شما به این زوج چه میگویید؟/تب زندگی با سگ‌های میلیونی

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
باشه باشه جون کنده شده میلیاردر .بقیه دارن فقط میخورن میخوابن
اونی که شده میلیاردر از هوا نیومده
از خاکی استفاده کرده که حق همه مردم کشوره
از آبی استفاده کرده که حق همه مرد کشوره
از برقی استفاده کرده که حق همه مردم کشوره
احتمالا از وامی استفاده کرده که حق همه مردم کشوره
اگر،اگر با عدالت و انصاف از اینا مالیت میگرفتن یا حق کسیو که براشون داره کار میکنه رو با انصاف میدادن فکر نکنم دیگه اینقدر براشون میموند که اینطوری خرج کنن
از قدیم هم گفتن هر جا دیدین کاخ هایی مجلل ساخته شده بدونین حق یک عده ای این وسط خورده شده

قدیمو ول کن برادر من
اونی که میلیاردر شده:
از خاکی استفاده کرده که شما هم اگه میتونستی ازش استفاده میکردی
از آبی استفاده کرده که شما هم اگه میتونستی ازش استفاده میکردی
از وامی استفاده کرده که شما هم اگه (شرمنده این جمله رو میگم یه وقت توهین نشه) عرضشو داشتی ازش استفاده میکردی.

حرف شما مثل اینه که یه وقت 4 تن آهن میدن به منو شما
من اون 4 تن آهنو میرم میفروشمش میشه مثلا" 10 میلیون تومن.
شما میری با هنر خودن یه ماشین لوکس باهاش میسازیو میدیش 900 میلیون تومن.
اونوقت من بیام بگم این حق من بوده که شما خوردیش. نه رفیق. ما همه توی مملکتی زندگی میکنیم که همه چیش واسه ی همه یکسانه. یکی عرضه داشته رفته بالا. یکیم حالشو نداشته به کم قانع بوده همونجا درجا زده.
وگرنه اونی هم که پورشه پانامرا زیر پاشه و یه سگ 10 میلیونی داره ,داره توی همین خاکی زندگی میکنه که شما و من زندگی میکنیم.

شادیاخ

عضو جدید
قدیمو ول کن برادر من
اونی که میلیاردر شده:
از وامی استفاده کرده که شما هم اگه (شرمنده این جمله رو میگم یه وقت توهین نشه) عرضشو داشتی ازش استفاده میکردی.

اونوقت من بیام بگم این حق من بوده که شما خوردیش. نه رفیق. ما همه توی مملکتی زندگی میکنیم که همه چیش واسه ی همه یکسانه. یکی عرضه داشته رفته بالا. یکیم حالشو نداشته به کم قانع بوده همونجا درجا زده.
وگرنه اونی هم که پورشه پانامرا زیر پاشه و یه سگ 10 میلیونی داره ,داره توی همین خاکی زندگی میکنه که شما و من زندگی میکنیم.

کاملا تایید میشه ، ایرانی عادت کرده بی عرضگی های خودش رو نسبت بده به دیگرانی که حقشو خوردن ، همیشه در توهم توطئه به سر میبره

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
قدیمو ول کن برادر من
اونی که میلیاردر شده:

عرضه ؟؟
نه...‌ من به این میگم مملکت گٔل و بلبل, به این میگم جامعه مریض ,به این میگم اقتصاد رو به نابودی ... اینکه نشد استدلال ؟
اینی که هر کسی‌ فکرش کار کنه و بتوونه مثلا از راه دلالی ۱ رو ۲ کنه ۲ رو ۴ و ۴ رو ۸ که نمیشه زرنگ
این به شرطی درسته که راه برای همه باز باشه... البته توی این تاپیک سگی‌ ! نمیشه بیشتر از این توضیح داد :)

شادیاخ

عضو جدید
عرضه ؟؟
نه...‌ من به این میگم مملکت گٔل و بلبل, به این میگم جامعه مریض ,به این میگم اقتصاد رو به نابودی ... اینکه نشد استدلال ؟
اینی که هر کسی‌ فکرش کار کنه و بتوونه مثلا از راه دلالی ۱ رو ۲ کنه ۲ رو ۴ و ۴ رو ۸ که نمیشه زرنگ
این به شرطی درسته که راه برای همه باز باشه... البته توی این تاپیک سگی‌ ! نمیشه بیشتر از این توضیح داد :)

همش هم دلالی نیست دوست من ، کسی رو میشناسم که کارش رو با یک کارگاه تولید پاشنه کفش شروع کرده و در بیست سال اون کارگاه تبدیل شده به 12 کارخانه تولید قطعات با حدود دو هزار کارگر ، ثروت هنگفتی هم داره ، در مورد طلا و ارز که مد نظرته بله ناشی از اقتصاد بیماره

HaMiD.TcI

مدیر تالار
عرضه ؟؟
این صحبت شما هم بیشتر حسادته تا استدلال.
به این نمیگن دلالی. بهش میگن کار کردن فکر. به اینکه یارو به جای اینکه اون 4 تن آهن رو یه دفعه بفروشه بیاد و یکم روش کار کنه.
چطور کمپانی های معروف و بزرگ تونستن ثروت میلیاردی جمع کنن؟
همشون دلال بودن؟
همشون نزول خر و کثیف بودن؟
نه عزیز من. یارو با همون چیزایی که در اختیار داشته تونسته بهترین محصولو بسازه. مخش کار میکرده!

HaMiD.TcI

مدیر تالار
ولی من تا الان فکر می‌کردم سگ یکی از حیواناتیه که به شدت ناقل بیماری هست

شما اینجا برو و نظرات دامپزشکا رو بخون تا کاملا" روشن بشی که سگ جزء تمیز ترین و با هوش ترین حیواناته.
جای دستشوییشو بهش یاد میدی. امکان نداره جای دیگه ای کثیف کاری انجام بده:
http://persianpet.org/forum/forum.php

BaBak.Turk

اخراجی موقت
یکی سه هزار میلیارد در جا می خوره به کسی بر نمی خوره؟ یکی ماشین رو تو یه روز قیمتش رو دوبرابر می کنه کسی بهش چیزی نمی گه؟ یکی یه ملت رو گذاشته سره کار کسی چیزی نمی گه.....

یکی خودش کار می کنه خرج سگ اش رو میده به همه بر میخوره؟؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
کلا هر چی که یه ذره دل خوشی بیاره نکوهیده است

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه به ما چه ربطی داره که کی چطوری داره زندگی میکنه دلشون میخواد با سگ زندگی کنن...
هر کس به فکر زندگی خودش باشه به مردم چیکار دارین آخه؟!!!

اگه فک میکنید اونا بد زندگی میکنن که نمیکنن شما سعی کن خوب زندگی کن...با تشکر:smile:
بله دخالت در حریم شخصی افراد جایز نیست .......ولی وقتی اون افراد رفتارشون در حریم شخصی شماست یا جامعه بسیار مربوطه
جمله آخرتون زیبا بود .......

فرهنگ غرب؟ آمار طلاق ؟ ميشه بگين آمار طلاق چه ربطي به نگهداري سگ داره؟ترويج كدوم اعمال؟دزدي ...تجاوز...خيانت فكر كنم اينامهمتر از نگهداري يك سگ باشه

بله فرهنگ غرب ......آمار طلاق در کدام شهر بیشتره؟ در کدام نقاط کشور؟........به هر حال یه چیزی هست که آمار طلاق در کشورهای غربی انقدر بالاست
کشور ما هم قدمتش مربوط به امروز و دیروز نیست .....چندین هزار ساله ....همین انقلاب هم چند ده ساله است
شما برید مقایسه کنید وقتی وسیله ای مثل ماهواره اومده طلاقها چه تعداد شده و قبل اون چقدر بوده
شما برید ببینید شهرهای بزرگی که به فرهنگ ایران پشت کردن و افراد بیشتری در اون مناطق اسیر غربگرایی شدن این آمار چقدر هست .....
سگ رو فرزند خود دونستن یکی از آداب غربی است.......(گفتار ملکه انگلیس در قبال سگش شنیدنی است یا حتی همسر رئیس جمهور آمریکا) .........به این خاک مربوط نمیشه خانم محترم
همه مسائل به یک اندازه مهمه ....و فراموش نکنید هر اتفاقی که میفته علت و معلولی داره

شما سری به دادگاه های خانواده بزنید .....ببینید به چه دلایلی زندگیشون رو از هم می پاشونن ....البته هستند هم عده ای که خب مثلا شوهرش معتاده و میاد برای طلاق! .......ولی من منظورم در قبال موارد دیگه و همین ناتوی فرهنگی و خانواده های به اصلاح پولدار! است

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من سگ‌ها حیوانات جالبی‌ هستن, ولی‌ خوب جای بچه آدم رو نمی‌گیره میتونه میتونه آدم رو سرگم کنه
به شرطی که محیط لازم واسه نگهداریش باشه چون خرجش بسیار زیاده کما اینکه هر جا هم که بری نمیتونی تنهاش بذاری
واسه همین برای کشور هایی که محدودیت دارن مثل ایران سگ نگه داشتن کار خنده داری هست, در کشوری مثل کانادا این مساله فرق میکنه سگ‌ها حتا هتل دارن که در ازا ۳۰ دلار در روز در اونجا نگهداری میشن
و خیلی‌ چیزای دیگه ...
خوب , بهتر نبود از این مساله یه جور دیگه انتقاد میکردیم تا اینجوری ؟

الان منی‌ که سگ دارم به نظر شما باید یه آدم مریض روانی‌ که بچه نمی‌خوام و کثیف و... باشم که :)

یادتون رفته بچه که بودیم جوجه نگه می‌داشتیم با اون همه کثافت کاریش کلی‌ هم ذوق میکردیم :)
در صورتی‌ که بیماری از این جور حیوانات به انسان سرایت میکنه ولی‌ از سگ و گربه نه‌ ...
نگهداری سگ به نظر من ایرادی نداره ....خب در برخی باغها مجبور هستن از سگ استفاده کنن ....
بحث بنده ناتوی فرهنگی بود ...اینکه چی میشه یک نفر میگه سگ جای بچه رو برام پر میکنه ....شاید برخی بگن که به تو چه ....البته تا حدودی راست میگن به شرط اینکه بنده اسم اون افراد رو میگفتم .....ولی وقتی اسم نگفتم یعنی کار به اقدام اونها دارم و فراغ از اینکه چه اشخاصی باشن داریم نقد میکنیم و هر کسی میخواد باشه این نقد رو داریم
نمیدونم والا.....:)
ولی ببینید ...سرگرمی هم حد و اندازه داره ....به نظرم این خوب نیست که انسان خودشو به قدری مشغول یک جانور بکنه که دیگه زندگی و حیات رو نبینه و همه زندگیش بشه سگش!
خوب شد گفتین بچه .....بچه چقدر دلمشغولی داره؟...بچه اصلا چقدر اطلاعات داره ..چقدر میفهمه ....غیر اینه که بچه کم کم یاد میگیره .....ولی آیا بزرگترها هم الآن جوجه رنگی دارن؟!

ضمن اینکه سگ یک حیوان ذاتا نجسه .......و با جوجه و اردک و ......قابل مقایسه نیست!

نه‌ بابا واسه همیشه نمی‌خوام برگردم که یه کاری دارم واسه اون برمی‌گردم
به ......به سلامتی .......یه شوخی هم بکنم حالا .....نزدیک انتخابات خبری نیستا ..گفته باشم:)

خیر من به هیچ وجه طرفدار سرمایه داری یه سری افراد خاص نیستم سرمایه مال همه اقشار هستش

اونی رو که قرمز کردم رو واقعا" بهش اعتقاد داری؟
خوب آموزه این افراد هم این بود و میخوان بهش عمل کنن و آزاد هستن شما این وسط چیکاره ای؟
چرا شما آزادی افکارتو بیان کنی ولی بقیه خیر چنین حقی ندارن؟
سپاس .......این خیلی خوبه که ودتون رو از این قبیل افراد نمیدونید ......گرچه نوع رفتار شما اینو نشون میداد که خدا رو شکر گفتین مرتفع شد
بله دارم ......اصولا من به چیزی که العتقاد ندارم به زبان نمی آورم!

میشه اموزه افراد رو در این قبیل بیان کنید؟ .......خب هر کسی اموخته هایی داره .....آموخته ها کنار هم قرار میگیره و بحثی شکل میگیره ......ممکنه آموخته من یا دیگری ناقص باشه .....ممکنه برداشت اشتباه باشه ......همه اینها کنار هم قرار میگیرن تا بشه به یک نتیجه رسید
آزادی افکار بلامانع است ...شما الآن افکارتون رو مطرح میکنید و بنده هم میکنم .....اینکه بنده به افکار شما یا عقیدت انتقادی میکنم دال بر این نیست که بنده اجازه ندم شما بیان کنی!
ولی آزادی عمل خیر ..........

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب چرا شما پس اینجایید؟اینجور که شعار میدید ، پاشید شما هم برید

موندن تو این خاک لیاقت میخواد دوست عزیز
:gol:

و تنها چیزی که رعایت نمیشه احترامه
نمیدونم چرا نمیتونیم موقعی که بحث میکنیم به همدیگه احترام بذاریم حتی اگه طرف مقابل نظر مارو قبول نداشته باشه
چرا باید سعی کنیم با تخریب طرف مقابل حرف خودمونو به کرسی بنشونیم؟
احترام متقابله ......خیلی مهمه کی بی احترامی رو به عمد شروع میکنه تا طرف مقابلش خشمگین بشه و حرف نامربوطی بزنه

سلام محمد آقا منظور من و امثال من از آزادی این نیست که هر خطایی که میتونه انجام بده بعد بزاره به حساب آزادی
ولی بعضی مسائل شخصی هستن و تا وقتی که به کسی آسیب نرسونه و باعث صلب آسایش و تجاوز به حریم شخصی دیگران نشه
فرد آزاده که هر کاری دلش میخواد انجام بده
ولی اینجا اینقدر به خودشون اجازه میدن که در شخصی ترین مواردم آدمو قضاوت کنن و همین نکته های ریزه که همه مردمو کلافه کرده و باعث دوری مردم از اصل دین و حکومت شده
سلام از ماست .....بسیار خوب
احسنت سلب آسایش .......خب وقتی طرف داخل آپارتمانش سگ نگه میداره!.......آیا موجب سلب آسایش همسایش نمیشه؟
یا اینکه سگشو ول میکنه تو خیابون!
اینکه بعضی مسائل شخصی هستند درسته .......ولی خب همه مسائل با توجه به موقعیتهای مکانی و زمانی است که شخصی یا اجتماعی بودنش مطرح میشه

ببنیند سیگار چیز بدیه .....درست؟
یک نفر داخل خونش سیگار میکشه.....کسی حق نداره بهش خورده بگیره ......ولی همین سیگار رو اگه داخل یک مکان عمومی مثل اتوبوس بکشه چی میشه؟
از طرفی هم ببینید اگر آمار افراد سیگاری در جامعه بالا بره ......ایراد به کی گرفته میشه؟
به اون شخص؟....یا این میشود یک پوئن منفی برای اون کشور ؟
من اعتقاد دارم وقتی کاری غیر فرهنگی میشه بایستی جلوی رواجش ایستاد .....در قبال حرف غیر فرهنگی هم که به خصوص با عرف جامعه ما و در کل ایران عزیز هم خونی نداره بایستی روشنگری کرد....این ایستادن خدایی نکرده به معنای ضرب و شتم نیست! بلکه به معنی تذکر دادن ، کار فرهنگی کردن ، امر به معروف و نهی از منکر کردن و امثال اینها
امیدوارم متوجه منظور بنده شده باشید

beheshun migim puldar :|

جنابعالی به چه حقی به بنده ی خدا بی احترامی میکنید؟ اون سگم بنده ی خداست.
یارو توی خونش سگ نگهداری میکنه. دوست داره جای بچش سگ داشته باشه. آخه به منو شما چه؟
مگه جای شما رو تنگ کرده؟
شما بچه دوست داری خوب برو بچه دار شو.
نه امنیت ملی رو خدشه دار کرده و نه توهینی به سران مملکت کرده.
یادمه یه زمانی یه داستانی میگفنم برامون در مورد سگ اصحاب کهف!
حاجی جون. همین سگی که دم از نجاستش میزنید از خیلی از آدمای دورو وریمون تمیز ترو (آدم!) تره.
چون جنابعالی سگ دوست نداری باید بیای به شخصیت اونایی که جیوون خونگی دارن توهین کنی؟
برو مرد حسابی, برو پی نون باش که خربزه آبه.
مشکلای زندگی امروزه تو با یه سگ زبون بسته حل میشه؟
مملکت تموم کاراش درسته فقط مونده سگ نیووردن توی خیابوناش؟
یارو دوس داره 1 میلیون پولشو خرج سگش کنه.اصلا" میخواد پولشو بریزه توی جوب. آخه به منو شما چه؟
سگم مثل اسبو گاو و گوسفند.....

خیلی جلوی خودمو گرفتم که پست ندم
بله سگ اصحاب کهف هم داشتیم ...متاسفانه شما متوجه منظور بنده نشدین .....ولی خداوند دوست محترم انسان رو اشرف مخلوقات قرار داد و اینکه فرشتگان هم به روی انسان سجده کردند ......ای کاش این قدر و منزلت رو متوجه شویم

بحث بنده بی احترامی به سگ که یک حیوان است نیست .....بحث بنده سر اینه که چی میشه طرف انقدر دلمشغولیش سگش میشه و از طرفی حاضر میشه به نگهداری یک حیوان به جای انسان ....ببینید بچه رو خودش باید تربیت کنه و بهش یاد بده ....بچه از اول معصوم و پاکه

سگ بنده خداست ولی قدر و منزلت هیچ چیزی نزد خداوند به اندازه انسان نیست و این در تمامی کتب الهی مطرح شده .....
سگ بر اساس غریزه خودش عمل میکنه و قدرت اختیار و تفکر از خودش ندارد .....
بحث ما این خانواده نیست ........عجیبه برام انقدر جوش اوردی .....شاید خودتون از همین خانواده ها هستین;)
بحث ما سر جلوگیری از این فرهنگهای غلط نانوشته غربی است که داره به کشورمون سرات میکنه ..........قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود!
بایستی به این قطره ها واکنش نشون داد تا شاهد دریای بی فرهنگی و غربزدگی نباشیم و خود هم خدایی نکرده بی تفاوت به این هنجار شکنی ها نگردیم

جايگاه انسان بالاتره يا حيوان؟ اگر مسلمان هستيد اسلام گفته سگ عين نجاست است و در آن حرفي نيست و اگر تخصصي و علمي وارد شويم دوستان در بالا توضيحات لازم را داده اند... اما اين كه سگ حيوان باوفايي هست در آن شكي نيست. ولي يك چيزهايي در جامعه ي ما عرف نيست پس بهتر است براي حفظ حقوق شهروندي و انساني دوستان گرامي آنها را رعايت كنند.

نه موافق ، نه مخالف ، حقوق شهروندی رو باید در نظر بگیرید.این تمام مسئله هستش

در ضمن بنده خوشم نمیاد در اینجور تاپیک ها شرکت کنم و سعی میکنم دیگه پست ندم:gol:

کل ملام بنده رو گفتید ......سپاس:gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
قدیمو ول کن برادر من
اونی که میلیاردر شده:

کوتاه بیا برادر ...........کسی که یک شبه پولدار میشه از راه درستی درآمدش رو تامین نکرده
حرفی که شما میگی در قبال افرادی است که الآن چهل پنجاه سال سن دارن!
نه یک جوان 30 ساله و .........

ضمن اینکه در قبال این خانواده دو نفره هم نظری در این باره داده نشد .....بلکه گفتیم اینها واقعا بر چه اساسی پول یارانه میگیرن.....البته این بحث هم کلی بود ....در قبال تمامی خانواده های سرمایه داری که دارن این پول رو میگیرن و بنده متاسفانه ازشون بی اطلاع نیستم!
حتی افرادی که خارج کشور هستن الآن و یارانه به خاطر اینکه اینجا ثبت نام کرده بودن داره به حسابشون ریخته میشه!
.....حالا میگیرن هم بگیرن .....ولی آیا انصافه یک خانواده که در جنوب تهران زندگی میکنه و بچه هاش مجبورن به خاطر خرج خانواده رو بیارن به گل فروشی یک مقدار یارانه بگیرن و این خانواده ها هم در شمال تهران به همون اندازه؟
به نظرم اصلا انصاف نیست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اینجا برو و نظرات دامپزشکا رو بخون تا کاملا" روشن بشی که سگ جزء تمیز ترین و با هوش ترین حیواناته.
جای دستشوییشو بهش یاد میدی. امکان نداره جای دیگه ای کثیف کاری انجام بده:
http://persianpet.org/forum/forum.php

اولا که بحث نجاست صرفا به معنی این نیست که کثیفه و فلان و بهمان!
............ظاهرا شما سگ دارین که این چنین مدافع شدین ......خب خواهش میکنم اولا خشونت رو بزارید کنار و در کلامتون آرامش رو حفظ کنید ....این خیلی بده که انقدر زود به نقطه جوش میرسین....باور کنید خیلی بد است .........اونم در قبال همچین موضوع پیش پاافتاده ای

اما در قبال سگ و نجس بودنش!
نجس در اصطلاح فقهی به چیزی می‌گویند که به لحاظ ظاهر و نیز باطن زیانبار و خطر ساز است، خواه ضرر آن متوجه ظاهر انسان (بدن) گردد و یا متوجه امور و جبنه‌ی غیر مادی، مانند: روحی، روانی، اخلاقی و ... و یا هر دو. لذا حکم نجاست و اطلاق آن به چیزی، سبب می‌شود که انسان در ارتباط و تماس با آن جوانب لازم احتیاط و چارچوب‌های خاصی را رعایت نماید.
نجس با میکروب و کثیف متفاوته.........آب روانی که رنگ و بوی آن تغییر نکرده باشد، پاک است، اما تمیز نیست! یا الکل از بین برنده‌ی میکروب است، ولی پاک نیست

گفتید دانشمندا!.......فارغ از اینکه نظرات در این باره متفاوته ......ما چیزی فراتر از افراد زمینی داریم و اون هم قرآن و روایاتی است که از ائمه و پیامبران نقل میشه
مطالبی که در اونها مطرح شده شاید هزاران سال دیگر هم دانشمندان نتوانند کشف کنند!
هر کی مسلمان باشه میدونه که سگ نجسه و کجاها مطرح شده ......ما هم داریم به مسلمین میگیم و یادآوری میکنیم
غیر مسلمانان خب داشته باشند ولی حواسشون باشه که موجب سلب آسایش و آرامش مردم نشوند

ضمن اینکه اصلا بحث ما این نبود ولی خب چون اشاره شد بنده هم بنا به وظیفه اشاره ای میکنم

موارد فقهی

عمده دلیل برای حکم به نجاست سگ ، روایات می باشند . احادیث زیادی در این باره وارد شده است ؛ بطوری که در کتاب ارزشمند وسائل الشیعه و بحارالانوار ، ابواب مختلفی در این رابطه وجود دارد . هر یک از ابواب فوق ، روایاتی را در بر دارد که بیان کننده نجاست سگ اند .

روایاتی که از پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) دربارۀ نجاست سگ به ما رسیده اند ، دو گونه می باشند : دسته نخست : روایاتی که به صراحت در آن واژه نجس آمده است ، مانند : ۱- «سَأَلَ عُذَافِرٌ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ (ع) وَ أَنَا عِنْدَهُ عَنْ سُؤْرِ السِّنَّوْرِ وَ الشَّاة وَ الْبَقَرَة وَ الْبَعِیرِ وَ الْحِمَارِ وَ الْفَرَسِ وَ الْبَغْلِ وَ السِّبَاعِ، یُشْرَبُ مِنْهُ أَوْ یُتَوَضَّأُ مِنْهُ؟ فَقَالَ : نَعَمِ ، اشْرَبْ مِنْهُ وَ تَوَضَّأْ . قَالَ قُلْتُ لَهُ : الْکَلْبُ ؟ قَالَ : لَا . قُلْتُ : أَ لَیْسَ هُوَ سَبُعٌ ؟ قَالَ : لَا وَ اللَّهِ إِنَّهُ نَجَسٌ؟ لَا وَ اللَّهِ إِنَّهُ نَجَسٌ ؛عذافر از امام صادق(ع) از نوشیدن و وضو گرفتن با پس مانده آبی که بعضی از حیوانات (سنور، گوسفند، گاو، شتر ، الاغ ، اسب، استر و درندگان) نوشیده اند، سوال کرد. امام فرمود: بنوش و وضو بگیر. سپس از سگ سوال کردم. امام فرمود: نه. پرسیدم: آیا او یک درنده (مثل دیگر درندگان) نیست ؟ فرمود: نه به خدا ، او نجس است . نه به خدا ، او نجس است . »[SUP]۱۲[/SUP] ۲- عَبْدِ اللَّهِ بْنِ أَبِی یَعْفُورٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ (ع) قَالَ: إِنَّ اللَّهَ لَمْ یَخْلُقْ خَلْقاً أَنْجَسَ مِنَ الْکَلْبِ ؛ عبدالله بن ابی یعفور از امام صادق(ع) نقل می کند : همانا خداوند نیافرید خلقی را که نجس تر از سگ باشد .» [SUP]۱۳[/SUP]و مواردی دیگر .
دسته دوم : روایاتی که واژه نجس در آنها ذکر نشده ، امّا با قرائن موجود در آن ، نجاست سگ اثبات می شود . در این روایات ، روش برخورد با سگ همانند روش بر خورد با نجاسات دیگر، بیان شده است . مانند :
۱- « عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ(ع) : قَالَ إِذَا وَلَغَ الْکَلْبُ فِی الْإِنَاءِ فَصُبَّهُ ؛ امام صادق(ع) فرمود: هرگاه سگ از ظرفی آب خورد، آن آب را دور بریز .»[SUP]۱۴[/SUP] ۲- عَنِ الْفَضْلِ أَبِی الْعَبَّاسِ : قَالَ قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ(ع): إِنْ‏ أَصَابَ ثَوْبَکَ مِنَ الْکَلْبِ رُطُوبَة فَاغْسِلْهُ ؛ فضل از امام صادق (ع) نقل می کند : هرگاه رطوبتی از سگ به لباس شما برخورد کرد، پس آنرا بشویید .» [SUP]۱۵[/SUP] ۳- « عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ مُسْلِمٍ : قَالَ سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ(ع) عَنِ الْکَلْبِ یُصِیبُ شَیْئاً (مِنْ جَسَدِ الرَّجُلِ)، قَالَ: یَغْسِلُ الْمَکَانَ الَّذِی أَصَابَهُ ؛ محمد بن مسلم از امام صادق (ع) در مورد سگی که خودش را به بدن مردی مالیده است ، سوال کرد . حضرت فرمود : محل تماس سگ را بشوید .» [SUP]۱۶[/SUP]و مواردی دیگر با توجه به مطالب گفته شده در خواهیم یافت که سگ نجس بوده و باید از آن در غیر موارد ضروری حذر کرد . فراوری: زهرا اجلال – گروه دین و اندیشه تبیان

پی نوشت ها : ۱- صفی پور، منتهی الارب فی لغة العرب ، ص ۱۲۲۸ ۲- التوبه ، ۲۸ ۳- راغب اصفهانی، مفردات ، حرف نون ، لفظ نجس ۴- نقش یک سگ نیز بر دیوار غار است، و بالاى غار، صومعه‏اى قدیمى است و مسلمانان نیز مسجدى ساخته‏اند – تفسیر نور ج۷ ، ص۱۴۳ ۵- « وَصِیْد» چنان که «راغب» در کتاب «مفردات» مى‏گوید: در اصل به معنى اطاق و انبارى است که در کوهستان براى ذخیره اموال ایجاد مى‏کنند ، و در اینجا به معنى دهانه غار است ؛ تفسیر نمونه ، ج‏۱۲، ص۴۰۶ ۶- اعراف ، ۱۷۶ ۷- تفسیر نمونه ، ج ۷، ص ۲۵ ۸- مائده/۴ ۹- عدد رکعات نماز ـ دو رکعت صبح، چهار رکعت ظهر، چهار رکعت عصر، سه رکعت مغرب و چهار رکعت عشاء ـ در قرآن ذکر نشده است، با اینکه از مسلمات بوده و اختلافی در آن نیست ۱۰- نحل/۴۴ ۱۱- حشر/۷ ۱۲ـ وسائل‏الشیعه ، ج ۱ ، ص ۲۲۶ ۱۳- همان ، ج۱ ، ص۲۲۷ ۱۴-همان ، ج۱، ص۲۲۶ ۱۵- همان ، ج۳ ، ص۴۱۴ ۱۶- همان ، ج ۳ ، ص ۴۱۶

اما در مرود بیماری هایی که زندگی با سگ ! اونم در محیط خانه(در برخی کشورهای غربی حتی کنار سگ خود میخوابند!) میتونه ایجاد کنه .......شایع ترینش آسم هست ...

به گزارش همشهري‌آنلاين، بيماري‌هاي انگلي، ويروسي و باکتريايي تنها بخشي از خطراتي است که از تماس مستقيم و غيرمستقيم با حيواناتي نظير سگ و گربه مي‌تواند عايد انسان شود.دکتر علي رضا فاتح‌نيا، دامپزشک، درباره بيماري‌هايي که از سگ و گربه به انسان منتقل مي‌شود، گفت: بيماري‌هايي که از دام‌هاي کوچک به‌ويژه سگ و گربه به انسان منتقل مي‌شود، شامل بيماري‌هاي انگلي، ويروسي و باکتريايي است. او افزود: خطرناک‌ترين بيماري که احتمال انتقال آن از سگ به انسان وجود دارد بيماري کيست هيداتيک است که از جمله بيماري‌هاي انگلي و چرخه‌اي است که مي‌تواند روي جگر و ريه انسان توليد کيست‌هاي متورم و خطرناک کند و راه درمان آن هزينه‌بر و معمولا جراحي‌هاي بسيار حساس است.دکتر فاتح‌نيا گفت: کچلي نيز بيماري قارچي است که مي‌تواند از راه پوست بدن گربه به انسان منتقل شود که اغلب درمان آن بسيار طولاني مدت است.

وي افزود:براي رعايت نکات بهداشتي لازم است از تماس مستقيم با اين گونه حيوانات خودداري شود و آنها بايد در خارج از محيط هاي مسکوني نگهداري شوند. دکتر رضا شيخ‌زاده، دامپزشک نيز در اين‌باره به همشهري گفت: رعايت موارد بهداشتي در زمينه تماس با حيوانات ضروري است.
بيماري‌های مشترک انسان و سگ و گربه

وبلاگ دکتر محمد رضا لطفی زاده رو هم حتما دیدن کنید
http://drlotfi.blogfa.com/post-1487.aspx

فارغ از موارد علمی که بحث بسیار طولانی هم داره ........بحث فقهی برای مسلمان ایرانی مهمتر است و حرف آخر در ای باره انشاالله!

اگر مفید بودن و وفادار بودن سگ(بله سگ حیوانی است که زود انس میگیره و این هم خودش یک خطر هست.......چون تو رو از خوی انسانی دور میکنه و طوری میشه که میشه تنها دلمشغولی تو!......انقدر سرگرمش میشی که میشه تمام زندگی تو!.... با كمی دقت در می یابید برای كاری كه هیچ ارزش معنوی و حتی مادی نداره تا چه اندازه وقت و هزینه های فراوان صرف شده) برای حکم نجس نبودنش از جانب برخی کافی است!
پس خون که حیات انسان با کمبود آن در خطر می افتد ، نباید نجس باشد ؟ آیا کسی در فواید و نیاز انسان به خون و همچنین در نجس بودن آن شک دارد ؟ آیا به بهانه ی اینکه انسان اشرف مخلوقات هست ، می توان نجاست خون او را انکار کرد ؟
واقع بین باشیم و از زدن حرف احساسی بپرهیزیم

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سگ بازی، کلاس اجتماعی یا عقده گشایی؟

جوانان با الگو گرفتن از برخی چهره های مطرح جامعه نظیر هنرمندان و بازیگران ، دست به این کار می زنند و بدون هیچ پیشینه ذهنی و فقط برای همسان سازی خود با یک چهره معروف ، خود را متمایل به زندگی با حیوانات نشان می دهند . . .

جام گیشه؛
مدتی است که پدیده سگ گردانی در خیابان های شهر تبدیل به نوعی نماد تجدد در میان دختران و پسران ایرانی شده است .
متاسفانه امروزه پدیده ناپسند "سگ گردانی " در خیابان های شهر یا نگه داشتن سگ های کوچک در منزل ، تبدیل به نمادی برای تجدد و به روز بودن مردم شده است و بر خلاف گذشته دیگر این روزها مشاهده حیوانی که از پنجره ماشین و یا کاپشن مردی موتور سوار بیرون را نگاه می‌کند برای افرادی که در جامعه شهری زندگی می‌کنند، عجیب نیست .
بنا به اعتقاد بسیاری از روانشناسان و کارشناسان امور اجتماعی ، رواج پدیده سگ گرداني و نگهداري از آن ، علاوه بر مضرات بسيار زياد بهداشتي و زيان آور بودن براي سلامت عمومي، يك معضل فرهنگي- اجتماعي و نوعي تقليد كوركورانه از فرهنگ مبتذل غربي است.

بر اساس آمار های به دست آمده در رابطه با علت شیوع سگ بازی در میان جوانان و برخی خانواده های ایرانی ، تلاش برای دست یافتن به گونه‌ای پرستیژ اجتماعی در محیط‌های شهری ازجمله مهم‌ترین انگیزه‌هایی است كه برخی از افراد را به نگهداری و نمایش عمومی حیوانات خانگی ترغیب می‌كند و جوانان با مشاهده این حرکت در میان قشر مرفه و به ظاهر متجدد ، برای عقب نماندن از قافله به این پدیده مخرب اجتماعی گرایش پیدا می کنند .
گفتنی است؛ در حالی رواج نگهداری از حیوانات خانگی به خانواده‌های متوسط جامعه هم کشیده شده و جزء لاینفکی از زندگی شهری و کلاس اجتماعی آنها شده است که کارشناسان اجتماعی معتقدند تعداد بسیاری از جوانان بی ‌آنكه حداقل اطلاعاتی از نگهداری، مشكلات و بیماری‌های آن و شناخت شخصیتی حیوان داشته باشند این کار را انجام داده و بیشر از ماهیت اصلی نگهداری و ارتباط با حیوان، نمایش حیوان و نشان دادن تجدد و كلاس فرهنگی مدنظر آنهاست.

در بیشتر این موارد مشاهده می شود که جوانان با الگو گرفتن از برخی چهره های مطرح جامعه نظیر هنرمندان و بازیگران ، دست به این کار می زنند و بدون هیچ پیشینه ذهنی و فقط برای همسان سازی خود با یک چهره معروف ، خود را متمایل به زندگی با حیوانات نشان می دهند .
به عقیده روانشناسان علوم تربیتی ، تغییر در نگرش افراد جامعه نسبت به مسئله "پرستیژ" ، از عوامل دیگری است که افراد را به سگ گردانی در سطح خیابان ها سوق می دهد ، با توجه به اینکه در گذشته رسیدن به پرستیژ اجتماعی نیازمند فاکتور های اساسی نظیر تحصیلات بالا بود امروز با تغییر این ارزش ها به نظر می رسد نوعی عقده گشائی هم در رابطه با بالا بردن پرستیژ اجتماعی افراد صورت می پذیرد .

جالب اینجاست که بعضی افراد در حالی سعی می کنند به تقلید از یک فرهنگ غربی در خانه یا محل کار خود سگ های کوچک را به عنوان فرزندان خود نگه داری کنند که در فرهنگ غرب نگاه به پدیده سگ گردانی یا نگهداری از آن کاملا متفاوت از آن چیزی است که به غلط در میان برخی خانواده های ایرانی جا افتاده است .
در كشورهای غربی، وجود حیوانات خانگی در منازل به عنوان یك فرهنگ مرسوم از گذشته وجود داشته و پدیده ای نیست که در زمان های قبل به صورت یک ضد ارزش اجتماعی به آن نگاه شده باشد ؛ البته مردم ایران هم پیش از این از سگ‌های گله، سگ‌های نگهبان و حیوانات اهلی نگهداری می‌كردند، اما دیگر این حیوانات را به خانه ، حمام شخصی ، یا اتاق خواب خود راه نمی دادند .
متاسفانه، نگهداری از حیوانات خانگی در ایران، رفته‌رفته به یك نوع چشم و هم‌چشمی تبدیل شده است و به تدریج امکان دارد به هر خانواده ای که یک سگ کوچک را در میان فرزندان خود بزرگ نکند لقب عقب مانده داده شود .

mech_eng2000

عضو جدید
جوانان با الگو گرفتن از برخی چهره های مطرح جامعه نظیر هنرمندان و بازیگران ، دست به این کار می زنند و بدون هیچ پیشینه ذهنی و فقط برای همسان سازی خود با یک چهره معروف ، خود را متمایل به زندگی با حیوانات نشان می دهند . . .

جام گیشه؛
مدتی است که پدیده سگ گردانی در خیابان های شهر تبدیل به نوعی نماد تجدد در میان دختران و پسران ایرانی شده است .
متاسفانه امروزه پدیده ناپسند "سگ گردانی " در خیابان های شهر یا نگه داشتن سگ های کوچک در منزل ، تبدیل به نمادی برای تجدد و به روز بودن مردم شده است و بر خلاف گذشته دیگر این روزها مشاهده حیوانی که از پنجره ماشین و یا کاپشن مردی موتور سوار بیرون را نگاه می‌کند برای افرادی که در جامعه شهری زندگی می‌کنند، عجیب نیست .
بنا به اعتقاد بسیاری از روانشناسان و کارشناسان امور اجتماعی ، رواج پدیده سگ گرداني و نگهداري از آن ، علاوه بر مضرات بسيار زياد بهداشتي و زيان آور بودن براي سلامت عمومي، يك معضل فرهنگي- اجتماعي و نوعي تقليد كوركورانه از فرهنگ مبتذل غربي است.

بر اساس آمار های به دست آمده در رابطه با علت شیوع سگ بازی در میان جوانان و برخی خانواده های ایرانی ، تلاش برای دست یافتن به گونه‌ای پرستیژ اجتماعی در محیط‌های شهری ازجمله مهم‌ترین انگیزه‌هایی است كه برخی از افراد را به نگهداری و نمایش عمومی حیوانات خانگی ترغیب می‌كند و جوانان با مشاهده این حرکت در میان قشر مرفه و به ظاهر متجدد ، برای عقب نماندن از قافله به این پدیده مخرب اجتماعی گرایش پیدا می کنند .
گفتنی است؛ در حالی رواج نگهداری از حیوانات خانگی به خانواده‌های متوسط جامعه هم کشیده شده و جزء لاینفکی از زندگی شهری و کلاس اجتماعی آنها شده است که کارشناسان اجتماعی معتقدند تعداد بسیاری از جوانان بی ‌آنكه حداقل اطلاعاتی از نگهداری، مشكلات و بیماری‌های آن و شناخت شخصیتی حیوان داشته باشند این کار را انجام داده و بیشر از ماهیت اصلی نگهداری و ارتباط با حیوان، نمایش حیوان و نشان دادن تجدد و كلاس فرهنگی مدنظر آنهاست.

در بیشتر این موارد مشاهده می شود که جوانان با الگو گرفتن از برخی چهره های مطرح جامعه نظیر هنرمندان و بازیگران ، دست به این کار می زنند و بدون هیچ پیشینه ذهنی و فقط برای همسان سازی خود با یک چهره معروف ، خود را متمایل به زندگی با حیوانات نشان می دهند .
به عقیده روانشناسان علوم تربیتی ، تغییر در نگرش افراد جامعه نسبت به مسئله "پرستیژ" ، از عوامل دیگری است که افراد را به سگ گردانی در سطح خیابان ها سوق می دهد ، با توجه به اینکه در گذشته رسیدن به پرستیژ اجتماعی نیازمند فاکتور های اساسی نظیر تحصیلات بالا بود امروز با تغییر این ارزش ها به نظر می رسد نوعی عقده گشائی هم در رابطه با بالا بردن پرستیژ اجتماعی افراد صورت می پذیرد .

جالب اینجاست که بعضی افراد در حالی سعی می کنند به تقلید از یک فرهنگ غربی در خانه یا محل کار خود سگ های کوچک را به عنوان فرزندان خود نگه داری کنند که در فرهنگ غرب نگاه به پدیده سگ گردانی یا نگهداری از آن کاملا متفاوت از آن چیزی است که به غلط در میان برخی خانواده های ایرانی جا افتاده است .
در كشورهای غربی، وجود حیوانات خانگی در منازل به عنوان یك فرهنگ مرسوم از گذشته وجود داشته و پدیده ای نیست که در زمان های قبل به صورت یک ضد ارزش اجتماعی به آن نگاه شده باشد ؛ البته مردم ایران هم پیش از این از سگ‌های گله، سگ‌های نگهبان و حیوانات اهلی نگهداری می‌كردند، اما دیگر این حیوانات را به خانه ، حمام شخصی ، یا اتاق خواب خود راه نمی دادند .
متاسفانه، نگهداری از حیوانات خانگی در ایران، رفته‌رفته به یك نوع چشم و هم‌چشمی تبدیل شده است و به تدریج امکان دارد به هر خانواده ای که یک سگ کوچک را در میان فرزندان خود بزرگ نکند لقب عقب مانده داده شود .
راستشو بخوای من از سگ (جز سگ های شکاری) و گربه و ماهی خوشم نمیاد واسه همینم نگه نمیدارم. ولی عاشق پرنده هستم و حتی این "یا کریما" (قمری) هم تو اتاقم تخم گذاشتن و بچه دار شدن. کلا پرنده بازم.
1نفر هم شاید عشق سگ باشه. بخواد سگ نگهداره، توانایی پرداخت هزینه سگ رو هم داره. تا وقتی این سگه مزاحمتی واسه من (شخص خودم رو نمیگما) ایجاد نکرده چه ایرادی داره طرف سگ نگهداره؟؟؟

متنی هم که شما گذاشتی معلوم نیست از کجا کپی شده و احتمالا حرف های غیر کارشناسی 1 کارشناس بود، که سر و ته نداشت و بدون هیچ دلیلی این پدیده رو پیروی از فرهنگ غرب و غربزدگی معرفی کرد.
گرچه خودم کاملا موافق حرفت هستم (اینکه شاید در بیش از 90% موارد. تقلید کورکورانه باشه)
اما کسی که سگ داره و مطمئنا به سگش هم علاقهمنده، با استدلال هایی تا این حد سطحی نظرش عوض نمیشه.
(مطمئنا برای هم عقیده های خودتون که ننوشتی)

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا آسیب میرسونه ..... این افراد دلیلی نداره که یارانه بگیرن اون هم برابر با اقشار مستضعف .....در ثانی اقدام اینها ضد فرهنگ ایران است و چندین دلیل دیگه و ناتوی فرهنگی است که آسیب رسانه
پس کاملا ربط داره!
مثال دزد در جواب فردی بود که ادعا داشت هر کسی آزاده هر کاری دلش خواست بکنه

سلام ممد اقا

با تمام احترامی که برای شما قایلم اقا از شما بعیده اینطوری تجزیه تحلیل کنید

به نظرتون مشکل مملکت ما فقط تقسیم ناعادلانه یارانست؟اخه تو چند پست هی تکرارش کردید.مشکل ریشه ای تر از این حرفاست و فقط برخی مسوولین عل اصلی این مشکل هستن
لبته من اصلا بحث سیاسی نمی کنم و اصلا از سیاست هم متنفرم ولی .........

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله دخالت در حریم شخصی افراد جایز نیست .......ولی وقتی اون افراد رفتارشون در حریم شخصی شماست یا جامعه بسیار مربوطه
جمله آخرتون زیبا بود .......

بله فرهنگ غرب ......آمار طلاق در کدام شهر بیشتره؟ در کدام نقاط کشور؟........به هر حال یه چیزی هست که آمار طلاق در کشورهای غربی انقدر بالاست
کشور ما هم قدمتش مربوط به امروز و دیروز نیست .....چندین هزار ساله ....همین انقلاب هم چند ده ساله است
شما برید مقایسه کنید وقتی وسیله ای مثل ماهواره اومده طلاقها چه تعداد شده و قبل اون چقدر بوده
شما برید ببینید شهرهای بزرگی که به فرهنگ ایران پشت کردن و افراد بیشتری در اون مناطق اسیر غربگرایی شدن این آمار چقدر هست .....
سگ رو فرزند خود دونستن یکی از آداب غربی است.......(گفتار ملکه انگلیس در قبال سگش شنیدنی است یا حتی همسر رئیس جمهور آمریکا) .........به این خاک مربوط نمیشه خانم محترم
همه مسائل به یک اندازه مهمه ....و فراموش نکنید هر اتفاقی که میفته علت و معلولی داره

شما سری به دادگاه های خانواده بزنید .....ببینید به چه دلایلی زندگیشون رو از هم می پاشونن ....البته هستند هم عده ای که خب مثلا شوهرش معتاده و میاد برای طلاق! .......ولی من منظورم در قبال موارد دیگه و همین ناتوی فرهنگی و خانواده های به اصلاح پولدار! است

با سلام..
وقتی گفتی دخالت در حریم خصوصیه افراد درست نیست دیگه تموم شد حقیقتو گفتی..
واسه چی استدلال میکنی؟؟
رفتار کی در حریم شخصیه شماست؟؟