صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمايش نتايج 11 تا 15 از 15

تاپیک: ديگ بخار

 1. #11
  تازه وارد
  رشته
  مهندسی کامپیوتر
  تاريخ عضويت
  2017/5
  امتیاز
  10
  پست ها
  23

  پيش فرض

  روش تست مخازن تحت فشار : تست کاربردی عملکرد دیگ بخار و مخازن

  قبل از اینکه سیستم تحت آزمایش قرار گیرد، روشهای بازرسی دیگ بخار قبل از آزمون انجام می شود.
  روش تست مخازن تحت فشار :سیستم بویلر


  1. قبل از تأمین امنیت درب ها و سوراخ های دسترسی، اطمینان حاصل کنید که تمام اجزای سیستم تمیز و آزاد از ماده خارجی هستند.
  2. بررسی مکانیکی باید بر روی سیستم اجرا شود تا اطمینان حاصل گردد که تمام قطعات به درستی نصب شده و آماده استفاده هستند.
  3. مشعل
  4. بازرسی اتصال عمومی در مورد لوله های عرضه
  5. تست سیستم جرقه زنی
  6. ایمنی خاموش کردن تست عملکرد دستگاه و غیره
  7. سیستم روغن سوخت
  8. بررسی خط وضعیت خطوط سوخت
  9. تست عملکرد کنترل پمپ و غیره

  روش تست مخازن تحت فشار : سیستم گاز

  آزمایش فشار بر لوله کشی
  تست کنترل برای وسایل ایمنی و غیره
  مخزن زیرزمینی
  بازرسی استاندارد جوشکاری
  بازرسی پوشش تانک
  آزمون هیدرولیک
  مخازن آب، گرمایش و تهویه مطبوع بازرسی قبل از آزمون

  سیستم لوله کش بخار و مایع
  بازرسی قبل از آزمایش
  روش تست مخازن تحت فشار : دیگ آبگرم

  بازرسی قبل از آزمایش
  تست شیمیایی آب
  تست کنترل سطح آب
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

  بازرسی قبل از آزمایش
  تست شیمیایی آب
  تست کنترل سطح آب
  تست کنترل سیستم تغذیه
  سیستم کامل بویلر بخار

  آزمون کامل بار
  تست حرارتی
  شرکت نیک بینش کارن با دارا بودن گواهی نامه ISO 9001/2015 , ISO17020 امکان بازرسی مخازن تحت فشار و دیگ های بخار در حین ساخت و پس از ساخت را دارد و انواع تست ها مانند [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] را انجام داده و [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] را با تجربه و سابقه طولانی خود در این حوزه صادر می کند.
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

 2. #12
  تازه وارد آواتار نوین بخار
  رشته
  مهندسی مکانیک
  مقطع
  لیسانس
  دانشگاه
  قزوین
  تاريخ عضويت
  2018/6
  امتیاز
  10
  پست ها
  12

  پيش فرض طرز کار دیگ بخار

  دیگ بخار فایرتیوب
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] انواع مختلفی دارد که رایجترین نوع آن در صنعت دیگ بخار لوله آتشین یا بویلر فایرتیوب (fire tube steam boiler) می باشد. دیگ بخار فایر تیوب بیشترین کاربرد را برای ایجاد خروجی بخار با فشار متوسط و کم دارد. این نوع دیگهای بخار هم می توانند آب داغ و هم بخار را برای گرم کردن یا هدف های فنی دیگر ایجاد کنند.در سالهای اخیر پیشرفت در طراحی بویلرها و کارآیی بالاتر نتیجه بخش بوده و هزینه ها را کاهش داده. یکی از تولیدات اصلی [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] تولید این نوع دیگ های بخار برای صنایع مختلف می باشد. در این مقاله طرز کار دیگ بخار فایرتیوب را بررسی و توضیح می دهیم.
  در بویلرهای فایرتیوب گازهای احتراق از داخل لوله های آتش خوار عبور می کنند و گرمای آن به آبی که لوله ها را احاطه کرده منتقل میشود. بویلرهای فایر تیوب با تعداد پاس یا عبور گاز احتراق از درون لوله ها مشخص می شوند.
  بویلر یک پاس : نوع ساده و قدیمی که در لوکوموتیو ها کاربرد داشته که گاز احتراق فقط یکبار با محفظه آب تبادل حرارت داشته و از خروجی دود یا اگزوز بیرون می رود. در این نوع بویلر اتلاف حرارتی زیاد بوده و راندمان کمی داشته. انتقال حرارت در این نوع نخستین دیگ بخار کمتر از 20 درصد می باشد.

  بویلر دو پاس : در این نوع بویلر گاز حاصل از سوختن دو بار از لوله ها عبور می کنند و با طولانی شدن مسیر انتقال حرارت بهتری انجام می شود و آب گرمای بیشتری برای بخار شدن جذب می کند.


  بویلر سه پاس : این نوع بویل گازهای داغ سه بار از مسیر لوله ها عبور می کنند و انتقال حرارت و راندمان نسبت به دوپاس بالاتر می رود.


  بویلر چهار پاس: این نوع بویلر بیشترین کارایی و بازدهی را دارد. گازهای داغ حاصل از اشتعال چهار بار مسیر افقی لوله های آتش خوار را طی کرده سپس از دیگ خارج می شوند. این نوع دیگ های بخار هزینه تعمیر و نگهداری کمی دارند . تحقیقات نشان می دهد که طرزکار دیگ بخار چهار پاس انتقال حرارت بالای 80 درصد دارد.


  ویژگی دیگ های بخار چهار پاس:
  بیشترین انتقال حرارت
  کمترین مقاومت
  مخزن آب و بخار بزرگ
  جوابگوی نیازهای نامحدود

  تصویر برش خورده زیر مربوط به دیگ بخار یک لوکوموتیو آلمانی مدل DRB Class 50 ساخته شده در سال 1939 میلادی می باشد.
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  همانطور که مشاهده می کنید این دیگ از نوع فایر تیوب یک پاس بوده . گازهای داغ در محفظه آتش (سمت چپ ) ایجاد می شده و و با عبور از لوله های بخش استوانه ای شکل آب اطراف لوله ها گرم و در نهایت دود از دودکش (سمت راست) خارج میگردید. همانطور که می بینید گاز حاصل از اشتعال تنها یک بار از لوله های افقی عبور می کرده. بخار ایجاد شده توسط سوپاپهای کنترل به سمت سیلندر هدایت می شده و موتور لوکوموتیو را حرکت میداده.
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

  شرکت [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] تولید کننده انواع [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] ، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و دیگ آب گرم

 3. #13
  تازه وارد آواتار نوین بخار
  رشته
  مهندسی مکانیک
  مقطع
  لیسانس
  دانشگاه
  قزوین
  تاريخ عضويت
  2018/6
  امتیاز
  10
  پست ها
  12

  پيش فرض خوردگی و رسوب در دیگ های بخار

  خوردگی چیست؟
  پدیده خوردگی طبق تعریف، واكنش شیمیایی یا الكتروشیمیایی بین یك ماده، معمولا یك فلز، و محیط اطراف آن می‌باشد كه به تغییر خواص ماده منجر خواهد شد. پدیده خوردگی در تمامی دسته‌های اصلی مواد، شامل فلزات، سرامیكها، پلیمرها و كامپوزیتها اتفاق می افتد، اما وقوع آن در فلزات آنقدر شایع و فراگیر بوده و اثرات مخربی بجای می‌گذارد
  انواع خوردگی در دیگ های بخار

  • خوردگی ناشی از سود
  • خوردگی ناشی از PH پایین در هنگام کار
  • خوردگی ناشی از PH پایین در هنگام اسیدشویی
  • خوردگی ناشی از اکسیژن
  • خوردگی ناشی از شلانت
  • خوردگی از نوع سردی در هنگام کار
  • خوردگی ناشی از خاکستر(سوخت مواد نفتی)
  • خوردگی ناشی از خاکستر(سوخت ذغال سنگ)

  خوردگی در دیگ بخار
  خوردگی سبب به وجود آمدن زیان‌های فراوانی در كارایی دیگ بخار می‌گردد. به طور كلی برای بررسی یك آلیاژ از نظر مقاومت در برابر خوردگی باید پارامترهای گوناگونی را مورد بررسی قرار داد، اما شاید متداول‌ترین راه برای بررسی مسائل خوردگی ‌و همچنین مقایسه فلزات مختلف با یكدیگر، بیان نمودن سرعت و یا نرخ انجام واكنش خوردگی باشد. برای انجام این كار راهها و مقیاس‌های متفاوتی وجود دارد.
  یکی از عوامل مهم خوردگی اکسیداسیون می باشد که با استفاده از [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]می توان گازهای محلول در آب مصرفی بویلر را جدا کرد و باعث طول عمر کارکرد دیگ بخار شد.

  رسوب چیست؟
  رسوب به لایه ای چسبنده و پیوسته از مواد خارجی گفته می شود که بر روی سطوحی که آب جریان دارد و انتقال حرارت صورت میگیرد، تشکیل می شوند.
  مضرات این رسوبات

  • کاهش راندمان انتقال حرارت
  • گرفتگی لوله های انتقال آب در سیستم
  • هدر دادن ممانعت کننده ها در هنگام رسوب
  • تشدید خوردگی در زیر این رسوبات

  رسوب در دیگ بخار
  زمانی که از آب به عنوان یک سیال حرارتی استفاده می شود املاح و سختی موجود در آب بر اثر شوک دما جدا شده و بر روی سطوح نشست می کنند. این رسوبات از مهمترین عوامل فرسایش و خوردگی در تاسیسات حرارتی و برودتی از جمله دیگ های بخار هستند. در کنار فرسایش و خوردگی تجهیزات، وجود رسوبات مقدار قابل توجهی از انرژی را نیز به دلیل عدم تبادل حرارت به هدر داده و راندمان دیگ بخار را می کاهد. اثر رسوب بر اتلاف انرژی موضوعی است که امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است به طوری که سالیانه 45 میلیارد دلار هزینه اتلاف انرژی ناشی از رسوب در تمامی کشورها تخمین زده می شود که این رقم معادل 0.2% تولید خالص کل جهان است.
  معمولا از [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] برای آماده کردن آب مصرفی دیگ بخار استفاده می شود. املاح و مواد معلق جامد در آب با استفاده از فیلتر شنی عملیات جداسازی انجام می شود. مهمترین عوامل رسوب در دیگ بخار سختی آب که همان کلسیم و منیزم محلول در آب هستند ، از سختی گیر های رزینی برای نرم کردن آب مصرفی دیگ بخار استفاده می شود.


  تصفیه آب دیگ بخار
  هدف اصلی بهسازی آب جلوگیری از رسوب گذاری، خوردگی و آلودگی بخار به وسیله نمکهای موجود در آب دیگ های بخار می باشد.
  در واقع هدف، حذف عوامل رسوب گذار قبل از ورود به بویلر و جلوگیری از تشکیل رسوبات در داخل بویلر می باشد.

  تصفیه فیزیکی آب مصرفی
  اولین و ساده ترین روش برای بهسازی آب، حذف مواد جامد و ناخالصیهای معلق داخل آن می باشد. برای این امر از 4 روش زیر استفاده می شود:

  • زلال سازی با استفاده از حوضچه های ته نشینی و استفاده از فیلتر شنی
  • هوازدایی با استفاده از دی اریتور
  • روغن زدایی
  • زیرآب


  بهسازی شیمیایی خارجی
  این فرایند به کمک مواد شیمیایی و خارج از دیگ بخار برای بهسازی آب استفاده می شود.

  • انعقاد به وسیله مواد شیمیایی
  • نرم سازی آب با استفاده از سختی گیر رزینی
  • حذف سیلیس

  برای دیگ های بخار با فشار بالا تمام این مراحل باید به دقت انجام شود، زیرا با افزایش فشار آب با کیفیت بالاتری مورد نیاز است.

  بهسازی شیمیایی داخل بویلر
  آبی که در بویلرها استفاده می شود باید از درجه خلوص بالایی برخوردار باشد. آب قبل از ورود به بویلر به هر روشی بهسازی شده باشد هنوز مقدار سختی دارد که باید از بین رود. برای رسوب دادن کلسیم و منیزیم از فسفات و کربنات استفاده می کنند.

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

  شرکت [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] تولید کننده انواع [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] ، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و دیگ آب گرم

 4. #14
  تازه وارد آواتار نوین بخار
  رشته
  مهندسی مکانیک
  مقطع
  لیسانس
  دانشگاه
  قزوین
  تاريخ عضويت
  2018/6
  امتیاز
  10
  پست ها
  12

  پيش فرض کاربرد دیگ بخار

  دیگهای بخار
  بویلر بخار سیستم تولید بخار هست. شامل ظرف بسته ای که حاوی آب هست . آب درون دیگ با حرارت تغییر فاز داده و تبدیل به بخار می شود. سوخت لازم برای انتقال حرارت می تواند گاز ، ذغال ، مازوت یا هر چیز دیگری باشد. عملکرد یک بویلر تبدیل آب به بخار در فشار مطلق می باشد. [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] انواع مختلفی دارد که هر کدام با توجه به شرایط مورد نیاز طراحی و ساخته می شوند.

  کاربرد های دیگ بخار

  اگر بخواهیم کاربرد دیگ بخار را در صنعت به شیوه ای دقیق تر بررسی کنیم باید به کاربردهای بخار (که محصول نهایی دیگ بخار هست) توجه کنیم. بخار به صورت گسترده در صنایع مختلف کاربرد دارد. از بخار داغ برای پروسه گرما دهی در کارخانه ها و دستگاه ها استفاده می شود همچنین از بخار برای به حرکت درآوردن توربینهای تولید برق استفاده می شود ولی کاربرد آن فراتر از این هست. اینجا به بعضی از کاربردهای دیگ بخار در صنعت اشاره می کنیم.

  بخار برای حرارت دادن
  بخار به طور معمول در فشاری بیشتر از فشار محیط تولید و توزیع می شود. این به این معناست که می توان از بخار برای تجهیزاتی که نیاز به فشار بالاتر از 0MPaG و دمای بالاتر از 100°C دارند ، استفاده کرد.
  صنایع غذایی ، پالایشگاه ها ، تصفیه خانه ها و کارخانه های شیمیایی به طور معمول از این نوع بخار در پروسه های خود استفاده می کنند. بخار اشباع شده به عنوان منبع حرارتی برای راکتورها ، پروسه انتقال حرارت مایع ، پیش گرمایش احتراق ، گرمکن ها و دیگر انواع تجهیزات انتقال حرارت استفاده می شود.
  بخار وکیوم
  استفاده از بخار برای حرارت دهی زیر 100°C در سالهای اخیر رشد کرده. با تنظیم فشار بخار اشباع شده و ایجاد خلا و کاهش فشار می توان دمای بخار را تغییر داد و آن را کاهش داد و در نهایت به دمای مورد نظر رسید. البته در این شیوه یک پمپ دائما همراه با سیستم استفاده میشود تا فشار را تغییر دهد. در مقایسه با سیستم گرمایشی آب داغ ، این سیستم سریعتر هست.
  بخار برای نیرو محرکه
  بخار بیشتر به عنوان یک نیروی محرک استفاده میشده مانند توربین های بخار ، لوکوموتیوها و کشتی ها. توربین بخار یک بخش ضروری از تجهیزات تولید برق می باشد. برای اینکه کارایی و بازدهی افزایش یابد باید فشار و دمای بیشتری از بخار تولید کرد. بعضی نیروگاه های تولید برق بخار با فشار و دمای 25MPa abs (3625 psia), 610°C در توربین ها تولید می کنند. بخار فوق داغ معمولا در توربین های بخار استفاده می شود.
  بخار برای اتمیزه کردن
  اتمیزه کردن به معنای پودر کردن مایع یا ریز ریز کردن آن هست. برای مثال در بعضی مشعل ها برای اینکه بیشترین کارآیی و کمترین مقدار آلایندگی هیدروکربن را داشته باشند ، بخار را در سوخت تزریق می کنند. دیگ های بخار و مولدها یی که از سوخت مایع دارند از این شیوه برای کاهش ویسکوز سوخت و پودر شدن آن در هوا استفاده می کنند تا آلایندگی خروجی کاهش یابد.
  بخار برای تمیزکردن و پاکسازی
  بخار برای پاکسازی انواع سطوح استفاده می شود. جالب است بدانید برای تمیز کردن لوله های دیگ بخار و دیواره کوره از بخار استفاده می شود که باعث بیشتر شدن کارآیی و ظرفیت آن خواهد شد. دیگ بخار برای خشکشویی ها نیز کاربرد زیادی دارد.
  بخار برای مرطوب کردن
  گاهی اوقات از بخار برای اضافه کردن رطوبت همزمان با تولید گرما استفاده می شود. برای مثال بخار برای رطوبت دهی در تولید کاغذ استفاده می شود، طوری که آن کاغذ روی غلطک هایی با سرعت بالا حرکت می کند بدون اینکه پاره شود. دیگر کاربرد در پلت میل هست. پلت میل ها بیشتر خوراک دام را به صورت قرص یا ساچمه تولید می کنند. با تزریق بخار برای حرارت دادن و اضافه کردن رطوبت به مواد در بخش حالت دهی پروسه تبدیل انجام خواهد شد. از بخار کم فشار در سیستم های تهویه مطبوع و گرمایشی نیز استفاده می شود ، خصوصا در مناطقی که آب و هوای سردی دارند. از بخار برای ساخت غذا استفاده می کنیم چون شیوه بسیار موثر انتقال حرارت است.
  موارد بالا در واقع استفاده های کلی از بخار بویلرها در صنعت را نشان می دهد. برای مثال و آشنایی بیشتر چند کاربرد دیگر از استفاده و کاربرد دیگ بخار در صنعت اشاره می کنیم:

  دیگ بخار در صنایع غذایی

  صنایع غذایی برای پخت و پز یا مراعات اصول بهداشتی نیاز به حرارت دارند. این حرارت توسط دیگ های بخار یا دیگ های آبگرم تولید می شود و در مراحل مختلف استریلیزه کردن ، ضد عفونی کردن ، بسته بندی و خشک کردن در خط تولید صنایع غذایی استفاده می شود. کارخانه های تولید غذا اکثرا از بویلرهای کوچک یا متوسط برای برطرف کردن نیازشان استفاده می کنند. [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]انواع بویلرهای متناسب با نیاز را برای شما طراحی و در کمترین زمان ممکن به شما تحویل می دهد.

  دیگ بخار در صنعت غذا یکی از مهمترین بخش های تولید هست که عملکرد موثر و تولید محصول با کیفیت را تضمین می کند. دیگ های بخار صنایع غذایی بر حسب مشخصات صنعت ، ظرفیت کارخانه ، دما و فشار مورد نیاز تعیین می شوند. دیگ بخار باید کمترین میزان مصرف سوخت و بالاترین کیفیت و کارآیی را داشته باشد.بهتر هست که در دیگ بخار از سوخت تمیز مانند گاز استفاده شود که در مقایسه با دیگر سوختها آلایندگی خروجی کمتری دارد.شرکت نوین بخار انواع بویلر های مناسب برای تولید صنایع غذایی را دارد.

  دیگ بخار برای بیمارستان ها

  بیمارستان ها از بخار برای چندین منظور استفاده می کنند نظیر آب گرم ، استریلیزه کردن و گرمایش . انتخاب دیگ بخار مناسب یک از تصمیم های مهم برای همه بیمارستان هاست. این که چه نوع دیگ بخاری مناسب بیمارستان هست سوالی هست که مشاوران شرکت نوین بخار به شما پاسخ می دهند.

  دیگ بخار در صنعت کاغذ

  دیگ بخار و بخار در مراحل مختلف تولید کاغذ نقش دارد . برای مثال در مرحله نهایی خشک کردن کاغذ از بخار استفاده می شود. سلیندرهای خشک کن که کاغذ را خشک می کنند از گرمای بخار استفاده می کنند. سیلندرهای خشک کن سیلندرهای بزرگی هستند که از بخار پر شده اند. کاغذ خیس از میان این سیلندرها که تعدادشان می توان 50 یا 60 عدد باشد با سرعت عبور می کنند.

  دیگ بخار در صنعت دارو سازی

  دو نوع بخار در صنعت داروسازی استفاده می شود.بخار صنعتی و بخار داروسازی .بخار صنعتی توسط دیگ بخار تولید شده و به عنوان یک ابزار استفاده می شود که تماسی با محصول و تجهیزات ندارد. این بخار خالص نیست، بلکه معمولا افزودنی های خاصی برای جلوگیری از خوردگی لوله های دیگ بخار به آن اضافه می شود. بخار داروسازی که برای استریلیزه کردن محصولات استفاده می شود

  دیگ بخار در صنعت پارچه

  پروسه ها وعملیات زیاد در پارچه سازی توسط بخار و حرارت آن انجام می شود نظیر رنگرزی ، خشک کردن ، پرداخت و ریسندگی دارد .

  دیگر صنایعی که در پروسه تولید خود از بخار و دیگ بخار استفاده می کنند.

  • صنعت فولاد
  • پالایشگاه ها
  • تصفیه خانه ها
  • صنعت شکر
  • کارخانه سیمان
  • تخته چندلا
  • صنعت لاستیک
  • کارخانه رنگ
  • تولید گیاهان گلخانه ای



  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  شرکت [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] تولید کننده انواع [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] ، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و دیگ آب گرم

 5. #15
  تازه وارد آواتار نوین بخار
  رشته
  مهندسی مکانیک
  مقطع
  لیسانس
  دانشگاه
  قزوین
  تاريخ عضويت
  2018/6
  امتیاز
  10
  پست ها
  12

  پيش فرض دانلود کتاب دیگ بخار

  این کتاب تشکیل شده از مقالات و تحقیق های کاربردی دیگ بخار. سعی شده که مطالب کاربردی در این کتاب به زبان ساده و روان باشد که همه دانشجویان و علاقمندان به مبحث دیگ بخار و دیگ روغن داغ از آن استفاده لازم را ببرند. گذشته دیگ های بخار و سیر تحول آنها در صنعت بسیار جالب می باشد. همزمان با وقوع انقلاب صنعتی در اروپا طراحی دیگ بخار دچار دگرگونی شد. دیگ های بخار عامل حرکت لوکوموتیوها و کشتی ها بودند. امروزه بخار و دیگ بخار هنوز جایگاه مهمی در صنعت و خط تولید بسیاری از محصولات را دارند که می توانید در فصل کاربرد دیگ بخار بیشتر با این موارد آشنا شوید.
  سرفصل ها :
  دیگ بخار
  تاریخچه دیگ بخار
  انواع دیگ بخار
  اجزای دیگ بخار
  طرز کار دیگ بخار
  کاربرد دیگ بخار
  فیلترشنی
  سختی گیر
  دی اریتور
  دیگ روغن داغ

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
  شرکت [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] تولید کننده انواع [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] ، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و دیگ آب گرم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

تاپیک های مشابه

 1. جزعيات ديگ بخار
  توسط help man در تالار مهندسی برق
  پاسخ ها: 1
  آخرین ارسال: 2017/12/18, 10:42 AM
 2. طراحی دیگ بخار
  توسط Hossein_b5717 در تالار سامانه های تولید انرژی و قدرت
  پاسخ ها: 3
  آخرین ارسال: 2017/12/18, 10:40 AM
 3. ديگ بخار
  توسط help man در تالار تاپیک های قدیمی
  پاسخ ها: 1
  آخرین ارسال: 2011/11/19, 08:57 PM
 4. ديگ بخار
  توسط help man در تالار تاپیک های قدیمی
  پاسخ ها: 2
  آخرین ارسال: 2011/10/22, 05:11 PM
 5. ديگ بخار
  توسط help man در تالار جزوات و مقالات مهندسی برق
  پاسخ ها: 1
  آخرین ارسال: 2008/5/17, 12:32 AM

عبارت‌های مرتبط

دیگ بخار

ایمنی دیگ بخار

دانلودکتاب مشعلهای دوگانه سوز

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •