حجاب......آخرالزمان.....دختران کوهان دار........آنچه جبرئیل با خود به آسمان برد؟

m110h110s

عضو جدید
اگه یه خورده منطقی باشید و اخراجم نکنن قول میدم همه کاربرای شبیه خودت نتونن جوابمو بدن.فقط از روی غریزه صحبت نکنید
اگه مشکلت اخراجه من حاضرم تو پیام خصوصی باهات بحث کنم

نمیتونی بحث کنی چون تعصب داری، اعتقادادت رفته توی پوست و گوشت و استخونت!!!
باور کن همتون،همه آدمای مثل تو کاملا منحرف شدید،دنیا اونی نیست که فکرشو میکنی حتی یک ذره.
نمیشه با چندتا خط قانعت کرد چون حماقت با انسان بوده و تا آخرین روز دنیا هم با آدم میمونه.

اما مثل اینکه مشکل شما یه چیز دیگس :
نکته اول این که از طریقه صحبت کردنتون معلومه اینایی که گفتی رو خود شما هم صدق میکنه چون تعصب داری، اعتقادادت رفته توی پوست و گوشت و استخونت!!!

اما نکته دوم مثل اینکه توهین کردنم تو گوشت وپوست شماست ایندفعه به کل انسان ها توهین کردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار

این روزها وقتی در خیابان و اماکن عمومی قدم می زنی اگر بخواهی حالت سرجا بماند جرات سر بالا آوردن نداری و اگر اهل حال(!) هم بودی که …

این قضیه زن و مرد هم نمی شناسد. چه بسیار از زنانی را دیده ام و با گوش خود شنیده ام که از دیدن وضعیت پوشش هم جنسان خود این جمله را زمزمه کرده اند.

«« به گواهی تاریخ و اسناد و کتاب هایی که بسیاری از آن ها توسط غربی ها نگارش شده است، داشتن پوشش و حجاب در ایران ربطی به دوران بعد از اسلام ندارد و آثار تاریخی، کتاب ها و اسناد، نقوش سنگی موید این موضوع هستند که لباس و پوشش زن و مرد ایرانی کاملا متناسب با حفظ حریم حیا و عفت بوده است.»»

دختران کوهان دار

در حدیثی طولانی از پیامبر اکرم در توصیف اوضاع و شرایط مردم آخرالزمان به موضوع شکل ظاهر و پوشش زنان و مردان اشاره شده است. حضرت در یک پیش بینی شرایط جامعه ۱۴۰۰ سال بعد را این طور روایت کرده اند: «سیکون فی آخر امتی رجال، یرکب نساؤهم علی سروج کاشباه الرجال. یرکبون علی المیاثر حتی یاتوا ابواب المساجد، نساؤهم کاسیاب عاریات، علی رؤوسهنّ کاسنمة البخت العجاف، لا یجدن ریح الجنّة! فالعنوهن فانهن ملعونات»
«در آخرت امت من مردانی پیدا می شوند که زنهایشان همچون مردها بر روی زینها سوار می شوند، در آن عصر بر فراز تشکها سوار می شوند و تا در مساجد می روند، زنانشان در عین لباس پوشیدن لخت و عور هستند و بر سرشان چیزی همانند کوهان اشتران لاغر است، آنها عطر بهشت را استشمام نمی کنند. آنها را لعنت کنید که آنها از رحمت خدا بدور هستند.»

فاطمه، جواهری مستور

به راستی چه به روز زن ایرانی آمده است که حیا و عفتش را به عنوان کالایی بی ارزش در معرض دید ناپاکان قرار می دهد؟
نداشتن حجاب نتیجه حیا زدایی در جامعه ای است که فاطمه را الگوی خود می داند. در ایام ولادت این برترین زن خلقت خوب است نگاهی به زندگی او بیاندازیم. فاطمه ای که در قله زیبایی، لطافت و ظرافت، پرچم نجابت و حیا و ایمانش به اهتزاز در آمده است و حتی از مرد نابینا خود را می پوشاند. همین بانو با همه اعتقادش به حجاب و حفظ حریم زن، بزرگترین حق طلب تاریخ می شود و ثابت می کند داشتن حیا و عفت و حجاب تناقضی با حظور در اجتماع ندارد.

آنچه جبرئیل با خود به آسمان برد

اگرچه شرایط زمانی که در آن واقع شدیم به اجبار ما را جزو انسان های آخرالزمانی محسوب می کند، اما می توان با تمسک به دو نیروی ایمان و اراده کاری کرد که بازیگر نقش منفی صحنه های آلوده دنیا نبود.
پیامبر صلی الله علیه و آله در واپسین روزهای عمر شریفشان فرمودند:
«از برادرم جبرئیل پرسیدم: آیا بعد از من به این جهان فرود می آیی؟
گفت: آری، ده بار می آیم و گوهرهای زمین را با خود می برم.
گفتم: چه چیزها را می بری؟

گفت: بار اول برکت را از زمین می برم.
بار دوم مرحمت را از بندگان می برم.
بار سوم حیا را از زنان می برم.
بار چهارم عدالت را از حکمرانان می برم.
بار پنجم محبت را از دل مردمان می برم.
بار ششم شکیبائی را از مستمندان می برم.
بار هفتم سخاوت را از ثروتمندان می برم.
بار هشتم دانش را از دانشمندان می برم.
بار نهم قرآن را از دل قاریان می برم.
بار دهم ایمان را از دل مؤمنان می برم.»

میگم حداقل اسلام کامل اجرا میکردید عدالت رعایت میکردید

یک چندتا عکس هم از وضع و لباس پسران امروزی میذاشتید احیانا بد نبود

بعد اسلام فقط برای خانم ها گفته؟!

چرا از اسلام ان چیزهایی که میخواید فقط برداشت میکنید!

Риал Краесис

عضو جدید
ببین من دوست ندارم با آدمایی مثل شما بحث کنم !اون عقیده سراپا مشکلتو هم به رخ دیگران نکش

دلیلش اینه که شماها مفهوم خدارو تحریف کردید،تمام تاریخ 1 میلیارد انسان رو بیهوده کردید،رستگاری احمقانتون رو به خورد آدما دادید!!
اگه یه خورده منطقی باشید و اخراجم نکنن قول میدم همه کاربرای شبیه خودت نتونن جوابمو بدن.فقط از روی غریزه صحبت نکنید

نمیتونی بحث کنی چون تعصب داری، اعتقادادت رفته توی پوست و گوشت و استخونت!!!
باور کن همتون،همه آدمای مثل تو کاملا منحرف شدید،دنیا اونی نیست که فکرشو میکنی حتی یک ذره.
نمیشه با چندتا خط قانعت کرد چون حماقت با انسان بوده و تا آخرین روز دنیا هم با آدم میمونه.

نمونه افرادی که باغث میشن من یکی تو اینجور بحث ها شرکت نکنم.
از سر تا پای پست هاتون توهین میباره و فقط اون بالا نشستین و میگین نعلش کن خوب نشون بده چقدر جنم داری، اگه مشکلتون هم اخراج شدنه بنده با مدیران ارشد و ادمین سایت صحبت میکنم شما رو اخراج نکنن قبول؟ اگه قبوله بسمه الله.

من میخواستم بحثو باهاتون ادامه بدم ولی راستش اصلا حوصله ی بحثو ندارم ....من یه دختر به قول شما بد حجابم که لباسایی میپوشم که در عین پوشیدگی انگار برهنه ام....و یه من ارایش میکنم و به قول شما اهل دین ها کوهان میزارم....
کسی نمتونه جلوموبگیره این عقیده ی منه.....
اجرتون به خدا

من کاری ندارم عقیده ام درسته یا غلط من با این عقده بار اومدم تو خانواده ای که جلو پسر عمو و عمه هام متونم با تاپ و شوارک بگردم و مشکلی نداشته باشم تو خانواده ای که با این سن کم میتونم ارایش کنم میتونم خیلی کارا بکنم ....وا حالا تغییرش واسم مشکل ترین کار دنیاست....
حوصله ام ندارم چون درگیر امتحانمم هستم و نمیتونم زیاد بیام نت
راستی از نظر من اون حرف یه توهین حالا به هر منظوری که زده شده باشه

من خوشحال میشم بعد امتحانام باهاتون صحبت کنم واسه من دیگه هیچی مهم نیست درجواب اون یکی حرفاتون ....من واسم زندگی هم مهم نیست و اگه گذاشته بودن الان مرده بودم

رها بانو جان(ایراد نداره که اینطوری صدا کنم)
منم یه زمانی مثل شما فقط به مردن فکر میکردم البته یک بار هم تجربه کردم(خود کشی نبوده یه ماجرایی بوده که از حوصله این بحث خارجه)
فقط میخوام بدونی که تنها کسی که میتونه بهت کمک کنه خودتی و بس.:gol:

چرا خوب متعاقب دخترای بد حجاب پسر های بد حجاب هم هستن.
بله حجاب فقط برای دخترا گفته نشده بلکه برای هر دو گروه گفته شده اگه دوست دارین میتونم مطالبی رو براتون عرض کنم.
با تشکر از همه دوستان(هم انها که مرا قبول دارند و هم انها که قبول ندارند).

رها بانو

عضو جدید
رها بانو جان(ایراد نداره که اینطوری صدا کنم)
منم یه زمانی مثل شما فقط به مردن فکر میکردم البته یک بار هم تجربه کردم(خود کشی نبوده یه ماجرایی بوده که از حوصله این بحث خارجه)
فقط میخوام بدونی که تنها کسی که میتونه بهت کمک کنه خودتی و بس.:gol:
).

خیر اشکال نداره
من چه کاری میتونم واسه خودم بکنم وقتی حتی از خودمم متنفرم؟؟؟من این دینو که انقدر به دخترا کم اهمیت میده دوس ندارم

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
خیر اشکال نداره
من چه کاری میتونم واسه خودم بکنم وقتی حتی از خودمم متنفرم؟؟؟من این دینو که انقدر به دخترا کم اهمیت میده دوس ندارم

سلام رها بانو
دلیلش خصوصی نباشه؛ چرا از خودت متنفری؟
با مطالعه و درک مفاهیم می تونی به عکس مطلبی برسی که الان فکر می کنی درسته!!

m110h110s

عضو جدید
خیر اشکال نداره

قرار بود بعد از امتحانا بحث کنیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نمراتت کم شد نندازی تقصیر ماها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

افکارت خیلی پریشونه اخه چرا خود زنی میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دین به دخترا کم اهمیت نیست خیلی احادیث در رابطه با زنان اومده
از جمله اینکه پیامبر فرمودند:زن ریحانه است

m110h110s

عضو جدید

سلام
حرف شما کاملا متینه
عدالت باید رعایت بشه
اما ما به این نتیجه رسیدیم که عکس این خانوما هم نباید گذاشته میشد

کی از اسلام چیزی که خودش میخواد رو برداشت میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
شما از اسلام چی برداشت میکنید؟

m110h110s

عضو جدید
از سر تا پای پست هاتون توهین میباره و فقط اون بالا نشستین و میگین نعلش کن خوب نشون بده چقدر جنم داری، اگه مشکلتون هم اخراج شدنه بنده با مدیران ارشد و ادمین سایت صحبت میکنم شما رو اخراج نکنن قبول؟ اگه قبوله بسمه الله.
.

دمت گرم..................................

رها بانو

عضو جدید
سلام رها بانو
دلیلش خصوصی نباشه؛ چرا از خودت متنفری؟
با مطالعه و درک مفاهیم می تونی به عکس مطلبی برسی که الان فکر می کنی درسته!!
دلیلشو نمیدونم 4ساله دنبالشم پیداش نمیکنم .....
بببخشید من معنی جملهی دومتونو نفهمیدم

رها بانو

عضو جدید
قرار بود بعد از امتحانا بحث کنیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نمراتت کم شد نندازی تقصیر ماها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

افکارت خیلی پریشونه اخه چرا خود زنی میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دین به دخترا کم اهمیت نیست خیلی احادیث در رابطه با زنان اومده
از جمله اینکه پیامبر فرمودند:زن ریحانه است
من بهتون پیام خصوصی میدم اینجا بحث راجب حجاب نه من.....

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
دلیلشو نمیدونم 4ساله دنبالشم پیداش نمیکنم .....
بببخشید من معنی جملهی دومتونو نفهمیدم

lممکن نیست!! جاییت درد می کنه اما نمی دونی کجا؟؟

معنی جمله دوم اینه که ندونسته داری حرف می زنی تاریخ و تاریخچه مطالع کن با احساست و تعقلت حرف بزن نه با نگاهت و شنیده هات!!

رها بانو

عضو جدید
[

lممکن نیست!! جاییت درد می کنه اما نمی دونی کجا؟؟

معنی جمله دوم اینه که ندونسته داری حرف می زنی تاریخ و تاریخچه مطالع کن با احساست و تعقلت حرف بزن نه با نگاهت و شنیده هات!!
ببخشید ولی من دوست ندارم راجب خودمو مشکلام حرف بزنم فقط اینکه من با خودمو خدام مشکل دارم همینو بس

siavash@dt

عضو جدید

بذار واست یه مثال بزنم ای موعظه گر اخلاق تا اون نفرت غریزیت از واقعیت یخورده بیشتر منقبض بشه .

دو گدا تو خیابون نزدیک واتیکان کنار هم نشسته بودن. یکی صلیب گذاشته

بود و دیگری الله...

مردم زیادی که از اونجا رد می شدن، به هر دو نگاه می کردن و فقط در کلاه

اونی که پشت صلیب نشسته بود پول میانداختند.

کشیشی از اونجا می گذشت، مدتی ایستاد دید که مردم فقط به گدایی

که صلیب داره پول می دن و هیچ کس به گدای پشت الله

چیزی نمی ده. رفت جلو گفت:

رفیق بیچاره من، متوجه نیستی؟ اینجا مرکز مذهب کاتولیک است.

پس مردم به تو که الله گذاشتی پول نمی دهند، به خصوص که درست

نشستی کنار یه گدای دیگری که صلیب داره. در واقع از روی لجبازی

هم که باشه مردم به اون یکی پول میدن نه تو.

گدای پشت الله بعد از شنیدن حرفهای کشیش رو کرد به گدای پشت

صلیب گفت:

هی "اسدالله" نگاه کن کی اومده به ما بازاریابی یاد بده؟

منظورم ازین داستان میدونی چیه؟؟؟مطمئنا چیزی دستگیرت نشده!!!

مالک اشتر

اخراجی موقت
سلام
از شما دیگه انتظار نداشتیما!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اول اینکه جوابت تو سوالت هست که چرا نفرمودن چادر سرش کنید ؟!!!!!!!!!خوب زنه یهودی بوده و اسلام اوردنم زور نیست
تازه بحث سر خانومه نبوده بحث سر حفظ حرمت از طرف مرد بوده
دوما حجاب هم برای محافظت از زنانه
سوما این فضولیو تجسسی که میگین زمانی معنا پیدا میکنه که تو زندگی کسی سرک بکشیمو مچ بگیریم
بله اسلامم گفته لا تجسّسو
اما در مورد حجاب اینجوری نیست چون بی حجابی فسق علنیه یعنی مخالفت صریح با امر خدا در مکان عمومی در اینجا وظیفه ما نهی از منکره که تو نهج البلاغه احادیثش بسیاره
وقتی خداوند عذابی بر قومی میفرستاد ملائک میپرسیدند پس کسانی که جزء گنهکاران نبودن چی ؟
خدتوند فرمودند :چون انها را از گناه باز نداشتن
چهارم روایات حضرت علی (علیه اسلام) به نهج البلا غه منحصر نمیشه
اینم بخاطر تو
امام علی (علیه اسلام):پوشيدن لباس ضخيم بر شما لازم است ، زيرا كسى كه لباسش نازك و بدن نما باشد، دينش نيز ضعيف و نازك است نهج البلاغه : نامه 31

پوشیدن لباس ضخیم هیچ ارتباطی با پوشاندن مو ندارد و من هیچ جایی از روایات معتبر اسلامی، پوشش مو را جز حجاب ندیدم و اینا تفسیرهای یک عده تندرو چند صد سال پس از اسلام بوده.
همونطوری که زمانی روبنده رو هم به زنان مسلمان تحمیل کردن، اگر شما توانستی ثابت کنی روبنده از قرآن استناد نمیشه منم براتون پوشش مو رو خواهم آورد.

در ضمن نداشتن پوشش مو مخالفت صریح با امر خدا نیست و ما هیچ نمونه تاریخی از دخالت رسول الله یا امیرالمومنین در پوشش مردم و سپس عقوبت آنها نداریم.
این روایت رو هم براتون آوردم تا بدانید یهودی ها هرطوری دوست داشتن در حکومت علی در آنزمان میگشتن.

شما یک تفسیر غلط رو پیش خودتون به گناه تفسیر میکنید، بعدا میگین مبارزه نکردن باهاش جرمه !!!!!!!!!!!
مثل زمان قاجار که پدر زنی که روبنده نداشت رو در میاوردن و میگفتن این دهن کجی به فرمان خداست.

شما فکر کردین اونزمان عالم دینی نبوده و همه عالمان دینی فقط در دوران معاصر ما پیدا شدن؟؟!!!!!!!!!
پس چرا اونزمان چنان برداشتی از حجاب داشتن؟

رها بانو

عضو جدید

بذار واست یه مثال بزنم ای موعظه گر اخلاق تا اون نفرت غریزیت از واقعیت یخورده بیشتر منقبض بشه .

دو گدا تو خیابون نزدیک واتیکان کنار هم نشسته بودن. یکی صلیب گذاشته

بود و دیگری الله...

مردم زیادی که از اونجا رد می شدن، به هر دو نگاه می کردن و فقط در کلاه

اونی که پشت صلیب نشسته بود پول میانداختند.

کشیشی از اونجا می گذشت، مدتی ایستاد دید که مردم فقط به گدایی

که صلیب داره پول می دن و هیچ کس به گدای پشت الله

چیزی نمی ده. رفت جلو گفت:

رفیق بیچاره من، متوجه نیستی؟ اینجا مرکز مذهب کاتولیک است.

پس مردم به تو که الله گذاشتی پول نمی دهند، به خصوص که درست

نشستی کنار یه گدای دیگری که صلیب داره. در واقع از روی لجبازی

هم که باشه مردم به اون یکی پول میدن نه تو.

گدای پشت الله بعد از شنیدن حرفهای کشیش رو کرد به گدای پشت

صلیب گفت:

هی "اسدالله" نگاه کن کی اومده به ما بازاریابی یاد بده؟

منظورم ازین داستان میدونی چیه؟؟؟مطمئنا چیزی دستگیرت نشده!!!

من متوجه شدم اونا از قسط اینکارو میکردن دوتاشون باهم دوست بودن وچون میدونستن مردم به الله اهمیت نمدین و از لج اون به صلیب داره پول میدن
درسته؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
پوشیدن لباس ضخیم هیچ ارتباطی با پوشاندن مو ندارد و من هیچ جایی از روایات معتبر اسلامی، پوشش مو را جز حجاب ندیدم و اینا تفسیرهای یک عده تندرو چند صد سال پس از اسلام بوده.
همونطوری که زمانی روبنده رو هم به زنان مسلمان تحمیل کردن، اگر شما توانستی ثابت کنی روبنده از قرآن استناد نمیشه منم براتون پوشش مو رو خواهم آورد.

در ضمن نداشتن پوشش مو مخالفت صریح با امر خدا نیست و ما هیچ نمونه تاریخی از دخالت رسول الله یا امیرالمومنین در پوشش مردم و سپس عقوبت آنها نداریم.
این روایت رو هم براتون آوردم تا بدانید یهودی ها هرطوری دوست داشتن در حکومت علی در آنزمان میگشتن.

شما یک تفسیر غلط رو پیش خودتون به گناه تفسیر میکنید، بعدا میگین مبارزه نکردن باهاش جرمه !!!!!!!!!!!
مثل زمان قاجار که پدر زنی که روبنده نداشت رو در میاوردن و میگفتن این دهن کجی به فرمان خداست.

شما فکر کردین اونزمان عالم دینی نبوده و همه عالمان دینی فقط در دوران معاصر ما پیدا شدن؟؟!!!!!!!!!

به نظر شما این حدیث که میگه فقط گردی صورت و دستها تا مچ جاهایی از بدن نامحرم هست که میتونه دیده بشه مال معاصره؟ شایدم جعلیه اره؟

مالک اشتر

اخراجی موقت
به نظر شما این حدیث که میگه فقط گردی صورت و دستها تا مچ جاهایی از بدن نامحرم هست که میتونه دیده بشه مال معاصره؟ شایدم جعلیه اره؟

منم همین برام سئواله که چرا علمای اسلام از زمان قاجار و صفویه این رو نفهمیده بودن و زن ها تو خیابان روبنده داشتن.
راستی کدوم حدیث رو میگی؟

اصلش رو واسم بیار، مشتاق شدم یک حدیث درباره حجاب با تمامی جزئیاتش پیدا شده و من خبر نداشتم.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همین برام سئواله که چرا علمای اسلام از زمان قاجار و صفویه این رو نفهمیده بودن و زن ها تو خیابان روبنده داشتن.
راستی کدوم حدیث رو میگی؟

اصلش رو واسم بیار، مشتاق شدم یک حدیث درباره حجاب با تمامی جزئیاتش پیدا شده و من خبر نداشتم.

عربیشو پیدا نکردم
ولی اینجا باید باشه:
بحارالانوار: ج 101، ص 38.

m110h110s

عضو جدید

سلام ببخشید دیر خدمت رسیدم
بنده نگفتم لباس زخیم ربطی به مو داره ولی خوب جزء حجاب داشتنه
نکته اول اینکه قبلا هم گفتم احادیث معتبر فقط به نهج ال بلاغه منحصر نمیشه
اما اگه حدیث در مورد پوشش مو و عقاب اون میخواید؟بفرمایید:
قال الامام علي - عليه السّلام - : دَخَلْتُ أنا و فاطمَةُ عَلي رسول الله - صلّي الله عليه و آله - ... فقالَ، يا عليُّ، ... رايتُ اِمرَاَةً معلَّقَةً بشَعْرِها يَغْلي دماغُ راسها ... فانّها لا تُغَطّي شَعْرَها من الرّجالِ. امام علي - عليه السّلام - فرمودند: (روزي) من و فاطمه خدمت رسول خدا - صلّي الله عليه و آله - رسيديم، (ديدم كه ايشان شديداً گريه مي كنند. عرض كردم: پدر و مادرم فدايت، اي رسول خدا، چه چيزي شما را به گريه انداخته است؟) حضرت فرمودند: اي علي شبي كه مرا به آسمانها بردند. زناني از امت خود را ديدم كه در عذاب هاي بسيار سختي به سر مي بردند، به ياد عذاب سخت آنها افتادم و گريه بر من غلبه نمود، زناني را ديدم كه از موهاي سر خود آويزان هستند و از آتش جهنم مغز سرشان مي جوشيد ... پس آنها كساني هستد كه در دنيا موهاي سرشان را از مردان نامحرم نمي پوشانند. «بحار الانوار، ج 8، ص 309»
اینم در مورد زینت برای نامحرم:
قال الامام علي - عليه السّلام - : قال رسول الله - صلّي الله عليه و آله - : ... و رايتُ اِمرَاةً تاكُلُ لحمَ جَسَدِها و النّار توقَدُ مِنْ تَحتِها ... فاِنَّها كانَتْ تَزيّنُ بَدَنها للنّاس ... . امام علي - عليه السّلام - فرمودند: رسول خدا - صلّي الله عليه و آله - فرمودند: در شب معراج زناني را ديدم كه گوشت بدن خود را مي خوردند در حاليكه آتش جهنم از زير آنها شعله ور بود ... همانا آنها كساني هستند كه خود را براي مردم نامحرم زينت مي كنند. «بحار الانوار، ج 8، ص 309»

m110h110s

عضو جدید
راستی کدوم حدیث رو میگی؟

اولا که من بعید میدونم اون موقع روبند رو واجب کرده بودند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اما بر فرض اینکه واجب میدونستن بر میگرده به برداشتشون از احادیثی که هر کاری که بوسیله اون کار یقین به گناه افتادن داشته باشی حرامه حالا بخواد نپوشوندن صورت باشه
البته اینا برمیگرده به نظرات علما که با هم متفاوته
اما اینکه ما بخوایم یکی یکی احادیث و پیدا کنیم و از توش حکم در بیاریم کار ما نیست یا حد اقل الان کار ما نیست
من قبلا هم گفتم مراجع ما یا هر مجتهدی (کسی که توانایی بیرون کشیدن حکم از قران و احادیث رو دارد) کلی درس خونده تا به اونجا رسیده کلی علم (علم رجال .علم درایه .علم اصول و.........)یادگرفته وبه وسیله ی اونا این احکام رو استنباط کرده

بالا