بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفاً نظرتون رو راجع به شیت من بدین :gol:. بهم نخدینا :redface::redface::redface::redface: این اولین شیتمه . استادمون هم هیچچچچچچچ چیز نه یادمون داده نه توضیح داده.... :(:(

سلام دوستی.....
به نظر من کل حجمی که کشیدی + سایه هاش مشکل داره....یکی هم این که کاش اون خورشید رو نمیکشیدی....توی پلانتم کاش خطاتو قوی ترسیم میکردی و با نقطه نقطه سایه میزدی اونطوی بیشتر به چشم میومد...درضمن توی یه قسمت پلان درختارو از دید بالا کشیدی تو یه قسمت دیگه از دید روبه رو!!!که این درست نیست....و درختای دید بالا خیلی بهتر از درختای رو به رو هستش
ولی واسه اول کار خیلی خوبه:smile:
موفق باشی;)

farnaz.ab

عضو جدید
سلام دوستی.....
به نظر من کل حجمی که کشیدی + سایه هاش مشکل داره....یکی هم این که کاش اون خورشید رو نمیکشیدی....توی پلانتم کاش خطاتو قوی ترسیم میکردی و با نقطه نقطه سایه میزدی اونطوی بیشتر به چشم میومد...درضمن توی یه قسمت پلان درختارو از دید بالا کشیدی تو یه قسمت دیگه از دید روبه رو!!!که این درست نیست....و درختای دید بالا خیلی بهتر از درختای رو به رو هستش
ولی واسه اول کار خیلی خوبه:smile:
موفق باشی;)
نه درختای سمت راست مربوط به جلو ساختمون و وصل به پرسپکتیوه
بعدم هر 2تا درخت رو از روی کتاب آقای صدیق کشیدم
مرسی از راهنماییتون

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه درختای سمت راست مربوط به جلو ساختمون و وصل به پرسپکتیوه
بعدم هر 2تا درخت رو از روی کتاب آقای صدیق کشیدم
مرسی از راهنماییتون

آهان اوکی...میدونم از این درختا دیدم ولی من اون پلانا رو بیشتر دوست دارم
خواهش میکنم

presante

عضو جدید
لطفاً نظرتون رو راجع به شیت من بدین :gol:. بهم نخدینا :redface::redface::redface::redface: این اولین شیتمه . استادمون هم هیچچچچچچچ چیز نه یادمون داده نه توضیح داده.... :(:(

سلام...به عنوان اولین کارت خیلی خوبه....خوب حالا چنتا اشکال وجود داره: 1-جای پلان, بالا سمت چپه....جای پرسپکتیو وسطه....جای نما و برش پایین شیت هست...کل پایین شیت رو به نما وبرش اختصاص بده...بالا کنار پلان هم باید پرس داخلی کشیده بشه....
2- فیگور ها رو سیاه و ساده بکش
3-واسه نوشتن اسم اجزا, مثلا پلان یا نما از کارای گرافیکی استفاده کن
4-تو سیت بندی از بیش از 3 رنگ استفاده نکن

donya-70

عضو جدید

سلام
استادم اولین کار با مارکر رو این طرح داده ...
فقط هم انواع خطوط رو درس داد ... میشه راهنمایی کنید ...
برای راندوی درخت و ....
اطلا نمیدونم چی کار کنم ... خیلی سخته ...
:cry:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
استادم اولین کار با مارکر رو این طرح داده ...
فقط هم انواع خطوط رو درس داد ... میشه راهنمایی کنید ...
برای راندوی درخت و ....
اطلا نمیدونم چی کار کنم ... خیلی سخته ...
:cry:
این که کاری نداره عزیزم..چون تازه شروع کردی حتم دارم رو خط خیلی تمرکز میکنی........بزار دستت روان باشه....دو سه باری بکشی روبه راه میشی.منم اولا که مثل تو بودم محدوده کلی رو با مداد کمرنگ میکشیدم بعد با راپید روش خط میکشیدم....

pirbaba

عضو جدید
گره چینی همون طرح های هندسیه زیباست که توو مسجد ها و کاشی کاری های "اسلامی" استفاده میشده و می شه.
می تونی توو کتاب هایی که در همین زمینه است بگردی
چندتا عکس هم برات می ذارم. به امید اینکه کمکت کنه

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/118914784e1d29e65c.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/118914784e1d29132a.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/118914784e1d249a9d.jpg
چرا این عکسا باز نمیشن؟؟؟؟؟؟

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام
برای ارائه یک بنا تو دوتا شیت باید چه چیزهایی رو رعایت کنیم؟
مثلا چه چیزهایی بهتره کنارهم تو یه شیت باشند؟نما و مقاطع؟ پرسپکتیوها؟

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من طرح 4 ارائه شیت دستی دارم استاد گفته خطها دست ازاد بشه درست متوجه نمیشم نمونه دارین؟

farnaz.ab

عضو جدید
مشکل من چیز دیگه ست
من ترم 2 هستم
کل بیان 1 به چیزای مسخره گذاشت بدون اینکه چیزی یاد بگیریم .
یهو آخر ترم استاد گفت شیت با راندو . قیافه دانشجو ها :surprised::surprised::surprised:
نظرتون رو راجع به عکسی که گذاشتم ندادین

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دو تکنیک ابرنگ و اب مرکب در کنار هم استفاده شده است. تصویر اصلی به وسیله ی مرکب و قلم مو کار شده و انعکاس ان در اب بوسیله ابرنگ. دقت کنید که برای ترسیم انعکاس ابتدا کار با ابرنگ راندو شده و سپس اب بر روی بنا به روش خیس در خیس کار شده است.
متاسفانه عکسها خیلی بی کیفیت هستن:redface:

yasaman.moghimi

عضو جدید
عزیزم من جای شما باشم از کلاژ استفاده میکنم چندتا رو پیرینته رنگی کن و چند تارو خام بزار ...حالا اوناییکه خامه راندوش کن بعد همرو با هم ترکیب کن و یه کلاژ قشنگ درست کن...سلیقت باید تو کار زیاد باشه گلم.
پیشنهاد جالبی بود،مرسی،اما نمونه کار از این کلاژا ندارین،بذارین ببینم تا یکم ذهنم باز شه؟

zohre0011

عضو جدید
البته بهتره واقع نگر باشین من اون کار مدرنشو فقط به خاطر گرافیکش دوس داشتم......خودت میدونی جای کار زیاد داره پس بهتره با انتقادات سازندت کمکش کنی......به نظر من این پتانسیلو داره که پیشرفت کنه
اره خب حق با شماست جای کار زیاد داره .

zohre0011

عضو جدید
برای ترم یک خوبه ولی اگه میخوای بهترین باشی باید تمریناتتو زیاد کنی.
به نظر من اصول پرسپکتیو و راندو رو اول یاد بگیر و تو سایتهای مختلف معماری مثل archdaily موضوعات خاص از معمارای مختلف رو روکشی و راندو کن....
مطمئن باش خودت از نتیجه ای که میگیری شگفت زده خواهی شد
ممنون از راهنماییتون

zohre0011

عضو جدید
سلام دوست عزیز...باید بگم کارات به عنوان ترم 1 واقعا خوبه....به نظرم واسه قوی شدن دستت کتاب راندوی دکتر صدیق رو کار کن.... و اینکه تنها چیزی که به بچه های معماری کمک میکنه فقط و فقط تمرینه .کار زیاد نگاه کن و از هر موضوعی اسکیس بزن....نکات شیت بندی رو یاد بگیر ,چون هم به دردت میخوره هم امادگی پیدا میکنی.....کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم جلد 3 پرسپکتیو رو اموزش میده, البته از اینترنتم میتونی یاد بگیری...
مطمین باش که موفق میشی
مرسی دوست من از راهنماییتون .ممنون که سر زدید

zohre0011

عضو جدید
پس خیلی خیلی عالیه ترم یک باشی واینجوری کار کنی تبریک میگم بهت. راستی دوستی گفتند انتقاد سازنده داشته باشم بنده انتقادی نکردم چون نمیدونستم ترم چندند اما به نظرم اگر واسه ارشد هم میخوای بخونی از الان کار کن رو فرم رو طراحی رو موضوعات این ورک شاپ ها خواستی بهت موضوع ها رو هم میدم. ترکیب حجمی خیلی مهمه و با این استعداد عالی که داری میدونم موفق میشی. حالا نمونه کار از خودم ومابقی دوستان برات میفرستم
مرسی آقا کورش .ممنون هم از تشویقتون هم از راهنماییتون .مرسی که سر زدید

وضعیت
موضوع بسته شده است.