گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

z.a.gh

عضو جدید
به نظر من باید موضوع رسانه ای بشه،20:30 خیلی خوبه.باید با صدا و سیما حرفمون رو به کرسی بشونیم.اگه واقعا میخواین برین تهران و اعتراض کنید به صدا و سیما و روزنامه نگارها خبر بدین.یه برنامه هم صبح ها از شبکه خبر پخش میشه به نام صبح باخبر.

z.a.gh

عضو جدید
من سومین باره که امتحان میدم. نرسیدم مقطع بزنم و نما هم ناقص تحویل دادم. ولی با نمره ۳۴ قبول شدم! خودم هم باورم نمیشه! اما خداوکیلی پارکینگهام رو عالی حل کردم و پلانهای طبقات و همکف رو از لحاظ عملکردی به بهترین شکل ممکن. من فکر میکنم به این چیزها نمره میدن. ضمنا به نظر من تعداد دفعات شرکت در ازمون هم مهمه! یعنی فکر میکنم کسایی که افتادن کمتر از سه بار شرکت کردن. درست میگم؟ کسی هست سه بار شرکت کرده باشه رد شه؟ لطفا بگین.
شما ارشد داشتین؟

khaffafi

عضو جدید
من سومین باره که امتحان میدم. نرسیدم مقطع بزنم و نما هم ناقص تحویل دادم. ولی با نمره ۳۴ قبول شدم! خودم هم باورم نمیشه! اما خداوکیلی پارکینگهام رو عالی حل کردم و پلانهای طبقات و همکف رو از لحاظ عملکردی به بهترین شکل ممکن. من فکر میکنم به این چیزها نمره میدن. ضمنا به نظر من تعداد دفعات شرکت در ازمون هم مهمه! یعنی فکر میکنم کسایی که افتادن کمتر از سه بار شرکت کردن. درست میگم؟ کسی هست سه بار شرکت کرده باشه رد شه؟ لطفا بگین.
من چهارمين بارم بود و قبول نشدم!!
دفعه اول با نمره 49!ولي اعتراض نكردم چون به نظرم خيلي راحت بود گفتم حالا دفعه بعد!
اين بار هم 20 شدم...
ولي اين بار اعتراض ميكنم واقعا دلم خونه !
شما پلان رو شمالي- جنوبي كار كرده بودين يا شرقي -غربي؟

salva

عضو جدید
بار دومم بود و این سری هم رد شدم با 22 از 25 !!! در حالیکه صد در صد بهتر از سری پیش داده بودم... یعنی بدون ذره ای شک... که سری پیشم با 49 از 50 رد شده بودم...

آخرین ویرایش:

arezoohaghighi

عضو جدید
سلام بهت تبریک میگم:smile:بله من یکی ازدوستام بار4ام که داره امتحان میده وبا23مردودشده خودمنم برای باردوم با21انداختن درصورتی که همه روکامل وعالی کشیدم:(خیلی بی انصافیه ه ه ه ه ه

mehrdad2all

عضو
من چهارمين بارم بود و قبول نشدم!!
دفعه اول با نمره 49!ولي اعتراض نكردم چون به نظرم خيلي راحت بود گفتم حالا دفعه بعد!
اين بار هم 20 شدم...
ولي اين بار اعتراض ميكنم واقعا دلم خونه !
شما پلان رو شمالي- جنوبي كار كرده بودين يا شرقي -غربي؟
واقعا سخته برای بار چهارم هم قبول نشی. من اولین بار سال ۸۸ ازمون دادم. دفعه بعد ۸۹. اینقدر توذوقم خورد که دیگه سال ۹۰ امتحان ندادم! و بالاخره ۹۱ هم که قبول شدم.
خیلی سخته ادم فکرش رو هم بکنه که یه بار دیگه ۸ ساعت بشینه طرح بکشه و آخرشم معلوم نیست چطوری نمره میدن!
من تا جایی که یادم میاد پلان رو شمالی جنوبی حل کرده بودم.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زمان و نحوه اعتراض به آزمون طراحی

زمان و نحوه اعتراض به آزمون طراحی

بچه ها بیاین اول به مشورت بذاریم
به نظرتون یه روز بیکار بشیم و هزینه کنیم و بریم تهران همگی ، بهتره یا به درخواست دوستمون 12 شهریور تجمع کنیم جلوی زاه و شهر سازی شهرمون؟
بهتره اول یه تصمیم درست حسابی بگیریم بعد انجامش بدیم!

فقط :
ننشینید خموش یاران ....

amin576

عضو جدید
بچه ها من پارسال 47 شدم امسال 19
پارسال خیلی حرصم درومد از هرطریقی می شد اعتراض کردیم ،ایمیل ،فکس،پست ،تلفن،حضوری و . . . . (آقای arttar هم خیلی پیگیر بود که خبری ازش نیست،نمیدونم بینم قبول شد یا نه)آخرین جوابی که هوایی به attar داده بود اینکه عمرانیا و سوالات تستی رو میشه سوال حذف کرد و نمره داد،ولی طراحی حرف روی نومدار بردن یا پایین آوردن تراز قبولی رو نزنین و یه راه حل جدید پیدا کنید تا بشه کمک کرد .خلاصه هیچی بجز یکی دونفر بعید میدونم به اعتراض بقیه که حتی 47 و 48 و 49 شده بودن ترتیب اثر ندادن.

الانم یه فکری به سرم زده،روز شنبه زنگ بزنم دفتر هوایی و یه شکم سیر فوشش بدم و بیخیال امتحان و ولکن قضیه شم.آخه تو این امتحان لعنتی که 8 ساعت باید بشینی رو صندلی خشک و سوال مبهم نباشه و اشکال نداشته باشه و (تازه اگه نور سالن خوب باشه و مراقبا غرغر نکنن و گنجشکای اطراف جیک جیک نکنن و هزار و یک اما و اگر دیگه اگه خوب امتحان بدی ) بعدش معلوم نیس بینم گیر کی بیای برا صحیح برگه اخه این امتحان لعنتی صحیح کردنش کیفیه(بخونید دیمی)
خلاصه من من پیشنهاد میدم امتحانو تحریم کنیم و در یک حرکت خودجوش بریم آبیاری گیاهان دریایی بخونیم. حالم به هم میخوره از اینکه بخوام دوباره امتحان بدم.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
amin576 عزیز اینجوری نمیشه
بالاخره ماها هم حق داریم فقط که نباید یه عده ای این وسط پر و بال در بیارن و بقیه برن غاز چرونی!
تکلیف باید معلوم بشه کاش میشد یه جوری دسترسی به آقای روحانی پیدا بکنیم و ار مراجع بالاتر پیگیری بکنیم بعد از این همه مدت یکی باید پیدا بشه یه جواب قانع کننده بده تا کی خاموش بشیم و هر چی گفتن قبول بکنیم ؟ زوره به خدا
باید یه کار جدی کرد.سکوت بزرگترین اشتباهه که ما که می فهمیم با بقیه که نمی فهمن چه تفاوتی داریم اونوقت؟؟

yalda65

عضو جدید
چطور نميشه روي نمودار ببرن؟ از همه آزمون‌ها كمتر قبولي ميده و حتي به اعتراضات هم جواب نميدن؟ معيار تصحيح اوراق هم كه نامشخص. پس سال 87 چطور قانون كسري نمره گذاشتن؟ لاقل يك دوره آموزشي بگن بريد براي كسايي كه تو آزمون از يك حدي نمره‌شون بالاتر هست. نميشه كه دو بار و سه بار و ده بار شركت كنيم تو آزمون و آخرش هم نفهميم معيار تصحيح اوراق چيه
من فكر ميكنم اگه جلوي وزارت‌خانه هم بريم شايد فايده داشته باشه. بالاخره وزير عوض شده و شايد به درد دل ما گوش كنن.

jafarsydi

عضو جدید
تنها راه موثر توی این فرصت کم،تجمع حضوری در مقررات ملی هست
اینها فکر همه جا رو کردن که اینجوری نمره میدند.
بعد از امتحان شهریور با اون همه ایراد که داشت،49 درصد ها رو قبول نکردند.نمودار و تلفن زدن و ... همه کشکه
این انتحان شده مثل کنکور.فقط 10 درصد اول قبول میشوند.اصلا مهم نیست شما چی کشیدی.هر چقدر که خوب کشیده باشی،یکی از شما بهتر کشیده و آن قبول شده
شاید بتونید زمین و آسمان و خورشید رو توی یک مسیر قرار بدید،اما نمیتونید این بچهای بیخیال و سست رو توی یک روز هماهنگ و جلوی وزارت خونه جمع کنید
ادامه این بحث جز ناراحتی و اصاب خوردی، هیچ فایده ای نداره
یا حق...

آخرین ویرایش:

pooran1363

عضو جدید
خیلی جالبه، این نمره های نجومی از کجا اومده ؟
چرا هر کسی قبول شده 25 شده نه بالاتر؟
چرا کساییکه اصلا درز انقطاع نکشیدن ، نما رو جابه جا و نمای فرعی رو کشیدن و تیپ بندی در و پنجره نداشتن و کارشون اشکال داشته و اصلا فکرشم نمیکردن 25 شدن اما تقریبا همه با نمره های خیلی پایین افتادن؟
چرا ساکت بشینیم؟
بچه ها من و دوستام میخوایم برای شنبه بیایم تهران. بیاین هماهنگ کنیم شنبه تحصن کنیم جلوی سازمان. تکلیف ما باید یک بار حضوری روشن بشه یکی باید جوابگو باشه و تا جواب نگیریم نیایم خونه اینجوری نمیشه
لطفا همه کسایی که موافق هستن اعلام کنن تا هماهنگ بشیم ما جمعه شب حرکت میکنیم تا شنبه صبح تهران باشیم
موافقین؟

شنبه چه ساعتی و کجا ..؟؟؟؟!!! منم هستم ..حتما میام
چادر و کیسه خواب هم بیارید ..!! شاید مجبور بشیم بمونیم

yalda65

عضو جدید
شنبه چه ساعتی و کجا ..؟؟؟؟!!! منم هستم ..حتما میام
چادر و کیسه خواب هم بیارید ..!! شاید مجبور بشیم بمونیم
آفرين به شما. همه دوستاني هم كه نااميد هستن به اعتراض، لطفا دست از نااميدي برداريد. فعلا كه قبول نشديم. بنابراين چيزي براي از دست دادن نداريم. اگه همه همين‌طور مصمم باشيم مجبورن يك كاري انجام بدن.

z.a.gh

عضو جدید
من فکر میکنم اگه الان اعتراض کنیم،بهتر از اینه که دوباره از صبح تا عصر وقت بزاریم.

• Like
واکنش ها: agin

salva

عضو جدید
بچه ها بیاین اول به مشورت بذاریم
به نظرتون یه روز بیکار بشیم و هزینه کنیم و بریم تهران همگی ، بهتره یا به درخواست دوستمون 12 شهریور تجمع کنیم جلوی زاه و شهر سازی شهرمون؟
بهتره اول یه تصمیم درست حسابی بگیریم بعد انجامش بدیم!

فقط :
ننشینید خموش یاران ....

اگر هماهنگی خوبی انجام بگیره و همه بتونن برن تهران که بالتبع تهران بهتره... ولی اگر نشه همون شهر هم غنیمته!!

من یقین کامل دارم که نسبت به سری پیش که 49 شدم خیلی خیلی بهتر بود اوضاعم این سری!!

• Like
واکنش ها: agin

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فکر میکنم اگه الان اعتراض کنیم،بهتر از اینه که دوباره از صبح تا عصر وقت بزاریم.

دقیقا همینه
از کجا معلوم دوباره همین نشه؟
شهریور اعتراض کردیم اعتصاب کردیم نامه نوشتیم فایده ای نکرد دوباره بدتر همون سرمون اومد
مشخصه که سکوت دوباره همون ماجرا رو پیش میاره
بچه ها آذرم همین جور میشه باید الان یه کاری بکنیم حتی اگر الان نمره هامون تفاوت نکنه اما باید تکلیف آذر روشن بشه

من سایز نوشته هام رو درشت میکنم شاید بعضی ها از پوسته ناامیدی بیرون بیان
پس شنبه بیایم مقررات ملی؟شنبه خوبه یا یک شنبه؟
بچه های شهرستانی هم بیان کاری نداره .منم اصفهانم اما یه روز سیاحته دیگه با یه خورده دعوا
:smile:همت کنین دوستان باید تعدادمون زیاد باشه تا نتیجه بگیریم ها. من اگر دیدم 10 تاییم فقط ، نمیرم ها.همت کنین بیشتر بشیم بچه های تهرانی به دوستاتون اطلاع بدین به هر کسی میشناسین.
روزش رو مشخص کنین و بسم الله
شاید یک شنبه بهتر باشه ، شنبه میتونیم کارهامون رو ردیف کنیم مرخصی بگیریم و بیایم.
موافقین؟

yalda65

عضو جدید
دقیقا همینه
از کجا معلوم دوباره همین نشه؟
شهریور اعتراض کردیم اعتصاب کردیم نامه نوشتیم فایده ای نکرد دوباره بدتر همون سرمون اومد
مشخصه که سکوت دوباره همون ماجرا رو پیش میاره
بچه ها آذرم همین جور میشه باید الان یه کاری بکنیم حتی اگر الان نمره هامون تفاوت نکنه اما باید تکلیف آذر روشن بشه

من سایز نوشته هام رو درشت میکنم شاید بعضی ها از پوسته ناامیدی بیرون بیان
پس شنبه بیایم مقررات ملی؟شنبه خوبه یا یک شنبه؟
بچه های شهرستانی هم بیان کاری نداره .منم اصفهانم اما یه روز سیاحته دیگه با یه خورده دعوا
:smile:همت کنین دوستان باید تعدادمون زیاد باشه تا نتیجه بگیریم ها. من اگر دیدم 10 تاییم فقط ، نمیرم ها.همت کنین بیشتر بشیم بچه های تهرانی به دوستاتون اطلاع بدین به هر کسی میشناسین.
روزش رو مشخص کنین و بسم الله
شاید یک شنبه بهتر باشه ، شنبه میتونیم کارهامون رو ردیف کنیم مرخصی بگیریم و بیایم.
موافقین؟
با توجه به اينكه شنبه روز اول هفته هست، به نظرم بهتره. بيشتر هم نشون ميده كه مصمم هستيم كه روز اول بعد تعطيلات رفتيم. اين نظر من البته. باز هم دوستان نظرشون رو اعلام كنن. تابع جمع هستم. در مورد محلش هم به نظرم اول دفتر مقررات ملي ساختمان بريم. اگه ديديم جواب نميده بريم وزارتخانه.

z.a.gh

عضو جدید
من نمی تونم بیام تهران.ولی با تجمع جلوی راه و شهرسازی شهرم مشکلی ندارم.به دوستام هم میگم.
بهتر نیست یه برگه اعتراض رو امضا کنیم(مثل طومار) کسایی که می تونن برن تهران با خودشون ببرن.خرجش یه پرینت هست که به هم متصل میشه.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمی تونم بیام تهران.ولی با تجمع جلوی راه و شهرسازی شهرم مشکلی ندارم.به دوستام هم میگم.
بهتر نیست یه برگه اعتراض رو امضا کنیم(مثل طومار) کسایی که می تونن برن تهران با خودشون ببرن.خرجش یه پرینت هست که به هم متصل میشه.

نه دوست من
ما شهریور طومارها نوشتیم و این راهها رو رفتیم بی فایده ست
[h=1]تجمع و اعتراض به آزمون طراحی معماری اسفند 91[/h]بچه ها این تاپیک برای هماهنگی اعتراض آزمون طراحیه لطفا همه بیان اونجا تا از پراکندگی موضوعات جلوگیری بشه و هماهنگ بشیم
ممنونم

MARY TANHA

عضو جدید
دوستان به این سایت برین و اعلام کنید که معترضین.من فکر می کنم رسانه ها خیلی موثرندهر وقت پای رسانه ها به مشکلی رسیده،اثر مثبتی داشته.
http://www.iribnews.ir/Suggestion.aspx

به نظر منم به رسانه ها اطلاع بدید.....بچه های تهران این لطفا بکنن.اگه ی نامه ای طوماری دستشون باشه بهتره

mehrdad2all

عضو
واقعا تبریک میگم.موفق باشید.لطفا به من هم کمک کنید.
ممنونم از شما. کلیه نکات پلانها و تجربه سه بار آزمونم رو در تاپیک آزمون طراحی نظام مهندسی نوشته ام. ضمناً حتماً توصیه میکنم اون تاپیک رو از اول تا آخر بخونید. من به اون نکات عمل کردم و بالاخره قبول شدم.
آدرس:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ابطه-با-آزمون-طراحی-معماری-سازمان-نظام-مهندسی

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روز شنبه 9 شهريور ساعت 9 صبح دفتر مقررات ملي ساختمان اقا ما جلو مقررات ملی شنبه یک شنبه دوشنبه و سه شنبه الان 95 نفر شدیم هر روز ساعت 9 میایم با پلاکارت بالای 15 باید قبول شه

دوست عزیز لطفا اطلاعیه های تجمع رو در تاپیک خودش بذارین تا از پراکندگی بچه ها جلوگیری بشه
ممنونم

mostafa82

عضو جدید
سلام دوستان
من پارسال 45 شدم ، امسال 9 گرفتم با وجود اینکه همه پلانها و برش و نما رو کامل تحویل دادم. بنظر من که خیلی قضیه مشکوکه.من که واقعا اعتراض دارم به این نمره.خیلی مسخره هست بخدا.بنظر من که اصلا برگه هارو تصحیح نکردن.در ضمن چرا باید بالای 15 رو قبول کنن؟

z.a.gh

عضو جدید
سلام دوستان
من پارسال 45 شدم ، امسال 9 گرفتم با وجود اینکه همه پلانها و برش و نما رو کامل تحویل دادم. بنظر من که خیلی قضیه مشکوکه.من که واقعا اعتراض دارم به این نمره.خیلی مسخره هست بخدا.بنظر من که اصلا برگه هارو تصحیح نکردن.در ضمن چرا باید بالای 15 رو قبول کنن؟
اگه میخواین واقعا اعتراض کنید،از طرف همه حرف بزنید به نمره کاری نداشته باشید.مرز نزارید.

k.o.l.s.o.o.m

عضو جدید
سلام . شب بخیر بچه ها . من که نمره مو دیدم شاخام دراومد یعنی چی این چه طرز نمره دادنه ؟ واسه شما هم همینجوری افتضاح نمره دادن ؟؟؟:confused: مقایسه میکنین با نمره دفعه پیشتون کمتر نشده ؟؟؟؟؟؟؟

بالا