سوالات و آموزشهای مربوط به (Autodesk Land Desktop 2009-10-11)رواینجا مطرح کنید!!

iman_91

عضو جدید
دوباره سلام

دوباره سلام

3:دیدید بعضی وقتها لند رو بازمیکنید،میبینید هیچ خبری از منوها نیست وبا یه محیط خالی از نوارابزارها ومنوها و...مواجه میشید؟فقط گوشه بالای صفحه سه تامنوی fileوeditوviewدارند خودنمائی میکنند!واسه خودم پیش اومد وراه حلش باشه فردا ایشالا وکاربادستور cuiکه خیلی مهمه...
اماجواب،رو صفحه خالی کلیک راست کرده ووارد گزینه optionمیشویدودرتب Displayچک مارک display screen menuرو زده وapplyمیکنیم..اکنون در صفحه اصلی درسمت راست صفحه مزبور رادیده وبرروی آن کلیک راست کرده واین بار گزینه customizeرا انتخاب کرده ووارد پنجرهCUIمیشویم که خیلی پرکاربرده...اکنون در گوشه بالای سمت چپ رویLANDکلیک کرده Land desktop Compelet روجاری میکنیم(set current) وسرانجام پنجره را apply کرده!!اکنون کلیه منوها به حالت اولیه خود برمیگردند!
کسی نیست منواینجا ببینه؟
:redface:یه حرفی نظری بخدا بدوبیراهم بهم بگین خوشحال میشیما;)

free surveyer

عضو جدید
3:دیدید بعضی وقتها لند رو بازمیکنید،میبینید هیچ خبری از منوها نیست وبا یه محیط خالی از نوارابزارها ومنوها و...مواجه میشید؟فقط گوشه بالای صفحه سه تامنوی fileوeditوviewدارند خودنمائی میکنند!واسه خودم پیش اومد وراه حلش باشه فردا ایشالا وکاربادستور cuiکه خیلی مهمه...
اماجواب،رو صفحه خالی کلیک راست کرده ووارد گزینه optionمیشویدودرتب Displayچک مارک display screen menuرو زده وapplyمیکنیم..اکنون در صفحه اصلی درسمت راست صفحه مزبور رادیده وبرروی آن کلیک راست کرده واین بار گزینه customizeرا انتخاب کرده ووارد پنجرهCUIمیشویم که خیلی پرکاربرده...اکنون در گوشه بالای سمت چپ رویLANDکلیک کرده Land desktop Compelet روجاری میکنیم(set current) وسرانجام پنجره را apply کرده!!اکنون کلیه منوها به حالت اولیه خود برمیگردند!
کسی نیست منواینجا ببینه؟
:redface:یه حرفی نظری بخدا بدوبیراهم بهم بگین خوشحال میشیما;)

خدا قوت مهندس
چرا بد و بیراه بگیم. تازه باید تشکر هم کرد.

iman_91

عضو جدید
خدا قوت مهندس
چرا بد و بیراه بگیم. تازه باید تشکر هم کرد.

سلام مهندس،من تقریبا کل تایپیکهای این تالار رو خوندم وشما جزء نفرات موردنظرم بودید،زنده باشی...ایشالا مثل جنوبی ها خونگرم و آذری ها باصفا باشی...

iman_91

عضو جدید
سلام..با گزینه watershedآشنا هستیدواین نکته هابه نظرم مهم اومد که عرض میکنم،اگه مهندسین مربوط به کارهای هیدرولوژی وآبیاری اشتباهی دیدند، تذکربدن:
1-وجود پستی وبلندیهادر سطح زمین باعث میشه که هنگام بارون جریان سطحی آب
ایجادشهجریان از ارتفاعات در امتداد شیب زمین عبورکنه وبه سمت نقاط پست زمین حرکت کنه...بچه ها خط الراس ارتفاعات در واقع خطوط تقسم آب وخط القعرها محل تمرکز رواناب هاست که تو لند depressionنام داره...
2-یه حوضه آبریز به مساحتی از زمین گفته میشه که اطرافش سراسر ارتفاعات واب حاصل از بارندگی در گودترین نقطه جمع بشه که بهش نقطه تمرکز میگن وابها از اینجا خارج میشه،تو نرم افزار لند اسمش boundry point نام داره!حالا اگه این نقطه داخل حوضه باشه که اسمش حوضه بسته(کویرمرکزی کشور)و اگه بیرون باشه،حوضه باز نام داره(اکثرا)...تولند همش این لایه رو در انتهای (باندری)bndمیبینید.
3-حوضه آبریز تو زبان فرانسه:basin وتوزبان انگلیسی(بریتیش):Catchment وتو مقالات ومتون علمی(امریکن):Watershed نام داره واتودسک هم که میدونید محصول امریکاست و...!
4-هر حوضه به زیر حوضه های مختلفی تقسم میشه(sub-basin)که تو نرم افزار میشه رسمش کرد تحت عنوان:boundry Segment وتولند این لایه همواره در امتداد(خطوط شکسته) brkقرار داره...
5-رودخانه ای که تموم رواناب زیر حوضه بهش میریزه رو ابراهه اصلی میگن که در مسیر خط القعرها قرار داره...بچه ها تو help لند برید همین بخش ورو عکس اولی کمی زوم کنید وهمشو میشه نام برد،براحتی!
اصلا واسه تقریب ذهنی میتونید یک برگ درختی (پهن برگان!) رو در نظر بگیرید وبا یه حوضه ابریز شبیه سازی کنید(خودم با مثالم حال کردم) ونوک برگ و رگه های ریز ورگه اصلی وسط و...رو میشه تجسم کرد!اینا تو خلاصه برداریم بود که نوشتم وعاری از اشکال نیست...باقی مطالبشم تو کتابهای لند میشه پیداکرد!
اینجا قراربود اشکال پرسیده شه،سراز چی دراوردیم...داره کم کم تارعنکبوت میبنده...دوستان سرکارهستندوعرق میریزند،دانشجویان دیگه چه بهونه ای دارند؟؟!

به حرص ارشربتی خوردم مگیرازمن که بدکردم بیابان بود وتابستان وآب سردواستسقاء!!!

آخرین ویرایش:

iman_91

عضو جدید
درخواست

درخواست

من قراره ایشالا از اول مهر برم تو کار civi3d(نه کاربیرون!) وبا محیط کاری و منوهای مقدماتیش(ماژول لند دسکتاپ کامپلت) آشنا بشم،اگه کسی پایه باشه تو تالار خوشحال میشم...بعدم مفصل ماژول سیویل دیزاین رو شروع میکنم...یه پایه خوب واسه بحث وتحلیل نیازه...البته دوستانم میتونن منو کمک کنن واسه رفع اشکال...التماس دعا:gol:

iman_91

عضو جدید
جواب مهندس محمد آجامی به بعضی سوالاتم با ایمیل!

جواب مهندس محمد آجامی به بعضی سوالاتم با ایمیل!

سلامی دوباره...مهندس اجامی(ajamincc) لطف کردند به بعضی ازسوالاتم با ایمیل جواب بدند که منم گفتم خدمت شما تقدیم کنم تا گره ذهنی بعضی ازدوستان بازشه;)

1-تفاوت فایل کد رو با فایل لند زمانی متوجه میشی که میخوای یه فایل لند رو با کد باز کنی و پیغام خطا میبیینی.تو کد شما فقط یه فایل ترسیمی داری در صورتیکه در لند فایل ترسیمی فقط قسمتی از فولدر شماست.اگر به لند آشنایی داشته باشی، زمانی که لند رو باز میکنی، از شما میپرسه که یه پروژه جدید رو آغاز میکنی یا پروژه قبلی رو ادامه میدی.در واقع در لند ما با یک پروژه سروکار داریم و نه یه ترسیم ساده کد.به طور مثال موقعیت نمایش داده شده نقاط در نرم افزار لند با مختصات همون نقاط میتونه متفاوت باشه. بجاجازه بده یه جور دیگه بگم.
2-زمانی که در کد، نقاط رو با دستور موو جابه جا میکنی، همزمان مختصات نقطه هم تغییر میکنه اما در لند اگر اینکار رو نجام بدی، فقط محل نمایش نقطه رو تغییر دادی و تغییری در فایل مختصات نقطه که در فولدر پروژه ذخیره شده ایجاد نمیشه. اینطور بگم که اطلاعات نمایش داده شده و تصویری با اطلاعات مختصاتی دو مقوله جدا از هم هستند.
3-در مورد تفاوت فرمت دی ایکس اف و دی دبلیو جی عرض کنم خدمتت فرمت دی ایکس اف توسط تمام ورژن های اتوکد خونده میشه، اما فایل با فرمت دی دبلیو جی فقط با همون ورژن که سیو گرفته شده و یا ورژن های قبل از اون باز میشه.البته در مواردی هم دیدم که مثلا فایل کد 2009 با کد 2007 باز شده.حالا ممکنه بپرسی خب چه کاریه، همشو با فرمت دی ایکس اف ذخیره بگیریم؟خودم هم نمیدونم!
من چون فقط با کد کار میکنم، تنظیمات کد رو طوری قرار دادم که با فرمت دی دبلیو جی 2000 سیو بگیره تا تو همه سیستم ها بازشه.ولی اینو بگم که در کار کردن به نظر من هیچ تفاوتی رو ندارن. شاید به خاطر استفاده در نرم افزار های دیگه از دی دبلیو جی استفاده میشه
4.در مورد این هم که پرسیدی اطلاعات دوربین باید با دی ایکس اف خروجی گرفته بشه، برای توتال لایکا اینطوریه که نرم افزار تخلیه، به شما چند فرمت رو برای تخلیه پیشنهاد میکنه که یکیش dxf.یعنی اگر شما اطلاعات رو با این فرمت تخلیه کنی، میتونی تو محیط کد به سرعت برداشت ها رو مشاهده کنی اما دیگه برای کار تو محیط لند باید فایل txt نقاط رو از نرم افزار تخلیه گرفته باشی. بستگی به کاری داره که انجام میدی. مثلا من نیازی به استفاده از لند ندارم و همه کارهامو با کد انجام میدم اما موقع تخلیه، فایل متنی رو هم دخیره میکنم. در مورد save as گرفتن و export کردن، تا اونجایی که من میدونم، با سیو از گرفتن، شما میتونی از فایل لند، خروجی برای ورژن های قدیمی تر بگیری. مثل کاری که در کد گفتم. اما زمانی اکسپورت میگیری که مثلا بخوای از فایل لند در کد استفاده کنی.شاید چیز دیگه ای هم باشه!

آخرین ویرایش:

iman_91

عضو جدید
سلام...شرکت Auto deskازسال 2000شروع به انتشارمحصولات نرم افزاری نقشه برداری کرده تحت عنوان AutoCAD Land Developmentتا سال 2004 که به AutoCAD Land Desktop تغییرنام داده ودرسال 2007 اخرین نسخه رو وارد بازار کرده وبرای جلوگیری از سردرگمی کاربران با محصول جدیدش(Civil3D)طی سالهای 2008 & 2009 درکنارغول نرم افزاریAuto CAD Civil3D Land Desktop companion ،نرم افزار لند رو این بار بدون ماژولهای surveyوcivil designقرارداده و روانه بازار نموده...
سوپرایز نهائی رو در سال2010با عدم تولید نرم افزار
LAND بصورت مجزابه سرانجام رسوند
وAuto CAD Civil3D Land Desktop componion2010 یکه تاز عرصه شد با قابلیتهای فوق العاده زیاد...الانم نسخه های 2011-2012-2013وارد بازاره که با توجه به ویژگی سخت افزاری لپ تاپ ها قابل نصب میباشد...آخیش تموم شد
:redface:...البته اینارو خودم تواین چند روز کسب کردم آخه عدم اگاهیم باعث شد یه dvdاضافی واشتباه خریداری کنم وافسوس...:eek:نوت بوکم ورزنهای بالا رو جواب نمیده وتو اینترنت هم بیخود دنبال ورزنهای 2009و2010و2011نگرید که من همه جارو زیرورو کردم پیدا نشد...چون پول یه dvd رو بی جهت داه بودم زورم اومد دوباره بخرمش وبراهمین رفتم سایت اصلی شرکت Auto desk تا نسخه قدیمی و Trialشو(30روزه) بگیرم که فداش بشم اصلا ایران رو به رسمیت نمیشناسه :whistle:وبا کلی حرکت بازی وشماره تلفن و...رفتیم دانلودکردیم (بجه ها سایتش فوق العاده پرباره!)دیدم وسطهای کار errorمیده ومیگه کورخوندی داداش!!:twisted:منم گفتم جهنم ،میرم بی منت ازبازار همونو میخرم که.... ازماست که برماست:wallbash:

musa.salemi

عضو جدید
سلام دوست عزیز. جواب سؤالات شما به شرح زیره:
1. برای تولید سطح از DEM یک منطقه کافی است در پنجره ی Terrain به جای استفاده از نقطه که اکثراً استفاده می شود، پس از تولید سطح خالی، آن را باز کرده و بر روی DEM راست کلیک نمایید و گزینه ی Add را انتخاب کنید.
من الان حدود چهار ساله که از نرم افزار Civil 3D استفاده می کنم و خودم رو از دست لند راحت کردم (و البته لند رو هم از دست خودم!).
2. هر دو فرمت DTM و DEM برای نمایش سطح به صورت سه بعدی استفاده می گردند. DEM که مخفف Digital Elevation Model هست به معنی یک تصویر رستری که مقدار (ارزش) پیکسل های آن، ارتفاع می باشد. این تصویر تمامی عوارض بر روی زمین نظیر ساختمان ها و درخت ها را نمایش می دهد. اگر ساختمان، درخت و عوارضی از این قبیل از DEM حذف شوند به DTM دست خواهیم یافت.
3. پیکسل عضو تولید کننده ی یک تصویر رستری است. می توانید تصویر یک شخص را تجسم کنید. نقطه عضو تولید کننده ی یک تصویر برداری (وکتوری) است. می توانید یک دایره را در محیط اتوکد تجسم کنید.
4. XML یک زبان برنامه نویسی ساخت یافته (Extensible Markup Language) است. می توانید یک برنامه را تحت این زبان نوشته و در اکثر برنامه ها از آن استفاده نمایید. مثلاً می توان برنامه ای با این زبان نوشت که یک دایره را در محیط اتوکد ترسیم نماید و یا اینکه در یک وبلاگ تصاویر متحرکی به وجود آورد. (DXF (Drawing Exchange Format یک فرمت به اشتراک گذاری داده برای اتوکد است که بتواند با دیگر برنامه های طراحی (اغلب قدیمی) ارتباط برقرار کند. DWG مخفف Drawing یک فرمت دودویی بسیار قدرتمند برای ذخیره سازی و نمایش عوارض برداری است که اتوکد از آن استفاده می کند.
و اما سؤال دوستمون در مورد فرق سیستم X-Y و E-N باید عرض کنم که اگر در یک پروژه (چه در لند و چه در Civil 3D) از دو سیستم مختصات محلی (LOCAL) و جهانی مثلاً UTM (در ایران فقط از UTM و برخی سیستم های مخروطی استفاده می شود) استفاده گردد، سیستم محلی برچسب های E و N می گیرد و سیستم جهانی برچسب X و Y. این کار برای راحتی کاربر در تشخیص و عدم اشتباه است. اگر دو سیستم معرفی نکنید این دو (X-Y و E-N) به یک معنی به کار می روند.

iman_91

عضو جدید
ممنون مهندس سالمی ....خیلی لطف کردی که به اینجا سرزدی ...اینم آخرین مطلب من بود!به دو دلیل:اصلا کسی اینجا فعالیت زیاذی نداره وهرروز از15 نفراعضای آنلاین این تالار یکی دونفرنقشه بردارومابقی عمرانی هستندوپرتلاش...کسی هم نیست که لااقل به ادم یه حس وحال نوشتن بده واز دوستان قدیمی وثابت قبل هیچ خبری نیست که ظاهرا سرشون واقعا شلوغه...دانشجویان که قربونشون برم...وازهمه مهمتراینکه دارم بدجور درگیر سیویل تری دی میشم...یه دنیائی براخودش داره وخیلی مفیده وکارمو خیلی راحت کرده وبا پیش زمینه لند فکرنکنم زیاد برام خسته کننده باشه...امیدوارم دوستان دیگه ادامه دهنده این تایپیک باشند...کسی هم خواست در ارتباط باشیم،اینم ایمیلمه:iman_91@mihanmail.com

سرزده

عضو جدید
سلام به همه دوستان
جناب مهندس حرف شما کاملاً صحیح است، تاپیک نقشه برداری معمولاً تو سال تحصیلی مشتری بیشتری داره، من خودم به شخصه از زحمات و حسن نیتی که دارید و می خواهید دیگران از علم شما استفاده کنند کمال تشکر را دارم.:w14::w14::w14::w14:

بستان اباد

عضو جدید
سوال برنامه لند

سوال برنامه لند

سلام مهندسين عزيز يك سوال داشتم

من وقتي برنامه لند را نصب ميكنم بعداز باز كردن برنامه گزينه پروفيل در قسمت منوها نيست خيلي از دوستان ميگن درست نصب نشده ولي من چندين بار برنامه را نصب كردم ولي ....خواهشا راهنماييم كنيد:cry::cry:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

من وقتي برنامه لند را نصب ميكنم بعداز باز كردن برنامه گزينه پروفيل در قسمت منوها نيست خيلي از دوستان ميگن درست نصب نشده ولي من چندين بار برنامه را نصب كردم ولي ....خواهشا راهنماييم كنيد:cry::cry:

با سلام

دوست عزیز احتمال داره نسخه لند تون کامل نیست .......................... پیشنهاد می کنم نسخه زیر رو تهیه کنید .................. مشکلتون حل می شه ........................... بدرود.

AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009

بستان اباد

عضو جدید

من وقتي برنامه لند را نصب ميكنم بعداز باز كردن برنامه گزينه پروفيل در قسمت منوها نيست خيلي از دوستان ميگن درست نصب نشده ولي من چندين بار برنامه را نصب كردم ولي ....خواهشا راهنماييم كنيدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gif

با سلام

دوست عزیز احتمال داره نسخه لند تون کامل نیست .......................... پیشنهاد می کنم نسخه زیر رو تهیه کنید .................. مشکلتون حل می شه ........................... بدرود.

AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009

سلام
مهندس دست شما درد نكنه حل شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

samv90

عضو جدید
سلام! کسی فایل نصب نرم افزار لند رو داره؟ یا میشه لینک دانلودش رو بذارید؟ یا بگید از کجا میشه این نرم افزار دانلود کرد لطفا...:question:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام! کسی فایل نصب نرم افزار لند رو داره؟ یا میشه لینک دانلودش رو بذارید؟ یا بگید از کجا میشه این نرم افزار دانلود کرد لطفا...:question:

پیشنهاد می کنم AutoCAD Civil 3D 2013 رو بگیرید نصب کنین خیلی کار باهاش راهت تره و تمام آپشن های لند رو هم داره به علاوه راه آهن رو هم میتونه مدل کنه، متره کنه و مقطع عرضی بزنه! لند دیگه از دور خارج شده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

بستان اباد

عضو جدید
سلام
دوست عزیز شما باید نرم افزار civil disainرا هم نصب کنید تا منو پرفیل فعال شود
برای راحتی بیشتر از نرم افزار civil 3d land استفاده کنید که اون منو را هم داره

majid@68

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

تنظیمات نرم افزار لندم ریخته به هم مثلا سه تا محیط کاریم مثل LAND COMPLETE تو اون پنجره ای که محیط های کاری رو عوض میکنیم ندارم از تو منوهای بالا مثل منوی FILE یا VIEW یا TOOLS منوی PROJECT و SURFACE حذف شده اگه میشه راهنمایی کنید کلا تنظیمات منوها و .... رو درست کنم
خدا خیرتون بده

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
تنظیمات نرم افزار لندم ریخته به هم مثلا سه تا محیط کاریم مثل LAND COMPLETE تو اون پنجره ای که محیط های کاری رو عوض میکنیم ندارم از تو منوهای بالا مثل منوی FILE یا VIEW یا TOOLS منوی PROJECT و SURFACE حذف شده اگه میشه راهنمایی کنید کلا تنظیمات منوها و .... رو درست کنم
خدا خیرتون بده

تو بد دردسری خوردین. من با لند کارنکردم اما اتوکد وقتی اینجوری مریض میشه بهترین کار پاک کردن و دوباره نصب کردنشه چون حداقل می دونین بعد از 0.5 ساعت اتوکدتون درست شده! Civil 3D هم گاهی اوقات اینجوری مریض میشه که من اغلب دوسه تا محیط کاری از قبل برای خودم ایجاد کردم تا اگه این یکی ایراد پیدا کرد میرم رو بعدی. جالب اینه که وقتی بر میگردم رو اولی همه چیز درسته! شاید لند هم محیط های کاری و ریست کردن اونا رو داشته باشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Alireza-Msc

عضو جدید
خدا خیرتون بده

سلام
اول یه بار محیط کاری رو عوض کن بعد دوباره برگرد به همون محیط قبلی. خیلی از ایراد ها اینطوری برطرف میشه
اگه نشد تایپ کنWSCURRENT واینتر کن
بعد تایپ کن land desktop complete و اینتر...
اگر نشد تایپ کن workspace و از توی ستینگ تیک ها رو بذار
اگر نشد که دیگه بلند شو برو یه لیوان اب بخور بعد برگرد دوباره نصب کن

ایلیا33

عضو جدید
مشکل در نصب land desktop

مشکل در نصب land desktop

سلام درمورد نصب Autodesk land desktop 2009 مشکل داشتم. اگه کسی می دونه یه کمکی بده.
ویندوزم 7 هستش نصب میشه ولی اجرا نمی شه نه اروری میده نه چیزی

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

mamad6387

عضو جدید
سوال نرم افزار لند

سوال نرم افزار لند

سلام دوستان عزیز و مهندسان گُل این انجمن

متاسفانه من تجربه ی کار با نرم افزار land رو ندارم اما به مشکلی خوردم که ممنون میشم راهنماییم کنید

دو مقطع عرضی از عرض یک رودخانه دارم. که اولی در نقطه ی a و دومی در نقطه ی b از مسیر رودخانه قرار داره.

میخوام بین این دو مقطع، چندین مقطع بصورت درونیابی داشته باشم. آیا نرم افزار land چنین قابلیتی داره که اینترپولیت بکنه؟

مقطع تقریبا به این شکل هستش اما با نقاط بیشتر در حدود 45 نقطه برای هر مقطع

فایل های CAD و اکسل دو مقطع که به 5 مقطع بینشون نیاز دارم رو ضمیمه کردم
تشکر بسیار

پیوست ها

• Int.rar
    933.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

م.زهتاب

عضو جدید
سلام دوستان عزیز و مهندسان گُل این انجمن

متاسفانه من تجربه ی کار با نرم افزار land رو ندارم اما به مشکلی خوردم که ممنون میشم راهنماییم کنید

دو مقطع عرضی از عرض یک رودخانه دارم. که اولی در نقطه ی a و دومی در نقطه ی b از مسیر رودخانه قرار داره.

میخوام بین این دو مقطع، چندین مقطع بصورت درونیابی داشته باشم. آیا نرم افزار land چنین قابلیتی داره که اینترپولیت بکنه؟

مقطع تقریبا به این شکل هستش اما با نقاط بیشتر در حدود 45 نقطه برای هر مقطع

فایل های CAD و اکسل دو مقطع که به 5 مقطع بینشون نیاز دارم رو ضمیمه کردم
تشکر بسیار

سلام. اگر کد های ارتفاعی نقاط ابتدا و انتها رو داشته باشی راحت میتونی درونیابی کنی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا