کارشناسی ارشد (مشاوره، سوال و درخواست)

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
بله بله من هم اینو می دونم عمل بهش گاهی سخت می شه.گاهی گله کردن آدم رو سبک می کنه.امروز 1 خبر خوب 1 کی از اساتیدمون بهمون داد اینکه دانشگاه گیلان می خواد منابع بیاره!! خیلییی خوب میشه:D !!! انشالا به ما برسه...!

آره منم از استادای اونجا شنیدم فک کنم بیاره
مگه کجا درس میخونی؟؟؟
من لیسانس گیلان بودم

mahsa_water

عضو جدید
آره منم از استادای اونجا شنیدم فک کنم بیاره
مگه کجا درس میخونی؟؟؟
من لیسانس گیلان بودم

منم گیلانم:smile:!! چه خوب میشه به ما برسه سالیان سال دارن اون ساختمون رو میسازن!:D اخه من شنیده بودم فقط سازه میاره به خاطر همین خوشحال شدم

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
منم گیلانم:smile:!! چه خوب میشه به ما برسه سالیان سال دارن اون ساختمون رو میسازن!:D اخه من شنیده بودم فقط سازه میاره به خاطر همین خوشحال شدم

من تا همین امسال گیلان بودم
تازه دیروز تصفیه حسابم با دانشگاه گیلان تموم شد و مدرک موقت لیسانسو گرفتم
4سال با تمام خوبیا و بدیاش تموم شد
:)

ممنون
منم فقط تخصصی زدم 20% عمومی هاش سخت بود البته انتظار داشتم بهتر از این بشه، ارزششو داره منم متون تخصصی بخونم؟

آره به نظر من ارزشش رو داره. مثلا من نتونستم خوب سیالات و هیدرولیک انهار رو جمع کنم که از این طرف زبان خیلی بهم کمک کرد که بتونم رتبه خوبی بیارم. اگه شما هم روی یه درسی نتونستید خوب تمرکز کنید، زبان خیلی خوب می تونه بهتون کمک کنه. اگر هم تو هیچ درسی مشکل خاصی ندارین، بازم اگر یه پشتوانه ای مثل زبان داشته باشین ضرر نمی کنین. ن فقط با درصد زبان زدنم از رتبه 7 بهتر شدم بقیه ش تقریبا اون از من بهتر بود

fuchsia

عضو جدید
آره به نظر من ارزشش رو داره. مثلا من نتونستم خوب سیالات و هیدرولیک انهار رو جمع کنم که از این طرف زبان خیلی بهم کمک کرد که بتونم رتبه خوبی بیارم. اگه شما هم روی یه درسی نتونستید خوب تمرکز کنید، زبان خیلی خوب می تونه بهتون کمک کنه. اگر هم تو هیچ درسی مشکل خاصی ندارین، بازم اگر یه پشتوانه ای مثل زبان داشته باشین ضرر نمی کنین. ن فقط با درصد زبان زدنم از رتبه 7 بهتر شدم بقیه ش تقریبا اون از من بهتر بود

ممنون از راهنماییتون.
راستش منم هیدرولیکو فک نکنم بتونم خوب بزنم ولی بقیه رو تقریبا میتونم.
به نظرتون روزی 1 ساعت واسه زبان وقت بذارم خوبه؟کم نیست؟
یکیم اینکه واسه ریاضی همه مباحثو خونده بودین؟

loyal_boy

عضو جدید
سلام دوستان ... امیدوارم حالتون خوب باشه ...
منم یه چند وقتی میشه که شروع کردم به خوندن کنکور ارشد ... میخواستم از کسایی که واسه کنکور میخونن در مورد ساعات مطالعشون بپرسم ، اینکه روزی چند ساعت میخونید و از درس خوندنتون راضی هستید یا نه ...
من قراره کنکور زهکشی بدم

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان ... امیدوارم حالتون خوب باشه ...
منم یه چند وقتی میشه که شروع کردم به خوندن کنکور ارشد ... میخواستم از کسایی که واسه کنکور میخونن در مورد ساعات مطالعشون بپرسم ، اینکه روزی چند ساعت میخونید و از درس خوندنتون راضی هستید یا نه ...
من قراره کنکور زهکشی بدم

سلام دوست عزیز
به نظر من سوال خوبی نکردی
چون اولا ساعت مطالعه ملاک خوبی نیست و فقط درشما و بعقیه دوستان استرس بیجا ایجاد میکنه
و ثانیا افراد کاملا با هم فرق میکنن
مثلا کسی با 1دور خوندن و تو 1ربع 1مطلب رو کامل یاد میگیره و 1شخص هم با 5بار خوندنو 2ساعت وقت گذاشتن بازم خوب یاد نمیگیره

حالا توصیه من به تو اینه که مهم تو درس خوندن شروع کردنه و روز به روز ساعات مطالعت بالا یره و اصلا نگران نباش و الکی برای خودت استرس ایجاد نکن
اصلا ساعات مطالعه ملاک نیست
پس شروع کن خود به خود همه چی درست میشه و حتما موفق میشی

loyal_boy

عضو جدید
سلام دوست عزیز
به نظر من سوال خوبی نکردی
چون اولا ساعت مطالعه ملاک خوبی نیست و فقط درشما و بعقیه دوستان استرس بیجا ایجاد میکنه
و ثانیا افراد کاملا با هم فرق میکنن
مثلا کسی با 1دور خوندن و تو 1ربع 1مطلب رو کامل یاد میگیره و 1شخص هم با 5بار خوندنو 2ساعت وقت گذاشتن بازم خوب یاد نمیگیره

حالا توصیه من به تو اینه که مهم تو درس خوندن شروع کردنه و روز به روز ساعات مطالعت بالا یره و اصلا نگران نباش و الکی برای خودت استرس ایجاد نکن
اصلا ساعات مطالعه ملاک نیست
پس شروع کن خود به خود همه چی درست میشه و حتما موفق میشی

سلام دوست عزیز ... البته حرف شما تا حدی درسته اما جدا از اینکه گفتن ساعات مطالعه با شرط اینکه یک جو کاملا دوستانه اینجا حاکم باشه و در مورد ساعات مطالعه اغراق گویی نشه ممکنه به جای احساس اضطراب یک عامل واسه پیشرفت تو ساعات مطالعه باشه ، ساعات مطالعه تو کنکور کارشناسی یه شاخصیه واسه میزان موفقیت و اینکه معمولا با چند ساعت مطالعه میشه موفق بود چه برسه به کارشناسی ارشد که همه داوطلب ها تقریبا از یک ضریب هوشی بهره میبرند و مطالعه افراد مختلف یک بازدهی رو خواهد داشت ...

:gol:

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ... البته حرف شما تا حدی درسته اما جدا از اینکه گفتن ساعات مطالعه با شرط اینکه یک جو کاملا دوستانه اینجا حاکم باشه و در مورد ساعات مطالعه اغراق گویی نشه ممکنه به جای احساس اضطراب یک عامل واسه پیشرفت تو ساعات مطالعه باشه ، ساعات مطالعه تو کنکور کارشناسی یه شاخصیه واسه میزان موفقیت و اینکه معمولا با چند ساعت مطالعه میشه موفق بود چه برسه به کارشناسی ارشد که همه داوطلب ها تقریبا از یک ضریب هوشی بهره میبرند و مطالعه افراد مختلف یک بازدهی رو خواهد داشت ...

:gol:

نه اتفاقا برعکسه
تو ارشد اصلا ساعات مطالعه مهم نیست درست بر خلاف کنکور کارشناسی
من خودم کلی مثال دوروبر خودم دیدم که اینو میگم
تو ارشد اصلا تعداد ساعات مطالعه مهم نیست

:w18:

• Like
واکنش ها: n30e

loyal_boy

عضو جدید
نه اتفاقا برعکسه
تو ارشد اصلا ساعات مطالعه مهم نیست درست بر خلاف کنکور کارشناسی
من خودم کلی مثال دوروبر خودم دیدم که اینو میگم
تو ارشد اصلا تعداد ساعات مطالعه مهم نیست

:w18:

ممکنه حق با شما باشه ...
من مشکلی که دارم و فعلا هم نتونستم براش راه حل پیدا کنم اینه که ، بعضی روزا ساعات مطالعه ام بالاست و بعضی روزا اصلا انگیزه ای واسه مطالعه ندارم و میدونم که ممکنه همین کم و زیاد شدن ساعات مطالعه آخرش کار دستم بده ...
خوشحال میشم با اونایی که اینجا هستن و میخوان کنکور زهکشی بدن بیشتر آشنا بشم ... ازشون کمک بگیرم و اگه بتونم کمکی بهشون بکنم ...

• Like

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
ممکنه حق با شما باشه ...
من مشکلی که دارم و فعلا هم نتونستم براش راه حل پیدا کنم اینه که ، بعضی روزا ساعات مطالعه ام بالاست و بعضی روزا اصلا انگیزه ای واسه مطالعه ندارم و میدونم که ممکنه همین کم و زیاد شدن ساعات مطالعه آخرش کار دستم بده ...
خوشحال میشم با اونایی که اینجا هستن و میخوان کنکور زهکشی بدن بیشتر آشنا بشم ... ازشون کمک بگیرم و اگه بتونم کمکی بهشون بکنم ...

کم و زیاد شدن ساعات مطالعه 1چیز عادیه و برای همه پیش میاد
خودم شده حتی تا 1هفته هم درس نخوندم و شاید بیشتر
آخه اگه ترم 7باشی درگیری هم زیاده و بعضی وقتا به ارشدت نمیرسی
پس الکی نگران نباش
راجع به قصدتم اینجا میتونه خیلی بهت کمک کنه

[h=1]کلاس کنکور ← مهندسی آب ← آبیاری و زهکشی[/h]

mahsa_water

عضو جدید
من تا همین امسال گیلان بودم
تازه دیروز تصفیه حسابم با دانشگاه گیلان تموم شد و مدرک موقت لیسانسو گرفتم
4سال با تمام خوبیا و بدیاش تموم شد

پس فارغ التحصیلیتون رو تبریک می گم .ایشالا دکترا دیگه:smile:
دانشگاه جدیدتون چطوره؟راضی هستین؟

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
پس فارغ التحصیلیتون رو تبریک می گم .ایشالا دکترا دیگه:smile:
دانشگاه جدیدتون چطوره؟راضی هستین؟

خیلی ممنونم
با توجه به اینکه من با فکر و آینده نگری انتخاب کردم و دببال اهداف خاصی هستم
پس تا اینجاش کاملا راضیم
شکر

ممنون از راهنماییتون.
راستش منم هیدرولیکو فک نکنم بتونم خوب بزنم ولی بقیه رو تقریبا میتونم.
به نظرتون روزی 1 ساعت واسه زبان وقت بذارم خوبه؟کم نیست؟
یکیم اینکه واسه ریاضی همه مباحثو خونده بودین؟

آره ریاضی رو من از روی کتاب خالد احمد آلی انتشارات شهرآب خواندم. اما پیشنهاد می کنم بعد از اینکه یه دور همه ی کتاب رو خوندی، بری تست های ریاضی رو بزنی پشت سر هم. بازم کتاب ریاضیات کشاورزی خالد احمد آلی خیلی خوبه واسه این کار. کاملا دستت میاد که چه سوالاتی واسه ارشد میاد. واسه زبانم 1 ساعت خیلی خوبه شاید زیادم باشه. بعد از یه مدتی ارزیابی که از خودت داری بهت می گه که باید زبان بزنی یا نه. یا اینکه زبان کم خواندی یا زیاد.

fuchsia

عضو جدید
آره ریاضی رو من از روی کتاب خالد احمد آلی انتشارات شهرآب خواندم. اما پیشنهاد می کنم بعد از اینکه یه دور همه ی کتاب رو خوندی، بری تست های ریاضی رو بزنی پشت سر هم. بازم کتاب ریاضیات کشاورزی خالد احمد آلی خیلی خوبه واسه این کار. کاملا دستت میاد که چه سوالاتی واسه ارشد میاد. واسه زبانم 1 ساعت خیلی خوبه شاید زیادم باشه. بعد از یه مدتی ارزیابی که از خودت داری بهت می گه که باید زبان بزنی یا نه. یا اینکه زبان کم خواندی یا زیاد.

واسه ریاضی کتاب فرهمندفر رو میخونم و خیلی هم راضیم ولی تست خالد احمد آلی رو هم گرفتم،مرسی از پیشنهادتون
بازم ممنون

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
واقعا چرا ارشد اینقدر کم دانشجو میگیرن؟!
اینجوری که کلا نا امید کننده ای؟

زیادم کم نمیگیرن
تو گرایشای ما شرکت کننده هم کمه
و کلا قبولی تو ارشد خیلی راحته و به لطف وزارت علوم ظرفیتا خیلی بالا رفته که خیلی کار غلطیه
مخصوصا تو دکتری که افزایش ظرفیت ناامید کننده بود!!!

n.taranom

عضو جدید
سلام من سال سومه که دارم ارشد سازه شرکت میکنم،ممنون میشم از دوستانی که ارشد درس میخونند راهنماییم کنند ( بهتره چه درسایی اول خونده بشه؟باید روی کدوم درسها بیشتر وقت گذاشت؟تست همراه هر فصل؟ ...) و اگه نکته ای به نظر شما میرسه؟؟

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام من سال سومه که دارم ارشد سازه شرکت میکنم،ممنون میشم از دوستانی که ارشد درس میخونند راهنماییم کنند ( بهتره چه درسایی اول خونده بشه؟باید روی کدوم درسها بیشتر وقت گذاشت؟تست همراه هر فصل؟ ...) و اگه نکته ای به نظر شما میرسه؟؟

سلام دوست عزیز
سوالتون خیلی کلی بود
همراه خوندن تست هر فصل رو بزن
رو همه درسا باید وقت بذاری و اصلا درسی رو نباید کنار بذاری و بیشتر رو کدومش هم بستگی به خودتون داره و خودتون باید حس کنین که روی کدوم درس باید بیشتر وقت بذارین تا مسلط بشین
از نظر اینکه کدوم درس اول و کدوم بعدش هم زیاد تفاوت نمیکنه چون درنهایت باید همش خونده بشه
ولی شخصا درسایی که بیشتر خوشم میومد و مسلط بودم رو آخرسر خوندم چون اینطوری خیالم راحت تر بود و اینجای کارم یکم سلیقه ایه

باز اگه سوالی هست خوشحال میشم بتونم کمک کنم

• Like

n.taranom

عضو جدید
زبان من در حد صفره!با توجه به اینکه زمان پاسخ به سوالات هم کمه به نظرتون بهتر نیست به جای خوندن زبان روی بقیه درسها بیشتر وقت بذارم؟

• Like

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
زبان من در حد صفره!با توجه به اینکه زمان پاسخ به سوالات هم کمه به نظرتون بهتر نیست به جای خوندن زبان روی بقیه درسها بیشتر وقت بذارم؟

کار درستی نیست
ولی اشکالی نداره
چون متاسفانه اکثر رتبه های برتر زبانو صفر میزنن
زمانشو بدین به 1درس دیگه که درصدش جبران بشه

عطیه 67

عضو جدید
سلام منم امسال می خوام کنکور بدم منابع آب!
اما کلا گهی سرد میشم و گهی حسابی می خونم
میشه بچه هایی که سراسری تهران قبول شدن حول و حوش درصداشونو برامون بذارن؟
ممنونم از لطفتون

• Like

agriboy

عضو جدید
سلام. بچه ها کسی هست که تو آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف شرکت کرده باشه یا ازش خبر داشته باشه ؟؟؟؟؟
میخواستم بدونم سطحش چجوریه ؟؟؟ میشه رو ترازش حساب باز کرد ؟؟؟ میشه با استناد به اون واسه کنکور اصلیم پسش بینی کرد ؟؟؟
ممنون میشم

• Like

loyal_boy

عضو جدید
من هم تو آزمون های مدرسان شرکت میکنم ... به نظرم سئوالاتشون خوبه و سطح سئوالاتشون نزدیک به کنکوره (یه کم سطح پایین تری داره)
در مورد تراز هم به نظرم در مورد آزمون های جمع بندیش میشه با نمره تراز کنکور اصلی مقایسه انجام داد ...

شما کدوم گرایشی ؟

sara khanaom

عضو جدید
ممنون میشم کمکم کنین چطوری واسه ارشد سازه قبول شم

ممنون میشم کمکم کنین چطوری واسه ارشد سازه قبول شم

سلام بجه ها
من مهندسی اب امسال (91) تموم کردم خواستم بدونم چطوری واسه قبول شدن تو ارشد بخونم؟کتاباشو خریدم ولی سازه های انتقال اب رو نمیدونم از روی چی بخونم و همچنین هیدرولوزی رو.مکانیک سیالات و مکانیک خاک مال عمرانی ها رو گرفتم نمیدونم همه فصلاش لازمه یا نه؟زبان و ریاضی باید خیلی بخونم یا نه؟ چیکار کنم؟ واقعا گیج شدم

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام بجه ها
من مهندسی اب امسال (91) تموم کردم خواستم بدونم چطوری واسه قبول شدن تو ارشد بخونم؟کتاباشو خریدم ولی سازه های انتقال اب رو نمیدونم از روی چی بخونم و همچنین هیدرولوزی رو.مکانیک سیالات و مکانیک خاک مال عمرانی ها رو گرفتم نمیدونم همه فصلاش لازمه یا نه؟زبان و ریاضی باید خیلی بخونم یا نه؟ چیکار کنم؟ واقعا گیج شدم

سلام دوست عزیز:)
الان خب یه خورده شاید دیر شده باشه برای شروع ولی نگران نباشید
هنوز 1ماه فرصت دارین
خب الان بهترین کاری که میتونین بکنین رو آزمونای سال قبل تمرکز کنین
اگه قبلا استارت زده بودین که خیلی خوبه ولی اگه تازه شروع کردین بهترین کار تست زدنه
تو این 1ماه فقط تست بزنین و تستای سالای قبلو مرور کنین
کتاب پردازش گزینه خوبیه
آزمونارو خودتون تو خونه امتحان بدین و بعد آزمون دادن سوالات و پاسخ های تشریحیو تحلیل کنین
یادتون باشه تحلیل خیلی مهمه

sara khanaom

عضو جدید
سلام بجه ها

sara khanaom

عضو جدید
دوست خوبم ممنون که زود جواب بدین جوابای تشریحی تستای کنکورو از کجا گیر بیارم .یه کم خوندم ولی روش نمیشه حساب باز کرد مطمینم اگه جوابای تشریحی رو گیر بیارم موفق میشم شما میتونید کمکم کنید.وای اگه گیرشون بیارم یه دنیا ممنونتون میشم
اگه بود چی میشد

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
دوست خوبم ممنون که زود جواب بدین جوابای تشریحی تستای کنکورو از کجا گیر بیارم .یه کم خوندم ولی روش نمیشه حساب باز کرد مطمینم اگه جوابای تشریحی رو گیر بیارم موفق میشم شما میتونید کمکم کنید.وای اگه گیرشون بیارم یه دنیا ممنونتون میشم
اگه بود چی میشد

تو پست فبلی گفتم که!
کتاب انتشارات پردازش تست کنکور سالهای قبل سازه های آبی
تو 2تا جلده
کاب خیلی خوبیه
و برای 1ماه آخر خیلی مفیده
فقط باز تاکید میکنم که سوال و جوابارو تحلیل کین بعد هر آزمون