با تعداد زوجات موافق هستید یا مخالف؟

با تعداد زوجات موافق هستید یا مخالف؟

• موافق هستم

رای: 12 15.4%
  • مخالف هستم

رای: 59 75.6%
  • نظري ندارم

رای: 7 9.0%

• مجموع رای دهندگان
    78

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
با تعدد زوجات موافق هستید یا مخالف ؟؟؟

لطفآ در بحث با احترام به نظر دیگران شرکت کنید .از توهین کردن بپرهیزید در غیر این صورت پست ارسالی شما به مديريت گزارش خواهد شد

شما به عنوان یک شهروند موافق تعدد زوجات هستید یا مخالف
چرا موافق و یا چرا مخالف هستید لطفا دلایل خود را مطرح کنید

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مخالفم.
چون همونجور که هیچ مردی حاضر نمیشه که خانومش رو با کسی قسمت کنه ، خانومها هم دوست ندارن که شوهرشون متعلق به زن دیگه ای باشه .
سلام.

ممكن است زن نازا باشد.در اين صورت چه؟

در اين صورت نمي توان شوهر را از داشتن فرزند محروم كرد و تعدد زوجات مي تواند اين نياز طبيعي و انساني مرد را بر آورده كند .

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.

در اين صورت نمي توان شوهر را از داشتن فرزند محروم كرد و تعدد زوجات مي تواند اين نياز طبيعي و انساني مرد را بر آورده كند .

خیلی راه ها هست برای بچه آوردن. از پرورشگاه و بهزیستی و ...
غیر از اون میتونه طلاق بده بعد ازدواج مجدد کنه.
اما نه همزمان زن دیگه ای رو بگیره.
چون اگه در خانواده ای مشکل بچه دار نشدن از مرد باشه ، به زن اجازه میدن با مرد دیگه ای باشه ؟؟

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
درسته که مرد دلش بچه میخواد ولی خب خانوما ذاتا حساس هستن و دوست دارن تنها مرکز توجه باشن و در غیر اینصورت شکست های عمیق روحی میخورن
بهمین دلیله که تو اسلام گفته تعدد زوج ولی به شرط عدالت معولا این شرایط فراموش میشه
نظر شخصی من :کاملا مخالف

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

چون اگه در خانواده ای مشکل بچه دار نشدن از مرد باشه ، به زن اجازه میدن با مرد دیگه ای باشه ؟؟

برای حفظ نسل ،دوست دارد بچه از نسل و خون خودش باشه

چند زني قابل مقايسه با چند شوهري نيست، چه اخلاق و سنن اجتماعي در بعضي از كشورها از جمله در كشور ما نضام چند زني را با حدود و قيودي مي پذيرد؛ اما چند شوهري در هيچ جامعه متمدني به رسميت شناخته نشده و اخلاق اجتماعي آن را محكوم مي كند .ثانياً چند شوهري موجب اختلاط و اشتباه نسل است و با اصل اطمينان پدري كه غريزي و طبيعي است منافات دارد، در حالي كه در نظام چند زني رابطه بين نسل جديد و قديم مشخص و اطمينان بخش است.
در اغلب اجتماعات عدهي زنان بيشتر از مردان است ،و در اين صورت مصلحت اجتماع اقتضا مي كند كه تعدد زوجات پذيرفته شود تا همه زنان بتوانند شوهر داشته باشند و از مزاياي تشكيل خانواده محروم نمانند. حق تاهل يك حق فطري و طبيعي است. محروميت از ازدواج زيانهاي جسمس و روحي بسياري براي زن به بار مي آورد. بنا براين چند همسري در ين گونه جوامع نه تنها تحقير زن نيست ، بلكه حقي براي زن به سود اوست و از نظرمصلحت اجتماعي، بعضي از خانواده ها بايد آنرا با فداكاري و گذشت تحمل كنند.

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای یه زن بدترین دشمن هووئه.
حالا تو خانواده ای که بچه دار هم شدن و مرد ازدواج مجدد میکنه ،چند همسری زن ها رو بر علیه شوهرشون میکنه و محیط خانواده رو که باید محیط صمیمی باشه رو میکنه میدون جنگ و یه زندگی پر از کینه تبدیل میکنه.حالا این دشمنی از مادر به بچه ها منتقل میشه و محیط خانواده که باید مهربونی رو به بچه ها یاد بده، کینه و جنگ رو یاد میده.

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صادقانه و بدون تعصب قضاوت کنید...دو دیدگاه مخالف شماو موافق رو هم بنده قرار دادم که كسي در جواب نگه متعصب برخورد کردم!نظراتتون رو بگید.بررسی حقوقیش پس از جمع بندی نظرات و دیدگاهای شما گذاشته می شود.

یادتان باشد این تاپیک کاملا علمی ودرجهت اهداف سایت گذاشته شده پس با دیدگاه عموم جامعه و معضلات آن بحث کنید

سپاس:gol:

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای حفظ نسل ،دوست دارد بچه از نسل و خون خودش باشه

چند زني قابل مقايسه با چند شوهري نيست، چه اخلاق و سنن اجتماعي در بعضي از كشورها از جمله در كشور ما نضام چند زني را با حدود و قيودي مي پذيرد؛ اما چند شوهري در هيچ جامعه متمدني به رسميت شناخته نشده و اخلاق اجتماعي آن را محكوم مي كند .ثانياً چند شوهري موجب اختلاط و اشتباه نسل است و با اصل اطمينان پدري كه غريزي و طبيعي است منافات دارد، در حالي كه در نظام چند زني رابطه بين نسل جديد و قديم مشخص و اطمينان بخش است.
در اغلب اجتماعات عدهي زنان بيشتر از مردان است ،و در اين صورت مصلحت اجتماع اقتضا مي كند كه تعدد زوجات پذيرفته شود تا همه زنان بتوانند شوهر داشته باشند و از مزاياي تشكيل خانواده محروم نمانند. حق تاهل يك حق فطري و طبيعي است. محروميت از ازدواج زيانهاي جسمس و روحي بسياري براي زن به بار مي آورد. بنا براين چند همسري در ين گونه جوامع نه تنها تحقير زن نيست ، بلكه حقي براي زن به سود اوست و از نظرمصلحت اجتماعي، بعضي از خانواده ها بايد آنرا با فداكاري و گذشت تحمل كنند.

درسته که تو جامعه های مختلف چند زنی پذیرفته شده س ولی از نظر قانون نه از نظر زن ها.
قانون هم هیچوقت احساسات رو در نظر نمیگیره.
زندگی همش قانون نیست که.
اگه طبق قانون باشه باید همه چیز بین دو زن یکسان باشه ولی هیچوقت یه مرد این عدالت رو نمیتونه رعایت کنه. ممکنه از نظر امکنات رفاهی و مسائل مالی بتونه اما از نظر محبت هیچوقت نمیتونه یکسان عمل کنه.
پس چون تعادل نیست حق گرفتن زن دیگری رو هم نداره.

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته که مرد دلش بچه میخواد ولی خب خانوما ذاتا حساس هستن و دوست دارن تنها مرکز توجه باشن و در غیر اینصورت شکست های عمیق روحی میخورن
بهمین دلیله که تو اسلام گفته تعدد زوج ولی به شرط عدالت معولا این شرایط فراموش میشه
نظر شخصی من :کاملا مخالف
تعدد زوجات و چند همسری مردان یک قانون حکیمانه و به مصلحت زنان جامعه است؛ زیرا در قانون گذاری ،قانون گذار کل جامعه را در نظر می گیرد و قانون کلی وضع می کند. چند همسری اگر چه ممکن است با احساسات این زنی که در حال حاضر دارای همسر است ناسازگار باشد اما با توجه به کثرت جمعیت زنان آماده ازدواج نسبت با تجویز چند همسری زمینه ازدواج زنان بیشتری فراهم می شود و جمع زیادی را از افسردگی های روحی نجات می دهد.

در مورد عدالت ،‌معیار تشخیص محکمه هست پس اگه محکمه تشخیص صلاحیت داد مانع ندارد

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تعدد زوجات و چند همسری مردان یک قانون حکیمانه و به مصلحت زنان جامعه است؛ زیرا در قانون گذاری ،قانون گذار کل جامعه را در نظر می گیرد و قانون کلی وضع می کند. چند همسری اگر چه ممکن است با احساسات این زنی که در حال حاضر دارای همسر است ناسازگار باشد اما با توجه به کثرت جمعیت زنان آماده ازدواج نسبت با تجویز چند همسری زمینه ازدواج زنان بیشتری فراهم می شود و جمع زیادی را از افسردگی های روحی نجات می دهد.

مگه این نیست که برای عقد دائم اجازه ی زن اول شرط هست؟؟
ولی با اینکه زن اول ناراضیه و تو خیلی از موارد بی اطلاعه عقد دائم هم صورت میگیره.
این هم به صلاح جامعه س.
این هم هست که بعضی از مردها که هوسباز هستن نه به خاطر وجود مشکلی تو زندگی بلکه به خاطر هوس سراغ زن دیگه ای میرن.
این هم به صلاحه؟؟

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه این نیست که برای عقد دائم اجازه ی زن اول شرط هست؟؟
ولی با اینکه زن اول ناراضیه و تو خیلی از موارد بی اطلاعه عقد دائم هم صورت میگیره.
این هم به صلاح جامعه س.
این هم هست که بعضی از مردها که هوسباز هستن نه به خاطر وجود مشکلی تو زندگی بلکه به خاطر هوس سراغ زن دیگه ای میرن.
این هم به صلاحه؟؟

تعدد زوجات به معني شهوت پرستي و حرمسرا داري نيست. چند همسري به عنوان استثنا و راه حل پاره اي از مشكلات اجتماعي قابل قبول مي باشدو زيان آن به مراتب كمتر از رفيقه بازي و معشوقه گيري است كه هيچ تعهدي براي مرد ايجاد نمي كند از اين رو طبع هوسباز و تنوع طلب بسياري از مردان امروز آن را بر چند همسري رجحان مي نهد.

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که جوابش معلومه........خانوما که اصلا راضی نیستن از تعدد زوجات!
مردها هم دو دسته هستن.....یه گروه که اینو ظلم به خانوما می دونن!
یه گروه دیگه هم از این امر استقبال می کنن:D
.............
البته منم مخالفم......چون زن از یک بیش شود...زندگی به کام ما نیش شود:D...شعر هم در وصفش گفتیم
خانومای امروز مثل خانومای سابق نیستن که مردا هرکاری خواستن بکنن اونا هم ساکت بمونن........قطعا زندگی رو به کام شوهر تلخ خواهند کرد
پس عقل سلیم میگه که از خیرش بگذریم:cool:

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
والا قبلنا برای توجیهش میگفتن چند همسری مال زمانی بودکه طرف اونقد درامد داشته که میگفتن صواب داره یک زن دیگرو عقد کنه و ازش نگهداری کنه!!امن نمیدونم الان با این حقوق چندرغاز کی میره چند تا همسر میگیره !!!جز یکسانی که پشتشون گرمه از همه لحاظ!!:Ph34r:

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

تعدد زوجات به معني شهوت پرستي و حرمسرا داري نيست. چند همسري به عنوان استثنا و راه حل پاره اي از مشكلات اجتماعي قابل قبول مي باشدو زيان آن به مراتب كمتر از رفيقه بازي و معشوقه گيري است كه هيچ تعهدي براي مرد ايجاد نمي كند از اين رو طبع هوسباز و تنوع طلب بسياري از مردان امروز آن را بر چند همسري رجحان مي نهد.
برای چند همسری دلایلی هست مثلا میگن بچه دار نشد،سرد شدن زن و.... اگه واقعا تحملش برای مرد سخته خب راهش جدا شدن و انتخاب همسر دیگست اخه چجور میتونه همزمان عاشق دو نفر باشه!!!!:razz:

آخرین ویرایش:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه کسیم هست که موافق تعداد زوجات باشه؟؟
و اگه موافق این کاره لطف کنه بگه پیش خودش چه فکری میکنه؟؟؟
همینجوریش بنیان خونواده به لرزه افتاده وای به اینکه موافقت علنی هم ایجاد بشه
اینقد این چیزارو عادی نشون ندید...

وقتی یه خانم حاضر بشه که نفر دوم بشه و باشه خودشو بی ارزش میکنه...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دقیقا حرف کسایی رو میزنی که دنبال ... خودشون هستن و در تلاشن که این قانون وضع شه و برای ... شون سند و مدرک قانونی داشته باشن

یکی میبینی شرایطش خاصه(خاص که میگم واقعا خاص نه شرایط من درآوردی) مثلا میگم
مثلا
سن و سالی ازش گذشته
زنشم پیره و مثلا میره یه زنی که شوهرش فوت کرده رو میگیره

آقایونی که خیلی راحت دم میزنن از موافقت (بدون شرایط خاص) ببینن اگه داماد خودشون هم بخواد با خواهرشون چن همسری بشه موافقت میکنن یا نه!

همش که واسه مردم نمیشه
یه روزی میبینی نوبت خود آدم میشه...

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا حرف کسایی رو میزنی که دنبال ... خودشون هستن و در تلاشن که این قانون وضع شه و برای ... شون سند و مدرک قانونی داشته باشن

یکی میبینی شرایطش خاصه(خاص که میگم واقعا خاص نه شرایط من درآوردی) مثلا میگم
مثلا
سن و سالی ازش گذشته
زنشم پیره و مثلا میره یه زنی که شوهرش فوت کرده رو میگیره

آقایونی که خیلی راحت دم میزنن از موافقت (بدون شرایط خاص) ببینن اگه داماد خودشون هم بخواد با خواهرشون چن همسری بشه موافقت میکنن یا نه!

همش که واسه مردم نمیشه
یه روزی میبینی نوبت خود آدم میشه...
سلام.تشكر بابت شركت در تاپيك:gol:

خدمتتون عرض كنم كه بنده نظر شخصي ندارم و ندادم ،‌علمي بحث ميكنم

من با دیدگاه جامعه شناسانه و جرم شناسی به قضیه نگاه میکنم اینجوری فکر کنید که همه افراد جامعه کف نفس ندارند واحتمال به گناه و مجرم شدنشان زیاده ودرضمن شریعت اسلام رو هم درنظر داشته باشید که به مردان اجازه چند همسری دائمی رو داده است حال برای جلوگیری از ناامنی در جامعه ایا این کار به مصلحت کل جامعه هست یا نیست؟

یعنی شما در سطح جامعه افراد قابل ملاحظه ای که تعداد زوجات دارند رو نمی بینید خب خیلی از همین افراد برادر و بستگان دیگری دارند و مشکلی هم با این موضوع ندارند

z_elect

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا برای یه زن سخته که این موضوعو قبول کنه
اما ما یه معلمی داشتیم یه بار واسمون تعریف کرد استادشون در این مورد تحقیق میکرده
و اینکه چقد شرایط زنای بی سرپرست سخته زنهای مطلقه وزنایی جونی که شوهرشونو از دس دادن
واین که مردای یی که طلاق میگیرن با دختر عروسی میکنن اما زنا نمیتونن وحق انتخاب ندارن.
و اینکه تعداد مردایی که در اثر تصادف میمیرن بیشتر و از این جور حرفا
یادم اون موقع دیدم ملایم شد.ولی خوب مرد دو زنه هم باید عدالت کاملو رعایت کنه و..........

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من نظر شخصیمو می گم، اگه دست خودم بود یا اصلا ازدواج نمی کردم،یا خیلی دیر ازداوج می کردم!

وقتی یکیش برام اینجور سخته ،بنابراین با تعدد مخالفم

"Coral"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از تاپیکی که زدی بهنام:gol:
از دیدگاه یه دختر صوبت میکنم،اینکه کسی رو که دوسش داری به کسِ دیگه ای نظر داشته باشه،و محبتی که به تو داره رو با کسِ دیگه ای(رقیب)تقسیم کنه خیلی دردناکه
به احساسات،غرورِ دختر ضربه میزنه
من میگم ازدواج مجدد بدونِ اجازه همسر اول نباید انجام پذیر باشه
اگر مشکلِ اون اقایونی که خانماشون باردار نمیشن بچه از رگ و ریشه ی خودشون هس خیلی راحت میتونن به خانوماشون بگن
یا خانومه جدا میشه یا اینکه اجازه میده همسرش ازدواج مجدد کنه
نظر من اینه که فقط و فقط با اجازه همسر اول میتونه ازدواج کنه

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی باید جواب گوی سوال این تاپیک باشه که این بدعت و ظلم رو رواج داده و توصیه کرده نه مردم عادی

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

طلاق و گداشتن واسه همچین وقتایی...مردا که دست به طلاقشون خوبه...همه نه..
اومدیمو مرد نازا بود اونوقت چی؟!
ببخشید این نیاز طبیعی و انسانیو زن نداره فقط شماها دارین؟!!
جامعه ی ما چیش درسته که اینش درست باشه؟!!
چنان میگی جامعه ما چند زنی رو پذیرفته ولی چند شوهری رو نه انگار ما در صدر جدول بهترین کشورای دنیاییم!! خب معلومه میپذیره..اول ببین داری راجب چه جامعه ای نظر میدی بعد بگو جامعه ما!
از جامعه ما بیشتر از ین انتظار نمیره...کاری نداره چند شوهری هم بابا میشه تا یه چند وقته دیگه...اونوقت مساوی مساوی..
هر چه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند..
اگر باشه باید هم برای زن باشه هم مرد...
اگرنباشه برای هیچکدوم نباید باشه...

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقایون اگه تونستن یه زوجه رو به نحو احسن اداره کنن ، تعدد اشکالی نداره ، چه بسا که نمیتونن !!! و دچار مشکل میشوند .
http://hoghogh.porsemani.ir/content/%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D8%B2%D9%88%D8%AC%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%D9%88-%D8%AD%DA%A9%D9%85%D8%AA-%D8%A2%D9%86-0

آيا در قرآن آيه‏اى وجود دارد كه به مردان اجازه ازدواج با چند زن را داده باشد؟ شرايط آن چيست؟ آيا اين قانون دست مردان هوسباز را باز نمى‏كند؟ حكمت اين قانون چيست؟

جهت پاسخ به اين پرسش بايد دانست؛ قبل از اسلام برخى از مردم، دختران يتيم را جهت تكفّل و سرپرستى به خانه خود مى بردند و بعد با آنها ازدواج كرده و اموال آنها را هم تملّك مى كردند و چون همه كارها دست آنان بود حتى مهريه آنها را هم كمتر از معمول قرار مى دادند و هنگامى كه كمترين ناراحتى از آنها پيدا مى كردند، به آسانى آنها را رها مى ساختند. در اين هنگام آيه نازل شد: «وَ إِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تُقْسِطُوا فِي الْيَتامى فَانْكِحُوا ما طابَ لَكُمْ مِنَ النِّساءِ مَثْنى وَ ثُلاثَ وَ رُباعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تَعْدِلُوا فَواحِدَةً»؛نساء (4)، آيه 3.؛ «اگر مى ترسيد به هنگام ازدواج با دختران يتيم رعايت حق و عدالت را درباره حقوق زوجيت و اموال آنان ننماييد و به سراغ زنان ديگر برويد، از آنها دو نفر يا سه نفر يا چهار نفر به همسرى خود انتخاب كنيد اما اگر مى ترسيد عدالت را رعايت ننماييد تنها به يك همسر اكتفا كنيد».
مقصود از عدالت در اين آيه شريفه، يكسانى تمايلات قلبى و عواطف درونى نيست؛ بلكه منظور رعايت حقوق زناشويى و اقتصادى و نيز ابراز عواطف است. با اين وجود بايد توجه داشت:
مقصود این ایه رو کی نوشته؟؟
کی گفته مقصود این آیه اینه...تازشم یه جا گفته نیس بعد بعدش اومده ابراز عواطفو هم بهش اضافه کرده...اگه عواطف نیس خب پس چرا بهش اضافه کردید...
هر کسی هر جوری دلش خواسته واسه خودش از ایه ها مقصود میکشه بیرون...
عدالت ینی برابری....برابری تو همه چی....
از خودشون استدلال در میارن...

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طلاق و گداشتن واسه همچین وقتایی...مردا که دست به طلاقشون خوبه...همه نه..
اومدیمو مرد نازا بود اونوقت چی؟!
ببخشید این نیاز طبیعی و انسانیو زن نداره فقط شماها دارین؟!!
بستگی به اون خانم دارد که معیارش در زندگی چی هست اگه بچه دوسته و بچه می خواهد بله می تواند با برهم زدن این ازدواج ازدواج دیگری انجام دهد که بچه دار شود و ایراد قانونی و شرعی هم ندارد

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به اون خانم دارد که معیارش در زندگی چی هست اگه بچه دوسته و بچه می خواهد بله می تواند با برهم زدن این ازدواج ازدواج دیگری انجام دهد که بچه دار شود و ایراد قانونی و شرعی هم ندارد

زن میخواد همزمان با 2 نفر باشه مثه خودتون...این چی اینم از نظر شما اشکالی نداره؟؟
لطفا لفظ قلم حرف نزن..

ahmadpashaei

عضو جدید

بعیده از یک آدم تحصیل کرده که چند زنی رو با چند شوهری مقایسه کنه. اینه که زنها قضاوتهای اشتباه بیشتری دارن، چون اینجوری تابع احساسن بیشتر از مردها (نه که مردها اینجور نباشن). در ضمن اگر زن تمکن مالی داره و وراضیه طلاق بگیره خوب بره! ولی خیلی وقتها مرد زن اول رو واقعا دوست داره ولی پدر بودنم دوست داره. حسادت زنانه باید با از هر دو طرف مرد و زن تعدیل بشه.

ahmadpashaei

عضو جدید
زن میخواد همزمان با 2 نفر باشه مثه خودتون...این چی اینم از نظر شما اشکالی نداره؟؟
لطفا لفظ قلم حرف نزن..
شمام دقیقا نظر دوست قبلی رو دادین که! زن می خواد با 2 نفر باشه ؟!! بچه توی شکمش مال کی میشه؟!! اینها دیگه علمی هم تایید میشن. عجیبه شما این حرفا رو از رو احساس می زنید. خودتون میتونید تصور کنید شخصی با افتخار سرش رو بالا بگیره و بگه مادرم با 3 نفر همزمان رابطه رسمی داشت و من فقط مادرمو میشناسم؟!! یک مثال از دینهای رسمی بیارین که تقبیح نشده باشه. می دونید چی میگین؟

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با اینکه خودم تو زندگی تحمل هیچ رقیب عشقی رو ندارم
اگه بخوام فقط با عقلم فکر کنم میگم موافقم
به خاطر شرایط بد جامعه و نیاز روحی چه پسر و چه دختر
من حداقل دوست دارم با اگاهی کامل کسی وارد رقابت تو زندگی ام شه تا اینکه بخواد بهم خیانت شه
چیزی که نمیشه انکار تو جامعه ما درصد رو به بالایی داره....درصد رو بالایی داره چون هم دخترهایی که بدنبال یه پشتوانه و کسی که بهشون محبت کنه هستن
و مردها که قسمتی از ذاتشونه...
کاری ندارم به خاطر هوسرانی...یا رضای خدا....یا ماجرای عشقی مردی دنبال زن دوم میره.........ولی چرا اون زن تن به ازدواج دوم میده؟
به خاطر نیازی است که توی هر دوشونه......کسی که می تونه دو زندگی رو اداره کنه و می تونه دو زن رو همزمان خوشبخت کنه....زن دوم براش ایرادی نداره
در چهارچوب شرع
و اما زن....من به عنوان یه زن از خودم می دونم نمی تونم همزمان به دو نفر فکر کنم......
اما هنوزم میگم پای به عمل بکشه هیچ جوره حاضر نیستم...اصلا هم تحمل ندارم.........اگه هم بیاد اول از همه پای خودمو از زندگی می کشم بیرون

بالا