به نظرتون رابطه ی دوستی دخترپسر باید در چه حدوچه جوری باشه؟

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال اینه که اگه دونفربخوان دوست پسر دوست دخترباشن تا چه حد رابطه وحالا یه موردشم رابطه ی جسمیه داشته باشن؟
بعدشم ممکنه ازدواج کنن. یعنی یه کم نبایدخودشونو کنترل کنن؟

والا :eek:
به نظرم درحدخیلی معمولی درابتداو اصلا وارد کارای بد نشن. بعدش کم کم بستگی به دو طرف و نوع رابطشون که می خوان ازدواج کنن آخر یانه و خانواده ها داره. ولی از حدی که کارشون زشت(!) محسوب بشه فراتر نرن. این فقط نظر منه.

یعنی چی بستگی داره..
آدم باید به یه نفر تعلق داشته باشه..یه نفر هم به آدم..
طرف با صد نفر رابطه برقرار میکنه با همشونم قصد ازدواج داره..ولی خب مشکلاتی پیش میاد نمیشه..
اونوقت قرار باشه با هر کدوم یه رابطه داشته باشه که زشتم نباشه که دیگه بووق میشه میره پی کارش

aminvo

عضو جدید
من نپذیرفتم که شخصی هست و نپذیرفتم که خانوادگی یا جامعه ای هست.
اگر از نظر دینی مذهبی نگاه کنید باید بر اساس دین و مذهب باشه.

من هم دوست عزیز منظور شما نبود، درواقع منظورم این بود که سیما متوجه شد، ولی هر دفعه شرایط کنونی را هم وارد قضیه می کنه.

در مورد دین هم باز هم به این نتیجه می رسیم که دین یک امر شخصی هست و افراد دارای دین ها متفاوتی هستند. پس باتوجه به شخصی بودن دین، این مورد هم شخصی میشه. البته این نظر من هست و شما می تونید بفرمایید که دین یک چیز شخصی نیست!!!!!

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم درحدخیلی معمولی درابتداو اصلا وارد کارای بد نشن. بعدش کم کم بستگی به دو طرف و نوع رابطشون که می خوان ازدواج کنن آخر یانه و خانواده ها داره. ولی از حدی که کارشون زشت(!) محسوب بشه فراتر نرن. این فقط نظر منه.
سلام.من تا اخر تاپیک خوندم و الان میخام نظر بدم.
ببینید اول اینکه کلماتی که گفتید.کار بد و زشت،نسبی هستن.و چون جامعه با نسبیت به جایی نمیرسه این مشکلات به وجود میاد.
با این که من معتقدم دین و مذهب ما به جز صلاح ما چیزی نمیخاد ولی اصلا دوست ندارم از باب مذهبی به این قضیه نگاه بشه.چون عده ای کلا با مدهب مشکل دارن.
بد و زشت شاید برای شما پیشروی تا حد سلام علیک باشه واسه یه نفر در حد هم اغوشی باشه واسه یکی در حد رابطه جنسی باشه و واسه یکی هم رابطه جنسی همزمان با کمتر از 5 نفر.
پس نمیشه با این کلمات به نتیجه مطلوبی رسید مگز اینکه همه به یه اصلی معتقد باشن که ظاهرا با مطالعه تاپیک دیدم اینطور نیست و به قول دوستمون تاپیک بی نتیجست.
هر جور هم بخایم به قضیه نگاه بکنیم در نهایت هر دو نفر ازین رابطه لطمه میبینن.یا احساسی یا فکری یا جسمی و جنسی و یا همش با هم.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اره من یقین دارم تمام کسایی که خطا میکنند یه مشکلی دارن یه کمبودی دارن یا هر چیز دیگه ای که باعث میشه به بیراهه برن ادم اگر عاقل باشه که راهشو درست انتخاب میکنه.........
با این جملتون مخالفم.چون یادمون رفت داریم در مورد انسان حرف میزنیم.انسانها خطا میکنن نه به خاطر کمبود بلکه فقط به حکم انسان بودن و غریضه داشتن

Sima.N

عضو جدید
خانمها و اقایون یکی از دوستامون یه حرف قشنگی زد اونم این بود که مکتبمون یکی نیست وا سه همین ایده هامون متفاوته و هر کس نظری داره که حداقل واسه خودش ارزشمنده من یکی نظرمو ایده هامو درست یا غلط توضیح دادم امیدوارم جسارت نکرده باشم و کسیو ناراحت نکرده باشم من که از اینکه با عقاید مخالف و موافقم رو برو شدم واقعا لذت بردم..........:smile:

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعریف شمااز دوستیه دختروپسر چیه؟ یعنی راجع به تمام جنبه ها چه طور وتاچه حد باید باشند که رابطشون پایدار باشه؟

اگه همگار باشن،در حد همکاری با هم در مسائل کاری.

اگه هم دانشگاهی یا همکلاسی باشن،در مورد کلاس و مسائل درسی.

یعنی منظورم اینه که وارد صحبت های خصوصی و چه بسا عشقی نشن.

چون در این صورت یا دوستیشون بهم میخوره،یا به ازدواج ختم میشه.

کلا حد و حدود که رعایت بشه،رابطه هم سالم میمونه هم پایدار.

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه عاشق و معشوق باشن در چه حدی؟

اگه عاشق و معشوق باشن،سریع تر تکلیف خودشونو با خودشون معلوم کنن.

یعنی خونواده شونو از رابطه شون با خبر بکنن و در صورت رضایت خانواده ها مراسم خواستگاری و ازدواج و اینا.:D

در این صورت رابطه شون پایدار میمونه.

اما اگه رابطه رو از خونواده ها مخفی کنن و از همون اول تکلیفشون معلوم نباشه،این رابطه 100% ناپایداره

و منجر به شکست عشقی میشه.

Sima.N

عضو جدید
آخرش حد و حدودش رو مشخص نکردی!!

حدو حدودخانواده ها متفاوته حد و حدوده جامعه هم مشخصه که باید در راستای رسیدن بهش تحقیق کنی در حوصله ی این بحث نمی گنجه که بخوام واست حدو حدودارو بشمارم.

Life13

عضو جدید
والا رابطه خوب وجود نداره همش وقت تلف کردن و عقب موندن از پیشرفت و موندن تو جهان سوم هستیم.

elnaz-k

عضو جدید
والا رابطه خوب وجود نداره همش وقت تلف کردن و عقب موندن از پیشرفت و موندن تو جهان سوم هستیم.

من خیلیا رو میشناسم که 7 یا 8 سال با هم دوست بودن و تحصیل کردن و کار کردن و زندگیشونو ساختن و ازدواج کردن و بچه دار شدن و ... اصلا هم وقت تلف نکردن!! چه ربطی داره به جهان سومی؟ آمریکا و کشور های اروپایی که تو این رابطه ها پیشتازن حتی بدتر.. پس چرا جهان سوم نیستن؟

Sima.N

عضو جدید
من خیلیا رو میشناسم که 7 یا 8 سال با هم دوست بودن و تحصیل کردن و کار کردن و زندگیشونو ساختن و ازدواج کردن و بچه دار شدن و ... اصلا هم وقت تلف نکردن!! چه ربطی داره به جهان سومی؟ آمریکا و کشور های اروپایی که تو این رابطه ها پیشتازن حتی بدتر.. پس چرا جهان سوم نیستن؟

راست میگه منم خیلیارو میشناسم

Chakavak*

عضو جدید
اگه همگار باشن،در حد همکاری با هم در مسائل کاری.

اگه هم دانشگاهی یا همکلاسی باشن،در مورد کلاس و مسائل درسی.

یعنی منظورم اینه که وارد صحبت های خصوصی و چه بسا عشقی نشن.

چون در این صورت یا دوستیشون بهم میخوره،یا به ازدواج ختم میشه.

کلا حد و حدود که رعایت بشه،رابطه هم سالم میمونه هم پایدار.
حدوحدودی که می گی واسه دوستانی که می خوان بعدا ازدواج کنن بود؟

Chakavak*

عضو جدید
الکی واقعیش چیه؟ حد و حدود هر کدوم چیه؟
الکیش اینه که باکسی که نمی دونی دوست شی. واقعیش اینه که با کسی که بهت می خوره ومنطقا می تونی باهاش باشی وتاحدودی می شناسیش. راجع به تماس جسمیشون نظر مطمئنی ندارم.

Sima.N

عضو جدید
اومدی؟؟
کو حد و حدودت؟

خیلی وقته اومدم داشتم پست هاتو میخوندم همونایی که گذاشتی تو تاپیکه الان دلت چی میخواد اینقدر بچه ها رو اذیت نکن و با کلمات بازی نکن دستت واسه من یکی دیگه رو شده..........

*avast*

اخراجی موقت
خیلی وقته اومدم داشتم پست هاتو میخوندم همونایی که گذاشتی تو تاپیکه الان دلت چی میخواد اینقدر بچه ها رو اذیت نکن و با کلمات بازی نکن دستت واسه من یکی دیگه رو شده..........
دست تو واسه من رو شده ......... قصه هاتو بلد شدم ............:biggrin:

*avast*

اخراجی موقت
اگه موافق این روابط باشن به نظرم عالیه در جریان باشن. ولی دوست دارم راجع به این موضوع خانواده ها هم نظر بچه هابدونم.
ولی اکثر خانواده ها ی مسلمان ایرانی مخالف شدید این نوع روابط هستن.
اینو میدونستی حتما"؟

Chakavak*

عضو جدید
ولی اکثر خانواده ها ی مسلمان ایرانی مخالف شدید این نوع روابط هستن.
اینو میدونستی حتما"؟
بله ولی اگه روشن فکر باشن عالیه. حالا اصلا باید بدونن؟بچه ها جواب بدید لطفا راجع به خانواده ها.

ousta mozhde

عضو جدید
به نظر من که خیلی هم خوبه اما نه اینا که با تلفنو از روی تفریح دوست میشن یه دوستیه معقول که اگر هم معقول باشه مطمئنا خانواده ها هم ساپورت میکنن.
به نظر من ارتباط پسر و دختر هیچ مشکلی نداره.

*avast*

اخراجی موقت
به نظر من که خیلی هم خوبه اما نه اینا که با تلفنو از روی تفریح دوست میشن یه دوستیه معقول که اگر هم معقول باشه مطمئنا خانواده ها هم ساپورت میکنن.
به نظر من ارتباط پسر و دختر هیچ مشکلی نداره.
ارتباط جنسی منظورته؟؟