صفحه 4 از 9 نخستنخست ... 2345678 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 31 تا 40 از 81

تاپیک: نصیحت های پدرانه به کسانی که تازه میخوان قدم در راه مکانیک بزارن

پيش فرض SAME

JAVAB CHI SHOD?

تازه وارد آواتار سارا فرهنگ
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/11
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله mahan57 نمايش پست
    خوب هرکسی باید فقط دنبال علاقش بره و تو اون موفق میشه! کسی که فارغ التحصیل باسواد مکانیک باشه به جرات می تونم بگم از هرچیزی سر در میاره! قابل توجه دوستان عمرانی مون که من حتی سه سال تو یک شرکت تولیدی بتن آماده کار می کردم و الان هم باهاشون تو بعضی زمینه ها همکاری دارم . اونجا بدلیل اینکه رشتم مکانیک بود خیلی راحت از بتن آماده و زیروبمش سر در اورم . بدلیل همین مکانیک رو ی پمپهای بتن - بچینگ ها و میکسرها تسلط پیدا کردم( چون اکثرا هیدرولیکی هستن) و الان که الان هستش و دیگه اونجانیستم بازم میان دنبالم!
    به دلیل علاقه ای که داشتم روی الیاف کربن که مربوط به بچه های پلیمر هستش کار کردم و زیر سایه مکانیک و دانش و دیدی که به من داد به راحتی ازش سر درآوردم( به دلیل نیاز به سرمایه بالا بی خیالش شدم)
    زیر سایه همین مکانیک بود که خیلی زود تونستم یه کارگاه کوچیک قطعه سازی برای خودم راه بندازم و برای خودم کار کنم. حالا اگه رشته چیز دیگه ای غیر مکانیک( مثلا عمران) بود حالا حالا ها باید دنبال کار می گشتم.( چون از اول سرمایه ای نداشتم)

مکانیک همه چیز منه و خدارو واقعا شکر می کنم که علاقه به اون رو در وجود من شعله ور کرد و منو با اون آشنا کرد.
    همونطور که مدیر و احسان گفتن باید 1- علاقه داشته باشید2- یه زمینه صنعتی برای خودتون به عنو ان شغل حتمی آیندتون در نظر بگیرید و روی اون متمرکز بشید 3 - محدود به منابع فارسی نشید و حتما سراغ منابع لاتین برین چون علم فعلا برای اونهاست 4- یادگیری یه زبان برنامه نویس به همراه تسلط بر یک نرم افزار طراحی الزامی هستش

یاعلی و موفق باشید!
    دمت گرم

3. تشكر از اين پست

متخصص محاسبات عددی و MATLAB آواتار meytim
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/8
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض راهنماي فراگير تحصيل در مهندسي مكانيك

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

از لينك داده شده فايل MechEnggStartUpRev0.1.doc را دانلود كرده و مطالعه كنيد.

5. تشكر از اين پست

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2009/1
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

سلام
    لطفا بیشتر توضیح دهید{در مورد زمینه هایی که میشه کار کرد . من دانشجو مکانیک هستم}
    اگه میشه برام متنی/ چیزی بفرستید
    با تشکر

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/6

پيش فرض

بيش از اندازه تبليغ solid رو نكنيد....catia و اتوكد هم مناسبند
    البته براي پايپينگ كارها pdms

عضو آواتار f-kazemi
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2007/12

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله iman.f نمايش پست
    دوستان سلام.من قصد دارم مهندسی مکانیک بخونم ولی بعضی از دوستانم میگن علاوه بر ریاضیات قوی باید خیلی باهوش باشی تا در این رشته موفق بشی.
    حقیقت داره؟ اگه آره چطور میتونم بفهمم که هوش کافی واسه تحصیل این رشته را دارم؟
    در ضمن ممکنه چند تا از کتابهای اصلی وخیلی سخت این رشته را در ترم 3 یا 4 واسه دانلود بگذارید تا خودمو محک بزنم؟
    ممنونم.
    سلام دوست عزیز.من الآن ترم 5 هستم وتا حالا مشکلی از این بابت نداشتم.به نظر من تو هم بهتره بیشتر رو علاقه و اشتیاقت به مکانیک حساس باشی تا هوشت.چون موفقیت فقط بستگی داره به علاقه مندی و بعد هم تلاش.
    موفق باشی
    هر گاه خداوند تورا به لبه پرتگاهی برد به او اعتماد کن زیرا: یا تو را از پشت میگیرد یا پرواز کردن را به تو خواهد آموخت {شریعتی }

9. تشكر از اين پست

تازه وارد آواتار saeidkhani
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2009/1
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Dr ehsan نمايش پست
    سلام
    خوب چیزی که مدیر گفت کاملاً درست و خیلیم مهم. من سعی می کنم چند تا نکتة شاید تکراری ولی مهم دیگه رو بگم:

1. زبان انگلیسی:
    ببین برای اینکه مطمئن بشی همین الان یه شاخه تو مهندسی مکانیک رو انتخاب کن من طی یک ساعت لااقل 15 تا کتاب توی اون فیلد از مقدماتی تا پیشرفته برات تو اینترنت پیدا می کنم! مجانی! اما شما یه ماه بگرد ببین چند تا کتاب فارسی توی اون فیلد پیدا می شه. اکثر کتاب ها مقاله ها نشریات و در یک کلام دانش مکانیک دنیا به زبا انگلیسی (و بعدشم روسی و آلمانی) هست. توی هر شهری هم که باشی می تونی توی 4 سال زبانتو به حدی برسونی که یه نمره خوب تافل بیاری. بغیر از جنبه علمی قضیه هر کاری که در آینده بخوای بکنی ( ادامه تا فوق، ائامه تا دکتری، کار تو یه شرکت بزرگ، کار تو یه شرکت کوچک، اصلاً ول کردن مکانیک و رفتن سراغ یه چیز دیگه!! و ...) زبان یک امتیاز بزرگه که خیلی کمکت می کنه
    2. برنامه نویسی و ریاضیات:
    اویلر(می شناسیش که!) میگه "مکانیک بهشت ریاضیات است." اگر درک ریاضیت بالا باشه مکانیک رو هم سریعتر و بهتر درک می کنی. توی این دوره هم یه ابزار ضروری و غیر قابل انکار برای سواد ریاضی نرم افزار های برنامه نویسی ریاضی هستند. توصیه عملی من اینه که اگه ترم 1 یا 2 هستی اول یه برنامه نویسی عمومی (مثل VB) رو یاد بگیر ( به هزار دلیل که مهمترینش یاد گرفتن الگوریتمِ که تو برنامه نویسی های عمومی بهتر می شه یادش گرفت) بعد همزمان با پاس کردن معادلات یواش یواش شروع کن یکی از برنامه های Matlab، Maple یا Mathematica رو یاد بگیر صحیح تر بگم ریاضیات رو با اونا یاد بگیر( اینم هم خیلی مهمه هم قلق داره که اگر خواستی تو ضیح می دم.)
    3. نرم افزار تخصصی :
    یک نرم افزار تخصصی هم خوب و لازمه. زیاده روی نکن (هر نرم افزاری رو امتحان کنی) و سریع هم نرو سراغ تحلیل. تحلیل بدن درک از ماهیت تحلیل هیچ ارزشی نداره. همون CAD (مدلسازی قطعات و مجموعه ها) یه دنیای داره که من کمتر کسی رو دیدم که به صورت سیستماتیک و نظام مند بلد باشه.
    4. طراح باش:
    اگر جامداتی هستی سعی کن یه جوری خودتو با روشهای ساخت معمول تو بازار و یه طراح خوب بودن نزدیک کنی. درس های توی دانشگاه ( و چیزای دیگه ای که اینجا گفتم) اصلاً کمکی به طراح شدن نمی کنه. مثلاً توی درسا کلی راجع به چرخ دنده و تحلیلش و تئوری ها مختلف صحبت می شه اما اصلاً نمی گن تو تهران کجا می شه یه چرخ دنده رو ساخت، با چی مسازنش اصلاً، چند در میاد، اوراقی و دست دومش رو کجا می شه پیدا کرد. توصیه عملی اینه که هر قطعه، دستگاه یا هر چیز قابل ساختن و خریدننش رو هم توی ایران در بیاری.( مخصوصاً چیزای رو که توی درس طراحی اجزاء 1 و 2 می خونی)
    5. ادامه تحصیل، خارج
    اگر می خوای ادامه تحصیل بدی جدی به خارج از کشور فکر کن. چون هم ممکنه، هم امکاناتش و سطحش خیلی بالاتر از اینجاست و هم اگر بخوای بری یه سری مقدمات می خواد که اگر از الان به فکرش باشی خیلی راحتتری. اصلاً هم فکر نکن کاری خیلی سختیه یا باید مخ باشی تا بری یا خیلی پول می خواد. مطمئن باش
    اما جدا از همه اینا خوندن همون درس ها از همه مهمتره. همونی رو انجام بده که استادا ازت می خوان. قطعاً اگر بهترین راه نباشه یه راه خوبه!
    اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ ....... چقدر حرف زدم !!! فکر نکنم اصلاً کسی بخونه
    از راهنمایی شما ممنونم دید تازه ای درمورد آینده گرفتم

پيش فرض نوع کار؟

نقل قول نوشته اصلي بوسيله f-kazemi نمايش پست
    سلام دوست عزیز.من الآن ترم 5 هستم وتا حالا مشکلی از این بابت نداشتم.به نظر من تو هم بهتره بیشتر رو علاقه و اشتیاقت به مکانیک حساس باشی تا هوشت.چون موفقیت فقط بستگی داره به علاقه مندی و بعد هم تلاش.
    موفق باشی
    ممنون میشم اگر درباره زمینه ها ونوع کاری که فارغ التحصیلان مکانیک انجام میدن توضیح بدید.

تازه وارد آواتار niloo/s
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/7

پيش فرض

سلام.من ترم3مکانیک هستم.حرفهاتونو خوندم.من نزدیک5ساله که زبان راول کردم.میترسم دوباره برم سراغش.نمیدونم چیکارکنم.الآن نرم افزار تخصصی دارمINVENTORکارمیکنم.همزمان با پاس کردن محاسبات MATLAB را هم یاد میگیرم.ممنون میشم راهنمائیم کنید.

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/8

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله niloo/s نمايش پست
    سلام.من ترم3مکانیک هستم.حرفهاتونو خوندم.من نزدیک5ساله که زبان راول کردم.میترسم دوباره برم سراغش.نمیدونم چیکارکنم.الآن نرم افزار تخصصی دارمINVENTORکارمیکنم.همزمان با پاس کردن محاسبات MATLAB را هم یاد میگیرم.ممنون میشم راهنمائیم کنید.

salam...bozorgtrin eshtebah bodeh ke zabano vel kardin...yaki az payeh hay yek mohndes mechanic zabaneh...ino ta nayay to kar shayad mashhood nabsheh....say konide talash koni keh ye madrak zaban dshteh bashin...
    dar mored narmfzar ham dostemooon kamelan dorost migeh kamelan...man chooona bad az froghthsili alan assluyeh kar mikonam cad khob bod va alan daram pdms yad migiram....ama paridan to in narm afzarha aslan khob nist makhsoosan in almaniiii....

صفحه 4 از 9 نخستنخست ... 2345678 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. بهترین نصیحت های پدرانه( حتما بخونید)
    توسط solar flare در تالار گفتگوی آزاد
    پاسخ ها: 5
    آخرین ارسال: 2012/5/31, 10:05 PM
  2. پاسخ ها: 14
    آخرین ارسال: 2011/11/24, 12:10 PM
  3. ثروتمند ترین ایرانی های جهان چه کسانی هستند ؟
    توسط A M I N_BND در تالار گفتگوی آزاد
    پاسخ ها: 6
    آخرین ارسال: 2011/8/17, 12:39 PM
  4. نصیحت های رمضانی
    توسط *** s.mahdi *** در تالار تالار اسلام و قرآن
    پاسخ ها: 3
    آخرین ارسال: 2010/9/09, 06:34 PM

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد