به نظر شما با چه در آمدی در ماه میشه ازدواج کرد؟

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه روز یه خاستگار واسه دخی عموم اومده بود
طرف از اون اول پرسید درامدتون چقدره ؟
دخی هم با احترام کامل از خونه بیرونش کرده بود

:surprised::surprised:

]]i oak!(این یکی رمز بود)
خب طرف ناشی بوده دیگه!

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما خوراکی ارزون تر از اشکنه پیاز میخورید که اینقدر میشه ؟ خونه پدر و مادرتون غذا میخورید ؟

والا من خودم به تنهایی زندگی میکردم ماهی 300 خرج خوراکم میشد فقط
یعنی روزی 10 تومن با کلی صرفه جویی
نمیدونم خرج دستش نیست احتمالا

اولاً اين مبلغ رو بدون حساب خريد گوشت و برنج گفتم چون مقدار زيادي گوشت فريز شده و گوني برنج و روغن داريم كه ماه ها موندگاره و اونهارو همسرم ميخره.بنده سهم خريدي كه خودم انجام ميدم رو عرض كردم.
دوماً ناهار رو هر دو محل كاريم و مسلماً چلو پلو نميخوريم ! و ميمونه شام وصبحانه كه با خورده خريداي ديگه مثل آبميوه و نوشيدني و تنقلات و سبزيجات و .... ميشه همون قيمتي كه گفتم و اينم بگم كه اصولاً برنج خور هم نيستيم و كاملاً بستگي به ذائقه هم داره كه خرج ماهانه چقدر ميشه، يكي هست تا دو بشقاب برنج براي ناهار و شام با كباب نخوره سير نميشه ! ما از اون دسته نيستيم!، كاملاً هم دستمه كه چقدر خرج ميكنم و نميدونم شماها چي ميخورين كه ميشه اون مبلغي كه ميگين ! به نظر مياد از هر 3 وعده روزانه يك وعدشو ميرين رستوران كه انقدر ميشه !!!

در ضمن جناب 3ِD Art ، نه من و نه شوهرم پدر و مادري نداريم كه پيششون غذا بخوريم و تنها زندگي ميكنيم و اصلاً هم اهل مهموني نيستيم و خودمون با هم خوشيم. از اينكه كسي به راحتي و به اين سرعت در رابطه با زندگي دو نفر قضاوت كنه بسيار متنفرم.

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولاً اين مبلغ رو بدون حساب خريد گوشت و برنج گفتم چون مقدار زيادي گوشت فريز شده و گوني برنج و روغن داريم كه ماه ها موندگاره و اونهارو همسرم ميخره.بنده سهم خريدي كه خودم انجام ميدم رو عرض كردم.
دوماً ناهار رو هر دو محل كاريم و مسلماً چلو پلو نميخوريم ! و ميمونه شام وصبحانه كه با خورده خريداي ديگه مثل آبميوه و نوشيدني و تنقلات و سبزيجات و .... ميشه همون قيمتي كه گفتم و اينم بگم كه اصولاً برنج خور هم نيستيم و كاملاً بستگي به ذائقه هم داره كه خرج ماهانه چقدر ميشه، يكي هست تا دو بشقاب برنج براي ناهار و شام با كباب نخوره سير نميشه ! ما از اون دسته نيستيم!، كاملاً هم دستمه كه چقدر خرج ميكنم و نميدونم شماها چي ميخورين كه ميشه اون مبلغي كه ميگين ! به نظر مياد از هر 3 وعده روزانه يك وعدشو ميرين رستوران كه انقدر ميشه !!!

در ضمن جناب 3ِD Art ، نه من و نه شوهرم پدر و مادري نداريم كه پيششون غذا بخوريم و تنها زندگي ميكنيم و اصلاً هم اهل مهموني نيستيم و خودمون با هم خوشيم. از اينكه كسي به راحتي و به اين سرعت در رابطه با زندگي دو نفر قضاوت كنه بسيار متنفرم.

متاسفم
من فقط سوال کردم ... نمیدونستم ناراحت میشید
خوب این مبلغی که شما گفتید فقط خرج تنقلات هست فکر میکنم چون ما هم داریم توی همین جامعه زندگی میکنیم ...
درضمن شما رفت و آمد هم با کسی ندارید اهل برنج و ... هم نیستید ... این رفتارهای شما خیلی خاص هست اون دوستمون در مورد یک زندگی معمولی سوال کردند که هم توش مهمونی هست هم پلو و چلو و هم شام ...
باز هم من رو ببخشید که باعث شدم شما از من متنفر شدید .:gol:

نظر شخصی من این هست که اگر بخواهیم برای ازدواج از همه تفریحاتی که میتونیم انجام بدیم به دلیل مالی دل بکنیم ازدواج نکنیم بهتره ... دقیقا از چاله وارد چاه شدن هست ...

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم همه چیز بستگی داره به خودت و خود دختر خانوم
بگذار یک چیزی بگم
با کسی ازدواج کن که بفهمه چشم و گوش بسته نگه من میخواهم

اجاره خونه ماهی 250
خورد خوراک ماهی 200
قبض ماهی 70-90
کرایه ماشین و خرید لباس مهمون داری میانگین ماهی 150
حالا ببین چند میشه
حداقل ماهی 700 میخواهی

یعنی با 600 هم نمیشه
البته اینم بگم 2 نفر باشین 95 تومن هم یارانه میگرین که میتونه کمک خرجی هم باشه

زیر این مبلغ درامد نمیشه ازدواج کرد

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
با ماهی 3 میلیون میشه توی تهران میشه یه زندگی متوسط و آبرومندانه فراهم کرد البته اگر 1/5 میلیون رو برای اجاره یه آپارتمان 80 متری کنار بزارید.

atena2

عضو جدید
اجاره خانهریک آپارتمان نقلی در تهران 500 هزارتومن
خورد و خوراک واجب شامل میوه و غذا و لبنیات بالای 300 در ماه
پوشاک و .. ماهی .. بستگی داره ولی فکر کنم حداقل 100 تا 200 باشه
هزینه مهد کودک بالای 200 تومن
هزینه پوشک و لباس بچه ماهی بالای 200

هزینه تفریح صفر
بدون بچه 1 تومن
با بچه 1.400 برای حداقل ها
بدون حمایت خانواده یا شغل همسر نمیشه
اگه اهل صرفه جویی چشم و هم چشمی هم باشید تا ماهی 3 تومن هم بالا میره

atena2

عضو جدید
گوشت کیلویی 20 تومن در ماه دو کیلو میشه 40 تومن
برنج کیلویی 4 تومن
مرغ دونه ای 16 تومن در ماه دو عدد
شیر 1800 تومن
ماست ...
هر بار میرم سر کوچه یه خرید کوچلو 20 تومن بابت شیر و ماست و خامه و میوه میذارم برای دو روز !!

صادق نادم

عضو جدید
سلام
به نظرم بحث جالبی میتونه باشه و از طرفی هم راهگشا و مفید!
به نظر شما با چه درآمدی در ماه یک فرد میتونه ازدواج کنه و یک زندگی مشترک رو شروع کنه؟
البته در شهرهای مختلف متفاوته و شرایط افراد هم متفاوت.مثلا من چون دانشجوئم هزینه دانشگاه آزاد هم باید اضافه کنم.ولی میشه یک بازه ای رو براش در نظر گرفت!
حالا نظر شما چیه؟شما دوست مجرد فکر میکنید اگر در ماه چه درآمدی داشته باشید میتونید استارت یک زندگی مشترک رو بزنید؟
یا شما عزیز متاهل که تجربه هم دارید نظر شما چیه؟
متشکرم از همکاریتون!
|||||||||||||||||||||
این تاپیک را در یک انجمن دیگر هم زدم دوستان نظرات خوب و متفاوتی داشتند.لطفا شما هم شرکت کنید و نظر خودتون را بگید:gol:
سلام سوال عالييييه
واسه منم سواله كه چطور كارگرها با حقوق 400تومن زندگي ميكنن
ينظرم اگه فقط زندگي كنيم و اگه خونه داشته باشيد حدود 800 و مستجري به جز پول پيش سال اول 1.5 ميليون البته تو تهران و پايين شهر
قطعاً مناطق بالاتر هم اين مبلغ بالاتر ميره و در شهرستانها به ميزان قابل توجه اي پايين تر البته اگه درآمدي باشه

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتن ماهی یک و نیم میلیون درآمد خیلی راحته گفتن ماهی یک میلیون هم راحته حتی گفتن ماهی 10 میلیون هم راحته ولی آیا دوستان تا حالا رفتن دنبال کار ؟
برای درآمد ماهی 400 هزار تومان که میشه حقوق همون کارگر باید اندازه 10 میلیون دوندگی کنن ...
این در آمد نیست که جلوی ازدواج رو بگیره نا امیدی هست که جلوی همه کارها رو گرفته که یکی از دلایل ناامیدی سطح درآمد هست دلایل دیگه ای هم داره ...

shayan.khareji

عضو جدید
طرز فکر خودمون اشتباست رفیق....قرار نیست همون اول زندگی آدم براش فرش قرمز پهن کنند و بگن بفرما اینم بهترین زندگی!!
قرار نیست من موقع ازدواج در همون سطحی باشم که همین الان پدر و مادرم هستند.....ما چون عادت کردیم به زندگی پیش پدر و مادر فکر میکنیم زمانی که ازدواج کردیم هم باید دقیقا ادامه همون زندگی قبلی دوران مجردی رو داشته باشم....اصلا درک نداریم که شرایط و اوضاع فرق کرده

xanth

عضو جدید
این که با چه درآمدی میشه زندگی کرد کاملا بستگی به طرفین داره. بعضیا می تونن صبحانه مثلا همیشه نون و پنیر بخورن بعضیا هم تا عسل و خامه و کره و مربا نباشه بهش نمیگن صبحانه برای مثال گفتم
بستگی داره طرف چه جوری بزرگ شده باشه و دیدش به زندگیچه جوری باشه می شناسم ادمایی که با 800 تومن تو شهرستان دارن زندگی می کنن خب مطمئنا مرفه نیستن و زندگی آن چنانی ندارن

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گفتن ماهی یک و نیم میلیون درآمد خیلی راحته گفتن ماهی یک میلیون هم راحته حتی گفتن ماهی 10 میلیون هم راحته ولی آیا دوستان تا حالا رفتن دنبال کار ؟
برای درآمد ماهی 400 هزار تومان که میشه حقوق همون کارگر باید اندازه 10 میلیون دوندگی کنن ...
این در آمد نیست که جلوی ازدواج رو بگیره نا امیدی هست که جلوی همه کارها رو گرفته که یکی از دلایل ناامیدی سطح درآمد هست دلایل دیگه ای هم داره ...

منم موافقم دوست عزیز، ناامیدی بد دردیه..................

atena2

عضو جدید
به نظر من مسئله اصلی مسکنه اگه مسکن باشه حالا رهن یا توانایی اجاره یا داشته باشیم یقیه مسائل با کم و زیاد حل میشه

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه آپارتمان 100 متری تو کامرانیه دارم که مال مادرمه ماهی 5 تومنم در میارم ولی اگر ازدواج کنم جلوی پیشرفتم گرفته میشه برای همین گذاشتم چند وقت دیگه که شرایط اقتصادی معلوم بشه

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من فکر میکنم همون خرجی که یک مجرد داره یک متاهل هم داره و حتی کمتر !!!!
پس به در اوردن پول نیست !!!
شما مستقل زندگی کنید ! می بینید که بازم خرجتون بالاست!!!
من اگر الان یا سربازی رفته بودم و یا ارشد میخوندم ، دنبال زن هم بودم !!! البته با شرایط خودم !!!
که بدونه سکه 1.3 میلیون میشه و دلار 4000 هزار تومان !
من تا بحال خوشی رو تو پول ندیدم !!
دیدم طرف از جنوب با یه پیکان تو تابستون میکبونه با خانواده میاد مشهد !! شبم حالا اگر نشد تو مدرسه میخوابه !!! ولی دلش خوش هست !! و واقعا لذت میبره !!!
باور کنید اگر لذت این فرد برا من از همه چیز ارزشمند تره !!!
چون تونسته با واقعیت برسه که دلخوشی تو ماشین و پول و هتل و .... نیست !!!!! جای دیگه باید دنبالش گشت !!
من با پیشرفت مخالف نیستم ! اون فرد هم اگر بتونه یه ماکسیما میگیره ولی فعلا نداره با همین راضی کامل هست!

shadmehrali

عضو جدید
تو شهرستان...اگه خونه داشته باشه..ماهی 500 600
خونه اجاره ای باشه...بالای 1 تومن

engage

اخراجی موقت
اینقدر دختر هست اصلا درآمدم نداشتی میتونی ازدواج کنی از این بایت قصه نباشه

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوران پدر و مادر ما, نمیگم سختی نبود, نمیگم قناعت نبود, همه اینا بود اما اونقد فراوونی بود, ارزونی بود که اجاره یا خرید مسکن و خورد و خوراک اصلا دغدغه ازدواج نبود. هرکی که یه دست شلوار و پیرهن داشت میتونست ازدواج کنه.

اما الان بدون حمایت پدر و مادر دو طرف ازدواج ممکن نیست و در اکثر موارد به شکست منجر میشه.

بالا