صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 11 تا 20 از 81

تاپیک: نصیحت های پدرانه به کسانی که تازه میخوان قدم در راه مکانیک بزارن

عضو فعال آواتار niyaz_sepas
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2007/12
    محل سكونت
    تهران- اصفهان

پيش فرض

من خودم برا اینکه را بیافتم این کارا رو کردم:

1.تا الان توی12 این 3سال مسابقه چه اراءه مقاله باشه چه جشنواره اش باشه چه.......... شرکت کردم
    درسته 6 بار بیشتر مقام نیاوردم ولی به تجربش و اشنایش چه با اساتید چه بقیه مهندسین سطح مسابقات می ارزید
    2. مطالعه مطالعه مطالعه
    چه سایتش چه کتابش"خلاصه خوراک من کتابه"
    به تایید همه صحبت هایی که بالا شد "کار:
    هر جا شد بدون در نظر گرفتن زمینه مالی اش فعال باشین تا رزه تمام مطالب که تو UNI گفتن رو یاد بگیرین
    اخری هم تسلط زبان تخصصی
    به نظر من هر چه قد هم خرخون باشی"از من خرخون تر م مگه هست؟!!!! اما باسواد نیستم" اما عملی کار نکنی یه پاپاسی هم نمیارزه
    من میگم ادم باسواد کسیه که فل بداهه یه چی پرسیدی یه اطلاعات کوچولو داشته باشه نه اینکه شب امتحان بشینی جزوه رو بخونی"نخونی بخوری" بعد بری فردا20شی!!! این ارزش نداره
    ويرايش شده توسط niyaz_sepas در 2008/9/10 در ساعت 11:33 AM
    هنوزم ياد ِ تو از يادم نميره... چرا عشق از دله ادم نميره...بناي خلقت ادم از عشقه... نميره هرچي از يادم از عشقت...منو درد جدايي واي بر من از اين عشق خدايي واي بر من..كمك كن بغض بشكن دونه دونه... بريز اي اشك نرم و عاشقونه ...
    محبت كن در اين آشفته حالي... نمونه مكتبم از عشق خالي
    نصيبم كن كه عاشق پيشه باشم ...به اين اشفتگي هميشه باشم...

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/9
    محل سكونت
    تهران

Graduated

نقل قول نوشته اصلي بوسيله borjii نمايش پست
    من خودم برا اینکه را بیافتم این کارا رو کردم:

1.تا الان توی12 این 3سال مسابقه چه اراءه مقاله باشه چه جشنواره اش باشه چه.......... شرکت کردم
    درسته 6 بار بیشتر مقام نیاوردم ولی به تجربش و اشنایش چه با اساتید چه بقیه مهندسین سطح مسابقات می ارزید
    2. مطالعه مطالعه مطالعه
    چه سایتش چه کتابش"خلاصه خوراک من کتابه"
    به تایید همه صحبت هایی که بالا شد "کار:
    هر جا شد بدون در نظر گرفتن زمینه مالی اش فعال باشین تا رزه تمام مطالب که تو UNI گفتن رو یاد بگیرین
    اخری هم تسلط زبان تخصصی
    به نظر من هر چه قد هم خرخون باشی"از من خرخون تر م مگه هست؟!!!! اما باسواد نیستم" اما عملی کار نکنی یه پاپاسی هم نمیارزه
    من میگم ادم باسواد کسیه که فل بداهه یه چی پرسیدی یه اطلاعات کوچولو داشته باشه نه اینکه شب امتحان بشینی جزوه رو بخونی"نخونی بخوری" بعد بری فردا20شی!!! این ارزش نداره
    سلام از صحبتهاتون ممنون
    می شه بگید زمانی که ترم 3 بودید چه کتابهایی می خوندید؟

عضو فعال آواتار SilliCONIC
    رشته
    مهندسی پزشکی
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/8
    محل سكونت
    Your Mind

پيش فرض

بعضی دوستان گفتن تویه زمینه صنعتی کار کنی
    حالا میشه خودشون تو زمینه صنعتی خودشون توضیحاتی بدن تا ما که تازه می خوایم شروع کنیم آشنا شیم؟!
    گفتن امضا رو عوض کنم...

عضو فعال آواتار Dr ehsan
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/6
    محل سكونت
    منزل

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله nahayat_naderi نمايش پست
    با سلام خدمت مدیر محترم و dr ehsanمن به خاطر توضیحاتتون ممنونم من تا به حال برنامه نویسی نکردم و با نرم افزارهای تخصصی کار نکردم تازه از مهر درسام در ترم یک در گرایش سیالات به یاری خدا شروع می شه من می خوام بدونم چطوری و با چه کاری شروع کنم که بعدا در رشته خودم یک فرد وارد باشم
    dr ehsanمحترم ظاهرا شما سمنان بودین من هم قراره دانشجوی اونجا باشم می خوام بدونم برای سمنان چه کلاس زبان هایی هست به خصوص با کتاب اینتر چنج چون من الان کلاس می رم و کتابم اینتر چنج هست.
    دوما چه توصیه ای برای دانشجوی سمنان دارین با کدوم استاد ها بهتره واحد بردارم ضمنا مطالب شما بر خلاف پیش گویی تون اونقدر ارزشمند بودن که من برای خانوادم هم خوندم و اون صفحه را ذخیره کردم.باز هم ممنون امیدوارم موفق باشین برای شنیدن نصایحتون و تجربیاتتون لحظه شماری می کنم
    دوست عزیز سلام به شما
    اولاً ببخشید دیر پست تون رو دیدم (عجیبه این تاپیک رو دنبال می کردم ولی نمی دونم چرا پست شما رو نخوندم). در ضمن قبولیتون رو هم تبریک می گم
    اما در مورد دانشگاه سمنان
    اگه بخوام صادقانه صحبت کنم باید بگم دانشگاه خوبی نیست. شهر خوبی هم نیست. یعنی به عنوانیه مرکز استان فکر کنم از ضعیف ترین ها باشه. ولی خوب همه چیز به خودتون بستگی داره مثلاً اینو بگم که همین امسال 2 تا رتبه حدود100 تو ارشد داشتیم. اما در مورد کلاس زبان تو دوره لیسانس که من یادمه یه کلاس بدرد بخور بیشتر تو شهر نبود که نمایندگی کیش ایر بود و از کتاب های Move up درس می دادن. یه مؤسسه شکوه هم بود ولی گویا کارش خوب نبود. ولی من توصیه می کنم همون کیش ایر رو از دست ندید. مهمترین مشکلی که خواهید داشت تداخل زمان کلاس های دانشگاه با مؤسسه خواهد بود. ولی هر چی ترم بالا تر برید شدید تر می شه بازم پیشنهاد می دم از همین ترم 1 حتی به قیمت غیبت بعضی کلاس های دانشگاه زبان رو برید. (البته اگر تهرانی هستید یه راه دیگه هم هست. از اونجایی که دانشگاه جمعه و پنج شنبه و حتی شاید 4شنبه کلاس نیست؛ اکثر بچه های تهران هر هفته می رن خونه ومی تونن از کلاس های فشرده تو تهران استفاده کنن)
    اما در مرود استاد ها
    ترم یک که استاد تخصصی ندارید. چرا، البته نقشه کشی با مهندس فرمند دارین که اجباریه
    دکتر طالبی راضی مهندسی، ترمو یا انتقال باش خواهید داشت اگه سیالات باش بگیرید که احتمالاً می افتید صنعتی اصفهان خونده با سواد، تنبل و سخت گیره و البته به دانشجو خیلی احترام میذاره.
    دکتر بیگری (مدیر گروه) ترمو شاید باش بگیرید و اختصاصی های سیالات که من نمی دونم(من جامداتیم) فقط می تونم بگم خسته است! همیشه!!
    دکتر سعد الدین سیالت و روشهای تولید و .. دارید باش. استاد خوبیه. راستی اگر همه آدم ها رو سه در چار بشن ایشون شش در چاره
    دکتر حمزه ای سیالات و درس های اختصاصی. جون و کمی فعال تر از بقیه. اهل تحقیقات
    سعی کردم سیالاتی ها رو کوتاه بهتون معرفی کنم . ببخشید اگر بازم پر حرفی کردم. یادمه اون روزا(4سال پیش) دوست داشتم یکی اینا رو بهم بگه.
    راستی نمی دانم خوشبختانه یا متأسفانه من امسال ارشد هم طراحی کاربدی همون سمنان قبول شدم. اگر کاری ازم بیاد در خدمتم.
    موفق باشی
    رمز لذّت و آرامش در هستی از نظر من این است:

به جهان خرم از آنم که همه عالم از اوست
    عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

5. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار Dr ehsan
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/6
    محل سكونت
    منزل

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله SilliCONIC نمايش پست
    حالا میشه خودشون تو زمینه صنعتی خودشون توضیحاتی بدن تا ما که تازه می خوایم شروع کنیم آشنا شیم؟!
    سلام دوست عزیز
    شما باید یه فیلد حالا یا صنعتی یا تحقیقاتی انتخاب کنی و در حین تحصیل هم از جنبه علمی و هم عملی توش فعالیت کنی، جزء برنامه هات باشه
    مثلاً من به خودرو علاقه داشتم. توی درسا سعی می کردم مسائل مرتبط با خودرو رو بررسی کنم. پروژه های ریز و درشتی که توی 4 سال برای هر درسی باید انجام می دادم یه جوری تو فیلد خودرو انتخاب کردم. سال آخر با توجه به اینکه تقریباً سواد کارشناسی رو داشتم، یه سری کتاب های پیشرفته تر خارجی رو مطالعه کردم. اخبار صنعت خودرو چه داخلی و چه خارجی رو دنبال می کردم. مجله های مرتبط رو می خوندم. سعی می کردم شرکت های صنعتی و مؤسسه های تحقیقاتی معتبر، چه داخلی و چه خارجی رو بشناسم. پزوژه هایی رو که دارن کار می کنن بررسی کنم. اساتید و محقق هاشون رو بشناسم. خلاصه اگر بخوای کلی کار می شه کرد بعد 4 سال میبینی کلی اطلاعات داری بشتر از هم دوره هات. که اگر هوشمندانه و با برنامه عمل کرده باشی ارزش تحقیقاتی یا صنعتی دارن و خودبخود جذب یه جایی می شی.
    موفق باشی
    رمز لذّت و آرامش در هستی از نظر من این است:

به جهان خرم از آنم که همه عالم از اوست
    عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

عضو فعال آواتار tsp.co
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2007/12
    محل سكونت
    دنیای توربینهای گازی

پيش فرض

سلام

باید ببینید چه چیزی براتون لذت بخش و جالبه ! خودرو- نیروگاه - هواپیما و... روی اون تمرکز کنید و مطالبش رو با حرص و ولع دنبال کنید.
    ....LISTEN TO YOUR HEART ...

YOU CAN WIN,IF YOU WANT

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

لطفا بعد از استفاده از مطالب تالار مکانیک در سایر سایتها و وبلاگها و...ذکر نام مرجع یعنی باشگاه مهندسان ایران-تالار مکانیک فراموش نشه!

8. تشكرها از اين پست

رشته
    مهندسی پزشکی
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/8
    محل سكونت
    Your Mind

پيش فرض

من به هوافضا خیلی (خیلی خیلی) علاقه دارم و در ضمن موقعیت کار و ... در زمینه پنوماتیک رو دارم

حالا با توجه به اینکه جامدات قبول شدم کدوم رو پیگیری کنم به نظر شما؟!؟؟
    گفتن امضا رو عوض کنم...

رشته
    مهندسی پزشکی
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/8
    محل سكونت
    Your Mind

پيش فرض

راستی به احتمال زیاد برای فوق می خوام برم کانادا یا .... و با توجه به اینکه دانشگاهم زیاد اعتبار نداره (آزاد پرند) باید خودمو تو ضمینه انتخابی قوی کنم پس با توجه به شرایطم نظر بدین

ممنون میشم
    گفتن امضا رو عوض کنم...

عضو فعال آواتار tsp.co
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2007/12
    محل سكونت
    دنیای توربینهای گازی

پيش فرض

من به هوافضا خیلی (خیلی خیلی) علاقه دارم و در ضمن موقعیت کار و ... در زمینه پنوماتیک رو دارم

حالا با توجه به اینکه جامدات قبول شدم کدوم رو پیگیری کنم به نظر شما؟!؟؟

بنظر من برای موفقیت بیشتر باید روی علاقتون تمرکز کنید . چون اون چیزیه که هیچ وقت ازتون دست برنمی داره و هرکاری رو که شروع کنید میبینید که شما رو دوباره به سمت خودش می کشه!
    پس بنظر من هدف دراز مدتتون باشه هوافضا. ولی اگه دلتون می خواد کار کنید چه ایرادی داره تو زمینه پنوماتیک هم کار کنید؟ اونم شاخه ای از علم هستش!

هوافضا جای خیلی زیادی برای پیشرفت داره چه تو ایران و چه درخارج از ایران!
    ....LISTEN TO YOUR HEART ...

YOU CAN WIN,IF YOU WANT

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

لطفا بعد از استفاده از مطالب تالار مکانیک در سایر سایتها و وبلاگها و...ذکر نام مرجع یعنی باشگاه مهندسان ایران-تالار مکانیک فراموش نشه!

12. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار niyaz_sepas
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2007/12
    محل سكونت
    تهران- اصفهان

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله f_azimi نمايش پست
    سلام از صحبتهاتون ممنون
    می شه بگید زمانی که ترم 3 بودید چه کتابهایی می خوندید؟
    خوب من خوراکم کتابه
    شما بپرس واسه کدوم واحد درسی که بگم کدوم کتاب کدوم مبحثش رو از کدوم کتاب بخونی!!!کدوم کدوم شد اینم!!!!
    هنوزم ياد ِ تو از يادم نميره... چرا عشق از دله ادم نميره...بناي خلقت ادم از عشقه... نميره هرچي از يادم از عشقت...منو درد جدايي واي بر من از اين عشق خدايي واي بر من..كمك كن بغض بشكن دونه دونه... بريز اي اشك نرم و عاشقونه ...
    محبت كن در اين آشفته حالي... نمونه مكتبم از عشق خالي
    نصيبم كن كه عاشق پيشه باشم ...به اين اشفتگي هميشه باشم...

14. تشكرها از اين پست

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. بهترین نصیحت های پدرانه( حتما بخونید)
    توسط solar flare در تالار گفتگوی آزاد
    پاسخ ها: 5
    آخرین ارسال: 2012/5/31, 10:05 PM
  2. پاسخ ها: 14
    آخرین ارسال: 2011/11/24, 12:10 PM
  3. ثروتمند ترین ایرانی های جهان چه کسانی هستند ؟
    توسط A M I N_BND در تالار گفتگوی آزاد
    پاسخ ها: 6
    آخرین ارسال: 2011/8/17, 12:39 PM
  4. نصیحت های رمضانی
    توسط *** s.mahdi *** در تالار تالار اسلام و قرآن
    پاسخ ها: 3
    آخرین ارسال: 2010/9/09, 06:34 PM

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد