید ؟
واسه هر درس چقدر وقت میزارید ؟

یکی از مشکلاتم اینه که به سختی میتونم روی درس تمرکز کنم :(

saman001

عضو جدید
سلام

من برنامه ی آرمانیم اینه روزی سه تا درس هر کدوم سه ساعت که میشه 9 ساعت

niusha t

عضو جدید
شما عالی دارین پیش میرید نگرانی نداشته باشید خیلیاممکنه نتونن هر8تادرس رو باهم پیش ببرن مثل خودمن اگر2-3 تادرسم تموم کردین رفتین سربقیه درساتون مثلا درهفته های بعدی 1 روز واسه تست اون درسای تموم شده بذارید که کاملاازیادتون نرن شماباخیال راحت این 4تادرس روتموم کنین مثلاقراربذارین که تاوسط مهرتموم بشن بعد برید سراغ 4 تادرس بعدی ولی تعیین کنین 6 روزدرهفته رو بخونین و 1روزبذارین واسه دروس قبلیاینارومن ازخودم نمیگم مشاورگفته به این دقت داشته باشیدکه کیفیتتون خوب ومناسب باشه نگران وقت کم آوردن نباشین چون به موقع شروع کردین
من اواسط جرم-عمل- ترمو- راکتور هستم و ریاضی و حرارت تازه اولاشم و مکانیک رو شروع نکردم.اخه 8تادرس باهم چه جوری جلو میره من وقت دوره ندارم میشه این چهار درسی که گفتم رو اول تموم کنم بعد برم سراغ شروع بقیه بعد اونها رو دوره کنم؟لطفا یه برنامه درسی واضح بهم بدید این جوری من گیج شدم و بازدهم پایین اومده

niusha t

عضو جدید
خودتون که برنامه خوب ومناسبی رو ریختین همین رو اجراش کنین دیگه:) ولی یادتون باشه 1 روزکامل واسه دوره قبلیابذارین حتما ;)شماموفق میشین
میشه 4 درس انتخاب کنیم و تا هفته دوم مهر تموم کنیم و بعد 4 درس بعدی رو شروع کنیم تا اواسط ابان بعد دوره و تست........بچه ها من واقعا تو این زمینه برنامه ریزی مشکل دارم (اقا ما هدف داریم وقت داریم همت داریم ....اما یه ارزن تجربه کنکوری خوندن خوب با برنامه ریزی رو نداریم :biggrin:)

ئدز

عضو جدید
شما عالی دارین پیش میرید نگرانی نداشته باشید خیلیاممکنه نتونن هر8تادرس رو باهم پیش ببرن مثل خودمن اگر2-3 تادرسم تموم کردین رفتین سربقیه درساتون مثلا درهفته های بعدی 1 روز واسه تست اون درسای تموم شده بذارید که کاملاازیادتون نرن شماباخیال راحت این 4تادرس روتموم کنین مثلاقراربذارین که تاوسط مهرتموم بشن بعد برید سراغ 4 تادرس بعدی ولی تعیین کنین 6 روزدرهفته رو بخونین و 1روزبذارین واسه دروس قبلیاینارومن ازخودم نمیگم مشاورگفته به این دقت داشته باشیدکه کیفیتتون خوب ومناسب باشه نگران وقت کم آوردن نباشین چون به موقع شروع کردین

لازمه موقع تشریحی خوندن یه درس تمام تست هاش رو بزنیم؟اخه اینجوری خیلی وقت گیره میشه مثلا تا اونایی که تو برنامه هست برم جلو البته با تعداد تستی که تو طول خوندن میزنم بعد تو دوره ای که گفتی بقیه تست ها رو بزنم

E.AP

عضو جدید
سلام

سلام
من اویل تک درس می خوندم که ساعت درس خوندن 5 تا 6 ساعت بود که ترمو و جرم و نیمی از عملیات روکامل تموم کردم اما الان روزی سه تا درس رو می خونم و ساعت خوندم رو به 7 تا 8 ساعت افزایش دادم و روی هر درس 2 تا 2 ساعت و نیم وقت میزارم
به نظرم برای اینکه روی درس ها زودتر تمرکز کنید اولین درسی رو که می خواهید شروع کنید در طول روز درسی رو انتخاب کنید که راحتر هستش و یا خودتون به اون درس علاقه بیشتری دارید چون در این صورت می تونید روی اون درس تمرکز بگیرید و توی جو درس خوندن قرار بگیرید و روی درس های بعدی هم راحتر می تونید تمرکز کنید

saman001

عضو جدید
سلام
من اویل تک درس می خوندم که ساعت درس خوندن 5 تا 6 ساعت بود که ترمو و جرم و نیمی از عملیات روکامل تموم کردم اما الان روزی سه تا درس رو می خونم و ساعت خوندم رو به 7 تا 8 ساعت افزایش دادم و روی هر درس 2 تا 2 ساعت و نیم وقت میزارم
به نظرم برای اینکه روی درس ها زودتر تمرکز کنید اولین درسی رو که می خواهید شروع کنید در طول روز درسی رو انتخاب کنید که راحتر هستش و یا خودتون به اون درس علاقه بیشتری دارید چون در این صورت می تونید روی اون درس تمرکز بگیرید و توی جو درس خوندن قرار بگیرید و روی درس های بعدی هم راحتر می تونید تمرکز کنید
جرم رو چطور خوندی؟ الان نظرت راجع به جرم چیه؟

E.AP

عضو جدید
جرم رو چطور خوندی؟ الان نظرت راجع به جرم چیه؟
استاد جرم ما خوشبختانه خیلی خوب بود و من جرم رو کامل یاد گرفتم و کاملا هم روش تسلط پیدا کردم اما در کل تست های جرم سخته به خاطر همین من تست های جرم رو توی هر بار دوره دوباره میزدم
به نظرم جرم درسیه که مرتبا باید دوره بشه در ضمن من فقط کتاب های کنکورو برای جرم نخوندم کتاب بهمنیار رو هم خوندم

mataa

کاربر فعال
سلام

ممنون

فعلا که فقط دارم حرارت میخونم تا بقیه کتاب ها به دستم برسه .
.....
منم جرمم خوب بود. خیلی از جرم خوشم میاد . اما فراموش کردمش. :(

جزوه های دستنویس پارسه رو هم گرفتم . اما زیاد مرتب و خوش خط نیست .
امروز تونستم 3 ساعتی بخونم .
مشکل اساسی من ، مشکل خوابه :D
نمیتونم کمش کنم

معتمدد

عضو جدید
والا من پارسال خوندمو وحشتناك خرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااب كردم
ولي الان ميرم كتابخونه حدودا روزي 10-11ساعت ميشه روزي هم به بيشتر از 2 درس نميرسم ولي تو 1روز خوندن مطلبي كه ميرسم ميخونم قابل قبول

ئدز

عضو جدید
برای عملیات من بخش تقطیر و استخراجم خوبه ولی برای بقیه قسمتا استادمون افتض بود راهیان کافیه؟

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا من پارسال خوندمو وحشتناك خرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااب كردم
ولي الان ميرم كتابخونه حدودا روزي 10-11ساعت ميشه روزي هم به بيشتر از 2 درس نميرسم ولي تو 1روز خوندن مطلبي كه ميرسم ميخونم قابل قبول
...بخون امسال ناامید نباش حتما نتیجه میگیری

E.AP

عضو جدید
ممنون

فعلا که فقط دارم حرارت میخونم تا بقیه کتاب ها به دستم برسه .
.....
منم جرمم خوب بود. خیلی از جرم خوشم میاد . اما فراموش کردمش. :(

جزوه های دستنویس پارسه رو هم گرفتم . اما زیاد مرتب و خوش خط نیست .
امروز تونستم 3 ساعتی بخونم .
مشکل اساسی من ، مشکل خوابه :D
نمیتونم کمش کنم

خواهش میکنم....

نگران فراموش کردن درس ها نباشید من هم خودم اول احساس می کردم که هیچی از جرم یادم نیست اما بعد از اینکه شروع کردم به خوندن همه رو یادم اومد و حالت مرور داشت برام
سعی کنید که ساعت مطالعه تون رو بالا ببرید برای مشکل خواب هم به نظرم ببینید کدوم ساعت از شبانه روز برای درس خوندن راحترید منظور اینه که مثلا اگر نمی تونید صبح زود از خواب بلند شید صبح رو بخوابید و شب ها مطالعه کنید چون اگر به اجبار صبح زود بیدار شید در طول روز کسل میشید و کلا نمی تونید درس بخونید

بالا