[ گفتگوی نقشه برداران باشگاه ]►

m.kz

عضو جدید
دانشگاه غیرانتفاعی حکمت قم

دانشگاه غیرانتفاعی حکمت قم

سلاااام بچه ها میشه یه سری اطلاعات و تصویر از دانشگاه غیرانتفاعی قم برام بذارید..سایتش فقط در مورد نحوه ثبت نام و.....است.میخوام بدونم چجور دانشگاهیه از لحاظ علمی ومحیط دانشگاهشو...

AYSAN.SH

عضو جدید
سلام
دانشگاه خيلي خوبى نيست
امكانات زيادى نداره ولى داره بهتر ميشه
خوش مسيره
كادر اموزشى متوسطى داره
ولى استاداى خوبى داره
محيط داخلى و خارجى چندان جالبى نداره و حراست عصباني داره كه ديونه ات ميكنه!

m.kz

عضو جدید
دانشگاه آزاد واحد صفادشت

دانشگاه آزاد واحد صفادشت

بازم سلام دوستان اگه اطلاعاتی راجع به دانشگاه آزاد صفادشت دارید لطفا برام بفرستید...ممنونم
راجع به دانشگاش سطح علمی و محیطش

aria_survey87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوست نقشه بردارم
به نظر من بشینی برای ارشد خوندن بهتره تو که خدمتت رو هم تموم کردی دیگه غصه ای نداری و میتونی با دل اخلاص برای ارشد سراسری خودت رو آماده کنی و مطمئن باش وقتی قبول شدی تو این موسسه ها و یا دانشگاه های سما میتونی به راحتی استاد بشی و تا درس ات رو تموم کنی میتونی هیئت علمی هم بشی و پولی خوبی در بیاری
کار با نرم افزار ها رو هم که میگی خوب یاد گرفتی و این باعث میشه تو کلاس ها اگه بخوای تدریس کنی مشکلی نداشته باشی
موفق باشی

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
اصطلاحات تون رو بگین همینجا دوستان به شما می گن ما هم خیلی چیزا رو بلد نیستیم یاد می گیریم

utab2013

عضو جدید
سوال مهم

سوال مهم

سلام.
می خواستم بدونم یه مهندس نقشه بردلر خانوم بیشتر در چه زمینه هایی و کجاها میتونه کار کنه؟
و اینکه برای وارد بازار کار شدن باید چه چیزهایی را بلد باشد؟

iman_91

عضو جدید
سلام.
می خواستم بدونم یه مهندس نقشه بردلر خانوم بیشتر در چه زمینه هایی و کجاها میتونه کار کنه؟
سلام...تامیتونی تو نرم افزارها ،خودتو مسلط نشونن بده تا بتونی توبهترین شرکتها در بخش نرم افزاری مشغول بشی....به ترتیب اهمیت واسه خانومها:
1-اتوکد 2-آفیس(ورد-اکسل) 3-سیویل تری دی البته تموم منوها بجز مسیروطراحی!البته اگه بهت پروژه های مسیرم بدن که عالیه اماخیلی احتمالش پائینه...ولی سایرمنوها هم برای خودشون عالمی دارن...مثلا توهمین بخش ثبتی راحت میتونی نقاط تخلیه روبگیری واملاک رو ترسیم ویا با پارسل کارتفکیک انجام بدی...اگه بچه درسخون باشی وادامه بدی، ارشدبگیری ،میتونی تودانشگاههای غیرانتفاعی وآزاد که بیرون ریخته! درس نرم افزارهای پیشرفته رو درس بدی...تودانشگاه ما (تبریز)خانمی که مجردم بود بین 30تا پسر بااعتماد به نفس لند درس میداد هرچند سوتی هم داشت ولی درنوع خودش جالب وخوب بود وماهم کلی استفاده کردیم...کاربیرون رو بیخیال که سرتاسر آلودگیه!!!ملتمس دعائیم

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام.
سلام
من بیشتر مهندسین خانوم رو بخصوص نقشه برداری رو تو مشاورها دیدم. خوب برای وارد شدن به یه شرکت مهندسین مشاور باید پارتی داشته باشی یه 2 ماهی رو با حقوق کم کارکنی و نرم افزار خوب بلد باشی. تو این دو ماه هم فرصت خوبیه که نرم افزارهای مورد نیاز رو خوب یاد بگیرید.

آخرین ویرایش:
بچه های نقشه برداری شهرری

بچه های نقشه برداری شهرری

سلام دوستان
از بچه های نقشه برداری شهرری کسی اینجا هست؟

ehsan_l

عضو جدید
سلام . مگه شهر ری هم نقشه برداری داره؟ از کی آورده؟
آزاد یا ملی؟

شهرری

شهرری

سلام
ازسال 1379 نقشه برداری داره
دانشگاه آزاده
من 2سال پیش از اونجا فارق التحصیل شدم

djsash

عضو جدید
مهندس یعنی طعم گرما و سرما کشیده باشه
مهندسی یعنی دلسوزی برای کارش
مهندس یعنی ...

behramf2

عضو جدید
درباره فرصت های شغلی خارج از کشور

درباره فرصت های شغلی خارج از کشور

با سلام بر دوستان عزیز میخواستم در مورد فرصت های شغلی رشته مون در خارج از کشور اطلاعاتی کسب کنم این که میشه با تخصص جذب اونجا بشی یا نه؟ اگه میشه چجور تخصصی (بیشتر منظورم نرم افزاریه) و چه مشکلاتی داره؟ اگه کسی چیزی در این مورد می دونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم.

داود حمیدی

عضو جدید
معذرت خواهی

معذرت خواهی

باسلام خدمت تمامی اعضائ محترم باشگاه واقعیت چون تو اداره کارم خیلی زیاد بود دیگر وقت نمی شد ان شاال... از این به بعد حتما از مطالب دوستان استفتاده بیشتر ی خواهیم کرد.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
باسلام خدمت تمامی اعضائ محترم باشگاه واقعیت چون تو اداره کارم خیلی زیاد بود دیگر وقت نمی شد ان شاال... از این به بعد حتما از مطالب دوستان استفتاده بیشتر ی خواهیم کرد.
قربونت بشم خیلی آقایی، اما قرار نیست همه مطلب بذارن و شما استفاده کنین!!! لطفا شما هم اطلاعات تون رو بیزحمت شیر کنین. یه کم همت می خواد و خسیس بازی در نیاوردن!

ثریا قدوسی

عضو جدید
قربونت بشم خیلی آقایی، اما قرار نیست همه مطلب بذارن و شما استفاده کنین!!! لطفا شما هم اطلاعات تون رو بیزحمت شیر کنین. یه کم همت می خواد و خسیس بازی در نیاوردن!
سلام آقا احسان
آقای حمیدی همین قدر که احساس مسولیت کردن و عذر خواهی کردن نهایت ارزشه . ان شا الله که خدا به همه مون توفیق خدمت بیشتر رو بده ... وگرنه اگه کسی گذری و عبوری هم از تمام تاپیک ها استفاده کنه بر کسی منتی نیست آقا احسان هم شوخی کردن آقای حمیدی ... به دل نگیرید
امیدوارم همه دوستان اعم از مهمان و عضو ، تازه وارد یا فعال موفق باشند

آخرین ویرایش:

masoud1371

عضو جدید
سلام مهندس:خوبی؟؟؟؟؟؟
من یه سوال دارم داداش:ما میخوایم یه نقشه توپوگرافی با استفاده از علائم و سمبل های سازمان نقشه برداری رسم کنیم،این علائم وسمبل ها و هاشور ها کجای لند هستش؟اگه یه جواب درست وحسابی بهم بدی ممنونت میشم

masoud1371

عضو جدید
این کتابو دارم ولی همه چیزو توش ننوشته.راستی نرم افزار civil3D از همه بهتره.ولی سخته!!!!!!!

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام مهندس:خوبی؟؟؟؟؟؟
من یه سوال دارم داداش:ما میخوایم یه نقشه توپوگرافی با استفاده از علائم و سمبل های سازمان نقشه برداری رسم کنیم،این علائم وسمبل ها و هاشور ها کجای لند هستش؟اگه یه جواب درست وحسابی بهم بدی ممنونت میشم
بعد از اونکه توپوگرافی تو لند و یا سیویل مدل میشه و خطوط کانتور ترسیم میشن، خیلی از کارها و بلاک ها و فرمت هارو با اوتوکد معمولی ترسیم می کنیم. تو بعضی از دفاتر نرم افزارهای مخصوص برای راحتی و سرعت کار دارن و خیلی وقتها هم دستی این ترسیمات انجام میشه. شما می تونین تا تعدادی از این فرمت ها رو با لند در بیارید مثه نوع نقاط که اونا هم تو Point Style هستش. که با نوع Remark که نقشه بردار موقع برداشت تو دوربین save می کنه قابل دسته بندیه و یا شما میتونی هنگام import تو لند این گروه ها رو مشخص کنین.

توصیه می کنم Civil3D رو حتما شروع کنین خیلی جامع ترشده. کسی Civil2014 رو نصب کرده؟

sadaf-19

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان عزیز
من دانشجوی سال سوم نقشه برداری هستم و برای انتخاب رشته ارشد نیاز به راهنمایی دارم.
به رشتم علاقه دارم و بیشتر از ان علاقه مند به به شاغل شدن در رشته تحصیلیم که جای پیشرفت داشته باشه و برای خانمها مناسب.اصلا نمیدونم ایا بهتر در این رشته ادامه بدم اگر اره کدام گرایش؟
و اگر نه رشته ای مثل شهرسازی یا رشته های مرتبط چطور؟
با تشکر :)

m.j.abbasi

عضو جدید
با سلام خدمت شما sadaf-19 .
من لیسانس نقشه برداری از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی دارم . سال 85 فارغ التحصیل شدم . به نظر من سراغ رشته مرتبط با نقشه برداری نرو . اگر میخواهی کار مفیدی بکنی . انرژی ات را تو یه رشته دیگه صرف کن . مثل عمران ....

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام. افراد کمی هستند که تسلط کافی به civil داشته باشند. من خودم در به در دنبال یه همچین نیرویی برای کارامون می گردم. فکر نمی کنم تو تهران به این بزرگی جای خوبی برای یه همچین تخصص خاصی پیدا نشده باید بگردین یکم سخته. اون زمانی که مسکن مهر تازه راه افتاده بود برای نقشه سیویل کلی پول میدادن (هکتاری 5 م). حتما الان که پروژه ها رسیده به محوطه و انا هم که همینجوری الکی کار کردن به مشکل می خورن و نقشه های سیویل باید دوباره اصلاح بشه!

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
ممنون m.j.abbasi از توجهتون:smile: یعنی کار خوبی نمیتونم پیدا کنم؟
کمی با Land و Civil 3D اشنایی دارم.
در کل نامیدی بدتر از کار پیدا نکردن هست.
اولین توصیه اینه است که نگی یکم بلدم ، بگی خدای لند و سیویل هستم . استخدام که شدی میگی انقدر که کار نکردم اینجا رو یادم نیست میشه کمک کنین

معمولا پروژه های کارگاهی که اگر هم پیدا کنی ، خودت بعد از یک مدتی بیخیال میشی ، اما اگه یکم شانس و یه پارتی کارفرمایی داشته باشی میشه که توی مشاورین طرف قرارداد آنها قسمت Asbuilt یا دفتر فنی کار مناسب را پیدا کنی.

ma2012

عضو جدید
درسته تو نقشه برداری دقت حرف اول رو میزنه و خانمها معمولا با دقت هستن،ولی...............
هر گردی که گردونیست................

ma2012

عضو جدید
من تو دوره دانشکده یک استادی داشتم که میگفت آینده متعلق به رشته فتوگرامتری و جی آی اس هستش.
از اون روزها یه ده سالی میگذره و من هر روز میبینم که حرف استادم چقدر درست بود........
من پپیشنهاد میکنم از بین این دو گرایش به هر کدوم که علاقه بیشتر و توانائی بیشتری در اون زمینه داری رو انتخاب کن.
رشته هائی مثل شهرسازی اوضاع خوبی ندارن، افراد زیاذی رو تئ این رشته ها سراغ دارم که تو مقطع ارشد رفتن سراغ جی آی اس..........
ولی، صلاح مملکت خویش،خسروان دانند..................

ma2012

عضو جدید
اگر تعریف از خود نباشه،بنده به سیویل مسلطم( حداقل تو یک پروژه مهمی مثل مترو کاری نبود که به من و سیویل مربوط باشه و من کارگاه رو لنگ بزارم)، اگر امکان همکاری باشه،درخدمتم.
این هم آدرس ایمیلم:ma2012toid@gmail.com

بالا