[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

nima_4321

عضو جدید
دوستان قصد تخریب روحیه ندارم ولی شرکت نفت باید در مقایسه با جایی مثه بانک دولتی لنگ پهن کنه
رفیق من سه سال کارمند بانکه 2 تا خونه خریده و ماشینشم الان 50 تومن می ارزه خودش میگه تاحالا 130 میلیون وام گرفتم که بیش از نصفش با وام بلاعوض تفاوتی نداره حالا شما برو عسلویه برجی 3 میلیون هم حقوق بگیر اگه تا بیست سال دیگه به این رفیق ما رسیدی بیا هرچی خواستی به من بگو

هموطن بکوب اون لایک آریایی رو ! ;)
--------------

-------------
راستی کسی خبری از بچه های گروه چهارم نداره ؟ یه دفعه همگی محو شدن !

آخرین ویرایش:

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

دوست عزیز شما که اطلاع دارین تعهد شرکت ملی نفت به چه صورت هست؟ اگر به هر دلیلی بعد از استخدام بخواهیم از خدمت در شرکت نفت انصراف بدیم امکانش هست؟ آیا بایستی خسارت بدیم؟ مفاد تعهدش چی هست؟

همه چیز بستگی به شرکتی داره که مشغول بکار میشین...بعضی شرکتا از همون اول تعهد محضری میگیرن و حتی سفته و بعضی شرکت ها نه...
این چیزی که توی پست قبل گفتم دقیقا یکی از مفاد قرارداد پیمانی نفت هستش:
اگه اشتباه نکنم مورد 11
کارمند در این دوره هر زمان میتواند بدون اطلاع قبلی شرکت را ترک نموده و شرکت نیز میتواند بنابه هر دلیلی به خدمت کارمند خاتمه دهد و کارمند حق هیچگونه اعتراضی ندارد...
که البته این بخش دومش معمولا برای کسی پیش نمیاد مگر این که خدایی نکرده طرف خیلی مورد دار باشه که شرکت بخواد فسخ پیمان کنه باهاش

salariiii

عضو جدید
همه چیز بستگی به شرکتی داره که مشغول بکار میشین...بعضی شرکتا از همون اول تعهد محضری میگیرن و حتی سفته و بعضی شرکت ها نه...
این چیزی که توی پست قبل گفتم دقیقا یکی از مفاد قرارداد پیمانی نفت هستش:
اگه اشتباه نکنم مورد 11
کارمند در این دوره هر زمان میتواند بدون اطلاع قبلی شرکت را ترک نموده و شرکت نیز میتواند بنابه هر دلیلی به خدمت کارمند خاتمه دهد و کارمند حق هیچگونه اعتراضی ندارد...
که البته این بخش دومش معمولا برای کسی پیش نمیاد مگر این که خدایی نکرده طرف خیلی مورد دار باشه که شرکت بخواد فسخ پیمان کنه باهاش

یعنی میفرمایید اگر تعهدی در کار باشه در صورت قطع همکاری مفاد تعهد اجرا میشه و نه مفاد قرارداد پیمانی، درسته؟

حالا اگر همون اول تعهد بگیرند مفاد اون تعهد چیا هستش؟ اطلاعی دارید را جع به اون؟ یعنی اگر تعهد در کار باشه خسارت مالی هم در کاره؟
و اینکه برای فوق لیسانس فنی طول دوره پیمانی چه مدت هستش؟
با تشکر

mehdi8487

عضو جدید
دوستان قصد تخریب روحیه ندارم ولی شرکت نفت باید در مقایسه با جایی مثه بانک دولتی لنگ پهن کنه
رفیق من سه سال کارمند بانکه 2 تا خونه خریده و ماشینشم الان 50 تومن می ارزه خودش میگه تاحالا 130 میلیون وام گرفتم که بیش از نصفش با وام بلاعوض تفاوتی نداره حالا شما برو عسلویه برجی 3 میلیون هم حقوق بگیر اگه تا بیست سال دیگه به این رفیق ما رسیدی بیا هرچی خواستی به من بگو

حرف شما رو تا حدودی قبول دارم اونم از این نظر که بانک ها وام های خوبی با بهره کم به کارمنداشون می دن
ولی نمیشه این امر رو تنها ملاک مقایسه دانست، زیرا کار در صنعت نفت و کار در بانک دو حوزه کاری کاملآ متفاوت هستند و هر کاری سختی ها و مزایای خودش رو داره.

به جز درصد کمی از کارهای اداری که در نفت انجام میشه اکثر فعالیت های این صنعت عملیاتی  و مهندسی است و با روحیات یک مهندس سازگاره، این درحالی است که کار در بانک تخصص آنچنانی نمی خواد، با یک رشته انسانی هم میشه کارمند بانک شد.

شاید یک فردی که حسابداری خونده تمام رویاش کار کردن در محیط بانک باشه ولی واسه یک مهندس که سال ها تو رشته خودش درس خونده، رویاش این نیست که سالها پشت یک باجه یک متری بشینه، زیر یک تابلو که روش نوشته حق با مشتری است و پول های مردم رو بشماره ، شاید این کار خیلی خیلی سخت تر از کار در عسلویه براش باشه....

به نظر من مقایسه ای کامله که در آن به همه جنبه های کاری توجه بشه

آخرین ویرایش:

md.hafezi

عضو جدید
سلام حامد خان
خیلی وقت بود به تاپیک سرنزده بودم.من الان مرکز آموزش فنونم .فکرمیکنم شمام باید اینجا باشید.شماره اتاقتو بگو خدمت برسم.
من 334 ام.شهرام و بقیه رو هم باید دیده باشی.

Arbitrage

عضو جدید
حرف شما رو تا حدودی قبول دارم اونم از این نظر که بانک ها وام های خوبی با بهره کم به کارمنداشون می دن
ولی نمیشه این امر رو تنها ملاک مقایسه دانست، زیرا کار در صنعت نفت و کار در بانک دو حوزه کاری کاملآ متفاوت هستند و هر کاری سختی ها و مزایای خودش رو داره.

به جز درصد کمی از کارهای اداری که در نفت انجام میشه اکثر فعالیت های این صنعت عملیاتی و مهندسی است و با روحیات یک مهندس سازگاره، این درحالی است که کار در بانک تخصص آنچنانی نمی خواد، با یک رشته انسانی هم میشه کارمند بانک شد.

شاید یک فردی که حسابداری خونده تمام رویاش کار کردن در محیط بانک باشه ولی واسه یک مهندس که سال ها تو رشته خودش درس خونده، رویاش این نیست که سالها پشت یک باجه یک متری بشینه، زیر یک تابلو که روش نوشته حق با مشتری است و پول های مردم رو بشماره ، شاید این کار خیلی خیلی سخت تر از کار در عسلویه براش باشه....

به نظر من مقایسه ای کامله که در آن به همه جنبه های کاری توجه بشه

احسنت کاملا با شما موافقم.
کار کردن در بانک فقط برای رشته های انسانی خوش آیند و برای رشته های فنی مهندسی زجرآور است.
کار در مناطق جنوب و عملیاتی همچون عسلویه و سکوها و جزیره ها را یک افتخار برای خود میدانم که سهمی در اقتصاد و شکوفایی مملکت دارم.
کار در مناطق عملیاتی جنوب عشق لازم داره که خوشبختانه همه ما آن را داریم.برای کار در عسلویه و سکو و جزیره فقط عاشق بود و بس.

فیش حقوقی این ماه هم ارسال شد. اگه بازم کسی از قلم افتاده پیام خصوصی بده.
با تشکر از مهندس عزیز "ابوالفضل محمدی" بابت اطلاع رسانی

با تشکر از دوست عزیزمان که اطلاع رسانی میکنند. و برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

Mohsen406

عضو جدید

دکتر جون دوستان ما هم بانک های دولتی هستند ولی نه دیگه اینقدر که بعد از سه سال دو تا خونه بخرن که اگه هر کدام را 100 میلیون قیمت کنیم دو تاش میشه دویست میلیون با 50 میلیون ماشینش میشه 250!!!!
اگه با فرض حرف خودش هم 130 میلیون وام گرفته باشه باز هم کم میاد که!!!
بانک ها خوب وام میدن ولی نه اینقدر زیاد . کارمندان یک وام 30 تومانی دارند که کامزدش خیلی کمه بقیه وام ها چیزهایی است که مردم عادی هم می توانند بگیرن.
در ضمن به قول مهدی جان بانک فقط واسه رشته هایی غیر مهندسی خوبه و بچه های مهندسی واقعه از کار کردن تو بانک اذیت میشن.
من یکی از دوستام کلیه مراحل استخدام یک بانک دولتی را گذروند سه ماه هم رفت سر کار بعد استعفا داد
چون رشته مهندسی کامپیوتر بود ولی باید صندوقدار بانک میشد
پس بچه های نفت زیاد نگران نباشید و با روحیه شاد دلگرم کارتون باشید

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حامد خان
خیلی وقت بود به تاپیک سرنزده بودم.من الان مرکز آموزش فنونم .فکرمیکنم شمام باید اینجا باشید.شماره اتاقتو بگو خدمت برسم.
من 334 ام.شهرام و بقیه رو هم باید دیده باشی.

آقایی..
با شهرام که چند سال از دوران دانشگاه رفیقیم...اهواز نیستم ولی حتما میام سر میزنم میبینمتون ایشالا

rezatm

عضو جدید
یعنی میفرمایید اگر تعهدی در کار باشه در صورت قطع همکاری مفاد تعهد اجرا میشه و نه مفاد قرارداد پیمانی، درسته؟

حالا اگر همون اول تعهد بگیرند مفاد اون تعهد چیا هستش؟ اطلاعی دارید را جع به اون؟ یعنی اگر تعهد در کار باشه خسارت مالی هم در کاره؟
با تشکر

سلام
ازت تعهد میگیرن که اگر ظرف مثلا 10 سال آینده از شرکت بیای بیرون تا سقف مثلا 20 ملیون تومن باید خسارت بدی، یه تعهد محضری هم تو دفتر خونه ازت میگیرن با یه ضامن رسمی که ضامن تعهد میده که اگه تو خسارت رو پرداخت نکنی، از حقوقش کم بشه

rezatm

عضو جدید
فیش حقوقی این ماه هم ارسال شد. اگه بازم کسی از قلم افتاده پیام خصوصی بده.
با تشکر از مهندس عزیز "ابوالفضل محمدی" بابت اطلاع رسانی

سلام صالحی جان
اون بالای فیش نوشته نوع استخدام 02
منظورش چیه؟ پیمانی منظورشه؟

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام صالحی جان
اون بالای فیش نوشته نوع استخدام 02
منظورش چیه؟ پیمانی منظورشه؟

سلام. من هم نمی دونم منظورش از نوع استخدام چیه، بنظر همون پیمانی باشه. علاوه بر اون گوشه سمت راست فیش بعضی از دوستان نوشته "تهران" و بعضی دیگه نوشته "پارس"(مثل خودم). اونایی که نوشته "تهران" تا جایی که من دیدیدم هیچ کدوم هنوز فوق العاده بدی آب و هوا براشون فعال نشده.

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
با سلام شرکت ها ی خصوصی بیشتر حقوق میدهند یا شرکت های دولتی؟شرکت های خصوصی را بیشتر میپسندید در زمینه های مربوط به نفت یا شرکت های خصوصی را؟
دلیل ان را بگویید.سپاس

rezatm

عضو جدید
سلام. من هم نمی دونم منظورش از نوع استخدام چیه، بنظر همون پیمانی باشه. علاوه بر اون گوشه سمت راست فیش بعضی از دوستان نوشته "تهران" و بعضی دیگه نوشته "پارس"(مثل خودم). اونایی که نوشته "تهران" تا جایی که من دیدیدم هیچ کدوم هنوز فوق العاده بدی آب و هوا براشون فعال نشده.
راستی صالحی جان یه سوال دیگه

اولین حقوقی که بهتون دادن مال 2 ماه آموزشی بود دیگه؟ یادت هست چقدر حدودا دادن؟

Doctor Doctor

عضو جدید
دکتر جون دوستان ما هم بانک های دولتی هستند ولی نه دیگه اینقدر که بعد از سه سال دو تا خونه بخرن که اگه هر کدام را 100 میلیون قیمت کنیم دو تاش میشه دویست میلیون با 50 میلیون ماشینش میشه 250!!!!
اگه با فرض حرف خودش هم 130 میلیون وام گرفته باشه باز هم کم میاد که!!!
بانک ها خوب وام میدن ولی نه اینقدر زیاد . کارمندان یک وام 30 تومانی دارند که کامزدش خیلی کمه بقیه وام ها چیزهایی است که مردم عادی هم می توانند بگیرن.
در ضمن به قول مهدی جان بانک فقط واسه رشته هایی غیر مهندسی خوبه و بچه های مهندسی واقعه از کار کردن تو بانک اذیت میشن.
من یکی از دوستام کلیه مراحل استخدام یک بانک دولتی را گذروند سه ماه هم رفت سر کار بعد استعفا داد
چون رشته مهندسی کامپیوتر بود ولی باید صندوقدار بانک میشد
پس بچه های نفت زیاد نگران نباشید و با روحیه شاد دلگرم کارتون باشید

دوست عزیز من عرایضم بیشتر با بچه های انسانی بود قصد جسارت ندارم ضمناً یادم رفت بگم دوستمون فقط شب عید امسال نزدیک 8 میلیون حقوق پاداش و مزایا گرفت بازم محض اطلاع بگم فقط وام مسکنشون 60 میلیون بود که تقریبا بلاعوضه!! ضمناً هر دو سال چندین برابر حقوقشون ( فک کنم 30 برابر ) وام ضروری میگیرن با اقساط طولانی قبل از اینکه قبلی رو تسویه کرده باشن! و جالب تر اینکه زمان بازنشستگی همه ی تتمه بدهی واماشونو می بخشن این دوست ما چون تازه کاره فقط!! تا الان دو تا وام ضروری گرفته یکیش 28 میلیون و یکی دیگش 40 میلیون شما پاداش تراز سه ماهه و سالیانه و . . . رو هم بهش اضافه کن . . . !!!
راست میگی بانک شرایط خودشو داره
راستی یادم نبود . . .
نفت سرمایه ملیه . . . مفت چنگ اونا که با دلالی کثیف، تو بازارای تحریم خارجی به آتیشش کشیدن و میلیون ها دلار پورسانتشو به جیب میزنن

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز

با تشکر

همه چیز بستگی به شرکت داره مثلا شنیدم فلات قاره و نفت و گاز پارس تعهد رسمی دادن ولی مناطق نفت خیز تعهدی نمیگیره...مدت و شرایط تعهد رو بچه های فلات و عسلویه باید بگن دقیقش رو...
کاردانی و کارشناسی طول دوره پیمانی 2 سال
و ارشد 6 ماه

farkhaniii

عضو جدید
هیچی دلم واستون تنگ شده . چه خبرا ؟

ممنون لطف داری .... خبر سلامتی امروز بچه های گروه سوم رفتن رست و ما هم مشغول کلاسا هستیم فردا هم دومین هفته آموزشی تموم میشه

کلاسا در مجموع خوبه واسه استارت کار اما خب بعضی وقتا کسل کننده میشه

راجب تکمیل ظرفیتا هم از آقای ربگر سوال کردم اما جواب قطعی بهم نداد ، فردا باز میرم سراغش

این هفته هم از قرارداد ما خبری نبود و شنیدیم که اواسط هفته بعد میان

اینجا با بچه ها دور هم خوش می گذره بد نیست در مجموع

هوا هم داره عالی میشه دو شبه کولر روشن نمیکنم

مابقی مسایل رو هم بقیه دوستان قدیمی حسابی دقیق و ظریف گفتن قبلا

بازم سوالی بود در خدمتم

( جا داره از مهندس صالحی بابت ایمیلش تشکر کنم )

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راستی صالحی جان یه سوال دیگه

اولین حقوقی که بهتون دادن مال 2 ماه آموزشی بود دیگه؟ یادت هست چقدر حدودا دادن؟

سلام
برای دوماه آموزشی گرچه فیش حقوقی بعضی بیش از 1500 و بعضی دیگه بنا به آیتم های فعال شده زیر 1500 بود، ولی برای همگی به طور فیکس مبلغ 1500 واریز شد(مجموع دوماه). که مابه تفاوت اون تو حقوق برج سوم کسر یا پرداخت شد.

elias2

عضو جدید
دوستانی که ماهشهر هستند اموزش میبینند ( نفت و گاز پارس) روزانه حدودا چقدر باید برای اموزشها وقت بگذارند
اگر کسی دانشجوی ارشد باشه وقت میکنه درسهای ارشد هم بخونه ؟
با تشکر

دوستانی که ماهشهر هستند اموزش میبینند ( نفت و گاز پارس) روزانه حدودا چقدر باید برای اموزشها وقت بگذارند
با تشکر
سلام
شما هر روز به غیر از جمعه ها از ساعت 8:30 تا 16 کلاس دارید بعد از اون دیگه کاری ندارین یک روز در میون هم یک ساعت و نیم کلاس زبان هست که می تونی با استاد صحبت کنی نرید( اگه زبانتون خوبه)

pasefic

عضو جدید
با تشکر

با سلام
:وقت چندانی برای آموزش لازم نیست بگذارید . فقط حضور سر کلاس هست . ساعت 7:20 سرویس ها از خوابگاه راه می افتد - نهایتاً تا 8:00 می رسند ره آوران . ساعت 8:30 تا 10 - 10:30 تا 12:00 - 13:30 تا 15:00 ساعت 15:15 سرویس ها بر می گردند به خوابگاه
عصر ها هم یک روز در میان کلاس زبان به مدت 1.5 ساعت ( 17:30 تا 19:00 یا 19:00 تا 20:30 )
(در ضمن دوست من یواشکی سر کلااس هم درسای فوق رو می خونه)
موفق باشید .

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر
به نظر من هركي تو ماهشهر واسه آموزش وقت بذاره ضرر كرده!!!! اصلا پشيمون نيستم كه كل دوره تخصصي رو يا فيلم ديدم يا كانتر بازي كردم!!! فقط پشيمونم چرا روزاي اول دوره عمومي مث صفريا جزوه نوشتم و اينا !!!
حالا شما هم واسه اينكه مث ما نشي با خيال راحت اون وسط مسطا كه هستي درست رو بخون از من ميشنوي همونجا هم ميتوني تز ارشدت رو روش كار كني (آزمايشگاه سيار بساز و بيارش با خودت! در اين حد شير تو شيره)

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هركي تو ماهشهر واسه آموزش وقت بذاره ضرر كرده!!!! اصلا پشيمون نيستم كه كل دوره تخصصي رو يا فيلم ديدم يا كانتر بازي كردم!!! فقط پشيمونم چرا روزاي اول دوره عمومي مث صفريا جزوه نوشتم و اينا !!!
حالا شما هم واسه اينكه مث ما نشي با خيال راحت اون وسط مسطا كه هستي درست رو بخون از من ميشنوي همونجا هم ميتوني تز ارشدت رو روش كار كني (آزمايشگاه سيار بساز و بيارش با خودت! در اين حد شير تو شيره)

درود بر داود خان مرد شماره 1 اسپیرومتری و گزینش;)
اقا عسلویه هستی؟ چه خبرا؟یه آمار کلی بده از شرایط کاری و امکانات

saoshyant

عضو جدید
با سلام و عرض ادب به همه همکاران گرامی
دوستان گروه سوم، معلوم نشده حقوق علی الحسابی که فعلن مشخص کردن چه تاریخی عملا واریز می شه؟

دوستان گروه دوم و اولی، شما اطلاعی ندارید؟ سه شنبه تو سایت زدن، از یه جا شنیدم نهایتا تا جمعه یعنی امروز واریز می شه، اما فعلن که خبری نبوده. واسه شما کِی فیش حقوقی زدن تو سایت؟ و اینکه کی واریز شد؟

با سپاس

بالا