بازی فکری و بسیار زیبای bottleship solitare

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
قوانین تاپیک

1.مهلت جواب دادن به معماها 1هفته است. و بعد از اون جواب رو قرار میدم.
لطفا دوستان فقط جواب رو پیام خصوصی کنند.

2.هر کس میتونه فقط در یک سطح شرکت کنه، البته امکان اینکه بخواد کسی به سطح بالاتر بره وجود داره اما نمیتونه به سطح پایینتر بیاد.
پس برای رفتن به سطح بالاتر عجله نکنید تا دل زده نشوید.
در آخر هر هفته جواب و جدول امتیاز دهی نشون داده میشه.
پاسخ به معمای آسان 15 به متوسط 40 و به سخت 100 امتیاز داره
3.در صورت دادن پاسخ اشتباه تعداد ادواتی که درست قرار گرفته باشند امتیاز میگیرند
سطح اسان هرکدام 1 امتیاز
سطح متوسط هر کدام 3 امتیاز
سطح سخت هر کدام 6 امتیاز
در صورتی که جواب کلا اشتباه باشد در هرسطحی فقط یک امتیاز داده می شود تا تفاوتی بین کسی که شرکت کرده با کسی که شرکت نکرده باشه.
4.لطفا از گذاشتن پیام های اسپم خودداری کنید مثل
چقدر اسون بود
من تو فلان مدت حل کردم
زودتر جواب بدین

5.اگر کسی به امتیازش اعتراض داشت فقط از طریق پیام خصوصی اطلاع بده تا رسیدگی بشه
6.ارسال جواب فقط و فقط یک بار است و درصورت ارسال چند جواب هیچ کدام محاسبه نخواهد شد.

تذکر:مهلت پاسخ به معما فقط و فقط یک هفته از زمان قرار دادن معما است و مشخص است که به جوابهایی که بعد از اون داده میشه ترتیب اثر داده نمیشه.
تذکر2:در صورت تغییر نام کاربری حتما از طریق پیام خصوصی اطلاع دهید.
نکته: قوانین قابل تغییر میباشد.البته با مشورت
مدیر تالار
ابتدا یک آموزش در مورد این بازی فکری قرار میدم و بعد از اون در 3سطح آسان ، متوسط و سخت بازی ها رو میذارم.

با تشکر

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    73.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
قوانین بازی bottleship solitare

bottleship solitare یک سرگرمی منطقی پرطرفدار در جهان و یکی از آیتم های «مسابقات جهانی معما» است.

در هر معمای « bottleship solitare »، یک اقیانوس فرضی مربعی داریم که چند فروند battleship، destroyers، cruisersو submarines در آن پنهان هستند. نوع و تعداد ادواتی که در اقیانوس هستند، زیر هر معما مشخص است. هر فروند 4 battleshipخانه جا اشغال مي کند، هرdestroyers سه خانه، هرcruisers دو خانه و هر submarines یک خانه جا اشغال مي کند. برای راهنمایی، ماهیت بعضی خانه ها، از ابتدا مشخص شده است.
amuzeshi.jpg

1- ارقام بيرون جدول، به شما مي گويند که در هر سطر يا ستون چند خانه مورد اشغال ادوات است.

2- تمام ادوات به صورت افقي يا عمودي در اين اقيانوس قرار دارند و هيچيک از آنها مورب نیست.

۳- ادوات در این معما به هيچ وجه در همسايگي هم نيستند(حتي در گوشه ها).

پیشنهاد می شود:

1- سعی نکنید موقعیت ها را حدس بزنید، با کشف روابط منطقی، ماهیت قطعی بعضی خانه ها را تعیین کنید و با استناد به خانه های معلوم، کم کم ماهیت خانه های دیگر را هم مشخص کنید.

2- خانه هایی را که مطمئن هستید حاوی هیچیک از ادوات نیستند، با ضربدر (یا علامت آب) مشخص کنید.

3- خانه هایی را که مطمئن هستید باید پر باشند ولی شکل دقیقشان فعلا مشخص نیست، موقتا با یک خال سیاه مشخص کنید.

براي درک بهتر قوانين، به نمونه کوچک حل شده توجه کنید.

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
مراحل 9گانه حل کردن یک معمای bottleship solitare

مراحل 9گانه حل کردن یک معمای bottleship solitare

مراحل ۱ تا ۹ را دنبال کنید تا متوجه شوید که این نمونه کوچک از «bottleship solitare»، به چه شکل حل خواهد شد. در هر مرحله به پیکان های قرمزرنگ توجه کنید تا به شما بگویند که در کدام سطر یا ستون قرار است عملیات منطقی انجام شود.

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز

تاریخ شروع دور اول مسابقه جمعه 14 مهرماه1391

برای ارسال پاسخ عکس گذاشته شده رو ذخیره کنید و با استفاده از نرم افزارpaintو یا همان نقاشی محل ادوات رو مشخص کنید
و
عکس رو به صورت پیام خصوصی بفرستید

آخرین ویرایش:

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز

تاریخ شروع دور اول مسابقه جمعه 14 مهرماه1391

برای ارسال پاسخ عکس گذاشته شده رو ذخیره کنید و با استفاده از نرم افزارpaintو یا همان نقاشی محل ادوات رو مشخص کنید
و
عکس رو به صورت پیام خصوصی بفرستید

نمیشه یه راه ساده تر برای ارسال جواب بذارین؟مثلا با ردیفهای صفر ویک جواب بدیم؟؟؟

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم از سطح سخت
hard-1.jpg
تا ساعت 12 روز جمعه هفته آینده وقت دارید جواب رو پیام خصوصی کنید
دوستان حواستون باشه که فقط میتونید در یک سطح شرکت کنید
امکان رفتن به سطح بالاتر وجود داره اما نمیتونید به سطح پایین تر بیاین
پس اگه تونستید یک سطح رو سریع جوای بدین جوگیر نشین و بذارین خوب در این بازی حرفه ای بشین بعد به سطح بالاتر برین
موفق باشید

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
bottleship solitare

bottleship solitare

با سلام خدمت همه دوستان
با توجه به اینکه بعضی از دوستان در ارسال عکس مشکل داشتند شیوه دیگه ای برای پاسخ گویی اضافه می کنم
با این حال کسانی که میتونند حتما پاسخ رو به صورت عکس ارسال کنند.

شیوه پاسخ به صورت صفر و یک
محتویات اقیانوس رو از خانه بالا-چپ تا خانه پایین - راست با اعدادی حاوی صفر و یک بفرستید. به جای خانه های خالی (آب) صفر و به جای خانه های پر ، یک وارد کنید.در پایان هر سطر به خط بعدی بروید.اگر بخواهید نمونه حل شده را بفرستید به این صورت می شود.

battle-nemooneh-web.jpg

001000
100000
101001
000001
000001
101100

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
از اون مسابقه های باحاله که خیلی وقته دنبالش گشتم... ممنون دوست عزیز...
من الان میتونم هر سه سطح رو حل کنم و بفرستم؟

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر این بازیه باحاله
برای عضو شدن باید چیکار کنم خب؟
من تازه واردم:(
هزینه داره؟جایزه هم میدین؟:redface:
ممنون
تو باشگاه همه چیز رایگانه
این بازی تازه راه افتاده
انشاالله اگه استقبال خوبی بشه جایزه هم از دور بعدی با هماهنگی مدیر تالار قرار میدیم

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
bottleship solitare

bottleship solitare

مسابقه شماره 2
دوستان دقت داشته باشید در مرحله قبل چون هنوز مسابقه جا نیفتاده بود به خیلی ها ارفاق شد
هرکس تو سطحی که شرکت کرده باید ادامه بده
فقط یک بار جواب رو ارسال کنید

سطح آسان
easy 2.jpg

سطح متوسط
mediom 2.jpg

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
bottleship solitare

bottleship solitare

با عرض پوزش اینترنت قطع شده :mad:

الانم به هزار زور اومدم
:confused:

در اولین فرصت جوابها رو میذارم

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا کسی منو خبر نکرد
میشه بگین مسابقه جدید ساعت چند شروع میشه؟

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پاسخ مسابقه شماره 2

مشاهده پیوست 118488

جدول امتیازات

مشاهده پیوست 118489

ممنون:gol:

چرا کسی منو خبر نکرد
میشه بگین مسابقه جدید ساعت چند شروع میشه؟

با اجازه استارتر عزیز...:gol:

اگه سرعت نت استارتر محترم درست شه امروز توی تاپیک قرار میدن.....

شما هم اگه قوانینو خوندین میتونین شرکت کنید
;)

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
bottleship solitare

bottleship solitare

اطلاعیه مهم

دوستان دقت داشته باشن برای اینکه بازی شرکت کننده بیشتری داشته باشه و شرکت کنندگان به بقیه دوستانشون هم این بازی زیبا رو معرفی کنند و ازشون دعوت کنن که در بازی شرکت کنند.
از این پس هرکس شخصی رو معرفی کنه که در مسابقه شرکت کنه ، یک دهم از امتیاز گرفته شده توسط اون شخص در هر مسابقه به معرف داده میشه
:cool:مثلا اگر من احمد رو معرفی کنم و احمد در هر بازی 100 امتیاز بگیره .10 امتیاز هم به من داده میشه

معرفی کننده و معرفی شونده از طریق پیام خصوصی اطلاع بدهند.نکته مهم:
دوستان یادتون باشه این بازی صرفا برای تفریح انجام میشه پس با چند یوزر شرکت نکنید ویا جواب رو به دوستانتون نگین بذارین بازی با همین شور ادامه پیدا کنه

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
اطلاعیه مهم

دوستان دقت داشته باشن برای اینکه بازی شرکت کننده بیشتری داشته باشه و شرکت کنندگان به بقیه دوستانشون هم این بازی زیبا رو معرفی کنند و ازشون دعوت کنن که در بازی شرکت کنند.
از این پس هرکس شخصی رو معرفی کنه که در مسابقه شرکت کنه ، یک دهم از امتیاز گرفته شده توسط اون شخص در هر مسابقه به معرف داده میشه
:cool:مثلا اگر من احمد رو معرفی کنم و احمد در هر بازی 100 امتیاز بگیره .10 امتیاز هم به من داده میشه

معرفی کننده و معرفی شونده از طریق پیام خصوصی اطلاع بدهند.نکته مهم:
دوستان یادتون باشه این بازی صرفا برای تفریح انجام میشه پس با چند یوزر شرکت نکنید ویا جواب رو به دوستانتون نگین بذارین بازی با همین شور ادامه پیدا کنه

آقا مهندس خدا قوت...مشکوکین هااا....شبیه شرکتهای هرمی شده که به معرف درصد تعلق میگیره:D!!!
دستتون مر30...:):gol: