چند سوال در مورد ارشد شبانه

gholamghar

عضو جدید
سلام
از دوستانی که شبانه ارشد می خونند چند تا سوال داشتم:
1-به غیر از شهریه و خوابگاه آیا تفاوت مهم دیگری بین دوره های روزانه و شبانه هست یا نه؟
2-آیا دوره های شبانه از امکانات رفاحی دانشگاه مثل استفاده از استخر یا امکانات ورزشی و تفریحی با تخفیف یا مسایلی از این دست برخوردارند؟
3-آیا در مسایل آموزشی به دانشجو های دوره های شبانه و روزانه یک جور نگاه میشود،یعنی مثلا در انتخاب واحد این طور نیست که اولویت با روزانه ها باشد یا مثلا دفتر آموزش اولویت هایی را برای دانشجویان روزانه از لحاظ آموزشی قایل باشد؟
4-شکل کلی شماره دانشجویی روزانه ها و شبانه ها با هم فرق میکنه؟
5-آیا در خود کارت دانشجویی نوشته میشه دانشجوی مکانیک دوره شبانه یا فقط نوشته میشه دانشجوی مکانیک؟
6-در مورد پروژه ارشد این طور هست که استادها پروژه های بهتر رو بدن به روزانه ها؟
7-شبانه خوندن نسبت به روزانه خونهدن برای قبولی در دکترا تاثیر منفی میذاره؟
8-ساعات برگزاری کلاس های دانشجویان روزانه و شبانه با هم و در یک کلاس است یا فرق میکند؟

اگر به نظرتون تفاوتی بین روزانه و شبانه هست که من ذکر نکردم لطفا بگید.
از دوستان دیگه هم که در مورد شبانه سوال دارن خواهش میکنم اینجا بذارن تا تاپیک جامعتر بشه.
با تشکر

gonzo

عضو جدید
سلام
با اجازه من هم یه سوال به سوالات شما اضافه میکنم !

9- آیا بعد از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک کلمه شبانه در مدرک ذکر میشود ؟ یا نه ؟

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من اطلاع دارم بچه های شبانه هم با بچه های روزانه سر کلاس می رن با این تفاوت شهریه را باید واریز کنن. و امکاناتی مثل خوابگاه هم بستگی به دانشگاه داره .اکثرا اولویت با روزانه هاست.البته اگر دانشگاه خاصی مد نظرتونه می تونید تو دفترچه ها سرچ کنید. بعضی جاها شرایط خاصی داره. خیلی ها ترجیح میدن شبانه تهران را بخونن تا روزانه شهرستان ها را.
اما در مورد اینکه شبانه تو مدرک ذکر میشه یا نه؟ شنیدم چند سال قرار بر این شد که ذکر نشه شبانه و با اعتراض مواجه شد. حالا چطوره را نمی دونم ولی فکر میکنم ذکر میشه :"شبانه"
و سوال من: نمی دونید شهریه ارشد شبانه تو چه مایه هایه؟"

بالا