ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
از آنجا كه در مورد ابتدا و انتهاي دو صفحه بحثي نشده ميتوان فرض كرد كه هر دو طرف به فضاي آزاد مرتبط است. به عبارتي فشار ابتدا و انهاي دو صفحه برابر بوده و افت فشار نداريم. dp/dx=0
از طرفي d/dy(MU*du/dy)=dp/dx در نتيجه داريم d/dy(MU*du/dy)=0 پس عبارت داخل پرانتز كه همان تنش برشي است مقداري ثابت است. نتيجه ميگيريم تنش برشي در امتداد راستاي y ثابت ميباشد.

به طور کلی بدلیل شرط عدم لغزش در دیواره تحلیل مسئله بدون اعمال فشار هست نیازی به اشاره صورت سوال نداریم. در مورد d/dy(MU*du/dy)=dp/dx میشه توضیح بدید از کجا اومده؟

Arman_awn

عضو
میگم بچه ها هیچ راهی نیست که چرک نویس ببریم سر کنکور؟ واقعاً توی اون جای کم دفترچه مکافاته سوال حل کردن

propulsion A

عضو جدید
سلام
من رشتم هوافضاست ، مکانیک سیالات تو رشته ی ما کلا ۵ تا تست از یه سری مباحث منتخب مثل غوطه وری و مرکز فشار و ... میاد ، حالا من میخوام یک روز کامل براش وقت بزارم ولی نمیدونم از چه کتابی بخونم که مختصر و مفید باشه ، نظر دوستان چیه ؟ ( حجمش کم و کنکوری باشه :D )
یا مثلا اگر کسی حاضر بشه خلاصه نویسیاش رو بده خیلی خوب میشه ...:smile:

ممنون

DrAliNasr

عضو جدید
میگم بچه ها هیچ راهی نیست که چرک نویس ببریم سر کنکور؟ واقعاً توی اون جای کم دفترچه مکافاته سوال حل کردن
چرا که نه
کارت ورد به جلسه ات را روی برگه A3 چاپ کن و سر جلسه از بقه اش می تونی به عنوان چرک نویس استفاده کنی!!!:smile:

mahde1818

عضو جدید
آقا منم همین مشکل رو دارم یه ایمیل یه طوماری چیزی امضاأ کنیم بگیم دفترچه ها رو بزرگ چاپ کنند!

Arman_awn

عضو
فکر بدی نیس ولی فک کنم گیری چیزی بدن بابا تابلو فرش که درس نمی کنی کاغذ A3 :D

reza2495

عضو جدید
بچه ها به نظرتون از بین سیالات 1 و انتقال کدوما بخونم؟ کدوما میشه تو 4-5 روز جمع کرد؟ کدوما را بیشتر سوال میدند معمولا و میشه راحت تر تستاشو زد؟ چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟
;)
دست گلتون درد نکنه ک راهنمایی میکنید

ehsan210

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال از ضریب شکل داشتم. سوال 73 . صفحه 694 کتاب راهیان متوجه شدین خدا کرمی تو این سوال در روش دومش دست به ابتکار زده.
اومده در مخرج کسر به جای اینکه طول BD رو بگره که 2R خواهد شد. طول کمان نیم دایره رو گرفته!!؟
اونایی که استاده ضریب شکلن بگن چرا؟؟

غلام90

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال از ضریب شکل داشتم. سوال 73 . صفحه 694 کتاب راهیان متوجه شدین خدا کرمی تو این سوال در روش دومش دست به ابتکار زده.
اومده در مخرج کسر به جای اینکه طول BD رو بگره که 2R خواهد شد. طول کمان نیم دایره رو گرفته!!؟
اونایی که استاده ضریب شکلن بگن چرا؟؟
سلام اقا احسان
روش اول راهیان که راحت تره.من روش دوم حل این سوال (روش ضربدری) را اصلا از اول سراغ یادگیریش نرفتم.اگه کسی اون روش را بلده این دوستمون را راهنمایی کنه.
دوستان به اشکالاتی که بر میخورید نزارید در ذهنتون بمونه حتما اینجا مطرح کنید و بقیه هم در پاسخ دادن سریع همکاری کنید.

غلام90

عضو جدید
بچه ها به نظرتون از بین سیالات 1 و انتقال کدوما بخونم؟ کدوما میشه تو 4-5 روز جمع کرد؟ کدوما را بیشتر سوال میدند معمولا و میشه راحت تر تستاشو زد؟ چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟
;)
دست گلتون درد نکنه ک راهنمایی میکنید
اخه ممکنه کسی با سیالات راحت تر باشه و دوست داشته باشه و کسی با انتقال. چون میخواهی سریع بخونی سیالات راهیان. انتقال هم راهیان خوبه هم پوران. نظر شخصی من اینه که چون یک ماه فرصت هست روی تست های متن درس کتابهای کنکوری (اونم مربوط به رشته مکانیک)تمرکز کنی.

غلام90

عضو جدید
سیالاتا به نظرت
میشه تو 4-5 روز جمع کرد؟
بستگی به پایه تون و خیلی چیزای دیگه داره. من نمیتونم خوب راهنماییت کنم چون هیچی از شما نمیدونم.
بعضی ها میگن در ماه اخر درس جدید نخونید و بر مباحثی که قبلا خوندید مسلط شوید.
نمیدونم والا .

amir-mehrizi

عضو جدید
سلام بچه ها.من دیروز آزمون سنجش دادم .کلا آزمون خوبی بود ولی از خودم اصلا راضی نیستم.شدید دپرس شدمو داغون.امروز اصلا نخوندم:cry:

mahde1818

عضو جدید
فکر بدی نیس ولی فک کنم گیری چیزی بدن بابا تابلو فرش که درس نمی کنی کاغذ A3 :D
مشکلی نداره اونقدر تا میدی تا کوچیک شه بعد که از دروازه امنیتی رد شدی بازش می کنی توی می نویسی مراقب ها هم دانشجو هستند گیر نمی دند

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
من امروز کنکور سال 87 را از خودم گرفتم به نظرم از نظر کلی این سال از سالهای 85 و 86 سخت تر بود
هر چند که من هنوز به آمادگی کامل نرسیدم و دارم درس ها را دوره می کنم ولی فکر می کنم طراح های 87 بیشتر به جزییات فکر می کردند تا موارد اصلی
کسی هم مانند من توی تستهای این سال به مشکل خورده؟

ehsan210

عضو جدید
چرا که نه
کارت ورد به جلسه ات را روی برگه A3 چاپ کن و سر جلسه از بقه اش می تونی به عنوان چرک نویس استفاده کنی!!!:smile:

من که تا اوجایی یادمه یه سوزن ته گرد به زور بهت میدادنو میگفتن باید کارتت به پیرنت بچسبونی. هرکیم نچسبونده بود مراقبا بهش گیر میدادن.
نمیدونم شاید امسال قوانینشون فرق کرده بزارن نچسبونیشو ازش به عنوان چرک نویس استفاده کنی.
خدارو چه دیدی!!

irmec

عضو جدید
شركت كننده ها چند نفر بودن. درصدات چطور بود؟ واست چه رتبه اي تخمين زدن؟
سلام بچه ها.من دیروز آزمون سنجش دادم .کلا آزمون خوبی بود ولی از خودم اصلا راضی نیستم.شدید دپرس شدمو داغون.امروز اصلا نخوندم:cry:

sheykh_bahaee

عضو جدید

سلام هم دانشگاهی
اصلا نگران نباش

" هر کس چیزی را طلب کند به همه یا قسمتی از آن دست می یابد." حضرت علی (ع)

پس نگران نباش حتما قبول میشی
فقط تلاش کن که امیر کبیر یا تهران قبول بشی

منم دوتا آزمون جامع آخر سنجش رو شرکت کردم
سنجش کارنامه رو چند روزه میده؟

godman2010

عضو جدید
سلام هم دانشگاهی
اصلا نگران نباش

" هر کس چیزی را طلب کند به همه یا قسمتی از آن دست می یابد." حضرت علی (ع)

پس نگران نباش حتما قبول میشی
فقط تلاش کن که امیر کبیر یا تهران قبول بشی

منم دوتا آزمون جامع آخر سنجش رو شرکت کردم
سنجش کارنامه رو چند روزه میده؟

دو روزه کازنامه میده و این آزمون 780 نفر شرکت کننده داشت...

respina_518

کاربر فعال
کتاب مناسب

کتاب مناسب

سلام دوستان
کتاب مناسب که تستهای چند سال اخیر رو حل کرده باشه چی خوبه؟؟

DrAliNasr

عضو جدید
سلام به همگی
سوال در مورد سیالات
آیا فصل "جریان در کانال باز" برای کنکور ارشد مکانیک حذف است؟؟؟؟
سپاس

غلام90

عضو جدید
سوال از مکانیک سیالات:
تابع جریان برای چه جریانی تعریف میشود ؟
پتانسیل سرعت برای چه جریانی تعریف میشود؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا