تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.بدینوسیله ازتمام دوستانی که قبول نشدن وکسانی که قبول شدن وکسانی که بار اولشونه که میخوان توآزمون طراحی شرکت کنند،همگی بیاید تابه کمک هم ازتجربیات یکدیگر استفاده کنیم تا ایشالا همگی موفق بشیم.پیشنهاد من اینه که کسانی که قبول شدن کاراشونو اینجا بذارن تا بدونیم نقاط ضعفمون کجاهاس تابه کمک هم برطرف کنیم.

samar

عضو جدید
دوستان کار اکثر بچه ها که برای آذر 92 تمرین میکردن در تاپیک تمرین گروهی برای آذر 92 هست..تمرینات سالهای مختلف هم اونجاست

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام
بچه ها میخوام بدونم برای آزمون طراحی فقط باید پله 2طرفه طراحی کنیم؟

SOMAYEH2014

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا بیاین نمونه سوالهای سالهای گذشته را طراحی کنیم بزاریم اینجا و ایراد کار همدیگه رو بگیریم. موافقین؟:)

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.بدینوسیله ازتمام دوستانی که قبول نشدن وکسانی که قبول شدن وکسانی که بار اولشونه که میخوان توآزمون طراحی شرکت کنند،همگی بیاید تابه کمک هم ازتجربیات یکدیگر استفاده کنیم تا ایشالا همگی موفق بشیم.پیشنهاد من اینه که کسانی که قبول شدن کاراشونو اینجا بذارن تا بدونیم نقاط ضعفمون کجاهاس تابه کمک هم برطرف کنیم.
سلام مهندس delava خدمدتون بگم که به دلیل وجود تایپیک متشابه من تکنیک های طراحی 93 گفتم زحمتی بکشید دو تاشو یکی کنیم که دوستان مهندس گلمون سر در گم نشن مرسی .

saeed.2015

عضو جدید
سلام دوستان
اگر کسانی که قبول شدن طرح خودشونو اینجا بزارن واقعا عالی میشه.

bagher66

عضو جدید
سلام
بچه ها میخوام بدونم برای آزمون طراحی فقط باید پله 2طرفه طراحی کنیم؟

سلام به تمامی دوستان عزیز.بله دوبازو طراحی کنید اونم بدون چشم پله حداقل ابعاد داخلی راه پله 4.8*2.4 وآسانسور الکتریکی 2.1*1.6
پهنای پاگرد 1.2 طبق ضوابط برای معلولین

bagher66

عضو جدید
میخواستم بدونم اندازه موتورخانه در پلان بام مساحتش چقدره وباتوجه به اینکه تو بعضی از طرح ها فاصله ستونها از آسانسور زیاده ایستایی سقف موتورخانه چطوره.

arc eng

عضو جدید
میخواستم بدونم اندازه موتورخانه در پلان بام مساحتش چقدره وباتوجه به اینکه تو بعضی از طرح ها فاصله ستونها از آسانسور زیاده ایستایی سقف موتورخانه چطوره.

مساحت موتورخونه حداقل 12 متر در نظر میگیرن.... حتما دور باکس پله و آسانسور باید ستون باشه اما نه حتما 4طرفش. میتونه تو 3 کنج ستون کار بشه. چرا باید فاصله زیاد باشه؟؟؟

bagher66

عضو جدید
مساحت موتورخونه حداقل 12 متر در نظر میگیرن.... حتما دور باکس پله و آسانسور باید ستون باشه اما نه حتما 4طرفش. میتونه تو 3 کنج ستون کار بشه. چرا باید فاصله زیاد باشه؟؟؟

ممنون،منظورم اینه باید کنسول بزنیم برای فضای موتورخانه .فایلش گذاشم ببین درسته؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اندازه ی موتورخونه تو پلان بام من نمیفهمم منظورتون چیه؟!

bagher66

عضو جدید
سلام برای آسانسورهای الکتریکی باید موتورخانه بالای پشت بام باشه وبرای آسانسورهای هیدرولیکی تو زیر زمین .

bagher66

عضو جدید
سلام برای آسانسورهای الکتریکی باید موتورخانه بالای پشت بام باشه وبرای آسانسورهای هیدرولیکی تو زیر زمین .

البته توپلان خرپشته مشخص میشه ولی برای شیب بندی وسایت پلان لازمه بدونیم اندازش چقدره

holooooooo

کاربر ممتاز
البته توپلان خرپشته مشخص میشه ولی برای شیب بندی وسایت پلان لازمه بدونیم اندازش چقدره

آهان واسه آسانسورو میگین من فکر کردم خود موتورخونه رو پشت بامه :redface:
خب خیلی ابعاد زیادی لازم نداره نهایتا یک نفر بتونه اونجا بایسته، خب چرا کنسول زدین دیواری که هاشور زدینو هم باد ستونا بگیرید دیگه
ما اینطوری میگرفتیم!

bagher66

عضو جدید
خب تو مبحث 15 نوشته حداقل عرض 2.5*3.7 برای اسانسورهای الکتریکی .

bagher66

عضو جدید
راستی یه سوال دیگه تو طبقات که نورگیر میزاریم .موقع کشیدن سایت پلان چه جور نشون بدیم باید فضا باز بزاریم یا اون قسمت به صورت مشبک بکشیم .

holooooooo

کاربر ممتاز
خب تو مبحث 15 نوشته حداقل عرض 2.5*3.7 برای اسانسورهای الکتریکی .

ای بابا!!!! پس چرا ما اونجوری گفته بود استادمون :mad:
با این ابعاد از طرف طول که درسته میمونه عرضش که باید 2.5 باشه !!!
بذارین بچه هایی که واردن میان جواب میدن..

bagher66

عضو جدید
ازطرف طول همون اندازه طول راه پله میشه ولی برای عرضش 1.60 کمه با توجه به مبحث 15.راجب نورگیرچی

holooooooo

کاربر ممتاز
راستی یه سوال دیگه تو طبقات که نورگیر میزاریم .موقع کشیدن سایت پلان چه جور نشون بدیم باید فضا باز بزاریم یا اون قسمت به صورت مشبک بکشیم .

برای تفکیک شدن از بقیه مواردی که در پلان بام هست یک ضرب در بزنید داخلش و بنویسید نورگیر
11042014407.jpg

bagher66

عضو جدید
بعد4 طرفش باید جانپناه به ارتفاع 1.10 بزاریم تو این پلان سنگ بالای جانپناه مشخص نکردی میخواد یانه؟

bagher66

عضو جدید
شیب پشت بام به سمت وسط ساختمان قسمتی که داکت هست بهتره باشه یا کنارجانپناه ؟

holooooooo

کاربر ممتاز
شیب پشت بام به سمت وسط ساختمان قسمتی که داکت هست بهتره باشه یا کنارجانپناه ؟

شیب ساختمون باید به سمت داکت باشه یعنی آبروی پست بام رو باید نهایتا تا فاصله ی 50 سانتیه داکت بذارین،
4 طرفش که جان پناه نمیخواد، همون سمت بیرونیه پلان باید جان پناه بذارین دیگه، دیوار های خارجی 20 سانتیه اما سنگ جان پناه حدود 30 سانت تو پلان بام هم سنگ 30 سانتیه جان پناه دیده میشه دیگه

bagher66

عضو جدید
خب فکر کنم دیوار رو با خط چین باید نشون بدی .بعدش خب قسمت داخلی نور گیرباید دیوارش بیاد بالا

arefeh

کاربر ممتاز
بعد4 طرفش باید جانپناه به ارتفاع 1.10 بزاریم تو این پلان سنگ بالای جانپناه مشخص نکردی میخواد یانه؟

4 طرفه نورگیر هم جان پناه میخواد و اگه بخوای خیلی دقیق بکشی دیوار 20 سانتی رو با خط چین و سنگ جان پناه با خط ....کنارش هم بنویس چی به چیه...
در مورد آسانسور هم بعید میدونم مشکلی باشه...آخه اون کنسول نی...روی سقف بام سوار شده...ولی اتاقک آسانسور ک اونجا دیگه دیده نمیشه....
کابین تا طیقه آخر مسکونی میده و موتورخانه توی خرپشته پس فکر کنم ترسیمش مشکل داره...باید طور دیگه نشون داده بشه...ولی دقیقشو نمیدونم

bagher66

عضو جدید
درست میگی باید در پلان خرپشته کابین آسانسور مشخص نباشه.ولی تقریبا 80 سانت میاد بالا

arefeh

کاربر ممتاز
درست میگی باید در پلان خرپشته کابین آسانسور مشخص نباشه.ولی تقریبا 80 سانت میاد بالا

بله دقیقا فکر کنم باید خط دورکابین رو فقط نشون بدید...اما کی گفته 80 سانت میاد بالا؟؟؟کابین ارتفاعش 2:20 هست حداکثر...

bagher66

عضو جدید
بله دقیقا فکر کنم باید خط دورکابین رو فقط نشون بدید...اما کی گفته 80 سانت میاد بالا؟؟؟کابین ارتفاعش 2:20 هست حداکثر...

به این فایلی که گذاشتم تماشا کنی متوجه میشی منظورم چیه ولی مبحث 15 پیوست 2با 4 مغایرت داره ولی گفته اولویت با پیوست 2 .منم براساس هر دو ترسیم کردم

bagher66

عضو جدید
راجب کنسولی که زدم تو مقطع مشخصه همون فضای کناریه که طبق مبحث 15 برای آسانسورهای الکتریکی مشخص کرده اگه آسانسور هیدرولیکی بود اون فضارو دیگه نمیخواست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.