تمرین گروهی آزمون طراحی 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

نسیبه21

عضو جدید
گفتگو واستفاده از نظریات یدیگر برای قبولی در ازمون طراحی نظام مهندسی معماری

نسیبه21

عضو جدید
بچه ها امیدوارم در این تاپیک بتوانیم به هم کمک کنیم تا در ازمون شهریور 91 به امید خدا قبول شویم

amin576

عضو جدید
سلام
تو آزمون طراحی باید رانو هم بکنیم یا فقط ترسیم فنی مهمه؟
جه موقع از اسکلت فلزی و چه موقع از اسکلت بتنی باید استفاده شود؟

sheno

عضو جدید
سلام دوستان
منم ازمون طراحی دارم
امادم برای گفتگو و تبادل نظر...

sheno

عضو جدید
سلام
تو آزمون طراحی باید رانو هم بکنیم یا فقط ترسیم فنی مهمه؟
جه موقع از اسکلت فلزی و چه موقع از اسکلت بتنی باید استفاده شود؟

ازمون طراحی راندو نمیخواد
به نظر من مهم نیست نوع اسکلت چی باشه فقط ویژگیهای هر کدوم که استفاده کردی تو ترسیماتت رعایت بشه...

Arch_arm

عضو جدید
سلام بچه ها ممنون میشم در صورت امکان طراحی مربوط به آزمون 90 منو نقد کنین(البته من این کارو تو تاپیک طراحی آزمون 90 هم کردم خواستم از نظر شما غافل نشم)zirzamin1.jpghamkaf1.jpg نمی دونم چرا طبقه اولش اپلود نمیشه؟؟

آخرین ویرایش:

Arch_arm

عضو جدید
دوست عزیز طرحت خوبه ولی تو سوال گفته شده حداکثر سطح اشتغال 20 *11.5
آره خب بقول شما تو سوال گفته حداکثر سطح اشغال اون قسمت هاشور زده یعنی 20*11.5 که من 14*11.5 استفاده کردم دیگه.تو سوال نگفت حتما 20*11.5 باید طراحی بشه گفت حداکثر
20*11.5 یعنی کمتر از اون میتونه باشه ولی بیشتر نشه

sheno

عضو جدید
آره خب بقول شما تو سوال گفته حداکثر سطح اشغال اون قسمت هاشور زده یعنی 20*11.5 که من 14*11.5 استفاده کردم دیگه.تو سوال نگفت حتما 20*11.5 باید طراحی بشه گفت حداکثر
20*11.5 یعنی کمتر از اون میتونه باشه ولی بیشتر نشه

جالبه من تا حالا به این قضیه فکر نکرده بودم! در کل طرحت به نظر من ایراد نداشت

yaghoobb

عضو جدید
امتحان طراحی 91

امتحان طراحی 91

سلام به همه مهندسان عزیز
خسسسسسسسسستتتتته نباشین.
خسته نباشید ویژه به همه دوستانی که کمک کردن.
چی کار کردین...
امیدوارم امتحانو خوب داده باشین.

pishy

عضو جدید
سلام دوست عزيز
شكر واسه من خوب بود تقريبا رسيدم همه چي را بكشم....
ولي الان واقعا خسته ام...
اميدوارم همگي نتيجه زحماتمون رو بگيريم...
سلام به همه مهندسان عزیز
خسسسسسسسسستتتتته نباشین.
خسته نباشید ویژه به همه دوستانی که کمک کردن.
چی کار کردین...
امیدوارم امتحانو خوب داده باشین.

sinoush

عضو جدید
سلام خسته که نگو :w22: هلاکم !!باز هم نطام مهندسی ثابت کرد که از پس یک امتحان ساده هم برنمیاد دوباره اشکال مقیاس و عدد و نوشته و....تا ظهر طول کشید تا یه نفر به دادمون برسه. ولی با تمام این حرفا خوب بود ..بیاین پلاناتونو بزارین ببینیم چیکار کردیم.(روزهای اینده که نا داشتیم تکون بخوریمو میگم:D)

mehdiarch80

عضو جدید
یعنی خاک برسرشون که یه سوال ساده را درست حسابی نمی تونند طرح کنند...هشت تا واحد بود ولی پارکینگ به زحمت برای 4تا خودرو تامین میشد تازه بعد از 2 ساعت زنگ زدن ایمور اونور اومدند گفتند هر چقدر تونستید پارکینگ طراحی کنید و 90 دقیقه هم مثلا بابت جبران وقت حروم شده به وقت اضافه کردند ...زمینی را هم که روی برگه ها خیر سرشون برای تسهیل در طراحی و کم کردن زحمت ما کشیده بودند دوباره مثل پارسال اشله و به مقیاس 1:100 نبود و باز دردسر شد یکی نیست بگه بابا ما را به خیر شما امید نیست لطفا شر مرسانید!......بیرون زدگی را هم 80 سانت گفته بود از بر زمین ولی تو اندازه گذاری نقشه ها از آکس ستون محاسبه شده بود در نتیجه عملا بیرون زدگی 60 سانت میشد!تازه اگه ستون حداقل 40در 40 باشه ... یه چیز دیگه امسال واقعا شاهکار بود این بود که پشت و روی برگه را باید ترسیم می کردیم مثلا پشت پلان طبقه سوم باید همکف را می کشیدیم احتمالا براشون خیلی زور داشته 4 تا کاغذ a4 بیشتر کپی بگیرند!در نتیجه ماژیک راندو را که به کل باید بیخیال میشدیم و دسن نقشه را هم باید با ترس و لرز انجام می دادیم مبادا رو نقشه پشتیه جا بندازه.. ....بازم میگم : یعنی واقعا خاک برسرشون..

آخرین ویرایش:

sinoush

عضو جدید
یعنی خاک برسرشون که یه سوال را درست حسابی نمی تونند طرح کنند...هشت تا واحد بود ولی پارکینگ به زحمت برای 4تا خودرو تامین میشد...زمینی که روی برگه ها مثلا برای کمک کشیده بودند تا زحمت ما کمتر بشه دوباره مثل پارسال اشله نبود و باز دردسر شد......بیرون زدگی را 80 سانت گفته بود از بر زمین ولی تو اندازه گذاری نقشه ها از آکس ستون محاسبه شده بود نتیجه اش هم این شد که بعد از 2 ساعت گفتند هر چقدر تونستید پارکینگ طراحی کنید و 90 دقیقه هم مثلا به وقت اضافه کردند ... یه چیز دیگه امسال واقعا شاهکار بود این بود که پشت و روی برگه را باید ترسیم می کردیم مثلا پشت پلان طبقه سوم باید همکف را می کشیدیم برای همین ماژیک راندو را که به کل باید بیخیال میشدیم و دسن نقشه را هم باید با ترس و لرز انجام می دادیم... ....یعنی واقعا خاک برسرشون..

به ما5/1 ساعت اضافه کردن البته ساعتای 30/11 تازه تشریف اوردن برای رفع ابهام !!!!!! من که کسی رو ندیدم دسن کرده باشه اخه بدجور رد می انداخت.جالبیش اینجا بود که سر جلسه نباید جیکمون در میومد ولی وقت ناهار باید میرفتیم بیرون اونجا هم که دیگه کویتی بود برای خودش....میدونید که !! همه چیز تحت نظر سازمان سنجش برگزار شد :w15::w15:

sinoush

عضو جدید
یه لطفی بکنید بگید سوال چی بود؟

زمین با عرض 10 و طول (اخرشم نفهمیدیم چند؟!!شما فکر کن 23) ساختمان مسکونی 4 طبقه روی پیلوت..پلان زیرزمین برای انباری و تاسیسات___پلان همکف برای پارکینگها ___پلان طبقه سوم با دو واحد___پلان بام____نما اصلی ___مقطع با گذر از باکس پله___

ameen joon

عضو جدید
يعني انقدر اعصابم از اين امتحان کوفتي خورده که نگو. من که ديگه امتحان نمي دم تا بردارند اين امتحان مسخره. همون مشکلات و ما هم داشتيم به اضافه مراقب هاي عقده اي که اصلا از معماري و امتحان نظام هيچي حاليشون نبود. يارو برگشته به من گفته سوال بعدي و جواب بده تا نماينده سازمان بياد سوال اول رو حل کنه!!!!!!!!!!! مي گم اگه اندازه ها درست نباشه نمي شه طراحي کرد. مي گه تا وقتي اسمتو بنويس صدا هم نده!!!!!!!!!!

mehdiarch80

عضو جدید
يعني انقدر اعصابم از اين امتحان کوفتي خورده که نگو. من که ديگه امتحان نمي دم تا بردارند اين امتحان مسخره. همون مشکلات و ما هم داشتيم به اضافه مراقب هاي عقده اي که اصلا از معماري و امتحان نظام هيچي حاليشون نبود. يارو برگشته به من گفته سوال بعدي و جواب بده تا نماينده سازمان بياد سوال اول رو حل کنه!!!!!!!!!!! مي گم اگه اندازه ها درست نباشه نمي شه طراحي کرد. مي گه تا وقتي اسمتو بنويس صدا هم نده!!!!!!!!!!

مراقب هم به من میگفت حال بقیه اش و بنویس تا مسئول سازمان بیاد...ولی کلا مراقب های اصقهان خوب بودند ..بچه ها همش ول می گشتند و سر میز همدیگه میرفتند!

غلامعباس

عضو جدید
به خدا منم خسته شدم واقعا شورش در اوردن اخه یه ساختمان 4 طبقه رو پیلوت چیه که نشه طراحیش کرد به خدا من بیش از 30 تا نقشه بالای 4 طبقه طراحی کردم رفته نظام مهندسی تایید شده با همه جزییات ولی این امتحان مسخره هر سری رد می شم سوالها همه اشتباه بود ما یک ساعت فکر می کردیم طبقه اول ودوم وچهارم چند واحدی است دیگه من اگه قبول نشم دیگه امتحان نمی دم ا

mehdiarch80

عضو جدید
گزینه A را من زدم(باکس پله وسط چسبیده به دیوار خارجی شرقی)...پارکینگ هم 4 تا...دو واحد شمالی جنوبی یک خوابه..

Asemouni

عضو جدید
من مقطع رو ترسیم نکردم... نما هم در حد یه سری خط و خطوط... امید داشته باشم؟؟؟ :cry:
خیلی از این امتحان اعصابم خرده...

mahsa1984

عضو جدید
آقای دانش پور و مهدی لطف میکنین هر وقت تونستین یه کروکی از همکف و سومتون بذارین؟می خوام ببینم چطوری پارکینگ و نورگیری فضاها رو حل کردین
امروز از خودم خیلی ناامید شدم :((((((

وضعیت
موضوع بسته شده است.