رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

n.b1987

عضو جدید
بچه ها طراحی لرزه رو:book:

از اول تا اخر دقیق بخونم
یا فقط عکساش
یا فقط بعضی فصلاش
یا جزوه کفایت می کنه؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سوال منم هست؟؟

من الان تا صفحه 70 خوندم...ریز ریز نکته نداره یعنی راحت میتونی یه دور خودت روخونی کنی و مهمهاش رو در بیاری(البته تا اینجا رو ک خوندم میگما)اگه خلاصه برداری کنی دیگه نیازی نی روش دوباره وقت بزاری...

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها طراحی لرزه رو:book:

از اول تا اخر دقیق بخونم
یا فقط عکساش
یا فقط بعضی فصلاش
یا جزوه کفایت می کنه؟

اگه جزوه یه استاد خوب داری که کفایت میکنه برا بچه های معماری
وگرنه فصل 13و15و17و18 حذفند و عکساش هم جزو واجباته حتما باید بلد باشی

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها واسه نمودارهای برشی و خمشی آقای سروش نیا چند تا اصل گفته .......واسه من کیفیت پایینه میشه یکی که داره بزاره

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه ایستایی مرکز سطح و ستون رو واجبه بخونیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان میراگر یا میراکننده رو توضیح میدید ؟؟؟؟

n.b1987

عضو جدید
اگه جزوه یه استاد خوب داری که کفایت میکنه برا بچه های معماری
وگرنه فصل 13و15و17و18 حذفند و عکساش هم جزو واجباته حتما باید بلد باشی

مرسى مرسى ى ى جزوه سينا شريفي خوبه ؟؟بسسه؟
واينكه
تو فناورى هاى نوين جدولا مهمن مهندس؟؟؟

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان میراگر یا میراکننده رو توضیح میدید ؟؟؟؟

یعنی چیزی که باعث استهلاک و کاهش اثر باد و زلزله در ساختمان میشه. انواع مختلف داره بعضی مثل آونگ و جهت حرکاتشون مخالف جهت حرکت ساختمان در اثر نیروهای جانبیه مثل سختمان تایپه 101. بعضی ها یه حجم سنگین روی یه سطح لغزنده متصل به فنر مثل اون که در کتاب سازه در معماری توضیح داده . انواع دیگری هم داره که به بادبندها و میله های مورب خرپا متصل میشن ....
خلاصه اینکه باعث کاهش و جلوگیری از تشدید آثار جانبی نیروهای باد و زلزله میشه.

آخرین ویرایش:

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسى مرسى ى ى جزوه سينا شريفي خوبه ؟؟بسسه؟
واينكه
تو فناورى هاى نوين جدولا مهمن مهندس؟؟؟

جزوه های شریفی که عالیه....
جدولا؟؟ یادم نمیاد کتابشم ندارم الان ببینم
اما کلا عکساش خیلی مهمه بعد هم درمورد هر سیستم یه چیزای مهم هس که باید بدونید که این موارد مهم تو جزوه شریفی هس (این جزوه اش رو بعد کنکور دیدم یکی از بچه ها گذاشته بود یعنی که خودم از روش نخوندم اما به نظر خوب میومدن)

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میشه درباره خرپا هم توضیح بدین ؟ عضو صفر -پایداری داخلی و خارجی-و محاسبات نیرو

• Like
واکنش ها: imah

arefeh

کاربر ممتاز
یه سئوال تو کتاب طراحی بتنی ک نیازی نی فرمولهارو حفظ کنیم؟

کژال جون

عضو جدید
سلام بچه ها جونم. خسته نباشن همگی. 1 راهنمایی می خواستم واسه معماری و با توجه به وقت کم ، مهمترین کتاب و ضروری ترین کتاب بعد درک و سازه در معماری چیه که شروعش کنم؟ مبانی فیزیک 2 کلشو باید خوند ( تمام فصول و تمام فرمولا) یا نه 1 فصلایی خاص؟ مرسی

ba.sa

عضو جدید
بچه ها در مرکز سنزبر(ص49 درک رفتار سازه)تو شکلاش زده اتسالات مفصلی هستش اما توی متن نوشته خرپاها با اتصالات گیردار به ستون خرپایی متصل شده!!!چطوریه؟؟؟؟؟؟!!

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها در مرکز سنزبر(ص49 درک رفتار سازه)تو شکلاش زده اتسالات مفصلی هستش اما توی متن نوشته خرپاها با اتصالات گیردار به ستون خرپایی متصل شده!!!چطوریه؟؟؟؟؟؟!!

به 3 تا مفصل مثل مثلث به هم متصل شده که در این حالت اتصال اون قاب عملا گیردار تلقی میشه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی میتونه بگه چه موقع هایی حلقه پیرامونی و حلقه داخلی ساختمون ها کششیه و چه موقعی فشاری؟ خودم احساس میکنم به چادری یا ورق تاشده یا بتنی بودن سازه ربط داره ؟ کسی دقیق تر میدونه ؟

holooooooo

کاربر ممتاز
تو ساختمون سرعت باد تو کدو نقطه ماکسیممه؟
بالاترین نقطه
پایین ترین
وسط

shiva2009

کاربر بیش فعال
کسی میتونه بگه چه موقع هایی حلقه پیرامونی و حلقه داخلی ساختمون ها کششیه و چه موقعی فشاری؟ خودم احساس میکنم به چادری یا ورق تاشده یا بتنی بودن سازه ربط داره ؟ کسی دقیق تر میدونه ؟
به کششی یا فشاری بودن سازه مربوطه. حلقه ی داخلی در اصل یک بخش از خود سازه س. برای جلوگیری از تمرکز تنش توی نقطه ی فوقانی، در اون قسمت یه حلقه قرار میدن، بنابراین تنش هایی که تحمل می کنه از جنس تنش های همون سازه س، اگه سازه فشاری باشه مثل پوسته، حلقه داخلی فشاری و اگه کششی باشه مثل پارچه، حلقه داخلی کششی می شه. اما حلقه ی خارجی برای مهار رانش استفاده می شه. سازه های فشاری مثل گنبد، رانش خارجی ایجاد می کنند، و تمایل به باز شدن دارن، بنابراین حلقه ی مهاری باید با افزایش شعاع(یا همون کشش در بخش پایین مقابله کنه) بنابراین حلقه کششی هست، در سازه های پارچه ای باید با جمع شدن یا کاهش شعاع مقابله کنه پس فشاری میشه (نامگذاری براساس تنش وارد به حلقه صورت می گیره).

تو ساختمون سرعت باد تو کدو نقطه ماکسیممه؟
بالاترین نقطه
پایین ترین
وسط
برای به دست آوردن سرعت باد باید دو نوع سرعت رو به دست آورد، یکی سرعت وزش متوسط که با ارتفاع ساختمون افزایش پیدا می کنه، یکی دیگه سرعت وزش ناگهانی هست، که اون رو به این راحتی نمی شه محاسبه کرد، سرعت وزش ناگهانی به فرم ساختمون و موقعیتش بین ساختمونای دیگه وابسته س. اگر بین دو تا ساختمون بلند باشه یا پایینش پیلوتی باشه یا در بخشی از نما حفره داشته باشه، سرعت به نحو چشمگیری افزایش پیدا می کنه در اون قسمت. یا به اصطلاح تونل درست میشه، واسه همینه که برای اندازه گیری نیروی باد توی ساختمونای بلند ماکت می سازند و ماکت رو در تونل باد آزمایش می کنند.

arefeh

کاربر ممتاز
به کششی یا فشاری بودن سازه مربوطه. حلقه ی داخلی در اصل یک بخش از خود سازه س. برای جلوگیری از تمرکز تنش توی نقطه ی فوقانی، در اون قسمت یه حلقه قرار میدن، بنابراین تنش هایی که تحمل می کنه از جنس تنش های همون سازه س، اگه سازه فشاری باشه مثل پوسته، حلقه داخلی فشاری و اگه کششی باشه مثل پارچه، حلقه داخلی کششی می شه. ........... برای اندازه گیری نیروی باد توی ساختمونای بلند ماکت می سازند و ماکت رو در تونل باد آزمایش می کنند.

میگم شما خوب توضیج میدید همه کتابهای گلابچی رو خوندید یا کلاس رفتید یا یه مهندس سازه تو درک اینها بهتون کمک کرده ک شما به این شکل تسلط پیدا کردید؟؟؟
خیلی جوابتون به ما کمک میکنه اگه راهنمایی کنید ک چ کردید

qazal.

عضو جدید
میگم شما خوب توضیج میدید همه کتابهای گلابچی رو خوندید یا کلاس رفتید یا یه مهندس سازه تو درک اینها بهتون کمک کرده ک شما به این شکل تسلط پیدا کردید؟؟؟

خب شیوا جان الان اینجا نیستند.. گفتم اگه عجله داری واسه جواب، با اجازه ایشون بگم که...ایشون کتابای گلابجی رو خوندن...

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا اینجا همه دنبال جزوه و کلاس و .....استاد فلانی و ..... هستن به خدا اینا همه کشک..................من امسال ثابت میکنم که بدون کلاس هم میشه رتبه های خیلی خوب آورد.

• Like
واکنش ها: imah

shiva2009

کاربر بیش فعال
اول اینکه نظر لطفته.
بعدشم فقط کتابا رو خوندم، همه ش رو، به کلاس دسترسی نداشتم، کلاس برای کسی که امکانش رو داره می تونه مفید باشه، همین مطالب رو توی زمان کم تر به آدم یاد میدن، ولی یه تفاوت وجود داره، وقتی خودت بخونی و مجبور شی با ابهاما و اشکالای کتاب سر و کله بزنی و مطالب رو برای خودت تحلیل کنی یه چیزایی دستت می یاد که توی کلاس ممکنه سریع ازش رد بشن، یا صرفاً معمای حل شده رو تحویل بدن و درست متوجه شیوه ی تحلیل نشی. توی کلاسا با اینکه استاد داره مفاهیم رو آموزش میده، ولی خیلیا عملاٌ اون مفاهیم رو حفظ می کنن. مهندس سازه هم نمی شناختم ولی با شناخت مختصری که توی این مدت پیدا کردم، توصیه می کنم که ازشون چیزی نپرسی، چون دو حالت داره، یا اون مطلب رو محاسباتی یاد گرفتن و با دید مفهومی این کتابا آشنا نیستن، در اون صورت نمی تونن خوب توضیح بدن، یا سؤال به نظرشون پیش پا افتاده می یاد، که حسابی می زنن توی ذوق آدم.
فقط اینکه خودت بخونی دوتا ایراد داره، یکیش همونطور که گفتم وقتگیر بودن، دیگه این که شاید نتونی واسه همه ی ابهاما جواب پیدا کنی.
من اگرم چیزی رو می تونم توضیح بدم واسه اینه که خیلیاش وقتی می خوندم سؤال خودمم بوده...
*مرسی غزل جان

shiva2009

کاربر بیش فعال
ممنون از جوابتون...
آخه یادمه نمودار داشت سرعت باد و زلزله که از روی این نمودار افزایش باد یا زلزله رو در نقاط مختلف ساختمون میفهمیدیم چقدره یادم نیست تو کدوم کتاب گلابچی بود!![/QUOTE]

اینو توی پست قبلی جا انداختم، توی اکثر کتابا نمودار رو واسه نمای رو به باد و به شکل نیمه سهمی می کشن که با افزایش ارتفاع زیاد میشه. این همون سرعت متوسط هست، اگه دقت کنی ساختمون رو هم یه مستطیل ساده در نظر می گیرن.اگه واسه تست بود همون رو در نظر بگیر، ولی برای طراحی یا سؤالای دقیق تر شکل ساختمون مهم میشه، اون نموداره و توضیحای بیشتر توی مبحث 6 هم هست.

holooooooo

کاربر ممتاز
فایل های فیسبوک سینا شریفی

فایل های فیسبوک سینا شریفی

مشاهده پیوست TeSt.pdf
فقط تونستم اینو بذارم 2 تا دیگه هم بود که اونارو نتونستم آپلود کنم.. حالت book بود!
فرمتش exe است
رمز 1234

آخرین ویرایش توسط مدیر:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممان در محل تکیه گاه تیر طره منفیه یا مثبت؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا