[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

golgolak

عضو جدید
سلام دوستان -کسی میتونه این خبر رو به رادیو فردا و بی بی سی و خبر گزاریهی خارجی بده .این هم خیلی موثره
حواستون باشه از این کارها نکنید که دیگه اصلا نمیشه ازش دفاع کرد
با این کار شاید موقتا قضیه عقب بیفته و زودتر جواب بگیریم اما قضیه ابعاد امنیتی پیدا میکنه و مسئولینی وارد میشند که دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد
خواهش میکنم با تند روی و رادیکال کردن فضا سنگی تو چاه نندازید که 40 نفر که هیچ همه 517 نفرم نتونند درش بیارند
خواهش میکنم

kamran2008

عضو جدید
بنظر من، متن خوبی بود ولی قبل از اینکه موارد 1تا 7 رو ذکر کنی این جملات خوب برگرفته از نوشته دوست خوبمون njasaj رو هم میتوان اضافه کرد:

از طرف دیگر این مهندسان جوان با خلاقیت و توان بالای ذهنی ناشی از نزدیکی به زمان تحصیل برای خدمت به تعبیر مقام معظم رهبری در جبهه جهاد اقتصادی ایران عزم خود را جذم نمودند ولی این برخورد شرکت نفت و گاز پارس با این خیل نیرو که از انواع فیلتر های برای رسیدن به این نقطه عبور کرده اند موجب دلسردی ناشی از ضعف برنامه ریزی صاحبان تصمیم و در نتیجه تنزل کارایی این نیروها در محیط کاری جدید که به آن تبعید شده اند؛ خواهد شد که این امر بی شک هم در کیفیت کار خروجی و هم در ارزیابی های عملکرد کارکنان در آینده نزدیک بروز خواهد کرد. همچنین این عملکرد صاحبان تصمیم در نفت و گاز پارس موجب برانگیختن سوالاتی در ذهن این کارکنان شده است و هیچ مقام مسئولی در نفت و گاز پارس حاضر به پاسخگویی راجع به آن به ما نیروهای پیمانی نیست در ذیل به آن ها اشاره می شود. امیدواریم مسئولین نفت و گاز پارس پاسخی برای جنابعالی داشته باشند. خواهشمند است در صورت صلاحدید این موضوع را بررسی و دستور مقتضی را صادر فرمایید.

لطفا بقیه دوستان هم همکاری کنن تا متن بخوبی ویرایش و کامل گردد.

با تشکر

به متن قبلی اضافه شد. با تشکر از njasaj

kamran2008

عضو جدید
با این کار شاید موقتا قضیه عقب بیفته و زودتر جواب بگیریم اما قضیه ابعاد امنیتی پیدا میکنه و مسئولینی وارد میشند که دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد
خواهش میکنم با تند روی و رادیکال کردن فضا سنگی تو چاه نندازید که 40 نفر که هیچ همه 517 نفرم نتونند درش بیارند
خواهش میکنم
منم کاملا موافقم.

njasaj

عضو جدید
خواهش میکنم

منم کاملا با این موضوع موافقم البته موضوع امنیتی نمیشه ولی اگر خارجی ها خبرو بزارن یه روز رو سایتشون میمونه بعد پاک میشه همه یادشون میره چون همه تقریبا به همه سایتای داخلی ایمیل زدم و ازشون تقاضا کردم که این موضوعو منتشر کنن ولی از قرار معلوم اونا یه مشت نون به نرخ روز خور هستن که کاری به خبرنگاری ندارن یه مشت مزدور مواجب بگیر هستن گویا براشون خبر عذرخواهی جنیفرلوپز به خاطر حضور در جشن تولد رییس جمهور ترکمنستان مهم تر از کاری هست که شرکت نفت داره با میکنه. اگه خبرو اونا بزارن احتمال اینکه بازرسی به نفع ما عمل کنه خیلی کم میشه، کلا بایکوت میشم.

آقای صالحی متن خوبیه ولی به نظرم یکم اولش زیادی وارد تاریخ ها شدی و اون پاراگراف سوم که دلیل مخالفت ما رو گفتی زیادی سر بسته هست اگر از جاهای دیگه بزنی به اون به هر صورت اضافه کنی به نظر من جالب تره! در ضمن فکر کنم بهتره نگی در حوزه نفت و گاز کلن بگی تعدیل یا گاز منطقه ای ها رو هم بگی اسمی از نفت نیار. نیازی هم نیست عین وقایع رو بگی باید پیاز داغشو یکم زیاد کنی. بعد از انجام مصاحبه آموزش مجدد رو هم بهش اضافه کن.

البته فردا و پُس فردا که نفتی های تهرون نیستن پس تا شنبه فرصت داریم یه نامه خوب تهیه کنیم. راستی یه چیز دیگه فکر نمی کنم تنها فکس کردن کافی باشه ، فکر کنم باید توی دبیرخونه اداره کل بازرسی ثبت بشه رونوشت اونم بره واسه دو سه جا ی دیگه از زهیری گرفته تا دو سه جای دیگه. فکس خالی فایده نداره چون اونا نمی دونن به کی باید جواب بدن!
البته پیشنهاد می کنم یه نامه هم واسه سلحشور بفرستیم. نماینده تام اختیار وزیر در زمینه نیروی انسانی هست.

kamran2008

عضو جدید
جناب آقای مهندس شاهمیرزایی

مدیر کل محترم بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت نفت

با عرض سلام و احترام

موضوع: انتقال اجباری بیش از 500 نفر از نیروهای تازه استخدام شرکت نفت و گاز پارس
ما جمعی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال 90 شرکت ملی نفت هستیم که پس از فراخوان عمومی شرکت ملی نفت و اعلام نیاز به نیروی متخصص و طی کردن مراحل مختلف آزمون کتبی، آزمون روانشناختی، مصاحبه، گزینش و طب صنعتی در شرکت نفت و گاز پارس که وظیفه توسعه میدان مهم پارس جنوبی را دارد ، طی چهار گروه و پس از طی پروسه ای طولانی در نهایت پس از 15 ماه جذب شرکت شدیم ، از چندی قبل شایعاتی مبنی بر انتقال نیروهای شرکت بین کارکنان پخش شد که تایید و تکذیب برخی روسای میانی و رده پایین را به همراه داشت تا اینکه بالاخره طی هفته ای که گذشت شایعات رنگ واقعیت به خود گرفتند و با تعدادی از نیروها جهت دعوت به مصاحبه در راستای انتقال به شرکت ملی گاز تماس گرفته شد ولیستی 517 نفره هم در این راستا منتشر گردیده است و افرادی که در لیست حضور دارند نیروی مازاد اعلام شده اند آن هم درحالی که خیلی از بچه ها هنوز یکسال از شروع به کار آنها نمیگذرد.این در حالی هست که مجوز استخدامی ما برای شرکت نفت و گاز پارس بوده است. از طرف دیگر این مهندسان جوان با خلاقیت و توان بالای ذهنی ناشی از نزدیکی به زمان تحصیل برای خدمت به تعبیر مقام معظم رهبری در جبهه جهاد اقتصادی ایران عزم خود را جذم نمودند ولی این برخورد شرکت نفت و گاز پارس با این خیل نیرو که از انواع فیلتر ها برای رسیدن به این نقطه عبور کرده اند موجب دلسردی ناشی از ضعف برنامه ریزی صاحبان تصمیم و در نتیجه تنزل کارایی این نیروها در محیط کاری جدید که به آن تبعید شده اند، خواهد شد که این امر بی شک هم در کیفیت کار خروجی و هم در ارزیابی های عملکرد کارکنان در آینده نزدیک بروز خواهد کرد. همچنین این عملکرد صاحبان تصمیم در نفت و گاز پارس موجب برانگیختن سوالاتی در ذهن این کارکنان شده است و هیچ مقام مسئولی در نفت و گاز پارس حاضر به پاسخگویی راجع به آن به ما نیستکه در ذیل به آن ها اشاره می شود. امیدواریم مسئولین نفت و گاز پارس پاسخی برای جنابعالی داشته باشند:
1) اگر پارس جنوبی نیرو لازم نداشته، پس چرا آزمون استخدامی گذاشته و مجوز استخدام را اخذ کرده است؟
2) مگر می شود با تغییر مدیرعامل یک شرکت آن هم شرکتی چون نفت و گاز پارس که وظیفه مهم توسعه میدان مشترک پارس جنوبی را برعهده دارد گفته شود که سیاست های کلی شرکت تغییر کرده و دامنه این تغییرات تا اخراج و تعدیل و مازاد خواندن نیرو های جدیدالاستخدام باشد ؟
3) در هیچ سازمانی بر هیچ کس عشق و علاقه افراد جدید الاستخدام نسبت به کارشان پوشیده نیست و سوال اصلی اینجاست اگر معیار انتخاب افراد، کار کردن باشد طبق گفته سرپرستان واحد ها هیچ کدام از نیروها به اندازه نیرو های جدید الاستخدام با عشق و علاقه و تعهد کار نمیکنند.
4) بعد از جذب ما در شرکت هجوم نیروها از دیگر شرکت ها به شرکت نفت و گاز پارس اتفاق افتاد به نحوی که در حال حاضر تعداد آنها اگر از ما بیشتر نباشد از ما کمتر نیست و اگر بحث انتقال نیروها به شرکت های بهره برداری گاز باشد چه بهتر که آنها بروند که تجربه بهره برداری را نیز دارند و برای شرکت مقصد نیز باعث پایین آمدن هزینه های آموزش خواهد شد نه ما که در مراحل استخدامی همین شرکت پذیرفته شده ایم.
5) آیا انگیزه ی کار کردن برای کارکنانی که به اجبار به یک شرکت انتقال داده میشوند میماند؟ و آیا شرکت جدید از این اتفاق ضرر نمیبیند؟
6) بر کسی پوشیده نیست که تغییر شغل چه تاثیرات روانی و جسمی بر روی افراد (و مهمتر خانواده آنها) دارد . و این کارکنان برنامه زندگی خود را (اعم از مالی و غیر مالی) بر مبنای شرایط شرکت نفت و گاز پارس تنظیم نموده اند. و حال پس از تطبیق شرایط زندگی بر اساس قوانین و شرایط این شرکت ، یک شبه به آنها اطلاع داده می شود باید به اجبار به یکی دیگر از شرکت های تابعه وزارت نفت (فعلا شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی گاز) منتقل شوند که همه می دانند موضوع مالی شرکت های زیر مجموعه شرکت گاز خود نیز چه تفاوت هایی با هم دارند و هرکدام از ما معلوم نیست بین کدامیک از آنها تقسیم شویم و عملا منطبق کردن مخارج زندگی با درآمد، پس از انتقال امری محال و ناشدنی است.
7) اکثر افراد قبل از استخدام در شرکت های دیگر مشغول به کار بوده اند و صرفا به تصور امنیت شغلی و مدیریت صحیح منابع انسانی از شغل قبلی خود استعفا داده و راه بازگشت را پس از یک سال ندارند. و یک پیشنهاد: بهتر است انتقال اجباری نیروها صورت نگیرد و زمانی که شرکت نفت وگاز پارس به اتمام پروژه ها رسید این نیروها با اختیار خود در همان فازی که در ساخت آن مشارکت داشته اند به شرکت بهره بردار (شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی) منتقل شوند در این صورت نیروی انسانی متخصص کمترین آسیب در اثر جابه جایی را متحمل می شود. در نهایت باید گفت پارس جنوبی میدان رقابت ایران و قطر بوده و لازم است نیروهای جوان با تخصص خود، عقب افتادگی ها را جبران کنند بنابراین به نظر می رسد نیروی مازادی اصلا وجود ندارد. لذا با عنایت به کلیه موارد فوق و نارضایتی عده کثیری از پرسنل جدید از این انتقال، خواهشمند است دستور فرمایید پیگری لازم جهت پاسخگویی و ممانعت از این انتقال بعمل آید.
ما و خانواده هایمان همچنان چشم انتظار تجدید نظر این تصمیم مهم هستیم تا بتوانیم با قوت قلب و بدون نگرانی گوشه ای از سنگرهای این صنعت را پرکنیم و یاری دهنده این صنعت بزرگ باشیم. به امید حق که این چنین گردد.
جمعی از کارمندان جدیدالاستخدام شرکت نفت و گاز پارس

آخرین ویرایش:

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقای صالحی متن خوبیه ولی به نظرم یکم اولش زیادی وارد تاریخ ها شدی و اون پاراگراف سوم که دلیل مخالفت ما رو گفتی زیادی سر بسته هست اگر از جاهای دیگه بزنی به اون به هر صورت اضافه کنی به نظر من جالب تره! در ضمن فکر کنم بهتره نگی در حوزه نفت و گاز کلن بگی تعدیل یا گاز منطقه ای ها رو هم بگی اسمی از نفت نیار. نیازی هم نیست عین وقایع رو بگی باید پیاز داغشو یکم زیاد کنی. بعد از انجام مصاحبه آموزش مجدد رو هم بهش اضافه کن.

ممنون از دقت نظر و اهمیتی که قائل شدی، لطف کن جاهایی که بایستی اصلاح بشه رو با سلیقه خودت اصلاح کن و مجددا قرار بده. تذکر کاملا به جایی بود، این نامه است و طومار نیست، پس باید زیاده گویی ها رو حذف کنیم و طوری شسته رفته باشه که طرف مقابل بتونه راحت بخونه و نامه کشدار نباشه.
در مورد پیاز داغ، در نامه ای که به سازمان بازرسی کشور و یا مطبوعات نوشته میشه موافقم ولی در این نامه که برای خود نفتی هاست، جایز نیست، چون از همه چی باخبرن!!

ویرایش: برخی اصلاخات انجام شد، منتظر نظرات شما هستم...

آخرین ویرایش:

mahpok

عضو جدید
به نظر من شما دارین خودتون رو اذیت میکنین
خیلی راحت میتونین به مصاحبه spgc نرین اگه همه دست به دست هم بدین و نرین مصاحبه اونا عملا کاری نمی تونن بکنن

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من شما دارین خودتون رو اذیت میکنین
خیلی راحت میتونین به مصاحبه spgc نرین اگه همه دست به دست هم بدین و نرین مصاحبه اونا عملا کاری نمی تونن بکنن

راه حل خوبیه ولی برای ما ایرانی ها خیلی ایده آل هست! با شناختی که از مردم عزیز کشورم دارم، اصلا نمی تونم متصور بشم که هیچ کس نره مصاحبه، کما اینکه همین الانش 124 نفر رفتن و کار از کار گذشته.

*hagh*

عضو جدید
دوستان خواهشا فضا رو متشنج نکنید و بذارید با آرامش پیگیر کارها باشیم،یعنی چی که مدام به هم توهین میکنیم،حتی کسانی هم که نظرات مخالف دارن باید نظر بدن تا راهی مناسب پیدا بشه،دوستانی که میگن نامه بزنیم سازمان بازرسی درست میگن و باید پله پله و خیلی مودبانه بریم جلو و حقمون رو بگیریم.
دوستانی که میگن ای بابا الکی بزرگش نکنید و چه فرقی داره و... دارن اشتباه میکنن چون اگر قضیه انتقال قطعی به SPGC بود حرف شما درست بود ولی بحث انتقال به شرکتهای خصوصی و شرکت گاز منطقه ای و ... هست،پس خواهشا جای شماتت دوستان اگر میشه کمک کنید تا بقیه دوستان به یک جمع بندی معقول برسند.
ضمنا همه همکارها یادشون باشه اینجا بجز ما کارمندان هر کس دیگه ای هم میتونه بیاد و نظر بده و خدای نکرده ما رو از هدف به حقمون دور کنه و به سمت اهداف نابجای خودش بکشونه پس خواهشا دقیق باشید.
ما میتونیم در مرحله اول یک قرار ملاقات در عسلویه و کنگان با هم داشته باشیم تا هدفمندتر بشیم.

njasaj

عضو جدید
راه حل خوبیه ولی برای ما ایرانی ها خیلی ایده آل هست! با شناختی که از مردم عزیز کشورم دارم، اصلا نمی تونم متصور بشم که هیچ کس نره مصاحبه، کما اینکه همین الانش 124 نفر رفتن و کار از کار گذشته.

حالا اینجا مصاحبه می خواهد اگه بدون مصاحبه گفتن دیگه اینجا نیاین برین مثلا خانگیران به نظرت چیکار کنیم؟ اگه گفت بروگاز منطقه ای خراسان چی؟ ریشه ای باید مشکل حل بشه، گمان می کنم مسیرش هم همسن بازرسی شرکت نفت ، دکتر سلحشور ، بازرسی ریاست جمهوری و بیت رهبری باشه با مانور روی مساله میدان مشترک بودن و عقب افتادگی.

Korosh_Sepehri

عضو جدید
سلام دوستان
من کاردانی برق دارم و توی امتحان سال 92 نفت شرکت کردم . به نظرتون توی این امتحان کاردانی ها بیشتر شانس قبولی دارند یا کارشناسی ها ؟ میخوام دلم رو خوش کنم ببینم قبول میشیم یا نه ؟​

amin392

عضو جدید
سلام دوستان
من کاردانی برق دارم و توی امتحان سال 92 نفت شرکت کردم . به نظرتون توی این امتحان کاردانی ها بیشتر شانس قبولی دارند یا کارشناسی ها ؟ میخوام دلم رو خوش کنم ببینم قبول میشیم یا نه ؟​

چرا دلت رو خوش کنی اگه خونده باشی و جایی رو هم که انتخاب کرده باشی زیاد شرکت کننده نداشته باشه و صد البته خدا هم بخواد انشاالله قبولی مثل خودم و خیلی از بچه های همین تاپیک
ولی اگه نخونده باشی و یه شرکت پر طرفدار مثل فلات قاره و spgc , pogc رو انتخاب کرده باشی ......فکر نمیکنم

Korosh_Sepehri

عضو جدید
چرا دلت رو خوش کنی اگه خونده باشی و جایی رو هم که انتخاب کرده باشی زیاد شرکت کننده نداشته باشه و صد البته خدا هم بخواد انشاالله قبولی مثل خودم و خیلی از بچه های همین تاپیک
ولی اگه نخونده باشی و یه شرکت پر طرفدار مثل فلات قاره و spgc , pogc رو انتخاب کرده باشی ......فکر نمیکنم
البته من تمام سعی خودم رو هم کردم. اما سطح این امتحان دستم نیست که بکم نسبت به بقیه خوب دادم یا بد . همین که اکثر بچه ها رو نگران کرده و گرنه هر کسی میدونه چه کار کرده .اولویت من شرکت نفت مناطق مرکزی بود . به نظر خودم عمومی ها رو حداقل 50 درصد و تخصصی ها رو حداقل حداقل 25 درصد زدم . البته معمولا توی رشته های زیر مجموعه برق درصد کل تخصصی بالای 60 درصد کم پیدا میشه مخصوصا این امتحان که دو - سه تا از مواد آزمون رو اصلا ما الکترونیکی ها توی درسها مون نداشیم .

amin392

عضو جدید
البته من تمام سعی خودم رو هم کردم. اما سطح این امتحان دستم نیست که بکم نسبت به بقیه خوب دادم یا بد . همین که اکثر بچه ها رو نگران کرده و گرنه هر کسی میدونه چه کار کرده .اولویت من شرکت نفت مناطق مرکزی بود . به نظر خودم عمومی ها رو حداقل 50 درصد و تخصصی ها رو حداقل حداقل 25 درصد زدم . البته معمولا توی رشته های زیر مجموعه برق درصد کل تخصصی بالای 60 درصد کم پیدا میشه مخصوصا این امتحان که دو - سه تا از مواد آزمون رو اصلا ما الکترونیکی ها توی درسها مون نداشیم .

انشاالله که عواملی که گفتم دست به دست هم بده و قبول بشین ولی از حالا هم بدون که حقوقت مثل بچه های عسلویه بالا نیست (شرایط محیطی عسلویه هم با هیچ جا قابل قیاس نیست) البته به نقطه محل کار هم بستگی داره چقدر تو مرکز باشه :biggrin:
ما که نفهمیدیم ما که یه دوست داریم و کاردانه قدرته میگه امتحانش بیشتر الکترونیکی بود شما میگی امتحانش قدرتی بوده قضیه چیه؟:surprised:

Korosh_Sepehri

عضو جدید
انشاالله که عواملی که گفتم دست به دست هم بده و قبول بشین ولی از حالا هم بدون که حقوقت مثل بچه های عسلویه بالا نیست (شرایط محیطی عسلویه هم با هیچ جا قابل قیاس نیست) البته به نقطه محل کار هم بستگی داره چقدر تو مرکز باشه :biggrin:
ما که نفهمیدیم ما که یه دوست داریم و کاردانه قدرته میگه امتحانش بیشتر الکترونیکی بود شما میگی امتحانش قدرتی بوده قضیه چیه؟:surprised:
حقوقش که زیاد برام فرقی نمیکنه. فقط میخوام مشغول به کار بشم .درسته مدار و دیجیتالش الکترونیکی بود که من خوب زدم ... اما مدار فرمان و ماشینش (که البته از نوع پیشرفته بود ) رو ما یک نقطه هم توی درسامون نداشتیم . چه میشه کرد ... شرکت نفته دیگه با این امتحاناش

njasaj

عضو جدید
با تشکر از اقا کامران و صالحی من نظر خودمو توی متن آقای صالحی اضافه کردم. دوستان لطف کنید اگر نظری دارید، دریغ نکنید. همه دوستان کمک کنند شاید فرجی بشه.

بسمه تعالی
جناب آقای مهندس شاهمیرزایی
مدیرکل محترم بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت نفت
با سلام و احترام

موضوع: انتقال اجباری بیش از 500 نفر از نیروهای پیمانی شرکت نفت و گاز پارس

احتراما با توجه به اینکه شرکت ملی نفت ایران در سال 90 با اعلان نیاز عمومی اقدام به برگزاری آزمون استخدامی نمود که بر اساس نیاز شرکت نفت وگاز پارس قریب به 1000 نفر جذب آن شرکت شدند. فرآیند استخدامی شامل مراحل مختلف آزمون کتبی، مصاحبه تخصصی، آزمون روانشناختی، طب صنعتی و گزینش بیش از یکسال به طول انجامید و سرانجام در سال 91 این نیرو ها با دعوت شرکت مشغول به خدمت در مناطق عملیاتی شدند.

اخیرا با طی شدن یک سال از شروع خدمت، شرکت نفت و گاز پارس در تصمیمی خلق الساعه اقدام به انتشار لیستی 517 نفره از نیروهای جدید تحت عنوان نیروی مازاد به منظور تعدیل نیروی انسانی کرده است. از این نیروها خواسته شده جهت انجام مصاحبه استخدامی و طی دوباره دوره آموزش به منظور انتقال به شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی و شرکت های گاز استانی، خود را به شرکت گاز معرفی نمایند.

پرسنل با گذشت یکسال از خدمت، شرایط زندگی و برنامه کاری خود را بر اساس محل کار(منطقه عملیاتی عسلویه-اقماری 2-2)، نوع کار، حقوق و مزایای شرکت نفت و گاز پارس تنظیم کرده اند و بر اساس تصور امنیت شغلی در نفت و گاز پارس برای آینده خود برنامه ریزی و احیانا شغل قبلی خود را رها نموده اند. این مهندسان جوان با خلاقیت و توان بالای ذهنی ناشی از نزدیکی به زمان تحصیل برای خدمت به تعبیر مقام معظم رهبری در جبهه جهاد اقتصادی ایران عزم خود را جزم نمودند ولی این برخورد شرکت نفت و گاز پارس با این خیل نیرو که از انواع فیلتر های برای رسیدن به این نقطه عبور کرده اند موجب دلسردی ناشی از ضعف برنامه ریزی صاحبان تصمیم و در نتیجه تنزل کارایی این نیروها در محیط کاری جدید که به آن تبعید شده اند؛ خواهد شد که این امر بی شک هم در کیفیت کار خروجی و هم در ارزیابی های عملکرد کارکنان در آینده نزدیک بروز خواهد کرد.

شایان ذکر است که هیچ یک از مسئولین شرکت نفت و گاز پارس حتی حاضر به پاسخگویی به سوالات پیش آمده برای پرسنل در این زمینه و شفاف سازی مسائل مرتبط نمی باشند. برخی از سوالات مطرح در ذیل آمده است.

· در صورت عدم نیاز به نیروی کار از جانب شرکت نفت و گاز پارس، علت اخد مجوز جهت جذب نیرو در سال 90 چیست؟
· مبنای انتخاب نیروی مازاد چه بوده است؟ چرا فقط بایستی پرسنل جدید به عنوان نیروی مازاد اعلام شود و سایر پرسنل که به صورت قرادادی و یا از شرکت های پتروشیمی و ... که اخیرا جذب شرکت نفت و گاز پارس شده اند، مازاد اعلام نمی شود؟
· اکثر مجریان طرح ها در "طرح توسعه فازهای پارس جنوبی" از کمبود نیرو و نیاز مبرم به نیروهای جدید می گویند و با توجه به عقب افتادگی ایران از رقیب خود در این حوزه گازی مشترک،به نظر می رسد این تعدیل نیرو تصمیمی عجولانه و غیرکارشناسی باشد.
· افراد زیادی بر مبنای جذب در شرکت نفت و گاز پارس، از شغل قبلی خود استعفا داده و اکنون با این عدم امنیت شغلی مواجه شده اند، آیا راهی برای برگشت این افراد به شغل قبلی خود هست!؟

لذا با عنایت به موارد فوق و نارضایتی عده کثیری از پرسنل جدید از این انتقال، خواهشمند است در صورت صلاحدید موضوع بررسی و دستورات مقتضی صادر شوند.

با تشکر

جمعی از کارکنان پیمانی شرکت نفت و گاز پارس

آخرین ویرایش:

UNVRAZI

عضو جدید
سلام دوستان
با طرح این درخواست موافقم از بعضی دوستان که زود از کوره در میرن خواهش میکنم جو رو متشنج نکن
من 2 شنبه رفتم شرکت اسم مسئولی رو که پیشش بودم نمیگم ولی از صحبتاش مشخص بود که میخوان تصمیمشون رو قطعی کنن میگفت که فهمیدن گرفتن این نیرو ها از اول اشتباه مدیریت قبلی بوده ویک سری ............ گفت ،که بهش گفتم تاوان اون رو باید بچه ها بدن؟از صحبتاش میشد نتیجه گرفت که این خواب روبرا همه نیرو ها دیدن متاسفانه
نباید کار به قراردادمون برسه دیدین که چقدر یکطرفه هستش!!!!!!!!!!!

nima_4321

عضو جدید
لیست نیروهای تعدیل شده خیلی بیشتر از این حرف هاست و فکر کنم جمعا به هفتصد هشتصد نفر میرسد . چرا که لیست شصت نفری بچه هایی که به پایانه ها منتقل شده اند در این جدول نیست . لیست کسانی که به پالایش و پخش رفته اند نیست و فکر کنم که اسم تعدادی از نفراتی که در اصفهان مشغول آموزشی هستند و باید منتقل شوند هم در این لیست نیست.

pogc123

عضو جدید
لیست نیروهای تعدیل شده خیلی بیشتر از این حرف هاست و فکر کنم جمعا به هفتصد هشتصد نفر میرسد . چرا که لیست شصت نفری بچه هایی که به پایانه ها منتقل شده اند در این جدول نیست . لیست کسانی که به پالایش و پخش رفته اند نیست و فکر کنم که اسم تعدادی از نفراتی که در اصفهان مشغول آموزشی هستند و باید منتقل شوند هم در این لیست نیست.
من هم با نیما هم نظرم.
شنبه گذشته که تهران شرکت بودم یکی از مسولان شرکت که آشنایی از قبل داریم، گفت جدا از این لیست 500 نفره یه لیست 300 نفره هم در تدارک تهیه آن هستند.طبق گفته ایشون که موثق هم هست اسامی در آورده شده ولی هنوز کارهای نهایی اش نشده.

roseperfume2007

عضو جدید
به نظر من انتهای نامه ننویسید جمعی از همکاران.چون اینجوری مثل اینه که شخص خاصی پشت این نامه نیست.یا شایدم اون کسی که میاد بخونه به خودش بگه یکی اینو نوشته زیرش نوشته جمعی از همکاران.اینجوری تاثیرش خیلی کمه

به نظر من یه نوشته دیگه بنویسید.نمیدونم چی.ولی یه جوری باشه کسی که این نامه رو میخونه متوجه بشه تعداد زیادی از هکاران پشت این نامه هستند

golgolak

عضو جدید
مث سگ میترسیا نـــــــــــــــــــــه؟
ترجیح میدم به این اهانت پاسخ ندم
دوستانی که خیلی شجاعند و بقیه را به ترسو بودن متهم میکنند حداقل در اولین گام با اسم واقعی خودشون کامنت بزارند نه با اسم مستعار(تو تاریکی رقصیدن که هنر نیست )
برید تاپیک های قبلی را بخونید اولین کسی که پیشنهاد رسانه ای کردن قضیه را داد من بودم (ادعایی دانایی هم نمیکنم ) اونم به خاطر تجربه ای بود که تو این زمینه داشتم چون توی کار قبلی با اینطور مشکلی روبرو بودیم (البته اون خیلی بدتر از این بود و داشتند خصوصیمون میکردند) اون زمان ما حتی تا جایی پیش رفتیم که با اجتماعمون(تظاهرات تو تهران) جلسه هیت دولت را به هم ریختیم وبلاگی که داشتیم را فیلتر کردند صاحبان وبلاگ را شناسایی کردند و قضایشون کردند امابازم دست نکشیدیم و به هدف هامون هم رسیدیم حتی تا جایی پیش رفتیم که توی 20:30 باهامون مصاحبه کردند و کلی گزارش پخش کردند البته اون زمان ما با عقلانیت زیاد و به دور از هیجانات عمل می کردیم
اینا را از این بابت میگم که حداقل قسمت های مفید اون تجربه اینجا به کار بره و قسمت های بدش دوباره تکرار نشه
این را هم بگم که با نامه موافقم اما تو سیستم داخلی نفت مثل بازرسی یا فعلا حداکثر وزیر ولی طومار نوشتن یا به خارجی ها خبر رسوندن شاید نتیجه ای موقتا خوب بده اما آخر کار مطمئنا نتیجه عکس میده
باز هم تاکید میکنم سعی کنید قضیه به رسانه هایی مثل الف،تابناک،مهر و... بکشید به سه علت
1- مسولین مجبور میشند پاسخ بدند
2- به اسم شخصی نوشته نمی شه و مسول انتشارش اون رسانه هست
3- خود اون رسانه پیگیری خواهد کرد
به نظر من تو این مرحله فعلا کار کردن روی رسانه ها و همون نامه به بازرسی نفت و وزیر بهترین کاره

UNVRAZI

عضو جدید
ترجیح میدم به این اهانت پاسخ ندم
دوستانی که خیلی شجاعند و بقیه را به ترسو بودن متهم میکنند حداقل در اولین گام با اسم واقعی خودشون کامنت بزارند نه با اسم مستعار(تو تاریکی رقصیدن که هنر نیست )
برید تاپیک های قبلی را بخونید اولین کسی که پیشنهاد رسانه ای کردن قضیه را داد من بودم (ادعایی دانایی هم نمیکنم ) اونم به خاطر تجربه ای بود که تو این زمینه داشتم چون توی کار قبلی با اینطور مشکلی روبرو بودیم (البته اون خیلی بدتر از این بود و داشتند خصوصیمون میکردند) اون زمان ما حتی تا جایی پیش رفتیم که با اجتماعمون(تظاهرات تو تهران) جلسه هیت دولت را به هم ریختیم وبلاگی که داشتیم را فیلتر کردند صاحبان وبلاگ را شناسایی کردند و قضایشون کردند امابازم دست نکشیدیم و به هدف هامون هم رسیدیم حتی تا جایی پیش رفتیم که توی 20:30 باهامون مصاحبه کردند و کلی گزارش پخش کردند البته اون زمان ما با عقلانیت زیاد و به دور از هیجانات عمل می کردیم
اینا را از این بابت میگم که حداقل قسمت های مفید اون تجربه اینجا به کار بره و قسمت های بدش دوباره تکرار نشه
این را هم بگم که با نامه موافقم اما تو سیستم داخلی نفت مثل بازرسی یا فعلا حداکثر وزیر ولی طومار نوشتن یا به خارجی ها خبر رسوندن شاید نتیجه ای موقتا خوب بده اما آخر کار مطمئنا نتیجه عکس میده
باز هم تاکید میکنم سعی کنید قضیه به رسانه هایی مثل الف،تابناک،مهر و... بکشید به سه علت
1- مسولین مجبور میشند پاسخ بدند
2- به اسم شخصی نوشته نمی شه و مسول انتشارش اون رسانه هست
3- خود اون رسانه پیگیری خواهد کرد
به نظر من تو این مرحله فعلا کار کردن روی رسانه ها و همون نامه به بازرسی نفت و وزیر بهترین کاره
همونطور که قبلا گفتم با اهانت کردن به هم کاری پیش نمیره
با نظرgolgolak موافقم ولی تقریبا میشه گفت موضوع رسانه ای شده ،پس چرا کسی پاسخگو نیست ؟

دوستان توی این ماجرا بازنده ی اصلی ماییم مخصوصا بچه هایی که به خاطر ای شرکت بی در و پیکر از شغل قبلی استعفا دادن به خاطر این هم که شده باید مانع شد نمیدونم ولی فکر کنم اینا می خوان تنها سر این سفره بشینن و هرچه بیشتر خودشون بخورن به همین خاطر چشم دیدن مارو ندارن باور کنید خیلی حسودن انگار ما از سهم پدرشون میبریم خوب سفره ای پهنه، بذارین همه استفاده کنن باور کنین بحث کار کردن یا نکردن و بیکار بودن یا بیکار نبودن نیست!!!!!توی مملکتی که کار مفید در هفته اینقدر کمه که به حساب نمیاد این بحث ها چرته مخصوصا توی این شرکت نمیدونم با بعضی با سابقه ها برخورد کردین که هر از بر تشخیص نمیدن آدم میخواد همونجا خفشون کنه تو فاز ما چند تایی این جوری هستن من موندم اینا چه رویی دارن به نظرم تا رو اومدن وزیر جدید و تیم جدید باید مانع انتقال شد

آخرین ویرایش:

golgolak

عضو جدید
همونطور که قبلا گفتم با اهانت کردن به هم کاری پیش نمیره
با نظرgolgolak موافقم ولی تقریبا میشه گفت موضوع رسانه ای شده پس چرا کسی پاسخگو نیست ؟
نه عزیز دلم تنها پانا نیوز که یه رسانه داخلی نفته براشون الزام آور نیست (البته نه اینکه کلا به درد نمی خوره) خیلی از ماها هم شاید چند ماه یک بار به این سایت ها سر نزنیم چه برسه به سایت های دیگه که خاص استان بوشهره
البته یکی از همکاران میگفت لیست تمام خبر گزاری هایی که خبر را زدند به اطلاع روابط عمومی رسونده و اونا هم گفتند خودمون قبل از اینکه بگید متوجه شدیم با این حال رسانه هایی در سطح ملی تاثیری دیگه داره
ضمن اینکه انتظار نداشته باشید همون شب بیاند تو تلوزیون و عذر خواهی کنند (طرف ریس جمهور که نیست) بالا خره یه مقداری مقاومت میشه یه مقداری مشورت میکنند همون طوری که از قبل از عید زمزمه انتقال بود و دو سه ماه طول کشید تا نتیجه بده لغوش هم طول میکشه حتی طبق اخبار رسیده مجری فاز هایی که میگفتند چاره ای نیست و فعلا برید مصاحبه تا بعدببینیم چی میشه تو روز های آخر گفتند نیازی نیست برید مصاحبه حتی یه سری از دوستان هم دیشب تو شرینو میگفتند ما نرفتیم (بالا خره یه خبرایی شده که واکنشش این شده چرا اول اصرار که برو و حالا نمیخواد بری؟)
در کل روندی نیست که انقلابی و انفجاری جواب بده اما نتیجش مهمه یه مقداری صبر و یه مقداری پایداری میخواد

golgolak

عضو جدید
سایت الف یه قسمت ارسال یادداشت داره (تو همون صفحه اول دست راست) متن هایی که تو این تاپیک بود هم خوبه سعی کنید همون را براش بفرستید(البته ظاهرا یکی دو روز طول میکشه تا بزنه)
اگه پر تعداد بفرستید(البته طوری که فکر نکنه همش را داره یکی میفرسته) جواب خوبی میده ان شا الله
خواهش میکنم در یک راستا تلاش کنیم تا جواب بده
ضمنا از دوستان خواهش میکنم نامه را همچنان پیگیری کنند
ممنون

safir.elc

عضو جدید
دوست من شایعه درست نکن....کی گفته مصاحبه نرید؟ به فرض گفته باشن ، اگر پس فردا مشکلی پیش بیاد سر همین نرفتن همین اقایی که گفته نرو میاد نگهت داره یا سر خود شیرینی اول خودش دیگه پرواز های رفت و برگشتتو اوکی نمیکنه؟:mad:
اومدیم و حرفمون به جایی نرسید
اگر مصاحبه نریم و از دست بدیمش
اونوقت سازمان برات کاریابی میکنه ....خیلی جاهای سطح پایین تر
مصاحبه برید-من که رفتم
اما در کنارش پیگیر باشید
با لج بازی و .... فقط استخدام خودتونو به تاخیر و حتی با خطر مواجه میکنید....
ما کارمند شرکت نفتیم....اراضل وباش و نمیدونم چی بگم رفتار باید در شان باشه
من که طبق قانون پیگیری میکنم...خود دانید.

UNVRAZI

عضو جدید
دوست من شایعه درست نکن....کی گفته مصاحبه نرید؟ به فرض گفته باشن ، اگر پس فردا مشکلی پیش بیاد سر همین نرفتن همین اقایی که گفته نرو میاد نگهت داره یا سر خود شیرینی اول خودش دیگه پرواز های رفت و برگشتتو اوکی نمیکنه؟:mad:
اومدیم و حرفمون به جایی نرسید
اگر مصاحبه نریم و از دست بدیمش
اونوقت سازمان برات کاریابی میکنه ....خیلی جاهای سطح پایین تر
مصاحبه برید-من که رفتم
اما در کنارش پیگیر باشید
با لج بازی و .... فقط استخدام خودتونو به تاخیر و حتی با خطر مواجه میکنید....
ما کارمند شرکت نفتیم....اراضل وباش و نمیدونم چی بگم رفتار باید در شان باشه
من که طبق قانون پیگیری میکنم...خود دانید.
شایعه نیست دوست من ولی اینکه چقدر تا ثیر داره رو نمیدونم ولی مصاحبه رفتن به معنای تایید کار اونهاست

mfd.online

عضو جدید
من نمی دونم چرا دوستان طوری رفتار می کنند انگار که دارند اخراجشون می کنند. من اسمم تا الان تو هیچ کدوم از لیستا نبوده اما اگه به جای این کارا داوطلب می خواستند ، من خودم اولین نفر داوطلب می شدم. نفت وگاز پارس اصلا آش دهن سوزی نیست (حداقل برای نیرو های جدیدالاستخدام) . تو فاز ما حتی نیرو های قدیمی (به اصطلاح با تجربه ) بیشترین کار مفیدی که در یک روز انجام می دهند یک ساعت هم نمیشه. به نظر من نصف نیرو های قدیمی هم زیادی اند. خیلی از بچه های جدید الاستخدام حتی وظیفه مشخصی ندارند و فقط دارند وقتشون تلف می کنند. انتقال به یک شرکت منظم بهتر از موندن تو این شرکت بی در و پیکره . من شخصا تو این شرکت واقعا احساس نا امنی شغلی می کنم و از انتقال به یک شرکت منظم حتی با حقوق کمتر استقبال می کنم.

UNVRAZI

عضو جدید
من نمی دونم چرا دوستان طوری رفتار می کنند انگار که دارند اخراجشون می کنند. من اسمم تا الان تو هیچ کدوم از لیستا نبوده اما اگه به جای این کارا داوطلب می خواستند ، من خودم اولین نفر داوطلب می شدم. به نظر من نفت وگاز پارس اصلا آش دهن سوزی نیست (حداقل برای نیرو های جدیدالاستخدام) . تو فاز ما حتی نیرو های قدیمی (به اصطلاح با تجربه ) بیشترین کار مفیدی که در یک روز انجام می دهند یک ساعت هم نمیشه. به نظر من نصف نیرو های قدیمی هم زیادی اند. خیلی از بچه های جدید الاستخدام حتی وظیفه مشخصی ندارند و فقط دارند وقتشون تلف می کنند. انتقال به یک شرکت منظم بهتر از موندن تو این شرکت بی در و پیکره . من شخصا تو این شرکت واقعا احساس نا امنی شغلی می کنم و از انتقال به یک شرکت منظم حتی با حقوق کمتر استقبال می کنم.
میشه بگی پس اخراج به چی میگن(مونده به صورت فیزیکی با لگد بیرون کنن اون وقت راضی میشین)
بسیاری نیروها اومدن به امید رسمی شدن ،شما تضمین میدی جایی که میریم این جوری باشه؟
بسیاری دوستان جدایی از مزایا زندگی شون رو با این شرایط وفق دادن مطمئن باش اگه میدونستن قراره جایی برن که امکان داره روزکار جنوبی(یا هر جایی) بشن که اصلا به این خراب شده پا نمیزاشتن اگه این اتفاق همون ماه های اول بعد از آزمون رخ میداد دوستان راحتر میپذیرفتن تا اینکه بعد از 2 سال ؟اصلا میدونی 2 سال یعنی چه بعد این کامنت رو گذاشتی؟ بحث اصلا کار مفید نیست !در این صورت باید مملکت رو منحل کنی !خوب برو خودت رو معرفی کن بگو من داوطلبم .

آخرین ویرایش:
بالا