سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

*shidrokh*

عضو جدید
سلام بچه ها خوبین؟
درس تجارت الکترونیک رو میشه معرفی به استاد گرفت؟سخته خودمون بخونیم؟
میخواستم این ترم بگیرم تداخل داره با درسام .ترم آینده که ترم آخرمه هم ارائه نمیشه مجبورم معرفی به استاد بگیرم:(

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام بچه ها خوبین؟
درس تجارت الکترونیک رو میشه معرفی به استاد گرفت؟سخته خودمون بخونیم؟
میخواستم این ترم بگیرم تداخل داره با درسام .ترم آینده که ترم آخرمه هم ارائه نمیشه مجبورم معرفی به استاد بگیرم:(

سلام .. ممنون
بله میشه

اینقدر سخت نیست .. بنظرم تازه یکی از شیرینترین درسهای تخصصی آی تی هست (البته تخصصی های آی تی یکی از یکی دیگه شیرینتره)
اگر همچنان همون کتاب انتشارات علم و صنعت باشه .. کتاب خوبی هست و جای هیچ نگرانی نیست و بعضا هم با مباحثش آشنا هستی (یعنی قبلا توی درسای دیگه واست مرور شده)

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

چند وقته مسنجرم خراب شده.
مثلا" مسنجرم بعد از 10دقیقه آف میشه دوباره وصل میشه. یعنی چندبار قطع و وصل میشه.
چندبار عوضش کردم حتی دیشب رفتم نسخه ی 10 رو نصب کردم ولی بازم درست نشده.
کسی با این مشکل برخورده؟؟
من چی کنم؟؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام

چند وقته مسنجرم خراب شده.
مثلا" مسنجرم بعد از 10دقیقه آف میشه دوباره وصل میشه. یعنی چندبار قطع و وصل میشه.
چندبار عوضش کردم حتی دیشب رفتم نسخه ی 10 رو نصب کردم ولی بازم درست نشده.
کسی با این مشکل برخورده؟؟
من چی کنم؟؟
می تونی پلاگین مسنجر رو روی مرورگرت نصب کنی اونوقت راحت تری

sevda 228

عضو جدید
دوستان من دانشجو مهندسی هسته ای هستم میخوام به رشته it تغییر رشته بدم میشه از بازار کار این رشته و آینده کاریش بهم اطلاعات بدین؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
دوستان من دانشجو مهندسی هسته ای هستم میخوام به رشته it تغییر رشته بدم میشه از بازار کار این رشته و آینده کاریش بهم اطلاعات بدین؟
سلام این سوال خیلی پرسیده میشه و دوستان هر دفعه جواب میدن ولی بعدا بین تاپیک ها گم میشه در نتیجه برای کمک به شما و دوستانی که ورودی جدیدن و یا تغییر رشته دادن یه تاپیک درست کردم تا دوستان راهنمایی کنن وموفق باشید .
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-جدید-و-تغییر-رشته-داده?p=5568119#post5568119

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام من3 سوال دارم میشه اگه اطلاع دارین راهنماییم کنین :
من این ترم درس پایگاه دارم یعنی فغلا هیچی بلد نیستم استادمون گفته sql server , visual stidio نصب کنین و گفتن اگه ویژوال رو نصب کنید نیازی نیست مجزا اس کیو ال رو نصب کنید چون در کنار ویژوال خودش نصب میشه .حالا من ویژوال 2010 رو نصب کردم اس کیو ال رو هم فکر کنم نصب کرده چون اسمشو نوشته بود و حالا تو منو ها هم چند تا گزینه دارم حالا من باید چه جوری از این sql استفاده کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟آخه سه تا گزینه هست من میرم قسمت sql server instalation center اونجا که می خوام نصب کنم می گه محل پوشه sql رو انتخاب کن من دقیق نمی دونم اسم فایل چیه که پیداش کنم حالا باید چی کار کنم این درست شه؟
2. من این دو سه روز از دی وی دی رامم زیاد استفاده کردم حالا امروز کار نمی کنه یعنی دی وی دی ها رو نمی خونه خالی نشون میده فکر کنم لنزش کثیف شده چه جوری می تونم لنزش رو پاک کنم
:(
3. در قسمت msconfig که تنظیمات بوت هست اونجا تعداد prosser برا همه سیستم ها عدد ثابتیه یا متناسب با سیستم هست منظورم اینه اونجا 4 نوشته سیستم من core i 5 هست 4 پردازنده نداره که داره؟من اینو انتخاب کنم چی میشه کار می کنه یا نه؟

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من این ترم درس پایگاه دارم یعنی فغلا هیچی بلد نیستم استادمون گفته sql server , visual stidio نصب کنین و گفتن اگه ویژوال رو نصب کنید نیازی نیست مجزا اس کیو ال رو نصب کنید چون در کنار ویژوال خودش نصب میشه .حالا من ویژوال 2010 رو نصب کردم اس کیو ال رو هم فکر کنم نصب کرده چون اسمشو نوشته بود و حالا تو منو ها هم چند تا گزینه دارم حالا من باید چه جوری از این sql استفاده کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟آخه سه تا گزینه هست من میرم قسمت sql server instalation center اونجا که می خوام نصب کنم می گه محل پوشه sql رو انتخاب کن من دقیق نمی دونم اسم فایل چیه که پیداش کنم حالا باید چی کار کنم این درست شه؟
2. من این دو سه روز از دی وی دی رامم زیاد استفاده کردم حالا امروز کار نمی کنه یعنی دی وی دی ها رو نمی خونه خالی نشون میده فکر کنم لنزش کثیف شده چه جوری می تونم لنزش رو پاک کنم :(
3. در قسمت msconfig که تنظیمات بوت هست اونجا تعداد prosser برا همه سیستم ها عدد ثابتیه یا متناسب با سیستم هست منظورم اینه اونجا 4 نوشته سیستم من core i 5 هست 4 پردازنده نداره که داره؟من اینو انتخاب کنم چی میشه کار می کنه یا نه؟
۱.ببین،حرفتو نپیچون.بیا تیکه تیکه بریم جلو.تو ویژوال استودیو ۲۰۱۰ نصب کردی،تا اینجاش مشکلی ندارم.
بعدش هم SQL Server ۲۰۱۰ (یا هر سال دیگه ای که هست) رو نصب کردی؟
دقیقا میخوای چیکار کنی؟ کوئری SQL بنویسی توی SQL Server اجرا کنی؟
(موقع نوشتن در به کاربردن SQL و تفاوتش با SQL Server دقت کن)

۲.یا لنزش کثیف شده یا سوخته یا یه ایراد دیگه ای پیدا کرده دیگه (چه دقیق توضیح دادم).هیچ ایده ای ندارم،ببر بده تعمیرکار سخت افزار.

۳.بالاخره این سیستم عاملو پاس کردی یا نه؟ ببین حالا دقیقا نمیدونم کجا رفتی چیکار کردی،اما اعدادی که نوشته حدس میزنم درصد تخصیص CPU یا تعداد سیکل های اختصاص یافته در واحد زمانی یا شاید هم NICE باشه.
اگه تغییرش بدی چه اتفاقی میفته؟ بستگی داره.ممکنه سیستم سریعتر یا کندتر بوت بشه.ممکنه کلا بوت نشه.ممکنه یه سری از نرم افزارها که موقع بوت شدن ران میشن نتونن ران بشن.

*shidrokh*

عضو جدید
2. من این دو سه روز از دی وی دی رامم زیاد استفاده کردم حالا امروز کار نمی کنه یعنی دی وی دی ها رو نمی خونه خالی نشون میده فکر کنم لنزش کثیف شده چه جوری می تونم لنزش رو پاک کنم
:(

منظورتو از سوال اولت نمیفهمم! همراه خو ویزوال استدیو اس کیو ال هم نصب میشه وتو خود ویزال استدیو میتونی از sql استفاده کنی. به این صورت که وقتی برنامه رو بازکردی و زبان مورد نظرت مثلا C# رو انتخاب کردی از تب view گزینه ی server explorer رو انتخاب کن تا پنجره ای به همین نام برات باز بشه. روی data connections کلیک راست کن و گزینه ی create new sql server database رو بزن. و مراحل بعدیش رو انجام بده. اینطوری به یه دیتا بیس متصل میشی و میتونی براش جدول و دستور تعریف کنی. برای درس پایگاه داده اگه خود sql server رو کامل نصب میکردی بهتر بود اما من فکر میکنم حتما استادتون چیزای دیگه ای مد نظرش بوده و میخواد چیزای بیشتری بتون یاد بده.
سوال دومت :این اواخر دیویدی رامت موقع کارکردن سروصداش هم زیاد شده بود؟ممکنه لنزش سوخته باشه چون کامپیوتر داداشم اینطور شده بود مجبور شد دیویدی رام رو عوض کنه. اگه داری با لپتاپ کار میکنی ممکنه لنزش شل شده باشه. بهر حال باید ببری پیش تعمیرکار سخت افزار
سوال سوم:واسه من رو 1 پروسسور تنظیم شده سی پی یو سیستم منم 5 هسته ایه و تا 4 تو تنظیمات هست. فکر کنم این مال اینه که موقع بوت شدن 1 هسته درگیر بشه و بیشتر کردنش به معنای درگیرکردن تعداد بیشتری بشه. البته مطمئن نیستم.:cool:

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
۱.ببین،حرفتو نپیچون.بیا تیکه تیکه بریم جلو.تو ویژوال استودیو ۲۰۱۰ نصب کردی،تا اینجاش مشکلی ندارم.
بعدش هم SQL Server ۲۰۱۰ (یا هر سال دیگه ای که هست) رو نصب کردی؟
دقیقا میخوای چیکار کنی؟ کوئری SQL بنویسی توی SQL Server اجرا کنی؟
(موقع نوشتن در به کاربردن SQL و تفاوتش با SQL Server دقت کن)
نه من sql server رو مجزا نصب نکردم چون خودش با ویژوال نصب شد

۲.یا لنزش کثیف شده یا سوخته یا یه ایراد دیگه ای پیدا کرده دیگه (چه دقیق توضیح دادم).هیچ ایده ای ندارم،ببر بده تعمیرکار سخت افزار.
دی وی دی های ویندوز اینا رو باز می کنه ولی دی وی دی های معمولی رو خالی نشون میده یعنی هنوز نسوخته:D

۳.بالاخره این سیستم عاملو پاس کردی یا نه؟ ببین حالا دقیقا نمیدونم کجا رفتی چیکار کردی،اما اعدادی که نوشته حدس میزنم درصد تخصیص CPU یا تعداد سیکل های اختصاص یافته در واحد زمانی یا شاید هم NICE باشه.
اگه تغییرش بدی چه اتفاقی میفته؟ بستگی داره.ممکنه سیستم سریعتر یا کندتر بوت بشه.ممکنه کلا بوت نشه.ممکنه یه سری از نرم افزارها که موقع بوت شدن ران میشن نتونن ران بشن.
سیستم عامل ان شالله ترم بعدی. می خوام بدونم این عددهایی که نشون میده برا همه یکی هست یا متناسب با سیستم نشون میده اگه من آخری مثلا 3 رو انتخاب کنم چی میشه ؟بدنرین احتمال چی میشه سی پی یو می سوزه یا بوت نمیشه ؟
منظورتو از سوال اولت نمیفهمم! همراه خو ویزوال استدیو اس کیو ال هم نصب میشه وتو خود ویزال استدیو میتونی از sql استفاده کنی. به این صورت که وقتی برنامه رو بازکردی و زبان مورد نظرت مثلا C# رو انتخاب کردی از تب view گزینه ی server explorer رو انتخاب کن تا پنجره ای به همین نام برات باز بشه. روی data connections کلیک راست کن و گزینه ی create new sql server database رو بزن. و مراحل بعدیش رو انجام بده. اینطوری به یه دیتا بیس متصل میشی و میتونی براش جدول و دستور تعریف کنی. برای درس پایگاه داده اگه خود sql server رو کامل نصب میکردی بهتر بود اما من فکر میکنم حتما استادتون چیزای دیگه ای مد نظرش بوده و میخواد چیزای بیشتری بتون یاد بده.
اینی که گفتی تا نصف رفتم و.لی بقیه اش رو نتونستم چون من نمی دونم اطلاعات sql کجاست که مقصد اونو انتخاب کنم چون هم زمان با ویژوال نصب شده و من آدرس براش تعیین نکردم منظورمو متوجه شدی؟
سوال دومت :این اواخر دیویدی رامت موقع کارکردن سروصداش هم زیاد شده بود؟ممکنه لنزش سوخته باشه چون کامپیوتر داداشم اینطور شده بود مجبور شد دیویدی رام رو عوض کنه. اگه داری با لپتاپ کار میکنی ممکنه لنزش شل شده باشه. بهر حال باید ببری پیش تعمیرکار سخت افزار
نه هنوز نسوخته چون بالا به آقا امیرم گفتم دی وی دی های معمولی رو نمی خونه.صدا هم یه کمی داره:D آخه میگن بعضی سی دی ها هست تمیز می کنه
سوال سوم:واسه من رو 1 پروسسور تنظیم شده سی پی یو سیستم منم 5 هسته ایه و تا 4 تو تنظیمات هست. فکر کنم این مال اینه که موقع بوت شدن 1 هسته درگیر بشه و بیشتر کردنش به معنای درگیرکردن تعداد بیشتری بشه. البته مطمئن نیستم.:cool:
بدترین احتمال چیه ؟یعنی آخری رو انتخاب کنم چی میشه؟

ممنون بابت راهنمایی

sougmad

عضو جدید
یه سئوال ِ فنی:

کسی راجع به جزوه ی شبکه ی امیرکبیر چیزی میدونه؟
تعداد صفحه
سرفصل
خوب بودن و بد بودنش و ...

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سئوال ِ فنی:

کسی راجع به جزوه ی شبکه ی امیرکبیر چیزی میدونه؟
تعداد صفحه
سرفصل
خوب بودن و بد بودنش و ...

اگه جزوه شبکه 1 دکتر صبائی منظورتونه.

سرفصل هاش:
1- مروری بر سرفصل های شبکه
2- شبکه های اینترنت و اجزای تشکیل دهنده آن
3- معماری لایه ای شبکه های کامپوتری
4- لایه application
5- لایه transport

تعداد صفحات : 308

sougmad

عضو جدید
اگه جزوه شبکه 1 دکتر صبائی منظورتونه.

سرفصل هاش:
1- مروری بر سرفصل های شبکه
2- شبکه های اینترنت و اجزای تشکیل دهنده آن
3- معماری لایه ای شبکه های کامپوتری
4- لایه application
5- لایه transport

تعداد صفحات : 308

ممنون..

جزوه شو حدود یه ماه پیش از داداش یکی از دوستام که امیرکبیر میخونه گرفتم
منتهی سه تا فایل اسکن شده به من داده
که ازش پرسیدم کدوم مال استادته
نمیدونست !!

ولی خب اگه 308 صفحه باشه
فک کنم همون دو تا فایل اولی باشه

-------------------------------------------

شما داریدش؟؟
آخه سر فصلاشو همچین دقیق گفتی
به شک انداختیم :huh:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام یه سوال خیلی خیلی خیلی حیاتی دارم من یه سی دی اطلاعاتم رو ذخیره کردم حالا این سی دی تو تا سیستم امتحان کردم خالی نشون میده ولی خالی نیست چه جوری می تونم اطلاعات اینو برگردونم یا با چه نرم افزاری فقط لطفا نگین پرید دیگه اینبار جدی بدبخت میشم (این با بوکمارک فرق می کنه ):(
یکی هم کتاب های امتحان مدیر سرویس دهنده های شبکه مایکروسافت می دونین کدوم کتاب های mcse هست اگه بشه شماره هاش رو بگین و اگه نمونه سوال هم داشته باشین لطفا اونم بدین مرسی

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
سلام یه سوال خیلی خیلی خیلی حیاتی دارم من یه سی دی اطلاعاتم رو ذخیره کردم حالا این سی دی تو تا سیستم امتحان کردم خالی نشون میده ولی خالی نیست چه جوری می تونم اطلاعات اینو برگردونم یا با چه نرم افزاری فقط لطفا نگین پرید دیگه اینبار جدی بدبخت میشم (این با بوکمارک فرق می کنه ):(
هرچقدر هم که این مطلب دردناک باشه بازم باید باهاش روبرو بشی!! سی دی اگه خراب شد،دیگه خراب شده!

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
هرچقدر هم که این مطلب دردناک باشه بازم باید باهاش روبرو بشی!! سی دی اگه خراب شد،دیگه خراب شده!
نمیشه و نمی تونم بزارم بپرن باید برگردن و گرنه سی دی رو می کشم جدی چون هرچی داشتم pdf اینا زدم اونجا بعد سیستم رو پاک کردم قبل پاک کردن امتحان کردم باز شده بود ولی حالا خالی نشون می ده :(

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
گرنه سی دی رو می کشم

:surprised::surprised:

اتفاقا منم یه دی وی دی داشتم که داخلش 4 گیگ نرم افزار و پی دی اف هایی بود که همشون رو طی یکی 2 سال از اینترنت دانلود کرده بودم و گلچینی بود از چیزهایی که واقعا نیازشون داشتم.

متاسفانه دی وی دی اش چند ماه پیش گم شد و همه جا رو زیر و رو کردم و پیدا نشد !!!!

منم به تبعیت از شما سعی میکنم اگه دی وی دی خودم رو پیدا کردم به خاطر این همه روز دوری : بکشمش

تا درسی بشه برای سی دی ها و دی وی دی های اینده !!

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
:surprised::surprised:

اتفاقا منم یه دی وی دی داشتم که داخلش 4 گیگ نرم افزار و پی دی اف هایی بود که همشون رو طی یکی 2 سال از اینترنت دانلود کرده بودم و گلچینی بود از چیزهایی که واقعا نیازشون داشتم.

متاسفانه دی وی دی اش چند ماه پیش گم شد و همه جا رو زیر و رو کردم و پیدا نشد !!!!

منم به تبعیت از شما سعی میکنم اگه دی وی دی خودم رو پیدا کردم به خاطر این همه روز دوری : بکشمش

تا درسی بشه برای سی دی ها و دی وی دی های اینده !!
:D
تهدید من با تهدید شما فرق می کنه:biggrin:
من تهدید به کشتن می کنم دی وی دی خودش می فهمه چی به چیه و می ترسه اطلاعاتم رو بر می گردونه حالا روش برگشت مهم نیست :cool:شما تهدید می کنین دیگه دی وی دی تا آخر عمر تون پیدا نمیشه پس بهتره شما راه مسالمت آمیز برین یه بار اتاقتون رو پاک سازی پاییزی بکنین پیدا میشه
ان شالله پیدا می کنین موفق باشین

dzzv_13

مدیر تالار
نمیشه و نمی تونم بزارم بپرن باید برگردن و گرنه سی دی رو می کشم جدی چون هرچی داشتم pdf اینا زدم اونجا بعد سیستم رو پاک کردم قبل پاک کردن امتحان کردم باز شده بود ولی حالا خالی نشون می ده :(

قبلا امتحان کردی اومده .. و الان سی دی پر هست و فقط نشون نمیده
لابد اطلاعاتتون رو hidden کرده باشین .. (show کنین)

یا اینکه روی سیستم دیگه چکش کنی

اگر نشد و مطمئن هم بودی سی دیت نسوخته .. بگو

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
قبلا امتحان کردی اومده .. و الان سی دی پر هست و فقط نشون نمیده
لابد اطلاعاتتون رو hidden کرده باشین .. (show کنین)

یا اینکه روی سیستم دیگه چکش کنی

اگر نشد و مطمئن هم بودی سی دیت نسوخته .. بگو
منظورم از امتحان این بود که همین که رایت کردم امتحان کرده بودم باز کرده بود
سیستم دیگه امتحان کردم اونم نشون نمیده
حالت هیدن نیست می دونم .:w20:

dzzv_13

مدیر تالار
منظورم از امتحان این بود که همین که رایت کردم امتحان کرده بودم باز کرده بود
سیستم دیگه امتحان کردم اونم نشون نمیده
حالت هیدن نیست می دونم .:w20:

چطوری رایت کردی ؟!!
مطمئنی سی دی رایت کردی و اطلاعات در درایو رایترت کپی نکردی .. که بعدا هم نشون داده (به سی دی نگاه کن مطمئن شو سی دی رایت شده)

+
از نرم افزار ISOBuster استفاده کن (من کار نکردم باهاش .. ولی نرم افزاری برای اینجور مشکلات هست .. ایجا کلیک کن )..

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
چطوری رایت کردی ؟!!
مطمئنی سی دی رایت کردی و اطلاعات در درایو رایترت کپی نکردی .. که بعدا هم نشون داده (به سی دی نگاه کن مطمئن شو سی دی رایت شده)

+
از نرم افزار ISOBuster استفاده کن (من کار نکردم باهاش .. ولی نرم افزاری برای اینجور مشکلات هست .. ایجا کلیک کن )..
آره مطمئنم با نرو رایت کردم .باشه مرسی

samira_IT

عضو جدید
سلام دوستان.من به یه مشکلی بر خوردم ...یعنی استادمون یه تحقیق گفته که هرچه قد می گردم نیست که نیست شما می تونید کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سوال اینه:"مقایسه رسانایی هوا با خلاء در شبکه های کامپیوتری"
ممنون میشم اگه زود جوابم رو بدین

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام می خواستم بگم اطلاعاتم رو ریکاوری کردم از همه دوستاب بابت راهنمایی هاشون ممنون :w23:
پس نتیجه :خواستن توانستن است :w11::w11::w11:
نتیجه 2 :تاثیر تهدید من در دی وی دی :D

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخوام یه فایل پی دی اف رو تبدیل به ورد کنم ولی فایلش رمز داره..با اینکه رمزشو صحیح میزنم ولی برنامهpdf grabber قبول نمیکنه
مشکل کجاست؟

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخوام یه فایل پی دی اف رو تبدیل به ورد کنم ولی فایلش رمز داره..با اینکه رمزشو صحیح میزنم ولی برنامهpdf grabber قبول نمیکنه
مشکل کجاست؟
شما بهتر از من میدونید که مشکلی که تو تبدیل پی دی اف به ورد هستش ، نشناختن فونت ها هستش . چه لزومی دیدید که این کار رو انجام میدید!!!!!! میدونم جواب سوال رو با سوال بهتره داده نشه ولی واقعا برام عجیب میاد که چه دلیلی برای این کار وجود داره.
شادو پیروز باشید

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما بهتر از من میدونید که مشکلی که تو تبدیل پی دی اف به ورد هستش ، نشناختن فونت ها هستش . چه لزومی دیدید که این کار رو انجام میدید!!!!!! میدونم جواب سوال رو با سوال بهتره داده نشه ولی واقعا برام عجیب میاد که چه دلیلی برای این کار وجود داره. شادو پیروز باشید
خب بخاطر اینکه نمیشد مطالبشو کپی کرد...گفتم تبدیل به ورد کنم مشکل حل بشه...راهی دیگه واسه کپی کردنش نیست؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بخاطر اینکه نمیشد مطالبشو کپی کرد...گفتم تبدیل به ورد کنم مشکل حل بشه...راهی دیگه واسه کپی کردنش نیست؟

سلام

من یه زمانی شاید حدود 1 سال قبل . تقریبا تمام نرم افزارهای تبدیل پی دی اف به ورد رو دانلود و نصب کردم. (در توضیحات بعضی هاشون نوشته شده بود که فایل فارسی رو هم میتونن تبدیل کنن)

و دقیقا هیچکدومشون نتونستن فایل فارسی پی دی اف رو تبدیل به ورد کنن. در حالیکه فایل های انگلیسی رو میتونستن تبدیل کنن.

همونطور که میدونید پی دی اف عکس هست و هنوز مثل اینکه نرم افزار ها با تشخیص حروف فارسی تو عکس مشکل دارن.

البته به فونت نوشته هم بستگی داره که من اطلاعات بیشتری در موردش ندارم.

موفق باشید

Drago

کاربر ممتاز
۱.حقیقتا کار درستی نیست که بخوام به جای دادن راه حل صورت مسئله رو عوض کنم، و به این نکته واقفم!

۲.نرم افزاری برای تبدیل سراغ ندارم اما توی لینوکس اون نرم افزاری که به صورت پیشفرض برای باز کردن فایل های PDF استفاده میشه اسمش Evince هست.نکته‌ی جالبی که وجود داره اینه که با این برنامه توی بعضی از فایل ها (بخوانید بیشترشون به جز اونایی که واقعا متنهای تبدیل شده به عکس هستن) میتونین قسمتی از متن رو انتخاب کنید(Select کردن منظورمه،همون رنگی کردنش) و کپی کنید.از این طریق چندین بار چیزهای مختلف رو تونستم کپی کنم،البته قسمت هایی از متن بوده،نه همه اش.حتی عکس ها رو هم میشه ازش درآورد.

دقت کنید : این یه چیز ۱۰۰ درصد نیست.برای بعضی فایل ها ممکنه اصلا امکان انتخاب و رنگی کردن متن نداشته باشید.برای بعضی هاش ممکنه بعد از کپی کردن به هم ریخته باشه و مجبور به مرتب کردنش بشید.برای بعضی ها ممکنه بعد از کپی کردن کلا علایم نامربوط و کاراکترهای غیرقابل فهم ببینید (احتمالا به دلیل استانداردهای متفاوت).

۳.حالا که وجدانم کمی راحت شد برسیم به پاک کردن صورت مسئله! :D
چرا کپی کنی؟ به نظرم متن رو بخون،ترجیحا چند بار،و چیزی که ازش فهمیدی رو خلاصه خودت بنویس.اینطوری هم مطلب رو بهتر میفهمی (و این فهم ماندگار خواهد شد)، هم نگارشت قوی میشه، هم در خلاصه نویسی و نکته برداری مهارت پیدا میکنی.

بالا