+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

BalroG

عضو جدید
بچه ها یه سوال: :que:
من وقتی که از جلسه کنکور میام بیرون یادم میره که چه گزینه هایی رو زدم! بنابراین وقتی که کلید سوالات رو سازمان سنجش میده بیرون، نمیتونم درصد های خودم رو دربیارم! این مسئله خیلی برای من مهمه آخه! بچه ها به نظر شما چیکار کنم من؟
چه راهکاری پیشنهاد میدین؟
خواهش میکنم اگه کسی راهی به ذهنش میرسه یا تجربه ای در این زمینه ای داره، حتما بیان کنه! خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی برای من مهمه!
:eek:
(راستی من یه سوال در تاپیک رفع اشکال الکترونیک پرسیدم، فعلا کسی جوابی نداده! از دوستان با تجربه خواهش میکنم که یه نگاهی به اون سوال هم بندازن. خیلی ممنون.)
:gol:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
من وقتی که از جلسه کنکور میام بیرون یادم میره که چه گزینه هایی رو زدم! بنابراین وقتی که کلید سوالات رو سازمان سنجش میده بیرون، نمیتونم درصد های خودم رو دربیارم! این مسئله خیلی برای من مهمه آخه! بچه ها به نظر شما چیکار کنم من؟
خواهش میکنم اگه کسی راهی به ذهنش میرسه یا تجربه ای در این زمینه ای داره، حتما بیان کنه! خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی برای من مهمه!
(راستی من یه سوال در تاپیک رفع اشکال الکترونیک پرسیدم، فعلا کسی جوابی نداده! از دوستان با تجربه خواهش میکنم که یه نگاهی به اون سوال هم بندازن. خیلی ممنون.)

یکی دوساعت بعد از آزمون سوالا پخش میشه توی وبلاگ اساتید، همون موقعه سوالارو نگاه کن تو یه برگه جوابهایی که دادی رو یادداشت کن نگه دار، یکی دوساعت بعد از آزمون سوالاتو که ببینی یادت میاد چی زدی;)

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه با اجازتون اینو اینجا مینویسم تاپیک خودش که کسی سر نمیزنه

من دانشگاه درس الکترومغناطیس نداشتم
الکتریسته ،جهت ها رو از باغستانی خدا خیرش بده که فقط اون فصل اول خوب گفته خیلی خوب فهمیدم بقیه از پارسه یاد گرفتم
میدونین یه هفته در گیر چیه م ؟ قسمت مغناطیس؛ اندازه میتونم بدست آورم ولی جهت خیلی مشکل دارم
بله قانون دست راست !!!!!!!!!
یکی خداوکیلی توضیح بده چه جوریه و ماده چندم قانون اسا...
برای گشتاور مغناطیسی T ممان مغناطیس m وبرای چگالی شار مغناطیسی یا میدان در نیرو B چه جوری به دست می آید
من در بیاره از این ...... که تو تمام سوالهای دهه 70 موندم

یعنی بچه های قدرتم نمیتونن کمکم کند مگه این قانونا تو ماشینم هم استفاده نمیشه بابا شما ته گشتاورین باید بدونین دیگه معطل نکن دادش بگو دیگه

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها....

این که گفتی وضعیت همیشگیه منه :dپس منم خستم!
هرچی بیشتر سوال حل کنی سرعت و دقتت میره بالا و بهتر فرمولا تو ذهنت میمونه.
بعدا فردا همتون می یان میگین نمی دونم آی سوال ها سخت بود آی سوال ها غلط داشت .
دوستان من یک پیشنهاد دارم برای شما ها که اینطوری هستید . فرض کنید که دو ساعت وقت گذاشتید فقط تست بزنید در این دو ساعت به نظر خودتون بهتر نیست روی 10 تا تست وقت بگزارید و در مورد انها فکر کنید سعی کنید اگر شده 5 بار یک تست را خودتون حل کنید سریع نرید سراغ پاسخ نامه . شاید بشه در 2 ساعت 30 تا 40 سوال تستی رو با چشم بخونید ولی مطمئن باشید سرعت فراموشی شما زیاد و سر جلسه یا وقت کم می یارید یا سوال را اشتباه حل می کنید .
در کل زیاد بفکر کمیت نباشید .
درسته به نظر منم کیفیت مهم تره. ولی نه در این حل که زمان زیادی رو برای یه تست بذارم هرچند گاهی وقتی راه حل خودم جوابش با راه حل کتاب فرق میکنه شاید ساعتها وقت میذارم بفهمم چرا من اشتباه به دست اوردم مثلا امروز دو ساعت درگیر یه مفهوم بودم (با اینکه میدونم الان وقت مفهومی خوندن نیست ولی من درگیر بشم نمیتونم رو سوال دیگه ای تمرکز کنم). ولی این کارم درست نیست باید در حد معقول برای سوالا وقت گذاشت

بچه با اجازتون اینو اینجا مینویسم تاپیک خودش که کسی سر نمیزنه

من دانشگاه درس الکترومغناطیس نداشتم
الکتریسته ،جهت ها رو از باغستانی خدا خیرش بده که فقط اون فصل اول خوب گفته خیلی خوب فهمیدم بقیه از پارسه یاد گرفتم
میدونین یه هفته در گیر چیه م ؟ قسمت مغناطیس؛ اندازه میتونم بدست آورم ولی جهت خیلی مشکل دارم
بله قانون دست راست !!!!!!!!!
یکی خداوکیلی توضیح بده چه جوریه و ماده چندم قانون اسا...
برای گشتاور مغناطیسی T ممان مغناطیس m وبرای چگالی شار مغناطیسی یا میدان در نیرو B چه جوری به دست می آید
من در بیاره از این ...... که تو تمام سوالهای دهه 70 موندم
الان ایشون جهت نیرو و میدان رو میخوان؟
برای نیرو قانون دست چپ:میدان به کف دست چپ وارد بشه و انگشتا در جهت جریان انگشت شصت میشه نیرو
برای ولتاژ(جریان القایی) قانون دست راست: خطوط میدان به کف دست راست وارد شود و انگشت شصت در جهت حرکت جسم باشه 4انگشت جهت جریان رو نشون میده(از همین قانون میشه برعکسم استفاده کرد یعنی جهت جریان و جهت حرکت رو بدونیم اونوقت میدان بدست میاد اگرم جریان متغیر با زمان باشه دیگه متحرک نداریم انگشت شصت در جهت جریان باشه بسته شدن 4 انگشت جهت میدان رو نشون میده
آهان! این قسمت رو با صدای بلند بخون: واقعا که :w07:
شما هم خب حالا:d
مشکل همون طرح ترافیکه به ما نمیرسه بریم حرم!!!! بنده هم از تابستون نرفتم دیگه!!!!
اصنشم کی گفته خب مگه حتما باید با ماشین برین؟ حرم فقط با اتوبوس باید رفت سوار میشی جلو در حرم پیدات میکنن.حتی وقتایی که همه میگن شلوغه نمیشه رفت با اتوبوس راحت میتونی بری!
به قول خودت برات متاسفم :d
شما هم خب حالا:d

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز

یعنی بچه های قدرتم نمیتونن کمکم کند مگه این قانونا تو ماشینم هم استفاده نمیشه بابا شما ته گشتاورین باید بدونین دیگه معطل نکن دادش بگو دیگه
نمیدونم منظورشونو درست فهمیدم یا نه ولی بالا جواب دادم.

برای ما که پاسخبرگمون رو نشون میده با جوابا ولی همون کارتتون رو که میبرین پشتشو میتونین استفاده کنین بنویسین جواباتونو.
من که اون پشت چندتا سوال حل میکنم:D

BalroG

عضو جدید
برای ما که پاسخبرگمون رو نشون میده با جوابا ولی همون کارتتون رو که میبرین پشتشو میتونین استفاده کنین بنویسین جواباتونو.
من که اون پشت چندتا سوال حل میکنم:D

منظور من کنکور اصلیه هستش، نه این کنکورهای آزمایشی! برای کنکور اصلیه چیکار میشه کرد؟!
:razz:
راستی: پس معلوم شد که اسم دیگه "مشهد"، "نامعلوم" هستش، آره؟
:D

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز

منظور من کنکور اصلیه هستش، نه این کنکورهای آزمایشی! برای کنکور اصلیه چیکار میشه کرد؟!
:razz:
راستی: پس معلوم شد که اسم دیگه "مشهد"، "نامعلوم" هستش، آره؟
:D
نه بابا نامعلوم محل سکونت منه. مشهد که معلومه کجاست:D
خب من نمیدونستم منظورتون چی بود!!
ولی من که اصلا حاضر نیستم بیام درصد بگیرم چون فقط باید افسوس بخورم اونم بی فایده چون دیگه گذشته و کاری از دستم بر نمیاد ترجیح میدم تا وقتی نتایج میاد خوشحال باشم:D
به نظرمن نمیخواد جایی بنویسی وقتت حروم میشه هرچیو یادت موند چک کن!!:cool:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سر در نمیارم چطور این دختره رتبه یک کامپیوتر میگه از پاییز دیگه روزی 13 ساعت مطالعه داشتم!!!:surprised::eek: یعنی دروغ میگن یا درسشون سبکتر از ماست؟!! بابا من ترکییییییییییییییییددددددددددددددددددددددم تا تونستم تو پیک مطالعه فقط 3 روز 9 ساعت برسونم:wallbash::wallbash::wallbash: شما چطور پیش میبریین؟ بابا به خدا اصلا نمیشه از 8 ساعت بیشتر رفت:w39::w00:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
من سر در نمیارم چطور این دختره رتبه یک کامپیوتر میگه از پاییز دیگه روزی 13 ساعت مطالعه داشتم!!!:surprised::eek: یعنی دروغ میگن یا درسشون سبکتر از ماست؟!! بابا من ترکییییییییییییییییددددددددددددددددددددددم تا تونستم تو پیک مطالعه فقط 3 روز 9 ساعت برسونم:wallbash::wallbash::wallbash: شما چطور پیش میبریین؟ بابا به خدا اصلا نمیشه از 8 ساعت بیشتر رفت:w39::w00:
چرا میشه من حساب کردم احتمالا wc هم تو اطاقشون بوده:w45:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
منظورم جهت گشتاور نیرو اعمالی (تاو)
اگه کتاب عبدالعای داشته باشین مثالهای ص 85 تا 94 رو جهت گشتاور چه جوری بدست آورده
در اونجا B و m و V چه جوری شده
چه جوری جهت x,y یا z میشه ماله B و m ؛ جهت های B و m چه جوری بدست میاد ؟
Bو m مشخص شد بعدش راحته که تاو که ضرب خارجی میشه

BalroG

عضو جدید

13 ساعت؟!! :eek:
من برای امتحانات پایان ترم دانشگاه، یکی دو ترم که واحدام زیاد بود و درسای سنگین مخابراتی برداشته بودم و توی 6روز متوالی 7تا امتحان داشتم، توی فرجه ها روزی 14 ساعت هم خوندم!! ولی فرجه همش 2هفته هستش! خودشم توی این 2هفته به اندازه 10سال پیر شدم! ولی این روند 2هفته ای رو نمیشه برای چندماه ادامه داد! اونوقت اصلا به کنکور نمیرسی! :w47:
ولی خب هستن انسانهای شریفی! که پتانسیل این کار رو دارن! من میشناسم کسایی رو که عشقش درسه! تفریحش درسه! مسافرتش درسه! خب از این آدم میشه انتظار داشت که همچین پتانسیلی هم داشته باشه!! (البته تو قیافه این آدم که نگاه میکنی، خدایی یه قیافه بی روح می بینی که با خودت فک میکنی حتما یه مریضی چیزی داره خدای نکرده! :biggrin:)

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره احتمالا
تازه متاهلم بوده میگفته به کارای خونه هم میرسیدم!!!!!!!!:w04:

13 ساعت؟!! :eek:
من برای امتحانات پایان ترم دانشگاه، یکی دو ترم که واحدام زیاد بود و درسای سنگین مخابراتی برداشته بودم و توی 6روز متوالی 7تا امتحان داشتم، توی فرجه ها روزی 14 ساعت هم خوندم!! ولی فرجه همش 2هفته هستش! خودشم توی این 2هفته به اندازه 10سال پیر شدم! ولی این روند 2هفته ای رو نمیشه برای چندماه ادامه داد! اونوقت اصلا به کنکور نمیرسی! :w47:
ولی خب هستن انسانهای شریفی! که پتانسیل این کار رو دارن! من میشناسم کسایی رو که عشقش درسه! تفریحش درسه! مسافرتش درسه! خب از این آدم میشه انتظار داشت که همچین پتانسیلی هم داشته باشه!! (البته تو قیافه این آدم که نگاه میکنی، خدایی یه قیافه بی روح می بینی که با خودت فک میکنی حتما یه مریضی چیزی داره خدای نکرده! :biggrin:)
آره درسته منم دیدم انسانهای یک بعدیه فقققققط درس!! یه جوری ان:w24:
میخواید کمکتون کنم
آره دوست عزیز کمک کلا چیز بدی نیست، نیکی و پرسش؟؟؟!! حالا چه جور کمکی میخوای بکنی؟:w20:

BalroG

عضو جدید

:w20:

فک کنم منظور این دوستمون هم که پیغام داده بود: "میخواید کمکتون کنم" کمک در مورد کوبیدن سر شما به دیوار باشه که شما 2-3 پست قبلش توی شکلک ها نشون داده بودین! :D (اونم 3 بار!
:D)
حالا دیگه خودتون کنار بیاین!
:biggrin:

faz123

عضو جدید
منم ته تهش 9 ساعت خوندم.اما کسایی که اینطوری میخونن اینطوریه که از بعد نماز بیدار میمونن هر 1.30 یک ربع استراحت تنظیم میکنن ناهار و شام و نماز توی یک ربع های استراحتشون بیفته . من که خانوادم بیرونم میکنن اگر بخوام واسشون وقت همه چی ناهار و شام ..تعیین کنم!!!!!

_maryam_

عضو جدید
روی یه دستمال کاغذی یا پشت شماره تون که روی دسته صندلی زدن آخر کار گزینه ها رو یاد داشت کنید.
اگه ببینن هم کاری ندارن

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
آره احتمالا

داستان تعریف کرده !اصلن امکان نداره !حتمن دو تا بچه ی قد و نیم قد هم داشته ؟!!

عمرن اگه بشه !:eek:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
داستان تعریف کرده !اصلن امکان نداره !حتمن دو تا بچه ی قد و نیم قد هم داشته ؟!!

عمرن اگه بشه !:eek:

البته رتبه یک آورده، خب رتبه یک سخت کوشی هم میخواد
میگه از ساعت 5-6 صبح میرفتم سر درس؟ من 5-6 برم سر درس تا کنکور زنده نمیمونم
تو سایت نصیر مصاحبش هست میتونین بخونین

faz123

عضو جدید

کاش منم این همت رو داشتم اما حییییف !!!!!!!!!!

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

راستش من اگه خوندندم از 7-8 ساعت بیشتر شه !تا چند روز کلن حالم دگرگونه !!شیش صبح ،بلند شم واسه درس!!نه ....نه .....نه....اصلن حرفشو نزن!!
ولی یه چیزی هست خودم همیشه می گمش، و قبولش هم دارم !!

با اراده ،هر مردای می توان تسخیر کرد !!

خدایا ...
به آنان که دوست می داری ، بیاموز
درس خواندن آسان است ....
و به آنان که بیشتر دوست می داری ، بیاموز
کنکور آسانتر از درس خواندن است !:D

ایشالا همه امون ، به دلخواهمون برسیم !

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش منم این همت رو داشتم اما حییییف !!!!!!!!!!

راستش من اگه خوندندم از 7-8 ساعت بیشتر شه !تا چند روز کلن حالم دگرگونه !!شیش صبح ،بلند شم واسه درس!!نه ....نه .....نه....اصلن حرفشو نزن!!
ولی یه چیزی هست خودم همیشه می گمش، و قبولش هم دارم !!

با اراده ،هر مردای می توان تسخیر کرد !!

خدایا ...
به آنان که دوست می داری ، بیاموز
درس خواندن آسان است ....
و به آنان که بیشتر دوست می داری ، بیاموز
کنکور آسانتر از درس خواندن است !:D

ایشالا همه امون ، به دلخواهمون برسیم !

ایول، چچچچییییی گفتی دادا:D

البته نباید به این داستانا گوش کرد آخه من هرچی فک میکنم باز یه جاییش میلنگه، خونه دار که بود دانشگاه که داشت تمام کلاسا از ریاضی کریمی تا مدار منطقی و مدارو .... رو کلاس رفت، نه نه نمیشه دروغ گفته بابا:w16::w05:

یونس313

عضو جدید
ایول، چچچچییییی گفتی دادا:D

البته نباید به این داستانا گوش کرد آخه من هرچی فک میکنم باز یه جاییش میلنگه، خونه دار که بود دانشگاه که داشت تمام کلاسا از ریاضی کریمی تا مدار منطقی و مدارو .... رو کلاس رفت، نه نه نمیشه دروغ گفته بابا:w16::w05:

تابستون بود جو گرفته بودم روزی 10 تا 11 ساعت درس می خوندم ولی حالا روزی یک درس اون هم 3 تا 4 ساعت اون هم خیلی مفید نیست .
اگر انگیزه باشه بنظر من می شه .

یونس313

عضو جدید
سلام خوبید من از امروز شروع کردم دارم درس میخونم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم بله دوست عزیز راهنمایی و کمک کلا چیز خوبیه، نیکی و پرسش؟؟؟!

به نظر من برای هر درس 10 تا 15 روز وقت قراره بده و درس ها رو تا 70 درصد بخون و تست های 80 به بعد رو بزن .
نمی دونم اون درسی هم مثل مغناطیس ضعیف هستی حذف کن .
خواهر خود من 90 روز خوند رتبه اش شد 500 . حالا فقط دفاعش مونده .

alidodar1

عضو جدید
حاجی کی میدونه معدل کارشناسی چند درصد تو رتبه ارشد تاثیر داره؟؟؟ (اصلا تاثیر داره؟!)
یه سوالم اینکه واسه کلاس کنکور مدارهای الکتریکی رشته برق استاد ملک محمد (بینش) بهتره یا مهندس کهن (نصیر)؟؟؟؟؟

یونس313

عضو جدید
حاجی کی میدونه معدل کارشناسی چند درصد تو رتبه ارشد تاثیر داره؟؟؟ (اصلا تاثیر داره؟!)
یه سوالم اینکه واسه کلاس کنکور مدارهای الکتریکی رشته برق استاد ملک محمد (بینش) بهتره یا مهندس کهن (نصیر)؟؟؟؟؟

البته ما حاجی نیستیم حاج اقا
20 درصد . برای هر دانشگاه بسته به سطح علمیش یک ضریب اصلاح داره . تنها دانشگاه های غیر دولتی مثل ازاد ضریب 1 دارند . بقیه بالاتر از یک
جزوه مهندس کهن رو من دیدم خیلی عالیه .

یونس313

عضو جدید
ینی شما میگی کهنو برم ؟ خروجی کلاسهاش از ملک محمد بهتره؟
صد در صد شک نکن . بچه هایی که در نصیر با کهن چه کلاس الکترونیک چه کلاس مدار همه راضی بودن . ولی یادمه زیاد از کارو زرگر راضی نبودن چون می گفتند همون مثال های کتاب رو دوباره براشون حل می کنه . الته کتاب کارو فوق العاده هست .

faz123

عضو جدید
تابستون بود جو گرفته بودم روزی 10 تا 11 ساعت درس می خوندم ولی حالا روزی یک درس اون هم 3 تا 4 ساعت اون هم خیلی مفید نیست .

شما تلاشتو کردی همرو هم عالی یاد گرفتی نخونده قبولی الان ما باید بخونیم که تازه میخوایم ببینیم اصلا درسه چی گفته!! سرباز صفریم .

Joe_Bel

کاربر ممتاز
منم از تابستون 9 ساعت میخونم الانم همون 9 گاها شده 10 ساعت عاملش فقط برای آقایونه، اون اینه که سربازی بودم یک شب درست نخوابیدم بگم آخیش و الان قدر این لحظاتو میدونم

وضعیت
موضوع بسته شده است.