تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

Amir kabir.Iran

عضو جدید
سلام
دوستان من دارم رو یه مجموعه مونتاژی دورانی کار می کنم که به صورت کامل اسمبل شده و تمام سطوحی که با هم تماس دارن بینشون interaction از نوع surface-to-surface contact تعریف شده و هر قطعه اندازه مش های متفاوتی داره اما error:too many attempts on this increment میده و تو قسمت warning موارد زیر رو می نویسه که می خواستم بدونم چطوری میشه برطرفشون کرد اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم
اینم از ارور ها( warning):
Whenever a translation (rotation) dof at a node is constrained by a kinematic coupling definition the translation (rotation) dofs for that node cannot be included in any other constraint including mpcs, rigid bodies, etc.

MPCS (EXTERNAL or INTERNAL, including those generated from rigid body definitions), KINEMATIC COUPLINGS, AND/OR EQUATIONS WILL ACTIVATE ADDITIONAL DEGREES OF FREEDOM

104663 elements are distorted. Either the isoparametric angles are out of the suggested limits or the triangular or tetrahedral quality measure is bad. The elements have been identified in element set WarnElemDistorted.

Boundary conditions are specified on inactive dof of 276 nodes. The nodes have been identified in node set WarnNodeBCInactiveDof.

Boundary conditions are specified on inactive dof of 276 nodes. The nodes have been identified in node set WarnNodeBCInactiveDof.

04407

عضو جدید
سلام
دوستان من دارم رو یه مجموعه مونتاژی دورانی کار می کنم که به صورت کامل اسمبل شده و تمام سطوحی که با هم تماس دارن بینشون interaction از نوع surface-to-surface contact تعریف شده و هر قطعه اندازه مش های متفاوتی داره اما error:too many attempts on this increment میده و تو قسمت warning موارد زیر رو می نویسه که می خواستم بدونم چطوری میشه برطرفشون کرد اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم
اینم از ارور ها( warning):
Whenever a translation (rotation) dof at a node is constrained by a kinematic coupling definition the translation (rotation) dofs for that node cannot be included in any other constraint including mpcs, rigid bodies, etc.

MPCS (EXTERNAL or INTERNAL, including those generated from rigid body definitions), KINEMATIC COUPLINGS, AND/OR EQUATIONS WILL ACTIVATE ADDITIONAL DEGREES OF FREEDOM

104663 elements are distorted. Either the isoparametric angles are out of the suggested limits or the triangular or tetrahedral quality measure is bad. The elements have been identified in element set WarnElemDistorted.

احتمال میدم از نحوه تعریف step باشه که اگه static انتخاب کرده باشی تبدیلش کن به Dynamic explicit و دوباره ران کن ببین حل میشه موضوع یا نه

hossein21

عضو جدید
سلام
میخوام یک سیستم تعلیق ساده رو با آباکوس مدل کنم لطفا کمکم میکنید؟
خودم یه بار این کار کردم و به صورت المان محدود مدلی درست کردم و مشخصات مدل رو وارد کردم ام توی قسمت دمپر چیزی از ضریب هایی که نوشته بود نفهمیدم چون من فقط ضریب هایی که توی ارتعاشات خودم رو میدونم؟کمکم کنید

khalaj_mohsen

عضو جدید
درود. اگر مدلی داشته باشیم که و بخواهیم limit load رو بدست بیاریم، یعنی تحت چه اندازه از بارمون (مثلا فشار گاز داخلی یک لوله فولادی) ، تنش در نقطه ای از مدل به معیار گسیختگی (وون میسز) می رسه، باید از چه آنالیزی استفاده بکنیم؟ مثلا آیا باید از استپ riks استفاده شود؟ یا با استفاده از general static هم میشه؟
بابا عجب تاپیک سوت و کوریه این... یکی لااقل بگه سوالت اشتباهه خنده داره یا بیشتر توضیح بده... فکر نکنم سوال سختی باشه که کسی نتونه جواب بده:smile:

آخرین ویرایش:

mrnd67

عضو جدید
بابا عجب تاپیک سوت و کوریه این... یکی لااقل بگه سوالت اشتباهه خنده داره یا بیشتر توضیح بده... فکر نکنم سوال سختی باشه که کسی نتونه جواب بده:smile:

سلام
تعریف حد نهایی بار فرق می کند.
1- تمام قطعه پلاستیک شود. در این صورت حد نهایی مقدار ماکسیمم بار در static general است.
2- قطعه گسیخته شود. در تست خمش سه نقطه و یا بعضی از تست های دیگر از پارامترهای گرسون استفاده می کنند.
ولی اگر لوله را می خواهید بررسی کنید. شماره یک را باید در نظر بگیرید.

khalaj_mohsen

عضو جدید
سلام
تعریف حد نهایی بار فرق می کند.
1- تمام قطعه پلاستیک شود. در این صورت حد نهایی مقدار ماکسیمم بار در static general است.
2- قطعه گسیخته شود. در تست خمش سه نقطه و یا بعضی از تست های دیگر از پارامترهای گرسون استفاده می کنند.
ولی اگر لوله را می خواهید بررسی کنید. شماره یک را باید در نظر بگیرید.
آقا ممنونم اگه یه سوال دیگه هم بپرسم وقت داشته باشی خوبه. من دوست دارم معیارم این باشه یه نقطه تنش وون میسزش به یه مقدار نهایی برسه.
من یه بار بیشتر از حد تحمل لوله گذاشتم و دیدم که مثلا در ثانیه ی 0.554 از استپ بارگذاری (به صورت ramp ، زمان استپ هم 1ثانیه) برنامه به این علت که مقدار increment از مقدار بحرانی مینیموم کمتر شده بود با ارور از برنامه خارج شد. پس شاید مقدار بار بحرانی (فشار داخلی بحرانی) از ضرب 0.554 در مقدار بارگذاری اولیه بدست بیاد. بعدش بار گذاری رو دو بار عوض کردم ولی همچنان بیشتر از مقدار قابل تحمل (از تئوری مقدار حدودی قابل تحمل رو می دونستم) در این دو حالت هم در زمان های دیگری از استپ، برنامه ارور داد که از ضرب اون زمان ها در بارگذاری ه به همون مقدار قابل تحمل که در اولین بارگذاری بدست اومده بود، رسیدم. این مقدار نزدیک به مقدار حالت تئوری بود که فکر می کنم جواب درستی باشه. حالا سوالم اینه که آیا این به این معنی هست که آباکوس این مقدار بار رو به عنوان بار نهایی تشخیص داده و اگر این طوره بلاخره باید طبق یه معیاری این کار رو کرده باشه، اون معیار چیه؟ مثلا اینه که تنش وون میسز از یه مقدار نهایی تجاوز کرده؟ (شاید بد نباشه بگم که منحنی تنش کرنش من به حالت افقی نمی رسید و از کرنش نهایی، هم دیگه ادامه پیدا نمی کرد)

mrnd67

عضو جدید
آقا ممنونم اگه یه سوال دیگه هم بپرسم وقت داشته باشی خوبه. من دوست دارم معیارم این باشه یه نقطه تنش وون میسزش به یه مقدار نهایی برسه.
من یه بار بیشتر از حد تحمل لوله گذاشتم و دیدم که مثلا در ثانیه ی 0.554 از استپ بارگذاری (به صورت ramp ، زمان استپ هم 1ثانیه) برنامه به این علت که مقدار increment از مقدار بحرانی مینیموم کمتر شده بود با ارور از برنامه خارج شد. پس شاید مقدار بار بحرانی (فشار داخلی بحرانی) از ضرب 0.554 در مقدار بارگذاری اولیه بدست بیاد. بعدش بار گذاری رو دو بار عوض کردم ولی همچنان بیشتر از مقدار قابل تحمل (از تئوری مقدار حدودی قابل تحمل رو می دونستم) در این دو حالت هم در زمان های دیگری از استپ، برنامه ارور داد که از ضرب اون زمان ها در بارگذاری ه به همون مقدار قابل تحمل که در اولین بارگذاری بدست اومده بود، رسیدم. این مقدار نزدیک به مقدار حالت تئوری بود که فکر می کنم جواب درستی باشه. حالا سوالم اینه که آیا این به این معنی هست که آباکوس این مقدار بار رو به عنوان بار نهایی تشخیص داده و اگر این طوره بلاخره باید طبق یه معیاری این کار رو کرده باشه، اون معیار چیه؟ مثلا اینه که تنش وون میسز از یه مقدار نهایی تجاوز کرده؟ (شاید بد نباشه بگم که منحنی تنش کرنش من به حالت افقی نمی رسید و از کرنش نهایی، هم دیگه ادامه پیدا نمی کرد)

سلام
نکته ای که باید بگم. حد بار نهایی در حل abaqus/standard وابستگی زیادی به خواص پلاستیکی که در نظر میگیرید دارد.
1- به عبارتی اگر سخت شوندگی شما به صورت خط صاف باشد حد نهایی زمانی است که تمام ضخامت ( نه همه جا) به این تنش برسد.
2-حال اگر خواص را به صورت kinematic hardening در نظر بگیرید حدنهایی بار شما بیشتر می شود. (تمام ضخامت پلاستیک شده و به تنش نهایی تعریف شده برسد)
3- در ایزوتروپیک هاردنینگ این حد نهایی فرق می کند و بیشتر از همه این ها است.

Amir kabir.Iran

عضو جدید
احتمال میدم از نحوه تعریف step باشه که اگه static انتخاب کرده باشی تبدیلش کن به Dynamic explicit و دوباره ران کن ببین حل میشه موضوع یا نه
مهندس جان خیلی ممنون اون مشکل حل شد اما یه چند تا سوال دارم که اگه برات امکان داشته باشه جواب بدی خیلی ممنون مشم:
1.فرق بین static و dynamic explicit و dynamic implicit چیه؟
2. چرا وقتی حالت dynamic explicit یا dynamic implicit رو انتخاب می کنی زمان حل مسئله اینقدر زیاد میشه؟چه جوری میشه این زمان رو کاهش داد؟
3.چرا سرعت دورانی فقط در initial step قابل تعریفه؟علت خاصی از نظر علمی داره یا خود نرم افزار این جوری طراحی شده؟
بازم ممنون

whiterose

عضو جدید
سلام دوستان. ممنون از تاپيك خوبتون.
چطور ميتونم داخل يك پوسته مخروطي stiffner يا همون تقويت كننده بذارم؟
گير كردم بد! تو كتاب يا اينترنتم پيدا نكردم.
مممنون

hossein21

عضو جدید
سلام
این مدل رو چطوری میتونم توی آباکوس تحلیل کنم؟
یا به صورت المان محدود ویا طراحی سه بعدی اون رو؟مشاهده پیوست 122534
نمیدونم چطوری باید یه المان به صورت فنر و دمپر مشخص کنم
مثل انسیس؟
مرسی

• Like
واکنش ها: J-A

J-A

عضو جدید
سلام
این مدل رو چطوری میتونم توی آباکوس تحلیل کنم؟
یا به صورت المان محدود ویا طراحی سه بعدی اون رو؟مشاهده پیوست 122534
نمیدونم چطوری باید یه المان به صورت فنر و دمپر مشخص کنم
مثل انسیس؟
مرسی

سلام
با اجازه استادید تاپیک نظرمو میدم
دقیق مشخص نیست چیو میخوای تحلیل کنی ...
ماژول interaction - springer برا تعریف فنر هست - باید خواص فنر رو بدی

hossein21

عضو جدید
سلام
با اجازه استادید تاپیک نظرمو میدم
دقیق مشخص نیست چیو میخوای تحلیل کنی ...
ماژول interaction - springer برا تعریف فنر هست - باید خواص فنر رو بدی

سلام
میخوام آنالیز مودال و تحلیل فرکانسی ازش بگیرم
شما میدونید چطور میشه میرایی رو برای بازو ها تعریف کنم؟
خود المان دمپر رو چطور باید ایجاد کنم؟
مرسی

• Like

J-A

عضو جدید
سلام
میخوام آنالیز مودال و تحلیل فرکانسی ازش بگیرم
شما میدونید چطور میشه میرایی رو برای بازو ها تعریف کنم؟
خود المان دمپر رو چطور باید ایجاد کنم؟
مرسی

سلام
برا دمپر تو همون ماژول step و با توجه به استپي كه انتخاب كردي - اگه گزينه شو داشته باشه
در تب آخر 2-3 (بعد از تعريف time priod و increment و ...) نوع دمپ داره - البته اين تو استپت تعريف ميشه هااا
اگه تماس داشته باشي تو ماژول interaction -> create property interaction وقتي ميخواي خواص تماس رو بدي - اونجا هم گزينه هايي داره
كه ميتونه تماس رو ملايم تر كنه
تو اباكوس گزينه هاي ديگه اي برا دمپ كردن هست - نمونه اش تو element type كه ربطي به اين موضوع نداره
فكر ميكنم شما بايد يه تماس تعريف كنيد و اونو دمپ كنيد
انشالله دوستاي ديگه هم نظر بدن بهتر ميتونيد نتيجه بگيريد

در مورد المان نميدونم ولي بايد انجام داد و حين انجام دادن بالاخره ميشه متوجه شد

Amir kabir.Iran

عضو جدید
کسی از دوستان می دونه که error زیر رو چه طوری میشه برطرفش کرد؟؟؟؟
time increment required is less than the minimum specified
ممنون

• Like

H.N.Rahimi

عضو جدید
سایش در آباکوس

سایش در آباکوس

دوست عزیز،

سلام.

برای مدل سازی سایش معمولا" از Archard Wear Low استفاده میکنن. برای استفاده از این قانون باید فشار تماسی و سرعت (یا جابجایی) نودهای تماسی رو بدست بیاریم که آباکوس برای این کار نرم افزار بسیار مناسبیه.

برای این کار باید مدل تماسی خودتون رو در آباکوس شبیه سازی کنید و از نتایج اون در قانون فوق استفاده کنید.

اما این کار معمولا" به سه روش انجام میشه:

1. بعد از شبیه سازی مدل نتایج فشار تماسی و سرعت (یا جابجایی) نودهای تماسی بدست اومده رو به یه نرم افزار دیگه مثلا" مطلب میبرن و با توجه به Archard Wear Low مقدار سایش رو حساب کرده و در فایل ورودی اعمال میکنن و این کار رو به مقداری که مطلوبشونه تکرار میکنن.

2. استفاده از Adaptive Meshing معمولا" به همراه زیر برنامه UMESHMOTION برای جلوگیری از distortion در مشهای تولیدیه.

3. استفاده از زبان برنامه نویسی Python .

با سرچ در اینترنت میتونید اطلاعات کاملی در باره روشهای بالا و همچنین پروژه های انجام شده با این روش ها بعلاوه کدهای UMESHMOTION و Python مربوطه بدست بیارید.

با آرزوی بهترین ها

حامد

سلام
کسی میتونه در باره ی مدل سازی سایش در آباکوس منو راهنمایی کنه اگه کتابی باشه که در موردش بحث کنه لطفا معرفی کنید. من میخوام سایش رو در فرایند شکلدهی غلتکی سرد در آباکوس شبیه سازی کنم.

Amir kabir.Iran

عضو جدید
سلام
داده هایی که تو تعریف stepت وارد کردی چی بوده ؟
اگه میشه تصویرشو بزار
سلام
دوست عزیز مسئله من یک مجموعه اسمبلی (مونتاژ شده) و دورانیه و بین همه سطوحی که با هم در تماس هستند علاوه بر قیود assembly، اینتراکشن هایی از نوع tie تعریف شده در initial step فقط شرایط مرزی که محل قرارگیری یاتاقان هاست به علاوه سرعت دورانی (امگا) (چون اجبارا خود نرم افزار فقط سرعت دورانی رو تو این step می تونه تعریف کنه) رو تعریف کردم و در step اول که این error رو میده به یکی از قطعات در راستای محور مجموعه یک نیروی فشاری به سمت راست و به یک قطعه دیگه همون نیروی فشاری در جهت عکس وارد میشه و در ضمن در step 2 گشتاور (T) کل مجموعه تعریف شده این شرایط مسئله ست
در ضمن مهندس جان بعضی اوقات علاوه بر این error ،error زیر رو هم میده:
too many attempts made for this incremen
حالا با توجه به شرایط مسئله و این 2 تا error فکر می کنی ایراد کارم کجاست؟
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنی

آخرین ویرایش:
  • Like

J-A

عضو جدید
سلام
دوست عزیز مسئله من یک مجموعه اسمبلی (مونتاژ شده) و دورانیه و بین همه سطوحی که با هم در تماس هستند علاوه بر قیود assembly، اینتراکشن هایی از نوع tie تعریف شده در initial step فقط شرایط مرزی که محل قرارگیری یاتاقان هاست به علاوه سرعت دورانی (امگا) (چون اجبارا خود نرم افزار فقط سرعت دورانی رو تو این step می تونه تعریف کنه) رو تعریف کردم و در step اول که این error رو میده به یکی از قطعات در راستای محور مجموعه یک نیروی فشاری به سمت راست و به یک قطعه دیگه همون نیروی فشاری در جهت عکس وارد میشه و در ضمن در step 2 گشتاور (T) کل مجموعه تعریف شده این شرایط مسئله ست
در ضمن مهندس جان بعضی اوقات علاوه بر این error ،error زیر رو هم میده:
too many attempts made for this incremen
حالا با توجه به شرایط مسئله و این 2 تا error فکر می کنی ایراد کارم کجاست؟
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنی

خیلی عالی - پس نیروی تراست هم داری
سرعت دورانی رو تو predefined field تعریف کردی یا تو BC ؟

چون به نظر میرسه مشکل همگرایی داری
ارورت میگه تعداد تلاشها برای همگرایی در اون increment بیش از حد مجازه
این امکان هست که defult نرم افزار رو تغییر داد ولی اصلا کار درستی نیست
حالا باید چک کنی ببینی در کدوم فرایند مسئله ات نمیتونه همگرا کنه
انشالله که اینقدری حلت پیش میره که بتونه بری تو ماژول ویزولیشن
برو تو residual force و یکی یکی incrementها و attemptهاتو چک کن - گزینه هایلایت رو هم بزن که ببینی تو کدوم ناحیه مشکل هست

پیشنهاد میکنم اگه شرایط مسئله ات اجازه میده سرعت دورانی رو تو predefined field تعریف کن یا لااقل amplitude تعریف کن که مسئله ات راحتتر همگرا بشه
در stepی که ارور میده زمان رو کم کن - مقدار initial increment رو 5 درصد time priod بزار - ماکزیمم رو هم 10 درصد
مینیمم رو بیش از حد کم نکن چون اگه بازم ارور بده کوچکتر کردنش کمکی بهت نمیکنه و برعکس مشکل رو بیشتر میکنه

اگه بازم جواب نداد باید بری و مش رو ریزتر بکنی در ناحیه مورد نظر که حتما خودتون استادید

گاهی وقتها برا بعضی مسائل که درش شرایط ناگهانی وجود داره (اگه از روی نمودار بخوام بگم: یکدفعه تغییر مسیر داده میشه )
کمی دمپ میکنن که راحتتر همگرا بشه

آخرین ویرایش:

Amir kabir.Iran

عضو جدید
خیلی عالی - پس نیروی تراست هم داری
سرعت دورانی رو تو predefined field تعریف کردی یا تو BC ؟

چون به نظر میرسه مشکل همگرایی داری
ارورت میگه تعداد تلاشها برای همگرایی در اون increment بیش از حد مجازه
این امکان هست که defult نرم افزار رو تغییر داد ولی اصلا کار درستی نیست
حالا باید چک کنی ببینی در کدوم فرایند مسئله ات نمیتونه همگرا کنه
انشالله که اینقدری حلت پیش میره که بتونه بری تو ماژول ویزولیشن
برو تو residual force و یکی یکی incrementها و attemptهاتو چک کن - گزینه هایلایت رو هم بزن که ببینی تو کدوم ناحیه مشکل هست

پیشنهاد میکنم اگه شرایط مسئله ات اجازه میده سرعت دورانی رو تو predefined field تعریف کن یا لااقل amplitude تعریف کن که مسئله ات راحتتر همگرا بشه
در stepی که ارور میده زمان رو کم کن - مقدار initial increment رو 5 درصد time priod بزار - ماکزیمم رو هم 10 درصد
مینیمم رو بیش از حد کم نکن چون اگه بازم ارور بده کوچکتر کردنش کمکی بهت نمیکنه و برعکس مشکل رو بیشتر میکنه

اگه بازم جواب نداد باید بری و مش رو ریزتر بکنی در ناحیه مورد نظر که حتما خودتون استادید

گاهی وقتها برا بعضی مسائل که درش شرایط ناگهانی وجود داره (اگه از روی نمودار بخوام بگم: یکدفعه تغییر مسیر داده میشه )
کمی دمپ میکنن که راحتتر همگرا بشه
سلام
1. من سرعت دورانی رو توی predefined field تعریف کردم.مگه میشه توی BC سرعت دورانی رو هم تعریف کرد؟!!!!!
2. توی job monitor فقط تا increment اول step1 پیش میره و بعد error میده وارد visualization میشه اما چیز خاصی نشون نمیده یعنی کلا آبی میشه و تنش ها همه صفرن.
3. راستی step ها رو هم implicit تعریف کردم که و time period رو هم هر چقدر بالا بردم هیچ تاثیری نداشت و باز همون خطای Time increment required is less than the minimum specified رو میده و وقتی با اون شرایطی که شما گفتید پایین آوردم یه مقدار بهتر شد و توی job monitor فقط تو step اول از یک increment تا increment دوم جلو اومد !!!!!
4. وقتی اندازه مش ها رو کم می کنم باز تاثیری نداره
دیگه واقعا نمی دونم چی کار کنم!!!! اگه چیزی به ذهن شما میرسه ممنون میشم راهنماییم کنی
ایمیلت رو اگه برات مقدوره بگو تا یه سری عکس از این مجموعه اسمبلی برات بفرستم شاید نکته ای باشه که با دیدن مدل بهتر باشه.
بازم خیلی خیلی ممنون

• Like

J-A

عضو جدید
سلام
1. من سرعت دورانی رو توی predefined field تعریف کردم.مگه میشه توی BC سرعت دورانی رو هم تعریف کرد؟!!!!!
2. توی job monitor فقط تا increment اول step1 پیش میره و بعد error میده وارد visualization میشه اما چیز خاصی نشون نمیده یعنی کلا آبی میشه و تنش ها همه صفرن.
3. راستی step ها رو هم implicit تعریف کردم که و time period رو هم هر چقدر بالا بردم هیچ تاثیری نداشت و باز همون خطای Time increment required is less than the minimum specified رو میده و وقتی با اون شرایطی که شما گفتید پایین آوردم یه مقدار بهتر شد و توی job monitor فقط تو step اول از یک increment تا increment دوم جلو اومد !!!!!
4. وقتی اندازه مش ها رو کم می کنم باز تاثیری نداره
دیگه واقعا نمی دونم چی کار کنم!!!! اگه چیزی به ذهن شما میرسه ممنون میشم راهنماییم کنی
ایمیلت رو اگه برات مقدوره بگو تا یه سری عکس از این مجموعه اسمبلی برات بفرستم شاید نکته ای باشه که با دیدن مدل بهتر باشه.
بازم خیلی خیلی ممنون

نرم افزار لاینسس دار دیگه ای نصب دارم - اباکوسو نصب ندارم - سوتی دادم
پایین مشخصاتم کلیک کنی ایمیلم هست .
خواهش میکنم - منم سعی میکنم با شرکت تو این بحث ها فراموشم نشه
به نظر یه مشکل اساسی داری
تا جای ممکن time priod بیار پایین

mhn10624

عضو جدید
سلام
مدل سازی جوشکاری با آباکوس
دوستان کسی کار کرده
من مدل سازی رو انجام دادم
یک منبع حرارت با توزیع دوبیضوی روی یک ورق حرکت می کنه و توزیع دما و تنش رو می خوام.مساله حرارت رو حل میکنه.دما روی خط جوش میره بالا (از 25 محیط تا 600) اما نقاط دور از خط تغییر دمای محسوس ندارند.ورق آلومینیوم هست و k بالایی داره. تست عملی میگه مثلا یک نقطه به فاطله 12 سانت از خط جوش تا دمای 210 هم می رسه. ولی مدل من حداکثر 55 درجه نشون میده.اعداد رو صد بار چک کردم درسته.نمیدونم مشکل چیه.اگر کسی اطلاع داره و کمک کنه ممنون میشم.

• Like

mech-2010

عضو جدید
سلام دوستان
برای تعریف بارگذاری پیچشی در abaqus چکار باید کرد. صورت مسئله تیری با سطح مقطع مربعی و یک حفره بیضوی در مرکز آن.
ممنون مشیم اگه بتونید یه راهنمایی کنید.

• Like

joplyx

عضو جدید
با سلام
از دوستان عزیر چند سوال داشتم ممنون می شم اگه راهنمایی کنین
1-اصولا چه ورژنی از فرترن برای سابروتین نویسی آباکوس مورد نیاز هست
2- کد نویسی دستی خود آباکوس در ورژن های ویژو الی امکان دارد منظور مثل sap90که اون زمانها با کد نویسی کل شکل به کامپیوتر معرفی میشد تو آباکوس هم همچین داستانی هست اگر باشه تسلط به آن نحوه کدنویسی های سابروتین را هم آسان خواهد کرد یانه؟
3-دستکاری در منو های اصلی آباکوس با اسکریپ نویسی با زبان پایتون امکان دارد یا نه؟

• Like

ahhe

عضو جدید
سلام
من برای تحلیل یه مسئله تو آباکوس، یه سابروتین UMAT نوشتم، برای جلوگیری از تکرار دستور مکوالی براکت(if x>=0, [x]=x else[x]=0) ، یک function آخر یومت تعریف کردم که با اینکه خیلی ساده است جواب نمیده. کسی میتونه کمک کنه که برای تعریف تابع در یومت باید چکار کرد.
function MB(x)
real x,zero
zero=0.d0
if(x>=zero)then
MB=x
else
MB=zero
endif
end function

• Like

joplyx

عضو جدید
زکات علم نشرها
متاسفم از اینکه سایتی به این خوبی مدیریت محترم در اختیار کاربرها گذاشته و یک عده ای صرفا از لحاظ مالی و یا احتمالا حسادت پاسخ مناسبی به افرادی که سوال می کنند نمی دهند در حالی که همین مدل سوال را برید از یکنفر اساتید یا اهل علم دانشگاه های خارج از کشور سوال کنید در اولین فرصت هم جواب می دهند هم بهت مطلب ایمیل می کنند
دوستان کسی با گفتن مطلبی از درجه علمی اش کم نمی شود و روزی کسی هم به دیگری نمی رسد

• Like

mhn10624

عضو جدید
زکات علم نشرها
متاسفم از اینکه سایتی به این خوبی مدیریت محترم در اختیار کاربرها گذاشته و یک عده ای صرفا از لحاظ مالی و یا احتمالا حسادت پاسخ مناسبی به افرادی که سوال می کنند نمی دهند در حالی که همین مدل سوال را برید از یکنفر اساتید یا اهل علم دانشگاه های خارج از کشور سوال کنید در اولین فرصت هم جواب می دهند هم بهت مطلب ایمیل می کنند
دوستان کسی با گفتن مطلبی از درجه علمی اش کم نمی شود و روزی کسی هم به دیگری نمی رسد

حق با ایشون هست
من در سایت eng-tips.com عضو شدم، سوال پرسیدم و کلی جواب دریافت کردم . واقعاً : زکات علم نشرها ....

• Like

joplyx

عضو جدید
خودم قسمتی از جواب سوالمو پیدا کردم
[h=2]برقراری لینک آباکوس و اینتل فرترن[/h] اول از هر چیز بایستی توجه داشت که هر نسخه از Abaqus فقط با نسخه های خاصی از Intel Fortran Complier سازگار است. از طرفی دیگر نیز همراه با Intel Fortran Complier باید Micrsoft Visual Studio نصب شود که انتخاب نسخه مورد نظر برای Micrsoft Visual Studio نیز با اهمیت است. به طور مثال برای لینک کردن Intel Fortran Complierبه Abaqus 6.8 پکیج زیر کارآمد است:
Abaqus 6.8
Intel Fortran Complier 9.1
Micrsoft Visual Studio 2005
مثال نصب این پکیج:
1- Micrsoft Visual Studio 2005 را نصب کنید.
2- Intel Fortran Compiler 9.1 را نصب کنید. در حین نصب تیک مربوط به گزینه Set environment variables automatically را بزنید.
3- Abaqus 6.8 را نصب کنید.
4- با مراجعه به My computer-->System Properties-->Advanced-->Environment Variables-->User variables for user ویرایش های زیر را انجام دهید:
INCLUDE=C:\Program Files\Intel\Compiler\Fortran\9.1\IA 32\Include ;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\VC\include;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\VC\PlatformSDK\Include​
LIB=C:\Program Files\Intel\Compiler\Fortran\9.1\IA32\Lib; C:\ Programmi\Microsoft Visual Studio 8\VC\lib;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\SDK\v2.0\Lib;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\VC\PlatformSDK\Lib​
5- با مراجعه به My computer-->System Properties-->Advanced-->Environment Variables--> System variables ویرایش های زیر را انجام دهید:
PATH=%IFORT_COMPILER91%\IA32\Lib;%IFORT_COMPILER91%\IA32\BI ;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\SDK\v2.0\Bin;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\VC\bin;C:\Program Files\Microsoft Visual tudio8\VC\PlatformSDK\Bin;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\VC\vcpackages;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\Common7\Tools;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\Common7\IDE​
6- در پایان برای کنترل وضعیت برنامه Abaqus Verification را اجرا کنید و وضعیت را در فایل verify.log در مسیر Temp مشاهده نمایید

• Like

joplyx

عضو جدید
اسکریپت نویسی در آباکوس
براي هر امكاني در محيط
CAE، يك دستور اسكريپت به زبان پايتون(Python) وجود دارد كه اگر با اين زبان به خوبي آشنا شويد مي‏توانيد تمام مدل را با اجراي يك فايل محتوي اسكريپت ايجاد كنيد
زماني كه يك مدل در CAE ايجاد مي‏شود، دو فايل به طور خودكار در دايركتوري ايجاد مي‏شود. فايل برگشت (replay) تمام فعاليت‏هاي انجام شده در CAE شامل دستورات تغيير زواياي دوربين تا اشتباهات صورت گرفته كه تصحيح شده‏اند را ذخيره مي‏نمايد. علاوه بر اين فايل بازگرداني (recover) تنها دستورات ضروري را براي بازسازي مدل ذخيره مي‏كند. اگر خطايي رخ داده و بدون ذخيره CAE بسته شده باشد، فايل recover را مي‏توان براي بازسازي مدل اجرا نمود. زماني كه مدل ذخيره مي‎شود، CAE از فايل recover براي نوشتن يك فايل journal استفاده مي‏كند. اين فايل journal يك اسكريپت جامع است كه تمام فعاليت‏هاي ذخيره شده در مدل در آن نوشته شده است. توجه شود در زمان ذخيره كردن مدل فايل recover پاك شده و تمام دستورات آن به فايل journal منتقل مي‏گردد. بنابراين فايل‏هاي journal و recover جايگزين مناسبي براي نوشتن اسكريپت هاي پايتون است.

• Like