معرفي جامع رشته ي دانشگاهي زبان اسپانیایی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
زبان اسپانیایی
دیباچه: زبان رسمی بیش از یک میلیارد نفر از مردم جهان در 45 کشور، زبان اسپانیایی است. با توجه به پیوند تاریخی - مذهبی که بین جهان اسلام و کشور اسپانیا در گذشته وجود داشته است و برقراری رابطه فرهنگی بین کشورهای اسلامی و اسپانیا، آموزش زبان اسپانیایی از اهمیت خاصی برخوردار است. هدف دوره کارشناسی زبان اسپانیایی تربیت مترجمان و پژوهشگرانی است که در زمینه ترجمه و پژوهش‌های علمی و ادبی از زبان اسپانیایی به فارسی و برعکس فعالیت کنند.فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در وزارتخانه‌ها و نهادهای مختلف مملکت به ترجمه و تحقیق از منابع اسپانیایی زبان برای بهره‌برداری هرچه بیشتر از دانش‌ها ودست آورد‌های علمی کشورهای اسپانیایی زبان بپردازند. همچنین می‌توانند در مؤسسه‌های آموزش زبان تدریس کرده یا در رسانه‌های گروهی در زمینه ترجمه فعالیت کنند.

درس‌های این رشته در طول تحصیل :

دروس اصلی و تخصصی زبان اسپانیایی:
خواندن و درک مفاهیم، دستور وانشا ، نگارش ساده، نگارش پیشرفته، گفت و شنود، خواندن متون مطبوعاتی، ترجمه متون مطبوعاتی، نامه‌های اداری و بازرگانی، درآمدی بر ادبیات، اصول و روش ترجمه، اصطلاحات زبان، مکالمه موضوعی، سخنرانی، ترجمه شفاهی، ترجمه پیشرفته، نمونه‌های نثر و شعر، مقاله‌نویسی، تجزیه و تحلیل متون ادبی، ترجمه نوار و فیلم، فنون ترجمه، تاریخ زبان اسپانیایی، خلاصه‌نویسی، انگلیسی تخصصی، ترجمه کتاب

منبع: کتاب آشنایی با رشته های دانشگاهی سازمان سنجش آموزش کشورتالیف خانم فیروزه سودایی ونرم افزار سامان رشته ی سازمان سنجش و

گرداورنده:طه - Borna66
http://pnu-club.com

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
Amor mio

Amor mio

Amor mio

Amor mio por favor tu no te vas

Yo cuentare a las hora - s

Que nadi-a hoy

Vuelve