لپ‌تاب و مباحث مربوط

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:exclaim::exclaim: آخه من چی میگم شما چی میگی!!
نمیگم خوب مطلق اپل
ایسوس و MSI رو بیشتر پیشنهاد میدم
اگه بخوای پایه منظره هستم!!

سلام...
اعصابت رو خورد نکن...
خوب شما میگید که ایسوس و ام اس آی... منم میگم ایسر و اچ پی... آخه مگه آدم بیکاره که پولش رو بده و یه لپ تاپ بخره که الکی براش ۱۰۰ تا ۵۰۰ تومن بیشتر از عرف بازار خرج کنه که یه لپ تاپ خیلی خفن گیرش بیاد...
خوب میره ایسر یا اچ پی می خره و یکم ازش مواظبت می کنه تا دیرتر خراب بشه...هردوشون یه مدل براش کار می کنند...
تازه ایسر تویه مدلهای جدید داره می ترکونه...
باتشکر...

amingh2914

عضو جدید
سلام
جدیدا لپ تاپ لنوو خریدم به مشخصات زیر :
lenovo z580 i7 6gb 750 gb graphic 2gb
شماره سریال پشت لپ تاپ با شماره سریال رو جعبه یکیه
تو سایت لنوو رفتم قسمت 3D Tour .انگار اونجا رنگ و بعضی قسمت های لپ تاپ با لپ تاپم فرق میکنه!!!
ممکنه لپ تاپ تقلبی باشه؟!!!!!! راهی نیست به این موضوع پی برد؟ از طریق سریال نامبر میشه متوجه شد تقلبی یا نه؟؟؟؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
تو سایت لنوو رفتم قسمت 3D Tour .انگار اونجا رنگ و بعضی قسمت های لپ تاپ با لپ تاپم فرق میکنه!!!
ممکنه لپ تاپ تقلبی باشه؟!!!!!! راهی نیست به این موضوع پی برد؟ از طریق سریال نامبر میشه متوجه شد تقلبی یا نه؟؟؟؟

سلام...
احتمالش کم هستش که لپ تاپ شما تقلبی باشه... چون از یه لپ تاپ مدل های متفاوتی تولید میشه...
ولی برای اطمینان بیشتر می تونید به سایتش برید و با شماره سریال مطمئن بشید که اصل هستش یا تقلبی...
باتشکر...

Homayoon90

عضو
سلام
دوست عزیز گاهی قطعات داخل لپ تاپ ها رو عوض میکنند و به اصطلاح میگن کانفیگ های مختلف از یک دستگاه.به طور کلی رم ، سی پی یو و هارد لپ تاپ ها قابل تعویض هستن و گاهی برای کاهش قیمت یا حتی ارتقا ، قطعات عوض میشن.گاهی شما یک دستگاه رو در دو فروشگاه با اختلاف قیمت فاحش میبینی، دلیلش همینه.اگر قطعات رو با هم مقایسه کنی میبینی که در قطعات متفاوت هستند اگر چه یک مدل هستن!!! به این جور دستگاه ها تقلبی نمیشه گفت اما طبیعتا اگر از استاندارد کارخانه سازنده خارج بشن استاندارد اصلشو ندارن. اما در کل اصلا نگران نباش.
تفاوت داشتن قطعات یا کانفیگ های متفاوت یه چیز رایج هست!

amingh2914

عضو جدید
سلام...
احتمالش کم هستش که لپ تاپ شما تقلبی باشه... چون از یه لپ تاپ مدل های متفاوتی تولید میشه...
ولی برای اطمینان بیشتر می تونید به سایتش برید و با شماره سریال مطمئن بشید که اصل هستش یا تقلبی...
باتشکر...
تو سایت lenovo.com رفتم ولی نتیجه ای نگرفتم!

C#.net

اخراجی موقت
با سلام
میشه روی لپ تاپی که روش 7 هست ویندوزxp نصب کنیم؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام

سلام.آره ميشه ولي بايد تو يه درايو ديگه نصب كنيد. احتمال هم داره كه صفحه بوت نياد و مستقيم بره تو xp يا 7 كه با easy BCD درست ميشه

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

سلام...
نه...
نمیشه...
اول باید ویندوز ایکس پی...بعد هم ویندوز سون نصب بشه...
در صورتی که بخواید برعکس رفتار کنید... ویندوز ایکس پی در مراحل اول بهتون میگه که نمی تونید دانگرید (رفتن به یه نسخه قبلتر) کنید...البته این موضوع تست شده است....
باتشکر...

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام...
نه...
نمیشه...
در صورتی که بخواید برعکس رفتار کنید... ویندوز ایکس پی در مراحل اول بهتون میگه که نمی تونید دانگرید (رفتن به یه نسخه قبلتر) کنید...البته این موضوع تست شده است....
باتشکر...
من خودم اينو تست كردم دوست عزيز. اگه تو درايوهاي مجزا نصب بشه امكان پذيره

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام...
دمت گرم...
روش نصبش رو بذار..ما هم استفاده کنیم...
والله تویه عمرم نشنیدم که هیچ سیستم عامل عتیغه ای اجازه ی دانگرید رو بده...یعنی یه سیستم بروز تر و بهتر داری...بعد بری یه سیستم قدیمی تر و با هزارتا باگ مختلف رو نصب کنی...
چنین اجازه ای خودش جای فکر داره...
باتشکر...

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام...
دمت گرم...
والله تویه عمرم نشنیدم که هیچ سیستم عامل عتیغه ای اجازه ی دانگرید رو بده...یعنی یه سیستم بروز تر و بهتر داری...بعد بری یه سیستم قدیمی تر و با هزارتا باگ مختلف رو نصب کنی...
باتشکر...
سلام
نه عزيز. من كه نگفتم روش نصب كني كه. هر كدوم تو يه درايو مجزا بايد باشه. يكي ديگه از دوستان هم حرف منو تاييد كردن.

اتفاقا همين چند روز پيش رو سيستم دوستم نصب كردم و همون مشكلي كه عرض كردم (صفحه بوت) رو داشت كه راه حلشم نوشتم

C#.net

اخراجی موقت
سلام...
نه...
نمیشه...
باتشکر...

سلام...
دمت گرم...
باتشکر...

سلام
نه عزيز. من كه نگفتم روش نصب كني كه. هر كدوم تو يه درايو مجزا بايد باشه. يكي ديگه از دوستان هم حرف منو تاييد كردن.

اتفاقا همين چند روز پيش رو سيستم دوستم نصب كردم و همون مشكلي كه عرض كردم (صفحه بوت) رو داشت كه راه حلشم نوشتم
بین دانشمندان اختلاف نظر ایجاد شد:surprised::eek::confused::cool:

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشحالم می بینم تاپیکی که ایجاد کردم هنوز زنده است!!!!
از همه ممنونم. آدم بعد از برگشت به ای جا حس می‌کنه یه عالمه از دنیا دور بوده.

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشحالم می بینم تاپیکی که ایجاد کردم هنوز زنده است!!!!
از همه ممنونم. آدم بعد از برگشت به ای جا حس می‌کنه یه عالمه از دنیا دور بوده.

سلام..
بیا جای من واستا... آقا جلوش رو نگیر...این با من هستش... بیا جلو... :D
باتشکر..

torreto

عضو جدید
سلام بچه ها
کمک فوری خیلی فوری
من از وایرلس خوابگاهمون استفاده میکردم واسه وب گردی ولی 1 هفتس که وارد نت نمیشم
همه دوستام وارد میشن الا من-یه ذره که باهاش سروکله زدم فهمیدم بین سرور خابگاه و اینترنت علامت ضربدر هست یعنی ای پی من مسدود شده -من کار خاصی نکردم ولی نمیدونم چرا این طوری شده -
باید چی کار کنم؟

Homayoon90

عضو
سلام بچه ها
کمک فوری خیلی فوری
من از وایرلس خوابگاهمون استفاده میکردم واسه وب گردی ولی 1 هفتس که وارد نت نمیشم
همه دوستام وارد میشن الا من-یه ذره که باهاش سروکله زدم فهمیدم بین سرور خابگاه و اینترنت علامت ضربدر هست یعنی ای پی من مسدود شده -من کار خاصی نکردم ولی نمیدونم چرا این طوری شده -
باید چی کار کنم؟

دوست عزیز ربطی به آی پی نداره. آی پی کل خوابگاه شما یه چیزه ، یعنی آی پی مال کانکشن اینترنت هست نه مال یک سیستم!!!
و اما مشکل شما، مگه شما از وی پی ان استفاده نمی کنید؟ در این صورت میشه گفت سهمیه اینترنت شما تموم شده! (اگر اینترنتتون محدوده) وگرنه که تنظیمات وای فایتون بهم ریخته.

torreto

عضو جدید
دوست عزیز ربطی به آی پی نداره. آی پی کل خوابگاه شما یه چیزه ، یعنی آی پی مال کانکشن اینترنت هست نه مال یک سیستم!!!
و اما مشکل شما، مگه شما از وی پی ان استفاده نمی کنید؟ در این صورت میشه گفت سهمیه اینترنت شما تموم شده! (اگر اینترنتتون محدوده) وگرنه که تنظیمات وای فایتون بهم ریخته.

از وی پی ان که خود دانشگاه داده استفاده میکنم که نامحدوده ولی فک کنم تنظیمات وای فای به هم ریخته
مرسییییییییی از راهنماییتون;)

it_solver

عضو جدید
تبلت- لپ‌تاپ هیبریدی با دو نمایشگر
این روزها عرضه رسمی ویندوز 8 جنجالی‌ترین اخبار دنیای تکنولوژی را به خودش اختصاص داده است. در واقع عرضه محصولات متنوع مبتنی بر این سیستم عامل موج جدیدی از محصولات دیجیتال شخصی را وارد بازار کرده است. با نزدیک‌ شدن به زمان انتشار نسخه نهایی ویندوز ۸،‌ شرکت‌های مخلتف پیش‌فروش محصولات مبتنی بر این سیستم‌ عامل را آغاز کرده‌اند.

در همین راستا شرکت Asus به‌تازگی پیش فروش تبلت جالب و غیرمعمول Taichi خودش را که در واقع یک تبلت- لپ‌تاپ هیبریدی با دو نمایشگر یکی در پشت و دیگري در جلوی دستگاه است، آغاز کرده است.
Taichi یک کامپیوتر شخصی قابل حمل تبدیل شدنی است که امکان اجرای ویندوز ۸ و تمام نرم‌افزارهای ویندوزی را دارد. وزن ۱۲۴۷ گرمی این دستگاه از اولترابوک‌ها سبک‌تر بوده، اما از تبلت‌ها سنگین‌تر است. این محصول دارای دو نمایشگر 6/11 اینچی با وضوح 1080 در 1920 پیکسل است و از امکاناتی مانند پردازنده سریع Core i5 شرکت Intel، رم 4 گیگابایتی، حافظه ذخیره‌سازی SSD با ظرفیت 128 گیگابایت و البته دو پورت سریع 3/0 USB بهره می‌برد. شرکت Asus اعلام کرده است که پیش‌فروش این محصول جالب و تبدیل شدنی از طریق Amazon، B&H، NewEgg و TigerDirect شروع شده است. قیمت 1300 دلاری این محصول در مقایسه با رقبای ویندوز 8 خودش نسبتا مناسب است و خریداران آن می‌توانند بعد از پیش‌خرید، Taichi خودشان را درست در روز انتشار رسمی ویندوز 8 تحویل بگیرند.

torreto

عضو جدید
سلام .. یه لپ تاپ asus با قیمت 1700 بهم معرفی کنید .. طرف رشته اش کامپیوتره . ممنون...
اول باید مدل های ایسوس که تو این رده هستن رو پیداکنی -قیمتا هر روز عوض میشه -بعد بیا تو باشگاه و تایپیکای مربوطه رو بخون و ببین نقاط ضعف و قوتش چیه-من خودم این روشو رفتم و خیلی اطلاعات دیگه بدست میاری
بازم خودت مختاری

hossein21

عضو جدید
سلام
لب تاب asus که نوشته quad core منظورش 4هسته ای هست؟
از نظر کیفیت چطوریه اگر 4 هسته ای؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
لب تاب asus که نوشته quad core منظورش 4هسته ای هست؟
از نظر کیفیت چطوریه اگر 4 هسته ای؟

سلام...
خوب از نظر تعداد هسته ..بله درست هستش...۴ هسته ای هست...
ولی از نظر کارایی باید نوع سی پی یو و سایر مشخصات لپ تاپ رو بنویسید تا بهتون بگیم چطوری هستش...
به صرف ۴ هسته ای بودن نمیشه نظر داد...ولی در کل لپ تاپ خوبی باید باشه...
باتشکر....

hossein21

عضو جدید
سلام

سلام

سلام...
خوب از نظر تعداد هسته ..بله درست هستش...۴ هسته ای هست...
ولی از نظر کارایی باید نوع سی پی یو و سایر مشخصات لپ تاپ رو بنویسید تا بهتون بگیم چطوری هستش...
به صرف ۴ هسته ای بودن نمیشه نظر داد...ولی در کل لپ تاپ خوبی باید باشه...
باتشکر....

خیلی ممنون
AMD A6 Vision 3420M 1.5GHz Quad Core 2.4 GHz - Cache 4 MB - BUS 1333 MH
4 GB DDR3
500 GB 5400RPM
AMD Radeon HD 6520G 512 MB UpTo 1500 MB
مشخصات بالا رو داره ممنون میشم جواب بدید؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ممنون
AMD A6 Vision 3420M 1.5GHz Quad Core 2.4 GHz - Cache 4 MB - BUS 1333 MH
4 GB DDR3
500 GB 5400RPM
AMD Radeon HD 6520G 512 MB UpTo 1500 MB
مشخصات بالا رو داره ممنون میشم جواب بدید؟

سلام...
پردازنده میشه یه چیزی تو مایه های Core i3 ...
حالا برای چه کارهایی می خواید ازش استفاده کنید؟؟؟
باتشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش من رشته ام مکانیک ومیخام اسه
طراحی وتحلیل ازش استفاده کنم

سلام...
چقدر می خوای هزینه کنی؟؟؟
درضمن همین لپ تاپ هم برات خوبه... به شرطی که یکم صبور باشی...
درضمن روش سعی کن که ویندوز های جدید رو بریزی..مثلا ویستا نریزی... سون رو هم الان بریزی... ولی بعدا بری ویندوز ۸ بریزی...در هر صورت مشکلی از بابت رندر گیری نداری...همونطور که بهت گفتم...فقط یکم صبر باد داشته باشی....
تویه اینترنت بگرد و اون لپ تاپ رو پیداش کن...ببین که در موردش چی گفتن...
باتشکر...

بالا