گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

lLakel

عضو جدید
سلام من تازه وارد هستم می خواستم بدونم 1. رشته ی IT در دانشگاه ها آزاد چطور است؟ 2. بازار کارش چطور هست آیا تحصیل در این رشته می تونه برای ما نون و نمکی بسازه، تا چه حدی؟ 3. حس میکنم خیلی با این رشته درگیرم و انگار آینده م رو تو رشته نوشته اند پس با یه جواب ساده ما رو ناامید نکنید... منتظر جوابم زود بگید که این جواب نقش مرگ و زندگی یه آدم را بازی میکنه...

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام من تازه وارد هستم می خواستم بدونم 1. رشته ی IT در دانشگاه ها آزاد چطور است؟ 2. بازار کارش چطور هست آیا تحصیل در این رشته می تونه برای ما نون و نمکی بسازه، تا چه حدی؟ 3. حس میکنم خیلی با این رشته درگیرم و انگار آینده م رو تو رشته نوشته اند پس با یه جواب ساده ما رو ناامید نکنید... منتظر جوابم زود بگید که این جواب نقش مرگ و زندگی یه آدم را بازی میکنه...
سلام خوش اومدید 1. لطفا سوالاتون رو فقط در یه تاپیک که مربوطه مطرح کنین 2.در مورد سوال اول اطلاعی ندارم ولی در مورد سوال دوم بازار کارش خوبه ولی بیشتر به خودتون بستگی داره که چه قدر مهارت داشته باشین اگه مهارت کافی داشته باشین مطمئنا در آمد خوبی خواهین داشت.3. نا امید نباشین ناامید شیطان هست اتفاقا رشته مون رشته ی بسیار خوبیه و آینده ی خیلی خیلی روشنی داره تلاش کنین حتما نتیجه ی خوبی خواهین گرفت.شما اول ببینین به چی علاقه دارین زمینه علاقه تون رو پیدا کنین (مثلا شبکه ,طراحی , فتوشاپ و... ) بعد شروع به یادگیری مهارت های لازم بکنید در این صورت تا وقنی کارشناسی تموم بشه یه تخصصی هم خواهید داشت که در پیدا کردن کار کمکتون می کنه .موفق باشید

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
چقد اینجا خلوت شده!!!
قبلا" خیلی بحث میذاشتین ها.
حالا چی شده؟ هیچ بحثی نیست!!!

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خوب من که اطلاعاتم زیاد نیست فقط این دو تا رو پیشنهاد کنم هر کدوم رو اگه خواستین بگین بحث کنیم :در مورد خرید های آنلاین بحث کنیم که کلا خوبن بدن یعنی مزایا و معایب اش رو و پیشرفت اش در ایران و خارج بحث کنیم .2. هم در مورد کنفرانس و آموزش های آنلاین اینکه چه قدر خوبن یا چه عیب هایی دارن

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب من که اطلاعاتم زیاد نیست فقط این دو تا رو پیشنهاد کنم هر کدوم رو اگه خواستین بگین بحث کنیم :در مورد خرید های آنلاین بحث کنیم که کلا خوبن بدن یعنی مزایا و معایب اش رو و پیشرفت اش در ایران و خارج بحث کنیم .2. هم در مورد کنفرانس و آموزش های آنلاین اینکه چه قدر خوبن یا چه عیب هایی دارن

1.درمورد آموزش آنلاین فکر کنم خوب باشه بحث کنیم!!!
خب این کار مثل همه ی کارا هم مزایا داره هم معایب:
مزایاش اینه که خ تو وقت صرفه جویی میکنه مثلا" تو شهرهای بزرگ برای یه کلاس 2 ساعته ممکنه 3 ساعت تو راه باشی فقط!!!
این جوری نصف روزت هدر میره. خب سرعت تدریس بالاتر میره امکان تبادل اطلاعات بیشتر میشه و...
ولی اگه کاملا" همه ی آموزش ها آنلاین انجام بشه بچه ها رابطه ی اجتماعیشون کم میشه. و با خیلی از مسائل روبه رو نمیشن.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
1.درمورد آموزش آنلاین فکر کنم خوب باشه بحث کنیم!!!
خب این کار مثل همه ی کارا هم مزایا داره هم معایب:
مزایاش اینه که خ تو وقت صرفه جویی میکنه مثلا" تو شهرهای بزرگ برای یه کلاس 2 ساعته ممکنه 3 ساعت تو راه باشی فقط!!!
این جوری نصف روزت هدر میره. خب سرعت تدریس بالاتر میره امکان تبادل اطلاعات بیشتر میشه و...
ولی اگه کاملا" همه ی آموزش ها آنلاین انجام بشه بچه ها رابطه ی اجتماعیشون کم میشه. و با خیلی از مسائل روبه رو نمیشن.

البته امتحانات آنلاین مهم ترند :D

samira.it

عضو جدید
اينجا جرا خلوته؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:
سلام عليكم

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
رابطه‌ی اجتماعی به شکل سنتی شاید.هرچند که این خصوصیت جوامع بزرگه.اما درعوض روابط اجتماعی مجازی نمیتونه جاشو بگیره؟
مثلا من الان دوست های مجازی زیادی در گستره‌ی بزرگتری نسبت به یک شهر دارم که خیلی چیزا ازشون یاد گرفتم و باهاشون صمیمی بودم و حتی میتونم توی دنیای واقعی روشون حساب کنم.

با چه مسائلی روبرو نمیشن؟
==============
این سفرنامه شیراز رو باید بنویسم رسما.یه خاطر یه فرم که مسئول آموزش امضا زده ولی مهر نزده ثبت نامم نکردن دوباره برگشتم شهر خودم.یعنی از ۷۲ ساعت گذشته ۳۱ ساعتش رو توی راه توی اتوبوس بودم.دوباره امروز مدرک رو رفتم از اول گرفتم که جمعه راه بیفتم شنبه شیراز باشم.چهارشنبه اگه تعطیل نبود الان داشتم حرکت میکردم!!

اینم از نتیجه‌ی آزاد :

حالا باز من رتبه ام از دوبرابر آخرین نفر بیشتره،اما دوستم ۲۸ شده ولی بازم مردوده :D

اگر میخواید مقایسه ای بین درصدهای آزاد و سراسری داشته باشید این درصدهای آزاد منه :

میبینید که مثلا من پایگاه رو توی سراسری منفی ۵.۵ زدم اما اینجا ۴۱.۷ شده.البته نمیدونم نمره خام منظور درصد هست یا نه.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها می خوام یه پیشنهادی بدم من امروز تاپیک های قدیمی رو نگاه می کردم واقعا تاپیک های جالبی پیدا کردم بعضی ها اطلاعاتی داشتم نظری دادم لطفا شما ها هم نظر بدین تا بحث کنیم . در این گشت مابین تاپیک ها یه تاپیک پیدا کردم که برام جالب بود تاپیک گفتگوی علمی که بچه ها بحث علمی کرده بودن نظرتون چیه یه موضوعی اونجا بحث کنیم متاسفانه و متاسفانه و متاسفانه اطلاعاتم زیاد نیست که بتونم موضوع یه بحث علمی رو بگم ولی خوب دوستان بگم هر کس هر چه قدر بلده بحث کنیم مهم اینه که با هم بحث کنیم و هر کس هر چی بلده بگه تا یاد بگیریم . لینک تاپیک اینه :http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/49679-گفتگوی-علمی/page11
من مدیریت پروژه رو پیشنهاد دادم بازم اگه دوستان موضوع دیگه ای بگن اون بحث می کنیم

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رابطه‌ی اجتماعی به شکل سنتی شاید.هرچند که این خصوصیت جوامع بزرگه.اما درعوض روابط اجتماعی مجازی نمیتونه جاشو بگیره؟
مثلا من الان دوست های مجازی زیادی در گستره‌ی بزرگتری نسبت به یک شهر دارم که خیلی چیزا ازشون یاد گرفتم و باهاشون صمیمی بودم و حتی میتونم توی دنیای واقعی روشون حساب کنم.

با چه مسائلی روبرو نمیشن؟
==============

سلام
اول شهادت امام صادق (ع) رو به همه ی شیعیان این تالار تسلیت عرض میکنم.

به نظرم برخورد ها توی جامعه ی مجازی با جامعه ی حقیقی تقریبا" فرق داره.
خب یکی که خجالتی هست شاید در محیط مجازی خیلی خجالتی نباشه ولی در محیط جامعه ممکنه خیلی خجالتی باشه.
یعنی اگه یه بچه از اول همش تو جامعه ی مجازی باشه و خیلی تو جامعه نباشه به نظرم خیلی سخت میتونه در جامعه ی حقیقی با دیگران ارتباط برقرار کنه.
یه سوال شما میتونید هیچ دوست حقیقی نداشته باشید و همه ی دوستاتون تو جامعه ی مجازی باشن؟
هر چیزی جای خودش خوبه.
به نظرم روابط اجتماعی مجازی به تنهایی نمیتونه جای روابط اجتماعی حقیقی رو بگیره. هر دوشون باید در کنار هم باشن.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خوب به نظر منم آموزش آنلاین چند تا مزایا و معایب داره مزایا :1. از نظر زمانی صرفه جویی می کنه بعضی آموزش ها حتی محدودیت زمانی نداره هر وقت دوست داشتی نگاه کن که این سبب میشه مثلا کلاسی که هفته ای دو جلسه هست و مثلا 6 ماه طول می کشه در آموزش آنلاین به خودت بستگی داره حتی می تونی 1 ماهه تموم کنی .2 .سبب میشه کیفیت آموزش بالاتر باشه مثلا شما ممکنه کلاسی بری که از یک و نیم ساعت نیم ساعتش مفید باشه ولی چون در اینجا ویدیو و یا آنلاین هست استاد نمی تونه زیاد از بحث خارج بشه .معایب :به اینکه سرعت های اینترنت ما زیاد نیست در نیجه در برقراری ارتباط مشکلاتی ایجاد می کنه و هم ترافیک زیاد مصرف می کنه 2.حس که در رقابت و رفع اشکال کلاس معمولی هست بین شاگردها ایجاد نمیشه . خلاصه نظرم اینکه آموزش آنلاین خوبه ولی چون اینترنت ما قابل اطمینان نیست در نیجه می تونه مشکلاتی ایجاد کنه

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین عزیز.
بالاخره منم شدم دانشجوی ارشد. البته قرار بود خبرش رو زودتر بدم ولی چون درگیر ثبت نام شدم فرصت نداشتم بیام اینجا.
من تجارت الکترونیکی روزانه خواجه نصیر قبول شدم . ایشاالله بقول مدیر و دراگو روزی خودتون.
قبولی من نتیجه 4 سال تلاش من تو دوران کارشناسی بود. کنکور سختی بود ولی به لطف خدا و تلاش خودم و دعای عزیزام تونستم نتیجه شیرینی رو بگیرم.
شاد و پیروز باشید

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین عزیز.
بالاخره منم شدم دانشجوی ارشد. البته قرار بود خبرش رو زودتر بدم ولی چون درگیر ثبت نام شدم فرصت نداشتم بیام اینجا.
من تجارت الکترونیکی روزانه خواجه نصیر قبول شدم . ایشاالله بقول مدیر و دراگو روزی خودتون.
قبولی من نتیجه 4 سال تلاش من تو دوران کارشناسی بود. کنکور سختی بود ولی به لطف خدا و تلاش خودم و دعای عزیزام تونستم نتیجه شیرینی رو بگیرم.
شاد و پیروز باشید
تبریک میگم الهام جان:w23:

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین عزیز.
شاد و پیروز باشید

تبریک . تبریک :gol: بسیار عالی.
خوشحالمون کردید.

رتبتون چند بود ؟

خودتون رو برای مصاحبه ارشدی ها و پاسخگویی به سوالات افرادی که سال های بعد میخوان ارشد بدن , آماده کنید.

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین عزیز.
شاد و پیروز باشید

تبریک میگم الهام خانوم
خیلی خوشحال شدم
موفق باشید;)

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین عزیز.
شاد و پیروز باشید

سلام
تبریک میگم الهام خانوم
ان شاء الله همیشه موفق باشید

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام بر مهندسین عزیز.
شاد و پیروز باشید

تبریک ویژه میگم خانم رضایی
انشاالله هر کجا هستین شاد و موفق باشین:gol:

مژده 181

عضو جدید
سلام عرض میکنم خدمت همه ی دوستان.من چند دقیقه پیش عضو تالار شدم و این اولین پستی هست که ارسال میکنم.
من مژده هستم/18/بندر انزلی. من امسال کنکور داشتم و رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات (IT ) خیلی خوشحالم از اینکه به جمع شما پیوستم.:smile:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام عرض میکنم خدمت همه ی دوستان.من چند دقیقه پیش عضو تالار شدم و این اولین پستی هست که ارسال میکنم.
من مژده هستم/18/بندر انزلی. من امسال کنکور داشتم و رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات (IT ) خیلی خوشحالم از اینکه به جمع شما پیوستم.:smile:
سلام خوش اومدید تبریک میگم :w23:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

قبولیتون رو تبریک میگم. :gol:

انشالله خوب درس بخونید و موفق باشید.

asirebaran

عضو جدید
سلام بر مهندسین عزیز.
شاد و پیروز باشید

الهام خانوم تبريك ميگم.
انشاالله هميشه پيروز و سربلند باشيد.:gol::gol::gol:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین عزیز.
شاد و پیروز باشید
تبریک میگم الهام جان...من واقعا" در جریان زحمتی که کشیدی هستم و بنابراین خیلی خوشحالم که موفق شدی.البته همون روز اول به من نتیجتو گفتی ولی خواستم بازم اینجا تبریک بگم.بچه ها الهام خانوم ضمنا" فارغ التحصیل برتر هم هست یعنی شاگرد ممتاز با معدل برتر و از کارشناسی توشه مناسبی برای ارشد ساخت.(قابل توجه دانشجویان فعلی)

بالا