بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
غزاله خانوم استاد باکس سیالات این تایپیکن

امیرخان هم باکس جامدات

آورين احمد محبوبي!آورين!
خوشم اومد زود آدمها را ميشناسي هااااااااااااااااااااا.
در مرود امير نميدونم البته!!فكر كنم اونم سيالات خونده باشه!
از جامدات هم ميترسه!!!!

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونی نظرات در مورد پسری که خودشو لوس میکنه و حرف میزنه چیه؟؟؟
میگن باید با دمپایی ابری زد توی....

من لوس نکردم،من انرژی میدم،حالشو ببر:smile:،تو که مارو نمیبینی و نمیدونی کجام،پس تو خماری زدن با دمپایی ابری بمون:smile:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آورين احمد محبوبي!آورين!
از جامدات هم ميترسه!!!!
غزاله خانوم استاد باکس سیالات این تایپیکن

امیرخان هم باکس جامدات
جان!!بیخیال بابا،من تو هیچ زمینه ای ادعا ندارم،ولی در حد توانم کمک میکنم،آره من لیسانسم سیالاته،فک کنم آخر واسه ارشد بریم طراحی،تبدیل روزانشو قبول بشو نیستم.گرچه راه دور تبدیل زدم،مثلا دانشگاه صنعتی ارومیه،سبزوار،مدنی تبریز،و...ارشد دوسال هست و زود تموم میشه که سال اولش سخته سال دومش پایان نامه و سمینار هست که سبکتر میشه،به هر حال دعا کنین،حداقل راه دور هم شده قبول شم،البته تبدیل مالک اشتر اصفهان هم زدم که دوستان میگن احتما قبولی هست.مالک قبول شم کلامو میدم هوا.....

آخرین ویرایش:

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
جان!!بیخیال بابا،من تو هیچ زمینه ای ادعا ندارم،ولی در حد توانم کمک میکنم،آره من لیسانسم سیالاته،فک کنم آخر واسه ارشد بریم طراحی،تبدیل روزانشو قبول بشو نیستم.گرچه راه دور تبدیل زدم،مثلا دانشگاه بیرجند و صنعتی ارومیه،و...ارشد دوسال هست و زود تموم میشه که سال اولش سخته سال دومش پایان نامه و سمینار هست که سبکتر میشه،به هر حال دعا کنین،حداقل راه دور هم شده قبول شم،البته تبدیل مالک اشتر اصفهان هم زدم که دوستان میگن احتما قبولی هست.مالک قبول شم کلامو میدم هوا.....[/QUOTE

بچه ها الكي ميگه ادعا ندارم!!! توي تالار انتخاب رشته بيا ببين چ دم و دستگاهي راه انداخته !!! برو بچز ميان شخصا ازش سوال ميپرسن! ديدم كه ميگماااااااااااااا
وافعا!واقعا!:twisted:

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
من لوس نکردم،من انرژی میدم،حالشو ببر:smile:،تو که مارو نمیبینی و نمیدونی کجام،پس تو خماری زدن با دمپایی ابری بمون:smile:

چ جالب!!!! انرژي دهي لوسي!!!!اين انرژي دهي از نوع لوسانه نيباشد آيا؟؟؟؟
موفق باشيد.
والا اين طور حرف زدن انرژي گير هست نه انرژي ده!!!!

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چ جالب!!!! انرژي دهي لوسي!!!!اين انرژي دهي از نوع لوسانه نيباشد آيا؟؟؟؟
موفق باشيد.
والا اين طور حرف زدن انرژي گير هست نه انرژي ده!!!!

مگه حرفم چطوری بود که انرژیتو گرفت!!!!!:smile:بابا چقدر تو دل نازکی دختر خوب:smile:باشه چشم سعی میکنم یه جور دیگه حرف بزنم تا حاششششششششششششششو ببری:)

M.ARIABOY

عضو جدید
من با ارتعاشات مشکل دارم،بچه های جامداتی شرمنده ها
ولی واقعا درسای چرتو پرتی دارن،دینامیک و ارتعاشات و....
کتاب خوبی برای ارتعاشات سراغ دارید؟؟جز رائو وتامسون
ترمو هم کتاب سنجل رو بخونید خوبه،من خودم هم ترمو هم ترموکاربردی ون وایلن خوندم،ولی بعدش که سنجلو دیدم،فهمیدم بهتر بوده

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با ارتعاشات مشکل دارم،بچه های جامداتی شرمنده ها
ولی واقعا درسای چرتو پرتی دارن،دینامیک و ارتعاشات و....
کتاب خوبی برای ارتعاشات سراغ دارید؟؟جز رائو وتامسون
ترمو هم کتاب سنجل رو بخونید خوبه،من خودم هم ترمو هم ترموکاربردی ون وایلن خوندم،ولی بعدش که سنجلو دیدم،فهمیدم بهتر بوده

دینامیکو خوب اومدی

میگم شما سیالاتی؟

من خودم ون وایلن خوندم اما تعریف سنجلو زیاد شنیدم

نظرت درباره سیالات چیه؟
کیو ترجیح میدی؟

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آورين احمد محبوبي!آورين!
از جامدات هم ميترسه!!!!

والا من آدمارو خوب میشناسم
با اون ضربه ای که شما تو پست قبلی زدی به سر ما
این مغزمون یه تکونی خوردو زود شناختن آدما هم به قابلیتای قبلیم اضافه شد

ولی نمیدونم چرا هرچی خونده بودم از یادم رفت

حالا کی جواب گوء؟
چرا هیچی یادم نمیاد...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جان!!بیخیال بابا،من تو هیچ زمینه ای ادعا ندارم،ولی در حد توانم کمک میکنم،آره من لیسانسم سیالاته،فک کنم آخر واسه ارشد بریم طراحی،تبدیل روزانشو قبول بشو نیستم.گرچه راه دور تبدیل زدم،مثلا دانشگاه صنعتی ارومیه،سبزوار،مدنی تبریز،و...ارشد دوسال هست و زود تموم میشه که سال اولش سخته سال دومش پایان نامه و سمینار هست که سبکتر میشه،به هر حال دعا کنین،حداقل راه دور هم شده قبول شم،البته تبدیل مالک اشتر اصفهان هم زدم که دوستان میگن احتما قبولی هست.مالک قبول شم کلامو میدم هوا.....

نه دیگه نداشتیم!
به قول غزاله خانوم هرچی تایپیک مکانیکه واسه خودت تصرف کردیو حسابیم داری گردوخاک میکنی
حالا که نوبت کمک کردن شده داری دبه در میاری!

من 4 تا پست زدم بابت پروژه آب روم رفت
تو خیابونم هرکی میبینم میگه چی شد بالاخره
ABS تموم شد یا هنوز اندر خم یه کوچه ای!

شما یه سرچی کنی فکر کنم تایپیکات اندازه کل پستایی باشه که زدم

ایشالا یه جای خوب قبول میشی
آدم باید از خداشم باشه مالک اشتر قبول بشه
سربازیو کارت میشه یکی!

توکل به خدا

ایشالا همه موفق بشنو به جای خوبی برسن
منم به امید خدا به خوبی جلو برم

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان،بالاخره امروز انتخاب رشته کردم.
احمد خان شما اختیار دارین، لطف دارین بهم،باز اگر مشکلی بود اگه بتونم حل میکنم.فقط زیاد روم حساب نکنین!!!
تاپیکهای ما رو هم دیدین!!!!عجب!:smile:آدمای تو خیابونم مگه از پروژت خبر دارن؟:smile:بابا تو دیگه کی هستی،دست همه رو از پشت بستی:smile:

من به رشته طراحی هم علاقه دارم و واقعا رشته جالبیه،کلا همه گرایش های مکانیک خوبن،ولی چون لیسانسم سیالاته اول تبدیلا رو زدم بعد طراحیا رو.حالا بالاخره یه جا اگه خدا بخواد قبول میشم،اگه سر نماز منو یادتون آمد برام دعا کنین،ولی فک کنم احمد با ضربه ای که به مغزش خورده ما به یادش نیمیام:smile:غزاله چه بلایی سر جوون مردم آوردی!:smile:شما دخترا موجودات عجیبی هستین!!.......البته شما فرق میکنین:smile:
آره توکل به خدا،خداییشم تو لحظات سخت خیلی باهاش آرامش میگیرم،یه جورایی مونسم شده.همدمم شده.
ایشالله همه سروسامون بگیرن،کلا هر جوونی سروسامون بگیره عقلش درست کار میکنه،تا زمانی که ازدواج نکنهو مسئولیت تو دوشش نباشه،شیطنت میکنه و به فکر چیزای دیگه هست و از عقلش درست استفاده نمیکنه،پیغمیر ما الکی نگفته هر کی ازدواج کنه نصف دینشو انجام داده،این جمله خیلی مفهوم بزرگی داره،البته هر کی یه نظری داره،هرکی یه جور زندگی میکنه،یکیم شاید باشه بگه زن چیه!شوهر چیه!و خیلی راحت بتونه باهاش کنار بیاد،خوب هرکی اختیار زنگیشو داره،ولی به نظر من این بیخیالی این طور آدما یه روزی به پشیمونی تبدیل میشه،خیلیا هستن پول دارن خونه دارن،همه چی دارن ولی ازدواج نمیکنن،برای خودم خیلی جای سواله اینا دیگه کین؟،خوب حتما یه دلایلی واسه خودشون دارن!.....به هر حال مهم اینه که از این دنیا لذت ببری،و هر لذتی میبره آخرتم داشته باشه،به نظر من هر کی تو این دنیا بیشتر لذت ببره میره به بهشت،ولی خداییشم زندگی بدجور سخت شده،بدجوور.یهو دیدی مام مثل آنا شدیم:smile:،حالا کاری به سختیش نداریم ولی اصولش همینه که گفتم هست ولا غیر.این حرفا رو زدم فک نکنین بچه خشکی مذهبی هستما،من تو دینم متعادلم:smile:

غزاله خانوم یه وقت از ما دلخور نشین،به خدا شوخی میکنم،ولی من جدی ترین حرفامو تو شوخیام میزنم:smile:یا علی دوستان:smile:

آخرین ویرایش:

M.ARIABOY

عضو جدید
دینامیکو خوب اومدی

میگم شما سیالاتی؟

من خودم ون وایلن خوندم اما تعریف سنجلو زیاد شنیدم

نظرت درباره سیالات چیه؟
کیو ترجیح میدی؟
دینامیک نمره خوبی گرفتم ولی دسر چغریه،نامفهمومه
من سیالاتیم تقریبی،کدومش منظورته؟؟ سیالات عمومی یا کاربردی؟؟

سیالات عمومی رو از روی شیمز و استریتر خوندم،سوالات شیمز جالب لود،ولی تو بعضی قسمتا توضیحات استریتر بهتر بود،کلا با فاکس میونه خوبی نداشتم،یه آقای ایرانی هم بود که کتاب جالبی نوشته بود،یعنی توش ساده توضیح داده بود با حل مثال فراوون
به نظرم استریتر و شیمز باهم خونده شن خیلی خوبه،مکمل همن
کاربردی با مانسون آشنا شدم،یه کتاب سطح بالا،شایدم بد،چون من واقعا پوستم کنده شد تا تونستم بفهممش، تو امتحانی که استاد از مانسون گرفت از 31 نفر کلا 4 نفر پاس شدیم
سنجل بهتره،ولی ون وایلنم بد نیست،بستگی به نحوه خوندن هرکسی داره

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احمد خان شما اختیار دارین، لطف دارین بهم،باز اگر مشکلی بود اگه بتونم حل میکنم.فقط زیاد روم حساب نکنین!!!
تاپیکهای ما رو هم دیدین!!!!عجب!:smile:آدمای تو خیابونم مگه از پروژت خبر دارن؟:smile:بابا تو دیگه کی هستی،دست همه رو از پشت بستی:smile:

من به رشته طراحی هم علاقه دارم و واقعا رشته جالبیه،کلا همه گرایش های مکانیک خوبن،ولی چون لیسانسم سیالاته اول تبدیلا رو زدم بعد طراحیا رو.حالا بالاخره یه جا اگه خدا بخواد قبول میشم،اگه سر نماز منو یادتون آمد برام دعا کنین،ولی فک کنم احمد با ضربه ای که به مغزش خورده ما به یادش نیمیام:smile:غزاله چه بلایی سر جوون مردم آوردی!:smile:شما دخترا موجودات عجیبی هستین!!.......البته شما فرق میکنین:smile:
آره توکل به خدا،خداییشم تو لحظات سخت خیلی باهاش آرامش میگیرم،یه جورایی مونسم شده.همدمم شده.
ایشالله همه سروسامون بگیرن،کلا هر جوونی سروسامون بگیره عقلش درست کار میکنه،تا زمانی که ازدواج نکنهو مسئولیت تو دوشش نباشه،شیطنت میکنه و به فکر چیزای دیگه هست و از عقلش درست استفاده نمیکنه،پیغمیر ما الکی نگفته هر کی ازدواج کنه نصف دینشو انجام داده،این جمله خیلی مفهوم بزرگی داره،البته هر کی یه نظری داره،هرکی یه جور زندگی میکنه،یکیم شاید باشه بگه زن چیه!شوهر چیه!و خیلی راحت بتونه باهاش کنار بیاد،خوب هرکی اختیار زنگیشو داره،ولی به نظر من این بیخیالی این طور آدما یه روزی به پشیمونی تبدیل میشه،خیلیا هستن پول دارن خونه دارن،همه چی دارن ولی ازدواج نمیکنن،برای خودم خیلی جای سواله اینا دیگه کین؟،خوب حتما یه دلایلی واسه خودشون دارن!.....به هر حال مهم اینه که از این دنیا لذت ببری،و هر لذتی میبره آخرتم داشته باشه،به نظر من هر کی تو این دنیا بیشتر لذت ببره میره به بهشت،ولی خداییشم زندگی بدجور سخت شده،بدجوور.یهو دیدی مام مثل آنا شدیم:smile:،حالا کاری به سختیش نداریم ولی اصولش همینه که گفتم هست ولا غیر.این حرفا رو زدم فک نکنین بچه خشکی مذهبی هستما،من تو دینم متعادلم:smile:

غزاله خانوم یه وقت از ما دلخور نشین،به خدا شوخی میکنم،ولی من جدی ترین حرفامو تو شوخیام میزنم:smile:یا علی دوستان:smile:

ایولا امیرخان
ماشالا صاحب سبک شدی ها!
آره باهات موافقم هرکسی یه نظری داره
من خودم ترجیح میدم روال عادی زندگیمو پیش برمو هرکاری رو به زمانش انجام بدم
با این اوضاع کاری هم بهتره برم سربازیمو مشخص کنم
ایشالا وقتی رفتم سرکار ادامه هم میدم
مهم داشتن یه کار خوبه ادامه تحصیل همیشه و همه جا هست
الان دغدغه ی خودم مشخص شدن کار و زندگیمه
ازدواجم خوب اومدی! دمت گرم:redface:
آدم میتونه همیشه از زندگیش لذت ببره و سالم زندگی کنه
توکل به خدا

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سیالات عمومی رو از روی شیمز و استریتر خوندم،سوالات شیمز جالب لود،ولی تو بعضی قسمتا توضیحات استریتر بهتر بود،کلا با فاکس میونه خوبی نداشتم،یه آقای ایرانی هم بود که کتاب جالبی نوشته بود،یعنی توش ساده توضیح داده بود با حل مثال فراوون
کاربردی با مانسون آشنا شدم،یه کتاب سطح بالا،شایدم بد،چون من واقعا پوستم کنده شد تا تونستم بفهممش، تو امتحانی که استاد از مانسون گرفت از 31 نفر کلا 4 نفر پاس شدیم

نه همون سیالات 1.2 رو میگم واسه کارشناسی

وایت چی؟
والا هرکه یه چیز میگه

انتقال حرارتم که هولمن دیگه؟ درسته؟
من باکس سیالاتو دوست دارم اما احساس میکنم سخته...

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بچه درس خونا بیاید کمک من کنید :)

دارم طراحی اجزا 2 میخونم ولی یکم اشکال دارم توش . نکته ای میشن

1-
داخل قسمت تحلیل نیوریی در چرخ دنده های ساده ی فرمول هست به صورت عکس زیر هستش . حالا ما میدونیم m میشه مدول . اینجا N علامت چیه ؟؟ اسمش چیه؟؟؟ (تعداد دندانه میشه ؟؟؟)

http://s4.picofile.com/file/7769903759/5.png

2- دو تا مثال هست که یکی گشتاور رو منفی گرفتیم و دیگری ور گشتاور رو مثبت گرفتیم . در چه وقتی مثبت میگیریم در چ وقتی منفی؟؟؟؟ (فکر کنم استاتیک بودش ولی یادم نمیاد الان )
آیا علامت گشتاور به دلخواه انتخاب میشه در این جور مسائل؟؟؟؟

اینا هم سوالاش . عکس 1 و 2 بهم ربط دارن

عکس 3 و 4 به هم ربط دارن

حالا ی جور دیگه همین سوالو بگم . اگه دقت کنید وقتی بردار i هستش علامت منفی هستش و وقتی بردار j هستش علامت مثبت هستش . آیا به بردار ربط داره علامت گشتاور؟؟؟

عکس 1 و 2 :
http://s4.picofile.com/file/7769896234/1.png
http://s4.picofile.com/file/7769898060/2.png

عکس 3 و 4 :
http://s4.picofile.com/file/7769898602/3.png
http://s4.picofile.com/file/7769899244/4.png

یکی به من یاد بده اینا رو :)

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال

الان اينا كه وگفتي يعنيييييييي چه؟!؟!؟!
بحث را بردي توي فاز ازدواج و اينا!!!!!!!!

M.ARIABOY

عضو جدید
نه همون سیالات 1.2 رو میگم واسه کارشناسی

وایت چی؟
والا هرکه یه چیز میگه

انتقال حرارتم که هولمن دیگه؟ درسته؟
من باکس سیالاتو دوست دارم اما احساس میکنم سخته...

سیالات زیباست،قشنگه،من که عاشقشم،حالا بشین سبکو سنگین کن ببین چطوره
تو دانشگاه ما سیالاتو خیلی سخت میگیرن،من نمره های درسای جامداتیم خیلی بالاتره،ولی تو سیالات قویترم،چون سیالاتو خوب خوندم
هولمن کتاب خوبیه، اگه دوروبر اراک باشی،میتونم جزوه دکتر بهین رو بهت بدم،انتقال 1، استاد فوق العاده خوبیه،خیلی خوبم درس میده، جزوشم کل هولمنو ساپورت میکنه جز یه فصل که یادم نمیاد
راستش تا حالا حتی جلد کتاب وایتم ندیدم نمیدونم چطوره،ببین کتابارو نگاه کن،یکمی بخون ببین با کدومش حال میکنی،البته مترجمم مهمه
راستی بچه های سیالات انتقال 2 پاس میکنید یا طراحی مبدل؟؟؟ استاد به ما کتاب هولمن و طراحی مبدل کرن رو تدریس کرد، اینم جزوشو میتونم کامل کنم،
سیالات 1-2 میشن سیالات عمومی و کاربردی برای ما، به نظر من اول باید یه درسو فهمید بعد تستاشو زد،اگه وقت داری اینکارو بکن
برا کنکور میخونی،سیالات 1-تقریبا با سیالات 1 مربوطن، سیالات 2 هم با یه قسمتایی از انتقال مشابهت داره
شرمنده داداش ،چارت ما طراحی اجزا 2 نداره

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
همچنان منتظر پاسخگویی به سوال اول میباشیم:)

سوال دوم مربوط به درس ارتعاشات هستش :)

بچه ها کسی این مباحثو : 1- ارتعاشات آزاد سیستم های یک درجه آزادی میرا
2-ارتعاشات اجباری

اینا رو کسی داره با متلب نمودارشو کشیده باشه ؟؟؟

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز

مانسون خیلی مفهومیه و واقعا ادم از خواندن چندین بارش لذت میبره و واقعا افتخار میکنه چه رشته توپی رو میخونه
اما برای پاس کردن درس رو یا از دکتر نبهانی بخونید یا مانسون
اما حل مسئله خداییش شمز
برای ترمو هم سنجل فوق العاده است

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کجاها رو زدی؟

تا دلت بخواد پر کردم،81 کد رشته زدم،از خوب شروع کردم تا بد!
طراحی رو که همون طوری که گفته بودی تقریبا زدم،ولی مالک اشتر تهران رو جلوتر زدم،تبدیل که با این رتبه با دیگرانم مشورت کردم قبول نمیشم،مگر مالک اشتر اصفهان!باز توکل به خدا،برام فرقی ندارن،بالاخره یه جا قبول میشم.تقریبا همه جاها رو زدم ولی تبدیل بیرجند رو حذف کردم به درد من نمیخورد،آب و هواش گرمه و تقریبا یک روز با خونم فاصله داره،باز صنعتی ارومیه بهتره.اگه خواستی برام دعا کن

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا دلت بخواد پر کردم،81 کد رشته زدم،از خوب شروع کردم تا بد!
طراحی رو که همون طوری که گفته بودی تقریبا زدم،ولی مالک اشتر تهران رو جلوتر زدم،تبدیل که با این رتبه با دیگرانم مشورت کردم قبول نمیشم،مگر مالک اشتر اصفهان!باز توکل به خدا،برام فرقی ندارن،بالاخره یه جا قبول میشم.تقریبا همه جاها رو زدم ولی تبدیل بیرجند رو حذف کردم به درد من نمیخورد،آب و هواش گرمه و تقریبا یک روز با خونم فاصله داره،باز صنعتی ارومیه بهتره.اگه خواستی برام دعا کن
خدا هرچی بخواد همونه
میای میبینی ارشد همچین مالی هم نیست همه جوگیر شدن

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترمو سنجل واقعا فوق العاده هست،استادام ون وایلن درس میدادن ولی من سنجل میخوندم،کتاب جالبیه.سیالاتم من فقط شیمز خوندم و بیشتر به جزوه استاد اکتفا کردم،من دوره لیسانس زیاد درسخون نبودم.راستشو بخواین اصلا این اسم مانسون به گوشم نخورده بود الان فهمیدم!حالا واقعا جالبه؟برای من که فارغ التحصیل شدم خوبه یا سنگینه؟

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترمو سنجل واقعا فوق العاده هست،استادام ون وایلن درس میدادن ولی من سنجل میخوندم،کتاب جالبیه.سیالاتم من فقط شیمز خوندم و بیشتر به جزوه استاد اکتفا کردم،من دوره لیسانس زیاد درسخون نبودم.راستشو بخواین اصلا این اسم مانسون به گوشم نخورده بود الان فهمیدم!حالا واقعا جالبه؟برای من که فارغ التحصیل شدم خوبه یا سنگینه؟
عالیه بخون مخصوصا بخوای تبدیل بخونی-داداشیم خب تو عالم داداشی این جور حرف ها نیست

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه درس خونا بیاید کمک من کنید :)

[FONT=&quot]به [/FONT]N[FONT=&quot] تعداد دنده میگن،[/FONT]d[FONT=&quot] هم قطر دایره گام هستش.[/FONT]​
[FONT=&quot]علامت گشتاور به دلخواه انتخاب نمیشه،برحسب قراردادی که با خودت بستی علامتش تعیین میشه،برای مثال برای یه تیری گشتاور به سمت بالا رو مثبت در نظر میگیری(قراداد با خودته!) حالا هر نیرویی که به سمت پایین به تیر وارد میشه یه گشتاور با علامت منفی به تیر وارد میکنه،البته باید حول نقطه ای گشتاورگیری رو انجام بدی که این نقطه برای تعیین علامت گشتاور خیلی مهمه.مثلا اگه قراردادت اینه که گشتاور به سمت بالا مثبته،اگه نسبت به نقطه انتهایی سمت راست تیر بخوای گشتاور بگیری،یه گشتاور با علامت مثبت ایجاد میشه،ولی اگه بخوای نسبت به نقطه سمت چپ تیر گشتاور گیری کنی،یه گشتاور با علامت منفی ایجاد میشه،درنتیجه برای تعیین علامت دو عامل مهمه:[/FONT]​
1.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]قراردادی که با خودت بستی![/FONT]​
2.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]نقطه گشتاور گیری[/FONT]​
[FONT=&quot]اگه برطبق یه نقطه گشتاور گیری و قراداد ثابت،گشتاور گیری کنی همه علامتا درست در میاد و مجهولت درست بدست میاد.[/FONT]​
[FONT=&quot]برای قسمت بعدی سوالات راستشو بخوای درست نفهمیدم،ولی اینو مطمئنم علامت گشتاور به بردار ربط نداره،آنجا هم باید یه جهتی رو مثبت در نظر بگیری(قرارداد با خودت!)،تا علامت بقیه بردارها رو به دست بیاری.[/FONT]​