بررسی آزمون نظارت آذر 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

puma_memar

عضو جدید
جوابهای درست چی بود؟؟؟ :evil:
سوال 7؟؟؟؟
سوال 32 اتصال جوش؟؟؟؟؟؟
سوال 33 چی زدین؟؟؟ رعایت فاصله2t??
سوال 38 ؟؟؟
سوال 43؟؟؟
سوال 48 هم 2میشد.
سوال 53؟؟؟؟

mariiana

عضو جدید
گفته....وبیشترازآن. که میشه 3.5وبیشتر ازآن درنتیجه-----> 4وبیشتر از آن که نمیشه...... چون بیشتره همون 3.5 به بعده... طبق گفته MARY TANHA :از4بیشتر!!!
جواب همون 3.5هستش. خواهشا دیگه سر این یکی سوال چیزی ننویسین!!!!!!!!!:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
به نظر منم همون 3.5 درسته

mariiana

عضو جدید
جوابهای درست چی بود؟؟؟ :evil:
سوال 7؟؟؟؟
سوال 32 اتصال جوش؟؟؟؟؟؟
سوال 33 چی زدین؟؟؟ رعایت فاصله2t??
سوال 38 ؟؟؟
سوال 43؟؟؟
سوال 48 هم 2میشد.
سوال 53؟؟؟؟
من سوال 7 رو 1.20 زدم و خیلی هم نگرانم که اشتباه باشه..هیچکی به این سوال توجهی نکرده متاسفانه.
سوال 38 هم گزینه 1 عایق حرارتی درسته
سوال 43 هم جوابش گزینه 1 بتن مگر ه
سوال 53 رو هم من گزینه 2 رو انتخاب کردم و عکس کتاب رو برای مقایسه و نظر دوستان گذاشتم.منتها دوستان کم لطفی کردن و نظری ندادن

پیوست ها

• parket.pdf
    613.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahinm85

عضو جدید
از رو متن كتاب بخوني ميفهمي . . . يعني 3.5 متر كلاف نميخواد و به قول خودت از 3.5 بيشتر بشه احتياج داره
چون تو سوال گفته ...... متر وبيشتر پس 3.5 و كمتر از 3.5 اجبار نيست و بيشتر از 3.5 اجباريست .پس 4 متر جواب سواله

4 متر که اصلا نیست دوست خوبم، پس تکلیف ارتفاع بین 3.5 و 4 چی؟

mariiana

عضو جدید
برخي از سوالهايي كه بايد بهش اعتراض كنيم:
_ سوالهاي 23-24- 25 و 28 از روي ويرايشهاي قديمي مباحث 18 و 19 طرح شده اند. البته اگر سوال 27 هم از روي همون منابع طرح كرده باشند جوابش با جواب درست فرق خواهد كرد.
_سوال 34 از روي مبحث 7 طرح شده كه اصلا از منابع نبوده.
_سوال 47 از راهنماي مبحث 19 طرح شده كه از منابع حذف شده بوده و تازه شكلهاش از 2تا جدول مختلف انتخاب شده يعني طراح فرق ديوار و كف و سقف رو نميدونسته!
_سوال 51 كه من در هيچ منبعي توضيحاتي به اين شكل نديدم و تا جايي كه ميدونم ساب بيس و ساب گريد و ... بيشتر اصطلاحهاي راهسازي هستند.

چندتا ديگه هم هست كه بايد ازش مطمئن بشم تا بشه مستند بهش اعتراض كرد.
به نظر من به سوال 2 که از اصلاحیه بوده هم اعتراض کنیم که هم گزینه 10 و هم 7 سال رو قبول کننن:((

arezooo82

عضو جدید
گفته....وبیشترازآن. که میشه 3.5وبیشتر ازآن درنتیجه-----> 4وبیشتر از آن که نمیشه...... چون بیشتره همون 3.5 به بعده... طبق گفته MARY TANHA :از4بیشتر!!!
جواب همون 3.5هستش. خواهشا دیگه سر این یکی سوال چیزی ننویسین!!!!!!!!!:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

شما چون اشتباه جواب دادین دوست دارید جواب همونی باشه که شما میگید؟خوب غلطه دیگه چون تو 3.5 متر کلاف اجرا نمیشه!

Asemouni

عضو جدید
من سوال 7 رو 1.20 زدم و خیلی هم نگرانم که اشتباه باشه..هیچکی به این سوال توجهی نکرده متاسفانه.
سوال 38 هم گزینه 1 عایق حرارتی درسته
سوال 43 هم جوابش گزینه 1 بتن مگر ه
سوال 53 رو هم من گزینه 2 رو انتخاب کردم و عکس کتاب رو برای مقایسه و نظر دوستان گذاشتم.منتها دوستان کم لطفی کردن و نظری ندادن

من سوال 7 رو گزینه 4 رو انتخاب کردم و فکر می کنم درست باشه
38 و 43 رو مثل شما زدم
سوال 53 رو گزینه 3 انتخاب کردم

Asemouni

عضو جدید
اینم جواب های من:
3) 1
4) 3
5) 3
6) 4
7) 4
9) 2
13) 3 (من از ویرایش قدیمی زدم و این طور به نظر می رسه که اشتباهه)
15) 3
16) 2
17) 2
18) 2
19) 2
20) 4
21) 1
22) 3
29) 1
30) 1
31) 1
37) 1
38) 1
39) 3
42) 1
43) 1
47) 4
49) 4
53) 3
54) 4
55) 3
56) 3
57) 2

البته یه سری از این جواب ها رو در پست های قبلی با دوستان در موردش صحبت کردیم... دوستان لطفا پست های قبلی رو هم چک کنن :)

MARY TANHA

عضو جدید
4 متر که اصلا نیست دوست خوبم، پس تکلیف ارتفاع بین 3.5 و 4 چی؟

يعني چي 4 متر اصلا نيست؟!
من خودم در پاسخنامه 3.5 متر را زدم و دوس دارم كه 3.5 متر درست باشه.
شما هم منطقي ي بار ديگه سوال و متن كتاب را بخونين متوجه ميشين 4 متر درسته.
حداكثر ارتفاع مجاز ديوارهاي جداگر از كف مجاور 3.5 متر ميباشد.در صورت تجاوز از اين حد(يعني بيشتر از 3.5 متر)بايد با تعبيه كلافهاي افقي به گونه مناسبي به تقويت ديوار جداگر مبادرت گردد.(يعني از 3.5 متر بيشتر نياز به كلاف افقي داره و 3.5 مترنيازي به كلاف افقي نداره.3.6 و 3.7 و 3.8 و 4 و .....از 3.5 متر بيشتر هستن و به كلاف افقي نياز دارن​

anni

عضو جدید
سلام به همگی
خواهشا یه دور به سولات عمران -نظارت یه نگاهی بیندازین،ببینین چند تا از سوالاتمون با هم مشترکه!
واسه منکه خیلی جالب بود،البته اینم بگم نمی دونم سالهای قبل هم اینهمه سوالات مشترک میشده یا نه؟!!!!!!!

aloosha

عضو جدید
اینم جواب های من:
3) 1
4) 3
5) 3
6) 4
7) 4
9) 2
13) 3 (من از ویرایش قدیمی زدم و این طور به نظر می رسه که اشتباهه)
15) 3
16) 2
17) 2
18) 2
19) 2
20) 4
21) 1
22) 3
29) 1
30) 1
31) 1
37) 1
38) 1
39) 3
42) 1
43) 1
47) 4
49) 4
53) 3
54) 4
55) 3
56) 3
57) 2

البته یه سری از این جواب ها رو در پست های قبلی با دوستان در موردش صحبت کردیم... دوستان لطفا پست های قبلی رو هم چک کنن :)

مرسی عزیزم.
من 55 رو با شما متفاوت زدم زدم گزینه 3-
26 و 28 رو هم شک دارم. با این حساب فک کنم چو بار اولم بوده و از ازمون های قبل نمره ای نداشتم نباید امیدی داشته باشم.
ممنون گلم

آخرین ویرایش:

borhan-

عضو جدید
سوال 53 گزینه 3 درسته چون پله داخلیه در همکف باید عایق داشته باشه

Asemouni

عضو جدید
مرسی عزیزم.
من 55 رو با شما متفاوت زدم زدم گزینه 3-
26 و 28 رو هم شک دارم. با این حساب فک کنم چو بار اولم بوده و از ازمون های قبل نمره ای نداشتم نباید امیدی داشته باشم.
ممنون گلم

خواهش می کنم
عزیزم من سوال 55 رو زدم 3 :w16:
نه چرا امیدی نداشته باشی... تا وقتی کلید آزمون بیاد معلوم نیست... انشالله که همه قبول می شیم :smile:

hedylamarr

عضو جدید
دوستان عزيز لطف كنيد سوالهايي رو كه بهش اعتراض دارين نام ببريد تا با همفكري نامه براي سنجش بفرستيم. اگر اعتراضها زياد باشه ممكنه كه سقف نمره از 50 درصد پايين تر بياد و قبول بشيم.:)

hamidm

عضو جدید
سلام به همه دوستان
به نظر من همگی به سوالات 23 24 25 27 28 51 اعتراض کنیم

سوال 46 هم که اصلا مربوط به عمران بود نه معماری

سوال 34 کسی میدونه از کجا اومده؟

آخرین ویرایش:

MARY TANHA

عضو جدید
سلام به همه دوستان
به نظر من همگی به سوالات 23 24 25 27 28 51 اعتراض کنیم

سوال 46 هم که اصلا مربوط به عمران بود نه معماری

سوال 34 کسی میدونه از کجا اومده؟

دليل اعتراض شما به سوال 27 چيه؟؟؟
با ذكر دليل بايد اعتراض بزنين. .......خودشون يكي از منابع آزمون را مبحث 19 ويرايش 1389 اعلام كرده بودند.با مراجعه به صفحه 17 اين مبحث ميبينيد كه جواب سوال كاملا واضحه.و گزينه 3 پاسخ درسته.بقيه سوالت را نميدونم كه نظر بدم ولي سوال 27 بي دليله!

hamidm

عضو جدید
سوال 27 هم من خودم گزینه 3 زدم.اما متاسفانه این سوال بر اساس مبحث 19 ویرایش 1381 طرح شده که اونجا 35 درجه درسته.

ص 32 مبجث 19 ویرایش 1381 رو دقیقا مینویسم تا متوجه بشید

در صورتی که ساختمان در مناطق گرم و مرطوب و یا نیاز سرمایی زیاد قرار نگرفته باشد و سطوح نورگذر در جهت جنوب شرقی تا جنوب غربی بیش از یک نهم سطح مفید ساختمان باشد و همچنین موانع در برابر تابش خورشید به ساختمان با زاویه کمتر از 35 درجه نسبت به افق دیده شد ساختمان می تواند بهره مند از انرژی خورشیدی تلقی شود.

با توجه به این متن سوال طرح شده که گزینه 2 درسته.اما متاسفانه طراحهای سوال سازمان سنجش با کتابای مقررات ملی آشنایی ندارن و کسانی که اینارو طراحی کردن حتی یک بار هم همه کتابارو نخوندن.پس به منطقی بودن طرح سوالها مطمئن نباشید.

باید به این سوال هم اعتراض کنیم.

nini_nj

کاربر فعال
ببخشید من فرصت ندارم کل تاپیک رو بخونم
میخواستم خواهش کنم جوابهایی که به نظرتون درست اومده رو بذارید؟
نه اونی که سر جلسه جواب دادید

hamidm

عضو جدید
سوال 27 هم من خودم گزینه 3 زدم.اما متاسفانه این سوال بر اساس مبحث 19 ویرایش 1381 طرح شده که اونجا 35 درجه درسته.

در صورتی که ساختمان در مناطق گرم و مرطوب و یا نیاز سرمایی زیاد قرار نگرفته باشد و سطوح نورگذر در جهت جنوب شرقی تا جنوب غربی بیش از یک نهم سطح مفید ساختمان باشد و همچنین موانع در برابر تابش خورشید به ساختمان با زاویه کمتر از 35 درجه نسبت به افق دیده شد ساختمان می تواند بهره مند از انرژی خورشیدی تلقی شود.

با توجه به این متن سوال طرح شده که گزینه 2 درسته.اما متاسفانه طراحهای سوال سازمان سنجش با کتابای مقررات ملی آشنایی ندارن و کسانی که اینارو طراحی کردن حتی یک بار هم همه کتابارو نخوندن.پس به منطقی بودن طرح سوالها مطمئن نباشید.

سوال 23 و 24 از مبحث 18 ویرایش 1380 و سوال 25 27 هم مبحث 19 ویرایش 1381 بوده.سوال 34 از مبحث 7 که جز منابع نبوده سوال 46 هم جز سوالات معماری نیست
و سوال 51 هم که مشکوکه.سوال 60 هم دو گزینه شبیه به هم داشت که شاید بتونه دلیلی واسه اعتراض باشه واسه کسایی که اون سوال رو نزدن

فقط باید بدونید که آمار اعتراض باید زیاد باشه

MARY TANHA

عضو جدید

باید به این سوال هم اعتراض کنیم.

به نظرم سوالات ديگه اي هستن كه بدون خوندن ذهن طراحان و . . . .در حال حاضر مشكل اساسي دارن و بايد روي اونا اعتراض بشه .....مثل سوال 6 .مثل اينكه بيشتر از يك گزينه جواب سوال ميشه ! ! !

hamidm

عضو جدید
به نظرم سوالات ديگه اي هستن كه بدون خوندن ذهن طراحان و . . . .در حال حاضر مشكل اساسي دارن و بايد روي اونا اعتراض بشه .....مثل سوال 6 .مثل اينكه بيشتر از يك گزينه جواب سوال ميشه ! ! !

بله همینطوره اما وظیفه ی یک نفر نیست که همه سوالارو بگه.هرکسی سوالایی که شک داره می تونه اینجا بزاره همه ببینن و روش بحث بشه.شما هم سوالاتی که اعتراض دارید بذارید.سوالی مثل 37 هم شاید به نظرتون مهم نباشه اما اگه اعتراض نشه همون رو اشتباه می گیرن ازتون

آخرین ویرایش:

nazanin27

عضو جدید
بچه ها من خیلی ناراحتم نمیدونم چرا پاسخ نامه اینجوری بود با مطالب کتاب ها فرق میکرد؟

MARY TANHA

عضو جدید
بچه ها خواهشا لطف كنين و بگين به نظرتون سوال 6 ،گزينه 2 درست نيست ؟؟ با توجه به صفحه 20 مبحث 4
لطفا ي نفر جواب بده
راجع سوال 27 :مگه گزينه 3 درست نيست ؟با توجه به صفحه 17 مبحث 19 ويرايش 1389؟؟

MARY TANHA

عضو جدید

سوال 23 و 24 از مبحث 18 ویرایش 1380 و سوال 25 27 هم مبحث 19 ویرایش 1381 بوده.سوال 34 از مبحث 7 که جز منابع نبوده سوال 46 هم جز سوالات معماری نیست
و سوال 51 هم که مشکوکه.سوال 60 هم دو گزینه شبیه به هم داشت که شاید بتونه دلیلی واسه اعتراض باشه واسه کسایی که اون سوال رو نزدن

فقط باید بدونید که آمار اعتراض باید زیاد باشه

دوست عزيز شما كه توانايي خوندن ذهن اين طراحان نابغه را داشتيد چرا سوال 27 را اينجوري جواب داديد؟
من گيج شدم ؟واقعا سوال 27 در ويرايش1389 چيز ديگه اي ،متفاوت با كليد سوالات جوابش ميشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.