تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عملا نا امید ترین و تنبل ترینم...واسه اثباتشم این تنها پرسپکتیوایی که کشیدم... به نظرتون کلا بیخیال شم؟؟؟ یا امیدی هست؟؟ مشاهده پیوست 146897مشاهده پیوست 146898

خواستن توانستن است اگه خودت بخوای قطعا میتونی
برا اسکیس هم فکرنکن که کارخاصی باید بکنی 80 درصد اسکیس اعتماد به نفس و نداشتن استرسه
منتظر جواب قبولی شما و همه بچه های باشگاه تو یه دانشگاه خوب هستم
برا منم دعاکنید!

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

arch 1 teh

عضو جدید
سلام به همه دوستان من به ترتیب هر جلسه با تمام نکاتی که دارن رو واستون میزارم،ما تا الان 5 جلسه کار کردییم،ولی طبق گفته دکتر قدرت این تمرینا باید مدام تکرار بشن تا روز اسکیس
دوستان داورهای اسکیس فقط کسایی رو میپذیرند که فقط طراحی بلد باشن،واسه اونا ملاک معمار بودنه و طراح بودن،و ممکن یک نفر با رتبه 1 یا 2 رقمی با یک اسکیس ضعیف نتونه بره دانشگاه و یک نفر با رتبه 2000 تا 3000 هم بهترین دانشگاها قبول بشه،پس اونایی که رتبه هاشون خوب میشه مغرور و امیدوار نباشن و کسایی که حتی رتبه های آخرمجازی هم میشن نا امید نباشن،
این جملات رو گفتم تا همه باهم کار کنیم
جلسه 1 دکتر قدرت (دیباگران در شیراز)
هدف کلی تمرین خط و دیاگرام واسه جلسه اول،تاکید زیاد ایشون به رو کشی کردن هست فعلا
تمرینای خط هم تقریبا مثل همه اساتید،از چپ به راست از راست به چپ،از بالا به پایین و برعکس و خطوط مورب،روزانه 20 شیت تمرین خط حدود 2 ساعت و سعی کنید سرعت خط کشیدن بره بالاتر هرروز،پس تا آخر هفته 140 شیت باید تحویل بدیم
واسه تمرین های دیاگرام هم چند تا کتاب هست که باید از نمونه دیاگراماش روکشی کنین
1.مفاهیم پایه در معماری 2.طراحی اقیمی 3.بیان گرافیکی (ترجمه احمدی نژاد)
دوستان لطفا اگر در هر تمرین مهارت کامل پیدا کردید بگید تا تمرینای بعد رو بگذارم

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان من به ترتیب هر جلسه با تمام نکاتی که دارن رو واستون میزارم،ما تا الان 5 جلسه کار کردییم،ولی طبق گفته دکتر قدرت این تمرینا باید مدام تکرار بشن تا روز اسکیس
دوستان داورهای اسکیس فقط کسایی رو میپذیرند که فقط طراحی بلد باشن،واسه اونا ملاک معمار بودنه و طراح بودن،و ممکن یک نفر با رتبه 1 یا 2 رقمی با یک اسکیس ضعیف نتونه بره دانشگاه و یک نفر با رتبه 2000 تا 3000 هم بهترین دانشگاها قبول بشه،پس اونایی که رتبه هاشون خوب میشه مغرور و امیدوار نباشن و کسایی که حتی رتبه های آخرمجازی هم میشن نا امید نباشن،
هدف کلی تمرین خط و دیاگرام واسه جلسه اول،تاکید زیاد ایشون به رو کشی کردن هست فعلا
تمرینای خط هم تقریبا مثل همه اساتید،از چپ به راست از راست به چپ،از بالا به پایین و برعکس و خطوط مورب،روزانه 20 شیت تمرین خط حدود 2 ساعت و سعی کنید سرعت خط کشیدن بره بالاتر هرروز،پس تا آخر هفته 140 شیت باید تحویل بدیم
خیلی ممنون دوست عزیز شرمنده تشکرام تموم شده;)

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا اگر در هر تمرین مهارت کامل پیدا کردید بگید تا تمرینای بعد رو بگذارم

سلام میشه لطفا تمرین های جلسات دیگه هم بزارید جلسه یک قبلا گذاشته بود .
ا

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان دیگه باید با جلسه شش و هفت کار کنیم ولی همه دوجلسه گذاشتن رفتن .:( تمرین باید هدف مند پیوسته باشه . همین جوری دو تا تمرین کنیم و هی خط بکشیم که نمیشه تمرین واسه اسکیس

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان دیگه باید با جلسه شش و هفت کار کنیم ولی همه دوجلسه گذاشتن رفتن .:( تمرین باید هدف مند پیوسته باشه . همین جوری دو تا تمرین کنیم و هی خط بکشیم که نمیشه تمرین واسه اسکیس

اره منم موافقم چون من خط و حجم و حروف و اینا تمرین کردم. یکمم فلش راندو بقیش موووووووند:(

• Like
واکنش ها: draz

tayyebeh 1

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به همه ی منتظران دانشگاه تهران!!
ببخشید من یه کمک میخواستم یه اسکیس به ما دادن با موضوع طراحی خانه کرد در تهران.میخواستم ببینم چه چیزایی راجع به کرد میتونه به این اسکیس ایده بده.اگه کمک کنید ممنون میشم!:book:
خانه کرد در تهران:خانه +کرد+تهران:خانه یه فضای صمیمی.احتمالن باید یه جایی واسه گردهمایی و این بحثا داشته باشه.کرد هویت میده بش.یه چیزی از این فرهنگ شبیه یه فضا یا یه المان تو کارت باشه.چه میدونم یه گالری که صنایشونو نشون بده.حتی به اعتقاد من کلن دوستای کردچون یه مدلی صلابت دارن از یه حجمی که این مسئله رو تداعی کنه میتونی استفاده ببری .تهران هم اقلیمتو مشخص میکنه.کلن هر موضوعی که بت دادن این مدلی تجزیش کنی راحتتر به نتیجه میرسی.حالا چقد تونسته باشم بت مفهوم برسونم نمیدونم

draz

عضو جدید
سلام
نمیدونم چرا اکثریت بچه هاکاراشونو نمیزران تا تمام دوستان استفاده کنن فکر میکنم یا دستشون ضعیفه وروشون نمیشه کار بزارن یا اینکه پیش خودشون میگن که ممکنه ایدموکسی دیگه استفاده کنه یا اصلا" کار نمیکن ویا...تا زمانی که دوستان دستاشونو ندادن بهم وهمت کنن که باهم کار کنن وبهم کمک کنن اوضاع همینجور میمونه وباید همگی با هزینه هنگف برن کلاس واخرشم ناامید قبول نشن اینو یادتون باشه همه چیز را همه دان دانن اگه واقعا" میخواین قبول شید همت کنید وبه خودتون ایمان داشته باشین وکار کنید توی سایت خدا رو شکر یه سری تمرینها و جزوهها هست استفاده کنید وبعد کار کنید وبه اشتراک بزارید تا همه نظر بدن امادر مورد رتبه کمتر کسی روپیدا میکنید که با رتبه خوبی اسکیس رد بشه وکسی با رتبه خراب قبول بشه بیاید کمی واقع بین باشیم از رتبه1تا 150دانشگاه روزانه تهران ومناطق خوبی قبول میشه از150تا300شبانه پذیرش میشه واز 300تا500هم غیر انتفاعی وپیام نور قبول میشه نمیخوام ناامیدتون کنم تا کار نکنید فرجی نیست

rojmanesi

عضو جدید
خانه کرد در تهران:خانه +کرد+تهران:خانه یه فضای صمیمی.احتمالن باید یه جایی واسه گردهمایی و این بحثا داشته باشه.کرد هویت میده بش.یه چیزی از این فرهنگ شبیه یه فضا یا یه المان تو کارت باشه.چه میدونم یه گالری که صنایشونو نشون بده.حتی به اعتقاد من کلن دوستای کردچون یه مدلی صلابت دارن از یه حجمی که این مسئله رو تداعی کنه میتونی استفاده ببری .تهران هم اقلیمتو مشخص میکنه.کلن هر موضوعی که بت دادن این مدلی تجزیش کنی راحتتر به نتیجه میرسی.حالا چقد تونسته باشم بت مفهوم برسونم نمیدونم

سلام دوستان
با عرض معذرت خواهی از غیبتم..
از بیماریو خرابی دستگاه ای دی اس الم گرفته تاااااااا....خلاصه دلیل های فراوان واسه غیبت...
بعد این همه وقت انتظار داشتم غوایی باشه و ....
ولی می بینم سوتوکوره...
می خواستم بگم من خودم کرد هستم... اگه می خوای خانه کرد طراحی کنی بد نیست به معماری صخره ای و سرد توجهی کنی چون منطقه کردستان سردسیرو کوهستانیه... ویژگی مردمش هم صبور، ساده، مهمان نواز و... هستن.. در ضمن از لباس و رنگ و لعاب لباس های سنتی شون اگه دیده باشی می تونی استفاده کنی...

rojmanesi

عضو جدید

در ضمن می تونی از رقص و سمای سنتی شون هم استفاده کنی مثلا ایده بگیری....

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی دو هفتس مریض شدمو اصلا نتونستم کاری کنم کلاسامم نرفتم امیدوارم از این به بعد مشکلی پیش نیاد واسه اینکه یکم جلو بیافتیم دو هفته دوهفته تمرینارو میزارم امیدوارم شمام کاراتونو بزارید

در ضمن از گذاشتن کامنت بی ربط خودداری کنید تا تاپیک آشفته نشه

تمرینا تو بخش تمرینات میزارم

arch 1 teh

عضو جدید
دوستان این روکشی ها رو خیلی جدی بگیرید و حتما حتما انجام بدید،چون قراره از همینا واسه اسکیس استفاده کنیم،دیاگرام های کتاب مفاهیم پایه خیلی مهم هستن مخصوصا صفحات 51 تا 78 و صفحات کتاب بیان گرافیکی 94،95،99،با کشیدن اینا به یه سری نکات میرسد که باید حتما حتما این نکاتو در دفترچه ای که قراره تحلیل های هر موضوع رو بعد بزاریم داخلش البته با استفاده از نویفرت،ثبت کنین،مثال،بانک(ریزفضاهاش+تحلیل کلی+و اینکه اصلی ترین بحث موضوع رو بشناسیم)
دیاگرام ها به 3 دسته تقسیم میشن
1.دیاگرام های پلانی
2.دیاگرام های مقطعی
3.دیاگرام های حجمی

یکی از مهمترین موضوعاتی که داورهایی اسکیس بهش اهمیت میدن تحلیل سایت از طریق دیاگرام هاست
تناسبات +خوانایی+هندسه در دیاگرام خیلی مهم هست
اسکیس شماره 1
ایستگاه اقامتی در کوهستان(متل) با شیب 100%که برای ما توجه به دید و منظر و شیب مهم است

دوستان کشیدن این دیاگرام در مدت زمان 20 دقیقه اولین اسکیس و نشان دادن آمادگی برای آزمون هست،خواهشا همه دوستان استفاده کننده این تمرین رو انجام بدید و بارگذاری کنید تا هم کار هارو ببینیم و تمرینات جلسه 3 رو بذارم
تمرینات جلسه 2
20 تا موضوع مختلف انتخاب کنید و برای اونا دیاگرام طراحی کنین،مثال دیاگرام مهد کودک در ساری،هتل در بندر عباس و ........
20 تا پلان از کارای معروف این معمارا رو کشی کنید(لویی کان،ماریو بوتا،لوکوربوزیه،رایت،استرلینگ،تادو آندو،) اکثر پلانها از سایت arch daily پیدا میشن ولی من از کتاباشون استفاده کردم

mahboooobeh

عضو جدید
دوستان این روکشی ها رو خیلی جدی بگیرید و حتما حتما انجام بدید،چون قراره از همینا واسه اسکیس استفاده کنیم،دیاگرام های کتاب مفاهیم پایه خیلی مهم هستن مخصوصا صفحات 51 تا 78 و صفحات کتاب بیان گرافیکی 94،95،99،با کشیدن اینا به یه سری نکات میرسد که باید حتما حتما این نکاتو در دفترچه ای که قراره تحلیل های هر موضوع رو بعد بزاریم داخلش البته با استفاده از نویفرت،ثبت کنین،مثال،بانک(ریزفضاهاش+تحلیل کلی+و اینکه اصلی ترین بحث موضوع رو بشناسیم)
1.دیاگرام های پلانی
2.دیاگرام های مقطعی
3.دیاگرام های حجمی

یکی از مهمترین موضوعاتی که داورهایی اسکیس بهش اهمیت میدن تحلیل سایت از طریق دیاگرام هاست
اسکیس شماره 1
ایستگاه اقامتی در کوهستان(متل) با شیب 100%که برای ما توجه به دید و منظر و شیب مهم است

دوستان کشیدن این دیاگرام در مدت زمان 20 دقیقه اولین اسکیس و نشان دادن آمادگی برای آزمون هست،خواهشا همه دوستان استفاده کننده این تمرین رو انجام بدید و بارگذاری کنید تا هم کار هارو ببینیم و تمرینات جلسه 3 رو بذارم
تمرینات جلسه 2
20 تا موضوع مختلف انتخاب کنید و برای اونا دیاگرام طراحی کنین،مثال دیاگرام مهد کودک در ساری،هتل در بندر عباس و ........
20 تا پلان از کارای معروف این معمارا رو کشی کنید(لویی کان،ماریو بوتا،لوکوربوزیه،رایت،استرلینگ،تادو آندو،) اکثر پلانها از سایت arch daily پیدا میشن ولی من از کتاباشون استفاده کردم
ممنون....میشه چندتا نمونه از کارات بذاری؟؟؟
این اسکیس شماره 1 رو نفهمیدم باید چیکارکنیم؟یعنی فقط باید براش دیاگرام بکشیم!
اگه میشه 1نمونه بذار;)

arch 1 teh

عضو جدید
آره باید واسش دیاگرام کشید با توجه به چیزای که از شما خواسته و شما از این روکشی ها یاد گرفتین
اگه من الان خودم این اسکیس رو بذارم که به سوال جواب دادم،دوستان که گذاشتن،منم هم خودم واسش میزارم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام به همگی دو هفتس مریض شدمو اصلا نتونستم کاری کنم کلاسامم نرفتم امیدوارم از این به بعد مشکلی پیش نیاد واسه اینکه یکم جلو بیافتیم دو هفته دوهفته تمرینارو میزارم امیدوارم شمام کاراتونو بزارید

در ضمن از گذاشتن کامنت بی ربط خودداری کنید تا تاپیک آشفته نشه

تمرینا تو بخش تمرینات میزارم

كاش يه پيام به يكي از مديران بزني و درخواست پاك كردن اسپم ها رو بدي
بهبوديت هم مبارك

سلام دوستان
با عرض معذرت خواهی از غیبتم..
از بیماریو خرابی دستگاه ای دی اس الم گرفته تاااااااا....خلاصه دلیل های فراوان واسه غیبت...
بعد این همه وقت انتظار داشتم غوایی باشه و ....
ولی می بینم سوتوکوره...
می خواستم بگم من خودم کرد هستم... اگه می خوای خانه کرد طراحی کنی بد نیست به معماری صخره ای و سرد توجهی کنی چون منطقه کردستان سردسیرو کوهستانیه... ویژگی مردمش هم صبور، ساده، مهمان نواز و... هستن.. در ضمن از لباس و رنگ و لعاب لباس های سنتی شون اگه دیده باشی می تونی استفاده کنی...

ممنون ازت حالا كه همه شاديم و همه چي ارومه ما چقد خوشبختيم ديگه بهانه اي هم نداريم شروع كنيم

آره باید واسش دیاگرام کشید با توجه به چیزای که از شما خواسته و شما از این روکشی ها یاد گرفتین
اگه من الان خودم این اسکیس رو بذارم که به سوال جواب دادم،دوستان که گذاشتن،منم هم خودم واسش میزارم
اكي يه تاريخ مشخص كنين تا تاپيك هدفمند بشه و حتي ميتونيم كركسيون كنيم

sora66

عضو جدید
سلام دوستان،امیدوارم شروع خوبی داشته باشید،اگه همونطور کهtake off گفتن کرکسیون و تاریخ مشخص باشه عالی میشه .:smile:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
1.دیاگرام های پلانی
2.دیاگرام های مقطعی
3.دیاگرام های حجمی

سلام خیلی ممنون از لطفت:gol:
این قسمت که بولد کردم میشه توضیح بدی
دیاگرام حجمی چیه؟
یعد در دیاگرام، هندسه به صورت کلی و حبابی میذاریم عایا؟
یه دیاگرام برای تحلیل سایت داریم یه دیاگرام هم برای طرح؟

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهندسا شیب 100 درصد رو چطوری حساب میکنن؟ :ا

من یه دیاگرام بدون در نظر گرفتن شیب کشیدم

در حد دست گرمیه خیلی ایتدایی و احتمالا اشتباه...

DSC_0606.jpg

بعدا نوشت:

بچه ها میگم برای روکشی بیایم کارای معمارای ایرانی اخیر مثل امانت و میرمیران و احمدی دیبا و... رو بررسی کنیم هر کسی تو دوره دانشجوییش ازاینا برای پروژه هاش جمع کرده ؛ مدارک هایی که داریم رو بذاریم اینجا تبادل کنیم هم صرفه جویی در وقته و هم نت
! :دی
یه چیز دیگه هم میخواستم بگم که الان یادم نیست
:دی

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دیاگرام حجمی چیه؟

مشاهده پیوست 147497

بعدا نوشت:

بچه ها میگم برای روکشی بیایم کارای معمارای ایرانی اخیر مثل امانت و میرمیران و احمدی دیبا و... رو بررسی کنیم هر کسی تو دوره دانشجوییش ازاینا برای پروژه هاش جمع کرده ؛ مدارک هایی که داریم رو بذاریم اینجا تبادل کنیم هم صرفه جویی در وقته و هم نت
! :دی
یه چیز دیگه هم میخواستم بگم که الان یادم نیست
:دی

شیب 100درصد یعنی یه پرتگاه....شیب که چه عرض کنم یه دیوارو در نظربگیرٰ، روی دیوار طراحی کن...
;)نمیدونم درست توضیح دادم یا نه

بچه ها من کتاب مفاهیم پایه درمعماری و بیان گرافیکی رو ندارم:w20:
صبر كنيم كه arch 1 teh خودشون بيان پيگيري كنن؟
كه هدفمند پيش بريم؟
كه اشتباه نكنيم؟

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شیب 100درصد یعنی یه پرتگاه....شیب که چه عرض کنم یه دیوارو در نظربگیرٰ، روی دیوار طراحی کن...
;)نمیدونم درست توضیح دادم یا نه

بچه ها من کتاب مفاهیم پایه درمعماری و بیان گرافیکی رو ندارم:w20:

مرسی حالا مهندس خودش میاد توضیح میده
کتاب مفاهیم پایه رو از اینجا دانلود کن(الببته بخری زیر دستت باشه بهتره)
بیان گرافیکی منم ندارم نویسندش کیه؟اسم لاتینش؟

http://www.gobookee.com/vocabulary-of-architectural-forms/

arch 1 teh

عضو جدید
دیاگرام حجمی چیه؟

گفتم دیاگرام ها 3 دسته اند
پلانی مثال صفحه 51 کتاب مفاهیم پایه فروشگاه لوازم خانگی و شما در این قسمت میبینید که فضای اصلی مجموعه (فضای مهمان) با رنگی خاص مورد توجه قرار گرفته
مقطعی مثال صفحه 57 کتاب مفاهیم پایه نمایشگاه معماری که در این دیاگرام نشون داده شده که مسیر دسترسی از اهمیت بیشتری برخورداره و با رانگی خاص نشون داده یا 2 مثال پایین صفحه 59 و.........
حجمی دیاگرام های که در کتاب طراحی اقلیمی قبادیان و همچنین تحلیل های اقلیمی که دوستان در رابطه با اقلیم ها گذاشتن،و مربوط میشن به دیاگرام های تحلیل سایت و اقلیم

شما این رو کشی ها رو انجام بدی جواب سوالتو میگیری، هندسه دیاگرام هر موضوعی با هم فرق میکنه،دیاگرام تحلیل سایت خودش تقسیم میشه به دسترسی ها،ویوها،آلودگی صوتی و......
بچه ها اسکیس یه سواله که داوارها میخان بدونن ما چه جور به این سوال پاسخ میدیم،اگه از همون اول کار جواب سوال رو با کشیدن دیاگرام اشتباه بریم هر چندم که دست قوی و پلان خوب ارائه بدیم،نمره پایینی خواهیم گرفت،پس از همین الان واسه برخورد با هر موضوع اول سعی کنین سوالو بشناسین و جواب درست بهش بدید،و اینو هم فراموش نکنین که طراح هر کلمه ای که در طرح سوال اورده واسش مهم بوده و میخاد برخورده شما رو بدونه
مثال فرهنگسرا در پارک دولت بندر عباس(اول از همه به کلمه اصلی یعنی فرهنگسرا و تحلیل اون،اقلیم گرم و مرطوب،ارتباط فرهنگسرا با پارک)اگه به اینا جواب بدید مطمئن باشید نمره شما بالای 50%خواهد رفت،50%دوم هم به ارائه شما بستگی داره

arch 1 teh

عضو جدید

مشاهده پیوست 147497
شیب رو که همه بلدن ولی یادشون رفته من یاد آوری میکنم tan (تانژانت زاویه رو میگفتیم شیب)پس شیب 100% یعنی زاویه 45 درجه،پس سایت ما دارای شیبی با زاویه 45 است
از اینکه آمادگی خودتو اعلام کردی،خیلی عالیه ولی جوابت به سوال اسکیس شماره 1
اشتباس،1.بزرگترین اشتباهت اینه که سایت رو نشناختی و رفتی بالای سایت طراحی کردی 2.این دیاگرامی هم که با جهت نشون دادی اشتباس،
گفتیم دیاگرام ها 3 دسته اند پلانی،مقطعی،حجمی و با توجه به سوال مسله که سایت ما در شیب بوده و شما هم اونو دیدی جواب سوال ما از طریق دیاگرام مقطع هست که شما کشیدی ولی ناقص،منتظر دیاگرام بهتر و رفع این اشتباهات هستیم،مرسی

بعدا نوشت:

!
به اینام میرسیم،صبر داشته باشین،معماران بزرگی چون کامران دیبا و امانت،هم اول از کارای لویی کان و لوکوربوزیه و رایت و ....روکشی کردند و این روکشی ها رو از کاراشون میشه دید

arch 1 teh

عضو جدید
اكي يه تاريخ مشخص كنين تا تاپيك هدفمند بشه و حتي ميتونيم كركسيون كنيم[/QUOTE]
ممنون از نظر خوب شما،دوستان تا جمعه همه استفاده کنندگان اسکیس شماره 1 و این تمرینات روکشی از دیاگرام ها و پلان ها رو بگذارید تا سریع تر پیش بریم و به تمرینات بعد برسیم،

mahboooobeh

عضو جدید

این چطوری دانلود میشه؟؟؟؟؟:w20:هرکار میکنم نمیشه

شیب رو که همه بلدن ولی یادشون رفته من یاد آوری میکنم tan (تانژانت زاویه رو میگفتیم شیب)پس شیب 100% یعنی زاویه 45 درجه،پس سایت ما دارای شیبی با زاویه 45 است
من اشتباه گفتم....همین جا معذرت میخوام:w20:پس شیب 100٪ میشه45درجه!!!!!

در ادامه همینجا روز معمار رو بهتون تبریک میگم....از گذاشتن پست اضافی باید خودداری کنیم اخه!!!!
مشاهده پیوست 0000000000.jpg

آخرین ویرایش:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز

کتاب مفاهیم پایه که مال صدیق هست رو منظورته؟ این لینک که فایلاش همه خارجین

وضعیت
موضوع بسته شده است.