+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما تجزیه خوندی ؟؟! یا همون سیگنال !!توی این درس به سیستمی میگن پایدار ، که به ازای ورودی های محدود ، خروجی محدود بده ، خروجی کراندار!!بعد الان همین مفهوم پایداری توی کنترل گسترش یافته !!! والبته توی مدار !!!
اینم تعریف پایداری توی کنترل ::twisted:

مشاهده پیوست 121881

شما به توجه اش ، توجه کن !!!قطب های سمت چپ صفحه ی s پاسخ میراشونده ایجاد میکنه !!!و این میرا شونده یعنی اخرش یه جا محدود میشه !!پایدار میشه !!!و قطب های سمت راست ،پاسخ افزایشی ناپایدار ایجاد میکنه !!

(من از بچگی این پایداری و کرانداری رو باهم دوست می دونستم !دوست هایی که خیلی شبیه هم اند !!چه می دونم شاید اشتباه می کردم !!خب بچه بودم دیگه.. !!!):w34:

(نمی دونم چرا یاد یه خاطره ای افتادم !!یه استاد ریاضی داشتیم ، گفتش این علمای برق اومدن تبدیل لاپلاس بردن تو درسشون، و کیف هم میکنن که مسائلشونو با تبدیل لاپلاس حل می کنن !!و بعد ایشون اومدن با منطق ریاضی به ما اثبات کردن که این کار بسی اشتباهه!!و منم سریع اومدم اثباتشو بنویسم اما اون دستمو خوند و زودتر از من پاکش کرد !!!):w05:

منم عاشق بحث کردنم !!

ببین دوست من ، پیدایش قضیه مقدار اولیه و مقدار نهایی توی درس معادلات شکل گرفته وعلمای برقی اومدن اونو توی درس های ما گنجوندن !!یعنی اون شرطه ، اگه نباشه ، تابع شما ،اصلن تبدیل لاپلاس نداره !!اینم مدرک من !!

مشاهده پیوست 121879 مشاهده پیوست 121880

یعنی برای ارزای شرط شماره یک باید S F(S کراندار باشه !!(البته یه شرط دیگه هم داره توی صفحه بعده و اصلن ربطی به بحث ما نداره )

بعد مگه تعریف تابع کراندار چیه ؟؟!نه یعنی اینکه تابع شما به ازای هر مقدار ورودی x)، خروجی تابع از بزرگترین عدد کوچکتر باشه و از کوچکترین عدد منفی بزرگتر باشه !!
l f (x) l < M
و این یعنی مرز داشتن ، محدود بودن !!و تعریف پایداری توی دروس شیرین برق هم یعنی همین !!!
نه من سیگنال نمیخونم ولی
خب من الان همه اینا رو قبول دارم چون دقیقا حرفای خودم بودن مشکل من و شما در تعریف پایداری هست!!
ایا سینوس از نظر شما پایداره؟ اگر اره پس چرا مقدار نهایی براش جواب نمیده؟ اگر نه چرا مقدار اولیه جواب میده؟
من میگم ناپایداره یا پایدار مرزی هست برای همین قضیه مقدار نهایی براش صادق نیست ولی مقدار اولیه کاملا صادقه و جواب میده میگین نه؟ امتحان کنید
یا حتی سیگنال شتاب که در بینهایت خروجیش بینهایت هست که دیگه مسلما ناپایداره ولی براش میشه قضیه مقدار اولیه رو نوشت و تبدیل لاپلاس هم داره الان اینو چطور توجیه میکنین؟
تو هیچ کدوم از اینا ننوشته بود پایداری برای شرایط اولیه لازمه دقیقا حرف منو زده بود که گقتم در بینهایت در حوزه فرکانس باید کران دار باشه یا در حوزه زمان در صفر محدود!
در اینکه برقیا اشتباه نمیکنن که شکی نیست احتمالا فهمیده اشتباه کرده برا همین زود پاکش کرده که لو نره:D
راستی پایداری لازم برای هر جایی تعریفی داره تو مدار باید علاوه بر کراندار بودن در حوزه زمان (نه فرکانس) باید به مقدار مشخصی میل کنه برا همین سینوس رو پایدار نمیدونیم و قضیه مقدار نهایی رو براش نمینویسیم.

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ایا سینوس از نظر شما پایداره؟ اگر اره پس چرا مقدار نهایی براش جواب نمیده؟ اگر نه چرا مقدار اولیه جواب میده؟
من میگم ناپایداره یا پایدار مرزی هست برای همین قضیه مقدار نهایی براش صادق نیست ولی مقدار اولیه کاملا صادقه و جواب میده میگین نه؟ امتحان کنید

متنمو ویراش کردم ، قبل از اینکه پاسختون ببینم !یه بار دیگه بخونین !شاید توی تعریف پایداری با هم به تفاهم برسیم !

در اینکه برقیا اشتباه نمیکنن که شکی نیست احتمالا فهمیده اشتباه کرده برا همین زود پاکش کرده که لو نره:d

احتمالن !!

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه من سیگنال نمیخونم ولی
خب من الان همه اینا رو قبول دارم چون دقیقا حرفای خودم بودن مشکل من و شما در تعریف پایداری هست!!
یا حتی سیگنال شتاب که در بینهایت خروجیش بینهایت هست که دیگه مسلما ناپایداره ولی براش میشه قضیه مقدار اولیه رو نوشت و تبدیل لاپلاس هم داره الان اینو چطور توجیه میکنین؟
تو هیچ کدوم از اینا ننوشته بود پایداری برای شرایط اولیه لازمه دقیقا حرف منو زده بود که گقتم در بینهایت در حوزه فرکانس باید کران دار باشه یا در حوزه زمان در صفر محدود!
در اینکه برقیا اشتباه نمیکنن که شکی نیست احتمالا فهمیده اشتباه کرده برا همین زود پاکش کرده که لو نره:D
راستی پایداری لازم برای هر جایی تعریفی داره تو مدار باید علاوه بر کراندار بودن در حوزه زمان (نه فرکانس) باید به مقدار مشخصی میل کنه برا همین سینوس رو پایدار نمیدونیم و قضیه مقدار نهایی رو براش نمینویسیم.

دوستان شما یه کمی تو تعریف پایداری و کراندار بودن با هم مشکل دارین
دوست عزیز سینوسی براش مقدار نهایی تعریف نمیشه درسته، اما حالت ماندگار سینوسی داره که میشه گفت همون مقدار نهایی سینوسیه
ببینید، وقتی میگیم اگه روی محور ریشه داشتیم نمیتونیم از مقدار نهایی استفاده کنیم واسه اینه که پاسخمون به یه مقدار خاص نزدیک نمیشه و متناوبا کمو زیاد میشه یعنی مثلا رو 3 ثابت نمیمونه و یه موج سینوسیه که میشه براش حالت ماندگار سینوسی تعریف کرد یعنی دیگه اینجا دامنه موج مهمه، اما این موج سینوسی سیستم رو ناپایدار نمیکنه مگر اینکه ریشه مضاعف رو محور داشته باشیم(تو این حالت در پاسخ همگن عاملی مثل A+Bt) e^at داریم که اون عامل t در زمان بینهایت به بی نهایت میل میکنه در نتیجه سیس ناپایدار میشه)
مقدار نهایی یه عدد ثابت بهمون میده مثلا تابع پله در بی نهایت مقدارش یک هست در هر مورد دیگه مثل سینوسی، شیب، شتاب و غیره که مقدار نهایی ثابت نباشه میگیم نمیشه از فرمول مقدار نهایی استفاده کرد
در ضمن ورودی و موج وسیگنال پایداری و ناپایداری براشون تعریف نمیشه که شما میگی سینوسی رو پایدار نمیدونیم! پایداری فقط مربوط به سیستم هست و به وردویهایی مثل موج سینوسی میگیم موج کراندار
امیدوارم مشکلتون حل شده باشه، دیگه دعوا نکنیدا باهم دوست باشید آفرین:w24: :D

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان شما یه کمی تو تعریف پایداری و کراندار بودن با هم مشکل دارین

دیگه دعوا نکنیدا باهم دوست باشید آفرین:w24: :D

اجازه آقا !من یه چیزی بگم !!الان جرقه زد !!:huh:

، اصلن ما توی ریاضیات ، راجع به پایداری بحث می کردیم ؟؟اصلن پایداری داشتیم ؟؟!!!
این علمای برق اومدن از تعرف کرانداری استفاده کردن و این تعریف رو ارائه دادن !!و اسمش گذاشتن پایداری که کسی شک نکنه !!!!و این تعریفو توی حوزه ی لاپلاس بکار بردن !!مثلن هیچ وقت یه ریاضی دان نمیاد بگه سینوس پایداره !!میگن کرانداره !!!توی دامنه اعدا حقیقی !!و علمای برق ازهمین تابع سینوسی کراندار ، لاپلاس می گیرن و میگن لاپلاسش ناپایداره ( توی حوزه ی لاپلاس و توی دامنه ی اعداد مختلط )!!که بازم هیچ منافاتی باهم ندارن !!چون همون ریاضی دانا ،فکر همه چی رو کردن !!و الا ماشالا قضیه و بندو ماده و تبصره دادن بیرون !!که مخ علمای برق سوت بکشه !!درست مثل همین الان من ، البته هنو عالم نشدم :child: !!!

و سخن آخر :
شرمنده از دوستان و حضار گرامی که سرشونو درد آوردم !!ببخشین ، دیگه بحث بالا گرفت !

اجازه آقا !می تونیم بشینیم ؟؟!

bolka

عضو جدید
آقایون خانوما یه سوال راجع نحوه تست زدن دارم.
مثلآ 6 تا تست مدار جلوتونه و میخواید تست بزنین برا خودتون! همه رو غلط میزنین !! و وقتی از رو جواب میبینین متوجه اشتباهتون میشید! و برمیگردید از اول دوباره همون تست ها رو میزنین!
به نظرتون این روش درسته؟؟؟
برای تست زدن اصولی یکی بگه چه کنیم؟

h.mehrabian

عضو جدید
سلام
بالاخره جواب های سنجش هم اومد اینم از درصدهای من:
زبان عمومي وتختصصي 46.67
رياضيات 30.56
مدارهاي الكتريكي 1و2 55.56
سيستم هاي كنترل خطي 38.89
بررسي سيستم هاي قدرت 1 13.89
ماشين هاي الكتريكي 1و2 55.56
الكترومغناطيس 2.78
رتبه 17
راستی کسی میدونه که اگه فردی بخواهد برای ارشد تیک گزینه علاقه مندی به المپیاد رو بزنه میتونه انتخاب رشته کنه یا نه صرفا المپیاد شرکت کرده؟
موفق باشید

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجازه آقا !من یه چیزی بگم !!الان جرقه زد !!:huh:
اجازه آقا !می تونیم بشینیم ؟؟!

:D اجازه ماهم دست شماست
مثلن هیچ وقت یه ریاضی دان نمیاد بگه سینوس پایداره !!میگن کرانداره !!!توی دامنه اعدا حقیقی !!و علمای برق ازهمین تابع سینوسی کراندار ، لاپلاس می گیرن و میگن لاپلاسش ناپایداره ( توی حوزه ی لاپلاس و توی دامنه ی اعداد مختلط )!!
باز که همین حرفو زدین شما؟!! بابا پایداری و ناپایداری واسه سیستمه نه موج و وردوی، شما کجا شنیدی که سینوسی ناپایداره؟؟؟!!!! ما تا جایی که یادمون میاد برقیا میگن سینوسی متناوبه(باز مفهوم متناوب با نوسانی فرق داره)
در ضمن اون تعریف تکه ای هموار و رتبه نمایی تو همه جا معتبره و شرط اصلی داش لاپلاسه اما چون توابعی که ما تو مدار باهاش سروکار داریم همشون این ویژه گی رو دارن دیگه چک کردن اون شرط الزامی نیست

آخرین ویرایش:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقایون خانوما یه سوال راجع نحوه تست زدن دارم.
مثلآ 6 تا تست مدار جلوتونه و میخواید تست بزنین برا خودتون! همه رو غلط میزنین !! و وقتی از رو جواب میبینین متوجه اشتباهتون میشید! و برمیگردید از اول دوباره همون تست ها رو میزنین!
به نظرتون این روش درسته؟؟؟
برای تست زدن اصولی یکی بگه چه کنیم؟

الان که زمانبندی تست نمیزنی، الان یه تست میزنی جوابشو میبینی اگه اشتباه بود میگی اااااااه !!!!:D بعد به اشتباهت پی میبری اگه بی دقتی بود میگی اااااااااایییییی وااااااااااااااااایییییی اگرم مفهومی بود جوابشو تا یه جایی به عنوان راهنمایی ببین بعد حل کن آخرشم کنار تست یه علامت بزن واسه دور بعدی
این نظر من بود

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بالاخره جواب های سنجش هم اومد اینم از درصدهای من:
زبان عمومي وتختصصي 46.67
رياضيات 30.56
مدارهاي الكتريكي 1و2 55.56
سيستم هاي كنترل خطي 38.89
بررسي سيستم هاي قدرت 1 13.89
ماشين هاي الكتريكي 1و2 55.56
الكترومغناطيس 2.78
رتبه 17
راستی کسی میدونه که اگه فردی بخواهد برای ارشد تیک گزینه علاقه مندی به المپیاد رو بزنه میتونه انتخاب رشته کنه یا نه صرفا المپیاد شرکت کرده؟
موفق باشید

سلام
باریک، ایشاا... تو کنکور این رتبه خوب رو بیاری منم 18 بیارم;)
آقا زبان رو چیکار کردی؟ فقط متن بخونیم کفایت میکنه؟

h.mehrabian

عضو جدید
سلام
باریک، ایشاا... تو کنکور این رتبه خوب رو بیاری منم 18 بیارم;)
آقا زبان رو چیکار کردی؟ فقط متن بخونیم کفایت میکنه؟

خواهش می کنم
من برای زبان 504 رو تموم کردم و الان دارم vocabulary for high school رو می خونم البته سطحش یکمی بالاست ولی خیلی کتاب خوبی هست

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
:D اجازه ماهم دست شماست

باز که همین حرفو زدین شما؟!! بابا پایداری و ناپایداری واسه سیستمه نه موج و وردوی، شما کجا شنیدی که سینوسی ناپایداره؟؟؟!!!! ما تا جایی که یادمون میاد برقیا میگن سینوسی متناوبه(باز مفهوم متناوب با نوسانی فرق داره)
در ضمن اون تعریف تکه ای هموار و رتبه نمایی تو همه جا معتبره و شرط اصلی داش لاپلاسه اما چون توابعی که ما تو مدار باهاش سروکار داریم همشون این ویژه گی رو دارن دیگه چک کردن اون شرط الزامی نیست

اقا اجازه !!خو منم از اول همینو میگم نه !!ای بابا ... !! :child:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش می کنم
من برای زبان 504 رو تموم کردم و الان دارم vocabulary for high school رو می خونم البته سطحش یکمی بالاست ولی خیلی کتاب خوبی هست

ممنون دوست عزیز
یعنی همون کتاب 504 متن رو هم جوابگو هست؟؟!:que:

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها اگه من از فیلم آموزشی مهندس باغستانی بخونم می تونم امیدوار باشم چیزی می تونم تو کنکور بزنم؟یا کلا بذارم کنار ؟ حتی اگه یه دونه تستم بزنم راضی م آخه پایه ندارم

bolka

عضو جدید
دوستان عزیز من شنیدم رعایت نکردن دو تا هم نیاز تو مقطع لیسانس انگار ایرادی نداره.!
کسی رو میشناسم معدلش نسبتآ خوب بود (پیش نیازها رو همه رو رعایت کرده بود) ولی سه مورد هم نیاز رعایت نکرده بود. خیلی هم نگران بود بنده خدا. آخرش گفتن هم نیاز رعایتش برای اینه که اون درس رو در کنار درس هم نیازش بهتر میفهمی برا همین رعایت کردنش مستحبه و واجب نیست ولی پیش نیاز واجبه!!!!
حالا کسی میتونه بگه این جریان تو همه دانشگاهها رعایت میشه یا فقط دانشگاه آزاد اینطوریه؟؟؟
چون واقعآ برام مهمه!
من خودم درس فیزیک الکترونیک برداشتم که هم نیازش الکترونیک دو بود که الکترونیک 2 ظرفیتش پر شد برای همین نتونستم بردارم!(دلیلم واقعآ قانع کنندست چون اگه بر نمیداشتم باید عین این مشروطی ها 14 تا بر میداشتم!) حالا کسی میتونه یه روحیه مثبتی به من بده و بگه که هم نیاز رعایت کردنش زیاد مهم نیست یا نه؟
من شنیدم جریمه مالی هم میدن! درسته؟؟؟؟
خواهشآ یکی جواب بده

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز من شنیدم رعایت نکردن دو تا هم نیاز تو مقطع لیسانس انگار ایرادی نداره.!
کسی رو میشناسم معدلش نسبتآ خوب بود (پیش نیازها رو همه رو رعایت کرده بود) ولی سه مورد هم نیاز رعایت نکرده بود. خیلی هم نگران بود بنده خدا. آخرش گفتن هم نیاز رعایتش برای اینه که اون درس رو در کنار درس هم نیازش بهتر میفهمی برا همین رعایت کردنش مستحبه و واجب نیست ولی پیش نیاز واجبه!!!!
حالا کسی میتونه بگه این جریان تو همه دانشگاهها رعایت میشه یا فقط دانشگاه آزاد اینطوریه؟؟؟
چون واقعآ برام مهمه!
من خودم درس فیزیک الکترونیک برداشتم که هم نیازش الکترونیک دو بود که الکترونیک 2 ظرفیتش پر شد برای همین نتونستم بردارم!(دلیلم واقعآ قانع کنندست چون اگه بر نمیداشتم باید عین این مشروطی ها 14 تا بر میداشتم!) حالا کسی میتونه یه روحیه مثبتی به من بده و بگه که هم نیاز رعایت کردنش زیاد مهم نیست یا نه؟
خواهشآ یکی جواب بده

دوست عزیز من چند مورد رعایت نکردم کاریم نداشتن البته تو دانشگاه سراسری تو غیر انتفاعی هم با دوستم کاری نداشتن اما آزادو نمیدونم، فک کنم آزاد زیاد قانونی بازی در میاره که مثلا بگه ماهم هستیم!!

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
چون واقعآ برام مهمه!
خواهشآ یکی جواب بده

جونش در بیاد ،فقط دانشگاه آزاد اینطوریه (البته ببخشین ها،خاطره ی خوشی ازش ندارم )، دانشگاه دولتی ها که از این ادا ها ندارن!و اینکه جریمه مالی نداشته ، اگه تازه اضاف کرده باشن ، ففط اینکه درس ها رو حذف میکنن ...شما وقتی درستونو حذف می کنن انتظار نداری که پولتو بهت بدن که ؟!!اونم دانشگاه آزاد علیه السلامی !!

البته یه راهی هست ،که درستونو حذف نکنن!!و اونم التماس پیش مدیر گروه می باشد !!بسته به نوع دانشگاه و نوع مدیر گروه اتون ، جواب های متفاوت میده !!
موفق باشین

آخرین ویرایش:

Dashpot

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه اگه اتوماسیون و ابزاردقیق رو در نفت انتخاب کنیم،کنکورش چه روزی برگزار میشه؟همون صبح 19 ام؟
ممنون.:gol:

bolka

عضو جدید
جونش در بیاد ،فقط دانشگاه آزاد اینطوریه (البته ببخشین ها،خاطره ی خوشی ازش ندارم )، دانشگاه دولتی ها که از این ادا ها ندارن!و اینکه جریمه مالی نداشته ، اگه تازه اضاف کرده باشن ، ففط اینکه درس ها رو حذف میکنن ...شما وقتی درستونو حذف می کنن انتظار نداری که پولتو بهت بدن که ؟!!اونم دانشگاه آزاد علیه السلامی !!

البته یه راهی هست ،که درستونو حذف نکنن!!و اونم التماس پیش مدیر گروه می باشد !!بسته به نوع دانشگاه و نوع مدیر گروه اتون ، جواب های متفاوت میده !!
موفق باشین
پس با این حساب احتمال داره جریمه نقدی هست؟؟؟ من حاضرم جریمه رو بدم! ولی واقعآ حوصله دوباره پاس کردن همون درس ها رو ندارم! چون معدلم خداروشکر بد نیست و نمیخوام این درسا رو دوباره بردارم.
احتمالش چقدر هست بگن جریمه بدی و احتمال اینکه بگن پول بده چقدره؟

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی میدونه اگه اتوماسیون و ابزاردقیق رو در نفت انتخاب کنیم،کنکورش چه روزی برگزار میشه؟همون صبح 19 ام؟
ممنون.:gol:
پارسال همون روز کنکور برق صبحش برگزار شد امسالو نمیدونم، قانون که نداره کاراشون:w19:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
متنمو ویراش کردم ، قبل از اینکه پاسختون ببینم !یه بار دیگه بخونین !شاید توی تعریف پایداری با هم به تفاهم برسیم !

احتمالن !!

شما الان دارین تو کدوم حوزه صحبت میکنین؟ اخه همه حرفاتون درسته اصلا دقیقا حرفای خودمه!! ولی بازم میگم
کراندار sF(s) در بینهایت مسلما دلیل بر پایدار بودن تابع در حوزه زمان نیست اینو که قبول دارین؟
خب من هم میگم پایداری برای مقدار اولیه لازم نیست. ولی کراندار بودن لاپلاس لازمه.
شما الان دارین میگین چون تابع تو حوزه لاپلاس در بینهایت کرانداره پس پایداره؟ یعنی تبدیل لاپلاس رو یه تابع گرفتین که میگین چون کرانداره پایداره کاری هم به حوزه تعریفش نداشتین و s رو یه متغیر فرض کردین؟ (اگه این کارو کردین درسته ولی اگر میخواین از کراندار بودن تبدیل لاپلاس در بینهایت پایداری تابع رو نتیجه بگیرین در حوزه زمان اشتباه هست. راستی اگر این کارو بکنین صفحه بعد که همین شرط رو برای مقدار نهایی هم که نوشته اونو چطور توجیه میکنین؟:D مسلما اونجا دیگه باید در حوزه زمان هم پایدار باشه)

آخرین ویرایش:

omid-power

عضو جدید
آزمون تعاونی سنجش ساعت چند شروع میشه؟وکی تموم؟
باتشکر از پاسخگویی دوستان:w30:

BalroG

عضو جدید
به نظر دوستان باتجربه و اهل فن، اگه این حقیر کتابایی که در ادامه لیست میکنم رو بخرم، میتونم تا کنکور بخونمشون؟
از دوستانی که پاسخ میدهند و یا نظر خودشون رو اعلام میکنن، پیشاپیش کمال تشکر را میکنم!
و این هم لیست کتابها:
1) الکترونیک 1: پوران پژوهش (اشرفیان)
2) الکترونیک 2: نصیر (اشرفیان)
3) سیگنال: راهیان ارشد (مومن زاده)
4) مدار 1و2: پوران پژوهش (زرگر)
5) ریاضی مهندسی: پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
6) معادلات: پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
7) مغناطیس: جهش

omid-power

عضو جدید
ساعت 14:00 شروع میشه و تقریبا ساعت 18:10 تموم میشه!
ولی فک کنم این هفته نیست، هفته بعده!

با تشکر
میدونم هفته بعده . میخواستم برای آزمونهاش ثبت نام کنم چون باید برم یه شهر دیگه امتحان بدم (مصایب شهرستانی بودن) ساعت شروعش مهمه واسم

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
پس با این حساب احتمال داره جریمه نقدی هست؟؟؟ من حاضرم جریمه رو بدم! ولی واقعآ حوصله دوباره پاس کردن همون درس ها رو ندارم! چون معدلم خداروشکر بد نیست و نمیخوام این درسا رو دوباره بردارم.
احتمالش چقدر هست بگن جریمه بدی و احتمال اینکه بگن پول بده چقدره؟

یعنی منظورتون اینه که شما یه پولی بدین ، که درستونو نگه دارن براتون؟؟!!احتمال این با عرض شرمندگی بسیار زیاد ده درصده(البته اگه قانون جدید اومده باشه ) !! و احتمال حذف درستون 97 درصده !!!(مگر اینکه قانون قدیمو حذف کرده باشن )

بعد اینا که نمیان کل درس های شما رو حذف کنن که !!همون درسی که شما پیش نیاز یا همنیازشو رعایت نکردین حذف می کنن !!مثلن شما این ترم فیزیک الکترونیک گرفتین ، الکترونیک2 نگرفتین !!خب !!میان فیزیک الکترونیک اتونو حذف می کنن !!مگر اینکه شما درس های دیگه هم گرفته باشین !!
مثلن الکترونیک 3 هم گرفته باشین، (اینو دیگه حتمن حذف میکنن !!چون رعایت نکردن پیش نیازه ) !!
بعد اونا پرشدن ظرفیت رو دلیل قابل قبولی نمی دونن!!شما حذف اضافه داشتین و ...

البته اگه ترم آخر باشین و 24 واحد براتون مونده باشده ، همه چی باهم می تونین بگیرین ، !!

البته بازم میگم بسته به نوع دانشگاه و نوع مدیرگروه ها ، واکنش ها متفاوته !!و ناممکن وجود نداره !!شما سعی کن با نرمی مخ مدیر گروه اتونو بزنی!!

امیدوارم صبور باشین و پیروز !

fight till u win

عضو جدید
به نظر دوستان باتجربه و اهل فن، اگه این حقیر کتابایی که در ادامه لیست میکنم رو بخرم، میتونم تا کنکور بخونمشون؟
از دوستانی که پاسخ میدهند و یا نظر خودشون رو اعلام میکنن، پیشاپیش کمال تشکر را میکنم!
و این هم لیست کتابها:
1) الکترونیک 1: پوران پژوهش (اشرفیان)
2) الکترونیک 2: نصیر (اشرفیان)
3) سیگنال: راهیان ارشد (مومن زاده)
4) مدار 1و2: پوران پژوهش (زرگر)
5) ریاضی مهندسی: پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
6) معادلات: پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
7) مغناطیس: جهش

من فقط در مورد کتابایی که خودم خوندم و باهاشون آشنام تجربه خودمو میگم.
سیگنال راهیان کتاب روونیه و با اینکه حجمش به ظاهر زیاده،سریع خونده میشه.من خودم یه ماهه موازی با درسای دیگه تمومش کردم.خیلیم سیگنالم پیشرفت داشت.
مدار پوران خیلی کتاب راحتی نیس واسه خوندن.زمانش به پایه درسیتون و اینکه قبلا کتاب مداری خوندین یا نه،بستگی داره.برا من وقت نسبتا زیادی گرفت.
به نظر من با توجه به اینکه فقط 3 ماه مونده شما بیشتر تمرین مدار حل کن تا اینکه درسنامه بخونی و نکته برداری.
ال 1 پوران هم به نظرم کتاب جالبی نبود.البته کامل نخوندمش.

وضعیت
موضوع بسته شده است.