استخدام شرکت ملی گاز ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی به فکر ادامه تحصیل نیست؟برنامتون چیه؟
من خیلی دوست دارم ادامه تحصیل بدم از بس که این لیسانس خاک بر سر شده خداییش زور داره خیلیا دو رو ورم هستن از نظر درسی خیلی از من پایین تر بودن ولی دارن فوق میگیرن.من کار رو ارجح دونستم حالا موندم برا ادامه چیکار کنم.
شماها چی برنامه ای برا ادامه تحصیل دارید؟
امین به هادی هم گفتم بهترین گزینه برای ما مهندس های شیمی که اقماری هستیم فقط دانشگاه مجازی صنعتی تبریز است . چون هم عسلویه اینترنت هست هم شهره خودمون و نیازی به کلاس رفتن نیست و مدرکش هم مال خوده دانشگاه صنعتی تبریز است .

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما درس خوندیم که بتونیم باهاش کار کنیم، که خدا رو شکر داره همین اتفاق میفته. من خودم ترجیح میدم اول برم سر کار و شرایط رو ببینم بعد تصمیم بگیرم. قطعا وقتی سر کار هستی داشتن فوق لیسانس خیلی بهتر از لیسانسه ولی باید شرایط رو سنجید که چه وقتی شروع کنیم واسه ادامه تحصیل و آیا اصلا به زحمتش می ارزه یا نه
تو که رتبت خوب شده بود و قبولی و میری انشالا

amin2x

عضو جدید
رامین شهریش چقده؟
مهندسی شیمی چه گرایشی داره؟
پژوهش محوره یا اموزش محور؟

وحیدوحید

عضو جدید
تو که رتبت خوب شده بود و قبولی و میری انشالا

اگه قبول بشم هم بعید میدونم که امسال برم
دلم میخواد یکی دو سال کلا از درس و مشق بکشم بیرون :D
راستی رامین فقط قبول شدن مهم نیست! خوندنش هم دردسر های خودش رو داره. دانشگاه سهند خیلی سخت گیره! پدر در میاره. من دانشگاه تهران جنوب درس خوندم و الان بعضی از دوستام دارن همون جا ارشد میخونن و میگن که خیلی ها هستن که توی منطقه شاغل هستن و درس هم دارن میخونن. کسی که تهران جنوب قبول بشه قطعا مجازی هم قبول میشده. حالا اینکه چرا دارن دانشگاه ما درس میخونن جای سوال داره واقعا. واسه همین میگم که باید بریم و شرایط رو بسنجیم ;)

amin2x

عضو جدید
من فک کنم دانشگاه ازاد از مجازی ارزونتر در بیاد مدرکشم هم بهتره.دانشگاه ازاد میشه کلاساشو پیچوند.من نظرم دانشگاه ازاد شهر خودمونه مگر اینکه هزینه مجازی کمتر باشه.انقد بدم میاد واسه درس خوندن پول بدم اگه میشد میرفتم دولتی

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
رامین شهریش چقده؟
مهندسی شیمی چه گرایشی داره؟
پژوهش محوره یا اموزش محور؟
امین جان من خودم اومدم برای ارشد اول اینو زدم اما لحظه اخر حماقت کردم اولین رو زدم غیره انتفاعی اصفهان که نزدیکم بود بعد دومی رو زدم مجازی که ایکاش برعکس میزدم !
شهریش کمتر از ازاد و شبانه دولتی و پردیس و حتی پیام نوره ! فکر کنم هر ترم شهریه ثابت 350 تومن بود و متغیر 60 تومن.
تنها یه گرایش داشت رشته مارو که اونم طراحی فرایند بود آموزش محور - نیاز البته حتما به ادی اس ال است.
آموزش محور برای ادامه تحصیل و دکترا و تدریس و بورسیه و ... میگن مناسب نیست ! اما واسه ارتقا شغل که هدف بچه هاست مشکلی نیست

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه قبول بشم هم بعید میدونم که امسال برم
دلم میخواد یکی دو سال کلا از درس و مشق بکشم بیرون :D
راستی رامین فقط قبول شدن مهم نیست! خوندنش هم دردسر های خودش رو داره. دانشگاه سهند خیلی سخت گیره! پدر در میاره. من دانشگاه تهران جنوب درس خوندم و الان بعضی از دوستام دارن همون جا ارشد میخونن و میگن که خیلی ها هستن که توی منطقه شاغل هستن و درس هم دارن میخونن. کسی که تهران جنوب قبول بشه قطعا مجازی هم قبول میشده. حالا اینکه چرا دارن دانشگاه ما درس میخونن جای سوال داره واقعا. واسه همین میگم که باید بریم و شرایط رو بسنجیم ;)
نه اشتباه نکن یادت میره بعدا .
من همون اولی غیره انتفاعی احتمال داره قبول بشم دیگه به مجازی نمیرسه ولی خب باید اول مجازی رو میزدم :(
تهران جنوب آزاده یا دولتی؟ یادم رفته ! از طرفی وحید مجازی یکم هنوز جا نیوفتاده واسه همین مردم میترسن انتخاب کنن دلیلش همینه

hadishs

عضو جدید
من همون اولی غیره انتفاعی احتمال داره قبول بشم دیگه به مجازی نمیرسه ولی خب باید اول مجازی رو میزدم :(
تهران جنوب آزاده یا دولتی؟ یادم رفته ! از طرفی وحید مجازی یکم هنوز جا نیوفتاده واسه همین مردم میترسن انتخاب کنن دلیلش همینه

تهران جنوب آزاده. تهران 3-4 تا دانشگاه آزاد بزرگ داره که این یکیشه. از بقیه راحت تر میشه قبول شد توش.
آدم هی میترسه بره مجازی بخونه آخرش بگن مدرکت بیخوده! وگرنه چه گرایشی بهتر از طراحی فرایند.

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فک کنم دانشگاه ازاد از مجازی ارزونتر در بیاد مدرکشم هم بهتره.دانشگاه ازاد میشه کلاساشو پیچوند.من نظرم دانشگاه ازاد شهر خودمونه مگر اینکه هزینه مجازی کمتر باشه.انقد بدم میاد واسه درس خوندن پول بدم اگه میشد میرفتم دولتی
آزاد ارشد حدود 10 تومن میشه !!! مجازی باید نهایتا 5 بشه فکر کنم !
ضمنا مجازی تبریز مدرکش دولتیه و مهر وزارت علوم روش میخوره !! آزاد که اینطور نیست ! آزاد فقط امکانات بیشتر داره و جو حضوری بودن رو داره. ضمنا امین جان اگر بخوای مجازی بزنی باید تا کنکور بعدی دوباره صبر کنی . مثل پیام نور نیست که فراگیر داشته باشه .
برای شاغلین که هدف اصلیشون ارتقا شغل و بالا بردن اطلاعات و تخصص باشه همین بهتره چون نیاز به کلاس نداره اما از طریق اینترنت هر روز مطالب استاد های خوده دانشگاه صنعتی رو بصورت پی دی اف تو سایت میزارن یا فایل فلش و میتونی دانلود کنی و بخونی . فقط واسه امتحان ها میری تبریز چند روز . همین
حالا انشالا هرچی قسمت باشه عجله نکن بابا

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
تهران جنوب آزاده. تهران 3-4 تا دانشگاه آزاد بزرگ داره که این یکیشه. از بقیه راحت تر میشه قبول شد توش.
آدم هی میترسه بره مجازی بخونه آخرش بگن مدرکت بیخوده! وگرنه چه گرایشی بهتر از طراحی فرایند.
خب حتی بیخود هم بشه مگه واسه ما مهمه؟ ما خداروشکر کارمون رو انشالا داریم و اصل همینه اصلا ارشد اضافه است و نیازی نیست !! فقط برای خالی نبودن غریضه و (ازدواج :D) و یا ارتقا شغل میخوایم بریم درسته یا نه؟ ;)

وحیدوحید

عضو جدید

تهران جنوب آزاده.
در ضمن شهریه مجازی با آزاد تقریبا برابره. من یکی از دوستام داره مجازی علم و صنعت میخونه الان

وحیدوحید

عضو جدید

کی گفته قبولی تهران جنوب راحته؟ :))))
واسه ارشد قوی ترین هیئت علمی رو توی دانشگاه های آزاد داره! واسه رشته ی ما تهران جنوب از همه سخت تره بعدش هم تهران شماله. علوم تحقیقات هم فکر نکنم اصلا رشته ما رو داشته باشه

hadishs

عضو جدید
خب حتی بیخود هم بشه مگه واسه ما مهمه؟ ما خداروشکر کارمون رو انشالا داریم و اصل همینه اصلا ارشد اضافه است و نیازی نیست !! فقط برای خالی نبودن غریضه و (ازدواج :D) و یا ارتقا شغل میخوایم بریم درسته یا نه؟ ;)

کارمون رو که داریم اما خوب 2 سال وقت بزاری بری درس بخونی (حالا هرچقدر هم راحت باشه) آخرش بگن مدرکت به درد ارتقای شغلی نمیخوره خیلی ضد حاله :) دانشگاه آزاد شاید یکم خرجش بالاتر باشه اما مطمئنه!
حالا فعلا باید بریم ببینیم جو چطوره. شاید فعلا یکم زود باشه :)

وحیدوحید

عضو جدید
ضمنا مجازی تبریز مدرکش دولتیه و مهر وزارت علوم روش میخوره !! آزاد که اینطور نیست ! آزاد فقط امکانات بیشتر داره و جو حضوری بودن رو داره. ضمنا امین جان اگر بخوای مجازی بزنی باید تا کنکور بعدی دوباره صبر کنی . مثل پیام نور نیست که فراگیر داشته باشه .
برای شاغلین که هدف اصلیشون ارتقا شغل و بالا بردن اطلاعات و تخصص باشه همین بهتره چون نیاز به کلاس نداره اما از طریق اینترنت هر روز مطالب استاد های خوده دانشگاه صنعتی رو بصورت پی دی اف تو سایت میزارن یا فایل فلش و میتونی دانلود کنی و بخونی . فقط واسه امتحان ها میری تبریز چند روز . همین

رامین جون واسه مجازی هم باید سر کلاس حضور داشته باشی اما کلاسش از اینترنت به صورت کنفرانس برگزار میشه و حضور غیاب هم داره. منبع هم کاملا موثقه چون دوست صمیمی من الان داره مجازی میخونه :D حالا بعدا حضوری باهات صحبت میکنم و قانعت میکنم که آزاد از مجازی بهتره ;)

hadishs

عضو جدید
کی گفته قبولی تهران جنوب راحته؟ :))))
واسه ارشد قوی ترین هیئت علمی رو توی دانشگاه های آزاد داره! واسه رشته ی ما تهران جنوب از همه سخت تره بعدش هم تهران شماله. علوم تحقیقات هم فکر نکنم اصلا رشته ما رو داشته باشه

واقعا؟ من از یکی شنیده بودم اینجوریه! شاید اون منظورش کلی بوده. شایدم کلا اشتباه کرده : ))))))))))))))))
طرفای عسلویه (بوشهر و اهواز و اونورا) دانشگاه آزاد داره که ارشد رشته ما رو هم داشته باشه؟
باید یه دانشگاه نزدیک خونه رو انتخاب کنیم یا یه دانشگاه نزدیک محل کار. نزدیکترین دانشگاه به محل زندگی ما که ارشد میم شیمی داره بابله که 4-5 ساعت فاصله داره با شهر ما.

m.mansourpour

عضو جدید

سلام.فکر میکنم شهریه مجازی بیشتر از آزاد وحتی شبانه درمیاد.ضمن اینکه شما میخوای بزنی مجازی چرا پلی تکنیک نری.البته ثبت نامش تموم شده وهفته بعد امتحانشه ولی دوبار درسال برگزار میشه.شما یه سر به سایت امیرکبیر بزن.سوالاتش هم زیاد سخت نیست وگرایش پتروشیمی ومحیط زیست تو ماهشهره وگرایشهای پیشرفته ونانو ومهندسی مخازن تو تهران.شهریه مجازی سال پیش ترمی حدود دو ونیم درمیومد که برای ترمی که پایان نامه میگیری حدودش میشه 4 تومن.پس از 10 تومن هم بیشتر میشه.البته این مال پلی تکنیکه.دانشگاههای دیگه 10 تا 15 درصد کمتره.

وحیدوحید

عضو جدید
واقعا؟ من از یکی شنیده بودم اینجوریه! شاید اون منظورش کلی بوده. شایدم کلا اشتباه کرده : ))))))))))))))))
طرفای عسلویه (بوشهر و اهواز و اونورا) دانشگاه آزاد داره که ارشد رشته ما رو هم داشته باشه؟
باید یه دانشگاه نزدیک خونه رو انتخاب کنیم یا یه دانشگاه نزدیک محل کار. نزدیکترین دانشگاه به محل زندگی ما که ارشد میم شیمی داره بابله که 4-5 ساعت فاصله داره با شهر ما.

اونجاها رو نمیدونم والا!
اما تهران جنوب از نظر اعتبار مدرک حتی از یه سری دانشگاهای سراسری هم معتبر تره (تازه در مقطع لیسانس!) اما واسه تحصیلات تکمیلی اگه بخوایم کلی نگاه کنیم بعد از علوم تحقیقات از همه قوی تره. علوم تحقیقات هم چون مقطع دکتری داره و تهران جنوب نداره واسه همین قوی تره. ولی شک نکن که واسه فوق لیسانس اونم واسه مهندسی شیمی خیلی خیلی قوی هستش. حالا ایشالا بریم سر کار قطعا اسم یه سری از استادهای تهران جنوب رو اونجا میشنوی ;)

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
تهران جنوب آزاده.
در ضمن شهریه مجازی با آزاد تقریبا برابره. من یکی از دوستام داره مجازی علم و صنعت میخونه الان

وحید من توی پی دی اف سایت سنجش که دانلود کردم شهریه هارو زده بود هم برای مجازی هم پیام نور هم شبانه و ...
برای رشته های غیره علوم انسانی زده بود 350 و منغیر 60 !

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
رامین جون واسه مجازی هم باید سر کلاس حضور داشته باشی اما کلاسش از اینترنت به صورت کنفرانس برگزار میشه و حضور غیاب هم داره. منبع هم کاملا موثقه چون دوست صمیمی من الان داره مجازی میخونه :D حالا بعدا حضوری باهات صحبت میکنم و قانعت میکنم که آزاد از مجازی بهتره ;)

قربون شکلت برم من که حرفی ندارم :D مجازی ازاد دولتی برام فرقی نداره منم مثل خودت و ... مدرکش فقط برام مهمه. اما درست میگی کنفرانس داره و حضور غیاب اما خب زیاد سخت گیری روش نمیشه و میشه مطالب رو بعد دانلود کرد .

amin2x

عضو جدید
مجازی امیرکبیر فک کنم فرق میکنه چون مجازی جاهای دیگه رو باید کنکور بدی ولی امیر کبیر خودش از طریق سنجش ازمون میگیره مثل فراگیر.مدرک مجازی تو صنعت نفت معتبره.من دوستم داره اتوماسیون میخونه تو شیراز گفت مدرکشو مورد قبوله شهریش هم تا جایی که یادمه بالا بود به چیزی که رامین گفت نمیخوره منم نظرم رو 10 تومنه که اگه اینجوری باشه ازاد بهتره

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجازی امیرکبیر فک کنم فرق میکنه چون مجازی جاهای دیگه رو باید کنکور بدی ولی امیر کبیر خودش از طریق سنجش ازمون میگیره مثل فراگیر.مدرک مجازی تو صنعت نفت معتبره.من دوستم داره اتوماسیون میخونه تو شیراز گفت مدرکشو مورد قبوله شهریش هم تا جایی که یادمه بالا بود به چیزی که رامین گفت نمیخوره منم نظرم رو 10 تومنه که اگه اینجوری باشه ازاد بهتره
شایدم حرف شما صحیح تر باشه ! حالا بزارین نتایج ارشد بیاد ببینیم چی میشه . کلا روز های سختی در پیش داریم ، هم دو هفته فشرده کار هم بعدش درس. وقتی برای استراحت و تفریح فکر نکنم زیاد داشته باشیم

Saeed_kh

عضو جدید
دوستان زیاد دل خودتون رو خوش نکنید و با توجه به قبول شدن در مصاحبه به شرکت گاز امید نداشته باشید؛ همین اتفاق هم واسه خیلیها توی آزمون نفت 90 افتاد و اونا رو توی طب پزشکی رد کردند
حالا از ما گفتن بود و بعد از طب پزشکی به حرف من میرسید

تا زمانی که از تمامی فیلترها رد نشدید به قبولی نهایی خود دل خوش نکنید
چون از این ور هم ما داریم اعتراض میکنیم خیلی اتفاقها خواهد افتاد!!!

amin2x

عضو جدید
دوستان زیاد دل خودتون رو خوش نکنید و با توجه به قبول شدن در مصاحبه به شرکت گاز امید نداشته باشید؛ همین اتفاق هم واسه خیلیها توی آزمون نفت 90 افتاد و اونا رو توی طب پزشکی رد کردند

دوسته عزیز شما ناراحتی چرا میای تلاش میکنی تو دل بچه های قبول شده رو خالی کنی.وقتی سالم باشی و هیچ مشکل پزشکی نداشته باشی دلیلی هم برا رد شدن نیست.طب صنعتی اینجوریه که شما تعیین سمت میشید و با توجه به سمت و کارهایی که باید بکنید ازتون تست میگیرن و با توجه به کارهای مهندسی احتمال رد شدن نزدیک به صفره بعدشم در صورتی که اعتراضات بوشهریا(طبق معمول همه ازمون ها)هم جواب بده شما هم به این جمع اضافه میشید و کسی از این جمع کم نمیشه.
من فردا یه سر میرم برج گاز چون اوضاع یه ذره داره بد میشه چون تا اونجا که من میدونم ظرفیت پارس جنوبی بعد ازمون کاملا پر شد چون وقتی بچه های دانشکده نفت مراجعه میکردن تمام نامه هاشون برگشت میخورد.الان که یه جماعت زیادی هم دارن از نفت و گاز اضافه میشن یسری هم که اعتراض کردن احتمالش هست گروه بندی بشه یه عده زودتر دعوت به کار شن یه عده منتظر ایجاد ظرفیت بمونن

آخرین ویرایش:

وحیدوحید

عضو جدید

والا من که نشنیدم تا حالا کسی رو توی طب صنعتی رد کنند! توی تاپیک نفت هم اگه برید میبنید که هیچ کدوم به خاطر طب صنعتی رد نشدند. با دوستام هم که الان استخدام نفت هستن (قبولی های سال 90) صحبت کردم و گفتن تا حالا کسی رو ندیدند که توی طب صنعتی ردش بکنن. خواهشا الکی به بچه ها استرس ندین! ما به اندازه کافی استرس کشیدیم!
طب صنعتی در صورتی ممکنه مشکل ساز بشه که آدم یه مشکل بزرگی داشته باشه مثلا قد خیلی کوتاه تر از حالت معمول باشه (مثلا زیر 150) یا کوررنگی یا مثلا یه پا نداشته باشی. وگرنه مشکلاتی مثل ضعیفی چشم و این چیزا خیلی مهم نیستند!

Saeed_kh

عضو جدید
دوسته عزیز شما ناراحتی چرا میای تلاش میکنی تو دل بچه های قبول شده رو خالی کنی.وقتی سالم باشی و هیچ مشکل پزشکی نداشته باشی دلیلی هم برا رد شدن نیست.طب صنعتی اینجوریه که شما تعیین سمت میشید و با توجه به سمت و کارهایی که باید بکنید ازتون تست میگیرن و با توجه به کارهای مهندسی احتمال رد شدن نزدیک به صفره بعدشم در صورتی که اعتراضات بوشهریا(طبق معمول همه ازمون ها)هم جواب بده شما هم به این جمع اضافه میشید و کسی از این جمع کم نمیشه.
من فردا یه سر میرم برج گاز چون اوضاع یه ذره داره بد میشه چون تا اونجا که من میدونم ظرفیت پارس جنوبی بعد ازمون کاملا پر شد چون وقتی بچه های دانشکده نفت مراجعه میکردن تمام نامه هاشون برگشت میخورد.الان که یه جماعت کسیری هم دارن از نفت و گاز اضافه میشن یسری هم که اعتراض کردن احتمالش هست گروه بندی بشه یه عده زودتر دعوت به کار شن یه عده منتظر ایجاد ظرفیت بمونن

دقیقا همینطوره که شما میگید
اینا سیاست شرکت نفت هست وقتی یه جا یه گندی میزنه واسه لاپوشیش دست به هر کار کثیفی میزنه
اصلا شما میدونید چرا شرکت گاز نیرو کمتر از درخواستش گرفت چون بچه های نف 90 پارسال که مازاد بر درخواست شرکت نفت بود رو امسال با استخدامی شرکت گاز وارد این شرکت کردند
اصلا میدونید چرا ظرفیت ها رو روز اول اعلام نکردند چون سیاست امروزشون بود
اینو من نمیگم و تجربه میگه خیلی از بوشهریا نفت 90 رو توی طب صنعتی رد کردند که اونجوری اعتراض کردند و من از خودم نمیگم از تجربه سال قبل میگم و الان که وضعیت ناجور شده خیلی اتفاقات دیگری خواهد افتاد

baaroon

عضو جدید
اینا سیاست شرکت نفت هست وقتی یه جا یه گندی میزنه واسه لاپوشیش دست به هر کار کثیفی میزنه
اصلا شما میدونید چرا شرکت گاز نیرو کمتر از درخواستش گرفت چون بچه های نف 90 پارسال که مازاد بر درخواست شرکت نفت بود رو امسال با استخدامی شرکت گاز وارد این شرکت کردند
اینو من نمیگم و تجربه میگه خیلی از بوشهریا نفت 90 رو توی طب صنعتی رد کردند که اونجوری اعتراض کردند و من از خودم نمیگم از تجربه سال قبل میگم و الان که وضعیت ناجور شده خیلی اتفاقات دیگری خواهد افتاد

اون 60% که تو آزمونتون اعمال شد بستتون نبود؟

baaroon

عضو جدید
بحث شایسته سالاریه

بالا